Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 22:08
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 229 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: úte 07. srp. 2007 21:59 
Dobry vecer,
chci se zeptat na stekani naseho devitileteho bolonskeho psika: kdyz jsme venku a jsme v pohybu, tak je uplne v klidu, ani nemukne. Kdyz se ale zastavime, tzn. treba s nekym na kus reci, nebo si sedneme venku na zahradku na jedno, tak si Maxik sedne, sedi a steka - nekdy na kolemjdouci, nekdy na auta a nekdy proste "jen tak", i kdyz se kolem nic nehybe. Proc to dela a co s tim? Prijde mi, ze to neni agresivni stekani, spis mam pocit, ze si steka, aby mel co delat, ale bohuzel neni k utiseni, ani snaha o zabaveni nepomaha.
Jinak problemy se stekanim nema, ze by treba stekal o samote doma, to ne.
Dik za reakce, Kaca


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 08. srp. 2007 07:26 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Chce na sebe upoutat pozornost. Tím, že se mu následně věnuješ, to akorát posiluješ, jelikož si je jist, že je vždy vyslyšen. Mám na to u svých psů takový důraznější český lidový povel "zmlkni, když mluvím já".

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 09. srp. 2007 08:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 53
Bydliště: Pardubice
Přesně jsem včera tuhle situaci měla s Taikim. Sedíme venku na pivku. On leží u nohou, kousek od něj si hrajou psi (štěndo fenky Dobrmana a pes AST) a on se jim to najednou rozhodl "soudcovat" Začal bafat, být děsně důležitý. Tak přesně zafungovalo sebevědomě-arogantní napomenutí "chtěl jsi něco"? a chycení za čumák. Přestal na minutu.
U něj je to přesně o tom děsným "Seběvědomí" komentovat ostatní., hlavně když mu jsme za zadkem. To je pak kápo, ale přitom je v něm malá dušička. Ta si trochu přidává seběvědomí...:)))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Zbytečné štěkání
PříspěvekNapsal: pon 17. pro. 2007 20:17 
Tak zas potrebuju poradit.Dali jsme psovi doma kratke voditko a obcas trenujem zavolani,coz se mu doma dari, ale....Jak mam Oldu odnaucit to, kdyz se k nam nekdo blizi (i treba manzel)a on zacne hrozne stekat a vyvadet.Slysi, jak nekdo jde po schodech, nemusi to byt nakonec ani k nam,ale to jeho hlidani me fakt stve. Nejdriv jsem to zkousela pomoci toho voditka,ale to je jak kdyz mu dam impuls-bud jeste silenejsi.Poradte mi prosim nekdo, co s tim.Diky


