Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 19. bře. 2024 03:54
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 266 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: čtv 24. črc. 2014 22:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. dub. 2014 20:35
Příspěvky: 12
Bydliště: Třinec
Taky jsem ráno uznala, že kotec bude lepší. Pravda, má to jedno pozitivum. Když odcházím, nevyvádí .. =D> Ale radost z toho nemám.. A co jiného byste poradil? Já k tomu řešení přišla pro pročtení poradny. On plot nepřeskakuje, on ho trhá. Kari síto taky nepomáhá. Snad jedině betonová třímetrová zeď, protože věřím tomu, že menší by se naučil přeskakovat. Vrátka v kotci překonával jak spiderman. No návštěva Vlčár bude nejideálnější, protože i když za 3 měsíce udělal velký pokrok, teď mám dojem, že jsme se sekli. Stále bojujeme se strachem, hlavně z hlučných věcí. Ale to už tady nepatří..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: ned 27. črc. 2014 06:37 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Kari sítě lze sehnat v různém provedení. Optimální je taková, kde jsou svařená všechna oka, tu nerozplete.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: ned 27. črc. 2014 08:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
Nám Simba dokázala utéct i přes kari sítě. Jednoduše vyšplhala. Pomohla až mříž ze svislých prutů kulatiny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: pon 28. črc. 2014 07:14 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Menek, vycházím z informace:
nasta píše:
On plot nepřeskakuje, on ho trhá.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: čtv 31. črc. 2014 08:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. dub. 2014 20:35
Příspěvky: 12
Bydliště: Třinec
Desenský píše:
Teď už nezbývá, než mu pomoci to rozchodit.

Jak mu pomoci to rozchodit? Máme plot víc jak týden, moc ho nepoužívám, protože to ani není nutné, většinu času tráví v boudě, i když má otevřený kotec. Je fakt, když jsem v práci celý den, je zavřený, jen v poledne ho jdou známí vyvenčit. Má to spojené se mnou, když přijdu já na zahradu, zaleze do kotce, ani čumák nevystrčí, jen tak občas ze zvědavosti a pak zas zaleze. Když přijdou známí, tak vyleze z kotce hned. Když ho volám, většinou zaleze do nejvzdálenějšího místa v boudě. Celkově byl asi 3 celé dny na volno, ale byl docela pařák, to bývá i tak zalezlý někde ve stínu. Nevím, jak ho na to navyknout, aby věděl, kde může a kde ne? Když náhodou vyleze, jen to pípne a zaleze do boudy a je schopný tam sedět celý den.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: pát 01. srp. 2014 07:00 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Citace:
Mám raději práci se psy než sedět na netu, chcete-li rychle odborné odpovědi, zavolejte, nebo zajeďte na fríčko.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: sob 15. lis. 2014 23:23 
Offline

Registrován: stř 07. bře. 2012 21:58
Příspěvky: 4
Bydliště: Varvažov
Ahoj.Já mám trochu jiný problém.Mám necelý rok šestiletého psa dobermana.Jsem jeho asi pátá majitelka.Na zahradě poslechne na slovo,jen poslední dobou začal utíkat jakmile otevřeme vrata.Vyletí jako blázen a řítí se do polí a lesů.Tohle dříve nedělal.Pokud s ním jdu na procházku a jde na volno,musím na něm mít oči a nepustit ho od sebe na vzdálenost max 10 metrů.Jakmile se vzdálí dostane povel pomalu..on se okamžitě točí a vrací se zpět..dostane pochvalu...to je dobře pomalu...a tímto způsobem absolvujeme vycházku.Pokud na něm nemám oči a soustavně ho nehlídám,kousek popoběhne a nasaje a bere dráhu.Potom už ho nepřivolám...nevidí neslyší.Na stopovačce funguje stoprocentně...tím jsme začínali,potom přešli na petku s kamínkama pod krk a nakonec začal chodit na volno.Ale ty úniky ze zahrady jsou nepříjemný...přitom jednu část zahrady jako plot tvoří rybník.Vodou nikdy neutekl..prostě si vyčíhá kdy uděláme chybu a to ho upozorňuju nesmíííííš.Potom si lítá někdy i několik hodin a já jsem doma na mrtvici.Poraďte jak na něj?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: pon 17. lis. 2014 08:31 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Nikdo z nás, co máme u psů přivolání, takovéto problémy řešit nemusíme.

