Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 19:50
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 266 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Utíkání psa ze zahrady
PříspěvekNapsal: čtv 19. úno. 2009 15:42 
Chtěla bych se taky podělit o naší starost s fenkou Ritou.Je jí 14měsíců a je to něco mezi vlčákem a vlkodavem.Máme jí od 4měsíců a do ledna byla bezproblémová.Tedy poslouchá na povely,ale jak nastane večer a v baráku zhasne poslední světlo tak uteče.Dělá to tak měsíc,už jsme zadělali všechny díry (podhrabává se) a když to nešlo začala přeskakovat plot.Ten jsme zvýšili,ale stejně si cestu najde.Dělá to jen v noci,přes den je na zahradě i když nejsme doma.A nevíme proč.Přivazovat se nám nechce - máme velký pozemek a hlídače potřebujem.Jak na ní?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Utíkání psa ze zahrady
PříspěvekNapsal: čtv 19. úno. 2009 15:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Jak moc se jí věnujete? (ale základ bude v lepším zabezpečení zahrady, bohužel už si útěky zkusila a jen tak se jich nevzdá)

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Utíkání psa ze zahrady
PříspěvekNapsal: čtv 19. úno. 2009 18:21 
Dopoledne je většinou sama doma,tedy na zahradě.Pokud někam nejedu jsme dopoledne spolu na zahradě - práce je i v zimě dost.Když dělám před barákem,beru si jí taky sebou,poslouchá na slovo a drží se u mě.Odpoledne vyrážíme na hodinovou procházku (když je hezky procházka je delší).A pak je vše na okolností,jak kdo má čas - je nás na ní hodně :-) .Ale problém bude asi ten plot.Je to o komunikaci se sousedem - je jeho a spravovat ho nebude a že nám utíká pes je prý naše starost.Prozby a domluvy nepomáhají.Ten zvýšenej nám strhnul - je to prý jeho a my nemáme co na tom dodělávat.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Utíkání psa ze zahrady
PříspěvekNapsal: stř 18. bře. 2009 11:03 
Offline

Registrován: sob 14. bře. 2009 10:50
Příspěvky: 9
Bydliště: Lochovice
Ahojky, jak tak sleduji,tak mám úplně jiný problém. Můj hafík(telátko-kříženec dogy a ovčáka) neutíká ven, ale skáče mi skoro dvoumetrový plot na vedlejší dvůr, kde mám slepice. Nic jim nedělá, vlastně si jich vůbec nevšímá. Dřív mi chodil do kurníku vybrat vejce, to jsme vyřešili zmenšením průlezu pro slepice, takže tam už nemůže, jenže pes na dvorek skáče dál. Mám pocit, že tam chodí pozbírat zbytky, které slepice nesežerou, ale když tam nic nenajde, tak skočí další plot na zahradu a občas i ten ze zahrady k sousedovu retrívrovi. Kupodivu si sním hraje, přestože je na cizí psy dost agresivní. Zajímavé je, že to nikdy neudělal, když byl doma sám, vždy sem byla doma já nebo manžel a většinou to je v dopoledních hodinách. Z hladu to nebude, protože, když jsem zkoušela mu přidat žrádlo, tak mi ho v misce nechal. Už se z nej asi zjevím a hlavně soused je na nervy, že mu toho bílýho psa pokaždý stršně zválí a společně mu zvalchujou celou zahrádku. Co s ním mám dělat? Že si de hrát k sousedům, to bych chápala, že z nudy, ale proč leze k těm slepicím nebo na tu zahradu?????


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Utíkání psa ze zahrady
PříspěvekNapsal: stř 18. bře. 2009 12:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
No taky z nudy :lol: Jaký má pes denní režim?

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Utíkání psa ze zahrady
PříspěvekNapsal: stř 18. bře. 2009 12:51 
Offline

Registrován: sob 14. bře. 2009 10:50
Příspěvky: 9
Bydliště: Lochovice
no, přiznám se, že teď na něj moc času nemám, takže ho ráno pustím na dvůr, ale sním i ty tři malý, co mám, takže se vyblbnou spolu a ven ho beru až k večeru-zaprvé venku nepotkáme tolik psů a za druhé to už je doma manžel aby mi pohlídal dítko. Ale on tohle ,,utíkání,, je schopný provést i když ho vezmu ven ráno(než jsem měla malou, tak jsme to tak dělali) a přijde z venku, nechám ho na dvoře a za pět min. se podívám a pes zas jinde než,kde by měl být.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Utíkání psa ze zahrady
PříspěvekNapsal: stř 18. bře. 2009 13:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 10:12
Příspěvky: 54
Bydliště: Unkovice
Naše taky jednu dobu pořád utíkala, i když byla z venku vyběhaná, třeba běžela vedle kola několik kilometrů. A pak stejně frnk ze zahrady vyběhla. Pořád jsme spravovali plot, ale vždycky si někde našla slabé místo, které podhrabala. Nakonec jsme podél celého plotu dali kari sítě, které jsou i zaražené do země a už nemá šanci. Od té doby se jí už utéct nepodařilo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Utíkání psa ze zahrady
PříspěvekNapsal: čtv 19. bře. 2009 10:34 
Offline

