Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 19. bře. 2024 03:30
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 266 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: stř 22. črc. 2009 20:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Jištění pejska jen neviditelným plotem bez normálního plotu bych nepovažovala za dostatečné. Venku bez dozoru bych psa nenechávala, nejen proto, aby neutekl a něco nevyvedl, ale také proto, že plot brání psovi v odchodu, ale nebrání jiným psům a zlým lidem v příchodu.... .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: čtv 23. črc. 2009 12:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. črc. 2009 14:49
Příspěvky: 34
Bydliště: Slovensko
Essi píše:
Jištění pejska jen neviditelným plotem bez normálního plotu bych nepovažovala za dostatečné. Venku bez dozoru bych psa nenechávala, nejen proto, aby neutekl a něco nevyvedl, ale také proto, že plot brání psovi v odchodu, ale nebrání jiným psům a zlým lidem v příchodu.... .

Kto vravel, že nemáme normálny plot :-) ?

To je pravda, až bude postavený nebudem toto musieť riešiť. Nemá niekto skúsenosti s výstavbou takého plotu?
Potrebujem pokryť len 2/3 m. Ibyno vie preskočiť len na jednom mieste.
Ako zdroj by som mohla použiť autobaterku, zvonku izolovaný drôt kúpim, no nechcem niečo spraviť chybne :D.

_________________
Pes má jediný životný cieľ... Venovať svoje srdce... (L. R. Ackerley)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: sob 25. črc. 2009 08:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 14. čer. 2009 21:14
Příspěvky: 12
Bydliště: Šumperk
linda99 píše:
Ako zdroj by som mohla použiť autobaterku, zvonku izolovaný drôt kúpim, no nechcem niečo spraviť chybne .

Tedy přiznám se,že bych si netroufla instalpvat takové zařízení vyrobené podomácku,na to mám svého pejska mooooc ráda :shock:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: sob 25. črc. 2009 09:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. črc. 2009 14:49
Příspěvky: 34
Bydliště: Slovensko
Bára II píše:
linda99 píše:
Ako zdroj by som mohla použiť autobaterku, zvonku izolovaný drôt kúpim, no nechcem niečo spraviť chybne .

Tedy přiznám se,že bych si netroufla instalpvat takové zařízení vyrobené podomácku,na to mám svého pejska mooooc ráda :shock:


Neboj sa, nejdem to robiť sama. To by som si netrufla. :oops:

:D Sused je elektrikár, on mi s tým pomôže. Len potrebujem nejaké inštrukcie čo mu dám. :-)

Na podobnom princípe tu ľudia stavajú ohrádky pre kozy "po domácky". Len ich nepoznám, tak sa mi príde blbé pýtať sa ich ako to postavili.

Zdá sa mi zbytočné kupovať konský ohradník, keď potrebujem pokryť len 2 až 3 m. Na inom mieste nevie utiecť.
Či sa dá zohnať aj v takomto malom množstve? A skadiaľ?

_________________
Pes má jediný životný cieľ... Venovať svoje srdce... (L. R. Ackerley)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: sob 25. črc. 2009 10:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
Ten plot si můžeš koupit i po částech, jen si uvědom, že je to uzavřená smyčka a to chceš mít psa na tak malém prostoru???

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: sob 25. črc. 2009 10:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 14. čer. 2009 21:14
Příspěvky: 12
Bydliště: Šumperk
Linda99
Víš mluvíme o rozdílné věci,ohradník je stále pod proudem ať se ho dotkne kdo chce,což mi nevyhovuje pokud mám zajištěný celý pozemek.Neviditelný plot je založený na funkci vysílač-přijímač,to znamená,že reaguje pouze na pejska,který má na krku obojek-přijímač.
S výrobou ohradníku Ti bohužel neporadím. :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: sob 25. črc. 2009 12:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. črc. 2009 14:49
Příspěvky: 34
Bydliště: Slovensko
Afra píše:
Ten plot si můžeš koupit i po částech, jen si uvědom, že je to uzavřená smyčka a to chceš mít psa na tak malém prostoru???


Nedá sa tá smyčka vytvoriť tak aby pokryla len jednu časť plotu?
Teda aby bola nad plotom (keďže preskakuje). Alebo dať akoby dvojmo, no stále by to bola smyčka len podlhovastá?

Zdá sa mi zbytočné tahať ju ponad celý pozemok. :( A aj fiančne veľmi nákladné.

Neviditeľný plot síce vyzerá super, avšak prijímač na obojku by sa po týždni pokazil. Ibyno by ho rozškrabal a poškodil, aj keď nevedomky.
Nevadí, že to bude stále pod prúdom, je to vlastne želané. Nebude to na plote naveky, po čase by sa mohol poučiť. A nikto nebude v ohrození, pretože je to na mieste, kde nemá čo kto robiť.

Aké sú vlastne ceny za "už vytvorený" ohradník? Prípadne nejaký link na predajňu?

_________________
Pes má jediný životný cieľ... Venovať svoje srdce... (L. R. Ackerley)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: sob 25. črc. 2009 13:20 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
linda99 je svinstvo zabezpečovať psa na ploche 2x3 m el. ohradníkom. Aj keby to bol neviditeľný plot.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: sob 25. črc. 2009 14:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. črc. 2009 14:49
Příspěvky: 34
Bydliště: Slovensko
rea píše:
linda99 je svinstvo zabezpečovať psa na ploche 2x3 m el. ohradníkom. Aj keby to bol neviditeľný plot.


