Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 19. bře. 2024 04:33
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: pořád kňučí
PříspěvekNapsal: pon 03. srp. 2009 08:07 
Offline

Registrován: sob 01. srp. 2009 09:41
Příspěvky: 3
Bydliště: Jihlava
Dobrý den,mám 2 malé děti a psa, který to zřejmě těžce nese.Je to jen trpasličí pudl,ale co dokáže přes den,to mě přivádí k šílenství.Kdykoliv na děti mile promluvím,jdu kojit,krmit,ukládat ke spánku,začne neskutečně kňučet.A když chceme jít ven i s ním na procházku,tak na chodbě lítá po schodech nahoru a dolu a strašně "řve".Nedá se to vydržet.Prosím,poraďte, co s ním.Zkoušela jsem to po dobrém i po zlém,ale k ničemu to není.Už rok a 10 měsíců poslouchám denně od rána do večera kňučení, teď přibyla ještě mladší 3měsíční dcera a je to horší.Lze ho nějak napravit? Zkoušela jsem mu dávat odměnu za to,že je potichu, ale bez výsledku.Ani po zlém a pevnou rukou to k ničemu nevede...Děkuji předem za brzkou odpověď.Nerada bych ho dávala do útulku nebo k cizím lidem,ale pokud to nepřestane,jiná cesta zřejmě nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pořád kňučí
PříspěvekNapsal: pon 03. srp. 2009 10:41 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Napište trochu víc podrobností, co s pejskem děláte, jak poslouchá, jak často a na jak dlouho chodí ven, co venku dělá...

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pořád kňučí
PříspěvekNapsal: pon 03. srp. 2009 15:56 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
barinovap píše:
...Zkoušela jsem to po dobrém i po zlém,ale k ničemu to není.
Nedivím se, že to nefunguje. Při výchově je nutné mít jasno v tom, co chci a trvat si důsledně na svém, ne pouze cosi zkoušet.

Citace:
Zkoušela jsem mu dávat odměnu za to,že je potichu,
Chtěl bych jednou zažít, že by mi někdo například platil za to, že jedu přes obec padesát...

Citace:
Ani po zlém a pevnou rukou to k ničemu nevede...
Pod tímto si nedokáži nic konkrétního představit, napište mi o tom více.

Řešení tohoto problému tu samozřejmě máme popsané ve starších tématech.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pořád kňučí
PříspěvekNapsal: úte 04. srp. 2009 08:37 
Offline

Registrován: sob 01. srp. 2009 09:41
Příspěvky: 3
Bydliště: Jihlava
Chodíme s ním ráno ven jen na chvíli (10minut), odpoledne si ho většinou beru s sebou s dětma s kočárem i na 2 hodinky a večer chodí zase jen jako ráno.O víkendu jezdíme za babičkama, takže bývá celý den venku. To s ním ale není žádný problém, je to hodný pes a poslouchá.Problém je jen doma, když se věnuji holčičkám (spaní,kojení,jídlo).Začne vždycky lítat z pokoje do pokoje a strašně kňučí.Pokaždé na něj vyletím, dostane, ale přesto během pár sekund všechno opakuje a nepřestane,dokud holky neuložím a nevrátím se k němu do obýváku.Už sem i zkoušla na něj lehat,vrčet,mít ho na vodítku pod kontrolou během ukládání holek, ale všechno je k ničemu.Poraďte, co s ním...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pořád kňučí
PříspěvekNapsal: úte 04. srp. 2009 11:37 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Problém bude v tom, že pes je presvedčený o tom, že má pozornosti málo a že mu jej patrí viac,či už objektívne, alebo neobjektívne. Pravdepodobne bol zvyknutý na viac pozornosti, alebo má odozvu od vás na jeho rozmaznanosť a jej prejavy. Extrémy odmien a na druhej strane trestov ho rozhodia ešte viac, je treba dať psovi, čo mu patrí objektívne a dať mu hranice v tom, čo by si nemal vynucovať. Viem, že pri troch deťoch to jednoduché nie je. Konktrétne rady je naozaj ťažké dať,keďže nie je celkom jasné, čo vo vašom správaní problém spôsobuje.
Stačí, že jeho kňučanie spôsobí nervozitu, znamená to, že pozornosť sa obracia na neho, aj keď nešťastným spôsobom.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pořád kňučí
PříspěvekNapsal: stř 05. srp. 2009 08:23 
Offline

Registrován: sob 01. srp. 2009 09:41
Příspěvky: 3
Bydliště: Jihlava
Dobrá. Můžete mi tedy poradit, co mám s ním dělat teď, aby to u nás nedopadlo tím, že skončí v útulku? Ráda bych to nějak zvládla, musí ale přestat kňučet a štěkat po chodbě, aby byl vzhůru nohama celý barák. Prosím, poraďte, jak na něj, co zabere.
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pořád kňučí
PříspěvekNapsal: pát 07. srp. 2009 20:07 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
U vás se musí změnit celej přístup ke psovi a to bohužel na vysvětlení po intrenetu neni. Jste z Jihlavy, to je kousek na Zlátenku... Pro začátek bych to asi řešila tak, že pes by byl pořád s vámi (při uspávání, kojení...) ale pod povelem. Dostal by lehni nebo místo a nesměl by se hnout. Další možnost by byla zacpat mu tlamu nějakým žvýkadlem, třeba morkovou kostí. Ale takovým stylem, aby si ji nezačal vynucovat, ale aby tiše a způsobně čekal, až jí dostane. A postupně bych to odbourávala. Tohle jsou ale způsoby takové nijaké, nespolehlivé. Lepší by byla ta osobní konzultace.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Kňourání pro získání pozornosti?
PříspěvekNapsal: stř 14. říj. 2009 21:24 
Offline