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 17. pro. 2007 20:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
No Mařka tohle dělá taky a spíš než zákaz štěkání mi líp funguje chtít po ní splnit něco, co umí a musí, na co se dokáže v tu chvíli soustředit. Když po ní křičim, ať mlčí, řve ještě víc, jako kdybych se k ní v tom vyštěkávání přidávala. Pokud jí překvapím tím, že po ní chci nějaký povel, který umí dobře splnit, začne se soustředit na mě a jak se soustředí, neřve a plní :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 17. pro. 2007 20:49 
takze myslis, treba ho poslat na misto,i kdyz nevim, jestli to v ty svy raplosti splni :D No musim to vyzkouset, ale moc dekuji za tip.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 17. pro. 2007 20:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
No já jí většinou třeba přivolám, nebo posadim, nebo položim, když jí odešlu na místo, sice tam odejde, ale na víc se nemusí soustředit, takže klidně řve i na místě. Spíš po ní chci něco, při čem se mnou musí spolupracovat a soustředit se na mě po dobu celého cviku....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 17. pro. 2007 21:15 
Taky jde o to,ze on vlastne pro me,zacne stekat necekane.Ja nevim,jestli nekdo jde, to slysi on,takze se pak hrozne leknu a nasleduje tohle uvitani. Kdyz zacne necekane takhle stekat, tak kolikrat na nej musim vicekrat zarvat,at jde na misto,pac je fakt v tu chvili,jak vysinutej.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 17. pro. 2007 23:18 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Marketa Chaloupkova píše:
Taky jde o to,ze on vlastne pro me,zacne stekat necekane.Ja nevim,jestli nekdo jde, to slysi on,takze se pak hrozne leknu a nasleduje tohle uvitani. Kdyz zacne necekane takhle stekat, tak kolikrat na nej musim vicekrat zarvat,at jde na misto,pac je fakt v tu chvili,jak vysinutej.
píšeš že má vodítko tak neexistuje nesplnění povelu :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 17. pro. 2007 23:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 11. zář. 2006 19:05
Příspěvky: 37
Bydliště: praha
My jsme odnaučili hlídání, resp. zbytečné štěkání tím, že jsem naší fence vysvětlila, že co se děje kolem dveří, to není její záležitost. Četla jsem o tom tady v poradně, ale nevím teď , kde to přesně bylo. Když začala na něco štěkat, tak jsem šla k ní a klidným hlasem jsem řekla, něco v tom smyslu, že to ohlídám sama a od dveří jsem ji vystrnadila... Postavila jsem se ke dveřím a tak nějak jsem ji vyšoupla pryč a nepustila ke dveřím se slovy, to nic není, to tě nemusí zajímat, jdi si lehnout a nevzrušuj se :) a sama jsem se pak v klidu vrátila k tomu co jsem dělala před tím. Příjde mi důležité být v klidu, ne se lekat, co se asi děje, ale chovat se tak, že se nic neděje. Teď reaguje jenom na nové a neznámé zvuky, popř. lidi. Takže poznám, že jdou třeba stěhováci, nebo řemeslníci , co tu normálně nebydlí, ale stejně ji pak od těch dveří vyšoupnu a pak už si jich nevšímá. myslím, že jde o to, vysvětlit psovi, že to jsou normální zvuky a nic se neděje a kdyby se něco dělo, vyřeším to já. Nám to fungovalo, ale jak je to moc univerzální, to nevím :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 18. pro. 2007 21:38 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 15:18
Příspěvky: 136
Bydliště: Bratíslava
ppavlina,
dobra rada - ja - ak potrebujem utíšiť svojho uštekaného grázla, tak na neho šepkám - zaberá to - musí sa totiž sústrediť, aby zistil, čo vlastne chcem - a - samozrejme - zachovávam absolútny pokoj

