Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 08:54
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: O samotě ničí a čůrá
PříspěvekNapsal: čtv 30. kvě. 2013 16:39 
Offline

Registrován: čtv 30. kvě. 2013 05:40
Příspěvky: 1
Bydliště: Turnov
Dobrý den,
mám 3letého pejska Cotona. Do jeho jednoho roku jsem s ním byla velmi často doma. Poslední 2 roky máme pravidelný režim, jezdím do práce. Občas se ale stane, že přijedu domů, lino u dveří je roztrhané, tapety kolem dveří orvané a v horším případě bývá načůráno v posteli. Není to nastydnutím, protože o víkendu tyto problémy nemá. Jediné, co pomáhá je dát mu na zadek a ignorovat ho. Pak zase vydrží 2 měsíce bez problémů. Ale to není řešení, protože se to stále dokola opakuje. Pokud zavřu dveře do ložnice, poničí vše kolem dveří. Pokud přeci jen nenechá loužičku v posteli, nechá ji na gauči nebo u sebe v pelechu. Zkoušela jsem pamlsky, hračky, ale dokud je sám doma, ničeho se ani nedotkne.
Děkuji za radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ničí a čůrá do postele
PříspěvekNapsal: pon 03. čer. 2013 07:44 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Primární problém je s nesamostatností. Na toto téma je tady mnoho odpovědí.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Počůrávání fenky, když je sama a destruktivní chování
PříspěvekNapsal: čtv 19. pro. 2013 15:38 
Offline

Registrován: úte 17. pro. 2013 22:04
Příspěvky: 2
Bydliště: Brno
Dobrý den, v září jsme si pořídili od předch.majitelů fenku křížence jorkš. s jezev.(ted15 měs.).Fena žila ve 2+1, nebyla zvyklá na samotu. V noci spává na verandě, kde má pelech, ví, že je to její místo, když jí tam přes den pošlu, ví, kam má jít. V noci má zavřené ale dveře, ráno se vzbudí buď v 5 nebo lehce po 5 hodině. Začne kňučet a škrábat na dveře. Když přijdu, je tam louže!Otevřené dveře a volný pohyb po domě nepomohli, místo louže na verandě, byla louže v kuchyni.V poslední době se snažím být rychlejší než ona, tzn. dojít po prvním zaškrábání na dveře a rychle ji vypustit na zahradu. Ona se vyvenčí, přijde,dám jí nažrat, nechám otevřené dveře a je klid.Když jsme s ní na návštěvě,(cca 1x za měsíc a půl), spí s náma v posteli a vydrží!Doma ale ne!sme z toho zoufalí,už jí ani netrestám,jednou se stalo, že tam byla loužička a rozežrané hovínko v pelíšku!Další problém je samota,šli jsme do práce a ona nám zdevastovala verandu, vyšplhala do regálu po zdi a vše možně pozhazovala a rozkousala, to bych přežila ale zase ty její louže!Postavili sme jí zateplenou boudu, kterou jsme umístili do garáže (volně na zahradě být nemůže, protože když nás vidí odcházet, přeskočí plo.V garáži není spokojená, do boudy si vleze jen pro odměny, ale asi tam moc času netráví.Teď jsem měsíc doma a přečetla jsem plno článků, fenka pobíhá téměř celý den po zahradě, neutíká, líbí se jí tam, odpoledne ji bereme domů a je s námi u televize, na noc jde spát na verandu. Budu vděčná za jakoukoli radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Počůrávání fenky, když je sama a destruktivní chování
PříspěvekNapsal: úte 07. led. 2014 22:33 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Sama jste si odpověděla. Musíte jí naučit samostatnosti, vemte jí domu a začněte jako s malým štěnětem od začátku a rozhodně bez trestů! Jak na to, je tu popsáno mnohokrát. Začněte číst od nejstarších příspěvků. Tak jsou základy.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Počůrávání fenky, když je sama a destruktivní chování
PříspěvekNapsal: stř 08. led. 2014 14:41 
Offline

Registrován: úte 17. pro. 2013 22:04
Příspěvky: 2
Bydliště: Brno
Musím říct, že slavíme první dílčí úspěchy. Loužičky "zatím" vymizely :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Pes nám dělá naschvály
PříspěvekNapsal: ned 30. bře. 2014 21:37 
Offline

Registrován: pát 23. zář. 2011 10:24
Příspěvky: 1
Bydliště: Štoky
Dobrý den,
máme doma rok a půl starého pejska border kolie. Byl od malička zvyklý na volnost na zahradě, ale museli jsme se přestěhovat do bytu. Ze začátku bylo všechno v pohodě, přišlo nám, že nemá s bytem problémy.
Potom jsme jeli pryč a nechali ho na zahradě u rodičů přitele, byl tam přes noc. A od té doby jsou s ním šílené problémy. Pravidelně každé ráno nacházím vykonanou potřebu, rozkousané věci nebo třeba rozhrabaný koš. :roll: Dřív nic z toho nedělal. Myslíme si, že dělá naschvály, protože nemůže být na zahradě. Může to být tím? A jak to máme řešit? Už jsme z něj zoufalí, na zahradě bohužel zůstat nemůže. :(
Díky za odpovědi. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Počůrávání fenky, když je sama a destruktivní chování
PříspěvekNapsal: pon 31. bře. 2014 06:30 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pes evidentně nezvládl takové množství radikálních změn, jenž destabilizovaly jeho pevnou půdu pod nohama. Raději mi zavolejte, na řešení po netu to bude na dlouho. Navíc zde nejsme schopni dosáhnout zcela přesných postupů kvůli neznalosti tohoto konkrétního psa a mohlo by se chování psa ještě více zhoršit.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: O samotě ničí a čůrá
PříspěvekNapsal: úte 12. kvě. 2015 16:06 
Offline

Registrován: čtv 07. kvě. 2015 15:48
Příspěvky: 1
Bydliště: Brni
přistěhoval se mi do bytu nový spolubydlící pes český krysařík míchnutý s pinčem, byl s útulku a má dva roky asi má za sebou bouřlivou minulost, začalo to vrčení a podobně, vyžaduje pozornost a hlazení ale pak začne vrčet někdy štěkat po mě třeba parkrát vyjel neřešil jsem to není to můj pes. jenže jednou po příchodu domů se mu podařilo dostat se do mého pokoje a vymočit s mi do postele. pak vyšlo najevo že to už dělal dříve v předchozím bytě panu domácímu takže se museli stěhovat jinam, podruhé se mu to povedlo když jsem nechal pootevřené dveře a těch pár sekund mu stačilo aby mi dal za vyučenou dělá to i návštěvě pokud je muž. dost dobře nevím co si s tím počíst, na druhou stranu je docela přítulný rád se mazlí a vítá vás ve dveřích taky je to herečka nádherně simuluje zlomenou nohu a podobné věci ale to čůrání do postele tomu nerozumím, myslel jsem že je to ze žárlivosti. kdyby jste mi někdo do toho vnesli trochu světla ze psi nemám zkušenost měl sem dva německé ovčáky vyřazene ze státních služeb lavinový psi s těmi problémy nikdy nebyli děkuji


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!