Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 18:39
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: štěkání na ježka
PříspěvekNapsal: pát 18. zář. 2009 16:39 
Offline

Registrován: pon 01. led. 2007 17:09
Příspěvky: 14
Prosím o radu, co dělat, aby pes ignoroval ježka na vlastní zahradě. Když ho v noci najde - štěká jako "blbec" , mám starost, když nebudu doma, aby neproštěkal celou noc. To by nás sousedi neměli rádi :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pes a ježek - štěkání
PříspěvekNapsal: úte 29. zář. 2009 12:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 21. srp. 2009 15:36
Příspěvky: 10
Bydliště: Teplice
Ahoj Joli,
mě pesan taky vyštěkával ježky. Večer jsem je chodila cíleně vyhledávat na procházkách (bylo jich letos dost a dost) a psa jsem k nim tahala, u ježka jsme poseděli tak dlouho, dokud ho nepřestal zajímat. Samozřejmě jsem dohlížela aby na něj nějak ostře nedorážel a s ježkem jsem si povídala o hloupých psech. Teď když ho najde, jen si čuchne a jde od něj. Na vašem místě bych si v noci nějakého odchytila do krabice a přes den psovi ukázala, že je to kámoš, na kterého není třeba štěkat. Takový nácvik bude asi působit líp, než když vás pes vytáhne v noci z postele. To může získat dojem, že je ježek fakt nebezpečný, když kvůli němu vstanete a jdete ho odstranit ze zahrady i ve 2 ráno :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pes a ježek - štěkání
PříspěvekNapsal: ned 04. říj. 2009 20:55 
Offline

Registrován: pon 21. zář. 2009 20:46
Příspěvky: 1
Bydliště: tabor
joli píše:
Prosím o radu, co dělat, aby pes ignoroval ježka na vlastní zahradě. Když ho v noci najde - štěká jako "blbec" , mám starost, když nebudu doma, aby neproštěkal celou noc. To by nás sousedi neměli rádi :cry:

S naší labradorkou jsme to řešili tak, že jsem jí dala lehni, uklidnila jí a při hlazení na ní mluvila "hodný ježek,....". Tak jsme tam zůstali nějakou dobu ,ježek začal odcházet, a já na Sáru pořád mluvila. No a nevím jestli to zabralo nebo ježci se naší zahradě vyhýbají. :-k


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pes a ježek - štěkání
PříspěvekNapsal: pon 05. říj. 2009 06:36 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Před dvěma roky na něj moje holky vlítly a popíchaly si čumák. Od té doby pro ně neexistuje. Když můj pes ježka ještě neznal - večer jsem otevřela dveře a on byl přímo před nimi. Pes zareagoval úpa stejně jako tenkrát holky a dopadl stejně. Takže teď se na něj vošklíbaj všichni a obcházejí ho obloukem.
Víte, že ježek umí plavat? Jsem ho jednou viděla v parku v bazénku, jak tam chudinka plaval a nemohl vylézt. Jedna paní ho vytáhla, dala na sluníčko a druhá den tam už nebyl, tak asi přežil...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pes a ježek - štěkání
PříspěvekNapsal: pon 05. říj. 2009 07:48 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Psi na ježky štěkají, nebo na ně útočí z prostého strachu, jelikož je to něco, co nezapadá do jejich šablon. U svých psů to stavím na to, že ježci jsou mí kámoši a na kámoše se mi nesahá. Jde o to, být dostatečně přesvědčivý a především dostat ze psa strach z takovýchto tvorů.Lze to vyřešit Bolfo pudrem na blechy a ježka chvíli zdržet doma. Na netu je hodně informací, jak se o ježky pečuje, abyste ho neutýrali.
Jeden z mých předchozích psů si velice jemně nosil tyto svoje kámoše domů, kdykoli nějakého někde objevil a pečoval o ně. Nosil jim i svoje dobroty.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěkání na ježka
PříspěvekNapsal: čtv 01. zář. 2011 21:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 27. čer. 2009 12:01
Příspěvky: 143
Bydliště: Praha 5
Tak můj hafan na ježky štěká až od té doby,co jednoho v zimě vyhrabal. Ježka jsme měli doma, byli kámoši,žrali z jedné misky, spali spolu a já ho na jaře vypustila zase zpátky do přírody. Od té doby na ně štěká jak blázen. Přenáší si je v papuli, pokud se mu zadaří, tak si ho propašuje domů na gauč. Nechápu, jestli každému ježkovi nadává, za toho našeho, že nás opustil či co a snaží se jim za trest vyřvat díru do hlavy a chce je mít všechny doma... :roll: Nevíte někdo....?Mladšímu hafovi, který "našeho pana ježka" nezažil,nic neříkají a na starocha se dívá jak na totálního moulu, když po nich řve :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěkání na ježka
PříspěvekNapsal: sob 01. říj. 2011 20:00 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 21. srp. 2011 14:24
Příspěvky: 202
Bydliště: Brno
Taky mám dnešní zkušenost s ježkem. Chodíme později s hafanama ven a když se vracíme a je přítmí tak Árgi má oblibu ho vzít do tlamy a donést si ho na zahradu. Hned jak si toho všimnu tak "fuj" a ježka jsem odnesl dál do lesa. Vím, že to není ideální řešení, ale uvidíme jak dál. Jak vím, tak ježek je plnej různých parazitů a pijáků proto by to dělat neměl... se štěkáním nemám problem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěkání na ježka
PříspěvekNapsal: pon 03. říj. 2011 18:30 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
My máme ježky rádi :-) čuba na něj jednou vrčela a když jsem se jí zeptala, co trapčí, tak si jich nevšímá, max na ně kouká, bo jsou zajímaví. pes tedy jednoho, co jsem si ho nevšimla vzal do huby, zaječel a od té doby co ho vidí na něj kničí, nebo jen čumí. letos se nám na zahradě vylíhli 3 malí, takže s maminou doma 4. z toho byli 3 dny hotoví psi i kočky, nicméně odvoláním psa i koček :-) všichni přežili a hlavně, ježci s náma normálně grilovali a chodili se až na talíř podívat, co tam děláme, co jim dáme. to se tedy psům moc nelíbilo, nakonec i lovec rezignoval na ježka u svého čumáku a druhého na zadku. ježci jsou normálka :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěkání na ježka
PříspěvekNapsal: úte 04. říj. 2011 07:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. dub. 2011 08:43
Příspěvky: 64
Bydliště: Benešov, Praha
Komín pokud ho neohlídáme, tak ježky při procházkách značkuje... přiběhne, očurá a běží dál... Ježci z toho pravděpodobně nadšeni nejsou, Komín má pohyblivé teritorium :-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!