_________________
luxo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: štěkání v autobuse
PříspěvekNapsal: čtv 10. dub. 2008 17:10 
Dobrý den, máme dvouletého švýcarského ovčáka. Odmala jezdí autobusem a vždy se choval normálně. Posledních pár měsíců se v autobuse chová hrozně. Štěká a kňučí, až nás řidič z autobusu vyhodil. Totéž dělá při návštěve veterináře v čekárně. Vůbec nejde uklidnit. Jinak bydlíme na samotě u lesa a pes má velký výběh. Když je ve větším počtu lidí nebo psů, neposlouchá ani na obyčejné rozkazy jako sedni a lehni apod., které jinak normálně plní. Předem děkuji za odpověď, Tylová.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěkání v autobuse
PříspěvekNapsal: čtv 10. dub. 2008 17:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Napiš prosím tě dál něco o tom, jak se mu věnujete, co s ním děláte, kam ho berete na procházky a tak.
Co se stalo nebo změnilo v poslední době? Jakým způsobem se ho snažíš uklidnit? Myslím, jestli ho třeba chlácholíš - to je zásadně špatně, případně mu zkoušíš dávat ty "rozkazy".... a tak.
Za tohle slovo tě trošku chytím. Mám z něj dojem buzerace psa, lidského štěkání povelů a tak. Všichni bělouši, co je znám, jsou o dost "jemnější, křehčí" nebo jak to nazvat. Neustojí nátlak, potřebují klídek a pohodu a oporu, pak udělají, co ti na očích vidí, když pochopí požadavek. A ještě se u toho usmívají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěkání v autobuse
PříspěvekNapsal: čtv 10. dub. 2008 18:45 
Chodíme s ním každý den ven asi tak na hodinovou procházku. Vždy je navolno. Má hodně volnosti. proto si taky myslím že mu pobyt v autobuse plném lidí dělá problém. Je tam přivázaný, určitě je mu teplo a nějakou roli tam hraje i převýšení. Není moc zvyklý na hodně podnětů. Bydlíme v klidné oblasti. Nechlácholím ho, mám dojem že by to stejně nepomohlo. Spíš ho trochu praštim přes čumák aby se leknul a aspoň na chvíli přestal. Paní ze zverimexu mi poradila i rozprašovač s vodou. Tak to vyzkouším a snad to trochu pomůže.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 10. dub. 2008 19:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Pošli paní ze zverimexu přímo do tmy, prosím tě. Máš nesocializovaného pejska, nezvyklého na podněty, který podléhá stresu. On se v autobuse nebo u doktora bojí a ty ho praštíš? To snad ne. Měla bys to řešit svým klidem, nechlácholit ho, to bys ho do toho hodila stejně hluboko jako bitím nebo trestáním. On se bojí a ty ho chceš vyděsit ještě víc? Představ si, že sedíš v čekárně u zubaře, klepeš se strachy a někdo tě potrestal, že se klepeš. To je jako v tom vtipu, kdy na kašel předepsali šaratici. Bojíš se zakašlat, aby se ti něco nestalo. Ale kašel máš pořád.
Zkus na něj klidně a vlídně, trochu výsměšně promluvit, upoutat jeho pozornost na sebe a nějak ho zaujmout.
S tím chozením venku - moji psi jsou také na volno, aspoň většinou. Proč ho teda nevezmeš někam mezi lidi, psy, auta, proč ho neučíš chodit na vodítku, zvykat si na to?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 11. dub. 2008 17:07 
Mám dojem že jste mě špatně pochopila. Já psa nebiju. To bylo jen tak trochu, to ho vůbec nemohlo bolet, on si toho ani nevšimnul.A v autobuse se nebojí, nebo to tak aspoň nevypadá. Je prostě moc fascinovaný okolím. Chtěl by tam běhat, čmuchat, jen ne klidně ležet. U veterináře je vystresovaný. Tam jsme zkoušeli všechno. I to chlácholení a drbání. Nic nepomohlo.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 11. dub. 2008 17:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Chlácholení právě nepomůže, naopak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 11. dub. 2008 18:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Podle popisu se bojí, není zvyklý být na vodítku a ve společnosti tolika lidí a tak. Proto plaší. Zkus upoutat jeho pozornost na sebe a nenechat ho v tom stresu.
Chlácholení - jak už tady bylo mockrát napsáno - je pravý opak toho, než chceš dosáhnout. Chlácholivý tón pes vyhodnotí jako submisivní tón, má dojem, že ty se podřizuješ a bojíš se taky, takže on jako tvůj podřízený se bojí dvakrát - jednou za sebe a podruhé za tebe. Chce to klid, klidný hlas, lehce výsměšný, snažit se navodit pocit pohody, netrestat, nenechávat ho schovávat se a někam zalézat. Domluvit se s doktorem na stejném postupu a používat co nejmíň nucáků při ošetření. Čím víc té situaci budeš věnovat pozornost, tím víc se on bude stresovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16. dub. 2008 11:53 
Teď s ním chodím skoro každý den do města tak snad to pomůže. Chová se velice slušně. Chodí u nohy. Musím ho ale nejdřív nechat vyběhat u nás v lese, aby moc netáhnul :). jsem ráda že mu to takhle jde. doufám že si teda na město zvykne, a pomůže to i mému problému s autobusem

:-)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 30. čer. 2008 20:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Ahoj, potřebovala bych poradit. Posledních několik měsíců máme s čubama problém se štěkáním. Když s nima jdeme na vycházku začnou obě dvě radostí štěkat a to už na dvoře a štěkají a radostně kňučí skoro celou cestu než dojdeme na louku. Štve mě to jednak protože neposlechnou a za druhé dělají cirkus takže půlka vesnice ví že jdeme s fenama ven.
Nepomáhá okřikování, chytání za čumák, košíky nic, zkoušely jsme všechno možné. Dělají to jenom když se jde ven, když začnou blafat doma na dvoře nebo jinde, tak je okřikneme a poslechnou.
Jezdí s námi všude možně, mezi lidi na výstavy kde je spousta lidí a psů a chovají se normálně, žádný větší problém.
Když se vracíme z procházky zpátky je klid. Je jedno jestli s nima jdu ven já nebo dcera. Nevíme co vymyslet. Budu vděčná za každý názor a radu.