Registrován: sob 14. bře. 2009 10:50
Příspěvky: 9
Bydliště: Lochovice
no jo ale už teď máme zvyšovaný ploty na dva metry, tak kam ještě vejš? nepodhrabává se díky bohu, ale skočí všechno, prostě si vždy nějak poradí


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Utíkání psa ze zahrady
PříspěvekNapsal: čtv 19. bře. 2009 10:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 10:12
Příspěvky: 54
Bydliště: Unkovice
Co to máte za skokana?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Utíkání psa ze zahrady
PříspěvekNapsal: čtv 19. bře. 2009 10:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
klokana :lol:

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Utíkání psa ze zahrady
PříspěvekNapsal: čtv 19. bře. 2009 12:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 06. bře. 2009 22:03
Příspěvky: 88
Bydliště: Šenov
Lidičky zlatí poraďte mi! Pejsek mi tento týden poprvé v životě 2krát utelk. Je to puberťák a začínají mu "růst koule". Plot jsme opravili již dávno po minulém psovi. Problém je se sousedovým plotem, který není schopen ho spravit. Co mám dělat kromě opětovné opravy plotu, aby se z něj nestal útěkář? Bývá sám na zahradě max. 4 hodiny denně - pak už jsem s ním....odcházím v 7 a v 11 už jsem doma....Co dělat?

_________________
Průměrný pes je lepší osobnost než průměrný člověk. (Andrew Rooney)
Mabyes


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Utíkání psa ze zahrady
PříspěvekNapsal: čtv 19. bře. 2009 13:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Mabyes - a co kotec? Na 4 hodinky je to ideální a jak se naučí zdrhat, tak budeš mít fakt problém a pak asi stejně budeš muset kotec zbudovat.. :-k Nevím no, počkej na radu oprávněných poradců, ti budou schopni poradit fundovaně.

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Utíkání psa ze zahrady
PříspěvekNapsal: čtv 19. bře. 2009 13:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 06. bře. 2009 22:03
Příspěvky: 88
Bydliště: Šenov
Lucie Kratochvílová píše:
Mabyes - a co kotec? Na 4 hodinky je to ideální a jak se naučí zdrhat, tak budeš mít fakt problém a pak asi stejně budeš muset kotec zbudovat.. :-k Nevím no, počkej na radu oprávněných poradců, ti budou schopni poradit fundovaně.


No máme kotec, dost malý asi 2x2 metry. Samozřejmě že to bude poslední možnost, ale moc bych si přála, aby mohl svobodně běhat po zahradě....ale asi nebude už východiska že?

_________________
Průměrný pes je lepší osobnost než průměrný člověk. (Andrew Rooney)
Mabyes


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Utíkání psa ze zahrady
PříspěvekNapsal: čtv 19. bře. 2009 13:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
No musela bys ho chytit při činu, kdy se chystá zdrhnout, ale když tam nejste, tak těžko.. Fakt nevím :?

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Utíkání psa ze zahrady
PříspěvekNapsal: čtv 19. bře. 2009 13:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 06. bře. 2009 22:03
Příspěvky: 88
Bydliště: Šenov
Lucie Kratochvílová píše:
No musela bys ho chytit při činu, kdy se chystá zdrhnout, ale když tam nejste, tak těžko.. Fakt nevím :?


:bee:
To je zlý sen.....že budu mít ze psa útěkáře, by mě fakt nenapadlo.Ale proč to najednou začal dělat?

_________________
Průměrný pes je lepší osobnost než průměrný člověk. (Andrew Rooney)
Mabyes


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Utíkání psa ze zahrady
PříspěvekNapsal: čtv 19. bře. 2009 13:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Asi to bude tou pubertou, chce poznávat svět, asi mu nestačí to, co s ním teď děláte, nebo to děláte blbě, možností proč to může dělat je opravdu strašně moc a obávám se, že na to asi nepřijdeš :?

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Utíkání psa ze zahrady
PříspěvekNapsal: čtv 19. bře. 2009 13:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 06. bře. 2009 22:03
Příspěvky: 88
Bydliště: Šenov
Lucie Kratochvílová píše:
Asi to bude tou pubertou, chce poznávat svět, asi mu nestačí to, co s ním teď děláte, nebo to děláte blbě, možností proč to může dělat je opravdu strašně moc a obávám se, že na to asi nepřijdeš :?