Registrován: stř 14. říj. 2009 07:58
Příspěvky: 2
Bydliště: Police
Ahoj všem...jsem tu nová tak se tu rozkoukávám ,ale hlavně bych chtěla slyšet nějaký nároz-takže stručne: Před půl rokem nám velmi náhle zemřela fenka zlatého retrívra(NEMOC). a tak jsem se rozhodla pomoci nějakému chudáčkoj z útulku-vybrala jsem si asi roční kříženku Husky a asi pitbula,která byla nalezena uvázáná v lese u stromu...je bezvadná,klidná,moc hodná-žádný problém...až ted doma začala pokňourávat..jen tak.třeba leží u gauče na zemi a kňučí.Jak už mám strach aby jí něco nebylo,abych něco nezanedbala tak si jí hned začnu všímat a prohlížet....a tak mi příjde,že to dělá naschvál,že chce pozornost.Dělá to taky některý váš psík?Vím,že to bude asi blbost,ale už bych nechtěla nic zanedbat a tak jsem z toho taková nervozní... :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kňourání pro získání pozornosti?
PříspěvekNapsal: čtv 15. říj. 2009 06:09 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jistě že tohle kňourání známe. Je to pouhá manipulace psa s pánem, proto to také dělají. Tohle je právě jejich cílem:
Citace:
Jak už mám strach aby jí něco nebylo,abych něco nezanedbala tak si jí hned začnu všímat a prohlížet....
Takto se totiž rozvíjí nesamostatnost, proto jsem to přesunul do této části poradny. Když si přečteš okolní témata, dočteš se spousty informací o tom, jak to dopadne, jestliže s tím nebudeš nic účinného dělat.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kňourání pro získání pozornosti?
PříspěvekNapsal: čtv 15. říj. 2009 19:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. zář. 2009 13:27
Příspěvky: 87
Nikitka píše:
až ted doma začala pokňourávat..jen tak.třeba leží u gauče na zemi a kňučí.Jak už mám strach aby jí něco nebylo,abych něco nezanedbala tak si jí hned začnu všímat a prohlížet....a tak mi příjde,že to dělá naschvál,že chce pozornost.Dělá to taky některý váš psík?

Mám taky útulkáře, mám ho dva měsíce a když je nespokojený, tak dělá přesně tohle, píská a kňourá a kňučí. Třeba chce ráno už jít ven nebo čekáme na vlak už moc dlouho nebo si v parku nemůže jít hrát s pejskama, protože spěcháme,... Naštěstí jsem relativně včas narazila na tyhle webky, takže ho v takových chvílích ignoruju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pořád kňučí
PříspěvekNapsal: pát 16. říj. 2009 20:50 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pokud pes v těchto případech ignoraci nechápe, pak je třeba přistoupit k zákroku, při kterém je cílem, aby pes pochopil, že pes dělá něco, co není v souladu s dobrými mravy. Mám tu teď poněkud (mírně řečeno) hlučnou dobrmanku, která prý hodiny nezavře hu... Po několika vteřinách nežádoucích zvukových projevů pochopila, že "mlčeti zlato" a při následujícím pokusu se opět zvukově projevit jsem se vešel do vteřiny, než proběhne reflexní oblouk a je tu ticho a spokojenost na všech stranách.
Kvůli reflexnímu oblouku je nutné vynechat napomínání, ale rovnou jednat.
Náprava není hned, ještě to několikrát jistě zopakuje, ale při striktní důslednosti se dá krásně zvládat i takový dobrouš, o kterých je známo, že se sami děsně rádi poslouchají.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pořád kňučí
PříspěvekNapsal: sob 17. říj. 2009 08:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. zář. 2009 13:27
Příspěvky: 87
Desenský píše:
Pokud pes v těchto případech ignoraci nechápe, pak je třeba přistoupit k zákroku, při kterém je cílem, aby pes pochopil, že pes dělá něco, co není v souladu s dobrými mravy.

Čas od času, když už to pes se zvukovým projevem přehání, ho nevrle pošlu na místo a pak je většinou klid. Měla bych něco takového udělat pokaždé, když začne? Nebo zvolit ještě jiný způsob? Když takhle spustí v kanceláři (chodí se mnou do práce), tak ho zavřu na chodbu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pořád kňučí
PříspěvekNapsal: sob 17. říj. 2009 09:37 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
gini píše:
Měla bych něco takového udělat pokaždé, když začne? ...
Ty bys měla mít jasno v tom, co po psu chceš. Každý máme jiné priority.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pořád kňučí
PříspěvekNapsal: sob 17. říj. 2009 12:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. zář. 2009 13:27
Příspěvky: 87
Desenský píše:
gini píše:
Měla bych něco takového udělat pokaždé, když začne? ...
Ty bys měla mít jasno v tom, co po psu chceš. Každý máme jiné priority.

