Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je stř 24. dub. 2024 09:35
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 799 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 16  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kousáné do ruky!
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 14:57 
ahoj
4-měsíční americký buldok
Když si sním hraju s hračkou, je to v pohodě, ale pak začne vrčet a začne mě kousat do ruky, a když mu dávám hračku, aby ji kousal, tak vždy najde moji ruku a kouše, mě. Když hru ukončím a řeknu dost, tak po mě začne skákat a kouše mě bud do ruky kolene nebo do stehna. Nevím jak ho mám v tu chvíli uklidnit, aby začal vnímat a poslouchat! Ani intonace hlasu mi nepomáhá. Když na něj promluví můj táta, tak pes z něho má respekt a poslouchá ho a ze mě ho nemá! Co mám dělat, aby ze mě měl taky respekt, a aby si nemyslel, že mě kousat může! Diky.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kousáné do ruky!
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 15:15 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Je to psí mimino. Jeho oblíbenou hračku mu cpěte do papuly dokud si ji neveme. Nebo větev nebo žvejkací kost. Pročtěte si i sekci "štěňata" tam se toto už řešilo mnohokrát, o agresi totiž nejde, jde o hru.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kousáné do ruky!
PříspěvekNapsal: úte 06. led. 2009 19:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Jojo, naše štěňata v práci snad už konečně začínaíí chápat, do čeho můžou hlodat, rveme jim do hubiček buď jiné štěně, nebo hračky. Všichni tu máme potrhané ruce, ty zoubky sou peklo, už aby to přezubilo. Naštěstí se nejraději mordují sami mezi sebou, tak nám stihnou zaschnout stroupky. Už zas vypadáme, že pracujeme v zahradnictví mezi keři okrasných růží :-)))))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kousáné do ruky!
PříspěvekNapsal: pát 09. led. 2009 09:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Zjistila bych si, jakou hračku nejvíc miluje, s tou bych si hrála sama a jemu bych jí chvíli nedala. Tím by se měl zvětšit jeho zájem o tu hračku a teprve pak bych mu jí nabízela místo svojí ruky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: kouse pri hrani, hladkani....
PříspěvekNapsal: stř 28. led. 2009 10:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 24. led. 2009 00:37
Příspěvky: 39
Bydliště: Austria
Ahojte!
Nas 6 mesacny psik stale len kuse, ked sa chceme hrat, alebo pohladit, on len zubkami a kuse a kuse :croc: (deti to aj boli..hlavne tie mliecne zuby), ako ho to odnaucit.
Poklepnout mu na nos nestaci!!! :roll: To je jeho hra......ale ono to uz leze na nervy :pray

_________________
Srdecny pozdrav: hav hav
mARTina
http://amti.ohost.de
Zi svoj sen, nepresnivaj svoj zivot!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kouse pri hrani, hladkani....
PříspěvekNapsal: stř 28. led. 2009 11:36 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Problém je v tom, že aktivní pes musí něco dělat, aby se nenudil. Zakazovat cokoli je jedna strana mince, ale bez té druhé to nejde. Tou je nasměrovat psa na jinou činnost, která ho sice také zabaví, ale nebude to pro nikoho obtížné. Pokud mě pes vezme za ruku a chce si hrát, nasměruji ho například na hru třeba s klackem nebo tenisákem, což ve finále baví nás oba.
Každý živý tvor na této planetě umí do dvou, pes také. Proto si umí spočítat i to, že chytit mne za ruku znamená způsobit si problém už jen tím, že ho chytnu za čumák nebo něco takového, přičemž chytit místo mé ruky hračku, znamená spokojenost na obou stranách.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kouse pri hrani, hladkani....
PříspěvekNapsal: stř 28. led. 2009 12:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Cháchá, tohle jsme měli doma taky! Některý štěňátka se prostě povedou. Tak do 4 měsíců se nedalo na malou prakticky šáhnout, protože se okamžitě zakousla. Jediné, co se dalo, bylo házet jí petflašky. Už dávno je z ní mazlíček plyšáček.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kouse pri hrani, hladkani....
PříspěvekNapsal: stř 28. led. 2009 19:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 24. led. 2009 00:37
Příspěvky: 39
Bydliště: Austria
Citace:
chytit mne za ruku znamená způsobit si problém už jen tím, že ho chytnu za čumák nebo něco takového, přičemž chytit místo mé ruky hračku, znamená spokojenost na obou stranách.

