Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 25. dub. 2024 16:15
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 799 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita při hře 5 měs. štěněte- feny RR
PříspěvekNapsal: pát 15. srp. 2008 09:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. lis. 2006 11:23
Příspěvky: 475
Bydliště: Praha 8 - Troja
Jarrys88 píše:
Od útlého věku používala naše fena při hře nějak více své zoubky. Nyní ve více než 5ti měs. jsou to už pořádné zuby a přestává to být jaksi jen legrace. Přes den je fena celkem pohodová i s vřelými projevy náklonnosti , zuby použije při hře jen rozumně, ale večer, zpravidla po procházce do ní denně vjede snad jen přemíra temperamentu s až agresivním používáním zmíněných zubů. V těch chvílích jde jen velmi těžko zvládnout, neplatí naše hlasité projevy ani fyzické tresty, je agresivní i k hračkám a vybavení bytu. Pomůže jen její izolace, pokud se podaří ji tam dostat. Tam se hned uklidní. Isolace musí trvat cca 1 hod.- jinak se gresivita vrátí. Stav končí jejím vyčerpáním, po několika desítkách minut řádění. Musíme tuto, snad pubertu, přetrpět nebo musíme něco rasantního proti tomu dělat? A co?
Máme obavy aby se toto chování nepřeneslo do dospělosti.
Děkujeme za rady.
Zdravíme,
Jarrys88

5-mesícní fena je prece stene. Musí byt temperamentní a zivá a urcite si chce hodne hrát. Je potreba s ní hodne chodit ven, mezi pejsky, pokud nemá s nimi zádne problemy, vypohybovat, vyhrát si.
Já se svým psem, kdyz byl v jejím veku jsme chodívali ven odpoledne na 2 hodiny a pak jeste na 1 hodku, abych mu dala, co ve svem veku potrebuje. A to jsme prisli domu a chtel si dál hrat s balonkem:-) Okusování rukou, nohou je u stenat prirozene, casto je to protoze jednoduse touzí po kontaktu s vámi, pokud to máte pod kontrolou, nic se nedeje.
Chodíte s ní na cvicák? Je v dobrem veku. I to je fajn na vybití energie.
Taky jde o to, co vylozene povazujete za "agresivitu". Ale to mise stenetem nejde bohuzel moc dohromady...

_________________
Žádný člověk není ostrov sám pro sebe...A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 15. srp. 2008 11:37 
Lucie Kratochvílová píše:
Ona je agresivní k hračkám? Můžeš trošku víc vysvětlit toto její chování?


Také zdravím, - v popisovaném stavu záchvatu řádění, ne - li agrese intenzivně ničí hračky i vše co jí přijde do rány. více v jiné odpovědi.
Děkuji za pochopení i reakci.
Zdraví Jarrys88.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita při hře 5 měs. štěněte- feny RR
PříspěvekNapsal: pát 15. srp. 2008 11:58 
Věra Mannaertsová píše:
Jarrys88 píše:
Od útlého věku používala naše fena při hře nějak více své zoubky. Nyní ve více než 5ti měs. jsou to už pořádné zuby a přestává to být jaksi jen legrace. Přes den je fena celkem pohodová i s vřelými projevy náklonnosti , zuby použije při hře jen rozumně, ale večer, zpravidla po procházce do ní denně vjede snad jen přemíra temperamentu s až agresivním používáním zmíněných zubů. V těch chvílích jde jen velmi těžko zvládnout, neplatí naše hlasité projevy ani fyzické tresty, je agresivní i k hračkám a vybavení bytu. Pomůže jen její izolace, pokud se podaří ji tam dostat. Tam se hned uklidní. Isolace musí trvat cca 1 hod.- jinak se gresivita vrátí. Stav končí jejím vyčerpáním, po několika desítkách minut řádění. Musíme tuto, snad pubertu, přetrpět nebo musíme něco rasantního proti tomu dělat? A co?
Máme obavy aby se toto chování nepřeneslo do dospělosti.
Děkujeme za rady.
Zdravíme,
Jarrys88

5-mesícní fena je prece stene. Musí byt temperamentní a zivá a urcite si chce hodne hrát. Je potreba s ní hodne chodit ven, mezi pejsky, pokud nemá s nimi zádne problemy, vypohybovat, vyhrát si.
Já se svým psem, kdyz byl v jejím veku jsme chodívali ven odpoledne na 2 hodiny a pak jeste na 1 hodku, abych mu dala, co ve svem veku potrebuje. A to jsme prisli domu a chtel si dál hrat s balonkem:-) Okusování rukou, nohou je u stenat prirozene, casto je to protoze jednoduse touzí po kontaktu s vámi, pokud to máte pod kontrolou, nic se nedeje.
Chodíte s ní na cvicák? Je v dobrem veku. I to je fajn na vybití energie.
Taky jde o to, co vylozene povazujete za "agresivitu". Ale to mise stenetem nejde bohuzel moc dohromady...