Jo, mám se dost co učit... Jasně že chci, aby si takhle nezkoušel vymáhat pozornost, ale myslela jsem si, že bude ignorace stačit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pořád kňučí
PříspěvekNapsal: stř 21. říj. 2009 10:37 
Offline

Registrován: pon 30. říj. 2006 14:08
Příspěvky: 16
Bydliště: Praha
Dobrý den,

naše 2 letá dobrmanka taky knuci, kdyci, kdyz se jde na prochazku (nez sejdeme schody, beha sem a tam), knuci, kdyz ma povel misto a knuci behem jizdy v aute. Ignorace nepomaha a ja nevim, jakym zpusobem ji dat najevo, ze ma byt ticho. Slovne napomenu, nepomuze to a dal uz nevim, jaky krok zvolit, predpokladam, ze je tedy dobre to nacasovat, cili muzu vyckavat a jakmile zacne, potrestat nebo nejak ji dat najevo, ze toto je nezadouci. Ale nemuzu prijit na to, co by na ni fungovalo... Jak bych mela tedy postupovat? Neumim ji dat najevo, ze to, co dela, je nezadouci, tak prosim o radu... :|


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pořád kňučí
PříspěvekNapsal: stř 21. říj. 2009 10:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Asi bude něco, co její chování odstartuje, třeba to, že si vezmeš bundu nebo tak něco. Vzala bych si bundu, boty, do kapsy vodítko a šla bych si v klidu sednout třeba k počítači. Až by se čuba uklidnila, šla bych ven. Ve chvíli, kdy začne vyvádět, bych šla dělat něco jiného.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pořád kňučí
PříspěvekNapsal: stř 21. říj. 2009 11:10 
Offline

Registrován: pon 30. říj. 2006 14:08
Příspěvky: 16
Bydliště: Praha
Ano, tak to je v pripade prochazek. Tedka chodim na balkon na cigaro a rikam ji, ze se nikam nejde, at to neresi a to se pak docela snadno uklidni, ackoli jsem oblecena a ona obvykle uz kvili.
Takze zadny zakazovy trest typu fuj, nesmis?
A co myslite pak v pripade, kdy je pes na miste a knuci?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pořád kňučí
PříspěvekNapsal: stř 21. říj. 2009 11:14 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Kolik má pohybu, jaké zaměstnání?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pořád kňučí
PříspěvekNapsal: stř 21. říj. 2009 11:21 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Morbi píše:
... chodim na balkon na cigaro a rikam ji, ze se nikam nejde, at to neresi a to se pak docela snadno uklidni, ...
Tohle bych nekomentoval ani náhodou. Jakmile by mi začal pes vyšilovat, vyhodil bych ho do sebe a dal mu najevo, že se mnou manipulovat nebude a pokud něco chce, tak ať si o to řekne slušně a hlavně potichu. Zdejší dobrmanka tady rychle pochopila, že přílišná hlučnost se ani jí nevyplatí, když jsem jí v momentě, kdy začala ječet, vzal za hubu a velice potichoučku jsem jí pověděl, co má dělat. Je to hra na postřeh, jak to nestihneš hned, nechytáš se s tím, aby pochopila, o co ti jde. Ovšem jeden jediný argument by nefungoval, je třeba to zatrhnout různými náhodnými způsoby, jinak se pes podle toho jediného zařídí a nebude ten argument příště použitelný. Vypisovat tu všechny možné ovšem nebudu. Lidé mají tendenci zkoušet kdeco i tam, kam to nepatří. Tyhle detaily sděluji jen osobně, třeba na fríčku.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pořád kňučí
PříspěvekNapsal: stř 11. lis. 2009 10:19 
Offline

Registrován: pon 30. říj. 2006 14:08
Příspěvky: 16
Bydliště: Praha
Budu se těšit na nějakou free, jakmile budu mít auto. Zajímalo by mě ještě, jak dlouho bylo potřeba napravovat t dobrmanku, o které píšete a jestli se po návratu zpět k majiteli už neodvážila pískat anebo jestli se to odvíjí od přístupu majitelů?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pořád kňučí
PříspěvekNapsal: stř 11. lis. 2009 10:25 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Na co auto? Ted v sobotu je free přímo v Praze :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pořád kňučí
PříspěvekNapsal: čtv 12. lis. 2009 14:26 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Morbi píše:
...Zajímalo by mě ještě, jak dlouho bylo potřeba napravovat t dobrmanku, o které píšete a jestli se po návratu zpět k majiteli už neodvážila pískat anebo jestli se to odvíjí od přístupu majitelů?
Mně to trvalo pár minut. Co dělá doma, je věc majitelky, není to počítač s nainstalovaným windows, aby to fungovalo každému. Jen pro info, ta fenka se zhroutila už po příjezdu paničky a snažila se držet se u mne. Věděla proč. To už však není moje věc, nejsem majitelem té fenky. V mojí moci je jen vše doporučit, ne vnutit a lámat něco přes koleno.
Teď tu má podobný případ kavkazáka. Už teď je hodně nestabilní a napadl mne například i jen proto, že jsem si dal na stůl svačinu. Měli mi ho tu nechat, abych mu našel vhodnější "podnebí". Zželelo se ho paničce, tak jde zítra domů. Od té chvíle s ním nic nedělám, byla by to marná práce. Vyrůstá s paničkou, co mu leze někam, páníček psa naprosto nesnáší a navíc je to agresivní notor alkáč. Jsem si zcela jist, že je jen otázkou času, než ten pes někoho zabije a nebude to jen škrábanec, jelikož matematika do dvou není tak složitá a nepoužívám růžové brýle.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pořád kňučí
PříspěvekNapsal: stř 02. pro. 2009 17:23 
Offline

