Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 21:11
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Hrabání v bytě
PříspěvekNapsal: ned 28. čer. 2009 08:51 
Dobrý den, mám v bytě smečku tří psů - gordon seter (10let) a dvě kokřice (6 a 5 let), všichni tři jsou lovecky upotřebitelní a využívání pro práci v honitbě. V posledním týdnu se mi stalo, že mi gordon v noci rozhrabal koberec a vykousal v něm díru a ta starší kokřice, když jsem nebyla odpo doma vydolovala díru do stěny. Vyběhaní a zaměstnaní jsou si myslím dostatečně, žádná změna u nás doma nenastala, proč by měli být ve stresu, se samostatností problém nemají, odložení mají nacvičené dostatečně a jinak spolu výcházíme naprosto bez problémů. Doteď to nikdy neudělali. Za tu demolici jsme oba potrestali pouze slovně a podle vaší rady jsme je sesadili z žebříčku a jako alfu teď bereme mladší fenu. Zajímalo by mě co je k takovému chování asi vedlo a jeslti jsme reagovali správně a taky jak dlouho máme teď tento spřeházený žebříček doma udržovat. Děkuji Iveta

PS: Přečetla jsem vaši knížku a musím vám ji moc pochválit, je skvělá, přečetla jsem ji jedním dechem a hodně se poučila :-)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrabání v bytě
PříspěvekNapsal: ned 28. čer. 2009 14:41 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Spúšťací faktor nemusí byť jeden, môže to byť zhoda viacerých okolností a samostatnosť, pokiaľ sa uvedené veci stávajú len vo vašej neprítomnosti, v tom iste svoju úlohu zohráva.
Ak ste zvolili, že budete psov za demoláciu trestať, prichytili ste ich priamo pri tejto činnosti?
Ako ste ich zosadili nižšie v hierarchii? Prečo by mala byť alfou najmladšia fenka, ak vodcom ste vy?

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrabání v bytě
PříspěvekNapsal: ned 28. čer. 2009 16:22 
Děkuji za odpověď. Samozřejmě jsme je při tom nepřistihli, ale nebili jsme jen jsme jim vynadali. Pokud je to špatně jak tedy správně reagovat?
Vždycky jsme dodržovali pořadí setr, starší fena, mladší fena při krmení, hraní , vstupu do bytu po venčení a teď jsme toto pořadí změnili a na prvním místě je mladší fena, přitom alfou samozřejmě zůstáváme my. Jak daleko do minulosti mám hledat ty spouštěče? Máme 20 měsíčního syna, myslíte že to může mít s ním souvislost?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrabání v bytě
PříspěvekNapsal: ned 28. čer. 2009 16:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
iveta.g píše:
Dobrý den, mám v bytě smečku tří psů - gordon seter (10let) a dvě kokřice (6 a 5 let), všichni tři jsou lovecky upotřebitelní a využívání pro práci v honitbě. V posledním týdnu se mi stalo, že mi gordon v noci rozhrabal koberec a vykousal v něm díru a ta starší kokřice, když jsem nebyla odpo doma vydolovala díru do stěny. Vyběhaní a zaměstnaní jsou si myslím dostatečně, žádná změna u nás doma nenastala, proč by měli být ve stresu, se samostatností problém nemají, odložení mají nacvičené dostatečně a jinak spolu výcházíme naprosto bez problémů. Doteď to nikdy neudělali. Za tu demolici jsme oba potrestali pouze slovně a podle vaší rady jsme je sesadili z žebříčku a jako alfu teď bereme mladší fenu. Zajímalo by mě co je k takovému chování asi vedlo a jeslti jsme reagovali správně a taky jak dlouho máme teď tento spřeházený žebříček doma udržovat. Děkuji Iveta

PS: Přečetla jsem vaši knížku a musím vám ji moc pochválit, je skvělá, přečetla jsem ji jedním dechem a hodně se poučila :-)