Dakujem :prayer: Rudolf!
Vyskusam to!!! To znie logicky!
Uz ma len jeden spicak (zub).........deti to s nim zvladaju asi najlepsie, pretoze oni ho odstrknu prec....tak asi pochopi, ze je lepsie ich tolko nekusat! Oni maju este tu spravnu ENERGIU......videla som to aj u inych psov.......deti k nim idu bez strachu a tym padom nevyzaruju adrenalin, ale "normalitu".
Citace:
Problém je v tom, že aktivní pes musí něco dělat, aby se nenudil.

TO JE PRAVDA........ten ma energie!!!!Lundehund ma teda vykonnost, ten sa tak lahko neunavi. Pripomina my trosku vlka......vsade cumak, vsetko zahrabe a ten pohyb. :lol:

Tak idem to hned vyskusat!! :hello: som zvedava ako rychlo to pochopi!!??!

_________________
Srdecny pozdrav: hav hav
mARTina
http://amti.ohost.de
Zi svoj sen, nepresnivaj svoj zivot!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re:
PříspěvekNapsal: stř 11. bře. 2009 21:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 20:03
Příspěvky: 704
Bydliště: Brno-Kohoutky
gabi píše:
3 mesačné šteniatko nerozumie slovu FUJ.


Moje 2 měsíční NO ví co je "Ne!" jen kdy chce. Naučila se že nesmí do obýváku, že má přerušit právě dělanou činnost nebo na kterou se chystá v nejbližší vteřině, protože ví že je špatně (když se chystá spapat hovínko nebo moju svačinu). Pokud jde o kousání do rukou, začne po "Ne!" "Ještě více dořážet ať dělám co dělám. Taky už si s tím nevím rady. Když jí nabídnu hračku, jde po hračce ale někdy po ruce kterou hračku držím. Když si jí nevšímám tak doráží ze všech stran a žďíbe do mě, což někdy dost lechtá a nejde se nesmát a občas taky štípne do břicha což dost zabolí a nejde nezakřičet :D .. Doufám že až přezubí, líp to pochopí, když už to pro ni nebude nutnost.

_________________
http://weaving.rajce.idnes.cz/ fotky opět Free


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kousání štěňátka
PříspěvekNapsal: čtv 12. bře. 2009 06:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Jsem si jistá, že štěně vůbec neví, co to znamená NE, jen reaguje na tón, kterým to vyslovíš. Když si hrajete a ono tě okusuje, asi u toho taky vrčí a poštěkává, ne? Ty se k jejímu štěkání přidáš svým štěkáním, asi jí i odstrkuješ - z jejího pohledu jsi se přidal ke hře, tak proč by měla přestat kousat? Nechce to po ní řvát a štěkat zákazové povely, ale hru ukončit a štěně uklidnit, převést na jinou činnost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kousání štěňátka
PříspěvekNapsal: čtv 12. bře. 2009 18:29 
Offline

Registrován: pon 09. bře. 2009 13:54
Příspěvky: 182
Bydliště: Vsetín
Zdravím, máme úplně ten samý problém s naším 4 měsíčním. A stejně jako u toho vašeho 2 měsíčního se nám nedaří ukončit jakýmkoliv způsobem to kousání, naopak jákakoliv reakce (i ignorace) jen zvyšuje hryzavost a štěkot :( taky by mně moc zajímalo, co s tím.
-tedy nějaký konkrétní příklad jak tu hru ukončit atd.

_________________
KaždýToMyslíNáramněDobřeSlidstvem,Ale s jedním každým člověkem to ne.Tebe zabiju,ale lidstvo spasím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kousání štěňátka
PříspěvekNapsal: pát 13. bře. 2009 05:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Lenka.kys píše:
Zdravím, máme úplně ten samý problém s naším 4 měsíčním. A stejně jako u toho vašeho 2 měsíčního se nám nedaří ukončit jakýmkoliv způsobem to kousání, naopak jákakoliv reakce (i ignorace) jen zvyšuje hryzavost a štěkot :( taky by mně moc zajímalo, co s tím.