Registrován: pon 30. říj. 2006 14:08
Příspěvky: 16
Bydliště: Praha
Já nevím, jestli se nám někdy podaří pískání odstranit, před procházkou při knučení používám retízkový obojek, tam je menší pokrok znát, ale kňučení v autě, tam ještě nemám vymyšlenou metodu, jak bych od volantu ovládala psa, ohlávka a trhání nepomáhá. Je potřeba v průběhu pískání používat různé finty? Jde mi o to, jestli 5 škubnutí s ohlávkou má v očích psa nějaký význam, než takový, že pán neví, jak na psa... :dontknow: Nerada bych, aby se to kňučení víc rozpínalo a pes si kvílel i v dalších případech. Zatím takhle jedná, když se na něco těší, třese se na to a kníká, v autě je to ale nejhorší a pak ještě někdy venku na místě, kde nechce být (myslím povel místo). Na důslednosti pracujeme, přes den a o víkendu se jí věnuji (hry, blbosti, povely) a stejně to vidím tak, že Vás přijedeme navštívit a nechám si to ukázat, někde musím dělat chybu, když to pes za 2 roky nepochopil :Hangman:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pořád kňučí
PříspěvekNapsal: stř 02. pro. 2009 17:46 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Je tvůj pes aporťák? Máš totiž podle popisu dost nerváka, takže ho musíš naučit se ovládat. V každé situaci. Pokud má tvuj pes místo mozku tenisák, můžeš toho využít a naučt ho "klid před aportem" (výraz jsem si vypůjčila z lovečiny O:) ). Kdy pes je v povelu třeba sedni a ty máváš různě balonkem na šňůrce a hodíš ho až tehdy, kdy pes přestane mít zájem (přestane se tříst, kňučet... začne se rozhlížet kolem) atp. Nebo u jiných aktivit, kdy je takhle v nervech. Prostě si musíš udělat tolik času, kolik ten pes potřebuje a neudělat dannou činost, na kterou se těší, než nebude v klidu. Kde všude to použiješ a budeš si takto se psem hrát, je jen na tvé fantazii, meze se nekladou. jen je dobré mít u toho tento: :twisted: výraz, prostě z toho musíš mít jako škodolibou radost, aby tě pejs nevytočil, ale ani aby jsi ho nelitovala. Blbě se to popisuje, snad si pochopila :P

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pořád kňučí
PříspěvekNapsal: čtv 03. pro. 2009 09:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
Nevím jak moc to s tím mělo něco společného, ale můj starší pesan měl hysteráky v autě od malinka (jen co jsme ho vezli od chovatele), asi jsem si to způsobila sama, jak jsem ho litovala, že pláče, když jede od maminky. Prostě žádná metoda nepomáhala, dělala jsem všechno, co jsem tady vyčetla a on byl v autě hysterka. Jinak s ním jezdím autem každý týden cca 200 - 500km. Jednou, abych ho přehlušila jsem začala zpívat (tedy není to můj obor :-), on se zarazil, přestal a čuměl na mě jako puk. Od té doby se to začaloo zlepšovat. Auto tedy nějak extra nemiluje, ale už je v naprostém klidu a nevyvádí.

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pořád kňučí
PříspěvekNapsal: pon 18. led. 2010 23:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 20:03
Příspěvky: 704
Bydliště: Brno-Kohoutky
NO 1 rok. Začala nám pokňučávat. Když přijdeme domů, tak vítá= všelijaké pazvuky, nosí míček. Jakmile se situace zklidní a nevšímáme si jí začne si pro sebe pokňukávat. Nebo leží na pelechu, před sebou míček, kňučí.. Nejsem si jistá jak trestat. Snažím se co nejrychleji říct "Ticho" což ji zarazí, ale prostě vyhrála a všimla sem si jí. Nebo jí zkusím do vteřiny chytit tlamu, to zmlkne taky, ale většinou tak blízko nejsem.
Třeba dnes, po práci jsem s ní byla půl hodiny venku a blbla s štěndem a aportovala. Potom doma začla kňučet, (vím že to bylo krátký) za hodku jsme šli ven na hodinu a půl-procházka lesem, válení ve sněhu, chytání koulí, čuchání (come back v 19:50). To spokojeně spala a teď před desátou jak přišli rodiče se jí zdá, že má zase nedostatek pozornosti a kňučí. (byli jsme večerně venčit 15 min.) Před odchodem do práce je venku nejméně půl hodiny. Myslíte si že je to málo? A že pravdu nemá dostatek naší pozornosti? (Jindy po práci venčíme i 3hodky)