Má spoustu pohybu, jezdíme na výlety do Havířova na psí palouček, aby potkával kamarády, běhá i navolno, poslouchá přímo skvěle....a teď tohle...nejhorší je, že utíká hned k sousedům...mají stejného psa. Nechápu.....kdyby aspoň za fenou....

_________________
Průměrný pes je lepší osobnost než průměrný člověk. (Andrew Rooney)
Mabyes


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Utíkání psa ze zahrady
PříspěvekNapsal: čtv 19. bře. 2009 13:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
No jo no, prostě je aktivní a eště navíc se chce kámošit :D

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Utíkání psa ze zahrady
PříspěvekNapsal: čtv 19. bře. 2009 14:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 10:12
Příspěvky: 54
Bydliště: Unkovice
No, než aby ho venku přejelo auto nebo mu někdo ublížíl, tak bych ho radši do toho kotce dala. Nebo přivázat na nějaký hodně dlouhý řetěz, aby měl umožněn nějaký pohyb. Než spravíte ten plot.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Utíkání psa ze zahrady
PříspěvekNapsal: pát 20. bře. 2009 12:06 
Offline

Registrován: sob 14. bře. 2009 10:50
Příspěvky: 9
Bydliště: Lochovice
kreckovs píše:
Co to máte za skokana?

no už sem psala, že je to kříženec dogy a NO. vybral si z dogy takovou tu tvrdohlavost a z NO inteligenci=vražedná kombinace, prostě, když něco chce tak si postaví hlavu a nějak příjde na to jak to řešit. tak když má v cestě plot, skákat umí, tak to zkouší tak dlouho až ho zdolá.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Utíkání psa ze zahrady
PříspěvekNapsal: pát 20. bře. 2009 12:12 
Offline

Registrován: sob 14. bře. 2009 10:50
Příspěvky: 9
Bydliště: Lochovice
Mabyes píše:
Lucie Kratochvílová píše:
Asi to bude tou pubertou, chce poznávat svět, asi mu nestačí to, co s ním teď děláte, nebo to děláte blbě, možností proč to může dělat je opravdu strašně moc a obávám se, že na to asi nepřijdeš :?


Má spoustu pohybu, jezdíme na výlety do Havířova na psí palouček, aby potkával kamarády, běhá i navolno, poslouchá přímo skvěle....a teď tohle...nejhorší je, že utíká hned k sousedům...mají stejného psa. Nechápu.....kdyby aspoň za fenou....

co třeba zkusit zajet přímo za desenským, třeba by pro tebe radu měl. A osobně si myslím, žepohodlnější pro psa je ten kotec než jakýkoli úvaz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Utíkání psa ze zahrady
PříspěvekNapsal: pát 20. bře. 2009 15:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 06. bře. 2009 22:03
Příspěvky: 88
Bydliště: Šenov
vysmatateta píše:
co třeba zkusit zajet přímo za desenským, třeba by pro tebe radu měl. A osobně si myslím, žepohodlnější pro psa je ten kotec než jakýkoli úvaz

Já taky úvaz nezvažuju. Myslím, že by to se mu to vůbec nelíbilo. Za panem Desenským bych moc ráda, bohužel, teď na to nemám příliš peněz a je to dost daleko, jen tak na otočku...jsem student, nevydělávám. Hold no money no funny :lol:

_________________
Průměrný pes je lepší osobnost než průměrný člověk. (Andrew Rooney)
Mabyes


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Utíkání psa ze zahrady
PříspěvekNapsal: pát 20. bře. 2009 16:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Mabyes - tak ono by asi stačilo spíš zavolat, páč nevím, pro co bys tam jela? :D

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Utíkání psa ze zahrady
PříspěvekNapsal: pát 20. bře. 2009 17:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 06. bře. 2009 22:03
Příspěvky: 88
Bydliště: Šenov
Lucie Kratochvílová píše:
Mabyes - tak ono by asi stačilo spíš zavolat, páč nevím, pro co bys tam jela? :D


No, to mám rozhodně v plánu, bohužel zatím, jsem kvůli práci (praxi přes VŠ) ráno neměla kdy volat. Příští týden to mám naplánované. Dneska byl Bazz v kotci, a v pohodě. Když jsem přišla, spal v boudě.

