Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je sob 20. dub. 2024 01:39
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 799 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03. kvě. 2007 12:56 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 22:14
Příspěvky: 137
Bydliště: Praha
Vždyt jo, tohle jsme si už párkrát napsali a to celé bylo zahrnuto v tom že to neodsuzuju ale je to u nás jinak.


Petra píše:
Mě nestačí to že mi pes neuteče a sedne si na povel, já chci aby pes NECHTĚL utíkat a CHTĚL si sedat na povel, chápeš ten rozdíl?


Ten rozdíl bych i chápal a chápeš ty že si pes radostně sedne třeba proto že si s ním páníček bude hrát nebo proto že je to součást zajímavé vycházky ?
ale faktem je že si radostně nesedá ve 100% kdy použiju ten povel jenže je mi to úplně jedno.
K NECHTĚL utíkat se vyjadřovat nebudu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03. kvě. 2007 13:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
no a to je právě to - ten pocit když před ním vylítnul divočák (!) a on se SÁM zastavil a podíval se na mě co já na to je prostě nepopsatelný! Jasně že kdyby vyrazil tak bych ho zastavila, ale ON NEVYRAZIL, chápeš? Je fakt že mockrát se nám to zatím nestalo, většinou se rozběhne, ale i to už je takové jako že "no vždyť já vám že nemám a že mě zastavíš" a pomalu a postupně se propracováváme k tomu že to nechává na mě. A že si prostě věříme a máme spolu krásnej vztah a já si nepotřebuju něco dokazovat tím že ho budu zbytečně buzerovat. Prostě jedem hodně na to aby pes chtěl a ve správnosti počínání ho často utvrzuju piškotama. Taky bych ho mohla odměňovat hračkou, ale Barda je prostě líp motivovatelný na piškot, tak proč ne? Závody běháme na salám, treky chodíme se sýrem (kvůli energii). Pudlík mi všechno dělal na dobré slovo, ale s Bardou se prábě díky téhle motivaci pracuje líp, ochotně vnímá i složité věci... a krásně se s ním dělají akce pro děti, protože prostě strčím dítěti do ruky piškot a on běží s cizím dítětem.
Ostatně většinou je dost jedno na jakou motivaci ti pes funguje, důležité je používat raději tu motivaci než negativní podněty - zvedání, odtahování, tresty...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03. kvě. 2007 13:42 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 22:14
Příspěvky: 137
Bydliště: Praha
To s tím divočákem je fajn ale neznamená to že nechtěl znamená to že tě vnímá a že se mu ta činnost nevyplácí takže jí nemá cenu dělat. Jinak tvou radost chápu.
Pokud jde o zbytečné buzerování tak sahání do misky a odebrání kosti za buzerování nepovažuju a už vůbec ne za dokazování si něčeho na psovi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03. kvě. 2007 13:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
benda píše:
Petra píše:
Bendo, docela by mně zajímal Rudův názor na tenhle náš rozpor...
NEMUSÍM mu to brát přes jeho odpor, protože ten odpor tam prostě nevznikne, chápeš?

Totéž to nošení -


pokud jde o piškoty, tohle už spolu řešíme odjakživa, já piškoty a odměny nezavrhuju ale u nás je to jinak. čímž bych to uzavřel.

Proč brát přes jeho odpor (Benda mi nikdy neodporoval), taky je blbost mu jí dát a hned mu jí sebrat ale když chci tak si jí vezmu třeba si s ní pohraju a zase mu jí dám a taky žádnej odpor nevznikl. Brala mu jí klidně malá holčička a nic neřešil.

Nošení psů je blbost jako takový je samozřejmně hloupost.


Zase mi prosím tě tolik nelichot´. Mezi našimi psi to probíhá tak, že nenažraný bělouš projeví s příslušnými gesty zájem o jídlo nežravky ČSV a ona mu buď dovolí nebo nedovolí si její jídlo vzít. Pokud chtějí jídlo naše, dělají stejná gesta - slušně požádají a sami si vzít nedovolí.
Na druhou stranu - vyčteno také z knih a trošku vypozorováno ve smečce - pokud alfa pes odejde od žrádla, nechává je zbytku smečky a už se k jídlu nevrací jim to brát, aspoň myslím.
Nechci se nikoho dotknout, ale tohle štěně je vedle ze všeho, protože s ním rodina neumí pochopitelně komunikovat a zatím se snažila řešit to tlakem podle knih. Štěně má jiná práva a povinnosti než dospělý pes v každé smečce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03. kvě. 2007 15:01 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 22:14
Příspěvky: 137
Bydliště: Praha
Essi,
já ti nelichotím ale podle toho co píšeš jsem k tomu závěru došel.

To jak se chová alfa vlk bych nebral 100% jako vzorec pro chování lidské a pro domestikované psy. Jistě že by se z toho mělo zhruba vycházet ale zase to brát doslovně.

Citace:
Nechci se nikoho dotknout, ale tohle štěně je vedle ze všeho, protože s ním rodina neumí pochopitelně komunikovat a zatím se snažila řešit to tlakem podle knih. Štěně má jiná práva a povinnosti než dospělý pes v každé smečce.


tlakem podle knih :?:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03. kvě. 2007 21:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Myslela jsem tím například to, že se v knihách pro začínající majitele běžně dočteš právě o chození ze dveří, spaní v posteli, odebírání jídla a podobné věci, která jsou podle mého názoru naprosté nesmysly.
Štěník je v tomhle věku opravdu jako malé dítě. Představ si, co by to udělalo s psychikou dítěte a s jeho vztahem k rodičům, kdyby mu "cvičně" odebírali jídlo a hračky. Spustí velký křik, bude brečet a domáhat se toho zpátky. Stejně bude protestovat, když ho někdo v prostředku jeho oblíbené činnosti najednou třeba neobratně zvedne a odnese pryč. K dítěti by se normální člověk takto nechoval, ani by ho to nenapadlo, ukázal by si na hlavu. Přitom k psovi, štěněti, se právě takto mnoho lidí chová a považuje to za správné. Proč? Vždyť to nemá ani elementární logiku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03. kvě. 2007 22:30 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 22:14
Příspěvky: 137
Bydliště: Praha
za prvé nevím proč pořád píšeš odebírání jídla, nejde o odebrání ale sahání do misky což je rozdíl, nikdy jsem mu jídlo neodebral protože jsem neměl důvod, ale to už jsem psal několikrát.
Já osobně ty návody nijak neodsuzuju. Osobně si myslím, že pokud začátečník není blb a psa pozoruje tak sám přijde na to co z toho je blbost a co není, případně si věci upraví. Chození první do dveří je dejmetomu blbost ale taky si v tom můžu najít to že nemusím chodit ze dveří první ale taky nebudu akceptovat třeba to že mě pes ve dveřích hodlá převálcovat, porazit a pod.
Gauč a postel já osobně považuji za dobrou ukázku toho, že já mohu víc než ten pes a nijak toho nelituju. Dnes ji má povolenou protože se chová korektně přitom ale dost ostře ho posílám dolu pokud si vyleze na opěradlo. Prostě mi to vadí že se hrabe nade mne a stejně tak mi vadí když se v posteli tlačí na polštář.
Nedávno jsem u tchýně zakázal piškoty protože začal trochu spratkovatět a nikdo nechápal co má společného poslušnost a piškoty od tchyně. Jenže si nikdo neuvědomil že si tam Bendášek napochoduje jako velkej šéf a houkne si dejte sem piškot a oni mu ho dají (tj. ho poslechnou) plus další drobnosti.
S těma dětma nevím jak staré máš na mysli ale i dítě které si například přivlastnuje vše v okolí rodič přibrzdí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04. kvě. 2007 06:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 12:13
Příspěvky: 56
Bydliště: Bratislava
Essi píše:
Představ si, co by to udělalo s psychikou dítěte a s jeho vztahem k rodičům, kdyby mu "cvičně" odebírali jídlo a hračky. Spustí velký křik, bude brečet a domáhat se toho zpátky. Stejně bude protestovat, když ho někdo v prostředku jeho oblíbené činnosti najednou třeba neobratně zvedne a odnese pryč. K dítěti by se normální člověk takto nechoval, ani by ho to nenapadlo, ukázal by si na hlavu. .


