Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 15:37
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kampaň "Nechme šelmy žít"
PříspěvekNapsal: pon 16. bře. 2009 11:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 28. lis. 2008 15:33
Příspěvky: 85
Bydliště: Praha
Pražská ZOO se zapojila do kampaně "Nechme šelmy žít" a jako představitele vybrala vlky. Každý měsíc od ledna do prosince o nich na stránkách bude vycházet nějaká zajímavost. Doufám, že sem můžu dát odkazy (kdyžtak je smažte):
http://www.zoopraha.cz/cs/o-zviratech/rok-s-vlky
http://www.carnivorecampaign.eu/

Zaujalo mě tam, že jim všechno maso před krmením zbavují tuku. Nevíte někdo proč? Napadlo mě jen, že mají v ZOO málo pohybu, tak jestli někdo víte víc, ráda se přiučím :-) .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kampaň "Nechme šelmy žít"
PříspěvekNapsal: pon 16. bře. 2009 14:04 
Offline

Registrován: pát 05. pro. 2008 17:35
Příspěvky: 68
Bydliště: Praha
To jsem vůbec netušila, že Boja je kastrovaná od roku 2007. Tuhle se tu někdo ptal, jak to dělají s dalšími vlčaty, a sama jsem o tom při poslední návštěvě na konci února přemýšlela.
V lednových Psích kusech v článku o vlcích o Boje píšou, ale tohle nezmiňují. Jen historku, jak Boja zabila v den svého porodu Lupinu. Fanoušci budou vědět, o co šlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kampaň "Nechme šelmy žít"
PříspěvekNapsal: čtv 04. srp. 2011 18:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 24. črc. 2011 23:00
Příspěvky: 14
Nemesis píše:
To jsem vůbec netušila, že Boja je kastrovaná od roku 2007.

Tohle je v zoologických zahradách docela běžné, jelikož tam nikdo nemá čas tyhle věci řešit a i když je čas, není prostor na oddělený výběh pro hárající vlčice.
A kastrace je, dle mého názoru, rozhodně lepší řešení (pominu-li alternativní metody jako je například Vasektomie, které se - nevím proč - moc nevyužívají), než utrácení narozených mláďat, což je bohužel docela běžná praxe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kampaň "Nechme šelmy žít"
PříspěvekNapsal: čtv 04. srp. 2011 19:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 16:05
Příspěvky: 661
Bydliště: Brno
A jak vlci přijímají kastrovaného jedince?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kampaň "Nechme šelmy žít"
PříspěvekNapsal: čtv 04. srp. 2011 19:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 20:03
Příspěvky: 704
Bydliště: Brno-Kohoutky
vlkXY píše:
A jak vlci přijímají kastrovaného jedince?


řekla bych, že bude rozdíl mezi divokými vlky a vlky ze ZOO (myslím, netvrdím)

_________________
http://weaving.rajce.idnes.cz/ fotky opět Free


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kampaň "Nechme šelmy žít"
PříspěvekNapsal: čtv 04. srp. 2011 21:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. pro. 2008 03:29
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha / Rabštejnská Lhota
Mám spíš ten pocit, že pokud je vlčice kastrovaná ve vlastní smečce kde navíc nemá žádnou jinou vlčici, je to OK. Kdyby měla jít do jiné smečky, byl by to problém a možná pro ni i ten poslední.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kampaň "Nechme šelmy žít"
PříspěvekNapsal: pát 05. srp. 2011 05:12 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Waya kastráty náramně "miluje". Ví o nich mnohem dřív než já, protože je na rozdíl ode mne pozná už na dálku a neřeší, zda to má být samice nebo samec. Razí názor, že když není pes kompletní, je vadný a ti nemají šanci na přežití. V podstatě má pravdu, tohle by v přírodě žít nemohlo, logicky. Už z tohoto důvodu mám už nějakou dobu Wayu na fríčkách raději jinde. Když mi sem v týdnu přijde někdo se psem, tipoval jsem si toho psa vždy sám, teď na to mám tuhletu "inženýrku", která má nulovou chybovost a vyhodnocuje v řádu sekund. Na ulici tyhle chudáky moc neřeší, jen si je nepouští k tělu a když jsou moc blízko, je na ně pěkně protivná, domů jí však nesmí.
I se Snowee měla Waya chvilku problém, ale to jsem jí vysvětlil. Jen jsem nedávno přišel na to, že ji už sice nelikviduje fyzicky, ale poněkud jinak a dosti zákeřně. Odchytil jsem její a později i u Mufky jednu zvláštní frekvenci, která působí destrukčně na jiné, aniž by se na ně jen okem podívali. Už to ta "potvora" vlčí zkusila i na mne zezadu, proto jsem se ujistil, že tuhle "sviňárnu" skutečně občas cíleně "vysílá". Před lety jsem se s něčím hodně podobným setkal i u Macka a některých čévéček, tudíž jsem si jist, že tuhle neverbální komunikaci, respektive frekvenci používají vlci při lovu a likvidaci druhých jedinců, i kdyby to mělo být uvnitř jejich smečky. Daného jedince tohle neskutečně zdeptá, to znamená i oslabí natolik, že ho to buď zruší samo o sobě, nebo je snadno zlikvidovatelný bez větší námahy. Zaznamenal jsem tohle v lednu i v pražské ZOO u vlků, proto jsem čekal, co se bude dít (a dělo se). Jen nemám čas tam jezdit tak často, abych si ověřoval jisté posuny a spouštěcí mechanismy. Když jsem zkusil s touto frekvencí experimentovat a vyslat ji volně do prostoru (z místnosti), Macek hodně znervózněl a začal výt usmiřovacím tónem. Obávám se, že v Zoo, kde Macek vyrostl, s tímhle musel žít denně a čekal, až bude na řadě. Jeho bráchové to tehdy pořádně schytali, taťka vlk je "rozebral na součástky".
Je ještě hodně věcí, které o vlcích pořád ještě nevíme.
! © Rudolf Desenský - Artemis

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Přejít na:  
cron








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!