Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 19. bře. 2024 06:26
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Strach z odloženia (pred obchodom)
PříspěvekNapsal: úte 17. úno. 2015 14:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 30. led. 2015 19:10
Příspěvky: 6
Bydliště: Slovensko, Brezová pod Bradlom
Náš 15 mesačný čuvač nechce zostať odložený pred obchodom. Iné psy tam čakajú krásne, ten náš kňučí a potom vydieračne šteká akoby ho mučili. Trénujeme to už dlho, v podstate od mala. Zdá sa mi, že keď bol šteňa skôr počkal ako teraz. Snažím sa v tom obchode zachovať kľud a nevyjsť skôr než sa na chvíľu neutíši. Keď prídem naspäť a on už krúti chvostom a uši má stiahnuté až po lopatky, tak mu hovorím strohým hlasom, že prečo sa správa jak debil, ale on je už šťastný že som tam. Je to strachom lebo rozmaznanosťou, že si vynucuje, aby ma mal za zadkom?
Keď sa blížime k nejakému miestu, kde už bol predtým odložený (pred poštou, pred úradom, pred tescom), už tam ani nechce ísť a musím mu veľmi prísne povedať nech si sadne, nechce. Zahnem za dvere a on spustí scénu. Ináč asi 2 x sa stalo, že nevrešťal, ale počkal. Veľmi som ho pochválila. Ale už dlho sa to nestalo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach z odloženia (pred obchodom)
PříspěvekNapsal: úte 17. úno. 2015 18:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Taky mi takhle fena bláznila, když jsem si skočila na pár minut do obchodu. Pomohlo nám, že jsem vyběhla ven, jakmile začla blafat, vzala jsem ji zespodu za čumák, donutila ji dívat se na mě, a rozzlobeným hlasem jí vynadala. Pak jsem se vrátila do obchodu a dokončila nákup. Myslím, že největší efekt mělo to, že to ani v nejmenším nečekala. Chvíli nevěřícně zírala, ale od příště už byl klid. Chce to vyčíhnout si moment, když začne, aby měla na mysli ještě stále myšlenku, že si něco chce vynutit, a cože to vlastně bylo. Kdybych počkala, až se rozštěká pořádně, nepomohlo by to.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach z odloženia (pred obchodom)
PříspěvekNapsal: úte 17. úno. 2015 21:38 
Offline

Registrován: úte 28. říj. 2014 22:40
Příspěvky: 7
Bydliště: Rtyně v Podkrkonoší
Zatím tu nikdo neodpověděl, tak se do to ho s dovolením pustím, i když jsem jen příležitostný návštěvník a zatím téměř bez příspěvků.
Vy prostě a jednoduše nemáte odložení. A to je celé. Vy sice píšete, že to trénujete dlouho, už od mala, ale zřejmě jste někde udělali chybu, nebo to spíš "trénujete" úplně špatně. Odložení je cvik jako každý jiný a nacvičuje se pomalu, postupně od pár vteřin na 1m doma ve známém prostředí, postupně přidáváme minuty a metry a přivázání před obchodem na půl hodiny je už taková "vyšší dívčí". Pokud jste s tím rovnou začali takle zhurta, tak jste mu akorát vypěstovali strach z odložení a nějakou dobu na uvazování před krámem nebo kdekoliv jinde zapomeňte. Budete muset začít od začátku a dost opatrně, pomaleji než s nedotčeným štěnětem. Ale čuvač, tedy pastevec by s tím neměl mít větší problém, pokud to budete dělat správně.
Přeju hodně zdaru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach z odloženia (pred obchodom)
PříspěvekNapsal: pát 20. úno. 2015 07:44 
Offline