Rea,nepochopila si to.Alebo ja som tu svoju myšlienku bližšie nevysvetlila :D.
Práve preto,že nechcem zavreť psa do koterca,ani držať ho na reťazi,aj keď je na kĺzavom lanku chcem zabezpečiť oplotenie tak,aby nemal možnosť utiecť.

Vie preskočiť plot len na jednom jedinom mieste.Pletivo máš na každom 2-3m prichytené o tyč.Môj pes vie preskočiť plot výhradne na jednom jedinom takomto paneli pletiva,ktoré ma dĺžku 2-3m.Celý pozemok je oplotený pletivom na rovnakom princípe.Pletivo,ukotvené na každom druhom-treťom metri tyčou zasadenou do betónu do zeme.
Ako všetky štandardné ploty.V lete rastú pred jeho "utekacím" panelom kvety,takže nevie utiecť. Po odkvitnutí kvetou utiecť zase vie. :-(

Preto chcem nad jeden jediný "utekací" panel pletiva natiahnuť konský ohradník Nikde inde, len nad ten jeden panel. Je mi zbytočné viesť ohradník okolo celého pozemku.
preto bybolo najlepšie ak by sa to dalo vyriešiť tak, že ponad tento panel sa natiahne do úzkej smyčky ohradník.
Predstav plot nad ktorým je ohrada z ostnatého drôtu. Tak chcem ponad tento jeden panel viesť ohradník, lenže (ako ma tu správne upozornil Afra) to musí byť smyčka. No bude to smyčka veľmi veľmi úzka, ak sa to bude dať, aby pôsobila ako "jeden drôt".

Iby bude mať k dispozícii výbeh po celej záhrade a nebude už noci uviazaný na reťazi na kĺzavom lanku.

_________________
Pes má jediný životný cieľ... Venovať svoje srdce... (L. R. Ackerley)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: sob 25. črc. 2009 15:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Nezlob se, ale když utíká v noci, není lepší ho vzít do domu? Proč musí být v noci venku?

Ohradník, který máš asi na mysli, jsem nikdy po domácku vyrobený neviděla, prodávají se na to pásky, úchytky a "krabice", kde se dá řídit síla impulzu a podobně. Je to docela nákladné, a vůbec ho nedoporučuju vyrábět doma, aby se někdo nezranil. Píšeš, že to umí přeskočit jen na jednom místě. Nedá se na tom místě plot zvednout, docela jednoduše? Delší sloupky, na ně nad stávající pletivo ještě kousek, dobře přidrátovat a nebude se pejsek muset nervovat na úvaze na lanku (zkus si představit, že při každém kroku slyšíš zvuk lanka nebo řetízku, pes je z toho za chvíli na nervy), když už ho z nějakých důvodů nechcete doma.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: sob 25. črc. 2009 16:04 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Aha, už chápem, prepáč. Tak či tak, než robiť nejaké pokusy na kolene, zapracovala by som na samostatnosti psa a kvalite plota. Inak môžeš stále bojovať s tým, že bude hľadať ďalšie miesta. To utekanie má svoje dôvody...

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: sob 25. črc. 2009 17:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. črc. 2009 14:49
Příspěvky: 34
Bydliště: Slovensko
hmmm, určite nejaké má, aj keď sa neviem dopátrať dôvodu. Chodí na dlhé prechádzky, po dvore má možnosť vylietať sa s mojou sučinkou... On keď utečie tak sa len motká poza plot. Premýšľala som mu nájsť nejakú aktivitu, čo by mohol robiť sám pokiaľ som preč, či v noci. No má cca 6 rokov, ja ho mám 2. Ako 2ročného ho našli bývalí majitelia túlať sa na zástavke v zime, vzali ho, no neskôr sa odsťahovali tak Iby zostal 3 roky sám priviazaný na reťazi. :( Chceli ho odstreliť keď sme kúpili dom, no to som nedovolila.
Aportovanie ho nebaví, hračky mu nič nehovoria...

Nikdy nebol vnútri a ak som ho nachvílu vzala poobčuroval všetko. Uteká ešte v zime, to sa vraciam domov za tmy a nestíham vychádzky.

Niekto tu písal, že mal vysoký plot, ale psíček ho preskočil aj tak, obávam sa aby sa to nestalo aj v mojom prípade.
Podľa mňa ak by preskočil na danom mieste a bol tam ohradník získal by negatívnu skúsenosť s preskokom. Ďalšie miesto by teda nehľadal, čo sa môže stať ak bude plot len nadĺžený.

Tak teda skadiaľ by som mohla ohradník získať?

_________________
Pes má jediný životný cieľ... Venovať svoje srdce... (L. R. Ackerley)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: sob 25. črc. 2009 19:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Plot se dá udělat tak, že to nastavované, zvyšované pletivo, se trošku ohne směrem dovnitř, a pejsek ho nemůžu přeskočit ani přelézt.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Preskakovanie plota a utekanie
PříspěvekNapsal: čtv 17. zář. 2009 11:59 
Offline

