Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 14:08
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Dovolená
PříspěvekNapsal: čtv 19. bře. 2009 13:41 
Offline

Registrován: stř 18. bře. 2009 13:01
Příspěvky: 14
Bydliště: brno
Dobrý den, pořídili jsme si shibu, od skoro prvních dnů jsme Nuuka museli nechávat na 8h samotného doma. Myslím, že si zvykl. Hraje si, spí. Jen naše odchody vyjímečně doprovází kňučením asi po dobu 2min. Chtěl jsem se zeptat, ráno vyvenčíme, pak ho zavřem a musíme odejít do zaměstnání. Na co si nezvykl jít dobrovolně za dveře. Musíme ho tam popostrčit. Dá se to nějakým způsobem naučit? Hračkou se příliš nenechá opít v tomto okamžiku. Zřejmě by si rád ještě s námi hrál, či se venčil.
A další otázka je ohledně dovolené. Jezdíme tak 2x do roka na dovolenou, po dobu 14dní. Nuuka můžem nechat u rodičů, s kterými se Nuuk zná, chodíme k nim s ním, občas ho u nich necháme nějakou hodinku. Reaguje chvilkovým kňučením, ale pak ho to přejde. Tedy otázka zní, zda to zvládne bez větších traumat ty dny po dobu dovolené. Rodiče jsou již v důchodu takže jsou stále doma. Prosím o radu jakým způsobem ho učit aby v D dny nevyváděl. Je to 3 měs štěně, základní povely zatím nemá zažité. Snad se to za nějaký měsíc zlepší. Jezdíme na dovolenou v létě. Děkuji mnohokrát za rady, přeji hodně úspěchů se psy. Omlouvám se, jestliže jsem založil téma, které zde již je.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dovolená
PříspěvekNapsal: čtv 19. bře. 2009 14:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Pokud je přístup rodičů k psovi jako je váš....u mých právě není, proto jsem ji jednou dala na předem vytipované hlídání. Opravdu si nemůžete pejska vzít s sebou?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dovolená
PříspěvekNapsal: čtv 19. bře. 2009 14:52 
Offline

Registrován: stř 18. bře. 2009 13:01
Příspěvky: 14
Bydliště: brno
Bohužel ne, vzhledem ke stáří psa si myslím, že není schopen absolvovat naše dovolené. Chodíme dost po horách, jezdíme sami vlakem autobusem letadlem atd (tedy problem s dopravou pro pejska). Tento rok bychom omezili dovolenou jen na pár dní. Dokud je štěněcí. V dospělosti je to též problem nechat psa u rodiny?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dovolená
PříspěvekNapsal: čtv 19. bře. 2009 14:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 10:12
Příspěvky: 54
Bydliště: Unkovice
My taky nemáme, komu bychom svěřili fenku na hlídání, tak jsme ji letos v zimě kvůli horám dali do psího hotelu v Brně. Neměla jsem z toho moc dobrý pocit, ale s sebou jsme ji vzít opravdu nemohli. A ta vám tam byla tak spokojená, že se jí ani nechtělo pak domů. Celé dny tam lítala ve výběhu s ostatníma pejskama a hrála si, na procházky s něma chodili někollikrát denně taky. Když jsme si pro ni jeli, tak jsme ji tam chvíli pozorovali, jak si tam dovádí a byli jsme rádi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dovolená
PříspěvekNapsal: čtv 19. bře. 2009 14:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
My trávíme dovolené se našimi psy, zvolili jsme si tento životní styl a sport :D tak ho žijem a žijem ho rádi. 8)

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dovolená
PříspěvekNapsal: čtv 19. bře. 2009 15:03 
Offline

Registrován: stř 18. bře. 2009 13:01
Příspěvky: 14
Bydliště: brno
kreckovs píše:
My taky nemáme, komu bychom svěřili fenku na hlídání, tak jsme ji letos v zimě kvůli horám dali do psího hotelu v Brně. Neměla jsem z toho moc dobrý pocit, ale s sebou jsme ji vzít opravdu nemohli. A ta vám tam byla tak spokojená, že se jí ani nechtělo pak domů. Celé dny tam lítala ve výběhu s ostatníma pejskama a hrála si, na procházky s něma chodili někollikrát denně taky. Když jsme si pro ni jeli, tak jsme ji tam chvíli pozorovali, jak si tam dovádí a byli jsme rádi.