_________________
Průměrný pes je lepší osobnost než průměrný člověk. (Andrew Rooney)
Mabyes


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Útěk ze zahrady za jiným psem
PříspěvekNapsal: pon 23. bře. 2009 14:19 
Offline

Registrován: ned 22. bře. 2009 16:54
Příspěvky: 10
Bydliště: Plaňany, okres Kolín
Dobrý den, pane Desenský, chtěla bych vás požádat o radu. Máme 16-ti měsíční fenku křížence Howavarda s německým ovčákem. Máme problém s tím, že nám občas utíká ze zahrady ven. Máme docela vysoký plot, ale naše "skokanka" Sany je prostě moc mrštná a ploty o výšce 150 cm jí nečiní problém zdolat. Jde o to, že po celý den běhá po zahradě. Jen do té doby než se objeví u sousedů venku její "psí kamarádky" a ona se s nima honí podél plotu. Po půl hodině si usmyslí, že půjde na návštěvu, přeskočí plot, oběhne jeden blok kolem domů a přeskočí plot k sousedům. Ihned jak to zjistíme,jdu pro ní, slovně jí vynadám, připnu na vodítko a následně doma k boudě jako za trest. Pak jí vypustim třeba až večer. Na přivolání funguje celkem dobře. Utíká někdy i za manželem, když ho vidí odcházet z domu, ale když jí stihnu před skokem...hezky jí přivolám a je v pohodě. Můžete mi prosím poradit jak na ní aby jí přestalo bavit to zdrhání? Určitě děláme i my někde chybu, ale bohužel nevíme kde. Nejsme zrovna odborníci na výchovu psů. :-k Je to potvůrka, na lidi neútočí, ale budí v lidech respekt svým vzrůstem. Už nám přišly i stížnosti, že jí vidí jak utíká. Máme tak trable i se s sousedy. :roll:
Mockrát Děkuji Lucka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Útěk ze zahrady za jiným psem
PříspěvekNapsal: pon 23. bře. 2009 16:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. lis. 2007 13:01
Příspěvky: 90
Bydliště: Brno
A nechybí jí psí společnost? Venčíte je společně, když jsou takové kamarádky?

_________________
Jarek+Simona+Ben+Kessi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Útěk ze zahrady za jiným psem
PříspěvekNapsal: pon 23. bře. 2009 16:40 
Offline

Registrován: ned 22. bře. 2009 16:54
Příspěvky: 10
Bydliště: Plaňany, okres Kolín
No, abych pravdu řekla tak společně jsme s nimi byli asi jen dvakrát. Naše fenka i jejich dvě fenky mají dost velký výběh na zahradě, tak se málokdy sejdem mimo...někde venku...spíš mě štve s tím zdrháním. Jednou takhle přeskočila plot, já to ani nevěděla, šla pošťačka ,ona jí chytla asi ze strachu za tašku a stížnost typu...váš pes pokousal pošťáka byla na světě. Jenže ono to tak nebylo. Ona se jen lekla a neublížila...nemáte radu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Útěk ze zahrady za jiným psem
PříspěvekNapsal: pon 23. bře. 2009 17:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Přišla na to, že může, je to pro ní sport a zábava. Psovi výběh na zahradě většinou nestačí. Udějte lepší plot.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Útěk ze zahrady za jiným psem
PříspěvekNapsal: pon 23. bře. 2009 21:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
jaký má fenka vyžití během dne jak často chodíte na vycházky co na nich děláte. jinak 150cm plot je pro křížence hovíka s ovčákem jako kdyb tam nic nemělo- sami máme na některých místech víc jak dva metry a pes to skáče z místa- hovawart

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Útěk ze zahrady za jiným psem
PříspěvekNapsal: úte 24. bře. 2009 08:07 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Plot o výšce 150cm není pro větší psy žádné jištění proti útěku. Jakmile to psa začne bavit, začne problém, který lze vyřešit jen skutečným zabezpečením kombinovaným s pořádným vybitím psa.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Útěk ze zahrady za jiným psem
PříspěvekNapsal: úte 24. bře. 2009 10:00 
Offline

Registrován: ned 22. bře. 2009 16:54
Příspěvky: 10
Bydliště: Plaňany, okres Kolín
Tak to jste mi teda dali...fakt vám skáče taky takhhle vysoko? :shock: to jsou rošťáci co...no tak nám tedy asi nezbývá, než nový plot udělat ještě lepším :roll: ...každopádně děkuji za vaši odpověď. Řešíme ještě problém se strachem z bouřek, dělobuchů, rachejtlí apod. Četla jsem už některé rady tady zmíněné, tak to zkusíme.
Díky! :yawinkle:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Útěk ze zahrady za jiným psem
PříspěvekNapsal: úte 24. bře. 2009 10:27 
Offline

Registrován: ned 22. bře. 2009 16:54
Příspěvky: 10
Bydliště: Plaňany, okres Kolín
Ještě bych se chtěla zeptat na váš názor na něco jako elektrický ohradníky. Bylo nám to doporučeno od jednich lidí, ale nám se do toho teda nechce. Mám na mysli takový ten drát vedoucí nahoře nad plotem, který bude pod nějakým proudem( aspoň tak mi to nějak popisovali...) :? Není to pro hafana nebezpečný? a hlavně asi tvrdý ne...? :|