Nebyli jste doma a přesně víte, co který pes udělal? A vynadali jste mu "pak" slovně? Nemohl to pochopit ani náhodou. Upřednostňování mladší fenky, když ti ostatní dva nevědí, čím se provinili a za co jsou trestání, vám nadělá binec ve vzájemných vztazích psů a i mezi vámi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrabání v bytě
PříspěvekNapsal: ned 28. čer. 2009 16:35 
Ano, víme přestě který pes to udělal, protože setr spí v obýváku sám (je tam na noc zavřený) a když ta fena rozhrabala zeď, tak měla ťapiny celé od omítky, protože je předtím měla mokré z venku...
Prozatí mne jen kritizujete co jsem udělala špatně, ale rady jak v takové situaci jednat, jsem se od vás ještě nedočkala, i když jsem o ní několikrát žádala...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrabání v bytě
PříspěvekNapsal: ned 28. čer. 2009 16:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
osobně bych nehledala spouštěč ale rešila problém- v tomhle případě najkou flustraci, nesamostatnost těžko říct

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrabání v bytě
PříspěvekNapsal: ned 28. čer. 2009 17:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Co se děje u sousedů? Nové zvuky, nová zvířata, háravka....?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrabání v bytě
PříspěvekNapsal: ned 28. čer. 2009 17:16 
ajka píše:
osobně bych nehledala spouštěč ale rešila problém- v tomhle případě najkou flustraci, nesamostatnost těžko říct


Taky si myslím, že to nesamostatností nebude. Nikdy s tím problém nebyl a myslím, že jsou dost staří na to, aby s tím začali mít problém. Už se párkrát stalo, že museli vydržet i 10 hodin a byli v pohodě... Dnes jsem je vzala všechny ven a snažila je hodně zaměstnat - poslušnost, aporty, dohledávky... Snad to pomůže :-)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrabání v bytě
PříspěvekNapsal: ned 28. čer. 2009 17:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
moje starší čuba s tím taky nidky problém nebyla a pak jí dvakrát do roka ruplo v bedně a orvala zed až na cihlu- stačilo aby venku ybla třeba bouřka nebo blbej výkyv tlaku

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrabání v bytě
PříspěvekNapsal: ned 28. čer. 2009 17:32 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
iveta.g tie otázky, ktoré som položila, smerovali k tomu, aby sme zistili, aké chyby sa stali. Tak, ako sa môže zmeniť pod vplyvom okolností nesamostatný pes na samostatného, tak to môže byť aj opačne. Syn ako taký dôvodom byť nemusí, ale môže ním byť nejaká zmena, ktorá s ním súvisí. Ako ďaleko do minulosti treba hľadať spúšťače, to je ťažko povedať. Niečo skrátka vaši psi začali riešiť, pretože k tomu majú dôvod, aj keď vy ten dôvod nevidíte. Možno sa len tak všetko netočí okolo psov, ako boli zvyknutí, možno ste vyčerpanejšia viac vy, máte viac starostí, možno sa zmenila atmosféra v domácnosti, to len hádam.
Dať pozitívne informácie v zmysle robte to a to, je ťažké, pretože tu nejde o výcvik, ale o zmenu celkového prístupu, ktorý sa dá chápať veľmi široko, takže je ťažké niečoho sa chytiť. Chytáme sa teda chýb, ktoré sú jasné z vašich odpovedí a preto to vyznie, ako kritika. Tou chybou je napríklad to, že ste psov potrestali (aj vynadanie je im v tomto prípade nezrozumiteľné práve preto, že si to nespoja priamo s činom, ktorý sa stal). Riešenie hierarchie ako takej, ak s hierarchiou medzi psami problém nemáte, je tiež zbytočné, skôr by bolo vhodné zamyslieť sa nad tým, že treba psi riešia niečo, čo by nemali. Nie tak, že tento podnet zmizne, ale tak, že ho psi prijmú, ako daný fakt, na to treba vytvoriť podmienky. Problém s nedostatkom činnosti a pozornosti ste vylúčili sama, ak to tak je, je problém niekde vo vašom prístupe zmena určite nastala, to že ju neviete identifikovať vy, tomu neodporuje.
Tak či tak, tento problém naozaj spadá do nesamostatnosti, vy nám dostatok informácií dať nemôžete, teda ostáva čítať témy v tejto sekcii a k riešeniu sa nejak dopracovať na základe napísaných informácií a porovnania so situáciou u vás, alebo vziať psov a ukázať ich Rudovi, čo je najrýchlejšie a najspoľahlivejšie riešenie.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrabání v bytě
PříspěvekNapsal: ned 28. čer. 2009 18:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Jakoby chtěli před něčím utéct..? Poptala bych se sousedů. Nepřibylo vám doma něco nového? Je zvláštní, že ta nejmladší neprovedla nic, že ti starší. :shock: Možná - popiš nebo se zamysli nad tím, co jste dělali celý den, nebo se poptej doma, třeba ti něco uniklo. Jen ty znáš svoje psy nejlíp. :wink:

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrabání v bytě
PříspěvekNapsal: ned 28. čer. 2009 20:00 
Díky za tipy! :-) Už vím, že v bytě ani domě ten problém nebude, protože přítel vzal Eddieho dnes sebou do práce, kde ho nechal 3hodiny samotného v kanceláři a on mezitím rozcupoval dvoje noviny, takže problém bude někde uvnitř "naší smečky". Musím popřemýšlet, co jsme začali dělat jinak, kde je ta chyba.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrabání v bytě
PříspěvekNapsal: ned 28. čer. 2009 20:58 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jo a jen bych dodala, že byste měli vrátit pořadí, na které jsou psi zvyklí. To může být další stresor. Ale popravdě, tohle je zbytečný: do dveří de u nás první ten, kdo je tam dřív, nažrat dostanou tak, jak jsou po ruce.... neni třeba hrotit další rozčlenění, než že já jsem kápo a oni jsou kámoši. :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrabání v bytě
PříspěvekNapsal: čtv 02. črc. 2009 14:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 29. dub. 2009 20:05
Příspěvky: 50
Bydliště: Praha 5
Chtěla jsem se zeptat,moje 4 měsíční štěně občas chytne piškot a začne kňučet a pobíhá kolem a pak se ho snaží urputně zahrabat do gauče,ale tam je tuhá látka,takže se jí nedaří,tak jsem jí dala do lodžie bedýnku se štěrkem a tam si občas hrabe.Je to u štěnda běžné?Myslela jsem,že to dělají spíš starší psi.

_________________
Potíž je v tom, že psi se vždy chovají jako psi, avšak lidé se vždy nechovají jako lidé.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrabání v bytě
PříspěvekNapsal: čtv 02. črc. 2009 14:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
me to delalo stene skoro hned,co jsem si ji privezla.snazila se doma zahrabavat kus kurete,nekdy si ho nechava i ted na "horsi" casy.povazovala bych to za normalni.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrabání v bytě
PříspěvekNapsal: úte 07. črc. 2009 21:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
Jo dělaj mi to psi nejčastěji v cizím prostředí, když nechtěj žrát. Prostě si zahrabou misku se žrádlem na horší časy.

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ničení a destruktivní chování psa
PříspěvekNapsal: pát 18. pro. 2009 16:44 
Offline

Registrován: pát 10. črc. 2009 19:31
Příspěvky: 2
Bydliště: Razová
Dobrý den,máme doma malého,boloňského psíka.Je jí kolem 2 let a je to s ní strašné.Když byla štěnátko,tak byla dobrá,jak začala vyrůstat,tak začala škrábat zdi,vykusovat koberce,okusovat dřevěné futra a nábytek.Já osobně u ní nemám žádný respekt,a vím že je to chyba výchovy.Tak ji trestávala mamka,když něco provedla Hepina tak dostala od mamky zasdek,ale to až potom,pokoušeli sme jí nejdřív jakoby "domlouvat "nebo jí nadávat,ale to razantně nepomohlo.Tak bylo potřeb přejít k plácání po zadku.To občas zabralo,ale většinou ne.Před háráním vždycky byla příšerná,byla zlá,štěkala,okusovala,ale při samotným hárání už byla hodnoučká a tak zůstala až asi do minulýho měsíce.Potom začaly být zase hrozná,hárání na ni 100%nejde,protože hárala v září a je prosinec.Kouše,štěká a hlavně!žere všecko jo jí přijde pod čumák,skáče po stole a veme si všecko co na něm je.Když ji mamka chce dát na zadek,aby to už nedělala,tak se po ní ohání a strašně zlostně vrčí a štěká že by pokousala,takže ji už nemůžeme pořádně ani nijak potrestat.Je to nesnesitelné a mamka už uvažuje,že ji budeme muset dát pryč,ale já ji
mám ráda,prosím prosím poraďte mi,je to akutní .Anett