Toto sa mi nezda byt velmi dobry priklad. To akoze aby ubohe dieta neplakalo ma mat vzdy a vsetko co chce? a ja mu to v ziadnom pripade nesmiem zobrat? mne sa zda byt zase toto trochu cudna logika.

Neviem preco by mal byt pes zmateny z toho, ze mu nieco dam a potom vezmem. Idealny priklad je plastova flasa. Niekedy mu ju dam rozkusat, ale asi po 20 minutach ju jednoducho zoberiem a odhodim, pretoze by ju inak normalne kompletne celu zozral. Dam a zoberiem. No a co? A kludne urobim to iste aj s kostou. Ked mam na to nejaky dovod. A v ziadnom pripade ma nenapadne chudacikovi zmatenemu a zrutenemu ju za nieco vymienat. Alebo mu strkat za to nejake piskoty. Ano je pravda, ze sa to neda vyzadovat od stenata, ale Benda hovoril o svojom psovi a jeho pristupe. A nevidim ziaden problem v tom, strkat stenatu ruky do misky a prisypat mu tam granule a pri jedle sa ho dotykat! Robila som to a nemyslim, ze by to na nich zanechalo nejake hrozostrasne nasledky


Niekedy mam pocit, ze ste trochu moc precitlivelí


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04. kvě. 2007 06:49 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
zuzulka píše:
Essi píše:
Představ si, co by to udělalo s psychikou dítěte a s jeho vztahem k rodičům, kdyby mu "cvičně" odebírali jídlo a hračky. Spustí velký křik, bude brečet a domáhat se toho zpátky. Stejně bude protestovat, když ho někdo v prostředku jeho oblíbené činnosti najednou třeba neobratně zvedne a odnese pryč. K dítěti by se normální člověk takto nechoval, ani by ho to nenapadlo, ukázal by si na hlavu. .


Toto sa mi nezda byt velmi dobry priklad. To akoze aby ubohe dieta neplakalo ma mat vzdy a vsetko co chce? a ja mu to v ziadnom pripade nesmiem zobrat? mne sa zda byt zase toto trochu cudna logika.

Neviem preco by mal byt pes zmateny z toho, ze mu nieco dam a potom vezmem. Idealny priklad je plastova flasa. Niekedy mu ju dam rozkusat, ale asi po 20 minutach ju jednoducho zoberiem a odhodim, pretoze by ju inak normalne kompletne celu zozral. Dam a zoberiem. No a co? A kludne urobim to iste aj s kostou. Ked mam na to nejaky dovod. A v ziadnom pripade ma nenapadne chudacikovi zmatenemu a zrutenemu ju za nieco vymienat. Alebo mu strkat za to nejake piskoty. Ano je pravda, ze sa to neda vyzadovat od stenata, ale Benda hovoril o svojom psovi a jeho pristupe. A nevidim ziaden problem v tom, strkat stenatu ruky do misky a prisypat mu tam granule a pri jedle sa ho dotykat! Robila som to a nemyslim, ze by to na nich zanechalo nejake hrozostrasne nasledky


Niekedy mam pocit, ze ste trochu moc precitlivelí

Zuzulka díky :D .Ten příklad s dětma se mi taky moc nezdá,možná proto je na světě tolik rozmazlenejch harantů a rodiče se náááramně divěj,kde se to v těch dětech bere???? :shock: Souhlasím s tvým příspěvkem ve všech bodech.Navíc mi z toho předešlého vyplynulo,že pokud štěndu něco vemu,bude z něj zmatenej neurotik :shock: .No nevim,ještě se mi to nepovedlo udělat z žádnýho psa...zkusila jsem na všechna svá štěnata to co píše Benda a jediný co bylo ,že na mě zezdola koukali co jako bude :wink: .Nebylo nic a dostali to v momentě zpátky.Výsledkem je,že jim můžu kdykoli šáhnout kamkoli a z huby jim vyndat taky cokoli ,aniž by to považovali za něco divnýho :wink:

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04. kvě. 2007 07:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
zuzulka píše:
Essi píše:
Představ si, co by to udělalo s psychikou dítěte a s jeho vztahem k rodičům, kdyby mu "cvičně" odebírali jídlo a hračky. Spustí velký křik, bude brečet a domáhat se toho zpátky. Stejně bude protestovat, když ho někdo v prostředku jeho oblíbené činnosti najednou třeba neobratně zvedne a odnese pryč. K dítěti by se normální člověk takto nechoval, ani by ho to nenapadlo, ukázal by si na hlavu. .


Toto sa mi nezda byt velmi dobry priklad. To akoze aby ubohe dieta neplakalo ma mat vzdy a vsetko co chce? a ja mu to v ziadnom pripade nesmiem zobrat? mne sa zda byt zase toto trochu cudna logika.

Neviem preco by mal byt pes zmateny z toho, ze mu nieco dam a potom vezmem. Idealny priklad je plastova flasa. Niekedy mu ju dam rozkusat, ale asi po 20 minutach ju jednoducho zoberiem a odhodim, pretoze by ju inak normalne kompletne celu zozral. Dam a zoberiem. No a co? A kludne urobim to iste aj s kostou. Ked mam na to nejaky dovod. A v ziadnom pripade ma nenapadne chudacikovi zmatenemu a zrutenemu ju za nieco vymienat. Alebo mu strkat za to nejake piskoty. Ano je pravda, ze sa to neda vyzadovat od stenata, ale Benda hovoril o svojom psovi a jeho pristupe. A nevidim ziaden problem v tom, strkat stenatu ruky do misky a prisypat mu tam granule a pri jedle sa ho dotykat! Robila som to a nemyslim, ze by to na nich zanechalo nejake hrozostrasne nasledky


Niekedy mam pocit, ze ste trochu moc precitlivelí



Ne, dítě nemusí mít všechno, co chce. Tio určitě ne, to by vedlo jenom k problémům. Asi jsem to napsala špatně, myslela jsem tím něco o hodně jiného, než píšeš.
Přidávat psovi jídlo do misky - proč ne? Proč ale štěněti něco bezdůvodně brát nebo ho od toho odnášet?

