Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 18. dub. 2024 14:01
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 799 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 16  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní štěně
PříspěvekNapsal: ned 02. srp. 2009 17:03 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
na tohle se právě používá stopovačka...když půjdete ven, nasadíte mu ji a po zavolání ho k příchodu její pomocí "donutíte"

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní štěně
PříspěvekNapsal: ned 02. srp. 2009 18:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
1) pes není agresivní. To kousání "jdu ze zahrady a kouše mě do nohy" je štěněcí říkání si o pozornost, žádost o další hru. Místo aby jsi to nějak rozumně ukončila, jdeš do psa těžkou agresí, na což pes reaguje strachovou agresí, navíc přesně ve stylu "co do psa vložíš to se ti vrátí"
2) s tím ale vůbec nesouvisí to, že vás pes má všechny pořádně na háku co se týká přivolání. A s tímto přístupem se vůbec nedivím

řešení:
1) žádná agrese vůči psu. A když říkám žádná, myslím fakt žádná. Jste (zřejmě všichni) pro psa nesrozumitelní, jednou mu dovolíte aby si z vás dělal srandu a chvíli na to ho tvrdě sejmete za to že nechce být sám. totéž zvyšování hlasu - ten pes není hluchý, jenom není vychovaný a vycvičený. Chovejte se jasně a srozumitelně. Kousání řešte výměnou za kousací hračku, povelem k odeslání.
2) VŽDY když půjde mimo oplocený pozemek, bude mít stopovačku a ten kdo s ním půjde s ní bude zacházet podle rad na poradně. VŽDY.
3) pokud to km = Kroměříž, tak až se dá Barda trochu dokupy po dogtreku, můžem dát rande a pokecat

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní štěně
PříspěvekNapsal: pon 03. srp. 2009 11:14 
Offline

Registrován: stř 22. črc. 2009 13:12
Příspěvky: 13
Bydliště: km
Dík za radu...a jinak když kouše, tak se to snažím vyměňovat za hračku, ale to víš...nohy nebo ruce jsou pro něj občas zajímavější - ale je to celkovně lepší - a když přijedeme, tak není snad chvíle, kdy je sám - beru si ho aj po přemluvě babi a dědy domů do baráku :) (a to km - je Kroměříž) :) a můžem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: sob 29. srp. 2009 11:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 28. srp. 2009 06:17
Příspěvky: 24
Bydliště: Pezinok, SR
Caute! Mam problem ako vsetci,az na to,ze u nas sa to z tyzdna na tyzden zhorsuje.Mame 3 mes. fenku Madarskej vyzly-Laru.Mame byt aj dom,no vacsinu casu je v byte.Venujeme sa jej dostatocne, denne chodi min.8x von,vecer na 2,5 hodky na luku vyblaznit sa so psikmi.Mala kuse ako diva a posledne 2 tyzdne sa sprava hrozne agresivne, vyskakuje na stol alebo na stolicky,(kradne jedlo) Ked jej nieco zakazeme,tak zacne neskutocne vrcat a stekat a kuse do krvi a na rukach a lytkach mame uz vsetci doslova podliatiny od jej zubov a to nehovorim ked sa jej snazime danu vec vytiahnut z papulky a potom sa protestne vycura na koberec,naschval !!! Stylom, ze "ved ja vam ukazem" :(( V klude sa ani najest nemozeme, ani pozriet telku, ked jeme,skace na stol a hrozne steka :(( Nema respekt pred nikym a nicim :(( Citam poradnu velmi dlho ale nejako nic nepomaha.Chovatelka nam poradila aby sme ju potiahli za kozu(netahame, iba ked je na stole tak ju jemne potiahneme dolu), skusali sme vrcat,co pomohlo asi 1 den. Tak mama vytiahla noviny,ked skocila na stol, tak jej jemne capla,no jej to bolo jedno.To iste je napr. ked sedim, ona pride a kusne mi do pery alebo do ucha.Uz neviem ako mam reagovat, ci mam na nu nakricat alebo ju niekam zavriet alebo co??Uz sme vyskusali mnoho "zarucenych rad". Neberte to teraz tak, ze som si kupila stena a vsetko mi vadi, to nie, len nechcem mat za mesiac doma agresivnu piranu, kt. nebudem moct ani pohladkat :(( Dakujem, za vsetky rady!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: sob 29. srp. 2009 11:50 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
shiwa714 píše:
len nechcem mat za mesiac doma agresivnu piranu, kt. nebudem moct ani pohladkat