Registrován: stř 16. zář. 2009 10:00
Příspěvky: 2
Bydliště: Slovensko
Dobry den,predom sa ospravedlnujem ak uz tu takato tema je,ale surne potrebujem pomoc...pred2rokmi sme si z utulku vzali fenku.kr.retriverka...bola uzasna...akurat mali sme 2 neplanovane vrhy a ked z druheho mai steniatka asi 4 tyzdne tak nam usla aj s jej dcerou z prveho vrhu....ju sme uz nenasli a uz je tomu rok ale jej dceru ano...nastastie ju nasli a zaniesli do utulku a tak ju amme doma a z 2.vrhu nam ostal psik....on je zlaty a v celku aj pocuva,ale ta fenka moc nie...je mila a nechce od cloveka nic ine iba sa maznat a priserne sa boji ludi a strelby...byvame pod lesom a bohuzial musime ju mat priviazanu,pretoze inak nam stale nejako ujde...uz sme koli nej zvysili plot,zplatali a spravili vsetko mozne,ale aj tak si najde ako ujde...alebo pomedzi nohy ked niekto vojde dnu....minule som ju aj jej brata drzala aby neusli a dopadla som tak,ze mam dodrete kolena z toho ako ma potahali po zemi....velmi sa bojim,ze raz ujde,ale uz sa nam nevrati ako jej mamina a to nechcem...neviem ako ju to odnaucit...predtym to nerobila,len od vtedy ako sa jej matka nenasla:( prosim poradte mi...mam pocit,ze uteka preto,lebo ju hlada....takmer rok bola len s matkou a vsade boli spolu....ten jej brat samozrejme uteka s nou,ale sam od seba nejde...len ak ide aj ona:(no povecsine sa vratia tak za 2-4 dni....prosim poradte.dakuje


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Preskakovanie plota a utekanie
PříspěvekNapsal: čtv 17. zář. 2009 18:30 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Lucia áno, o útekoch tu téma je, práve do nej som tvoju otázku zaradila. Prečítaj si staršie príspevky a odpoveď nájdeš. Pre začiatok ťa v krátkosti navediem. Psa nezaujíma, či ste plot opravovali, ale o to, či ho prekoná a či má potrebu ho prekonávať. Či už ide o nudu, alebo slabú väzbu na vás kvôli tomu, že jej nerozumiete a namiesto práce a kontaktu s ňou ju uväzujete na reťaz, posúď sama. Nepísala si, ako so psami trávite čas, ozabudla si na to, že fenku trápi strach a mali by ste jej s tým pomôcť namiesto postoja "ona je taká"... Zatiaľ sa tvoja otázka týka len základov, ktoré sú popísané v starších príspevkoch tejto témy, prečítaj si ich.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: čtv 17. zář. 2009 19:08 
Offline

Registrován: stř 16. zář. 2009 10:00
Příspěvky: 2
Bydliště: Slovensko
dakujem idem to pohladat a vzdy ako je mozne tak ich pustam a hram sa s nimi...ja niesom za aby boli priviazany....stale ked mozem som pri nich a maznam sa s nimi,alebo im hadzem lopticku....ona je uzasny pes a niky by som ju za nic nevimenila...je to nas milacik,len nerozumiem jej:(je fakt to,ze rok som bola mimo prave ked vyrastala,ale pri jej porode som sedela.je velmi sikovna a chapava,len toto ju nevieme odnaucit a stale ked je niekto z nas an dvore tak neprejde okolo nich bez toho aby ju aspon pohladil ...ako ju tak aj jej brata


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: čtv 17. zář. 2009 19:28 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Lucia prepáč... Máš ju rada, ale pes potrebuje viac. Ak je to prípad psa na dvore, ktorý sa mimo neho dostane len ak utečie, tak je jej správanie pochopiteľné.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: chronický útěkař
PříspěvekNapsal: sob 21. lis. 2009 10:52 
Offline

Registrován: pát 20. lis. 2009 12:17
Příspěvky: 1
Bydliště: Horní Bečva
Dobrý den,potřebovala bych poradit-možná v nemožném.Ujala jsem se křížence fenky asi 1,5 roku staré,která byla vyhozena.Je u nás 6 měsíců-spokojená,vděčná a je na ní vidět,že nás má opravdu ráda.Je vycvičná,poslechne mě na slovo,včetně přivolání-i na procházce v cizým prostředí není problém chodit bez vodítka. Ale v okamžiku,kdy si jí doma nevšímáme,utče,oběhne si svá místa a vrátí se po 1/2 - 1 hodině.Bydlíme na samotě a máš pozemek není oplocený,ale ohraničený lesem,chtěla bych aby se držela doma,jako všichni psy co jsme měli doposud,at´ to byl vlčák nebo doga. Začala s ní utíkat i tchánova fena/ ovčák 4 měsíce/ a za lesem je frekventovaná cesta.Přece nemůžu kolem 5 ha pozemku natáhnout ohradník nebo plot. jediná možnost je psa uvázat,ale to mi příjde hrozné.Mužete mi poradit jestli je možné to psa naučit v 1.5 roce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: ned 22. lis. 2009 08:58 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Když nemám čas dohlížet na psa útěkáře, pak je zavřený v kotci nebo ve výběhu. Prostě nemá jak a kdy zdrhnout, protože k tomu nemá příležitost.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: pon 25. led. 2010 19:37 
Offline