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 30. čer. 2008 20:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Něčeho podobného jsme se zbavili tak, že když začali vyšilovat, šla jsem si v bundě a botách sednout k počítači nebo udělat kafe nebo něco dělat na dvůr. Nevšímala jsem si jich´. Když přestali, šla jsem směrem k vratům. Když začali, začala jsem já dělat něco jiného. Pochopili rychle. Teď mě obíhají a skáčou, ale jsou zticha.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 01. črc. 2008 06:55 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Alča píše:
...začnou obě dvě radostí štěkat...
...Nepomáhá okřikování, ...
Jak by mohlo pomoci k potlačení štěkání okřikování, když se v podstatě přidáš k jejich štěkání svým štěkáním.
Pokud některá moje důra začne radostí štěkat, stačí abych promluvil a přidají se k ní další, proto se tvářím, že tam vůbec nejsem. Pokud bych je měl na vodítku, beze slov bych se zastavil a šel, až když se zklidní. Samozřejmě nesmí napnout vodítko. Nejublafanější tu mám šeltii Romynu, tu stačí natočit na sebe a "stopnout" rukou, ne slovy. Když už cokoli promluvím, je to hodně potichu s výrazem důležitosti významu slova, donutí je to zmlknout, aby mě vůbec slyšeli.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 01. črc. 2008 09:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. lis. 2006 11:23
Příspěvky: 475
Bydliště: Praha 8 - Troja
hana007 píše:
Desenský píše:
Chce na sebe upoutat pozornost. Tím, že se mu následně věnuješ, to akorát posiluješ, jelikož si je jist, že je vždy vyslyšen. Mám na to u svých psů takový důraznější český lidový povel "zmlkni, když mluvím já".


Dobre, to bych chapala, ale jak ho to mam teda odnaucit? Nechat ho absolutne byt zkousim uz delsi cas, ale on si stejne sedi a steka; ze si ho nikdo nevsima, ho vubec neodradilo.

Muj pes moc nesteká (snazím se sve psy vest k tomu, aby fungovali v přírode nenápadne a aby na sebe neupozornovali zbytecne) , obcas doma na balkone nebo venku na chalupe, na zahrade, ale kazdopádne, kdyz nechci aby stekal, reknu mu: Prestan! a je to:-)

_________________
Žádný člověk není ostrov sám pro sebe...A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 05. črc. 2008 10:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Musím vám moc poděkovat a podělit se o radost. Dneska jsem šla s čubama ven a řídila jsem se přesně vašimi pokyny. Asi 6x jsem se vrátila zpátky do baráku. Pokaždé když začaly štěkat a kňučet, tak jsem se beze slov otočila a odešla od nich zpátky do bytu, už jsme byli dokonce před domem, jedna z fen zaštěkala, tak jsem se opět vrátila zpátky. Nijak jsem to nekomentovala. Zdá se že to poměrně rychle pochopily, celá cesta tj. cca 400m na tu "naši" louku proběhla bez jediného hlesnutí. Mám obrovskou radost, po několika něsící vycházka v klidu. Díky moc!!! Ještě musím dát instrukce dceři aby postupovala stejně, asi to na ní budou zkoušet, možná i na mě, ale mají smůlu! :D