Uklidnit situaci, nekřičet, neodstrkovat pejska, prostě chovat se tak, aby štěně nemohlo dojít k závěru, že se přidáváte ke hře. Když štěká a vy křičíte fuj, přidáváte se ke štěkotu, když dotírá a vy odstrkujete, přidáváte se ke hře. Jestli máte možnost, okoukněte, jaká gesta udělá dospělý pes, kterého štěně otravuje a on si už nechce hrát. U nás fungovalo přestat reagovat na dotírání, ztlumit hlas až skoro do šepotu a uklidnit štěně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kousání štěňátka
PříspěvekNapsal: pát 13. bře. 2009 13:25 
Offline

Registrován: pon 09. bře. 2009 13:54
Příspěvky: 182
Bydliště: Vsetín
jj, to právě zkoušíme,ale nějak nám to nefunguje. Neodstrkuju, snažím se ji hladit a uklidňovat, mluvím potichu a ona hryže a hryže - a má už docela silný stisk tak to bolí, hlavně když se zakousne do chodidla, po těch jde nejvíc, protože ví, že to často reflexivně ucuknu a to se jí líbí a má dojem, že si asi hraju. Tak nevím, jak dlouho to může trvat, než jí to dojde? Zkoušíme to druhý týden zatím to moc nepomáhá, resp. vůbec. A když je pak nejhůř, řešíme to tak, že ji dáme na chvíli za dveře, což ale asi není dobré řešení :( sice se uklidní, ale nevím, moc mi to nesedí, ať jí tím nezpůsobíme zas nějaký jiný problém. Jinak zaměřit pozornost na jinou věc a postupně uklidnit taky moc nefunguje, protože její nejoblíbenější činnost je právě kousat mně do noh a ruk a hrát si s balonkem se jí prostě nechce. Od začátku co ji máme jsem jí při hraní dávala hračky, aby si zvykla a začla nám je nosit až si bude chtít hrát a aby nás právě nehryzala, ale nějak to nevyšlo :( Jo, a kam se dívat, když se ji snažím uklidnit, do očí asi ne, nebo ano?

_________________
KaždýToMyslíNáramněDobřeSlidstvem,Ale s jedním každým člověkem to ne.Tebe zabiju,ale lidstvo spasím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kousání štěňátka
PříspěvekNapsal: pát 13. bře. 2009 14:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. led. 2009 10:43
Příspěvky: 70
Bydliště: Lučice,okr. Havl.brod
já si teda vůbec neuvědomuju kam přesně se koukám ale stále na ní takže asi i do očí.
Prostě jí přisunu k sobě.jdu do kleku,přisunu si jí na klín a hladím a klidně promlouvám prostě jí už nenechám okousávat,protože k chodidlům se mi už nedostane takže chce kousat moje ruce ale to nedovolím a hladím,taky jí i trochu přidržím,ne nijak silně, aby pochopila že teď je klid né bláznění,zkrátka už jí nedovolím pobíhat okolo mě. :goodman:
Pokud vydržíte ona si zvykne,nebude to hned,nebude to ani během týdne,vydržte.
Ale určitě jí nevyhazujte za dveře přiděláte si akorát problémy.
Zkrátka pohodová a klidová atmosféra.Ještě budete mit hodně modřin a kousanců.
Jo a taky jsem si vzpoměla že než jí beru na klín tak říkám Bety ke mně a poplácám na klín.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kousání štěňátka
PříspěvekNapsal: pát 13. bře. 2009 14:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Zkoušela jsi jí nabídnout místo balonu třeba nějaký starý hadr? To se pejskům většinou hodně líbí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kousání štěňátka
PříspěvekNapsal: pát 13. bře. 2009 17:23 
Offline

Registrován: pon 09. bře. 2009 13:54
Příspěvky: 182
Bydliště: Vsetín
zkoušíme i jiné věci a hračky než jen balonek, ale ... dnes byl velký úspěch =D> s balonkem! Super. Sice sem tam hryzla i do nohy a ruk, když se k nim přiblížila, ale jinak nám to dnes vyšlo a hezky jsme si vyhrály. Dokonce na slova: Kde je! šla pro balonek když ho někde nechala. Takže děláme pokroky :yawinkle: Ale ukončit hru se nám nepodařilo, takže jsme zase skončili u šíleného hryzání. Snad to fakt časem zabere a odnaučí se hryzat, mamku už jednou kousla tak moc, že jí tekla krev a pokud se to bude opakovat, jak znám mamku, bude se jí až bude větší bát :( už teď na ní vidím, jak ji to sem tam znervóznuje a dělá starosti a to není dobré, žijem totiž v jednom domě a když s ní nejsem já, je s ní mamka - zatím jim to klape a bylo by fajn, kdyby to tak zůstalo.
Chtěla jsem se ale ještě zeptat tak trochu mimo toto téma: má každé štěně kromě špičatých zoubků i hodně ostré drápy, jako kočka? A nevíte, v kolika týdnech se normálně očkojí štěnata proti psince? Nesedí nám totiž datum narození s odběrem a datem očkování, prostě nevíme, jestli jí jsou 3 nebo 4 měsíce. :?: Tvrdili nám, že se narodila v 11.11.,že byla s mamou 8 tydnů a pak si ji i bratříčky z útulku rozebrali během týdne, my si ji ale brali až na začátku února. Což mi došlo až pak a v útulku chlap nevěděl, díval se do průkazu a tam je ten listopad, tak nás napadlo zjistit to podle toho očkování. :prayer:

_________________
KaždýToMyslíNáramněDobřeSlidstvem,Ale s jedním každým člověkem to ne.Tebe zabiju,ale lidstvo spasím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kousání štěňátka
PříspěvekNapsal: pát 13. bře. 2009 19:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Za poslední leta nám prošla domácností 4 štěňata. Měli jsme všichni ruce do krve několik týdnů. Nebuďte zase takové citlivky. Vysvětli mamince, že štěně nemůže vědět, že lidi mají jemnější kůži a nemají kožich.... .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kousání štěňátka - nic nezabírá
PříspěvekNapsal: ned 22. bře. 2009 17:58 
Dobrý den, chci se zeptat na radu, protože už nevíme jak dál. Čteme Vaše řádky již několik dní zkoušíme na naše 3 měsíční štěně labradora vše co tu píšete, ale nic se nám zatím neosvědčilo. Pejsek kouše čím dál víc a razantněji. Neplatí na něj ani ukončení hry, ani to že od něj v nežádoucích chvílích odejdeme. Podáváme mu hračku. Stále kouše. Vlastně víc než aby to zabíralo.Ven chodí na min. půl hodiny každé 3-4 hodiny a to i v pracovních dnech. Doma si s ním stále někdo hraje nebo ho alespon hladí. Nikdy jsme ho ničím neuhodili, maximálně je ze sedačky dán na zem. Zkoušeli jsme podle babských rad i náhubek, když kouše dostane jej za nevhodné chování a po pár minutách mu jej pak zase sundáváme. Bohužel je po té hodný ale jakmile ho zase napadne kousat tak kouše. Má spousty hraček, myslím že nevykazujeme vůči němu žádné agresivní chování. Zkoušeli jsme i kňučení, pískání a samozřejmě slůvko "au au". Tak prosíme ještě o nějakou radu jak z toho ven, neboť pejsek roste jako z vody a za chvily když kousne bude zle. Děkuji


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: kousání štěňátka
PříspěvekNapsal: stř 25. bře. 2009 18:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Naše labradorka dělala to samý. Nešlo na ni prostě ani šáhnout, nic. Jediné, co se s ní dalo, bylo házet jí petflašky. Dalo jí dost práce uchopit to do tlamy, pěkně si s tím vyhrála. Teď je z ní vášnivá aportérka. Do lidí přestala kousat někdy ve 3 měsících, starší čubu mordovala ještě hodně dlouho (zavěsila se jí na kůži za uchem a tam trávila většinu svého času jako přívěsek).

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kousání štěňátka
PříspěvekNapsal: stř 25. bře. 2009 19:28 
Offline

Registrován: stř 18. bře. 2009 19:30
Příspěvky: 3
Bydliště: Mikuleč
U našeho 11-měsíčního foxteriéra se osvědčuje důslednost, a to i při kousání. S povelem ne nebo nesmíš ho lehce odstrčím, klidně i několikrát za sebou a pokud to nepomůže, lehce ho vykrákám za kůži za krkem a přítom mu důrazně domluvím. Vše ale v klidu a bez křiku. Nevím, jestli je to takhle zcela správně ale u nás to funguje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kousání štěňátka
PříspěvekNapsal: stř 25. bře. 2009 19:30 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
zuzana.apo píše:
lehce ho vykrákám za kůži za krkem

Toto je přímá výhružka zabitím :!: na to pozor, tímhle si (a psovi) už způsobila problémy spousta lidí

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kousání štěňátka
PříspěvekNapsal: stř 25. bře. 2009 19:57 
Offline

