Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 16:22
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Štěkání "bez důvodu"
PříspěvekNapsal: ned 29. bře. 2009 23:02 
Offline

Registrován: ned 29. bře. 2009 16:57
Příspěvky: 4
Bydliště: Protivín
Dobrý den
moje 11ti msíční štěně německého ovčáka často štěká, nejen když hlídá s dalšími psy, za to ho chválím, ale jakmile mu dám povel, např sedni tak na mě kouká a štěká, povel splní ale štěká... Nebo když jdeme ven, nikde nikdo ale on štěká, přijde mi, že štěká aby ukázal že štěkat umí... Mám mu to zakazovat, nebo ho to přejde samo, nebo něco chce? Děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěkání "bez důvodu"
PříspěvekNapsal: pon 30. bře. 2009 01:33 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Proč ho nezaměstnáte tak aby štěkat nemohl???? S aportem v tlamě se blbě štěká a je jedno zda pro něj letí a přináší ho anebo má povel Drž! :lol:
Taky jsme měli povel Hledej myšičku! :lol: To pak z malé dírky v zemi udělal kráter. V létě u vody zas taháme kameny z vody, přičemž já mu tam hodím malej kamínek a on během chvilky v té vodě vyroste v balvan, kterej Rocky vytáhne. :shock: To ale není moc dobré na zuby asi tak nevím, ale my kamínky rádi no. :dontknow:

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěkání "bez důvodu"
PříspěvekNapsal: pon 30. bře. 2009 06:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
To štěkání může mít spoustu důvodů, něco si může vynucovat, vyzývá tě ke hře, nerozumí ti. Jedno to ale má společné - samo to nepřejde a zakazováním to nevyřešíš. Jak reaguješ, okřikuješ ho, zvyšuješ hlas? Za to štěkání s ostatními psy bych ho rozhodně nechválila.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěkání "bez důvodu"
PříspěvekNapsal: pon 30. bře. 2009 09:46 
Offline

Registrován: ned 29. bře. 2009 16:57
Příspěvky: 4
Bydliště: Protivín
Chválím ho zahlídání, ne za "zbytečné" poňufávání... Majitelka chov.stanice odkud máme Dustyho tátu mi řekla, že štěká ze strachu, ale já si myslim že chce jen všem oznámit jak hodně štěkáme a jak velcí js
me a že právě my jsme ted venku... Když se bojí chová se trochu jinak, ten štěkot je jinej... Neokřikuju ho, jen mu klidně římak slovy typu: Tichoučko, oni o tobě ví... tak se maličko utiší, ale jakmile přestanu začne na novo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěkání "bez důvodu"
PříspěvekNapsal: pon 30. bře. 2009 09:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Hlídání a štěkání nemusí být nutně jedno a to samé. Jestli máte tenhle problém, tlumila bych hlasité projevy. Štěně bude asi nerváček. Objednejte se k Rudovi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěkání "bez důvodu"
PříspěvekNapsal: úte 31. bře. 2009 17:04 
Offline

Registrován: ned 29. bře. 2009 16:57
Příspěvky: 4
Bydliště: Protivín
A mohla by jste mi poradit jak? :oops: děkuju


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěkání "bez důvodu"
PříspěvekNapsal: úte 31. bře. 2009 17:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Telefon je nahoře v modrém prožku.

K tomu ostatnímu - napsala jste toho o pejskovi dost málo, aby se dalo účinně radit. Jen z toho - jak jsme velcí...., a tak dále - mám dojem, že ho máte trošku za dítě, které se pak před vámi i před okolím trošku předvádí, vynucuje si pozornost a vyzývá vás ke hře a ventiluje si tak ty nervy. Je to ale jen odhad. Volila bych klidnou atmosféru, pejska nepřetáčet, celkově bych ubrala na emocích a přidala na klidu a klidné důslednosti. V praxi vám to předvede Ruda, protože popsat po netu se to při nejlepší vůli opravdu nedá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěkání "bez důvodu"
PříspěvekNapsal: úte 31. bře. 2009 18:04 
Offline

Registrován: ned 29. bře. 2009 16:57
Příspěvky: 4
Bydliště: Protivín
moc děkuju


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěkání "bez důvodu"
PříspěvekNapsal: pon 31. srp. 2009 18:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. bře. 2008 22:23
Příspěvky: 413
Bydliště: Tábor
Strejdův pes, asi tak roční střední knírač, teď v poslední době pořád jenom štěká, mnohdy se zdá, že bez důvodu. Má takovej hrozně pronikavej až vlezlej štěkot, takže to po chvilce začne každýmu vadit. Takže bych chtěla poradit jak toho psa umlčet. Jen upozorňuju, že nějaká velká snaha ze strejdovi strany se asi očekávat nedá. Oni toho psa maj už něco málo přez rok a za tu dobu s nim venku jen třikrát a stěžujou si že je neposlouchá, přitom je ten pes vidí většinou jen když jdou pryč z domu a pak zase zpátky. No teď v létě byli někdy na zahradě, ale každopádně tam je většinou pořád sám.
Teď se teda rozhodli že s ním kuli tomu štěkání budou chodit na cvičák, tak maj prý ode dneška začít, tak sem tedy zvědavá. Každopádně mi je toho pejska líto