Bendo,
já prostě nemám vůbec žádný důvod psa testovat tím, že si mu stoupnu k misce nebo že ho budu shazovat z postele, aby se nelezl "nade mne". Když mi bude překážet, strčím do něj a on mi uhne. Když budu chtít, aby slezl, ukážu mu a on sleze. Když budu chcít, aby něco nežral, řeknu Fuj. Od misky ho odvolám, když to bude třeba. Nevidím důvod pořád sledovat a zvažovat každé psí chování, jestli náhodou neznamená, že pes leze "nade mne". Pokud se toto někdy stane, popodívám si se psem z očí do očí v té konkrétní situaci, nebudu to řešit tím, že budu pořád psa sledovat a vyžadovat po něm, aby mě denně ujišťoval o svém podřízeném postavení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04. kvě. 2007 07:40 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Essi píše:
, nebudu to řešit tím, že budu pořád psa sledovat a vyžadovat po něm, aby mě denně ujišťoval o svém podřízeném postavení.
:shock: :lol:
Jak jsi dopěla k tomu,že je to tak myšleno?Nemůžu mluvit za Bendu,ale tohle podle mě nenapsal :wink:

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04. kvě. 2007 07:57 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 22:14
Příspěvky: 137
Bydliště: Praha
Essi píše:
Bendo,
já prostě nemám vůbec žádný důvod psa testovat tím, ................ nebo že ho budu shazovat z postele, aby se nelezl "nade mne". Když mi bude překážet, strčím do něj a on mi uhne. Když budu chtít, aby slezl, ukážu mu a on sleze. Když budu chcít, aby něco nežral, řeknu Fuj. Od misky ho odvolám, když to bude třeba. Nevidím důvod pořád sledovat a zvažovat každé psí chování, jestli náhodou neznamená, že pes leze "nade mne". Pokud se toto někdy stane, popodívám si se psem z očí do očí v té konkrétní situaci, nebudu to řešit tím, že budu pořád psa sledovat a vyžadovat po něm, aby mě denně ujišťoval o svém podřízeném postavení.


a proč si myslíš že ho tímto testuju. Mě to prostě vadí když mi leze na operadlo za krk, nemám z toho dobrý pocit (ne že bych se bál že něco udělá) a tak jsem mu to jednoduše zakázal a když to čas od času zkusí tak ho jen ujistím že zákaz platí. Jednoduché a nepotřebuju ho nijak pozorovat ani sledovat a jen pro tvou informaci mi nedělá žádný problém si s Bednou hrát a klidně si před ním lehnout na záda.
Hele k tomu fuj, není výhodnější ho místo fuj přivolat :?:
A to povídání z očí do očí to myslíš při alfarollingu nebo jak to myslíš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04. kvě. 2007 09:25 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Děcka, to se tady ještě pořád hádáte? Docela se bavím, jak vidím, že máte v podstatě všichni pravdu, jen každý ji prezentujete jinak :laughing7: :sunny:

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29. kvě. 2007 21:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Asi jsem neschopná. Ale do třetice ze zoufalství zase prudím. Situace. Štěně( teď jsou jí skoro 4měsíce)leží v obýváku a ožírá mi papuč. Dcera( skoro desetiletá) to zjistí. Řekne ENY FUJ. Odebere jí papuč. Vtom pláč, štěně na ni zavrčelo, a jak se i ohnala, tak holku kousla do zápěstí. Do krve. Jen zde mi bylo proklínáno, že jsem neschopná panička, že trestáme štěně, když na nás zavrčelo. No, tak jsem uznali, že se event. může bát. No dobře. Ale pak se to opakovalo s tou kostičkou,jak jsem psala znovu. Vrčí stále, nejsou to jen tyto 2 případy,nejvíc na holku, denně něco řešíme.I na mě včera zavrčela a vztekle se ohnala, jen jsem k ní dřepla, s klidnými slovy, jé, co ty to zas máš za smrad-něco smrdutého venku ožírala. Ani jsem jí to nebrala. Stále si myslíte, že nejde o agresivitu? Už tak moc klidná nejsem, když se holka pomalu bude bát k ní přiblížit. Kór, když ráno a v poledne ji mají na starost, než přijdu z práce. Bohužel mi zaměstnání nedovoluje si ji brát s sebou, což by problém stejně neřešilo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29. kvě. 2007 22:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Ale dobře, někdo tu psal, že jí nemají děti brát kostičku, nebo ji zvedat, atd. no, tak to nebyla kostička, ale papuč.A nezvedala psa, jen jí papuč odebrala, ani ho neměla v tlamičce. Myslím si, že by nám všem měla dobrovolně bez útoků cokoli kdykoli odevzdat. Ne? A s tou postelí,jak někdö psal, že je blbost, že si pak štěně bude dovolovat, že je to jak s dítětem... no, řeknu Vám, mám momentálně chlapa pryč, psa v posteli by asi netoleroval. No ale po tomhle dnešním incidentu leží ve svém pelechu, ikdyž jsem si ji místo manžela chtěla do postele " tajně" vzít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29. kvě. 2007 22:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
hele proč nesbalíš štěně, dceru a nezajedeš k Rudovi? Tam se děje hromada věcí, které ty nejsi schopná popsat a my o nich proto nevíme a prostě nejde radit jen tak. Máte zřejmě s fenkou dost závažný problém v komunikaci a fakt by to chtělo aby vás někdo viděl.
Pokud by se vám nechtělo k Rudovi (ale důrazně doporučuju!) tak si udělejte cestu aspoň k nám - KM máte kousek, Rudovi nesahám ani ke kotníkům, ale ty nejhorší chyby bysme snad mohli odhalit... lepší by ale určitě byl výlet na Ovčáry!

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30. kvě. 2007 07:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Lenka Krejčířová píše:
Asi jsem neschopná. Ale do třetice ze zoufalství zase prudím. Situace. Štěně( teď jsou jí skoro 4měsíce)leží v obýváku a ožírá mi papuč. Dcera( skoro desetiletá) to zjistí. Řekne ENY FUJ. Odebere jí papuč. Vtom pláč, štěně na ni zavrčelo, a jak se i ohnala, tak holku kousla do zápěstí. Do krve. Jen zde mi bylo proklínáno, že jsem neschopná panička, že trestáme štěně, když na nás zavrčelo. No, tak jsem uznali, že se event. může bát. No dobře. Ale pak se to opakovalo s tou kostičkou,jak jsem psala znovu. Vrčí stále, nejsou to jen tyto 2 případy,nejvíc na holku, denně něco řešíme.I na mě včera zavrčela a vztekle se ohnala, jen jsem k ní dřepla, s klidnými slovy, jé, co ty to zas máš za smrad-něco smrdutého venku ožírala. Ani jsem jí to nebrala. Stále si myslíte, že nejde o agresivitu? Už tak moc klidná nejsem, když se holka pomalu bude bát k ní přiblížit. Kór, když ráno a v poledne ji mají na starost, než přijdu z práce. Bohužel mi zaměstnání nedovoluje si ji brát s sebou, což by problém stejně neřešilo.


Prosimte problem je pomerne slozitej a pres net ho nevyresis. Navsteva u Rudy by podle mne byla taky na miste.