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Útěk ze zahrady za jiným psem
PříspěvekNapsal: úte 24. bře. 2009 16:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
tyhle ohradníky sou docela dobrý ale asi ybch to v kombinaci se strachem z bouřek atd konzultovala přímo s rudou

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Útěk ze zahrady za jiným psem
PříspěvekNapsal: stř 25. bře. 2009 21:15 
Offline

Registrován: ned 22. bře. 2009 16:54
Příspěvky: 10
Bydliště: Plaňany, okres Kolín
díky za Radu, zkusíme to vyřešit, určitě si nechám poradit, než abych něco "zvojtila"...díkes!
ajka píše:
tyhle ohradníky sou docela dobrý ale asi ybch to v kombinaci se strachem z bouřek atd konzultovala přímo s rudou


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: úte 07. dub. 2009 12:28 
Všechny zdravím a prosím o radu. Ve firmě máme 14 měsíčního NO, kterého jsme si vypiplali od 5 týdnů. Podle služeb se o něj staráme dvě ženy a dva muži. Je zdravý, přátelský, ale musí být na vodítku, jinak se vydá do širého světa na průzkum a objekt firmy bohužel není vodotěsný. V těsné blízkosti se navíc nachází chovná stanice vlčáků. Je možné, aby se naučil poslouchat čtyři pány? Jak máme postupovat. Vím, všichni stejně, ale JAK? Potřebuje běhat a zkoumat, ale bojíme se, že uteče a něco se mu stane. V blízkosti je nejen cesta, ale i železnice.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: úte 07. dub. 2009 12:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
1) bude to těžké, ale: vytiskni si hlavně podstatné články z hlavní strany - jak na přivolání, netahání, možná i lovení
2) chovejte se k němu opravdu všichni stejně. Ideální by bylo kdyby jeden z vás psa učil a ostatní s ním pak už jen procvičovali naučené, ale čím víc stejně to budete dělat, tím líp zvládne i 4 pány najednou. Dívejte se jak se k němu chovají ostatní, korigujte a slaďujte navzájem své chování
3) nečekejte že když psa ponecháte bez dozoru bude se chovat tak jak vy chcete. Dopřejte mu co nejvíc procházek a dalšího vyžití , tím zvýšíte šanci že jej to tolik nepotáhne ven, ale je málo pravděpodobné že pes zůstane dobrovolně bez dohledu v nezajištěném objektu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: úte 14. dub. 2009 14:28 
Offline

Registrován: čtv 30. říj. 2008 15:25
Příspěvky: 7
Bydliště: Stod
Ahoj,také jsem řešila notorického útěkáře a na radu na těchto stránkách jsme realizovali neviditelný plot a volieru. Ve volieře je jen v nutných případech a od neviditelného plotu dostal ránu jen velmi málo snad 5x ,není to drastický výboj, dokonce si sami zvolíte jeho intenzitu. Od té doby je pokoj.Můžeme mít otevřená vrata a pes neuteče, dokonce i bez obojku.Prostě ví, že do toho prostoru se nechodí. Už nerozplétá drátěný plot,aby mohl pláchnout. Tento vynález zasluhuje pochvalu. Zachránil nám psa před zamýšlenou kastrací a před zkázou /myslivci,auta/. Investice je trošku vyšší, pokud máte velký pozemek,ale život našeho miláčka stojí za víc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: čtv 23. dub. 2009 09:37 
Ahoj,taktéž mám problém ohledně útěků psa ze zahrady.Pes je 4letý kříženec velkého knírače.V nynějším bydlišti jsme musely zpočátku vyměnit plot,protože zde byl starý a nízký.Ted' je tu plot o výšce 175-180cm a pro něj ani toto není žádná překážka.Když jsme na zahradě s ním,tak si nedovolí zmizet,ale nemohu ho nechat ani 5min na zahradě samotného.Zkusily jsme lanko,ale to jsem pak zavrhla protože se mi pes málem oběsil.Za boudou je druhá část zahrady na nižším terénu a on zřejmě skočil přes boudu.Ale "naštěstí" tam nebyl-vyvlíkl se z obojku a zmizel.On se sice vrací,ale...Nevím proč to dělá,je dost aktivní,chodíme blbnout na pole,stále cvičíme,běhá semnou u kola,na zahradě si hrajem+má společnost jezevčíka(ten ale venku nezůstává).Od těch útěků prostě neupustí,i když je stahaný.Nevím jak ho to odnaučit.Přemýšlela jsem o "neviditelném plotu",ale on je houževnatý a možná bych do toho investovala zbytečně.Varovnou zónu by možná přešel jako nic.(nevím,nemám s tímto zkušenost).Ještě jsem přemýšlela,že kdyby měl na zahradě společnost druhého psa,který by tam s ním byl permanentně,tak by třeba neměl potřebu utíkat,ale nevím zda by to pomohlo a ani nevím jak by se snesly.(S tím taky byl problém když jsme přivezly 12ti letého psa z útulku-také kříženec vel.knírače)-když si byly nablízku,tak zuřily,ale s jezevčíkem se snesly oba.Jsem tu na diskuzi nová,tak si tu vše pročtu a třeba odpovědi někde najdu,ale budu i ráda,když mi zde někdo poradí (nebo i zkritizuje) 8-[