O téhle alternativě jsme uvažovali, ale příliš nám nebyla doporučena. Můžu se zeptat, který hotel jste vybrali v Brně. Jsme z Brna. A máte fenku jěště štěně? díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dovolená
PříspěvekNapsal: čtv 19. bře. 2009 15:05 
Offline

Registrován: stř 18. bře. 2009 13:01
Příspěvky: 14
Bydliště: brno
Lucie Kratochvílová píše:
My trávíme dovolené se našimi psy, zvolili jsme si tento životní styl a sport :D tak ho žijem a žijem ho rádi. 8)


Ano, souhlasím, s dospělým pejskem to jistě absolvovat jde a rádi bychom aby jezdil s námi...jenže štěně které nemá základní návyky tahat po dovolené se mi zdá obtížné..děkuji za reakci


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dovolená
PříspěvekNapsal: čtv 19. bře. 2009 15:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
No jako abych nechávala štěně u někoho, když si má vytvářet vazby na svojí smečku, tak to ani omylem.. Mě by tohle vůbec nepřišlo na mysl.

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dovolená
PříspěvekNapsal: čtv 19. bře. 2009 15:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 05. pro. 2008 15:41
Příspěvky: 221
Bydliště: Alicante, Spanelsko
Ja take ted budu muset dat Salvu do hotelu. Musime s pritelem pracovne odjet do CR a nemame tu nikho kdo by nam ji pohlidal. Pocit z toho teda nemam vuuubec dobry. Ale dostala jsem dobry kontakt na hotel, odkud se pry pejskum ani nechce. Tak se ji tam snad bude libit a navic nam hara, ch jo, chudacek muj :o)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dovolená
PříspěvekNapsal: čtv 19. bře. 2009 15:14 
Offline

Registrován: stř 18. bře. 2009 13:01
Příspěvky: 14
Bydliště: brno
Lucie Kratochvílová píše:
No jako abych nechávala štěně u někoho, když si má vytvářet vazby na svojí smečku, tak to ani omylem.. Mě by tohle vůbec nepřišlo na mysl.


Takže tomu mám rozumnět tak, že se od pejska namám hnout ani na okamžik? Nebo jak k této věci přistupovat. díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dovolená
PříspěvekNapsal: čtv 19. bře. 2009 15:17 
Offline

Registrován: stř 18. bře. 2009 13:01
Příspěvky: 14
Bydliště: brno
[quote="Anie"]Ja take ted budu muset dat Salvu do hotelu. Musime s pritelem pracovne odjet do CR a nemame tu nikho kdo by nam ji pohlidal. Pocit z toho teda nemam vuuubec dobry. Ale dostala jsem dobry kontakt na hotel, odkud se pry pejskum ani nechce. Tak se ji tam snad bude libit a navic nam hara, ch jo, chudacek muj :o)[/quote

Jak dlouho tam chcete pejska nechat? Mně se jedná o štěně, které v té době bude mít okolo 8měsíců co bychom odjeli. Můžem o umístit k rodičům, které zná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dovolená
PříspěvekNapsal: čtv 19. bře. 2009 15:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
nedala bych stene k nikomu,o kom bych nebyla stopro presvedcena,ze mi nebude psa rozmazlovat,nebude ho treba placat novinama bude mit na vychovu stejny nazor.ja jsem se psovi v mnohem prizbusobila,proste,kam nemuze on,nejdu ani ja.vsechno delame spolu. a o tom ta smecka je.je v podstate nerozlucna.pokud by aktivni dovolenou stene nezvladalo fyzicky,prizbusobila bych se jeho tempu,nevim sice ,jestli neplanujete expedici do himalaji,v tom pripade to chapu,ze ho sebou nevezmete :wink:

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dovolená
PříspěvekNapsal: čtv 19. bře. 2009 15:22 
Offline