Děkujeme za reakci, jen pro upřesnění: Uvědomujeme si plně, že máme štěně , i když tak už téměř nevypadá, navíc to není náš první velký pes.
Máme ji velmi rádi a spíš ji rozmazlujeme, rozhodně má vše co potřebuje i naši lásku. V popsaném stavu "agrese" se však opravdu jakákoliv laskavost zcela míjí účinkem. Jde až o nebezpečí zranění, nejen kousáním, ale i velmi divokým a bezohledným jejím pohybem. Jistě mi rozumíte. Je těžké v takových chvílích zachovat klid nebo ignoranci- ani ta příliš nepomáhá.
Také si myslíme, že je to jen pubertální hyperaktivita, a že v dospělosti to bude o něčem jiném, niméně je to náročné. Jinak možnosti pohybu má na vlastní zahradě dle libosti i mimo zahradu se denně s ní vypravujeme.
Děkujeme a můžeme dále diskutovat.
Zdraví Jarrys88


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 15. srp. 2008 12:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
sám na vlastní zahradě pes leží a čeká na páníka. Jo, když přijde páník s hračkou a honí se, to je něco jiného. Totéž když se jde ven.
Pětiměsíční prcek předpokládám pořád ještě přezubuje, takže potřeba kousat je veliká. Navíc v tomto období psiska opravdu rádi hračky ničí, pokud vám to vadí u hraček, dejte jí pořádný klacek nebo hromadu starých novin, ale hlavně si to s ní užívejte! Ukažte jí že je strašná sranda nadělat cucky z novin a ne z vašeho polštáře, prostě ji nechte vybít energii povoleným způsobem.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 15. srp. 2008 12:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. lis. 2006 11:23
Příspěvky: 475
Bydliště: Praha 8 - Troja
Petra píše:
sám na vlastní zahradě pes leží a čeká na páníka. Jo, když přijde páník s hračkou a honí se, to je něco jiného. Totéž když se jde ven.
Pětiměsíční prcek předpokládám pořád ještě přezubuje, takže potřeba kousat je veliká. Navíc v tomto období psiska opravdu rádi hračky ničí, pokud vám to vadí u hraček, dejte jí pořádný klacek nebo hromadu starých novin, ale hlavně si to s ní užívejte! Ukažte jí že je strašná sranda nadělat cucky z novin a ne z vašeho polštáře, prostě ji nechte vybít energii povoleným způsobem.

Ano, klacek, kus dreva je dobrý tip. Zahrada jo, ale i já mam zkusenost, ze na ní se pes nevypohybuje, zvlaste pokud je tam sám.

_________________
Žádný člověk není ostrov sám pro sebe...A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 15. srp. 2008 22:14 
kockoterier píše:
Ta izolace znamená, že ji za trest někam zavřete,že? :roll:

Myslím, že si vzájemně vůbec nerozumíte a z toho pramení její chování. Zavolejte Rudovi a ještě lepší je přijet i s čubinkou a naučit se s ní pracovat.

Isolace, znamená jen její oddělení za zavřenými dveřmi pokoje, tedy v sousední místnosti. Zvukový kontakt pokračuje. o osobní poradě uvažujeme.
Děkujeme a zdravíme.
Jarrys88


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 16. srp. 2008 11:46 
Offline
Oprávněný poradce

Registrován: úte 20. čer. 2006 08:36
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha 4
U štěníka přece stačí unavit, to není agresivita, to je nahromaděná energie.... hrou převeďte kousání jinam, na hračky, vymýšlejte pro ní blbiny, nové a nové, berte jí na nová místa, mezi nové kamarády...tím se krásně unaví......izolace vůbec není řešením, naopak vám může do budoucna způsobit velký problém....a to by byla škoda.... :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: vrceni/ceneni zubu
PříspěvekNapsal: pon 18. srp. 2008 19:04 
ahoj,mam dotaz,mozna uz i problem ...mam cca 4 mesicniho bulika a pred dvema dny,kdyz sem ho po nekolikaty odhanel od jidla,ktery nebylo jeho a doprovodil to placnutim pres zadek,se po me ohnal...a dneska pri dalsi vymene nazoru uz mi jednim spicakem rozriz malicek.pak uz bylo videt,ze by i mozna kousnul znova.nevim az do jakejch extremu to mam hnat.jak mu mam dat najevo,ze ja sem ten dominantnejsi.vim,ze kdyz mu to ted nedam jasne najevo,ze toho budu mozna pozdejc litovat a uz bude treba i pozde mu neco vysvetlovat,ale zase nechci aby mel pak ze me strach.
diky za jakoukoliv radu,postrech ci vlastni zkusenost jak postupovat...
altintop