Registrován: pon 25. led. 2010 17:46
Příspěvky: 1
Bydliště: Klínec, Mníšek pod Brdy
Ahoj všem, chtěla bych se zeptat. Moji rodiče si přivezli z útulku boxera Aliho. Celou dobu byl, jako beránek. Ale po krytí jedné feny od nás z vesnice, stále za ní utíká. Dříve by ho to ani nenapadlo. Proto bych chtěla poprosit o radu, jak ho tohoto útěkářství zbavit?Pak bych měla ještě jednu otázku, letos v létě bych si chtěla pořídit štěně(fenku), ale mám strach aby jí Ali nenaučil útěkářství.nebo spíše aby to od něj neodkoukala. Mám z toho velký strach.Protože jsem měla svého prvního psa Anglického kokršpaněla, který právě neustále utíkal, nestačila mu ani každodenní dvouhodinová procházka, většinou bez vodítka, takže měl úplnou volnost. Užili jsme si s ním svý, co se týče útěkářství, ale jinak to byl úžasný pes, na kterého opravdu nezapomenu. Jenže stále mi chybí psí přítel, proto jsem se rozhodla pro štěně. Nechci selhat ve výchově, proto se bojím jakéhokoliv problému a chci mu čelit. Je možný, že vlastnosti staršího psa, může po něm okoukat štěně? Jinak je Ali skvělý, strašně hodný a žádný problém, kromě toho utíkání s ním není. Poradíte mi? Děkuju moc Šárka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: pon 25. led. 2010 21:37 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
sakymalkova píše:
Je možný, že vlastnosti staršího psa, může po něm okoukat štěně?

Je to skoro jisté. Na útěkáře, kteří musejí být venku na pozemku bez dozoru, platí pouze psuvzdorný plot. Ať už klasiký pevný, nebo je možnost různých ohradníků (koňský, neviditelný), ale to není bez práce se psem, kdy ho šlověk musí naučit respektovat hranice, dostat ho z prípadného strachu atp. Vše se tu už probíralo.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: stř 17. úno. 2010 18:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. úno. 2009 15:01
Příspěvky: 29
Bydliště: Prekážka 726/21 Liptovský Hrádok Slovensko
prečítala som sicelú tému podrobne, ale mám skôr iný problém. Bývame v bytovke a mám cca 7 ročného kríženca, ktorého pôvodný majiteľ mal od šteňeťa, ale staral sa skôr o hladinu alkoholu v krvi ako o psíka. A tak malí trhal motúz, ktorým bol priviazaný k búde a utekal. prešiel celé mestečka ( cca 8000 duší), zašiel si na neďalekú skládku a keď mal plné bruško, vrátil sa späť. Dostal vždy od "pánička" nakladačku, chvíľu bol doma,le keď ho chitil hlad, situácia sa opakovala. Po nejakom čase majiteľ zomrel a psíka - zanedbaného, zablšeného, neočkovaného.... sa ujala mladá slečna, ktorá ho dala do poriadku a začala s ním dokonca robiť agility. Ale :? úteky pokračovali vždy v najnevhodnejšej chvíli. psík býval v pôvodnom dvore, v konfortnom koterci sozateplenou búdou, chodili spolu s inými vonku aj na tréningy ale vždypred pretekmi alebo podľa nálady zdrhola vrátil sa o 2-5 hodín. Pred 4 rokmi somsi ho od Vendulky vzala ja a dostal sa do bytovky. Na úteky sme boli upozornení ale nečakali sme to do takej miery. Prvý krát som ho pri útekusledovala :lol: ale potom som si povedala, že hádam vie, kde je mu dobre a príde. Prišiel po 8 hodinách :rolleyes: Čakal bitku - nedostal, akurátšiel do vane, prehodiť pachy :D Nemôžem ho nikde pustiť z vodítka, lebo využijesituáciu a - "čau lásko" Je to síce na smiech, ale vždy mám o neho strach. Poraďte ako " naučiť starého psa novým kúskom" a čo robím zle. :dontknow:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: stř 17. úno. 2010 18:08 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Nauč ho spolehlivé přivolání. Tzn nasadit stopovačku a tu si hlídat jako oko v hlavě. Jak na přivolání najdeš tady na poradně nebo na hlavní stránce webu

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Utěká
PříspěvekNapsal: čtv 11. bře. 2010 17:50 
Offline

Registrován: stř 13. led. 2010 16:36
Příspěvky: 1
Bydliště: Břestek
Dobrý den, mám problém s rok a 8 měsíců starým bíglem. Dnes se mi stalo že jak jak jsem došel domů šel jsem jako každý den na procházku. (venčím ho poctivě každý den) Jak jsem došel domů z procházky tak jsem ho nechal venku na zahradě. Pak jsem se šel podívat na zahradu a pes nikde vyšel jsem na ulic a tam jsem ho viděl. Chytl jsem ho a pořádně ho za to vymydlil. Pak jsem odešel z domu a jak jsem se vrátil tak byl zase pryč to už mě teda dosltalo. Chtěl jsem ho zase chytit a dotahnout domů, ale on předemnou utíkal, tak jssem ho nechal být a asi za 2 hodiny jsem pro něho šel zavolal ho a přiběhl zato jsem ho musel pochválit. Jak jsem ho dovedl domů tak jsem ho dotáhl k díře v plotě, kterou utekl a vyhoboval mu. Nebylo to poprvé c o tohle udělal a nevím co stím moc mi to vadí mohl byste mi poradit děkuji moc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: čtv 11. bře. 2010 19:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
netopil píše:
Chytl jsem ho a pořádně ho za to vymydlil
Tímhle ho naučíš leda aby před tebou utíkal. Rozhodně mu takto nevysvětlíš, že utíkání je něco špatného. To bys ho musel nachytat přímo při činu, když prolézá tou dírou

netopil píše:
Jak jsem ho dovedl domů tak jsem ho dotáhl k díře v plotě, kterou utekl a vyhoboval mu.
S utíkáním si to pravděpodobně nespojí, zato se možná příště už nenechá tak snadno odvést domů.