Registrován: stř 18. bře. 2009 19:30
Příspěvky: 3
Bydliště: Mikuleč
To nevím, ale tento způsob mi poradil chovatel, od kterého jsme měli předchozího psa. Dle něj takhle fena usměrňuje štěňata a mě se to osvědčilo. Jde ale spíše o náznak nebo lehké zatahání, v žádném případě to štěněti nesmí způsobit bolest a používám to pouze vyjímečně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kousání štěňátka
PříspěvekNapsal: stř 25. bře. 2009 20:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
když tady budeš číst víc,tak se dozvíš,že to je jedna z nejrozšířenějších pověr. štěnatům tohle fena nedělá,když budeš někdy pozorovat štěnata při hře,tak takhle přesně si hrajou na lov."dáví" kořist tak,že s ní třepou.chovatelé nemusí vědět všechno,to,že jsou chovatelé z nich nedělá odborníky ne výchovu psů.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kousání štěňátka
PříspěvekNapsal: stř 25. bře. 2009 20:09 
Offline

Registrován: pon 09. bře. 2009 13:54
Příspěvky: 182
Bydliště: Vsetín
zuzana.apo píše:
To nevím, ale tento způsob mi poradil chovatel, od kterého jsme měli předchozího psa. Dle něj takhle fena usměrňuje štěňata a mě se to osvědčilo. Jde ale spíše o náznak nebo lehké zatahání, v žádném případě to štěněti nesmí způsobit bolest a používám to pouze vyjímečně.

my to taky naší 2x nebo 3x udělali ](*,) než jsem se tu dočetli, že je to hrozná blbost a musím souhlasit, že je fakt, že jsem sice viděla fenu přenášet malé za kůži na krku v zubech, ale nikdy ne s nima třepat. To jsem viděla jen, když pesani něco cupovali.
My taky bojujem s kousánim, odstrkovani ci jaky koliv kontakt zvysuje jen hryzavost, poslednich par dni nam ale pomaha ignorace (pr. kdyz sedim u zidle a ona se do mne pusti, zabalim nohy do deky atp,abych to necitila, tim necukala a ono ji to za chvilku prejde, protoze to proste neni sranda. Pak si muzem treba hrat s mickem, klackem ... ) tak snad se ti postupne tak i odnauci :yawinkle: a bude si hrat jen s hrackama.

_________________
KaždýToMyslíNáramněDobřeSlidstvem,Ale s jedním každým člověkem to ne.Tebe zabiju,ale lidstvo spasím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kousání štěňátka
PříspěvekNapsal: stř 25. bře. 2009 21:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
taky sem naší fenu neviděla ani ejdnou že by své štěně kárala třepínám za kuži. když už je chtěla pokárat chytila jim do huby tlamičku a jemě přitiskla k zemi- ale to už museli udělat ěnjakej vážnej přestupek

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: pon 30. bře. 2009 20:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 06. bře. 2009 17:30
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha 8
Dobrý den, mam problém mam 10 týdnů staré štěně vím že je normální že štěně při hraní kouše když to už přehání ukončím hru jenže se naučil štěkat. Jak začne štěkat tak si ho přestanu všímat ale to nepomáhá ani když ho okřiknu začne štěkat ještě víc A hlavně začal štěkat i když třeba jim protože chce taky ale nevim jak ho to odnaučit. Moc děkuji za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: pon 30. bře. 2009 22:55 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
bara.ha píše:
když ho okřiknu začne štěkat ještě víc.


Sama na něj štěkáte aby nedělal to co děláte vy. :yawinkle:

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: pon 30. bře. 2009 23:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 06. bře. 2009 17:30
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha 8
Sama na něj štěkáte aby nedělal to co děláte vy. :yawinkle:[/quote

to je pravda to mi nedošlo a co je nejepší na to abych ho to odnaučila abych to ještě víc nezhoršila než teď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: úte 31. bře. 2009 06:38 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Cokoli se psu řekne, musí to jeho centrální nervová soustava zpracovat vytvořením reflexního oblouku, tedy zpožďuje se zpracování informace cca o jednu sekundu, kdy je pes schopen informaci zpracovat a reagovat na ni. Vy to však chcete hned a tak povel zopakujete. Pakliže se však vyřčený povel opakuje víc než dvakrát, pak dochází k ochrannému útlumu, tedy k tomu, že je to totéž, jako byste vůbec nic neřekli.
Do češtiny přeloženo, pokud pes štěká, vy na něho také štěkáte (povely fuj!, nesmíš!, nechtoho! a jiné "štěky"), pak si báječně notujete a rozhodně tak nejen nedocílíte svého, ale naopak posílíte to, co ve skutečnosti chcete potlačit, jelikož ukazujete psu ten "správný vzor". Opakování lze také nazvat efektem neustále se opakucí hudební skladby, tu také při třetím přehrání přestanete vnímat.
Z těchto důvodů v podobných případech méně mluvím a více jednám.
Chci-li zastavit jakoukoli nežádoucí činnost, udělám to s vynecháním zpracování reflexního oblouku, tedy mechanicky (rukama), v tomto případě bych sáhnul psu po čenichu, počkal bych, až se zklidní a pak dal jeden jediný povel, k odchodu (odvolání).