Registrován: pon 17. bře. 2008 14:06
Příspěvky: 270
Bydliště: Kladno
Já bych s umístěním u rodičů, které zná neměla problém. Snažte se tedy, aby je co nejvíce znala a oni ji, zkuste jít společně na procházku a až přijde den D, tak rodiče pečlivě instuujte, co můžou, co nesmí,...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dovolená
PříspěvekNapsal: čtv 19. bře. 2009 15:26 
Offline

Registrován: stř 18. bře. 2009 13:01
Příspěvky: 14
Bydliště: brno
Mellorn píše:
nedala bych stene k nikomu,o kom bych nebyla stopro presvedcena,ze mi nebude psa rozmazlovat,nebude ho treba placat novinama bude mit na vychovu stejny nazor.ja jsem se psovi v mnohem prizbusobila,proste,kam nemuze on,nejdu ani ja.vsechno delame spolu. a o tom ta smecka je.je v podstate nerozlucna.pokud by aktivni dovolenou stene nezvladalo fyzicky,prizbusobila bych se jeho tempu,nevim sice ,jestli neplanujete expedici do himalaji,v tom pripade to chapu,ze ho sebou nevezmete :wink:


ano jedná se o expedici, kterou by jistě zvládl dospělý, ale takto si nejsem jistý. Rodičům plně důvěřuji, a můžu se s nimi na čemkoli domluvit, jde o to zda pes si na čas zvykne. díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dovolená
PříspěvekNapsal: čtv 19. bře. 2009 15:28 
Offline

Registrován: stř 18. bře. 2009 13:01
Příspěvky: 14
Bydliště: brno
JanaV píše:
Já bych s umístěním u rodičů, které zná neměla problém. Snažte se tedy, aby je co nejvíce znala a oni ji, zkuste jít společně na procházku a až přijde den D, tak rodiče pečlivě instuujte, co můžou, co nesmí,...


S Vaším názorem se stotožňuji, nechci udělat chybu, pejsek je náš první. Proto jsem vděčný za každý názor, zkušenost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dovolená
PříspěvekNapsal: čtv 19. bře. 2009 15:31 
Offline

Registrován: pon 17. bře. 2008 14:06
Příspěvky: 270
Bydliště: Kladno
NuuK píše:
JanaV píše:
Já bych s umístěním u rodičů, které zná neměla problém. Snažte se tedy, aby je co nejvíce znala a oni ji, zkuste jít společně na procházku a až přijde den D, tak rodiče pečlivě instuujte, co můžou, co nesmí,...


S Vaším názorem se stotožňuji, nechci udělat chybu, pejsek je náš první. Proto jsem vděčný za každý názor, zkušenost.

Já když není jiné řešení, také dávám psa k rodičům, ale ..... úplně nerespektují moje pokyny, takže je to spíš nouzovka. Nebojte pesa strádat nebude a aspoň z vás bude mít pak větší radost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dovolená
PříspěvekNapsal: čtv 19. bře. 2009 15:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
pes si zvykne a jak píšou ostatní, pokud není problém v přístupu, je to v pohodě. Ale stejně tak mají pravdu i ti co píšou že psa jste si koupili jako svého společníka, ne na to abyste jej někam odkládali.
Já jsem psa párkrát svěřila své mamce, jednou kamarádce (jeli spolu na závody). To jsou lidi u kterých vím, že dodrží co se dodržet má, že psa nepřekrmí, nerozmazlí, neudělají mu v hlavě guláš. Přítulovi bych jej asi na víkend nepůjčila :oops: . Na druhou stranu tři dny po odběru od chovatelky jsem se štěníkem jela na víkendový festival jako pořadatel (vlak, autobus, hromady lidí,...), měsíc po odběru na týdenní zážitkovku (to už byla docela síla, ale taky to šlo), psi s námi byli na vodě, na běžkách,...
Takže v souhrnu - nikdy neříkej nikdy, ale snaž se vše dělat tak abyste byli spolu. Když to jinak nejde, dej prcka k rodičům a netrap se tím. Ale příště to zkus udělat tak abyste byli spolu. Prostě vol rozumný kompromis :yawinkle:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dovolená
PříspěvekNapsal: čtv 19. bře. 2009 16:00 
Offline

