Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 23:16
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: likviduje ostatní domácí zvířectvo
PříspěvekNapsal: stř 18. bře. 2015 08:19 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Co je to za fenku? (plemeno, věk, mají ji odmalička,...)
Jakmile pes udělá opakovaně stejný průšvih, zvláště pak tohoto typu, stává se z toho sport a je těžké jej odbourat. Jediný funkční způsob převýchovy je fenku nachytat ještě ve chvíli, kdy nad tím teprve přemýšlí a v momentě náznaku útoku na ovci jí v tom dostatečně srozumitelně zabránit. Pokud není nikdo, kdo by jí v tom kdykoli zabránil, má být zabezpečena, třeba v kotci. Více po telefonu, mám fenky i ovce.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: likviduje ostatní domácí zvířectvo
PříspěvekNapsal: ned 14. čer. 2015 21:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 28. kvě. 2015 19:20
Příspěvky: 1
Bydliště: praha
Dobrý den,

mám taky dotaz. Mám roční holku amerického staforda, která nesnáší kočky. Naštěstí žádnou nemáme, ale když jsme byli na návštěvě u babičky, tak se tam najedou objevila sousedovic. Bohuzel jsem pribehla az po hluku a kdybych svou fenu na obojku nevydusila, pochybuji, ze by ji vubec pustila, byla uplne v tranzu. Ve vsech komentech zde ctu, ze mam psa ucit respektu ke zviratum apod. jen mi neni popravde jasne jak, tak se chci zeptat, jestli se na toto tema treba bude nekdy poradat seminar. Dekuji. Psa totiz kvuli tomu nemuzu pustit z voditka, kdyz vidi kocku, je u vytrzeni, takze ji musim durazne privolat a vetsinou i strhnout. Zajimave je, ze slepice ji nevadi... :rolleyes:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: likviduje ostatní domácí zvířectvo
PříspěvekNapsal: ned 19. črc. 2015 21:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
kachnatator píše:
Dobrý den,

ale když jsme byli na návštěvě u babičky, tak se tam najedou objevila sousedovic. Bohuzel jsem pribehla az po hluku a kdybych svou fenu na obojku nevydusila, pochybuji, ze by ji vubec pustila, byla uplne v tranzu. .......... Dekuji. Psa totiz kvuli tomu nemuzu pustit z voditka, kdyz vidi kocku, je u vytrzeni, takze ji musim durazne privolat a vetsinou i strhnout. Zajimave je, ze slepice ji nevadi... :rolleyes:


Reseni je jednoduche, ovladatelnost psa za kazde situace. To, ze si psa jistite kdyz ji nemate, je jen dobre....
Predpokladem je dobre a spolehlive zvladnute privolani, dale umet cist sveho psa a privolat o sekundu predtim nez vyrazi za kockou, ve chvili kdy jeste vnima, ale uz premysli ze si pude ulovit cicu....tehda psa privolat nebo prevest jeho pozornost jinam...to je zaklad co s tim.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: snaha ulovit kočku
PříspěvekNapsal: stř 21. říj. 2015 18:15 
Offline

Registrován: stř 30. zář. 2015 09:10
Příspěvky: 1
Bydliště: Vysočina
Dobrý den, snažila jsem se přečíst celou část poradny o lovu zvěře atd., ale nejsem si jistá, jestli jsem vše dobře pochopila.
Pořídili jsme si domů fenku manchester terriera, nyní je jí cca 5 měsíců, bohužel jsme z neznalosti udělali hrubou chybu ve výchově při seznamování s naší čičinou a dvakrát se pesovi podařilo kočku přiťápnout předními a snažit se jí tak trochu po psím vyprášit kožich. Je mi jasný, že tady byla zásadní chyba a nikdy jsme neměli psovi dovolit, aby to došlo tak daleko. Ale teď si nejsem jistá, co s tím mám dělat.
Se psem chodíme na cvičák, učíme základní povely včetně přivolání, zatím není stoprocentní.
Vím přesně co od fenky chci - aby si kočky v bytě nevšímala, ale nevím, jakým způsobem jí to mám vysvětlit. Bohužel kočka se odmítá bránit a před psem utíká, to však psa více provokuje.
Jakmile vezmeme psa i kočku do jedné místnosti, tak se pes zafixuje na kočku a vůbec nic jiného nevnímá, snaží se na kočku vystartovat, ale je na vodítku, aby nemohl ublížit. Cukání vodítkem nepomáhá, přijde mi, že spíš funguje jako prostředek k nabuzení startu. Když pes neútočí, tak buď zírá na kočku a často se i klepe a nebo začne poštěkávat či kňourat.
Snažila jsem se přesměrovat pozornost na hračky, ale hračky úplně ignoruje.
Nechci se ani jednoho zvířete vzdát, protože jsme za jejich životy zodpovědní, ale taky chci, aby mohly být spolu v jedné místnosti a nedošlo k žádnému úrazu.
Poradíte prosím, jak psovi vysvětlit, že kočka se neloví? Předem děkuji za odpovědi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: likviduje ostatní domácí zvířectvo
PříspěvekNapsal: úte 27. říj. 2015 07:24 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Probudili jste u loveckého psa přirozenou vlastnost, tedy lov. Vůči domácím zvířatům to bude vyžadovat hodně silné argumenty k zastavení této nežádoucí aktivity. Jestliže nic jiného nevnímá, ani vás, pak má lov kočky na přehnaně vysoké prioritě. Z toho vyplývá, že nemáte ve výchově správně nastavenou rovnováhu mezi důvěrou a respektem. Zároveň je nutno zakázanou aktivitu nahradit jinou na stejné prioritě. Obávám se však, že s tím vám po netu asi nikdo neporadí, protože je to debata na delší dobu a je třeba mít pod kontrolou celý systém výchovy a teď už i převýchovy, ne jen některé jednotlivé části.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!