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 18. srp. 2008 19:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Měl bys popsat, jak to odhánění vypadalo. Vypadá to, že ten pejsek vůbec nepochopil, co po něm chceš a to plácnutí si vyložil jako útok, tak se bránil. Co to znamená výměna názorů?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 18. srp. 2008 20:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
4 měsíce = tuším zhruba 1,5 roční dítě...

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 18. srp. 2008 20:11 
Essi píše:
Měl bys popsat, jak to odhánění vypadalo. Vypadá to, že ten pejsek vůbec nepochopil, co po něm chceš a to plácnutí si vyložil jako útok, tak se bránil. Co to znamená výměna názorů?


asi trikrat sem jej napomenul,ze nesmi a pak sem ho chytil za kuzi na krku a chtel ho odtahnout...v tu chvili se po mne ohnal se zavrcenim


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 18. srp. 2008 20:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Pokud jsi při tom napomenutí nepoužil povel, který to štěně doopravdy dobře zná, nemohl ti rozumět. Zákazové povely jako Fuj a tak většinou nefungují. Zkus říct pejskovi, co dělat má - třeba přijít k tobě - než co dělat nemá. Bude to fungovat o hodně líp. Tím, že jsi ho vzal za kůži na krku, a tahal, asi pochopil tak, že mu chceš ublížit. Sice se píše, že třepáním za kůži fenka trestá štěňata, ale to je hloupost. Tohle v kombinaci s plácnutím - bitím, v něm asi vyvolalo pocit, že se musí bránit. Zkus to s tím, že mu řekneš, co chceš aby dělal, ne co dělat nemá. Můžeš s ním manipulovat také přes vodítko, které mu necháš na širokém nestahovacím obojku i doma.
Podle mého názoru bys neměl řešit, kdo je dominantnější, ale kdo je srozumitelný. Myslím, že o tom to v tomhle případě je.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 19. srp. 2008 18:21 
Essi píše:
Pokud jsi při tom napomenutí nepoužil povel, který to štěně doopravdy dobře zná, nemohl ti rozumět. Zákazové povely jako Fuj a tak většinou nefungují. Zkus říct pejskovi, co dělat má - třeba přijít k tobě - než co dělat nemá. Bude to fungovat o hodně líp. Tím, že jsi ho vzal za kůži na krku, a tahal, asi pochopil tak, že mu chceš ublížit. Sice se píše, že třepáním za kůži fenka trestá štěňata, ale to je hloupost. Tohle v kombinaci s plácnutím - bitím, v něm asi vyvolalo pocit, že se musí bránit. Zkus to s tím, že mu řekneš, co chceš aby dělal, ne co dělat nemá. Můžeš s ním manipulovat také přes vodítko, které mu necháš na širokém nestahovacím obojku i doma.
Podle mého názoru bys neměl řešit, kdo je dominantnější, ale kdo je srozumitelný. Myslím, že o tom to v tomhle případě je.


vedel moc dobre,ze dela neco co nema...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 19. srp. 2008 20:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
POdle čeho si myslíš, že to věděl? Jsi si naprosto jist, že v tomhle věku může mít naučený spolehlivě a procvičený nějaký povel?Může se ho učit a několikrát ho udělat, ale učit se ho bude ještě dost dlouho..... .
Kdyby ti to štěně rozumělo a věřilo ti, věřilo, že mu nechceš ublížit, nemělo by pocit, že se musí bránit. Připadá mi to naprosto logické.
Já bych teda nevolila styl výchovy - boj kdo z koho, kdo je "dominantnější"..... . Pokud psa naučíš od malinka řešit tyhle situace silou, přizpůsobí se tomu a bude tak jednat se svým okolím i s tebou. Jsem přesvědčená o tom, že bys měl zapracovat na té srozumitelnosti a důvěře, dodržovat reflexní oblouk, být důsledný a vlídný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 20. srp. 2008 20:13 
Hyena píše:
http://www.psycholog-psu.com/poradna/viewtopic.php?t=2458 Altintop, mrkni se tady na to téma, možná tam najdeš inspiraci,.