Registrován: pát 08. říj. 2010 09:43
Příspěvky: 63
Bydliště: Náchod
Dobrý den, máme stejný probém.. před krámem je pokaždé hysterická scéna.. přitom ale odložení umí.. když ji kdekoliv na louce, na zahradě, na poli odložím je jedno jak sem daleko a prostě tam zůstane a jen čeká.. ale jak se začnem blížit ke krámu, kterej zná a kam chodíme často už začíná pokňourávat.. já teda nevylejzám nechám ji venku, to bych nikdy nenakoupila. když vylezu okamžitě stichne tak jen prohodím něco ve smyslu a vyštěkala sis tu něco? a jdem dom.. nebudu si nalhávat že není trochu rozmazlená .. zjistila sem že stejnou scenu udělá když si občas doma někde zavřu dveře.. když na mě nevidí .. nedávno sem malovala tak sem se zavřela v obejváku a to byla scena..takže bylo zavřeno do té doby než ji to přestalo bavit a lehla si a jen čekala.. sic nás sousedi asi proklínali ale tak za 20 min to "vzdala". pomohl by takovýhe trening pro to aby byl klid i před krámem?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach z odloženia (pred obchodom)
PříspěvekNapsal: pát 20. úno. 2015 18:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
po prvním štěknutí bych upustila štětku a vytřela místnost čubinou. (Rozumněj potrestat rychle a tak aby si to pes nepřál zopakovat, ale adekvátně věku a povaze psa!)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach z odloženia (pred obchodom)
PříspěvekNapsal: sob 21. úno. 2015 14:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Já myslím, že nepomohl, protože okolo krámu chodí i spousta jinejch lidí, kteří by ji politovali, a ona by získala trojčením aspoň NĚCO. I když něco jiného, než původně chtěla.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach z odloženia (pred obchodom)
PříspěvekNapsal: ned 22. úno. 2015 09:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 01. zář. 2012 06:02
Příspěvky: 228
Bydliště: Středočeský kraj
Měla jsem podobný problém - Amálka - BŠO před obchodem štěkala, rvala vodítko a chtěla za mnou. Poprosila jsem kamarádku s malým pejskem, abychom tam chodili společně. Amí pesana znala a ten uměl vzorně čekat. Odkoukala to od něj a od té doby klid. Teď to naopak Amí naučila štěnici NO - obchod nám paničky nesežere. :rolleyes:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach z odloženia (pred obchodom)
PříspěvekNapsal: pon 23. úno. 2015 09:55 
Offline

Registrován: pát 08. říj. 2010 09:43
Příspěvky: 63
Bydliště: Náchod
někdo mi zas tvrdil že tím že z toho obejváku vylezu zase dosáhla ona svého... štěkám- přijde.. těžko říct.. ono ji to pak přestalo bavit a lehla si a čekala .. ale u toho krámu to prostě nedává a abych tam byla hodinu na to nemám čas ani nervy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach z odloženia (pred obchodom)
PříspěvekNapsal: pon 23. úno. 2015 21:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Máš pocit, že to co jsem napsala je to, co si pes přeje? Postarej se o to, aby si v žádném případě NEPŘÁLA tvůj předčasný příchod. A důležitá je ta reakce HNED a RÁZNĚ (nemyslím ztřískat, ale taky ne přemlouvat). Přilítnu, odpovídajícím způsobem sejmu a zapadnu zase zpátky dřív než se pes stačí nadechnout. A když se jen pokusí znovu otevřít tlamu k něčemu jinému než k dýchání, přidám takovým způsobem, že se bude chvíli bát i nadechnout.
Nechat vyřvat fakt nefunguje. Ostatně buď bych dřív zabila já psa nebo sousedi mne. A uřvanci před obchodem jsou něco příšerného - představ si, že tam bydlíš a každou chvíli ti pod oknem něco takhle řve.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach z odloženia (pred obchodom)
PříspěvekNapsal: pon 23. úno. 2015 22:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
gabca a sara 2 píše:
někdo mi zas tvrdil že tím že z toho obejváku vylezu zase dosáhla ona svého... štěkám- přijde.. těžko říct..

Je prísť a prísť.Keď robí bordel pes u mňa,tak prídem tak že je pes rád že zase vypadnem a otvoriť tlamu aby robil bordel si už radšej nelajzne.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach z odloženia (pred obchodom)
PříspěvekNapsal: úte 24. úno. 2015 12:24 
Offline

Registrován: pát 08. říj. 2010 09:43
Příspěvky: 63
Bydliště: Náchod
mno já ji do krámu beru tak max na pár minut právě kvůli tomu že vím jak je to nepříjemné pro okolí... a taky ne dřív jak po osmej ráno..

blbý je že slečna je trochu rozmazlená a není zvyklá abych na ní hulákala. takže si budu muset vychytat nějakou rozumnou míru tak aby z toho nedostala infarkt:-) Zkusíme to nejdřív doma, případně venku se ji někde budu schovávat a třeba časem pujde i ten obchod.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach z odloženia (pred obchodom)
PříspěvekNapsal: pát 27. úno. 2015 21:27 
Offline