Budete jí mít, jako my všichni jí měly :wink: Pokud si tu četla, jak píšeš, tak se podle toho chovej... nezakazovat, netrestat, vysvětlovat, unavit. Unavenej pes = hodnej pes. Tzn. neustále do zbláznění dokola vyměňuju svoje ruce za něco, co kousat může (ale ne stylem "na" ale "hele co mám, budem se o to přetahovat, to je sranda"). Ze stolu jí budu sundavat tak dlouho - a hned, nejlíp ještě ji chytit ve vzduchu, dokud jí to neořestane bavit a zase její zájem převedu na něco jinýho. A že se nemůžeš koukat na televizi? Njn. máš štěně v nejproduktivnějšm věku a ještě ke všemu vyžlu :twisted: Já se taky třeba učila nebo "koukala" na televizi s tím, že jsem se jednou rukou přetahovala se psem nebo tak něco. To vyčůrání neni naschvál! když to vydržíte do přezubení, máte vyhráno (zatím, než přijde puberta :twisted: ) 8) :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: sob 29. srp. 2009 12:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 25. črc. 2008 11:58
Příspěvky: 102
Bydliště: Šumperk
Pro Shiwa 714:
taky jsme se nemohli hodne dlouho v klidu koukat na televizi, protoze vzdycky Megie zcela neocekavane a nepredvidatelne udelala skok na sedačku rovnou na nasi hlavu a zacala okolo sebe kousat... Byla jsem z toho nestastna a uplne jsem se bala si tam sednout a delat neco, co by mi vic zamestnalo moji pozornost. Pak jsem se ale rozhodla, ze to udelam jinak. Sedla jsem si jako obvykle na kraj sedacky a delala, ze neco delam. Meginka se samozrejme jako vzdycky prisla podivat co delam a to uz byl pro me impulz k ostrazitosti, kterej se vyplatil. v momente, kdy udelala svuj obvykly jump na me, tak jsem se sehla (slo by i zvednout se) a ona přelítla mě i opěradlo sedačky a strašně se rozštípala na zemi :D od ty doby uz to nedela... :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: sob 29. srp. 2009 16:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 31. říj. 2008 19:17
Příspěvky: 251
Bydliště: praha
Taky mám vyžlu a probíhalo to podobně, ve 3 měsících jsem byla pořád pokousaná do krve, ale vážně to po přezubení přejde. Počítej s tím, že na TV se můžeš dívat, když náhodou vyžla na chvíli usne, jinak musíš být pořád ve střehu, pořád jí odněkud sundavat a vyndavat něco z tlamy - časem to pochopí. To že vrčí není argesivita, ale myslí si, že to je hra.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: ned 30. srp. 2009 13:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
nemusí to bejt jenom vižlinky ono to je jakejkoliv toršku aktivnější pes- mamka má dotedka od čubinky rozkousnutý ucho- pearsing.-)) když byla malá asi tříměsíční a rpostě si chtěla hrát no .-))). byla taky jak hopík všude skákala co mohla to rozkousala- prostě sme měli hdoně věcí co kousat mohla- občas si nějakou našla sama- rpoti naší vuli- např moje DVD z maturáku ale to sou takový ty povolený ztráty. prostě jí cpěte do huby něco co kousat lze