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: pát 24. dub. 2009 14:47 
Offline

Registrován: čtv 30. říj. 2008 15:25
Příspěvky: 7
Bydliště: Stod
Ahojky, také jsme měli obavy, zda bude neviditelný plot účinný.Máme labradorského retrívra, u kterého všechny v okolí jeho útěkářské kousky zarážely.Plot je naprosto spolehlivý. Přes varovnou zónu přešel opravdu jen několikrát a pak dostal výboj, což ho zastavilo a bylo po úprku. Nyní se už nepřiblíží ani k varovné zóně/její velikost si sami nastavíte/,takže chodí v dostatečné vzdálenosti od plotu a otevřených vrat si už ani nevšimne.Opravdu nám neviditelný plot moc pomohl.Jsem bez starostí co v noci vyvede nebo kam ve dne, když jsem v práci uteče.Řekla bych, že se i trošku zklidnil.Předtím byl strašně divoký,neposlechl a teď jako by dostal rozum.Je naprosto v pohodě, je veselý,hravý a dokonce už začíná i poslouchat povely.Předtím jako by stále myslel na to,jak utéct.Zkuste i jiné diskuse pejskařů, jestli se tam dozvíte zkušenosti ostatních s nevid.plotem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: pát 24. dub. 2009 20:31 
Děkuju za odpověd' :yawinkle: Pročetla jsem toho již o útěcích celkem dost,tady i jinde a většina majitelů si právě neviditelný plot chválí,já jen měla obavy,jestli by byl dostatečně účinný na to naše přerostlé monstrum,ale nejspíš ano.Zrovna dneska ráno jsem šla sekat vedle zahrady trávu králíkům a psa jsem nechala volně na zahradě (z místa sečení jsem na něj viděla,byla jsem hned vedle)..Ve chvíly kdy se začal na jednom místě u plotu rozmýšlet,tak jsem si počkala co udělá.Samozřejmě skočil (jak hopík,z místa bez rozeběhu 180cm) :ow: Tak jsem ho po doskoku za krk skolila k zemi a dala mu najevo,že se mi to vůbec nelíbí.Sklopil ušiska a otevřela jsem mu branku aby nakráčel zpátky.Pak už jenom stál za plotem a koukal na mě.Odpoledne jsem králíkům čistila kotce a psa jsem opět pustila z řetězu.cca po 15ti min jsem slyšela zarachtat plot a pes byl na druhé straně,ale naštěstí se na druhé přivolání uráčel vrátit.Což bylo dobrý protože on jak je na svobodě,tak ohluchne.Možná dělám něco špatně,ale myslím,že jak jednou ochutnal volnost,tak to bude dělat pořád.Začnu tedy šetřit na nev.plot a výlety bez nás mu snad skončí.Tak ještě jednou díky.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re:
PříspěvekNapsal: pát 08. kvě. 2009 12:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. dub. 2009 10:38
Příspěvky: 7
Bydliště: Západní Čechy - Nepomuk
Druhý způsob je "neviditelný plot", kdy máte kolem plotu natažený anténní drát vysílače, který zvládne až dva hektary (800m drátu) a pes má na krku přijímač. Má to dvě zóny, jedna je varovná (nastavitelná od půl do 5ti m), to vydá jen zvukový signál a druhá zóna je korekční (rovněž nastavitelná), tam už pes dostane "za uši". Tento způsob jištění má jen jedinou chybičku, že se musí hlídat baterie obojku, ale běžně vydrží až půl roku. Používám jej hlavně proto, že má pro malý počet psů víc výhod než klasický ohradník, u něho je totiž pořád aktivní drát a pokud něco přendaváte přes plot, nebo se nepodíváte, kam saháte, ...[/color][/quote]