Přečti si odpovědi na podobné dotazy, ale myslím že nejjednodušší bude spravit plot nebo nepouštět psisko na zahradu bez dozoru.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Utěká
PříspěvekNapsal: pát 12. bře. 2010 09:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
netopil píše:
Dobrý den, mám problém s rok a 8 měsíců starým bíglem. Dnes se mi stalo že jak jak jsem došel domů šel jsem jako každý den na procházku. (venčím ho poctivě každý den)


A na jak dlouhé procházky s nim chodíte? Jak se mu věnujete jinak???


netopil píše:
Jak jsem došel domů z procházky tak jsem ho nechal venku na zahradě. Pak jsem se šel podívat na zahradu a pes nikde vyšel jsem na ulic a tam jsem ho viděl. Chytl jsem ho a pořádně ho za to vymydlil. Pak jsem odešel z domu a jak jsem se vrátil tak byl zase pryč to už mě teda dosltalo. Chtěl jsem ho zase chytit a dotahnout domů, ale on předemnou utíkal,


Nedivim se, taky bych potom, co jsem dostala na pr... utíkala, abych nedostala znova...


netopil píše:
tak jssem ho nechal být a asi za 2 hodiny jsem pro něho šel zavolal ho a přiběhl zato jsem ho musel pochválit. Jak jsem ho dovedl domů tak jsem ho dotáhl k díře v plotě, kterou utekl a vyhoboval mu. Nebylo to poprvé c o tohle udělal a nevím co stím moc mi to vadí mohl byste mi poradit děkuji moc


Novej plot, opravit plot, zajistit psa proti útěku.....

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: čtv 08. dub. 2010 10:01 
Offline

Registrován: čtv 11. úno. 2010 11:05
Příspěvky: 23
Bydliště: Těšany
chtela bych se zeptat, nekolikrat v tomto tematu zminujete naucit psa, ze napr. z otevrenych vrat nesmi jit. Jak takove nauceni probiha, jak na to?

my bydlime vchodem do hlavni, hodne frekventovane ulice, a obcas chybou lidskeho selhani dostatecne nezabezpecime, aby pes neutekl (umi si otevirat). Poprve nam utekl tak, ze jsme zapomeli zamknout, tak 2 tydny zpet, a podruhe vcera, kdyz sel muz domu, otevrel dvere tak tak aby se protahl a pes uz mu tam narval cumak a frnk, byl pryc.

Pres den jsou psi zavreni na dvore, ale kdyz jsme doma, muzou i do domu a pres noc jsou s nami, takze jediny unikovy bod jsou nezamcene vchodove dvere. Problem je to hlavne v pripade prichodu nektereho clena domacnosti, kdyz je pes v dome. Ja se snazim chodit domu tak, abych mu to otvoru nastrazila nohu nebo ruku a on se nemohl ani protahnout, ale pokud by byla moznost, jak ho naucit, ze za dvere nesmi, tak bych byla rada.

Privolani cvicime, venku na vychazce pribehne vzdy bez problemu, ale kdyz utece, tak se boji. Vcera kdyz ho muz chytil a dal do auta, hrozne se krcil a nedal se z auta pak vydolovat, jak se bal. Je utulkac, 3 lety, u nas je mesic...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: čtv 08. dub. 2010 10:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
Já je cvičila na to, že nesmí bez pokynu z vchodových dveří a ze vrat zahrady, pokud se tam cpou, zavřu a nikam nejdeme. Ono jim to stačí opravdu párkrát, aby pochopili co dělají špatně a pak už je to jen o dopilování. Dneska panáčkují u otevřených vrat, když zajíždím autem a vůbec je nenapadne jít ven.

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: čtv 08. dub. 2010 19:25 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pokud mi pes strčí čumák do vrat s úmyslem se protáhnout a dělat si co pak chce, vrata se hodně rychle zavřou ve stejnou chvíli, kdy tam ten čumák strčí. Příště si dá bacha, zda hodlá o ten čenich dobrovolně přijít. To ostatní je o přivolání. Psi bez přivolání, kteří se mi protlačují ven za každou cenu, mají u mne couračku, abych jim mohl včas dupnout na brzdu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: úte 22. čer. 2010 09:19 
Offline

Registrován: pon 21. čer. 2010 21:11
Příspěvky: 5
Bydliště: B9lovice nad Svitavou
Ahoj lidi,
pátrala jsem tady po zkušenostech s neviditelným plotem, ale konkrétních reakcí je tu jen málo, kdo máte prosím napište mi, hlavně mě zajímá jak pes reagoval... totiž včera jsme drát instalovali a 2x vyzkoušeli.... a nemám z toho dobrý pocit.
Fíbí, fenka Jack Russela, 2 roky, která je od malička absolutně nebojácná a důvěřivá obecně ke všemu, statečná co se bolesti týče, u veterináře při čištění ran nebo očkování ani nepíne....to včera 2x vyzkoušela a reakce se mi zdála dosta nepřiměřená... poprvé se nemohla vymotat z aktivní zóny, bohužel běžela podél plotu, takže dostavala ránu za ranou, byla chudák zmatená na volání skoro nereagovala, potom rychle přiběhla a držela se vystrašeně u nohy... podruhé se dostala z dosahu signálu rychleji, ale byla opět děsně vystrašená, třepala se, dokonce se poblila! Dál potom nechtěla vkročit na zahradu, i doma mě neustaále násladedovala, vystrašený postoj, uši dozadu, přihrblá, ocas dole, dokonce se mi cpala na klín, na sedačku(to má od malička tabu!) nebo se mi aspoň tiskla u nohy.
Až se trochu uklidnila, vzala jsem ji na vodítku opět na zahradu samozřejmě bez obojku, dobrovolně jít nechtěla, chodila vyplašeně vedle mě, bála se i aportovat, což jinak miluje.