A ted k tvemu problemu:
Pes nebere dite jako dospeleho clena smecky, ale jako stene. Stene si k dospelym muze sice dovolit docela hodne, ale ne uplne vsechno, pokud nereaguje na varovani dostane trestny kousanec, ktery u psa vetsinou do krve neni neb ho chrani srst a volne podkozi, detska kuze je bohuzel vyrazne zranitelnejsi.
V normalni smece ma stenata jen alfa par ktery si dokaze svoji autoritou stenata ochranit pred prilisnym trestanim ze strany ostatnich clenu smecky. Ale ani stenata alfa paru si k ostatnim clenum smecky nemuzou dovolit uplne vse. Takze chybu vidim v tom ze korist, v tomhle pripade papuce, odebirala dcera a ne vy. Obecne potrebujete zvednout svoji autoritu a ta se nasledne prenese castecne i na vase "stene", ale autorita se neziskava trestama ale celkovym pristupem ke psovi, jak presne opravdu nejde resit pres net.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30. kvě. 2007 07:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Petro, díky za SZ a snahu pomoci. O víkendě se Ti ozvu, jestli v úterý přijedeme.Jiné dny k dispozici nejsou? Musí se to nějak řešit, holka se jí už bojí. A vzdát se štěněte nehodlám, obvzláště, pokud opravdu někde chybujeme. Ale je mi to divné, s větším plemenem(NO) bylo vše bez problémů. Tohle je druhý pes. Pořídila jsem ho kvůli právě popisované povaze, že je milý k dětem atd, zatím se zdá opak pravdou, ale jak říkám, někde je chyba z naší strany nebo není a pes se zkouší od prvních dnů dominovat. Ještě jednou moc díky, na shledanou v KM Lenka(zkusím napřed bližší variantu v KM)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30. kvě. 2007 07:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Lenko,

souhlasím s tím, co napsal Tchoř. Nemyslím si, že by štěně chtělo od prnvích dnů dominovat. Nepochopením, nepřiměřenými tresty a tlakem z vaší strany jste štěně naučili si svoje věci hlídat, bránit. Tlak budí protitlak. Prostě jste atmosféru pohody a klidu vyměnili za atmosféru konfrontace.
Moc doufám, že se domluvíte s Petrou. Pokud máš možnost, vezmi dceru i štěně a domluvte se s Rudou na konzultaci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30. kvě. 2007 08:46 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Lenka Krejčířová píše:
... Stále si myslíte, že nejde o agresivitu? Už tak moc klidná nejsem, když se holka pomalu bude bát k ní přiblížit. Kór, když ráno a v poledne ji mají na starost, než přijdu z práce. Bohužel mi zaměstnání nedovoluje si ji brát s sebou, což by problém stejně neřešilo.
Jasně že jde o agresivitu. Jenže tahle forma nemá původ ve štěněti, ale ve vás. Jedná se o odezvu vašeho chybného chování, které se projevuje zpětnou vazbou zpátky vůči vám. Dokáži si představit, co máte v očích, když se podíváte do očí fenky, která něco provádí. Ona to ale vidí osobně a reaguje vám na to. Nechci Petru podceňovat, ale s tímhle pracovat zcela jistě neumí. Pokud chcete dostat tu fenku i celkovou domácí atmosféru pod kontrolu, přijeďte s ní k nám na Ovčáry co nejdříve. V momentě, kdy z vás fenka "vyčte" nenávist, začne proti vám nikdy nekončící teror, pak to bude zlo proti zlu. Dělám s psychikou psů i objektů na druhém konci vodítka deně, abych věděl, jak co mám optimálizovat s maximálními výsledky. Volba je však jen na vás.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30. kvě. 2007 18:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
No, jaké třeba chybné jednání? Situace: Pes na peřinách dětí. Povel, klidný hlas, Eny, dolů!Pes zavrčí. Za zavrčení (obvzláště teď po vyjetí na holku)zatahání za kůži s důrazným nesmíš. Psa shodím dolů. Dle mě si nic jiného nezaslouží. za jakékoliv pozitivní jednání z její strany je chválena, hrajeme si s ní. Nebo ukradne kapesník, ponožku, botu, to je jedno, samozřejmě nežádoucí činnost. No tak k ní jdu, zase povel Eny pusT, když pustí, pochvala a hned dostane svou hračku nebo často i před povelem pusť ji ukážeme její hračku, aby s e převedla na žádoucí činnost bez nátlaku. Když nepustí, tak ji otevřu tlamičku a nežádoucí úlovek prostě odejmu. pochvala. Žádoucí hračka. Když zavrčí a ožene se, no tak to je jiná, to si přece nemůže dovolit a musí se jí od začátku snad ukázat, kdo je pán, ne? Kůže na krku nebo jí chytnem za čumák a přitlačíme na zem. Někdy se stane, že nepovolí, to jde samozřejmě na zem na záda.Nebo je to špatně? Hodně lidí mi to radilo. Vím, že napíšete, že srovnávám, ano, stále srovnávám s NO. Jestli na mě zavrčela jedenkrát, ano, myslím že jen jedenkrát a bylo to tenkrát ohledně žrádla. Byly dříve jiné metody výchovy, to tenkrát nebylo vytahání za kůži. Už nevím, asi dostala klasický výprask. Nejspíš. Ale dnes je to horší o ty malé děti(no malé ne, 8 a skoro 10). Já si to s ní vyřídím, ale dětem se nedaří nebo se mi nedaří to celé jasksi zglobalizovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30. kvě. 2007 19:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Lenka Krejčířová píše:
Když zavrčí a ožene se, no tak to je jiná, to si přece nemůže dovolit a musí se jí od začátku snad ukázat, kdo je pán, ne? Kůže na krku nebo jí chytnem za čumák a přitlačíme na zem. Někdy se stane, že nepovolí, to jde samozřejmě na zem na záda.Nebo je to špatně? Hodně lidí mi to radilo.

Já myslím, že se tu psalo, že přesně tohle ne-e. :roll:

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30. kvě. 2007 19:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Lenka Krejčířová píše:
No, jaké třeba chybné jednání? Situace: Pes na peřinách dětí. Povel, klidný hlas, Eny, dolů!Pes zavrčí. Za zavrčení (obvzláště teď po vyjetí na holku)zatahání za kůži s důrazným nesmíš. Psa shodím dolů. Dle mě si nic jiného nezaslouží. za jakékoliv pozitivní jednání z její strany je chválena, hrajeme si s ní. Nebo ukradne kapesník, ponožku, botu, to je jedno, samozřejmě nežádoucí činnost. No tak k ní jdu, zase povel Eny pusT, když pustí, pochvala a hned dostane svou hračku nebo často i před povelem pusť ji ukážeme její hračku, aby s e převedla na žádoucí činnost bez nátlaku. Když nepustí, tak ji otevřu tlamičku a nežádoucí úlovek prostě odejmu. pochvala. Žádoucí hračka. Když zavrčí a ožene se, no tak to je jiná, to si přece nemůže dovolit a musí se jí od začátku snad ukázat, kdo je pán, ne? Kůže na krku nebo jí chytnem za čumák a přitlačíme na zem. Někdy se stane, že nepovolí, to jde samozřejmě na zem na záda.Nebo je to špatně? Hodně lidí mi to radilo. Vím, že napíšete, že srovnávám, ano, stále srovnávám s NO. Jestli na mě zavrčela jedenkrát, ano, myslím že jen jedenkrát a bylo to tenkrát ohledně žrádla. Byly dříve jiné metody výchovy, to tenkrát nebylo vytahání za kůži. Už nevím, asi dostala klasický výprask. Nejspíš. Ale dnes je to horší o ty malé děti(no malé ne, 8 a skoro 10). Já si to s ní vyřídím, ale dětem se nedaří nebo se mi nedaří to celé jasksi zglobalizovat.


