Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 15:13
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Československý vlčák ničí
PříspěvekNapsal: úte 21. srp. 2007 10:15 
Ahojky, mám rok a půl starou fenu československého vlčáka Artemis, která je hodná, když není sama doma, ale ani po tak dlouhé době jí nemůžu odnaučit, aby doma všechno neničila, když je sama doma. Zkoušela jsem to po dobrém i po zlém, ale nic nezabírá. Děkuji za radu Ája


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21. srp. 2007 10:23 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
co znamená "po dobém ani po zlém" a už máte přečtené další příspěvky této sekci a v sekci nesamostatnost?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc
PříspěvekNapsal: úte 21. srp. 2007 10:23 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: stř 14. úno. 2007 15:14
Příspěvky: 150
Bydliště: Praha
Citace:
Zkoušela jsem to po dobrém i po zlém,


tj. jak?

_________________
"vím, že nic nevím"..., proto se stále učím


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21. srp. 2007 10:28 
Po zlém není myšleno, že bych jí mlátila. Zkoušela jsem zvíšit hlas a vycukat jí za obojek nebo jak bylo od chovatelky porazeno za kůži na krku nebo s ní pár hodin nekomunikovat. Dávala jsem jí plno hraček a také i klacky z venku, aby se soustředila na něco jiného než na ničení věci v domácnosti, ale nic nepomáhá. Ája


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21. srp. 2007 10:48 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: stř 14. úno. 2007 15:14
Příspěvky: 150
Bydliště: Praha
Citace:
Zkoušela jsem zvíšit hlas a vycukat jí za obojek

Tomu nerozumím. Proč? v jaké situaci? Když neumí být sama a vy se vrátíte? Nebo kdy, popište nějakou situaci...
Citace:
jak bylo od chovatelky porazeno za kůži na krku nebo s ní pár hodin nekomunikovat.

Paní chovatelka bude asi expert. psa bych netrestala nikdy za to, že něco neumí, raději bych se snažila ho to naučit. nekomunikovat se psem je velký trest, nicméně po několika hodinách pes opravdu nemůže mít spojitost, i kdyby nějakou na počátku měl (což tady asi neměl).

Citace:
Dávala jsem jí plno hraček a také i klacky z venku

obecně bych jí hračky nenechávala všechny ve své přítomnost, aby se měla na co těšit. Bezvadné jsou "přemýšlecí hračky", jako děravý míče a uvnitř mlsky, morkové kosti...hlavně pejska unavit před odchodem.
při odchodu nedávat najevo nic, že jdu pryč, totéž při příchodu...na toto téma je toho tady spousty.
mimoto preventivní opatření, aby pejsek neničil v prvním období, je dát opravdu akutní věci (odpaďák, květiny...) z dosahu...

_________________
"vím, že nic nevím"..., proto se stále učím


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21. srp. 2007 10:55 
Když je sama, tak např. vyrvala dveře od pračky, vyrvala lino ze země, palubky ze zdi a teď naposledy se rozhodla, že začne demolovat umakartovou koupelnu. Vše co je v jejím dosahu, tak musí zničit


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21. srp. 2007 10:59 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: stř 14. úno. 2007 15:14
Příspěvky: 150
Bydliště: Praha
OK. Prvořadě bych odbourala to, že ji vynadáte po návratu, to nemůže nikdy pochopit, za co se zlobíte.

Ostatní, viz hračky, vyběhání,...jsem psala výš. prošla bych si celou tuhle sekci o Nesamostatnosti, je toho tu hodně.

_________________
"vím, že nic nevím"..., proto se stále učím


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 22. srp. 2007 23:45 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Dobrý den.
A to Vám vše ničí celý rok a půl a Vy jste se teď rozhodli, že Vám to vadí nebo začala až nyní? Po pravdě řečeno, jenom mne to zajímá, poradit neumím. Jen vím, že já být ČSV, také budu zkoušet na co mám zoubky a tlapky a mozek - budu zkoušet, co vše dokážu, jak jsem silná a šikovná.To, že se se to jednoho dne stane buď sportem nebo denní rutinou kvůli uklidňování nervů nebo jen škodolibým záškodnictvím je věcí páníčků. Ale jak z toho ven?...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 23. srp. 2007 09:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 22. čer. 2006 12:17
Příspěvky: 25
Bydliště: Brno - venkov
Zajeďte k Rudovi, on má pro ČSV slabost a ptejte se ho na vše ohledně výchovy, kdo se ptá se dozví. Je možné, že se fenka nudí a zničení bytu si udělala zábavu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 23. srp. 2007 09:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Andreo,
mám fenku čsv a měla jsem chvilku i pejska. Nebývají sami doma často, moc toho nezničili, ale pokud vím, čsv k tomuhle sklony mají. Spíš si myslím, že to u ní bude otázka nervů než toho, že by si něco dokazovala nebo vás chtěla nějak naštvat.
V první řadě - můžeš jí trestat nebo okřikovat pouze v momentě, kdy jí chytneš při činu. Nikdy ne po tom, co po návratu domů najdeš zdemolovaný byt a příjde tě vítat hodná a mazlivá čubinka. Nikdy nevytřepávej za kůži, to je hloupost. Korekce a pochvala psa musejí přicházet do dvou vteřin po nežádoucím nebo naopak žádoucím chování.
Má to velkou souvislost s vaším chováním při odchodu a příchodu domů. Snažte se navodit takovou atmosféru, že je všechno v klídku a v normě, neměli byste se s ní loučit při odchodu a nějak přehnaně vítat při příchodu. Je to pro ní vybočení z normálu a o to víc jí vaše nepřítomnost stresuje.
Zkuste si také vzít nějakou hračku, a tvařte se, že hračka patří jenom vám. Při odchodu jí jako "zapomeňte" v psím dosahu. Přesný popis tady v poradně popisuje Ruda, nám se tohle moc osvědčilo.
Přeju pevné nervy, ČSV jsou naprosto skvělí pejsci, ale je to pro člověčí hlavu docela práce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 25. srp. 2007 13:30 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Dzedzy píše:
...Třeba ho to věkem taky přejde. :oops:
U čévéčka bych odhadoval tak po pátém roce a zaručeně po třináctém. Tudy cesta nevede.
Čévéčka jsou skutečně mojí krevní skupinou, tak mi v pondělí mezi 9. a 10. h. zavolejte, to jsem u svého diáře. Moc neváhejte, dva týdny jsem pro veřejnost na individuální poradu nebyl k dispozici, tak bude hodně lidí chtět se svými psy také přijet.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!