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kousání štěňátka
PříspěvekNapsal: úte 31. bře. 2009 07:36 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Vytřepávání psovitými = zabíjení. Ukázňování je něco jiného a vytřepávání se k tomu skutečně nepoužívá. Až sem přijedete na fríčko, mohu vám pustit záznam vytřepávání vlkem. Ne tedy štěněte, ale králíka (pozn.: měl to za sebou ve zlomku vteřiny).

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kousání štěňátka
PříspěvekNapsal: úte 31. bře. 2009 08:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 10:12
Příspěvky: 54
Bydliště: Unkovice
My jsme s tím měli taky hrozné problémy. Naší fence to trvalo strašně dlouho, než nás přestala okusovat. Dodneška mám zjizvená obě předloktí od jejích ostrých zoubků, vypadám jako bych se pokoušela opakovaně o sebevraždu podřezáním. Když okusovala při hlazení, tak jsme ji přestali hladit nebo jí zacpali tlamku nějakou kousací hračkou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: úte 31. bře. 2009 10:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 06. bře. 2009 17:30
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha 8
moc děkuji za radu budu se tim řídit


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kousání štěňátka
PříspěvekNapsal: úte 31. bře. 2009 20:34 
Offline

Registrován: stř 18. bře. 2009 19:30
Příspěvky: 3
Bydliště: Mikuleč
Díky za vysvětlení, třepání za kůži už používat nebudu. Bohužel se tato rada objevila i v knížce o výchově foxteriérů. Člověk se stále učí. Teď momentálně zápasíme s přivlastňováním se všeho možného.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese na mě
PříspěvekNapsal: ned 26. dub. 2009 14:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. bře. 2009 12:37
Příspěvky: 163
Bydliště: Dobruška
máme doma čtrnáct dnů štěndo borderky kluka a přesně dělá to samé co ten buldoček na začátku diskuze.je mu právě 10 týdnů.pokud ho mám na vodítku,tak když vidím,že mě chce chytnout,včas hok sobě nepustím.všichni u nás doma nemají právě po ruce něco jiného,takže chytá za nohy a nohavice a boty.klacíček už pro něj není to pravé ořechové,příjde mi,že právě naše ruce nebo nohy jsou pro něj to nejzajímavější a ještě když se začnou hýbat to vůbec.musím mu vymýšlet neustále novou zábavu,ale nejhorší je to ráno.když jsem se dnes vzbudila a neměla nic po ruce už mě kousal .a co v té chvíli má člověk udělat?vím že když ho chytnu za srst je to ještě horší a než vstanu už mám rozkousanou ruku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese na mě
PříspěvekNapsal: ned 26. dub. 2009 14:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Ilona Lebedova píše:
máme doma čtrnáct dnů štěndo borderky kluka a přesně dělá to samé co ten buldoček na začátku diskuze.je mu právě 10 týdnů.pokud ho mám na vodítku,tak když vidím,že mě chce chytnout,včas hok sobě nepustím.všichni u nás doma nemají právě po ruce něco jiného,takže chytá za nohy a nohavice a boty.klacíček už pro něj není to pravé ořechové,příjde mi,že právě naše ruce nebo nohy jsou pro něj to nejzajímavější a ještě když se začnou hýbat to vůbec.musím mu vymýšlet neustále novou zábavu,ale nejhorší je to ráno.když jsem se dnes vzbudila a neměla nic po ruce už mě kousal .a co v té chvíli má člověk udělat?vím že když ho chytnu za srst je to ještě horší a než vstanu už mám rozkousanou ruku.

Rudo preferuje komunikovať so psom ich vlastnou rečou.Tak ma napadla odpoveď-čo reagovať tak,ako by reagovala šteníkova psia mamka? Tá tiež určite nemá "nic po ruce",pokial sa štendo v zápale hry do nej zakusne,a dokáže ho s citom uviesť na pravú mieru. O:)

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese na mě
PříspěvekNapsal: ned 26. dub. 2009 15:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. bře. 2009 12:37
Příspěvky: 163
Bydliště: Dobruška
bohužel jsem neměla možnost pozorovat chování fenky matky ke svým potomkům,prosím Indiánko co máš na mysli?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese na mě
PříspěvekNapsal: ned 26. dub. 2009 21:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Ilona Lebedova píše:
bohužel jsem neměla možnost pozorovat chování fenky matky ke svým potomkům,prosím Indiánko co máš na mysli?