Lenko, prosím tě, přečti si, co ti tady lidi napsali. Ruda ti to napsal otevřeně.
Ona vrčí, protože nemáte její důvěru. To vrčení a chňapnutí je z jejího pohledu NUTNÁ SEBEOBRANA. Ona má strach!!!! Nerozumíš tomu? Je to živý tvor, nemůžeš od ní chtít, aby si nechala líbit všechno. Píšeš - dostane "povel" pusť. Vždyť ona to nezná!!!!! Nikdo jí to někdy nevysvětlil pro ní pochopitelně, co to znamená. Zatahání za kůži je podle mě pokus o vytřepání. Už ti tady někdo psal, že v psím jazyce je to hodnoceno jako pokus o zabití. Pes zatřepe svou kořistí, když jí uloví. To, že fena tak trestá štěňata je blbost!
Otočit na záda - štěně? Za co?? Za to, že ty s ní neumíš komunikovat???
Jsi v poradně - proč si jí nepřečteš? Dozvíš se tady, že je dobré mít pejska, se kterým příliš neumíš komunikovat, na širokém nestahovacím obojku a hladkém vodítku. Proč to nepoužiješ? Proč jí stahuješ s peřin dětí rukou??? Proč nenavodíš situaci jakkoli jinak, aby třeba ve hře slezla sama? Mohla bych se tě ptát do nekonečna.
Už se ti povedlo, že vy jste se postavili proti ní a ona zákonitě proti vám. Je to mládě, pejsek, kterého jste chtěli pro radost. Zatím jí akorát buzerujete, s prominutím. Ona, pokud má trošku vlastního názoru nemůže reagovat jinak než sebeobranou. Ty bys reagovala stejně, když ti někdo bude ubližovat, buď utečeš nebo se budeš bránit. Nejde o srovnání s NO, oba jsou to živí tvorové. Nejlepší bude, když ti pomůžu najít pro ní jiné majitele. Oběma se vám uleví.
Než se urazíš a řekneš, že na tebe útočím - prosím tě, zamysli se. Není to tak míněno. Jde mi o toho chudáka psa. Zajeď za Rudou co nejdřív, pokud se nerozhodneš jí někomu dát.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30. kvě. 2007 20:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
tak nevím, připadám si jak ten největší tyran, už se Vám povedlo mě pěkně zdeptat. Výchova ale snad musí být od malička, ne? Když ví, že na sedačku ne, tak ne. Vytahání za kůži mi bylo předvedeno majitelkou, kterou ctím. Jako trest při nežádoucí činnosti. Že k tomu přibylo i vrčení, na to mám reagovat snad modrým z nebe? Já Vás nechápu. Krom toho od malička zkoušela i naskakování. Tak další projev se trošku dostat výš.To jsem se dozvěděla, že je to gesto nežádoucí až nedávno, bohužel. Fajn, sedačka, můžu zvolnit, připouštím. Ale hlavně děti bere jako sobě rovné, což se snažím řešit. Nemyslím si, že by jí bylo u nás špatně a potřebovala by jiné pánečky, to ne. Pes je s námi stále, kromě dopoledne teda, to jsme pryč. Má bohatý program. myslím si, ž e má volnosti dost, vyhraje si s ostatními pejsky, jen děti prostě nebere,tady je ten komunikační problém. Holka je na ni asi moc hrr. Na mladšího kluka si moc nevyskakuje, jen na holku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30. kvě. 2007 20:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Lenko, možná postačí když si představíš, že tvoje štěně je ve věku +- půlročního dítěte, to bys taky trestala tímhle stylem?
Mimochodem mi přijde, že vůbec nečteš, vždyť ti to Essi úplně jasně rozebrala ...
Ad naskakování ... u takhle malýho štěněte nemůže bejt o projevu "dostat se výš" ani řeč. Copak to nechápeš?

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30. kvě. 2007 21:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
tak tohle jsem teď četla na netu: "Psa nebijeme, rukou ani vodítkem, velkého psa to stejně nebolí a malému bychom mohli ublížit; pes by se pak začal bát naší ruky i kdybychom jej chtěli pohladit. Většinou stačí zvýšit hlas a použít přísné a káravé intonace; v nejhorším případě můžeme psa uchopit za kůži za krkem a mírně vytahat – takovým způsobem trestá fena štěňata. Pokud není naše postavení vůči psovi jisté a pes se nás pokouší neuposlechnout, nezbývá nám nic jiného, než uchopit psa za kůži za krkem a neúprosně přitisknout k zemi – je to bezbolestný a ve smečce přirozený způsob podřízení si jedince. Pokud toto uděláme a pes na nás vrčí, rozhodně nepovolíme, dokud vrčet nepřestane." tak takhle to přesně děláme my.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30. kvě. 2007 21:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Ne vse co je psany je pravda dobre 90% kynologicky literarury ktera tady vysla je pro laika vysoce nebezpecna. Spousta poucek vychyzi z bezne uznavanych omylu ktery ale maji nezkutecne tuhy korinek. Chodis s kanonem na mravence pouzivas naprosto zbytecne nejvyssi kalibr trestu aniz by pes pochopil proc. Vychova neni v tom psa trestat, ale v tom vysvetlit mu pro nej srozumitelne co je zadouci chovani a co je nezadouci. Zaklad k tomu je ale oboustrana duvera kterou zbytecne tresty silne narusuji zvlaste pokud nejsou psem pochopeny.

Druha vec je ze podle mne vam ujizdeji nervy ve vztahu ke psovi alfou ve smecce neni ten nejsilnejsi, ale ten psychycky nejvyrovnanejsi.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30. kvě. 2007 21:38 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
V našej dobe má byť všetko jednoduché, najlepšie 3 v 1, hlavný princíp komunikácie so psom je pochvala a trest a zabúda sa na všetko, čo by mohlo byť medzi, alebo sa to spomenie len okrajovo. Urobí dobre - pochvala. Urobí zle - trest. Len sa nevypichne to, že zle môže pes urobiť aj vtedy, keď nevie, váha, nie je mu vysvetlené. Pripájam sa k tým, ktorí tvrdia, že najlepšia bude návšteva Ovčár, pretože tie drobnosti medzi pochvalou a trestom sú tak dôležité, že stoja za to.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 31. kvě. 2007 08:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Lenka Krejčířová píše:
tak nevím, připadám si jak ten největší tyran, už se Vám povedlo mě pěkně zdeptat. Výchova ale snad musí být od malička, ne? Když ví, že na sedačku ne, tak ne. Vytahání za kůži mi bylo předvedeno majitelkou, kterou ctím. Jako trest při nežádoucí činnosti. Že k tomu přibylo i vrčení, na to mám reagovat snad modrým z nebe? Já Vás nechápu. Krom toho od malička zkoušela i naskakování. Tak další projev se trošku dostat výš.To jsem se dozvěděla, že je to gesto nežádoucí až nedávno, bohužel. Fajn, sedačka, můžu zvolnit, připouštím. Ale hlavně děti bere jako sobě rovné, což se snažím řešit. Nemyslím si, že by jí bylo u nás špatně a potřebovala by jiné pánečky, to ne. Pes je s námi stále, kromě dopoledne teda, to jsme pryč. Má bohatý program. myslím si, ž e má volnosti dost, vyhraje si s ostatními pejsky, jen děti prostě nebere,tady je ten komunikační problém. Holka je na ni asi moc hrr. Na mladšího kluka si moc nevyskakuje, jen na holku.