diky,to uz jsem cet,+ dalsich xtemat,nez jsem poslal dotaz...
tohle nebyl pripad,kdy by byl rozdovadenej a nevedel kdy prestat...tady se jasne ohnal,pote co mu bylo nekolikrat jasne receno "fuj" a "nesmis" a nasledne byl od jidla odehnan...
dalsi konflikt byl,kdyz opakovane zacal cupovat a zrat papirovej kapesnik,pro kterej si dosel do postele,kam ma jinak zakazano lezt.
pri vytahovani zbytku kapesniku z tlamy jasne vrcel a nebylo to takove to "budeme si hrat"...
altintop


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 20. srp. 2008 21:59 
Offline

Registrován: pon 16. čer. 2008 21:16
Příspěvky: 48
Bydliště: České Budějovice
Měla jsem s čubinou stejný problém ve stejném věku...vrčela na mě u misky se žrádlem a kdykoliv měla něco k jídlu v tlamě...tak jsem ji dávala granule tím způsobem,že jsem měla ruku neustále v misce a v uzavřené dlani granule a pomalu jsem ji je přisypávala...dneska už není problém
Když měla nějakou kostičku tak jsem nejdřív seděla blízko ní a nechala ji v klidu a postupem času jsem se ji třeba jen letmo dotkla a nakonec jsem ji kost třeba vzala, ale hned jsem jí ji vrátila aby věděla, že ne vždycky když něco baští tak ji to vezmu.
Je ale fakt, že když venku něco sebrala tak jsem řekla rázně fuj a v druhé ruce jsem měla připravený pamlsek a ona to většinou vyměnila...je dobrý když se pes naučí, že uzavřená dlaň skrývá něco dobrého.
Možná se mnou ostatní nebudou souhlasit, ale mě to funguje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Kousání do rukou
PříspěvekNapsal: čtv 04. zář. 2008 10:55 
Offline

Registrován: pon 30. čer. 2008 20:27
Příspěvky: 11
Bydliště: Ratíškovice
Hledala jsem jestli se tu o tomto případu něco nepsalo a nic jsem nenašla : takže, dnes jsem byla se psem u rybníka (vlčák,přez 7měsíců), šel si zaplavat pak vyběhl z vody a lítal jako obvykle pak utíkal kolem mě kousnul s vrčením do ruky, odběhl a zas. Nevím jestli ho za to trestat protože myslím že mě tím vyzývá ke hře abych se s ním honila nebo ne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04. zář. 2008 11:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
nejspíš si opravdu chce hrát - zarazila bych jej nějakým povelem nebo ostrým "dost", vzala bych nejbližší klacek a ukázala mu že do klacků kousat dovoleno. Časem by se to mělo převést tak, že když bude mít takovouto divokou náladu, popadne nejbližší klacek a bude vás přemlouvat s klackem v tlamě.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04. zář. 2008 17:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Tohle mi dělá 7měsíční štěně ČV taky. Arwen vyleze z rybníčku a začne splašeně lítat kolem dokola a skákat na mě a snaží se mě kousnout, tak když vidím,že letí uhnu.Klacek sebou většinou nemívám,což asi napravím..

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04. zář. 2008 18:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 03. črc. 2008 13:19
Příspěvky: 21
Bydliště: Mladá Boleslav
Můžu se jen přidat...můj 4 měsíční lump se mě taky snaží provokovat jak může, ať už nemám v ruce nic nebo pytlík na hovínka, prostě kolem mě profrčí a musí mi to dát najevo. Takže kolem mě proběhne a letmo mi drkne do ruky, takže teď si dávám pozor a ruku zvednu, když běží kolem. Jinak doma je má ruka tou nejlepší hračkou samozřejmě, protože ještě navíc přezubujeme...takže koušeme všechno, co je po "ruce" :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04. zář. 2008 18:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 30. pro. 2007 20:17
Příspěvky: 206
Bydliště: Praha 5 - Smíchov
S mojí poslední fenkou NO jsem měla oblíbenou hru - říkala jsem jí tanec s vlkem. Bylo to, co popisujete. Fram běhala divoce okolo mně v kruzích, já jsem na ni dělala náznaky výpadů a ona na mě ze žertu útočila a skákala. Budˇ jsem ji uhnula stranou (což ji štvalo a ještě víc rozdovádělo) a nebo jsem ji odstrkovala (jako odhazovala) oběma rukama za hrudník. Šla mi po rukou také zubama, ale nikdy nestiskla tolik, že by to bějak významně bolelo. Sem tam nějaký šrám od drápu nebo od zubu se nepočítal - byla to hra. Také oblíbené bylo přetahování o starý hadr nebo o vodítko.
Hra končila buď že to Fram přestalo bavit a nebo jasným a přísným příkazem "dost", přesně jak radí Petra.
Možná by pomohl i jiný rázný příkaz "sedni" nebo "k noze" pokud pes má základní poslušnost.
Samozřejmě odpoutání pozornosti na klacek nebo míček je také dobrá rada. Chce to vyzkoušet, co na pesana platí - většinou je to co kus - to originál - každý pes jiný - ač rasy stejné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04. zář. 2008 21:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Happině bude sedm let a dělá to do dneška. Vyleze z vody, lítá jako blázen, kličkuje, vrazí do mě, hryzne, proletí jako šus a dá si opáčko.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04. zář. 2008 21:08 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
mohla bych skoro říct, že neznám psa, co to nedělá :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04. zář. 2008 21:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Eva Štemberová píše:
mohla bych skoro říct, že neznám psa, co to nedělá :wink:

ti půjčím Barouše - toho vůbec dostat do vody je úspěch - a blbnout radostí? Dyť by se mohl shodit! Jak by pak před světem vypadal - on, důstojný pán a jediný kdo tady má rozum! (teda ještě páneček - taky takovej suchar, zatímco já se s Rokoušem peru a koušu :roll: :lol: )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 15. říj. 2008 09:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 25. črc. 2008 11:58
Příspěvky: 102
Bydliště: Šumperk
Ahojky, já pořád čekám, kdy u nás to kousání přestane, ale pořád nic. Megie už je skoro 6 měsíců, už je skoro přezubená, ale kouše pořád stejně - možná i víc, protože má větší stisk. Já třeba sedím na gauči a ona na mě kouká ze země. Najednou šílenou rychlostí vyskočí, skočí mi na hlavu a zakousne se do prvního, co jí přijde pod tlamu (krk, ruka, noha atd.) Já už nevím, co mám s tím dělat - máme ruce prokousaný do krve. Zkoušela jsem vykviknout, ale to je popich ještě k většímu kousání, pak jsem zkoušela převést hru na hračku, ale ta ji v tu chvíli nezajímá, prostě jde po nás... :-) Poradíte někdo? Mám v tom případě hru ukončit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 16. říj. 2008 05:31 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Nicol píše:
...Mám v tom případě hru ukončit?
Tento typ hry na lov bych určitě ihned ukončil. Snadno to může přerůst do formátu, který už nebude únosný.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. lis. 2008 06:31 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Každá hra je formování aktivit pro následný život, proto ty hry "krotím", když je ve hře něco, co v budoucnu bude problém. Hru nechávám, rvačky ale ihned stopnu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. lis. 2008 07:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Lada píše:
Můžu se ale zeptat jak?Já je vždy oddělím,staršímu dám lehni mladšího vemu k sobě.Jak je rozjetý chce kousat i do mě to řeším dobrým chytnutí,ale u mě se nikdy neuklidní a když tak maličko.Spíš evyčkává až ho zase po čase vypustím a zase se do staršího zakousne.Jde mi i o to,že takhle si "hrají"oni,ale ten malý to pak praktikuje i na ostatní a ne každý pes tohle snese.Třeba dnes jsme byli na návštěvě u jeho bráchy a ke konci do sebe natvrdo vjeli a to ještě nemají ani 4 měsíce...


Nedělala bych to povelem lehni, připadá mi to jako dost vysoká laťka. Ze hry, kdy jsou pejskové rozjetí, dát povel lehni - asi ho splní, ale dobře se při tom necítí. Jeden i druhý pak koukají na sebe a vymýšejí, co a jak, až je propustíš. U nás se to řešilo odvedením pozornosti na nějakou jinou oblíbenou činnost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Štěně štěká a vrčí na lidi
PříspěvekNapsal: stř 19. lis. 2008 10:03 
Dobrý den všem.
Mám 3 měsíčního RR psa. Venku mi štěká na lidi, někdy i vrčí. Jde o kolemjdoucí na chodníku, nebo kteří se vynoří zpoza rohu, nebo nám jdou naproti. Nemyslím, že by to bylo jen strachy, protože pokud je navolno, běží k nim je vyštěkat, zatimco když potkáme objekt, kterého se opravdu bojí, tak se u mě ´schovává´ a mlčí. Mám pocit, že se rád poslouchá a je hysterický a dovoluje si, plus asi kombinace s nejistotou. Nejsem si vědoma špatné socializace nebo zážitku.
Ve městě, kde proudí davy lidí, to nedělá, chová se spořádaně a jakoby obezřetně.
Nevím, jak to řešit - nechci ho trestat, aby si nespojil lidi s nepříjemným zážitkem. Zas ho ale nechci urovnávat jako v typických strachových situacích, protože mám právě ten pocit, že si spíš lehce dovoluje. Je hodně temperametní, aktivní a zbrklý. Vedu ho ale důsledně a pečlivě. Vzor má v dospělé fence, klidné, od které toto chování nikdy neviděl, plus často venčím odděleně.
Poraďte, prosím, jak byste to v danou chvíli řešili. Děkuju