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: pon 31. srp. 2009 12:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 28. srp. 2009 06:17
Příspěvky: 24
Bydliště: Pezinok, SR
Awojte vsetci :) dakujem za odpovede :)) No mne to kusanie nevadi, ja to beriem tak, ze to je stena a stale s nou chodim von, behame, blaznime sa, ale ona akoby ani nepotrebovala spat. Ale vadi to ostatnym, napr. pred chvilou sme jedli, ona dostala tiez a zacala na nas stekat az pokym sme nedojedli...a to nonstop asi 15 min!! A to ani nehovorim, ked pride navsteva, to okamzite vsetko trha ze az :) ale na jednu kamosku si nedovoli, ta na nu raz zavrcala a odterat sa jej ani nechyti :)) Tak sme vrcali tiez ale 0 bodov.. No a k tomu vrcaniu, to nie je vyzva na hru, to je naozaj agresivne!!! Uz nam to aj veterinarka povedala, ked jej skoro prekusla prst!! Ja sa stale utesujem tym prezubenim, kedy to asi bude???? A btw prihlasila som sa s malou na cvicak, tak snad to pomoze :))) Dakujeeemmm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: pon 31. srp. 2009 14:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
Shiwa, veterinářům se ne vždy dí věřit :) občas raděj opravdu prapodivný věci a maj "zajímavý" názory...

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: pon 31. srp. 2009 15:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
A veterinářka jí určitě dělala něco hodně příjemného, že? Na veta jsou někdy hnusní i jinak naprosto pohodoví psi, když je zákrok bolí, tak se brání.
Není to agresivní štěně, ale je to hyperaktivka. Podle tvého psaní, ona neví, co roupama, prochází jí 15 minutové štěkání, tak proč by to znova nezkusila. Její chování je třeba usměrňovat, nenechat jí 15 minut řvát na vás u stolu, není dobré nechat jí, aby okusovala jiné lidi. Měli byste jí vychovávat, převést její energii a pozornost na žádoucí činnost, učit jí přivolání - když někdo příjde a přivoláte si jí, nemůže ho okusovat, ne?, odvolání - když štěká u stolu a vy jí pošlete pryč, je klídek. A tak dále.
Dobrý cvičák může být jen ku prospěchu věci. Jen pozor na rady typu - naučte jí zákazový povel, Fuj, Nesmíš? a škubněte s ní na obojku... a tak dále. V případě takových rad bych se rychle poohlédla po jiném cvičáku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: pon 31. srp. 2009 16:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 28. srp. 2009 06:17
Příspěvky: 24
Bydliště: Pezinok, SR
Essi

No tak nasa mala sa uci rychlo, vie uz skoro vsetky povely ako sadni, lahni, ku mne a podobne. A to stekanie, tu som sa docitala, ze na to netreba reagovat, ze na nu nemame hovorit, lebo ju tym este viac vyprovukujeme. No takze poradte co s tym stekanim, lebo odvolanie sme ju este neucili a teda ani neviem ako ju mam naucit odvolanie???? Ked pride navsteva, tak ju zavolam ku mne a sadni, to vydrzi chvilku a potom musi ist patrat a vyzvedat :)) kusat ich moc nekuse, len tak pooblizuje prsty na nohach... Ten cvicak, najskor nam povedali, ze 3 mes. je malo, ze to bude k nicomu, ale tak neviem, ja ju stale niecim zamestnavam a dufam, ze nam to pomoze :)) Len sa niekedy bojim, ze ju az moc vycerpavam...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: pon 31. srp. 2009 16:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Štěníka je třeba nechat dostatečně odpočívat, třeba i nuceně, nenechat ho, aby se unavil moc. Nepochybuju, že se učí rychle, jen mi připadá, že si sama odporuješ. On umí povely, od návštěvy si ho odvoláš a posadíš, ale on to vydrží jen chvilku..., prostě ten povel neumí a vzhledem k věku ho ani umět prostě nemůže.
Výchova step by step se vysvětluje po netu složitě, je lepší jednou vidět než 10* číst. Já bych ho štěkat čtvrt hodiny nenechala, protože mi připadá, že se tím přetočí do nervů a to je k ničemu. Jak bych to řešila přesně ti napsat nemůžu, když ho při tom nevidím, jak se tváří, jestli je to výzva ke hře, vynucování si kusu žvance nebo vaší pozornosti atd. Protože každé bych řešila trošku jinak. Zavolejte Rudovi a domluvte si konzultaci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: pon 31. srp. 2009 17:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 25. črc. 2008 11:58
Příspěvky: 102
Bydliště: Šumperk
Shiwa: to je divný, že vám na cvičáku řekli, že to nemá ve 3 měsících cenu. Nám zase řekli, ať přijdeme, že je v tomhle věku důležitá socializace - což víme. Měli tam udělanou skupinku s takhle malýma pejskama, kde jsme se učili pár věcí, ale pomalinku...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: úte 01. zář. 2009 09:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 28. srp. 2009 06:17
Příspěvky: 24
Bydliště: Pezinok, SR
Essi