Že ti to předvedla chovatelka ještě neznamená, že to je dobře. Kdybych se držela při výchově toho, co mi řekli o ČSV někteří chovatelé, poslala bych jí na celý život rovnou do ...kopru... . Naskakování má nejméně 5 významů, nemůžeš kategoricky říct, že to je nežádoucí gesto. Může to znamenat hodně věcí včetně žádosti o ochranu a projev vděčnosti. Mimo jiné. Nemůžeš to nikdy říct generálně, musíš brát v úvahu konkrétní situaci a doprovodná gesta. Na netu se dočteš také to, že je vhodné připonout psovi, který rád loví, stopovačku na ostnatý obojek a pak zašlápnout.... .
Výchova musí začít od malinka - to je fakt. Jenže to, co s ní děláš, právě žádná výchova není. Ona je PES, nauč se PSOVSKY aspoň tak, jak chceš od ní, aby se ona naučila LIDSKY. Jak psal Tchoř, jednáte s ní pro ní absolutně nepochopitelně a používáte nepřiměřené tresty. Základ ve výchově je POCHOPITELNÉ VYSVĚTLENÍ požadavku, pak jeho - snad se dá říct stabilizace? - pomocí případné rady rukou, hlasem, pohybem, gestem, které je pro psa příjemnou a pochopitelnou radou, ne trestem nebo stresem. Trest může přeci nastoupit až tehdy, kdy vím na 100%, že pes nesplnil pochopený a procvičený požadavek. Nebo považujež za vhodné potrestat dítě za to, že neumí násobilku, když ho předtím nikdo neučil ani čísla??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 31. kvě. 2007 08:44 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Lenka Krejčířová píše:
tak tohle jsem teď četla na netu: "... ...." tak takhle to přesně děláme my.
Ty tomuhle opravdu věříš? Na jakém základě jsou tyto poznatky reálné asi netušíš. Někdo viděl, jak fena přimáčkla štěně k zemi, špatně to pochopil jako vytřepání a udělal z toho nakonec výchovnou metodu. Já vycházím z praxe, teorie mne zajímají jen hodně okrajově, jen pro zdůvodnění si toho, co jsem zažil a osobně si osahal, jen nevím, jak to lze popsat vaším slovníkem. Četl jsem už hodně materiálu o výchově psů a mohu tě ujistit, že to je jedna stupidita vedle druhé. Skutečně, jak píše Láďa, je 90% takového materiálu spíše nebezpečných než užitečných. Jestli pracuješ s fenkou podle těchto materiálů, věř, že převýchovou začneme spíše u tebe. Netvrdím, že moje metody jsou nejlepší ze všech, ale jsou alespoň postaveny na realitě etologie a behaviorismu, kdy jsem si zkusil překračovat hranice, dělal to na začátku také blbě podle podobných fám a postupem času jsem přešel na vlastní cestu, kde je během okkamžiku radost, úsměv a spokojenost psů a tím i těch lidí okolo nich. Ber to tak, že o vlcích se také říká, že žerou lidi, hlavně Karkulky a já si s nimi hraji. Když budeš chtít, klidně tě do našeho výběhu vezmu a uvidíš sama, co je story a co realita. Na to stejné ti dám sáhnout si i u psů. Jestli budeš chtít vidět, co je dominantní a povýšené chování, mám tady takových psů teď několik. Pak sama zjistíš, že ta tvoje fenečka je jen beránek, co neví, jak se má chovat, když jí to nikdo kloudně neporadí.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 31. kvě. 2007 13:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Ano, věřím. Nebo věřila jsem, všude se to píše, přečetla jsem toho fakt hodně, sedím i u netu. Tak proč se to teda tak v hojném počtu vydává? Dost lidí si takto vychovává psy, nevím tedy, jakým stylem napravit nežádoucí činnost psa, aby to pes pochopil. A neublížilo se mu zataháním za kůži, když i pozitivní stimulace selhala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 31. kvě. 2007 13:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Lenko, promiň, ale v tom, co popisuješ, jsem nic pro psa pozitivního nenašla. Bohužel tahle literatura a to, co se někdy dozvíš od lidí, je založená na hluboce zakořeněných pověrách.
Jediné doporučení je, domluv se s Rudou, dojeď na Ovčáry nebo pokud se domluvíte, do těch Nových Zámků. To se nedá opravdu řešit literaturou nebo po netu, to musíš vidět v reálu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 31. kvě. 2007 13:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Lenko fakt prijed na Ovcary, uvidis sama v jakem klidu muze byt smecka naprosto nesourodych psu od civav po kavkazaky.
Osobne mi za tech cca 20 let co cvicim se psama proslo rukama nekolik desitek psu, ale Rudovi proslo rukama tech psu nekolik tisic a aktivne se venuje prave tomu ze pomaha lidem bourat omyly ohledne psu. Vis kdyz budes mit doma sehranou smecku psu tak si taky za chvili zacnes rikat ze to co se pise ve vetsine knizek nejak nesedi do obrazu co vidis pred sebou, staci se jen pozorne divat.

Takze jeste jednou te v zajmu tveho psa prosim zajed se i se psem podivat na Ovcary, aby jsi videla jakej je rozdil mezi tim co pises a mezi realnym chovanim psu. Opravdu se tohle neda resit po netu neb nemas sanci pochopit co se ti lidi snazi rict a jsou z toho jen neprijemnosti to se totiz musi videt v realu.
Muzu ti tady sice psat neco pevne nastavenejch mantinelech mezi nimiz pes ziska jistotu o prirozene autorite o beznem zivote kde se autorita ziskava jednoznacnosti nikoli tvrdosti o prenesene autorite na tve dite atd, ale bohuzel nebudes si schopna pod tema pojmama predstavit konkretni situace a postupy.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 31. kvě. 2007 15:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Večer se spojím s Petrou, domluvím si s ní návštěvu v KM. Pak Vám napíšu, jak dopadlo její hodnocení nebo Vám to napíše ona.Musím vás ale překvapit svým stále neústupným názorem.Mám dominantní fenku a na tom si pevně trvám. Už se vámi moc nenechám zviklat. Nemyslím si, že nám nerozumí. Dnes mi to potvrdil i veterinář, u kterého dnes ztropila pěknej cirkus a málem všechny pokousala. Nevím, proč zrovna tahle poradna mi radí úplně jiné praktiky, jak na psa,než všichni kolem mě včetně nespočetného množství knih a studovaných odborníků v oblasti kynologie a veterinářů.Je mi to podivné, asi Vám nerozumím a nejsem s Vámi na jedné frekvenci. Ráda dám na radu a úsudek Petry.taky jsem zvědavá, co nám řekne. Jen pro info, abych byla tedy sdílná, co mi řekli na veterině. Jen potvrdili můj dosavadní přístup k psovi a doporučili i přitvrdit. Dokonce. Takže všem zatím moc dík, ikdyž jste mě spíš zdeptali. Někteří. Stojím pevně při zemi a myslím si, že mě , ikdyž to tu všichni tvrdíte, proč taky ne, jste na poradně p. Desenského, Ovčáry v tomto nepomohou. Jako jedna návštěva. Proto volím vzdálenostně bližší variantu s tušením, že se mi Petra bude věnovat a nebudu na obtíž Rudovi, ke kterému jezdí takových lidí několik desítek. Všem dík, snad se to u nás zlepší. Podám hlášení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 31. kvě. 2007 15:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Tak na tohle se nedá nic napsat :?