Registrován: stř 18. bře. 2009 13:01
Příspěvky: 14
Bydliště: brno
Petra píše:
pes si zvykne a jak píšou ostatní, pokud není problém v přístupu, je to v pohodě. Ale stejně tak mají pravdu i ti co píšou že psa jste si koupili jako svého společníka, ne na to abyste jej někam odkládali.
Já jsem psa párkrát svěřila své mamce, jednou kamarádce (jeli spolu na závody). To jsou lidi u kterých vím, že dodrží co se dodržet má, že psa nepřekrmí, nerozmazlí, neudělají mu v hlavě guláš. Přítulovi bych jej asi na víkend nepůjčila :oops: . Na druhou stranu tři dny po odběru od chovatelky jsem se štěníkem jela na víkendový festival jako pořadatel (vlak, autobus, hromady lidí,...), měsíc po odběru na týdenní zážitkovku (to už byla docela síla, ale taky to šlo), psi s námi byli na vodě, na běžkách,...
Takže v souhrnu - nikdy neříkej nikdy, ale snaž se vše dělat tak abyste byli spolu. Když to jinak nejde, dej prcka k rodičům a netrap se tím. Ale příště to zkus udělat tak abyste byli spolu. Prostě vol rozumný kompromis :yawinkle:

Děkuji mnohokrát za vyčerpávající odpověď. Jsem stoprocentně pro aby jsme byli max spolu. Proto jsme si ho taky pořídili. Jsou chvíle kdy to prostě nejde, viz letadlo atd...díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dovolená
PříspěvekNapsal: čtv 19. bře. 2009 17:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
NuuK - ze začátku to totiž vypadalo, že jste si pořídili psa a už koukáte, že budete jezdit na dovolené a ouha, kam dáme pejska? Takových lidí, bohužel, je...

Ta reakce na mě byla poměrně dost extrémní a takhle jsem to určitě nemyslela :wink: (I když přiznávám, že i já jsem se více méně spíš zhrozila.)

Petra to napsala moc hezky :-)

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dovolená
PříspěvekNapsal: čtv 19. bře. 2009 17:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 10:12
Příspěvky: 54
Bydliště: Unkovice
NuuK píše:
kreckovs píše:
My taky nemáme, komu bychom svěřili fenku na hlídání, tak jsme ji letos v zimě kvůli horám dali do psího hotelu v Brně. Neměla jsem z toho moc dobrý pocit, ale s sebou jsme ji vzít opravdu nemohli. A ta vám tam byla tak spokojená, že se jí ani nechtělo pak domů. Celé dny tam lítala ve výběhu s ostatníma pejskama a hrála si, na procházky s něma chodili někollikrát denně taky. Když jsme si pro ni jeli, tak jsme ji tam chvíli pozorovali, jak si tam dovádí a byli jsme rádi.



Můžu se zeptat, který hotel jste vybrali v Brně. Jsme z Brna. A máte fenku jěště štěně? díky


Psí hotel v Brně Komárově, ulice Lomená, ale číslo už nevím.Je to tam někde za tratí, jsou tam jakési pozemky a pole. Naší fence byl 1 rok, pobyla si tam týden a spokojenost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dovolená
PříspěvekNapsal: pon 27. čer. 2011 20:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. pro. 2010 17:12
Příspěvky: 534
Bydliště: Praha 8
Za dva týdny jedeme na festival, budeme tam asi 5 dní a fenku si nemůžeme vzít sebou (metalový festival). Je to jediná akce v roce, kam s námi nemůže. Zatím to vypadá, že nám ji pohlídá přítelova máma. Ještě tam bude totálně, ale fakt extrémně nevychovaná fenka (ale neagresivní). Myslíte, že je možné, že by od ní Šiva pochytila nějaké móresy? A jeho máma moc neví jak se ke zvířatům chovat (nebije je, to ne), ale spíš si tam bude dělat naprosto, co chce. Může se stát že to nějak ovlivní její chování ? Mám najít raději lepší hlídání ?

_________________
Jana, Šiva a Goro


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dovolená
PříspěvekNapsal: pát 01. črc. 2011 08:26 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Záleží na tobě, jak si to zase vrátíš do původních kolejí. Mně tu do smečky vnáší anarchii skoro každý nováček a vždycky si to zvládnu vyřešit.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!