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 14. črc. 2008 14:21 
Také mám velký problém se štěkáním ... Mám 9 měsíční fenku maltézáčka, jezdí se mnou každý den do práce cca od jejích 3 měsíců. Chápu, že kancelář bere za své území a jakmile někdo vejde, štěká, ale myslím, že za tu dobu se už mohla pachy a hlasy místních lidí naučit, je nás tu cca 10. Bohužel ji vždy každý začal hned hladit, takže si nakonec svým štěkotem asi vynucuje pozornost. Ale bohužel štěká i na lidi, děti a psy venku. Bohužel má hodně pronikavý štěkot,že neslyšíte vlastního slova. Povely "ticho", "nesmíš" apod. nezabírají, tak jsem ji alespoň naučila zmlknout na zdvižený ukazováček, ale jakmile je už rozštěkaná, tak ani na ten nereaguje. Většinou je to ale tak, že sice vcelku zle štěká, ale vrtí při tom ocasem a jakmile ji vezmu do náruče tak okamžitě přestane. Vůbec si už nevím rady jak ji toto odnaučit. Je hodně divoká a hravá a hodně hlídací - nedej bože, aby se k její paničce někdo přiblížil a odhání i velké psy, vůbec se jich nebojí. Nikdy jí nikdo fyzicky neublížil. Také jsem si všimla, že jakmile si dotyčný člověk, na kterého štěká, sedne nebo podřepne, tak ona přestane vztekle štěkat a trochu se snaží nechat se od něho pohladit,ale je dost nedůvěřivá. Ale třeba si takhle s někým hraje, dotyčný pak odejde a za chvíli se vrátí a ona zase na něj hned štěká, jako by to byl cizí člověk a jako by si nepamatovala,že je to ten,co si s ní před chvilkou hrál. Trochu už máme problémy v práci i na sídlišti, neboť to věčné štěkání už některým lidem vadí :-( Poradíte mi prosím, co bych ještě mohla vyzkoušet? myslím, že je ještě vcelku mladá a dala by se to odnaučit nebo ve štěkání umírnit.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 14. črc. 2008 14:26 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
podle popisu bych řekla, že se dost bojí - odhání psy, štěká když se někdo přiblíží... ale taky že si štěkáním vynucuje pozornost (když ji vemete do náručem, tak přestane). Přečtěte i tu témata na nesamostatnost, strach, i na štěkání (je to tu probráno mnohokrát). Použijte i místní vyhledavač (nahoře tlačítko hledat).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 30. srp. 2008 10:27 
Prosím o radu. Máme pětiletého psa z útulku, který v poslední době hrozně štěká na návštěvy při podávání jídla. Pokud je jen s rodinou, tak to nedělá. Nejsme schopni ho uklidnit. Děkuji. Kaja1


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 01. zář. 2008 08:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. lis. 2006 11:23
Příspěvky: 475
Bydliště: Praha 8 - Troja
kaja1 píše:
Prosím o radu. Máme pětiletého psa z útulku, který v poslední době hrozně štěká na návštěvy při podávání jídla. Pokud je jen s rodinou, tak to nedělá. Nejsme schopni ho uklidnit. Děkuji. Kaja1

No a coz mu dávat jídlo az návsteva odejde:-) Nejspís má prirozenou obavu, ze mu to zbastej:-)

_________________
Žádný člověk není ostrov sám pro sebe...A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 01. zář. 2008 08:03 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Věra Mannaertsová píše:
kaja1 píše:
Prosím o radu. Máme pětiletého psa z útulku, který v poslední době hrozně štěká na návštěvy při podávání jídla. Pokud je jen s rodinou, tak to nedělá. Nejsme schopni ho uklidnit. Děkuji. Kaja1

No a coz mu dávat jídlo az návsteva odejde:-) Nejspís má prirozenou obavu, ze mu to zbastej:-)

spíš bych ho okamžitě vykázala na místo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 01. zář. 2008 08:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. lis. 2006 11:23
Příspěvky: 475
Bydliště: Praha 8 - Troja
To samozřejme muzes, ale prestane ti stekat?