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 19. lis. 2008 12:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
Ahoj, já mám 2letého RR, když byl cca 6měsíční začal vyštěkávat na kola a běžce, velmi se mi osvědčilo odvést jeho pozornost (na pamlsky nikdy nebyl) hračka vytažená z kapsy nebo přetahovadlo dokázalo zázraky a poměrně rychle se to odnaučil a od té doby je v pohodě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 19. lis. 2008 12:50 
Aha. Nevím, jak to poupravit, popsala sem to tak, jak to je.
Jediný, co mě napadá: to, kde štěká, je většinou mezi málo lidma, kolem baráku třeba, nebo venku, když náhodně někoho potkáme v lese, na louce....a to, kde neštěká, je v centru města, třeba na náměstí, kde stále někdo kolem chodí.
A k tomu venčení odděleně - když jdou společně, ona na nikoho neštěká. Když odděleně, rovněž to nemá kde odkoukat.
Nenapadá mě, co tam ještě nesedí. Mohla bys dyštak napsat, co myslíš? Díky


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 19. lis. 2008 13:15 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pát 25. dub. 2008 18:59
Příspěvky: 21
Bydliště: Čechy
Lachtan píše:
Aha. Nevím, jak to poupravit, popsala sem to tak, jak to je.
Jediný, co mě napadá: to, kde štěká, je většinou mezi málo lidma, kolem baráku třeba, nebo venku, když náhodně někoho potkáme v lese, na louce....a to, kde neštěká, je v centru města, třeba na náměstí, kde stále někdo kolem chodí.
A k tomu venčení odděleně - když jdou společně, ona na nikoho neštěká. Když odděleně, rovněž to nemá kde odkoukat.
Nenapadá mě, co tam ještě nesedí. Mohla bys dyštak napsat, co myslíš? Díky


Jde o tříměsíční štěndo, tudíž o mimino. Spíš je něco špatně z tvé strany. Tu situaci bych namodelovala- poprosila známého, ať se někde vynoří - ten by mu mohl štěndu přátelským tonem dát najevo, že se nic nedějě+ty - postavit se na stranu známého a trochu se podivit nad chováním štěnda..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 19. lis. 2008 13:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
Můj RR také upozorňuje v lese, že je někdo v naší blízkosti, pokud je dál než 100 m tak jen zpozorní, naježí a dívá se směrem kde jsou "vyrušitelé", pokud je to blíž tak štěká, pokud dostane pokyn "ke mě" tak přijde a přestane. Když byl štěně tak štěkal déle a urputněji. Řešili jsme to i v lese odvedením pozornosti (házeli jsme klacky, velmi úspěšná byla hra na schovku - to opravdu neodolal nikdy). RR má geneticky danou obranu i hlídání, jen je třeba ho usměrnit tím správným směrem už od štěněte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 19. lis. 2008 13:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 31. črc. 2008 00:26
Příspěvky: 140
Bydliště: Brno-venkov
Moje štěnisko taky takto reagovalo, ale já jsem vždy postupovala tímhle způsobem: hned po prvním náznaku že štěkne na "vynořivšího se" člověka (nebo jinou nečekanou situaci) jsem mu jemně otočila hlavu na sebe a zeptala jsem se ho: "Co jako blbneš? No nejsi ty posera? To jako myslíš vážně? Vykašli se na to, to je moje věc, vyřeším si to sama..." a šla jsem rázně dál...Docílila jsem toho, že když nastane nějaká nová situace, se kterou si neví rady, tak někdy i jednou vyštěkne nebo se na mne jen podívá, já už mu lhostejně řeknu "kašli na to" a jdeme dál......Nejdůležitější je hlasová intonace... A zrovinka dnes ráno nás překvapil obrovský třímetrový nafukovací sněhulák u sousedů !!!! :lol: Tak jsme šli toho bubáka očuchat co nejblíž a teď už si ho ani nevšimne, jen na něj zavrtí ocasem ve smyslu, nazdar dlouho jsme se neviděli.... :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 19. lis. 2008 16:01 
Offline
Oprávněný poradce