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 31. kvě. 2007 15:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Proč? Opravdu jste jediní, kdo takhle radí.Právě mě to překvapuje a málem jsem se nechala Vámi svést. Probírám to jako blb s každým. No, proč taky ne, nenecháme se sežrat jednou vzteklou opicí. Nabídka Petry mě potěšila, ráda si poslechnu její názor. Obvzláště taky bíglařky, o které si myslím, že ví dost, soudě dle výsledků ze zkoušek a různých sportovních aktivit.Jsem nováček co se týče bígla, kolem pejsků jsem se ale nějaký čas pohybovala, samozřejmě, že ne jak Vy na tak profesionální úrovni.Na cvičáku, kam s malou už chodíme, mě řekli, že ani nemusím chodit, že se psem umím dělat. Ale dřív jsem neměla děti. A se psem nebyl jediný problém. A dne sjsou děti ten problém. Že ji neumí pořádně chytit a položit a reagují moc hekticky a neadekvátně.To máte pravdu, to ano.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 31. kvě. 2007 15:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Lenko, je mi líto vás a hlavně té čubičky. Nemáš dominantní fenku, máš zmatené a nešťastné mimino, které je z tebe úplně vedle. Ti studovaní odborníci ti radí způsob, jak jí ovládnout a zlomit, nedávají ti návod na pohodový život s ní. Bohužel je tvoje volba, co zvolíš. Nebo si vážně myslíš, že lékař, který umí předepisovat dětem prášky a očkování musí být automaticky taky dobrý vychovatel????? Myslíš, že nátlakem a tresty a buzerací - tedy negativním jednáním, se dá něco pozitivního vytvořit? Opravdu nedá. To je vyzkoušené staletími. Z toho nikdy nic dobrého nevzniklo.
Co se mě týká, asi se budu to hlášení bát číst.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 31. kvě. 2007 16:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Metodiky a postupy ktere lze ziskat na strankach teto poradny,ale i Ruda osobne predava na Ovcarech je alternativou k metodam pouzivanym na cvicakach.Je zde kladen duraz na psychyckou pohodu psa,vse je zde vse uceno spise hrou ,jsou zde rozvijeny jeho prirozene schopnosti a vlastnosti.Pri reseni moznych problemu je zohlednovano individulani vlastnosti a chovani toho daneho jedince.Je zde uceno vnitrodruhove komunikaci a jejimu bezpecnemu uvladnutim psemTohle se buhuzel neda ric o vsech cvicakach.Ze je clovek majitelem papiru rikajici ze je veterinar jeste automaticky neznamena ze dotycny psum rozumi po strance vychovy,vycviku a drzeni psu.Vas vet je toho zarnim prikladem.Ze jej preferujete je Vase volba. Lituji Vasi fenuly,ale i Vaseho starsiho psa.neni nic horsiho nez zlomeny pes a buhuzel tohle bude vysledek Vasi vychovi,ale jak jsem napsal kazdy clovel ma svobodnou moznost volyb,ale mnel bi nest taky dusledky za sve rozhodnoti.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 31. kvě. 2007 18:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Lenka Krejčířová píše:
Proč? Opravdu jste jediní, kdo takhle radí.Právě mě to překvapuje a málem jsem se nechala Vámi svést. Probírám to jako blb s každým. No, proč taky ne, nenecháme se sežrat jednou vzteklou opicí. Nabídka Petry mě potěšila, ráda si poslechnu její názor. Obvzláště taky bíglařky, o které si myslím, že ví dost, soudě dle výsledků ze zkoušek a různých sportovních aktivit.Jsem nováček co se týče bígla, kolem pejsků jsem se ale nějaký čas pohybovala, samozřejmě, že ne jak Vy na tak profesionální úrovni.Na cvičáku, kam s malou už chodíme, mě řekli, že ani nemusím chodit, že se psem umím dělat. Ale dřív jsem neměla děti. A se psem nebyl jediný problém. A dne sjsou děti ten problém. Že ji neumí pořádně chytit a položit a reagují moc hekticky a neadekvátně.To máte pravdu, to ano.


Tak te jen prosim az jednou budest u roztresenou trosku chti uspat pro " agresivitu" dej pred tim vedet aby si pro ni moh aspon Ruda dojet a dat ji zase dohromady. Vis ten scenar ktery tady tak kresne popisujes od odborniku moc dobre zname pak si prave pro takhle "vychovavany psy " jezdime a zachranujem je pre uspanim. no nic je to tvoje volba ale az se budou tve problemy stupnovat vzpomen si na nas casto i po te neni jeste pozde, akorat to dat dohromady da potom mnohem vic prace.

PS: mimochodem znem je dva veterinare z nekolika desitek co znam kteri umi alespon trochu vychovat psa.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 31. kvě. 2007 19:36 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
A ještě: vzpomeň Verna, Leonarda, Darwina, Mendela, 1. názor že země je kulatá...... v tý době to taky byli jedinci, někteří byli prohlášeni za kacíře, ale dnes je z jejich učení naprosto běžná věc a smějem se tomu, jak si lidi mohli myslet že Země je placatá. Dnes ale Rudův přístup už neni tak podivínský a je zančně rozšířený, bohužel zvyk je železná košile a pověry sou mocné (myslim že i tebe zamrazí když pudeš v noci sama hlubokym lesem, sice jen na zlomek vteřiny, ale máš to v sobě) a dnešní konzumní a uspěchaná společnost na takovýto přístup nemá čas, jak tu někdo psal, chce 3 v 1, je čas se zamyslet i nad pořekadlama jako: spěchej pomalu a jak se do lesa volá...

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 31. kvě. 2007 19:42 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Lenka Krejčířová píše:
Když zavrčí a ožene se, no tak to je jiná, to si přece nemůže dovolit a musí se jí od začátku snad ukázat, kdo je pán, ne? Kůže na krku nebo jí chytnem za čumák a přitlačíme na zem. Někdy se stane, že nepovolí, to jde samozřejmě na zem na záda.Nebo je to špatně? Hodně lidí mi to radilo.

Lenka Krejčířová píše:
...Že ji neumí pořádně chytit a položit ...
Pane Bože, to tu fenku fakt až tolik nenávidíš?!? :pray

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 31. kvě. 2007 20:07 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Lenka Krejčířová píše:
. Nevím, proč zrovna tahle poradna mi radí úplně jiné praktiky, jak na psa,než všichni kolem mě včetně nespočetného množství knih a studovaných odborníků v oblasti kynologie a veterinářů.

A fungujou ti?

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 31. kvě. 2007 20:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
No ahoj všichni, tak jsem teď přijela od Petry. Viděla jsem ji v akci, cvičila s lidmi agility a moc jí to s nimi šlo. O přístupu k psům nemluvě. Barda je šikula, jako panička. Měli jste pravdu, po netu se nic podstatného nevyřeší. Poseděly jsme spolu, viděla i naši holku. Přesně jak jsem psala, jsou ( i s mladším bráchou, kterej teda nejel)na štěndo hrr. Poradila nám pár podstatných drob ností, které povedou k vylepšení komunikace psa a dětí. Mě poradila se zklidnit, fakt jsem byla od začátku pod tlakem. Jednak mi každý vymlouval před pořízením pejska výběr plemene, zaplavoval mě hrůznými zvěstmi o jeho nevychovatelnosi atd. A knihy, které jsem proto tak důkladně a s větší vervou studovala, mě naučily co mě naučily a bylo popsáno mnou výše. Zvolníme. Podáme hlášení, jak to u nás probíhá. Budeme se snažit a i já se snad zklidním. Díky Lenka Hlavně Petro Tobě dík za nabídku za Tebou přijet a sanhu mě navést. Lenka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 31. kvě. 2007 20:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Lenka Krejčířová píše:
No ahoj všichni, tak jsem teď přijela od Petry. Viděla jsem ji v akci, cvičila s lidmi agility a moc jí to s nimi šlo. O přístupu k psům nemluvě. Barda je šikula, jako panička. Měli jste pravdu, po netu se nic podstatného nevyřeší. Poseděly jsme spolu, viděla i naši holku. Přesně jak jsem psala, jsou ( i s mladším bráchou, kterej teda nejel)na štěndo hrr. Poradila nám pár podstatných drob ností, které povedou k vylepšení komunikace psa a dětí. Mě poradila se zklidnit, fakt jsem byla od začátku pod tlakem. Jednak mi každý vymlouval před pořízením pejska výběr plemene, zaplavoval mě hrůznými zvěstmi o jeho nevychovatelnosi atd. A knihy, které jsem proto tak důkladně a s větší vervou studovala, mě naučily co mě naučily a bylo popsáno mnou výše. Zvolníme. Podáme hlášení, jak to u nás probíhá. Budeme se snažit a i já se snad zklidním. Díky Lenka Hlavně Petro Tobě dík za nabídku za Tebou přijet a sanhu mě navést. Lenka