Citace:
Přivolání - alfa a omega fungování psa
Pokud nemáte 100%ní přivolání psa, nemůžete ho mít nikdy plně pod kontrolou. Buď máte přivolání vždy, všude a za každých okolností, nebo jej prostě nemáte.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: útěky
PříspěvekNapsal: stř 08. dub. 2015 17:24 
Offline

Registrován: úte 07. dub. 2015 13:39
Příspěvky: 1
Bydliště: Olomouc
Ahoj Rudo, mám celkem dost velký problém. Mám celkem početnou smečku, 5 fen a kamarádka co u nás bydlí ještě rok a půl starého borderáka. Všechny feny mám od štěněte a jsou vykastrované. Před dvěma lety jsme se přestěhovali z města na vesnici u lesa, kde jsme koupili stáj v "oploceném" areálu. Dvě feny(5letá rotvice a její 2letá dcera křížence s CaneCorso) mi začaly chodit od podzimu na výlety. Bylo to hodně nepravidelně, jednou za měsíc cca a to se vrátily vždy každá sama. Mladá cca za pět hodin a starší klidně až večer. Teď už jsme ve fázi, kdy se jen ráno, v poledne a večer venčí pod dohledem, protože využijí každou nepozornost a jdou se prostě venčit samy. Nikdo jiný ze smečky neutíká a ani se tak nikdy nedělo a to ani u těchto dvou útěkářek. Přítel to chce řešit kotcem, což si já nedovedu představit a nicméně se přikláním ke dvoum variantám...a to lokátor nebo el.ohradník. Chci se zeptat jak řešíš situaci, kdy ti uteče pes s lokátorem a najdeš ho, popřípadě když to zopakuje znovu a když by byl el.ohradník, jestli je to opravdu funkční řěšení. Díky za odpověď, Petra


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Útěkářství ve starším věku
PříspěvekNapsal: ned 12. dub. 2015 20:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 02. bře. 2015 16:42
Příspěvky: 1
Bydliště: Křelovice
Zdravím,
jelikož už si nevím rady, tak jsem se přišla poradit sem. Mám 7mi letého psa Border Kolie a začal nám utíkat. Dřív, když se nudil, tak taky utekl, ale s tím, že obešel barák, očuchal sousedské psy a zase se vrátil domů - ani jsem to nezaznamenala, vím to od sousedů. Ale to opravdu, když jsem na něj neměla čas, nudil se..
Jinak se mu snažím věnovat, zaměstnávat ho jak fyzicky tak psychicky, když přijdeme na večer domů, padne únavou. Ale odpočine si a v noci, nebo nad ránem uteče. Už to trvá asi týden. Kromě toho se začal prát se psy. Volají nám lidé z různých koutů vesnice, že nám tam běhá pes. A to klidně v době, kdy jsme doma a před chvílí jsme přišli z prochajdy. Momentálně to řeším zavíráním do kotce, ale není na něj od malička zvykán, takže tam trpí.. Kromě toho bych ráda spíš řešila tu příčinu, že ho jen vyřešila zavřením.
Jsem z toho docela zoufalá, nikdy tohle nedělal, nevím proč v 7 letech začal.. a věnuji se mu rozhodně více než předtím. Takže nudou to (snad) není. A "sousedku" žádnou novou nemáme, ani žádnou háravku ve vsi. Poradíte? :hmm: :|


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: ned 12. dub. 2015 21:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. dub. 2014 20:35
Příspěvky: 12
Bydliště: Třinec
Neviditelný plot u nás vše vyřešil. Podhrabávání, trhání kari síta, to je vše minulostí. Pravda chvilku nám trvalo, než jsme si na něj zvykli, po pár týdnech po zapípnutí ještě zalezl do boudy a opatrně vykukoval, teď už to neřeší, jen ví, na jakou vzdálenost k plotu může a přes to vlak nejede..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: pon 13. dub. 2015 07:40 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jestliže pes uteče jednou, lze to snadno řešit. Jakmile uteče podruhé, už vzniká problém. Ale jak uteče po třetí, stává se z utíkání sport. To už se řeší hodně náročně a znamená to dělat psovi hezky dlouho "fízla". Jsou dva hlavní důvody, proč pes utíká. Prvním je nuda na správné straně plotu a druhou je to, že má kudy. Mně za dobu, co jsem na Vlčárech, utekli dva nováčci z azylu, když jsem ještě neměl zabezpečenou branku a někomu prolítli pod nohami v době jejich příchodu. Stačilo těmto psům najít zábavu na této straně plotu, hlídat je po nutnou dobu a bylo po utíkání. Ještě podotknu, že utekli opravdu jen jednou, jinak by je čekala dlouhá "basa" na kotci.
Když mi sem přijde na azyl nováček, stráví zpočátku hodně času v kotci, dokud se nezabydlí a nepřestane se venku dívat na horní drát pletiva. Potom si ho pouštím pod dozorem do výběhu, kde je za každým plotem ještě pořád vnitřní prostor psince, tedy další jištění plotem. Nováčky nikdy nevezmu na procházku mimo areál, dokud se tu nezabydlí tak, že se mi snaží dostat dovnitř za námi a ne ven. Kdybych je vzal ven moc brzy, bydleli by pak trvale v kotci a venčil bych si je jen pod dozorem. Co se týče venkovních výběhů, mám tu kameru, vidím, co pes zamýšlí, i když o mně neví.
Občas kámošům hlídám útěkáře a těm dám hned ve dveřích na pár dní GPS lokátor, pro jistotu. Dokud udržím psa za každou cenu tady, je to v pohodě. Jakmile bych ho šel lovit za plot, už bych musel hodně zpřísnit pravidla volného pohybu ve výběhu. Není nad to, když si pes měří výšku plotu a já po něm třeba něco hodím a zabráním mu v útěku. Prostě jim nedám možnost utéci a zařídím si to jakkoli, aby mne pes pochopil. Nesmí se však dostat na druhou stranu plotu, jinak jsem prohrál na celé čáře. Dříve nebo později, se přestane o útěk pokoušet, a to je mým cílem. Když musím někam odjet, zavřu si rizikové psy do kotců. Mám jasné priority. Lepší živý, byť znuděný pes v kotci, než pes s prostřelenou palicí někde v polích.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: úte 29. zář. 2015 14:51 
Offline