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrabání v bytě
PříspěvekNapsal: pát 18. pro. 2009 16:58 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
tam je těch chyb ve výchově plno...ideální by bylo domluvit se na konzultaci, Ruda by vám pomohl se s fenkou dorozumět.
V současnosti vám čubinka vůbec nerozumí a to, že ji trestáte (a jak) je obrovská chyba, s tím je nutné hned přestat, řekla bych, že je dost možné, že se vás bojí...začněte aspoň přečtením si tohoto: http://www.psycholog-psu.com/poradna/viewtopic.php?f=41&t=723 a pokud možno prostudujte co nejvíce článků z poradny...čas věnovaný čtení se vám vyplatí :wink: ...také jí dejte "couračku" -vodítko, které bude mít neustále připnuté (i doma) a pomůže vám s ní manipulovat ( výraz "couračka" si tu vyhledejte, najdete návody jak ji používat)
Zatím bych se ji aspoň pokoušela pořádně unavit-dlouhé procházky, hry apod, aby neměla tolik síly ničit.
Tu konzultaci bych ale zkusila domluvit co nejdřív, s tím, kam to u vás dospělo, je dost potřeba.

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrabání v bytě
PříspěvekNapsal: pon 21. pro. 2009 13:02 
Offline

Registrován: pát 10. črc. 2009 19:31
Příspěvky: 2
Bydliště: Razová
hm...ale jako já uznávám že plácání přes zadek není možná nej řešení,ale jako co máme dělat,snažili sme jí to jakoby "vymluvit" a to stejně nepomohlo a navíc ze mě si nedělá skoro nic,tak ji trestá mamka,jenže Hepina to 1 nebo 2 dny neudělá a začne znova,a jak ji teda máme vychovat aniž bysme ji plácali?a konzultace asi nebude možná,protože je to od Razové daleko


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrabání v bytě
PříspěvekNapsal: pon 21. pro. 2009 13:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
máte tam takové množství chyb (vašich, ne psích), že tohle po netu fakt nepůjde - obzvlášť pokud jste si přečetli ty části poradny, které se vás týkají a stále nevíte jak na to... Na Vlčáry jezdí lidi z Moravy, ze Slovenska,.. jo, je to daleko... ale jde to - spokojený pes i páník za to snad stojí, ne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrabání v bytě
PříspěvekNapsal: ned 17. bře. 2013 23:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 07. bře. 2013 16:57
Příspěvky: 68
Bydliště: Děčín
Dobrý den!
Mám sedmiletou fenku basenjika. Je hodná, milá, hravá a temperamentní, zkrátka správný basenji.
Teď máme trochu problém( je to zimou), neni moc vylítaná. Myslí si že bude dostávat kostičku, jak bude chtít ona a dost to vyžaduje,.
Hrabe koberce, okusuje nábytek a vyje. Už jsme jí za to několikrát vynadali, vytahali za kůži a zavřeli za dveře, vždy byl chvíli pokoj, ale pak pokračovala. Můžete mi poradit co by pomohlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrabání v bytě
PříspěvekNapsal: pon 18. bře. 2013 18:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
utahat, utahat, utahat. A naučit základní poslušnost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrabání v bytě
PříspěvekNapsal: úte 19. bře. 2013 19:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 07. bře. 2013 16:57
Příspěvky: 68
Bydliště: Děčín
Děkuji, ale to přesně vím, ale ted je trochu problém, že jak je zima a sníh, tak se jí to nelíbí a nechce chodit moc ven. Ale už jsme to vyřešili, myslím. V neděli zase zlobila, tak mně došla trpělivost a hodila jsem po ní klíčemi, hned vedle ní, nestrefila jsem se, ale pomohlo to. Lekla se a hned šla na místo, od té doby je hodná, pořád kouká jestli náhodou někde něco neletí. Tak jsem zvědavá jak jí to dlouho vydrží. Základní poslušnost umíme a pořád cvičíme.
Jinak vyrobila jsem jí doma domácí coursing a agility a pořádně jí honim. :daz: To by byl čert aby jsme to nezvládli. Až bude hezky tak bude po problémech to bude hodně venku, budem chodit na dlouhé procházky. :hura:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrabání v bytě
PříspěvekNapsal: stř 20. bře. 2013 17:43 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Promiň, ale nechce? Na to se u nás moc nehraje (pokud to není opravdu opodstatněné). jelikož je to basenji, dostane obleček a hurá ven 8)