Co říkáte na tuto reakci, mám v tréninku pokračovat? Prosím poraďte, nerada bych psa nějak "zlomila"! Děkujííííííí S.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: úte 22. čer. 2010 09:46 
Offline

Registrován: pon 21. čer. 2010 21:11
Příspěvky: 5
Bydliště: B9lovice nad Svitavou
Dnes ráno, potom, co jsme se vrátili z venčení (kde se chovala normálně, bez bázně), se chovala na zahradě trochu opatrně, ale vcelku i sama, dokonce i trochu řádila a aportovala, k plotu nešla. Potom, co jsem ji nandala obojek, tak se to mírně zhoršilo, ale po nějaké době začala zase aportovat, jen se mi drží při noze, což normálně moc neděla, je to spíš individualista, co si jde po svých, pokud se nehraje s balónkem, nebo tak.
Ještě jsem chtěla napsat, že z Fíbí se stala během posledních 3 měsíců útěkářka, máme velký pozemek a kolem klasický drátěný plot, ale ten bohužel podhrabává... jednou se to naučila a už s tím nepřestala... teď už to bere jako samozřejmost, utíká i když jsme doma, prostě se jde proběhnout a potom zase přijde... venčím pravidelně nejméně hodinu/den, ale je to nezmar, pořád plná energie! Jak se trochu nudi, tak se sebere a jde sama.
Děkuji za každou radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: úte 22. čer. 2010 10:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Obávám se,že už se stalo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: úte 22. čer. 2010 11:10 
Offline

Registrován: pon 21. čer. 2010 21:11
Příspěvky: 5
Bydliště: B9lovice nad Svitavou
Ježkovy oči.... ja věřím, že snad ještě neeee, teď venku sama spí, tak snad si zahradu zase brzy rehabilituje... ale pravda, nemám odvahu plot opět zkoušet a už si vůbec nedovedu představit, že by s obojkem zůstala 8 hodin sama!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: úte 22. čer. 2010 11:15 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
silvi11 píše:
Ježkovy oči.... ja věřím, že snad ještě neeee, teď venku sama spí, tak snad si zahradu zase brzy rehabilituje... ale pravda, nemám odvahu plot opět zkoušet a už si vůbec nedovedu představit, že by s obojkem zůstala 8 hodin sama!

Největší chyba byla v tom, že jsi nejdřív zkusila a až teď, po chybě a to dost velké, hledáš jak na to. Nechala jsi v tom čubinu vymáchat, nepomohla jsi jí, nechala jsi jí lítat podél plotu a dostávat ránu za ránou. Jak jsi se zachovala pak? Proč jsi jí neměla na stopovačce, kterou jsi jí po první ráně od obojku měla vytáhnout z jeho dosahu? Proč jsi neměla někoho u zdroje, kterej by plot okamžitě odpojil? Tohle jsou důležité body, kde jsi udělala chybu (možná někdo najde ještě jiné, nebo mě naopak opraví). Pročti si tu téma o strachu. Jo a další chyba - během jednoho použití jsi psici krásně naučila rozpoznávat, kdy má na sobě obojek a ak může dostat ránu a kdy ne.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: úte 22. čer. 2010 11:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 10:17
Příspěvky: 122
Bydliště: Havířov
Neviditelný plot? to slyším poprvé. Ale podle toho co jsem si přečetla následovně na internetu, tak jsem pochopila, že pes jakmile se dostane do jakésiho pásma tak dostane elektrickou ránu. Což mi příjde naprosto šílené, chudák pes, co si má o tom asi myslet???? #-o Toto bych svému psovi v životě neudělala... [-X


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: úte 22. čer. 2010 11:28 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
dejzy píše:
Neviditelný plot? to slyším poprvé. Ale podle toho co jsem si přečetla následovně na internetu, tak jsem pochopila, že pes jakmile se dostane do jakésiho pásma tak dostane elektrickou ránu. Což mi příjde naprosto šílené, chudák pes, co si má o tom asi myslet???? #-o Toto bych svému psovi v životě neudělala... [-X


Před tím je zvukový signál, že se blíží k "zakázanému území", ale hlavní věc je, že od toho je tam psovod, aby pes neskončil tak, jak čubina v předchozím příspěvku. Když si to tu přečteš, dovíš se třeba, že Ruda to občas taky použil a pak mohl celý plot poslat do háje, protože pes už pak nezdrhal - samozřejmě je to o tvrdé práci člověka, kdy naučí toho psa respektovat hranice, ale zároveň ho zabaví, aby neměl chuť a potřebu zdrhat. Ne že nasadí obojek, dá ruce do kapes a "zázraky konejte se".

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: úte 22. čer. 2010 11:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 10:17
Příspěvky: 122
Bydliště: Havířov
no já osobně bych se do toho nepouštěla jelikož, asi bych to nezvládla tak, aby pes neměl z toho trauma.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: úte 22. čer. 2010 12:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Já bych viděla ty stejné chyby jako Eva, a k tomu ještě jednu, kterou považuju za nejpodsatnější. Totiž tu, že jsi jí předem nevysvětlila hranice, kam může a kam ne, povelem, zkušenostmi, prostě srozumitelně tak, aby věděla - tohle je hranice a pak se mám vrátit. Pokud by tu předem naučenou hranici překročila, mělo následovat zvukové upozornění a pak terpve rána. Přiměřená - ta tvoje byla moc silná, podle popisu.