_________________
Hledala jsem přítele na život a na smrt a našla psa!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěkání "bez důvodu"
PříspěvekNapsal: úte 02. bře. 2010 13:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 20. led. 2010 18:12
Příspěvky: 369
Bydliště: Litoměřice
Benick píše:
Strejdův pes, asi tak roční střední knírač, teď v poslední době pořád jenom štěká, mnohdy se zdá, že bez důvodu. Má takovej hrozně pronikavej až vlezlej štěkot, takže to po chvilce začne každýmu vadit. Takže bych chtěla poradit jak toho psa umlčet. Jen upozorňuju, že nějaká velká snaha ze strejdovi strany se asi očekávat nedá. Oni toho psa maj už něco málo přez rok a za tu dobu s nim venku jen třikrát a stěžujou si že je neposlouchá, přitom je ten pes vidí většinou jen když jdou pryč z domu a pak zase zpátky. No teď v létě byli někdy na zahradě, ale každopádně tam je většinou pořád sám.
Teď se teda rozhodli že s ním kuli tomu štěkání budou chodit na cvičák, tak maj prý ode dneška začít, tak sem tedy zvědavá. Každopádně mi je toho pejska líto


tím cvičákem se mu budou aspoň trochu věnovat, podle toho co píšeš.... je mi ho taky líto

_________________
To co bylo, už není... To co je, se mění... To co bude, nikdo neví....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Nedůvodné řvaní :(
PříspěvekNapsal: čtv 02. čer. 2011 19:45 
Offline

Registrován: ned 29. kvě. 2011 17:15
Příspěvky: 1
Bydliště: Chomutov, Česká republika
Vzali jsme si z útulku druhého pejska . Doma máme čubičku z útulku. Máme pejska , kterého jsme si vzali z útulku v 7 měsících. Byl z romské osady. Jsme doma nikdo nikde...A začne štěkat,. S povelem klid a držení tlamičky pes sklopí oči a brouká a začne hystericky štěkat. V noci také začne takhle štěkat. Venku si hrajem . Sedíme a začne štěkat s ohledem , že v okolí ani živáček. Na place agility neštěká. Už si nevíme rady jak dál :( Jestli chce upozornit ale nikdo nikde. K hře to výzva není. Když na něj mluvíme ať přestane začne neuvěřitelně štěkat a řvát okolo. Lidem to v paneláku už vadí a my pořád bojujem. Zkoušeli jsme to , že i když na lidi štěkal , tak jsem lidi na ulici zastavila s prosbou o pohlazení a pořád na ně mumlá. Když jdou zpět tak opět na ně štěká i když ví , že jsou hodní. Problém máme i stím , kyž ho uvážu u krámečku kde jsou otevřený dveře a on na mě vidí tak neuprostně začne řvát. PROSÍM O NĚJAKÉ RADY....nevím jestli to není v něm, že je kříženej špic :(:(:(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: PROSÍM PORAĎTE MI
PříspěvekNapsal: úte 26. črc. 2011 16:19 
Offline

Registrován: úte 26. črc. 2011 13:02
Příspěvky: 1
Bydliště: České Budějovice
Mám skoro 4letého křížence staforda a baseji a mám problém se štěkáním.
Chilli štěká všude a pořád. Když jsme doma, štěká když někoho slyší na chodbě nebo venku, když se někdo zvedne ze sedačky, když odejdu do jiné místnosti....někdy je klid, ale 75% času co jsme doma, pořád štěká nebo kňučí nebo vije. To ani nemluvim o tom, jak si sousedi stěžujou na štěkání, když je doma sám. Kolikrát se dostane do takového „tranzu“, že se rozvije a nereaguje na nic - dělám si z něj srandu / snažím se o uklidňující tón v hlase / okřiknu ho / chytnu ho za čumák... nic, prostě řve jako bych ho doma vraždila.
Občas se stane, že se rozvije v noci ze spaní....
Když jsme venku, tak prostě jdeme, Chilli si očuchává, značkuje, pořád se za mnou otáčí a hlídá si mě... někdy na to reaguju, někdy si toho nevšímám... no a všechno je v pohodě a najednou z ničeho nic se rozštěká až z toho začne vít...prostě z ničeho nic...nevim co mam dělat. Nebo když potkáme jiného psa, tak si ho k sobě nechá přijít, ztrne tak 5vteřin se nechá očichat a pak ohrne pysk a začne po něm cvakat zubama, a když je pes od nás,Chilli se cítí v bezpečí kouká na mě nebo před sebe a rozštěká se a štěká a štěká a na moje věty typu Nojo, teď machruješ co? Nebo na okřikování... nereaguje.

Nebiju ho, ale kolikrát už sem z něj doslova v pr... s nervama.

Předem moc děkuju za každou radu co mi pošlete.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Štěká bez důvodně.
PříspěvekNapsal: úte 11. pro. 2012 11:18 
Offline

Registrován: pát 27. črc. 2007 10:09
Příspěvky: 82
Bydliště: Plzeň
PROSÍM o radu, paní si vzala z útulku pejska RR. Pes tam byl údajně odložen jejím známým a důvodem bylo to, že stále štěká. Sousedé si stěžovali. Dnes ho přivezla domů a pes už 4 hodiny v kuse štěká, má další 2 psy a už jsou z toho všichni na nervy. Kdo ví jak na to ???
Prosím poraďte at se psovi pomůže, jinak to má v útulku na dožití a to by bylo škoda. Má někdo zkušennost s těmi protištěkacími obojky?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěkání "bez důvodu"
PříspěvekNapsal: stř 12. pro. 2012 18:01 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. zář. 2007 23:48
Příspěvky: 1267
Bydliště: Praha / Tábor
PROSÍM nezakládat nová témata na věci, které už zde byly řešeny! Dotaz jsem tématicky zařadil tam, kam patří.

Protištěkací obojky se tu probíraly už několikrát, stačí hledat. Doporučuju pozornosti hlavně tenhle příspěvek.

_________________
Se zvířaty si povídá hodně lidí, ale ne všichni jim naslouchají.

Zonerama | provizorní Rajče 2009-2011 | původní Rajče 2007-2009


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!