_________________
Žádný člověk není ostrov sám pro sebe...A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 01. zář. 2008 08:09 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
pokud je naučenej dělat co se mu řekne a nic víc tak ano. A záleží taky jak ho tam pošleš :twisted: pokud to nepomůže, tak bych ho vykopla ven z baráku nebo místnosti. Připadá mi to totiž jako "já chci"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 01. zář. 2008 08:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
já to pochopila tak že blbne když je podáváno jídlo návštěvě, ne psovi!
Štěkání řeším spíš přes povel lehni, protože psi většinou vleže štěkat nechtějí. Buď se naučí štěkat vleže, nebo se štěkání odnaučí :wink:

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 01. zář. 2008 08:24 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
no já mam spojeno "místo" s tim, že tam pes leží :oops: asi sem to nenapsala, omlouvám se


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 01. zář. 2008 11:56 
Asi jsem se nevyjadřila dost výstižně, ale opravdu se jedná o podávání pohoštění návštěvám. Pes dostává své jídlo večer, a to ho nikdo neruší a chová se normálně. Pes byl dříve chován jako pokojový a my jsme na jeho pobyt v bytě přistoupili. Jedná se o křížence bígla s něčím neidentifikovatelným. Když jsme sami, tak ho nemusím nijak omezovat, protože leží pod stolem v klidu. ćekám na další rady. Děkuji kajal


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 01. zář. 2008 12:12 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
kaja1 ako sa v danej situácii správa pes, ako sa správa návšteva a ako vy? Ako ste doteraz toto správanie riešili?

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 01. zář. 2008 12:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
No já osobně bych mu dala povel lehni a místo a pokud by štěkal i tak, naše čuby to umí velmi dobře, tak bych okamžitě vyexpedovala do jiné místnosti a nebo ven z baráku. :-)

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 01. zář. 2008 12:31 
Při této situaci pes sedí pod stolem a štěká, návštěva to bere sportovně a my se můžeme jenom snažit ho dostat z pokoje ven. On už ví, že na něho kujeme pikle, tak nechce na nic reagovat. Ještě že máme zvonek, a to on vyběhne ke vratům a my můžeme zavřít dvéře. Ale to není o tom, aby se odnaučil tomuto zlozvyku. Nevíme, co dělal v původní rodině.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 01. zář. 2008 12:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
na původní rodinu se vykašli a chtěj aby se pes choval tak jak ty požaduješ. Při příchodu návštěvy připněte psovi krátké vodítko. V okamžiku kdy se začne chovat nevodně dej přivolání (vynuť si jej vodítkem) a lehni (u tebe - ať jej můžeš okamžitě ovládat). Když bude chvíli v klidu, klidně jej pochval, ale s volnem bych moc nepospíchala - to až uvidíš že je opravdu zklidněný. Pokud se zvedne sám, dej ostré lehni. Časem se dopracujete k tomu že pes zjistí že nežádoucí chování (štěkot) znamená přivolání a odložení a je tedy výhodnější držet čenich.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 01. zář. 2008 13:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
kaja1 píše:
Při této situaci pes sedí pod stolem a štěká, návštěva to bere sportovně a my se můžeme jenom snažit ho dostat z pokoje ven. On už ví, že na něho kujeme pikle, tak nechce na nic reagovat. Ještě že máme zvonek, a to on vyběhne ke vratům a my můžeme zavřít dvéře. Ale to není o tom, aby se odnaučil tomuto zlozvyku. Nevíme, co dělal v původní rodině.


Souhlasím s Petrou kromě jediného. To vodítko bych mu nechávala pořád, dokud ho nenučíte, že on dělá to, co chcete vy a na naopak. Jak - nechce na nic reagovat? Neptala bych se, jestli chce nebo nechce, ale bylo by po mém. To ale předpokládá, že nějaké povely umí, zná opravdu dobře jejich význam. Připínání vodítka, když příjde návštěva - to by mohlo vést k nežádoucím spojitostem, ke stereotypu, kde pes předem ví, co bude a dokáže tomu nějak uhnout.
Nepochopila jsem jedno - vy ho nedokážete vykázat z místnosti, tak jdete zazvonit, aby vyběhl (zase si dělal co chce on a ne, co chcete vy) a pak zavřete dveře? Sice dosáhnete svého, ale ve výchově jste zase o krok dole. Tohle bych opravdu nedělala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 01. zář. 2008 13:04 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Je úplne jedno, čo robil v pôvodnej rodine, dôleité je to, čo robí vo vašej, len mu to treba ukázať naozaj, nie sa len o to snažiť tak, že pes si koniec koncov urobí po svojom a vy musíte použiť pascu na to, aby ste dosiahli to, čo by pes, ktorý je ovládateľný, urobil na povel. Psík má spod stola situáciu pekne pod kontrolou, bol by hlúpy, ak by sa toho vzdal a to on, ako čítam, nie je. Preto musíte mať dianie pod kontrolou vy, on nemá mať na výber, či chce, alebo nechce reagovať, ale vy mu na výber dávate. A ak sa návšteva baví, pes môže mať o dobrý pocit viac, ak sa stáva týmto správaním stredobodom pozornosti.
Upevnite si ovládateľnosť tak, že povely bude pes rešpektovať a potom už je jedno, či psa odošlete na miesto, alebo od neho budete vyžadovať namiesto štekania niečo iné. V poradni si naštudujte najmä Privolanie.
Ešte jedna otázka: V iných situáciách je pes ovládateľný?