Bojím se, že už se čubina bude bát být venku nějakou dobu, a délka té doby záleží jen na tobě.

Teď budu hnusná, ale musím to napsat: proč ji nejdřív experimentovala pak se ptáš??? Proč to nebylo naopak?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: neviditelný plot vs. GPS obojek
PříspěvekNapsal: úte 22. čer. 2010 12:08 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Natáhnout drát, nasadit obojek neviditelného plotu a nechat psa napospas osudu považuji za nehorázný hazard! To je nevýhoda delaerů a prodejců těchto pomůcek, že nepíší podrobné návody a nedávají kupujícím informace, které by zabránily zničení si jejich psa. Těm jde jen o prachy, ne o psy.
Když už jsem tohle kdysi psům dal na krk, zkombinoval jsem to zezačátku se stopovačkou, abych jim pomocí té šňůry napověděl, co mají dělat v případě, že se dostanou do korekční zóny a v podstatě jim vysvětlil princip následného dění. Pes na to sám většinou nepřijde a začne lítat jako splašená vosa, což vede k vytvoření fobie z neznámého. Přeci jen psi nejsou vzdělaní v oboru elektroniky a zabezpečovací techniky. Stopovačku jsem jim sundal, až když bezpečně věděli, co ten zvukový signál znamená a kam se v případě vstupu do zakázané zóny mají odebrat, když se děje něco, co je dostane.
Další podstatnou věcí je přečíst si pořádně návod a nastavit korekční impuls tak, aby byl adekvátní povaze a charakteru psa. Jestliže jste uvnitř obojku nic nenastavovala, pak dostal tento malý pes pořádnou dardu (myslím st.č.4), což je asi tak na psa typu německý ovčák s naprosto ignorantskou povahou, což ho úpřímně lituji a nedivím se, že z toho byl v šoku.
Ještě že podobné věci nepotřebuji a když už ano, pak si o tom zjistím veškeré dostupné informace. Telefon na mne je nahoře v banneru.

Pro ostatní, berte tento případ jako varování. Přeci jen pořád platí, že vždy je dobré zapojit zdravý selský rozum. Žádná elektronika nedokáže nahradit výchovu a čas věnovaný psovi, aby se nenudil a z nudy nedělal blbiny.
Osobně považuji za mnohem bezpečnější, než je neviditelný plot, obojek s GPS lokalizací, který monitoruje přesný pohyb psa. Kdo byl minulou neděli na výstavě v Brně a potkal nás, mohl tu GPeSku vidět i na mojí vlčici. Waye bych nikdy nedal na krk něco, co by jí mohlo ublížit a z čeho by měla mindráky na zbytek života. Přesto, kdyby mi utekla, budu alespoň vědět, kde je. Ale věřte, že ani tohle není samospásné. Potřebuje to totiž nabité baterie a hlavně dostupný signál. Je to však všestranně bezpečné.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: úte 22. čer. 2010 12:31 
Offline

Registrován: pon 21. čer. 2010 21:11
Příspěvky: 5
Bydliště: B9lovice nad Svitavou
... věřte, snažila jsem k tomu přistupovat maximálně odpovědně, sehnat všechny možné informace... zkoušeli jsme to samozřemě pod dohledem, prostě nás to překvapilo, potom co se dostala do aktivní zóny, jsem ji okamžitě zavolala, ale byla zmatená... ta stopovačka by byla řešení, to byl omyl, nechtěla jsem ji davat, aby si to nespojila se stopovačkou... hlavně jsem ale bohužel nečekala takovou reakci, především proto, že Fibi není žádná citlivka, a to byl asi ten primární OMYL a zkušenost, nikdy nemužeš předpokládat, jak bude pes reagovat, citlivost manžel ale nastavil adekvátní malému psu.... plot jsme samozřejmě primárně řešili jinak, zahrabávali pletivo a díry, ale marně, útěkářství se pořád zhoršovalo, vždycky si cestu našla... máme víc jak 800 m plotu.

a k honu na čarodějnice... ruce v kapse nemám, rozhodně mi to není jedno, starám se jak nejlepe dovedu, určitě tady jsou ale větší odbornící, proto jsem tu... Svou zkušenost jsem tu popsala i proto, že by to mohlo být pro někoho velkým přínosem, co bych ja za to dala.

... nakonec pozitivne, myslim, ze Fibi se otřepala, po zahradě už se pohybuje sama a v klidu, ted mi krásně a v klidu aportovala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: úte 22. čer. 2010 12:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Nepíšeš, pod dohledem koho jste to zkoušeli a jak jste jí učili, co má dělat, když se do zóny dostane a co znamená zvukové varování.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: úte 22. čer. 2010 12:54 
Offline

Registrován: pon 21. čer. 2010 21:11
Příspěvky: 5
Bydliště: B9lovice nad Svitavou
... a děkuji, hlavně Rudovi, za čas a rady, který mi(a všem na podobné lodi) věnoval!
... telefon jsem zkoušela, jen jsem se nedovolala a nechtěla prudit mimo ordinační hodiny.