Nevím přesně jaký systém "trestu" mám nastavit aby to pochopila..
Díky za všechny rady :prayer:

_________________
http://weaving.rajce.idnes.cz/ fotky opět Free


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pořád kňučí
PříspěvekNapsal: úte 19. led. 2010 07:39 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Aby roční pes nedělal neplechu z nudy, je potřeba ho pořádně "utavit", ne trestat za projevy z nudy. Za hoďku a půl se moje smečka teprve probudí k životu. Když je vezmu po dvou hodinách lítání venku na mraze a v hlubokém sněhu ohřát, teprve je napadne vyvádět ty správné akční domácí hry. Ber to tak, že člověk má dost daleko dřív než pes. A to se nebavím o ročkách, ale o smečce psů, kde nejmladší jsou 4 a nejstarší 9, tak si spočítej průměr.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pořád kňučí
PříspěvekNapsal: úte 19. led. 2010 12:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. čer. 2006 11:19
Příspěvky: 227
Bydliště: Brno- Židenice
Tak to stopro platí, co se týče Báry, tak můžu říct že když je pořádně unavená, ale to opravdu pořádně (já tou dobou sotva pletu nohama), tak se ty její hysterkovský projevy totálně stáhnou. Odpozorovala jsem, že když ji utavím tak akorát na fest (ale musím dát pozor abych ju nepřetáhla) přestává mi vyštěkávat, prudit a vůbec se projevovat tak, jak to standardně dělá. Prostě se z ní stává fakt hodná čubík :-) jeden by ani neřek, že je to malina :lol:

_________________
Otoč se čelem ke slunci a všechny stíny padnou za tebe.
*Iva a Bára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pořád kňučí
PříspěvekNapsal: úte 19. led. 2010 14:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. črc. 2009 12:17
Příspěvky: 672
Bydliště: Brno
Weaving, jak je to dlouho co hárala? Nebouří se v ní hormony k počínající falešce?[list=][/list]

_________________
Nesuď druhého, pokud jsi neušel míli v jeho mokasínech.
http://pe3ce.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pořád kňučí
PříspěvekNapsal: úte 19. led. 2010 19:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 20:03
Příspěvky: 704
Bydliště: Brno-Kohoutky
pe3ce píše:
Weaving, jak je to dlouho co hárala? Nebouří se v ní hormony k počínající falešce?[list=][/list]


možná 2-3 měsíce zpět. A ano hormony se jí hoodně bouří :D
Když měla Arina falešku, měla i mlíko, tak Bafču občas zkontroluju a ta nemá. (Vím že to není jediný projev). Dnes jsme byli venku od 16 do 19 a už leží (uvidíme na jak dlouho). Těším se na víkend, to ju utaháme na běžkách a hlásili že přehrada je bezpečná, tak baterku a může mě tahat na bruslích.

Moc díky všem za odpovědi.

_________________
http://weaving.rajce.idnes.cz/ fotky opět Free


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pořád kňučí
PříspěvekNapsal: úte 19. led. 2010 20:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 20:03
Příspěvky: 704
Bydliště: Brno-Kohoutky
Tak jí to ležení vydrželo hodinu :evil: jdem ven.. se těším na víkend jak bude ztahaná.. do té doby budu ztahaná já od ní :lol:

_________________
http://weaving.rajce.idnes.cz/ fotky opět Free


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pořád kňučí
PříspěvekNapsal: stř 20. led. 2010 17:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 20:03
Příspěvky: 704
Bydliště: Brno-Kohoutky
ehm.. zjistilo se že píská specielně na jeden pískací balonek. Když ho má tak s ním pořád plače :lol: cvok... balonek byl odebrán

_________________
http://weaving.rajce.idnes.cz/ fotky opět Free


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pořád kňučí
PříspěvekNapsal: stř 20. led. 2010 17:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. črc. 2009 12:17
Příspěvky: 672
Bydliště: Brno
Weaving píše:
ehm.. zjistilo se že píská specielně na jeden pískací balonek. Když ho má tak s ním pořád plače :lol: cvok... balonek byl odebrán

Jste krutí :finga: ......hormony jsou mršky co.

_________________
Nesuď druhého, pokud jsi neušel míli v jeho mokasínech.
http://pe3ce.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pořád kňučí
PříspěvekNapsal: stř 20. led. 2010 18:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 20:03
Příspěvky: 704
Bydliště: Brno-Kohoutky
jj. balonek-miminko plakal :lol: teď mi lehce pokňukává z druhým, ale to že si chce hrát.