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrabání v bytě
PříspěvekNapsal: stř 20. bře. 2013 22:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 07. bře. 2013 16:57
Příspěvky: 68
Bydliště: Děčín
Děkuji, přesně tohle jsem jí dneska udělala. Byli jsme na dvouhodinové procházce, pořádně se vylítala a byla vylítaná a štastná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrabání v bytě
PříspěvekNapsal: čtv 21. bře. 2013 00:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Ja mám dva bostony,tiež sa tvária niekedy ako božie umučeníčko že musia šlapať v mokrom snehu alebo bahne,keď sa začnem chystať von fena na mňa z postele neveriaco pozerá že to myslím vážne že ideme do toho hnusu.Ale jelikož sú to teriéri a doma ich berú roupy keď sú nevylietaný,tak ideme nekompromisne von aj keď je pol metra snehu,oni to tú hodinku,hodinku a pol prežijú.V snehu sa rýchlejšie unavia a potom doma o nich neviem,sú zalezený pod perinou a chrápu :lol: Okrem toho sa vonku rozbehajú a vyblbnú sa aj keď je hnusne.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrabání v bytě
PříspěvekNapsal: stř 11. pro. 2013 17:50 
Offline

Registrován: pon 09. pro. 2013 21:22
Příspěvky: 1
Bydliště: Vsetín
Dobrý den, mám 7,5 roku starou fenku Taru, matka pitbulice, otec kříženec labradora. Vzala jsem si ji v 7 měsících, protože ji majitel týral Je strašně hodná, poslechne na slovo, se psi se snáší.. Až nyní, poslední rok a půl, když jdu do práce, nebo kamkoliv, rozškrábe koberec, nebo rozškrábe-rozerve kus gauče /začalo to zezadu, rozervala čalounění a lezla dovnitř/, potom kdekoliv jinde, naposledy dokonce opěrací část.. (poškrábanou zeď neřeším). Nejdříve jsem si myslela, že se bojí nějakého hluku, ale ne. Naposledy jsem tak začala hrabat dokonce když jsem byla vedle v kuchyni. Nevím si s tím rady, věnuji se jí opravdu hodně a všude jinde ji beru s sebou.. Už nevím co dělat, děkuji vám za vyjádření, nebo za radu... Lucie V


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrabání v bytě
PříspěvekNapsal: čtv 12. pro. 2013 16:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. čer. 2007 14:36
Příspěvky: 491
Bydliště: Praha 3 - Královské Vinohrady
Luciana9 píše:
... Až nyní, poslední rok a půl, když jdu do práce, nebo kamkoliv ...
Co bylo před tím rokem a půl, dělala to také, nebo to začala dělat až poté? Co se tedy mohlo v té době změnit?

Citace:
... Naposledy jsem tak začala hrabat dokonce když jsem byla vedle v kuchyni. ... Lucie V
Když jsi byla v kuchyni, kde byla fenka? Mohla za tebou nebo byla zavřená? Kde hrabala?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!