Registrován: úte 28. říj. 2014 22:40
Příspěvky: 7
Bydliště: Rtyně v Podkrkonoší
Sorry dámy, ale trestat psa za to, že neumí něco, co ho nikdo nenaučil, je prostě nesmysl. Naučte ho pořádně odložení a nebude třeba "pouštět štětku" ani nijak pouštět na psa hrůzu. Nemůžete čekat, že když zvládne odložení doma na pár minut, že to zvládne stejně tak i uvázanej u krámu na půl hodiny. Mezi tim je pro některý psi dost velikej rozdíl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach z odloženia (pred obchodom)
PříspěvekNapsal: pát 27. úno. 2015 23:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
to že pes neumí odložení neznamená, že si otevře hubu v okamžiku kdy za sebou DOMA zavřu dveře. Prostě pes si něco vynucuje a používá k tomu velmi nevybíravý způsob, tak odpovím se stejnou razancí


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach z odloženia (pred obchodom)
PříspěvekNapsal: sob 28. úno. 2015 00:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
No neviem,moje psy určite 100% odloženie nemajú,to priznávam,keď ich nechám odložené možem si byť istá že za chvílu sa zdvihnú a pojdu za mnou,ale na 100% viem že keď ich nechám pred obchodom tak tam budú potichu čakať kým sa nevrátim a ani ich nenapadne hulákať.Tak isto doma,že je nejaký pes vyvretý v nejakej miestnosti si kolkokrát všimnem až vtedy keď ho nevidím v byte a chýba mi do počtu :mrgreen: Minule som vyvrela jedného psa na balkóne a ten trpezlivo a potichu čakal až si to ráčim všimnúť :lol: A to je prosím pekne krátkosrsťák a mrzlo.(Bol tam našťastie len chvílu)

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach z odloženia (pred obchodom)
PříspěvekNapsal: sob 28. úno. 2015 00:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Mám 10 ročnú nemeckú dogu pred vyše dvomi rokmi získanú z útulku,bol to hlídač na farme.My žijeme v paneláku takže jeho stráženie bolo nežiadúce a zo začiatku mal tendencie na zvuky zvonku reagovať zaštekaním.Stačilo keď som prudko vyletela s nie moc milým tónom v hlase "robíš si pr..l",di si na místo!" Pochopil že u nás strážiť nemusí a teraz si spokojne chrápe aj keby vonku bolo neviem čo.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach z odloženia (pred obchodom)
PříspěvekNapsal: sob 28. úno. 2015 20:25 
Offline

Registrován: úte 28. říj. 2014 22:40
Příspěvky: 7
Bydliště: Rtyně v Podkrkonoší
Petra píše:
to že pes neumí odložení neznamená, že si otevře hubu v okamžiku kdy za sebou DOMA zavřu dveře. Prostě pes si něco vynucuje a používá k tomu velmi nevybíravý způsob, tak odpovím se stejnou razancí


Měl jsem za to, že se bavíme na téma strach z odložení před obchodem. Nechat psa doma o samotě je sice trochu něco jiného, ale i tak je třeba to psa nejdřív naučit podobně jako to odložení. Jo, jsou psi, kteří to zvládnou hned bez problému, ale jiní jsou na to zase mnohem citlivější a dá to s nima práci. Podobně jako s tim odloženim. Oboje se ovšem učí úplně jinak než na něj hned řvát, nebo ho jinak děsit a šikanovat, za to, že neumí něco, co ho nikdo nenaučil. Tim můžete psa leda zmagořit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach z odloženia (pred obchodom)
PříspěvekNapsal: sob 28. úno. 2015 22:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Odložení nemá s vynucováním si pozornosti moc společného. Je dobré ho umět, ale řvaní před obchodem nebo doma to neřeší.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach z odloženia (pred obchodom)
PříspěvekNapsal: pon 09. bře. 2015 12:45 
Offline

Registrován: pát 08. říj. 2010 09:43
Příspěvky: 63
Bydliště: Náchod
u nás se situace vyjasnila.. poprosila sem postupně otce a přítele aby sní zkusili jít do krámu. Ani jeden s námi nežije, přítele vidí tak jednou týdně, tátu tak jednou za dva měsíce.. u krámu jim ani nepípla.. takže ona očividně problém nemá. Mám ho já , nebot celkově je dva vnímá daleko lépe ačkoliv je vídá relaitvně málo. :oops:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!