_________________
http://weaving.rajce.idnes.cz/ fotky opět Free


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pořád kňučí
PříspěvekNapsal: pát 22. led. 2010 16:05 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
...ještě že si umím včas všimnout, které hračky psům prospívají a které je učí nekalosti.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pořád kňučí
PříspěvekNapsal: pát 22. led. 2010 16:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 20:03
Příspěvky: 704
Bydliště: Brno-Kohoutky
nj.. já amatér s tím nemám tolik zkušeností a nevím čeho si všímat. Proto jsem zde :wink:

_________________
http://weaving.rajce.idnes.cz/ fotky opět Free


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Starší pes a kňučení
PříspěvekNapsal: ned 21. úno. 2010 18:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 20. úno. 2009 13:27
Příspěvky: 111
Bydliště: Praha
Nevím, jiné podobné téma jsem nenašla proto píšu zde.
Moje mamka má 13 psa voříška a je to tak 14 dní a začal pokníkavat. Když je doma sám tak to nedělá, jenom když jsou doma. Snažili se ho tedy všichni venčit častěji. 20min byl a klid a zase začal pokníkavat. Dělá to celý den. Jinak je hravý, docela i žravý a na svůj věk veselý, v okruhu nehárá žádná fena. Přehlížet kníkání vydržela moje máma jeden den...Nejhorší jsou víkendy, neboť jsou všichni doma a musejí to poslouchat, přes týden v práci nekňučí. Vůbec netušíme co ho k tomu po 13 letech vede..Díky za rady a názory.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Bezdůvodné kňučení
PříspěvekNapsal: pon 22. úno. 2010 15:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 25. lis. 2008 08:47
Příspěvky: 20
Bydliště: Zlín
Dobrý den, potřebovala bych radu ohledně mého 3,5 bígla psa. Už je to asi týden, co bezdůvodně doma kňučí a cpe se ke dveřím, jakože chce jít ven. Tohle párkát v minulosti už udělal, ale vždycky k tomu měl důvod, např. střevní potíže. Teď když jdeme ven, tak nic nedělá, ale jakmile se vrátíme, tak v podstatě hned zase začne kňourat. Kňučí když jsme doma, i když je doma sám, někdy víc, někdy míň. Taky začal s "ojížděním" noh, nevím, jestli to s tím může souviset, nikdy takové "choutky" neměl. Myslíte, že za tu změnu v jeho chování může třeba nějaká hárající fena v okolí? Nebo čím by to mohlo být? Prosím o radu, jak by se tato situace dala řešit. Předem moc děkuji za odpověď. Katka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pořád kňučí
PříspěvekNapsal: pon 22. úno. 2010 20:23 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Príčin môže byť veľa, informácií je málo. Môže ísť o problém psa, ale aj o rozmaznanosť a snahu o upútanie a vynútenie si pozornosti. V posúdení a položení konkrétnejšej otázky ti môžu poslúžiť aj staršie príspevky v tejto téme, kam som otázku presunula.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pořád kňučí
PříspěvekNapsal: úte 23. úno. 2010 00:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 07. úno. 2010 16:57
Příspěvky: 46
Bydliště: Žilina / Praha 5
Narazila som na toto téma a mám rovnaký problém. Odzačiatku bol havo "ukecaný". Kňučal keď si vyžadoval pozornosť - to sa vyriešilo ignoráciou. Ale kňučí aj pri zabehnutých veciach, ktorých priebeh už pozná. Pred vychádzkou kňučí keď vidí, že beriem vodítko atď. - nato sme naučili povel "vypadni"-zatiaľ to funguje no praktizujeme to len od nedávna. Ďalej zazvonenie kuchynských hodín - už vedel, že vstanem a možno sa bude niečo diať - tak som ich niekedy nastavila len tak a neurobila nič, čím sa mu narušil ten stereotyp a už nato nereaguje.

Ale fakt neviem čo mám robiť, keď ideme po meste a zastavíme - jemu sa to zastavenie zjavne nezdá opodstatnené tak začne kňučať. Kňučí keď cestujeme a vlak zastaví, lebo vie, že budeme vystupovať, (blbé je, keď ideme náhodou osobákom) keď zistí, že ja nič nerobím=nevystupujeme prestane. A niekedy kňučí len tak atď atď.. Na cvičisku mi radili dať rázny povel "DOSŤ" trhnúť vodítkom a ďalej si psa nevšímať no nefunguje to mne ani cvičiteľovi keď to skúšal. Možno je tento spôsob dobrý - ja naozaj neviem - preto sa obraciam na túto poradňu až zbytočne nerobím na psovi experimenty čo zaberie a čo nie. Ďakujem (a prepáčte za dlhý príspevok).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pořád kňučí
PříspěvekNapsal: úte 23. úno. 2010 09:18 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Čím viac začneš pri kňučaní okato fungovať (to je aj trhnutie vodítkom) a venovať pozornosť psovi, tým viac sa pes presvedčí, že sa oplatí kňučať. To najťažšie je správať sa tak, aby prišiel na to, že sa to nevypláca, bez toho, aby si "fungovala". Tak isto to ale nie je len otázka toho, ako reaguješ priamo pri kňučaní, ale toho ako sa správaš celkovo.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pořád kňučí
PříspěvekNapsal: úte 23. úno. 2010 11:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 07. úno. 2010 16:57
Příspěvky: 46
Bydliště: Žilina / Praha 5
To áno, aj negatívna reakcia je preňho "úspešná" reakcia...Ak nereagujem vôbec tak po čase kňučať prestane, ale keďže na verejnosti to niekedy spôsobuje problém, chcela by som aby som ho dokázala nejakým spôsobom utíšiť - najlepšie aby kňučať vôbec nezačal :-)