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 01. zář. 2008 21:42 
Pokud je pes jen s námi, je ovladatelný, štěká jen na cizí psy, kteří jdou kolem plotu. Když jsme mimo naši zahradu na procházce, tak neštěká ani na ně, ani na cizí lidi. REspektuje i návštěvy, které sice přivítá, ale pak se chová velmi přátelsky. Problém je jen při podávání jakéhokoliv pohoštění. Zpočátku byl problém i při vyslovení procházka, kdy začal štěkat radostí, že jdeme ven, ale to už pominulo, teď běží k brance a čeká, až dojdu já s vodítkem. Budu se řídit radami, které jste mi poslali a uvidíme. Problém je jen v tom, že těch návštěv, které chceme pohostit, není moc.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: neustálé štěkání
PříspěvekNapsal: sob 13. zář. 2008 09:51 
Dobrý den,
máme 3,5 letou fenku kavalíra. Potýkáme se s problémem neustálého štěkání, většinou okamžiku kdy vybíhá na zahradu u domu. Štěká jak na lidi nebo psy za plotem, ale také bez viditelného důvodu. Cítí, že to nemá dělat, proto, když se přijdu na zahradu přestane, ale není to pravidelné. Např. pokud za plotem jde retrívr od sousedů, ten si ji ani nevšimne, ale ta štěká jak smyslů zbavená. I doma pokud zaslechne štěkot (i z velké dálky) ozve se okamžitě. Máme ji od malička, jako štěně, spí s námi v posteli, žádné trauma určitě neprodělala :-). U její matky (pokud přijdem na návštěvu) ) tohle nepozoruji.
Děkuji za případnou radu, doporučení.
S pozdravem
Radim Vongrej


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 13. zář. 2008 10:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Podle popisu mi to připadá, že je hodně nejistá a proto dělá preventivní rámus. Proto asi přestane, když příjdete na zahradu - je tam opora, tak není nutné řvát.
Jestli má dobré přivolání, od toho plotu jí odvolejte. Pokud ne, přečtěte si všechno na téma přivolání na hlavní stránce webu.
Když štěká doma, nezvyšujte na ní hlas, tím se přidáváte k jejímu štěkání. Přivolejte si jí a zkuste odvést pozornost k nějaké jiné, dovolené činnosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 13. zář. 2008 10:34 
Spíše se mi zdá, že když se tam objevím a zvýším na ni hlas : carino, nech toho ..., tak ví nebo spíše cítí , že mě to vadí a proto přestane. Nevím jestli je to právě nejistotou. Možná, že má ze mne respekt a proto přestane.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 13. zář. 2008 12:27 
Offline

Registrován: pát 09. kvě. 2008 10:41
Příspěvky: 143
Bydliště: Chomutov
A je ten pes zvyklý chodit mezi ostatní psy a lidi? Většina psů, které jsem poznal, a nustále za plotem štěkali skoro na každeho kolemjdoucího, byly psy, kteří znali pouze zahradu...