Registrován: stř 27. lis. 2013 14:55
Příspěvky: 38
Bydliště: Jihlava
Dobrý den, mám takový dotaz ohledně kotce...jsou nějaké parametry jak musí být velký vůči hmotnosti psa?
Bohužel je to poslední možnost...a jak mi potvrdil p.Desenský asi i nejspolehlivější možnost.
Koupila jsem neviditelný plot..bohužel, navýšila ploty...bohužel.Už jsem vážně zoufalá, tak doufám že ten kotec pomůže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Ohradník a problémy s ním...
PříspěvekNapsal: úte 29. zář. 2015 19:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 06. srp. 2015 20:22
Příspěvky: 3
Bydliště: Doksy
Chtěl bych se zeptat na dobrý elektrický ohradník, který by zamezil mému psu v útěcích přes plot. Pořídil jsme elektronický (Pet at School), ale pes je schopen si obojek servat z krku (přijímač jsem zkoušel dát i na jiné obojky a vždycky obojek roztrhne). Teď se dohaduju s prodejcem na vrácení, ale ten se cuká (to jen mimochodem). Protože nechci dělat nový dvoumetrový plot jak v lágru (máme baráček u silnice a nevypadalo by to hezky) a pak ještě vidět psa, jak přes něj leze a investice bude zbytečná, tak prosím o radu. Současný plot je kovový a má 1m výšku. Dá se nějak uchytit elektrický ohradník, aby pes nemohl přeskočit? Respektive nemůže se stát, že se naučí dostávat ránu, jen aby ohradník překonal? A taky je prý problém zimní provoz a suchá zem (máme kamenný chodník), kdy nemusí fungovat zemnění. Prý se v těchto případech nezemní do země, ale používá se speciální zemnící páska po obvodu ohradníku. Tak si ani neumím představit jak to zprovoznit, aby to bylo účinný... V příloze je fotka našeho domku s plotem pro představu. Děkuju za případný rady:-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: čtv 01. říj. 2015 18:51 
Offline

Registrován: stř 27. lis. 2013 14:55
Příspěvky: 38
Bydliště: Jihlava
Podobný problém řeším také, máme stráň a tím pádem v tom místě je plot níž, pes ho přeskakuje, natáhla jsem dnes drát přes plot a zatím tam pes nejde, jde ale o to co udělá až půjdeme ráno do práce...když byl drát volně položený na zemi tak to proběhl...jde o to to vyzkoušet, pokud ho přeskočí,zvolit jinou variantu.Já mám zakoupený plot, že ho můžu na 30 dní vyzkoušet a kdyžtak vrátit.A co se tyče provozu v zimě, my máme iTrainer 227 a ten je voděodolný a nemůsí se nijak izolovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: pát 02. říj. 2015 06:18 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Mívám tady psy, kteří skočí pletivový plot 2m, aniž by se ho při skoku dotkli. Už proto si myslím, že metrový plot je pro psa spíše vtip než zábrana. Zopakuji podstatné. Jestliže pes uteče jednou, pak to lze považovat za informaci, čím se pes začal zabývat a lze to ještě snadno zarazit. Pakliže pes uteče podruhé, už je to selhání majitele, kdy pes ví, že tyto možnosti jsou a je možno se této zábavě plně věnovat. Jakmile uteče potřetí, stane se z toho sport, který není vůbec snadné zarazit. Vždy pes utíká, když ví, že na druhé straně plotu je více výhod, než je na straně první a když má kudy utéci. Jakékoli zábrany u psů utíkajících ze sportu pes může překonat, jestliže je motivace útěku silnější, než několik vteřin stresu při překonávání zábrany. Takové psy mám v zabezpečeném, spolehlivém kotci a pouštím je jen pod přísným dozorem. Jednoduše zajistím, aby už pes neutekl, nebo aby byl jeho pokus o útěk natolik stresující, že se stane krajně nevýhodným.
V prvé řadě učím spolehlivé přivolání a každý pes útěkář má u mne na pořádném obojku minimálně kovovou známku s telefonem, když ne rovnou GPS lokátor. Sice to neřeší samotný útěk, ale aspoň mám možnost ho případně včas najít, než ho nějaký myslivec picne a pod.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 266 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!