Keď ste spomenuli aj "správanie celkovo" môže mať nato vplyv aj to, že v niektorých situáciách (napr.vo vlaku) začnem byť z toho nervózna? A hoci navonok nereagujem on asi vie, že nie som v pohode.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pořád kňučí
PříspěvekNapsal: úte 23. úno. 2010 12:40 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Je na tebe, ako šikovne si vytvoríš podmienky na to, aby sa mu to neoplácalo. Práve tú ignoráciu veľa ľudí zamieňa za nervózne nevšímanie si, na čo rozmaznanci veľmi spoľahlivo fungujú. Prečo by nie, keď sa to aj tak točí okolo nich...
Jana_Donny píše:
Keď ste spomenuli aj "správanie celkovo" môže mať nato vplyv aj to, že v niektorých situáciách (napr.vo vlaku) začnem byť z toho nervózna? A hoci navonok nereagujem on asi vie, že nie som v pohode.


Teda áno, skrátka funguješ...
Tým celkovým správaním som ale myslela aj situácie mimo jeho kňučania. Nebudem ich ale opisovať, pretože kombinácia správania je u každej dvojice pes-majiteľ iná a pri špecifikovaní vznikajú fámy, ako napríklad "pes nesmie ísť do dverí prvý".

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pořád kňučí
PříspěvekNapsal: úte 23. úno. 2010 19:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 07. úno. 2010 16:57
Příspěvky: 46
Bydliště: Žilina / Praha 5
Veci typu "pes nesmie ísť do dverí prvý" nepraktizujem, príde mi to ako len tak naoko si vytvoriť akúsi nadriadenosť.. Havo je na mňa od prvého dňa naviazaný (čož si uvedomujem, že tiež nie je dobré), sleduje všetko čo robím a určite aj to ovplyvňuje jeho kňučanie. Ťažko sa opisuje jeden problém, keď ich mám zo psom viac (on so mnou zjavne žiadny) a návzájom sú viac či menej prepojené. Ale ďakujem za rady :yawinkle:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pořád kňučí
PříspěvekNapsal: pon 01. bře. 2010 16:03 
Offline

Registrován: pon 30. říj. 2006 14:08
Příspěvky: 16
Bydliště: Praha
Po delší době jsem opět zavítala na fórum. U nás se během posledních cca půl roku nic nezměnilo, dobrmanka po nějaké chvíli v btě štěká a kňučí, večer se kvůli tomu nemůžeme jít ani projít, pokud nemáme zajištěné hlídaní. Krmě nesamostatnosti máme stále problém s taháním na vodítku a kňučením v autě. Při osobní návštěvě jsem byla odkázána na fórum, to mám celé několikrát přečtené, ale pořád nemůžu najít řešení pro to, abychom nemuseli dávat dobrmanku na hlídání pokaždé, kdy chcem večer opustit byt :|
Trénování ma místě máme zvládnuté, prostě leží a spí buď na pelechu, nebo v jiné místnosti nebo úplně zavřená, ale jakmile se opustí byt, nemůžu dát ruku do ohně za to, že tam nebude štěkat. Podle videozáznamu je klidně prvních 20 minut zticha a leží. Pak šmejdí, nebo si pohraje s hračkou, co tam nechám a pak z ničeho nic vyskočí packama na okno a štěká ven... :roll:
Už jsem uvažovala o nějaké domácí boudě do bytu, protože už nevím, jakým směrem se vydat, abych měla psa, který vydrží sám aspon chvíli a ticho...
Mluvili jste tu i prioritách psa. Jak by se s tím dalo pracovat? Dalo by se využít toho, že ráda aportuje?


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pořád kňučí
PříspěvekNapsal: úte 02. bře. 2010 11:46 
Offline

Registrován: pon 05. říj. 2009 19:33
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha/Banská Bystica
Prave včera som bola osobne za p.Desenksým a riešila som presne toto isté. Mám nemeckú oharku, a robí presne to čo tvoj pes, a ešte k tomu pridá nejakú tu demolíciu, takže ju doma tiež už vobec nenechavam samu, porad davam na hlidani. Takisto mam precitanu celu poradnu, ale ani napriek tomu, som si stale nevedela dat rady. Až osobna návšteva, ked som na vlastné uči počula, a na vlasnté oči videla, ako sa uplatnuje : 1.upozornim - 2.napomeniem - 3.prizabijem(hlavne toto je dolezite) , som pochopila, ako to vlastne naozaj funguje a tiez som pochopila ze inak (teda po dobrom-ťˇuťu ňuňu) to asi nepojde a fakt nic ine neostava. Včera som to hned vyskusala , pri prvej vhodnej prilezitosti. To si mala vidiet ako na mna čuba čumela, ked som po nej vystartovala a uviedla som do praxe bod 3, a potom vobec nechapala co sa stalo,kde je sever....:) ale viac sa neodvazila nieco skusat. Treba si ale hodne davat pozor aby to pes pochopil a hlavne treba konat hned. Mam cubu v byte,ale mame aj zahradu, ked ju tam vyhodim tak vysedava pred barakom, na rohozke pred dvermi a knuci, tak po vcerajsom zazitku sa tam zatial neodvazila posadit, lebo vie ze keby to skusila....tak by sa jej zase nieco nepekne prihodilo :twisted: , radšej sa ide porozpravat zo susedovie psikom...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Pískání
PříspěvekNapsal: pát 02. dub. 2010 19:57 
Offline