Registrován: úte 20. čer. 2006 08:36
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha 4
Já to učila na stopovačce....neodvolávale jsem, ale zakazovala jsem štěkat, aby věděla, že lidi chodit kolem nás budou, cyklisti a běžci také, tak ať si jich prostě jen nevšímá... :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: .
PříspěvekNapsal: stř 19. lis. 2008 16:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
pokud je to štěník, tak zákazem to není nejlepší řešit, protože povel nezná a nemá "zažitý" lepší je dělat, co zná a odvést pozornost jinam :wink:

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 19. lis. 2008 18:55 
Vladimíro - taky myslim, že by to mělo jít odváděnim pozornosti. U nás spíš na ty pamlsky než na hračku. Ale i tak sem to neska po přečtení příspěvku zkoušela a mezi pamlskem si dycky našel čas pokukovat a poštěkávat na starou pani v lese :( Budu dál zkoušet, myslim, že je to správná metoda.

Fatima - pes to dělá od samýho začátku, nemyslim, že to je moje chyba. Od začátku nechce kontakt od lidí, ani od kamarádů. S nikym se nejde vyloženě pozdravit. To, co píšeš, dělám od doby, co ho mám. Právě že to nefunguje :(

Stekacek - to s tou hlavou zkusim, to by taky mohlo zafungovat. Přístup, že pes nemá za mě nic řešit, se mi líbí - praktikujem to u tý velký fenky, ale tam je vazba přece jen o něčem jinym pracuje se s ní v tomhle směru snáz.

Všem díky za návrhy! Vyzkoušim.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 19. lis. 2008 19:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Lachtan - nemyslím, že postup odvádění pozornosti na pamlsek bude nejlepší, sama to mám odzkoušený, protože můj pes je maxipažravej. Spíš jsem u psa chtěla docílit toho, že je normální, když se někde někdo nečekaně vynoří a že je OK, když si ho nebudeme všímat. Takže pilujem přivolávačky a odměny dostává za správné provedení toho, co po něm v tu chvíli chci. Pokud budeš na objekt upozorňovat, byť jen podivujícíma se větama, řekla bych, že psa ten objekt upoutá a už to, že mu věnuješ pozornost, stojí za to si ho všímat. Pokud by byla možnost, pokusila bych se k vyštěkanému člověku se psem přijít a dát alespoň krátkou řeč s tím člověkem. Možná bych si i štěndo jistila provázkem, aby se dalo ukočírovat, pokud po něm budu chtít pohyb jiným směrem než k tomu člověku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 19. lis. 2008 19:53 
Gerdo - já dávám v tu chvíli pamlsek taky za něco, ne jen tak. Dám třeba povel sedni a za to ho odměnim. S upozorňovánim na objekt sem si toho už sama všimla - rozhodně to nenese nic dobrýho. Ať už to komentuju tak či tak, pes pozná, že se něco děje, protože běžně nic nekomentuju. Takže maximálně to stručně ohodnotit....
No a když teda k dotyčnýmu přijdu a pes mi tam dělá scénky, v tu chvíli opět zkusit povel?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 19. lis. 2008 20:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Lachtan - netroufám si radit, mě pes scénky nedělá, když dojdem k dotyčnýmu, je to už starší čuba a od štěněte jí nemám. Možná bych zkusila se při těch scénkách nezastavit, ale s tím člověkem trošku popojít....štěně by muselo jít a nemělo by čas scénky dělat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20. lis. 2008 06:40 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Lachtan, přijeď na free sobotu, podívám se ti na to a řeknu co s tím. Tím, že budeš pořád něco jenom zkoušet, totálně rozházíš psa a naděláš víc škody než užitku.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Agresivní štěně
PříspěvekNapsal: pát 21. lis. 2008 19:30 
Dobrý den, pořídili jsme si stene labradora s kniracem, ted je mu 7 mesicu. Je velmi dominantni a vse si vynucuje stekanim a knucenim. To by jeste nebylo tak hrozne, zacal vsak i vrcet, pokud se mu snazite neco vzit. Nekdy se stane, ze mi neco sebere ze stolu a kdyz mu to chci vzit, tak se chova nepricetne, vrci a bojim, se ze by i kousnul. Nejdriv se mu to snazim vzit po dobrem, volam ho a kdyz neposlechne( je velmi tvrdohlady, zeleze pod stul a nehne se ani nahodou), tak ho chytnu a obratim na zada, po tom se vzdy zklidni. Ale treba za hodinu se cela situace znovu opakuje. Pak uz je az tak neprijemny, ze vrci i u jidla, coz normalne nedela. Vrci cim dal vic. Nevim, jestli bych mel psa po situaci ignorovat a nevsimat si ho? Jinak je mily a kdyz zrovna nic nezvyka, tak nevrci, ale tohle me trapi. Pes by na pana preci nemel nikdy vrcet. Casto si s nim i hraju a to se zklidnit dokaze. Take bych mel zminit, ze je pes celkove asi velmi rozmazleny, hodne veci si vynucuje knouranim.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 21. lis. 2008 19:38 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pojem dominantní chování nelze nahrazovat za projevy rozmazlenosti. V prvé řadě by bylo vhodné naučit psa, aby dělal na první povel co dělat má, ne co dělat chce.
Detaily jsou tu popsány již mnohokrát. Na hlavní stránce mého webu je stránka Přivolání, kterou by se mělo začít.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 21. lis. 2008 21:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. bře. 2007 18:42
Příspěvky: 200
Bydliště: Dobrá u Frýdku-Místku
Doporučuji z vlastní zkušenosti,dělejte s tím pořádek okamžitě,nebo vám pes za chvíli poleze po hlavě a bydlet budete vy s ním a ne on s vámi.Měla jsem podobný problém a stejně špatně jako vy jsem ho také řešila...Hodně mi pomohla tahle poradna,takže čtěte.Držím palec.