P.S: Nebrat osobně, je to jen dotaz :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 13. zář. 2008 14:44 
Pes urcite pouze zahradu nezná. Chodíme s ním o víkendech na výlety, na chatu, na procházky do lesa. Nemám zrovna pocit, že by mu něco scházelo nebo se mu něčeho nedostávalo. Nedávno jsme si pořídili chatu. Poprvé na zahradě na chatě neštěkala, ale postupně si vytváří štekací systém shodný s tím co je u nás doma na zahradě.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 13. zář. 2008 14:57 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
rvarva ak nejde o strach, tak buď máte doma riaditeľku, ktorá sa domnieva, že riadi celý chod okolo, alebo fenku, ktorá musí celému svetu oznámiť, že je tu, práve týmto spôsobom, pri ktorom ide aj o uvoľňovanie tlaku. Nenechala by som ju na záhradu vybiehať voľne tak, že potom na ňu môžete len vykrikovať, vyviedla by som ju na vodítku tak, aby som jej ukázala, ako sa vychádza von - teda v kľude. Pri náznaku akéhokoľvek vybiehania by mala dosiahnuť opak. Určite obmedzte krik, komunikujte s ňou v kľude a jasne, vodítko máte k dispozícii pri prípadnom neuposlúchnutí povelu, alebo nežiadúceho samostatného konania. Toto je riešenie v prípade štekania pri vybehnutí z domu na záhradu. Ak pochopíte princíp, môžete to aplikovať aj do ostatných situácií, ak nie, bude lepšie poradiť sa osobne. Vy sa nesmiete jej správaním nechať ani poháňať dopredu, ani znervózniť, inak vám aj okoliu naozaj tú riaditeľku robí. Minimálne má ten pocit ona.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Štěkání při procházce
PříspěvekNapsal: pát 10. říj. 2008 15:46 
Moc bych chtěla poděkovat za skvělé rady, které se tady dočítám. K tématu bych se chtěla podělit o svou zkušenost. Máme dvouletou psí holčičku - chlupatýho vořecha, skvělej a hodnej pes. Poslušnej. Od té doby, co jsme si přinesli z porodnice mimi, je jak utržená ze řetězu. Samozřejmě je mi jasný proč, jen jsme dlouho koumali, co s tím. Při odchodu na procházku štěkala celé schody dolů z domu, před barákem, před každou novou zatáčkou, na lidi, na psy, u toho samozřejmě zběsile pobíhala sem a tam. Prostě hrůza. Nepomáhalo nic. Jednou mě napadlo vzít ji do náruče a jít s ní tak cca 50 m - to přestala a když jsem jí dala zpátky na zem, dost dlouhou dobu neštěkala. Teď, kdykoliv zaštěká, v klídku si jí zavolám a üplně bez slovních či jiných emocí ji chytnu pod břichem a kus jí nesu. Rychle si spočítala o kolik za těch 50, 100 metrů přijde čuchání a běhání a skotačení. Teď musím říct, že už je to díky tomuhle nápadu tisíckrát lepší a já už s ní zase ráda chodim na prochajdy:)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 11. říj. 2008 15:52 
Offline

Registrován: stř 09. črc. 2008 14:45
Příspěvky: 24
Bydliště: Komenského 334, Slavkov u Brna
Ahoj, doufám že se mi taky dostane účinné rady - mám zase o trochu jiný problém. Mám svýho voříška, se kterým bydlím a další čubule je u rodičů, můj pejsek je mladej a čubule je desetiletá dáma. Pejsek když není s ní tak je tichej a neštěká no ale když sou spolu, tak si dávaj solidní dvojhlas, venku když kdokoli de a doma začnou zpívat na sebemenší podnět.A teď je budu muset mít oba ve svém 1+kk a ve společnosti netolerantních sousedů,jak už to tak bývá:(Nekřičím na ně,zavolám si je,přídou sice, ale štěkaj pořád a i když jim chytím tlamky,stejně bublaj jak o život. Když na ně šeptám tak už to taky napomáhá...Mám trochu strach z těch sousedů, tak taky prosí o radu, nebo vezmu kobercovku a bude...(to samozřejmě nemyslím vážně:))Děkuju


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 12. říj. 2008 08:30 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Lepší je mi pro odpověď na tuto otázku zavolat.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 229 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!