Lenko nechci v zadnem pripade rikat ze petra neumi umi strasne moc a s biglama hodne dokazala, ale presto ti radim prijed na ty Ovcary Ruda toho zna vic nez mi vsichni dohromady.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 31. kvě. 2007 20:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
tak doufám že sem Lenka napíše a že jsem jí ten její pevný názor pěkně vyvrátila... fenka je krásné milé štěňátko, které se naučilo vrčet ze strachu a každá další špatná reakce spustila lavinu obrany... strávili jsme dvě hodiny na našem cvičáku - nejdřív jsme docvičovali naše agility, pak jsme tu smečku vypustili polítat, miminko bylo naprosto v pohodě... no a pak jsem tu smečku zase vyhnala a seděli jsme a povídali... tak doufám že Lenka dá na to co jsem jí řekla a hlavně že se zkrotí děti.
Dcera má totiž snahu fenku pořád "otravovat" - sice v dobrém, ale pořád. Buď si s ní hraje nebo ji aspoň hladí a když chce fena odejít tak jí v tom brání.. no prostě dětské ručky = postrach pejsků. Pokud se syn chová stejně tak má fena klid nejspíš jen v noci nebo dopoledne když jsou ve škole.
Takže UBRAT netlačit na fenu, zkrotit děti, jít na ni po dobrém. Nechat feně její klid a prostor kam jí děti nepolezou. Nevyvolávat žádné konflikty, netrestat a když už by to snad bylo potřeba tak odesláním na místo, ukončením hry a podobnými neagresivními tresty. Vyhradit čas pro hru dětí se psem (pod dozorem!) a pokud by se štěně příliš rozdivočilo nebo mělo snahu bránit hračku, pak hru ukončit. Klidně, bez trestů, prostě skončit.
Pracovat na pozitivní motivaci - tak jak jsem ukazovala - vodění na ruku, reakce na jméno - ale taky nechat psa žít! Hlídej si kde psa máš, ale nechtěj aby na tebe pořád zamilovaně koukala a pořád se ti věnovala, dej jí volnost, sama si tě pak bude hlídat..
Vidělas jak maká Barda, co všechno si nechá líbit od cizích lidí, dětí, psů... NIKDY bych toho nedosáhla trestáním! Mamka ho rozmazluje jak může, ale vidělas že s ní odmítal ode mne odejít, protože miluje výcvik, baví ho to, CHCE! A tím že chce mu můžu posouvat hranice toho co snese.. ale základ je v oboustranné důvěře, v chuti spolupracovat, prostě v dobrém vztahu, který uděláš jen tím, že se budeš snažit psovi rozumnět a budeš u výcviku i výchovy přemýšlet. A samozřejmě nedopustíš aby mu kdokoliv ubližoval, byť třeba nechtěně! Na vodítko připnem děti! :lol:
Ostatně - v sobotu od osmi je u nás u Bágráku a na letišti den dětí, budeme mít předváděčky, nechcete přijet?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 31. kvě. 2007 22:34 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Petra píše:
... fenka je krásné milé štěňátko, které se naučilo vrčet ze strachu a každá další špatná reakce spustila lavinu obrany...
Proč mě to nepřekvapuje?...
raději no comment

.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01. čer. 2007 21:34 
myslíte si že je normální ,když pes zjistí zavrčím tak člověk ustoupí.Co když se někdy najde člověk kterej neustopí a vy nebudete mít psa pod kontrolou :wink:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01. čer. 2007 22:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
alan píše:
myslíte si že je normální ,když pes zjistí zavrčím tak člověk ustoupí.


Ne to normalni neni, normalni je neustoupit.

Citace:
Co když se někdy najde člověk kterej neustopí a vy nebudete mít psa pod kontrolou :wink:


Tak se vubec nic nestane, protoze ten pes vrci ze strachu a na cloveka ktery neustoupi a bude u toho dostatecne sebevedomy si ze predu zautocit netroufne.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 02. čer. 2007 08:22 
Tchor píše:

Tak se vubec nic nestane, protoze ten pes vrci ze strachu a na cloveka ktery neustoupi a bude u toho dostatecne sebevedomy si ze predu zautocit netroufne.


jo kdyby to byla pravda stačí aby se človíček leknul rychle ustoupil a vyhodil ruce nahoru.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: štěně vrčí
PříspěvekNapsal: ned 03. čer. 2007 21:28 
Offline

Registrován: stř 09. srp. 2006 12:09
Příspěvky: 10
Bydliště: Brno
Lenko ,
teď jsem se pročetla celou diskuzí, sama jsem si pořídila prvního bígla před 10 lety ke dvěma dětem v cca stejném věku jako máte vy, na rozdíl od Vás to byl náš první pes a tak jsme nebyli zatížení srovnáváním s nerovnatelným. Na rozdíl od tebe jsme si pořídili opravdu dominantního a sebevědomého pejska, který byl jako každý bígl plný energie, a šel z lumpárny do lumpárny, je fakt, že vycvičena vlastními dítky jsem naštěstí měla dost velkou míru tolerance, pes taky v období , které popisuješ měl tendenci vrčet a ohánět se, když jsem uhodila na své dárečky a hlavně je tiše nestraně pozorovala, tak jsem zjistila, že ho téměř pořád pěkně otravují a mordují byť v dobrém úmyslu ( ale ty jak známo občas vedou do pekel) . Takže jsem nejdřív potom umravňovala děti, ale stejně nějaké následky přetrvaly, náš pes si asi rok nechal sáhnout na přední nohy jen pod jasnou pohrůžkou násilí s vědomím, že za strpení úkonu bude piškot, později dcera práskla na synka, že Mufa schválně držel za přední nohy a nedovolil mu se pohnout ať dělal co dělal a vůbec na něm zkoušel podobné pubertální blbosti, naštěstí z toho rychle vyrostl (syn), dcera měla u psa problém s autoritou do takových 13-14 let, do té doby ji nijak vážně nebral, naštěstí někdy ve věku po druhém roce nějak sám přišel na to, že je vlastně příjemnější poslouchat a tak jsme měli na brněnském sídlišti raritu, bígla , který chodí na volno a poslouchá na rozdíl od jeho vrstevníků. O výchově jsme věděli velké prd, udělali jsem mraky chyb, ale hlavně jsme ho bezmezně milovali a přiznám se, že nás nikdy ani nenapadlo myslet si, že je agresivní, i když se choval stejně jak to popisuješ ty a když to skončilo nějakým kňachnutím od psa po některém z dětí, řešila jsem to demokraticky, seřvala jsem oba jak kňachnuté dítko že nemá psa otravovat a v zápětí psa, že nemá co se ohánět nebo jsem ho podle situace ignorovala ... docela brzy obě strany pochopili... jinak se způsobem výchovy bígla můžu 1000% podepsat co píše Petra a to mám doma ty strakatce už 4

_________________
Muf


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 799 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  
cron








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!