_________________
učím se a učím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26. lis. 2008 14:05 
Díky za rady. Přistoupila jsem k tomu tak, že sem ho zaměstnala, když se blížil někdo podezřelej. Dala sem povel sedni, nebo pocem.....Nevim, jestli to tomu pomohlo, nebo stačil jen čas....prostě už to nedělá. Teda většinou. Jsou místa, kdy stále magoří, ale je to tak 10%. Takže sem ráda, že nám odpadla tahle - pro mě - starost....a že si můžem užívat.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26. lis. 2008 22:01 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
poznam kopec RR ktore si zo strasenia ludi spravili sport. mali sme to tiez. cuba ide smerom k cloveku zrazu urobi dva tri vysoke skoky a pri poslednom, bafne. vacsína ludi to neustoji a cuba sa tesi ako sa jej boja..... potom clovek rozhodi rukami alebo zace jacat, pes sa zlakne a zacne jacat este viac teraz uz ale zo strachu.......
toto spravanie sa objavuje presne ako pises len v maloludnatych miestach, na frekventvanych cestach sa pez sprava ako vzor dokonalosti.
ja som to riesila striktnou privolackou, kedze sa da presne vypozorovat kedy s tym zacne. pri naznaku prveho skoku dostala ku mne, pripla som ju na voditko a isli sme pokecat s clovekom. s kazdym jednym nehladiac na vizaz ci moje sympatie. postupne sme to odburali, teraz sa to maximalne prejavi v redukovanej forme prveho skoku a ide si cloveka ocuchat ak ten nema problem.
ja by som v tomto pripade na odvedenie pozornosti moc nevsadzala, lebo sa moze stat ze clovek bude zaujimavejsi ako ty a potom si v haji. skor psovi presne povedat co robit a trvat na svojom. teda aspon u nas to zabralo takto

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. lis. 2008 08:27 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Já to mám z druhého pohledu - máme v baráku psa, který tohle dělá, vždycky jako popoběhne, poskočí a štěkne na lidi a má z toho bžundu. Páničci ho napomínaj, ale nepomáhá to. A kdo se ho bojí, tak tomu to dělá nejvíc. Mě to udělal jen jednou - jsem proti němu vykročila a řekla ostře, co chce, přestalo ho to se mnou bavit. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Kousání
PříspěvekNapsal: ned 30. lis. 2008 19:28 
mám 3 měsíce starého pejska a máme malej problém tak jako každé štěnátko neustále něco kouše, ale jen když je doma sám!mužete mi poradit co proto udělat aby se to neopakovalo?i proto aby neknučel když je doma sám, protože v baráku si na Roníka stežují děkuji. Krausová :(


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 30. lis. 2008 19:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. bře. 2007 18:42
Příspěvky: 200
Bydliště: Dobrá u Frýdku-Místku
Pročtěte si poradnu.Na tohle téma je tady toho určitě mnoho:o).

_________________
učím se a učím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 01. pro. 2008 07:00 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
V tématech Nesamostatnost a Ničení a destruktivní chování najdete odpovědi na své otázky.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 799 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 54 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!