Registrován: ned 21. bře. 2010 21:35
Příspěvky: 1
Bydliště: Brno
Dobrý den, mám pětiletou fenku německého ovčáka, kterou jsem si pořídil před dvěma lety z útulku. Je velmi učenlivá, vděčná a nekonfliktní. Jediný problém, který s ní řeším je neustálé pískání vždy když se chystám venčit, když jsem v cizím prostředí a bavím se s cizími lidmi, v některých případech i doma, když se intenzivněji bavím s partnerkou, během cesty autem (nejvíce když s autem zastavím a vypnu motor, tak své emoce nezvládá a celá se třepe a píská zároveň - nejspíš radostí) a také když s ní delší dobu cvičím. Zkrátka už zbývá velmi málo situací, kdy to nedělá. Snažím se povelem klid a následným odměněním pískání odnaučit, v některých případech se daří, ale většinou ne. Můžete mi poradit? Pokud se v poradně tento problém již řešil, tak se omlovám, ale nepodařilo se mi žádný podobný problém najít. Děkuji, Jirka

_________________
Jirka Šiler


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pořád kňučí
PříspěvekNapsal: sob 03. dub. 2010 09:53 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Ale áno, tento problém je tu už riešený tiež, prečítaj si staršie príspevky v tejto téme, kam som tvoju otázku zaradila a dozvieš sa, prečo si myslí, že sa kňučať opláca. Povely, teda cviky, ktoré používaš, znamenajú, že tvoja pozornosť je jej. Takisto ak ide o nejakú situáciu, ktorú očakáva a dianie smerom k nej posúva kňučaním, situácia nastane a ona dosiahla, čo chcela.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pořád kňučí
PříspěvekNapsal: sob 03. dub. 2010 11:11 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ahoj, můžu se zeptat, jak se čubina jmenuje? Protože jsme v Brně jednu s takovýmto popisem venčila, tak by mě zajímalo, zda se nejedná o tu samou :wink: Jinak k Adě (tak se jmenovala ta, ketrou jsem venčila). Neuvěřitelně hyper čuba, uvřískaná. První dny, kdy jsem jí dostala "do ruky" nám cesta do parku (cca 500m) trvala dobrou půlhodinu. Plakáty a výlohy obchodů jsem znala nazpaměť, lidé nás už také znali :-) Začala kňučet až výt, zastavila jsem se, na ní jsem se ani nepodivala a četla jsem si ty velice "zajímavé" plakáty apod. Když zmlkla aspoň na vteřinu, udělala jsem krok a v tu chvíli zase začala - opět jsem se zastavila. A tak dokola jsme se po jednom kroku dostaly do parku. Tam jsem jí pořdáně utavila (a vyštěkala) a domu už se šlo relativně v klidu. Další den se situace opakovala, ale s tím, že už "čtecí" pauzy trvali o ždibet kratší dobu. V následujích dnech, kdy už bylo vidět, že chápe princip "pískám = stojí se", tak jsem požadovala tiché okamžiky dýl jak vteřinu a tím jsem jí dostala :twisted: po cca 5-10 vetřinách začala vřískat znova a tak jsme u jednoho plakátu zůstaly asi 15 minut, než to slečně došlo. A pak už jsem cestu do parku došla celou. Den odedne se to lepšilo. Doma čubina taky přestala demolovat (když měla větev na hryzání)... bohužel, venčila jsem jí takhle asi jen 3 týdny a tak nevím, jestli to dotáhli dokonce.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: kňourá, vyje.......
PříspěvekNapsal: pon 26. dub. 2010 10:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 20. led. 2010 18:12
Příspěvky: 369
Bydliště: Litoměřice
ahoj všem, nevěděla jsem kam svůj dotaz zařadit. benovi je sedm a půl měsíce, poslední dva dny, sedí u dveří a kňourá a vyje. ven chodíme pravidelně a často, takže čůrat nebo kakat nepotřebuje. třeba přijdeme z venčení a za deset minut si sedne ke dveřím a vyje i když jsme všichni doma, na dlouhý vylítávací procházky chodíme taky pravidelně... tak nevím co chce... pak přijde ke mě, olíže mi obličej a pak zase ke dveřím... je možné, že by cítil háravé fenky? kterých je teď v okolí dostatek? jedna háravka chodí stejnou venčící trasu jako my? že by na něj "šlo jaro"? a byl jenom roztoužený?

_________________
To co bylo, už není... To co je, se mění... To co bude, nikdo neví....


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!