V téme štěňata a štěňátka máš v sekcii "štěně kouše" 3 stránky o tomto probléme. :yawinkle:Okrem toho si myslím,že u takto malého šteňaťa to nie je agresia,ale len divoká hra z jeho strany,ktorú si možeš ukočírovať,keď nechceš,aby bolo divoké.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese na mě
PříspěvekNapsal: pon 27. dub. 2009 08:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Ilono - užívej si to, dokud můžeš, než z toho ten malej prcek vyroste :D

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese na mě
PříspěvekNapsal: pon 27. dub. 2009 08:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Ilono,
snad to s tou rukou nebude tak zlé, štěně prostě okusuje to, co má rádo. Klacíček nebude to pravé pro takovéhle ožírátko, zkus nějaký starý ručník nebo uzel z látky neby uzle, co se prodávají ve zverimexu. To se dobře okusuje, cupuje a třepe s tím..., naše štěníky to moc bavilo. Nejlepší byla přetahovaná.
Když už kousala moc, nacpala jsem jí svojí ruku do huby, aby jí bylo nepříjemné jí tam mít a snažila se jí sama vyplivnout. Pochopila docelela rychle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese na mě
PříspěvekNapsal: pon 27. dub. 2009 11:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Ilono, vidiš, už je to tady, sem ti to řikala, mimino borderka, ta vás zničí a sežere všechny :-))))) Kamarádka, když měla takhle masakrovací štěndo, mu vázala přetahovací hračku na delší provázek a tahala to ze sebou, házela a přitahovala, tim měla rozdováděný štěně v bezpečné vzdálenosti od svých všech končetin :-))) Jo a kupovala si trička s dlouhym rukávem, bo jinak vypadala, že poměrně intenzivně fetuje a eště se sebepoškozuje :-)))))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese na mě
PříspěvekNapsal: pon 27. dub. 2009 11:58 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Pozážitcích s mojí feňulkou ve štěněčím věku jsem nabyla jistoty, že problémový dospělý útulkáč nemůže být horší. A půjdu touto cestou, protože zdraví a nervy mám jenom jedny. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese na mě
PříspěvekNapsal: pon 27. dub. 2009 17:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. bře. 2009 12:37
Příspěvky: 163
Bydliště: Dobruška
moc Vám všem děkuji za rady.hlavně pokud to bude neúnosné,zkusíme to s tou rukou do tlamy.dnes byl nějaký hodný Roy.když viděli kolegové v práci moje ruce,tak říkali,proč ho neřežu,tak jsem jim řekla,že se zbláznili.Roy je úžasné štěndo a bojovník a zkaženého psa rozhodně nechceme.na tomto webu najdu vždy odpovědi mě blízké.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: pát 01. kvě. 2009 19:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 25. črc. 2008 11:58
Příspěvky: 102
Bydliště: Šumperk
Už jsem tady ohledně kousání psala dotaz, ale pořád s tím máme trochu problém. "Lovení" jsme už odbourali, ale pořád když si chce hrát, tak začne tím, že přijde a kousne do mě. Já vykviknu, aby mě nechala a na si to vezmu hračku a hrajeme s ní a všechno je v pohodě. Ale říkám si tak, jestli jsem jí to vlastně teď ještě nenaučila, že když si chce hrát, tak musí nejdřív přijít a kousnout mě, abych tu hračku vzala. Chtěla bych aby rovnou přišla s ní bez toho kousnutí.... Někdy ale tu hračku nemám po ruce, tak vykviknu, ona se stáhne a za chvilku mě kousne jinam. Takhle to přesně dělají s pejskama, když si hrajou. Jeden vykvikne a druhý se stáhne..ale pak se ten první zvedne a perou se dál. Mám pocit že se mnou to bere taky tak...
A ještě jeden problém, když jdeme spát, tak si chce najednou děsně hrát a to tak že nám odkrývá peřinu, kouše nás do nohou a je hrozně rozjívená a kouše okolo sebe. Tak jí vždycky násilím položím na bok, hladím ji a u toho ji uklidňuju. Pomůže to, ale není to nesprávný postup? Co se stane, když při těchto projevech v posteli ji rovnou z ní vyhodím?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: pát 01. kvě. 2009 21:46 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Nicol píše:
Co se stane, když při těchto projevech v posteli ji rovnou z ní vyhodím?