A nestává se, že si psi tu plastovou krabičku z obojku při hře strhnou?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: sob 30. kvě. 2009 11:49 
Neviditelný plot je opravdu bezva! Každý kdo ho u nás viděl a utíkal mu pes ho teď s úspěchem také používá. Jen malé varování: Po roce používání jsem na něj začala moc spoléhat a nechala občas otevřená vrata a vyjela s autem. Náš bišon rychle přišel na to, že pokud kosmickou rychlostí profičí přes "zakázané" území (a nezdrží ho překážka), tak to stihne akorát tak zapípat a je v trapu. Teď to už vylepšil, že chodí k plotu a zjišťuje jestli pípá. Pokud nezapípá...hle nejde elektřina...pápá paničko!!! Takže soukromá rada: Nedejte pejskovi možnost to zjistit, jsou jako děti - co si pamatovat nemají....! Mám pevný plot,ale bez podezdívky, takže bez "neviditelného" bych byla úplně v háji. P.S. Nikomu z mých známých to psi nedělají ( jeden z nich má kavkazáka!) a respektují hranice za všech okolností. Rozhodně ho doporučuji! Poskytuje určitou svobodu i pejskovi, který by jinak skončil na řetězu.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: úte 02. čer. 2009 07:41 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Nechtěl bych dopadnou tak, že by u mne musel být dlouhodobě tento plot aktivovaný. Mé psy, kteří měli nezlomný problém s hranicemi teritoria, jsem je kdysi pomocí neviditelného plotu naučil tyto hranice respektovat a tady na Vlčárech jsem to zatím ani nemusel instalovat. Jenom vlka tu mám jištěného el. ohradníkem a to ještě jen na vršcích obory, kvůli případnému přelezení. U psů tuto formu jištění díky Bohu nepotřebuji.
Nemyslím si, že neviditelný plot je pomůcka pro permanentní zabezpečení, jelikož je vysoká pravděpodobnost, že dojde právě k výše popisovanému obcházení, když je člověk lajdák a dá psu možnost pochopit princip jeho fungování.
Mnohem výhodnější mi přijde GPS obojek, který funguje jen na bázi monitoringu bez jakéhokoli působení na psa tímto zařízením a signalizuje překročení předem nadefinované hranice pomocí displayové jednotky, kterou mám u sebe. Díky tomu vím s přesností na metr, kde psa mám a kdy už je na hranici, kterou nemá dovolenou a VYCHOVÁM si ho k tomu, aby se zdržoval jen v dovoleném území. Navíc se nebavíme o území s jakýmkoli plotem, ale o zcela otevřeném prostoru. To vše mi nedokáže zabezpečit ta GPS, ale spolehlivé přivolání. Z toho důvodu dávám daleko větší prioritu výchově k přivolání než k jakékoli formě jištění. Tu GPSku v současné době půjčuji především psům, kteří mi sem chodí, jelikož moji ji takřka nepotřebují. Mají totiž přivolání. Jenom když mi hárají fenky, ji pro jistotu těmto fenkám dávám. Mám raději "pojistky", o kterých psi nevědí a nemohou je tak nikdy obejít.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: pát 03. črc. 2009 13:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 14. čer. 2009 21:14
Příspěvky: 12
Bydliště: Šumperk
Tak jsem si myslela,že mám bezproblémového pejska(14 měsíční Švýcarský salašnický),hodně se jí věnuju,řídím se vyčtenými radami zdejší poradny,chodíme na stopovačce,pilujeme přivolání a jiné nezbytné povely,je moc hodná,učenlivá a mazlivá,ale nesmí vidět zajíce.Když jsem s ní tak jí útěk za ním samozřejmě zatrhnu,ale jak jsem sama viděla, zající chodí až k našemu plotu a tam panáčkují,což byl důvod,že si šikovně plot rozpletla a v noci zdrhla,ráno sice již čekala u branky,ovšem okolo jezdí v těsné blízkosti vlak a já v děsu,že by ji mohl přejet a poučena vámi,že jak jednou zdrhne těžko se to odnaučí,okamžitě objednala neviditelný plot.Je opravdu bezvadný,Bára se naučila velice rychle,že za výstražnou zónu nesmí a to jsem jí nastavila korekční impuls pro malého psa(protože jsem trpěla představou,jak jí to bude bolet).Myslím,že to pro ni není stresující zkušenost,soudě podle jejího chování a já můžu spát v klidu,že se jí nic zlého nepřihodí.Tolik má zkušenost s neviditelným plotem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: útěk psa ze zahrady, jak se zachovat?
PříspěvekNapsal: ned 19. črc. 2009 18:54 
Offline