Ano odporujem si, lebo je jasne, ze to steniatko nedokaze zostat sediet, ked pride niekto novy a chce si vsetko preskumat, je jasne, ze sa to neda v 3 mes.!!! Preto som sa pytala na nejake rady, skakanie sme vyriesili tym, ze je na stole v miske nasypane cierne korenie a to ju hned odradi a po 2 dnoch uz neskace :))) Kuse sice stale, ale myslim, ze to nebudeme nejako riesit, lebo vsetci hovoria, ze to po prezubeni prejde..tak snad :) No a to stekanie je hlavny problem.. Ja som sa ju snazila ukludnit, cupla som si k nej a rozpravala sa s nou, ukludnila sa, ale len na chvilu.. Teraz je to take akoby si vynucovala nieco k jedeniu, lebo vzdy ked niekto s niecim suchne v kuchyni tak sedi a zobre a po chvili zacne stekat.. Viem, ze sa to neda takto po nete, len Rudo je pre nas daleko :(

Nicol

No ja som tiez chcela, aby Lara bola medzi psikmi a socializovala sa. Lebo kamoska ma 2 rocnu vyzlu a vela veci sa od nej uci ked su spolu. Dufam, ze to na tom cvicaku dobre dopadne, povedali nam, aby sme jej vecer nedali zrat ani rano a prisli na 9-tu s parkami, syrom a inymi pamlskami. Len som zvedava ako nasa mala vydrzi tak dlho nejest !!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: úte 01. zář. 2009 09:53 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
shiwa714 píše:
povedali nam, aby sme jej vecer nedali zrat ani rano a prisli na 9-tu s parkami, syrom a inymi pamlskami. Len som zvedava ako nasa mala vydrzi tak dlho nejest !!!

Tak to určitě ne! Večer jí dejte nažrat normlně, ráno ne. Na cvičák by se mělo chodit nalačno, resp. ne po nakrmení. Pokud normálně krmíte ráno v sedm a na cvičák přijdete ve dvanáct, nakrmila bych i ráno. Je to štěně, musí žrát několkrát za den. A co se týče kousání (ať jsme v tématu). Nic nepřejde samo, pokud jí nebudete usměrňovat už teď (nekonečnou výměnou za něco, co kousat může, ...) přezubování tomu nezabrání. Pokud jí teď dáte základy návykům slušného chování, tak přezubování pomůže :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: úte 01. zář. 2009 10:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 05. bře. 2009 14:34
Příspěvky: 73
Bydliště: Praha
shiwa714 píše:
povedali nam, aby sme jej vecer nedali zrat ani rano a prisli na 9-tu s parkami, syrom a inymi pamlskami.

Tohle mi prijde moc u tak malyho stenete. Dela se to u velkych psu, ale trimesicni stene ma jist pravidelne petkrat denne, podle me hrozi, ze ji bude spatne. Nektery stenata zvraci, kdyz se jim vynecha jidlo celou noc, napr. od 19 do 7 hod, tak jim je pak v noci spatne. Asi bych vynechala jen ranni krmeni. Pochybuju, ze mate nezravce, kterej se nebude chtit dat motivovat pamlskama, kdyz nebude uplne totalne vyhladla :)

S tim kousanim - jen bych poznamenala, ze po prezubeni se kousani vetsinou o neco zlepsi, to je fakt, taky uz to tolik neboli jako od tech jehlicek, ale stejne bych fenecku ucila, ze se kousou hracky a ne lidi, protoze by to vedet mela. I od druhych zubu to boli a navic bude mit cim dal silnejsi stisk a cim pozdejc ji to budete odnaucovat, tim hur to pujde. Rozhodne neplati, ze kdyz prezubi, tak prestane do lidi kousat, hrat si bude chtit porad a tohle je pro ni prirozenej zpusob, takze je potreba naucit co jo a co ne bez ohledu na to kolikaty zuby ma.