Mějte se pěkně, u nas to naštěstí nakonec dopadlo dobře... každopádně u nás tudy cesta nevede, budeme muset zakopat karisítě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: úte 22. čer. 2010 12:55 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Citace:
telefon jsem zkoušela, jen jsem se nedovolala a nechtěla prudit mimo ordinační hodiny.

Nejste jediní, kdo volá, chce to trpělivost a zkoušet dokud se nepodaří :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: pát 25. čer. 2010 08:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Kolegyně si mi dnes ráno vylévala srdíčko - mají doma přerostlého, obtloustlého bígla, bez jakéhokoliv zaměstnání a ten se jim teď každý den podhrabává pod plotem a zdrhá. A že teda vymysleli, že pořídí neviditelný plot. Naštěstí jí stačilo převyprávět tuto příhodu a upustila od toho (asi hlavně proto, že nejsou ochotní ho s tím plotem naučit "pracovat"). Psa prý dají opět chemicky vykastrovat, že to prý minule pomohlo - no comment :Hangman:

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: pát 25. čer. 2010 13:23 
Offline

Registrován: čtv 30. říj. 2008 15:25
Příspěvky: 7
Bydliště: Stod
Neviditelný plot bych nezatracovala.Zakoupili jsme ho pro našeho labr.retrívra,který dokázal rozplést i nový plot, jen aby mohl utéct. Při zprovoznění jsme ho provedli kolem celého plotu a vysvětlovali mu, že nesmí, pak jsme přidávali na intenzitě výbojů. Pes vše velmi brzy pochopil,netrpěl ani psychicky ani fyzicky, dostal asi 2-3 výboje. Pak byl natolik rozumný, že si ohlídal kam až smí, obojek ho vždy zvukově upozornil.Pes je v naprosté pohodě a my také, už nemusíme mít strach, že než přijedeme z nákupu,tak bude pes někde venku a myslivci ho zastřelí. Chce to trošku trpělivosti a času pejskovi věc vysvětlit.Hodně zdaru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: pát 25. čer. 2010 13:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Jana Kusovská píše:
Neviditelný plot bych nezatracovala.Chce to trošku trpělivosti a času pejskovi věc vysvětlit.



Ano, přesně o tom tu taky mluvíme :wink:

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ničení zahrady
PříspěvekNapsal: pon 05. črc. 2010 10:06 
Offline

Registrován: pon 09. lis. 2009 19:32
Příspěvky: 13
Bydliště: Podbořany
Dobrý den,
máme takový problém. Máme 16-ti měsíční fenku MSP. Už od malička je to takový rošťák, vlastně už od narození. S tím zahradničením už nějak přestala, jinak dříve to byla katastrofa. Je možné, že dospěla a je více rozumná? Jinak za žrádlo by udělala cokoliv a také sežere cokoliv. Ten problém je, že nám (ještě jí nebyl rok) roztrhala plot (máme pletivo, jenom přední plot do silnice máme zděný). Ale v žádném případě neutekla daleko. Namířila si to k sousedům do popelnice a to byla právě po jídle. Ani nechtějte vědět co nám všechno snědla, ona má snad kachní žaludek. Problém je s tím utíkáním. Dnes roztrhala plot k sousedům znova (ale zase na druhé straně pozemku). Vůbec nevíme proč. Sice mají psa, ale ten je v domě. Hlad také nemohla mít, byla právě po jídle. Nevím jestli se nenudila, ale každý den s ní chodím na procházky, kde se vyběhá a doma si s ní také hraji (aport, přetahování) opravdu nevím proč to dělá... Je nám známo, že tito psi by měli mít pevnější plot a pletivo není dostačující, ale přeci tohle nemůže dělat, nemůže takhle zlobit... Prosím mohli byste mi poradit jak jí to odnaučit a když už to udělá jak ji správně potrestat, aby si to zapamatovala? Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ničení zahrady
PříspěvekNapsal: pon 05. črc. 2010 10:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Asi bude jediná šance mít jí pod dozorem a mít pevný plot. Zlobit? Potrestat? Copak ona ví, že zlobí? Nejdřív jí naučte, co má dělat, pak jí můžete trestat, když dělá něco jiného. A to jen tehdy, kdy jí chytíte přimo při nežádoucí činnosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: pon 04. říj. 2010 23:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. zář. 2009 13:13
Příspěvky: 229
Bydliště: B. Štiavnica
...ked odchadzam, Charliemu, maltezacikovi, zoviem : "Charlie zostava, Vladko sa vrati"...tak bolo i prednedavnom...odchadzal som od svokrovcov cca 500 m na domcek...po par minutach doma som zacul zname zastekanie, spodna branka bola zamknuta, prebehol na zahradu a odtial pri dvere. Pod branickou u svokrovcov je medzera, nikdy predtym neusiel tadial, ani nemal snahu, ani za harajucimi sa susedovie suckami. Den predtym som sa v noci nevratil (prvy krat) a nechcel ist ani dnu (spava vnutri), manzelka ho odniesla na rukach, skoro celu noc ma cakal pri vchodovych dverach. Trosku ? zvelicim, moze to mat suvislost s tym, ze sa bal, ze ho zase "oklamem" a mal strach ? (obavu) ...vdaka....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: úte 05. říj. 2010 07:58 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
serpico píše:
...moze to mat suvislost s tym, ze sa bal, ze ho zase "oklamem" a mal strach ? (obavu)
Jistě že ano, proto psům nic neříkám, když odcházím. Popisuji to i ve své knize.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 266 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!