Budete mít klid? Já to tak občas dělala, když jsem neměla náladu. A k tomu kousání, zkuste ji předběhnout a vyzvat ke hře jako první. Bude to perný na postřeh. A zase naopak, nezačala bych si s ní hrát vždy hned, jakmile by mě štípla.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: pát 01. kvě. 2009 22:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 25. črc. 2008 11:58
Příspěvky: 102
Bydliště: Šumperk
Abych se přiznala, tak když jdu spát, tak už opravdu nemám náladu. Myslím si, že se jí přes den dost věnuju. Hrajeme si spolu a dvakrát denně máme domluvený blbnutí s pejskama v parku, takže večer, když si jdu lehnout, tak už chci mít klid :rolleyes:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: pon 11. kvě. 2009 14:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18. úno. 2009 15:32
Příspěvky: 85
Bydliště: Praha 5 - Nové Butovice
nám to dělal štěňák taky. myslela jsem si, že nás snad nikdy nepřestane kousat, ale nakonec se to nějak samo vytratilo :-) teď už chodí sám od sebe s hračkou a jen zřídka mě v rámci mazlení jemně okusuje do ruky..ale bohužel neporadím, jak jsme toho docílili. myslím, že to fakt přišlo samo s věkem..

_________________
Baruš- Jump, Deny, Bagetka
http://baruse87.rajce.idnes.cz/psiska/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně štěká a vrčí na lidi
PříspěvekNapsal: úte 19. kvě. 2009 15:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Naše štěká na velké psy. Máme měsíc fenku NO je jí kolem 5 měs. Je z útulku. Když potkáme malýho pejska, je to dobrý, očuchá se vrtí ocáskem. Když potkáme psa větší rasy, tak na ní začne bázlivě štěkat, naježená a stáhnutý ocásek mezi nohy. Chce si čuchnout, ale bojí se. Vodítko je porověšené. Neznám důvod, neznám předchozí zážitky. Bohužel v našem okolí moc velkých pejsků nemáme, takže trénink je problém. Když štěká, tak jí říkám, že je ostuda, že je to hodný pejsek, když můžu tak cizího pohladím. Menší pesan si stihne cizího pejska očuchat, takže NO taky vidí, že se nic neděje. Je to správně, popřípadě čím můžu podpořit seznamování?

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně štěká a vrčí na lidi
PříspěvekNapsal: úte 19. kvě. 2009 18:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Domluv se s majiteli rozumných pejsků a požádej je, aby svého pejska otočili zády k té tvojí. Ona si je pak očuchá, případně aby je položili. Pak otočíš svojí čubinku k pohodovému pejskovi zadkem a on si v pohodě očuchá jí. Neutěšuj, nechláchol. Je samozřejmostí, že ten pejsek neštípne tu tvojí a ona zase jeho. Jde o to, aby ona neviděla jeho hlavu - to je jeho zuby. Nejlepší bude, když přijdeš aspoň na fríčko na Vlčáry nebo si domluvíš konzultaci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně štěká a vrčí na lidi
PříspěvekNapsal: stř 20. kvě. 2009 06:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Dík, to je právě to, že musíme nějaký velký pejsky najít. Na vesnici těch rozumnejch moc není, nebo jsou za plotem. Uvažuju o cvičáku, kvůli kontaktům se psy. Seznamování mi p. Des. ukazoval, vyzkoušíme. Nechlácholím, spíš si z ní dělám srandu, že je posera. Holt musíme vyrazit taky do civilizace a ne jen mezi srnky a zajíce. :wink:

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: pát 29. kvě. 2009 07:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 20:03
Příspěvky: 704
Bydliště: Brno-Kohoutky
myslím že to lidi hodně přehání s tím štěněcím kousáním. Je pravda že jsem si myslela že se to snad nikdy nevytratí a na rukou mi zůstanou drobné jizvy od mlíčňáků ale postupem času, s dávkou trpělivosti jí kousání samo přešlo.. Nejvíc mi pomohlo, když mě začla kousat, jsem si přestala hrát a jak mi žužlala ruku říkala jsem jí klidným hlasem Bafy, fuj, to se nedělá a opakovala nekousej a po chvilce přešla z kousání na oblilizování tak jsme si mohli hrát dál. Kdykoliv kousla následoval konec hry dokud nepřestala, když nepřestala odešla jsem. Pochopila že když mě bude kousat nebude se mnou už žádná legrace

_________________
http://weaving.rajce.idnes.cz/ fotky opět Free


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 799 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 16  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!