_________________
Katerina, Apollo a Betty
http://www.fcretriever.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: úte 01. zář. 2009 10:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 28. srp. 2009 06:17
Příspěvky: 24
Bydliště: Pezinok, SR
Dakujem :) Ja som si tiez myslela, ze to je brutal nedat jej tak dlho papat :) Oki, tak vecer jej dam a rano nie. To kusanie, my ju usmernujeme na hracky a podobne, mam pocit, ze sa to pomaly umiernuje, len niekedy, ked je moc rozsantena, tak kuse velmi, ale myslim, ze to takym stylom - hrame sa. Ja som len chcela vediet ci ju zato mame karhat, lebo veterinarka povedala, ze na nu treba mat trvdu ruku hned od mala a ze treba trestat.. Co sa mi zdalo cudne na stena !!!! Chovatelia radili tahat za kozu, vrcat alebo kricat.. :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: úte 01. zář. 2009 10:31 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
shiwa714 píše:
veterinarka povedala, ze na nu treba mat trvdu ruku hned od mala a ze treba trestat.. Co sa mi zdalo cudne na stena !!!! Chovatelia radili tahat za kozu, vrcat alebo kricat.. :(

veterinář je od toho, aby léčil, od toho aby vychovával, o výchově ví kulový (čest vyjímkám) a pokud doktorka studovala u nás (Košice neznám), tak to platí dvojnásob. Za co chceš trestat? Za to že si hraje? A navíc, trestat můžeš až když opravdu a jistě ví, že něco dělá špatně (že něco děla nemá) a přesto to udělá. Křičením jen přileješ emoce a kousavost zvýšíš (nehledě na to, že dost klesneš v jejích očích), a tahání za kůži, nedej bože vytřepání... no comment (mrkni do tímatu, kde se probírá trestání psa, jak a kdy, myslím, že se tam dovíš zajímavé věci :wink: )

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: úte 01. zář. 2009 10:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. kvě. 2009 09:13
Příspěvky: 782
Bydliště: Kladno
Určitě na ni nekřič,můj ,,malej" taky kouše jak piraňa a když jsem na něj za začátku zvyšovala hlas,abych ho usměrnila,šíleně mne kousal do nohou,tak ho to vždy ještě víc rozdráždilo.Vím,že když to někdy fakt bolí,je těžký udržet hlas v klidu,ale vyplatí se to.Už mne do nohou vůbec nekouše.

_________________
Linda a Jackie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: úte 01. zář. 2009 11:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Asi by tu měla padnout jedna důležitá rada - vymeň veterinářku. Myslím to zcela vážně.

Co do psa vložíš, to on vrátí celému svému okolí a tedy i tobě. Má ta tvoje paní doktorka na to, aby to ustála, když to radí ostatním? Ach jo..... .

Štěníka je potřeba utlumit, když se moc rozdování a moc kouše. Křikem přileješ emoce do emoce a je to ještě horší. Trestat ho? Za co? Že nejste schopni mu vysvětlit, že tohle nemá dělat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: úte 01. zář. 2009 11:06 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Essi píše:
Asi by tu měla padnout jedna důležitá rada - vymeň veterinářku. Myslím to zcela vážně.