Registrován: čtv 30. dub. 2009 21:04
Příspěvky: 4
Bydliště: Děčín
Máme psa, křížence, asi 1 měsíc. je to pes starý 2-3 roky - nalezenec. Učíme ho přivolání na stopovačce. Několikrát nám utekl ze zahrady, když jsme otevřeli branku, na přivolání nereagoval. Asi po hodině se vrátil a stál před plotem. Chová se jako by se nic nestalo, vrtí ocasem. Jak se k němu zachovat? Jsem v rozporu s manželem, který je zastáncem metody - vyčinit psovi, nechat ho na zahradě přes noc (jinak spí uvnitř domu) a nedat mu nažrat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: ned 19. črc. 2009 21:51 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Jesi ako ho učíte privolanie na stopovačke, ak vám pes utečie z brány? Máte možnosť psovi vysvetliť, že z brány sa po otvorení neuteká a sami sa o ňu oberiete. Po jeho návrate, ak chcete, aby sa pes vracal, už nerobte nič. Tento pes zatiaľ k chronickým útekárom nepatrí, ale ľahko sa z neho môže útekár stať. Máte tu o tom celú tému, kam som vašu otázku zaradila, prečítajte si staršie príspevky, aj v okolitých témach.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: pon 20. črc. 2009 06:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
Bára II píše:
Tak jsem si myslela,že mám bezproblémového pejska(14 měsíční Švýcarský salašnický),hodně se jí věnuju,řídím se vyčtenými radami zdejší poradny,chodíme na stopovačce,pilujeme přivolání a jiné nezbytné povely,je moc hodná,učenlivá a mazlivá,ale nesmí vidět zajíce.Když jsem s ní tak jí útěk za ním samozřejmě zatrhnu,ale jak jsem sama viděla, zající chodí až k našemu plotu a tam panáčkují,což byl důvod,že si šikovně plot rozpletla a v noci zdrhla,ráno sice již čekala u branky,ovšem okolo jezdí v těsné blízkosti vlak a já v děsu,že by ji mohl přejet a poučena vámi,že jak jednou zdrhne těžko se to odnaučí,okamžitě objednala neviditelný plot.Je opravdu bezvadný,Bára se naučila velice rychle,že za výstražnou zónu nesmí a to jsem jí nastavila korekční impuls pro malého psa(protože jsem trpěla představou,jak jí to bude bolet).Myslím,že to pro ni není stresující zkušenost,soudě podle jejího chování a já můžu spát v klidu,že se jí nic zlého nepřihodí.Tolik má zkušenost s neviditelným plotem.

Ahoj.Za týden se stěhujeme i s našimi dvěma pejsky do domku, kde ještě dloho nebude plot,přivolání nic moc a Black je útěkář.Prosím o bližší info, kde se dá takový neviditelný plot objednat a kolik to stojí.Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: pon 20. črc. 2009 07:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 14. čer. 2009 21:14
Příspěvky: 12
Bydliště: Šumperk
Stanislava Horáková
Já jsem si našla na netu stránky výrobce. tam mají pdrobný popis instalace neviditelného plotu.Název je D-fence a pak si vybereš z prodejců nabídku která Ti nejvíce vyhovuje,já mám délku oplocení 200 m a stálo to 4.800Kč.Máme i kvalitní plot,ovšem drátěný a ten ,když se pejsek rozhodne utéct,prostě nestačí,ale je dobrý v tom,že pokud se antenní drát instaluje na něj,pak vidí pejsek kde má hranice a k plotu nejde,horší je to myslím ve volném prostoru,i když i toto se dá naučit.Bára to pochopila dobře,když se přiblížila,křikla jsem "stůj" a ona pak byla opatrná a dál než za varovnou zónu nešla.Je to dobré i v tom,že se dá nastavit délka jak hranice korekční zóny,tak i té varovné,doufám,že je to vyčerpávající odpověď :lol: přeji hodně zdaru :rolleyes:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: stř 22. črc. 2009 16:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. črc. 2009 14:49
Příspěvky: 34
Bydliště: Slovensko
To je super nápad, ten elektrický plot. Nikdy ma to nenapadlo, a už som bola zúfala čo s mojim psom, aby ho nezastrelili poľovníci. :(
Hneď zajtra sa púšťam do výstavby.

Ako zareagovať keď pes po úteku čaká pred bráničkou, aby som ho vpustila dnu? Je správne keď naň pohŕdavo pozriem a nechám ho tam nejakú tu dobu čakať, potom ho vpustím dnu a po celý deň ignorujem?

_________________
Pes má jediný životný cieľ... Venovať svoje srdce... (L. R. Ackerley)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: stř 22. črc. 2009 20:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 14. čer. 2009 21:14
Příspěvky: 12
Bydliště: Šumperk
linda99 píše:
To je super nápad, ten elektrický plot. Nikdy ma to nenapadlo, a už som bola zúfala čo s mojim psom, aby ho nezastrelili poľovníci. :(
Hneď zajtra sa púšťam do výstavby.

Ako zareagovať keď pes po úteku čaká pred bráničkou, aby som ho vpustila dnu? Je správne keď naň pohŕdavo pozriem a nechám ho tam nejakú tu dobu čakať, potom ho vpustím dnu a po celý deň ignorujem?

No, až nainstalujete ten neviditelný plot,nebudete mít starosti co s pejskem po návratu,protože mu tím znemožníte útěky :D


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 266 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!