Nevidim důvod měnit, pokud svojí práci dělá dobře. Podotýkám, že výchova a poradenství ve výchově či výcviku není prací veterináře.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: úte 01. zář. 2009 11:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
já bych se spíš vážně zamyslela nad cvičákem kde poradí nechat tříměsíčního prcka půl dne hladovět :evil: . Jak tu někdo správně napsal, takovýhle prcek má žrát pětkrát denně. Na cvičáku by se měl hlavně vydovádět s ostatními štěňaty a mezi to zařadit krátké (opravdu krátké!) výukové lekce a odpočinek. Pokud po vás budou chtít půlhodinové soustředění, zmiz odtamtud!
Určitě netrestat, v tomto věku fakt nemáš za co - vysvětlovat, ukazovat, převádět na povolenou činnost, zase vysvětlovat. Co do psa teď vložíš, to se ti pak stokrát vrátí. A platí to v dobrém i zlém, tak se snaž aby toho špatného bylo co nejmíň.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: úte 01. zář. 2009 11:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 28. srp. 2009 06:17
Příspěvky: 24
Bydliště: Pezinok, SR
No veterinarka je velmi dobra praveze :) Teda co sa tyka starostlivosti o psikov je tu jedna z naj! No my sme ju netahali ani nic take !! To iba pisem co vsetko naj radili ostatni, takze preto som sa hned obratila na vas. My na nu nezvysujeme hlas ani nic, vzdy sa to snazime previest na hru a nekricat, dat jej hracku a podobne. Len niekedy to proste nejde, ked sa vam pes zakusne do ucha alebo do nosa a ma z toho hroznu srandu.. :) Alebo u tej veterinarky, chcela jej pozriet uska a mala jej skoro prekusla prst.. Tak to su take situacie, ked neviem ako mam reagovat :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: úte 01. zář. 2009 11:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Malá se jí prostě bojí, tomu se nedivím. Naše paní doktorka přistupuje ke štěníkům tak, až si je získá, hraje si snimi, krmí je a při tom jen tak mimochodem udělá, co udělat potřebuje včetně očkování. Když je potřeba pejska přidržet, uděláme to také jen tak mimochodem a zákrok se odbyde rychle a pokračuje se ve hře. Pokud se už stane, že jí nějaké zvíře hryzne - například naposled se o to pokoušek psík mývalovitý - ani jí nenapadne pak majiteli radit tvrdou ruku a trestat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: úte 01. zář. 2009 11:49 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Nevím podle čeho soudíš že se bojí, Podle toho že jí málem "ukousla" prst? Kouše všechno a všechny no a když se teda do její blízkosti přiblížil prst kterej jí šahá na ucho... Neviděla bych to tak tragicky.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: úte 01. zář. 2009 14:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 31. říj. 2008 19:17
Příspěvky: 251
Bydliště: praha
Oni vyžláci mají sklon k hysterii, takže bych věřila, že kousla ze strachu. Já jsem chodila na kliniku, kde se doktři střídali a byl vážně znát rozdíl podle přístupu doktora. S některým šlo ošetření v klidu a s některým to bylo peklo. Jednou mi ho doktorka dokonce začala fackovat po čumáku, když si chtěl sundavat obvaz, který měl poprvé v životě. Takže bych u štěněte vybírala doktora podle toho jak to s nima umí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: úte 01. zář. 2009 21:02 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 07:53
Příspěvky: 631
JJ, většina vyžláků, které znám jsou hodně citliví a vnímaví. Tak že jakékoliv zbytečně drsné a špatně načasované trestání může z psáka udělat neurotika.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: stř 02. zář. 2009 08:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 25. črc. 2008 11:58
Příspěvky: 102
Bydliště: Šumperk
shiwa714 píše:
Nicol

No ja som tiez chcela, aby Lara bola medzi psikmi a socializovala sa. Lebo kamoska ma 2 rocnu vyzlu a vela veci sa od nej uci ked su spolu. Dufam, ze to na tom cvicaku dobre dopadne, povedali nam, aby sme jej vecer nedali zrat ani rano a prisli na 9-tu s parkami, syrom a inymi pamlskami. Len som zvedava ako nasa mala vydrzi tak dlho nejest !!!


Nám taky říkali, že nemá jíst, ale to záleží na pejskovi. Jde o to, aby o všechny ty pamlsky měla zájem a v podstatě kvůli nim udělala, co ty chceš. Já protože vím, že je Megie popelnice a žere, dokud jí dávám, tak nám stačilo, aby vyloženě tam nešla nažraná. To znamená, že když jsme tam šli na 16tou hodinu, tak jsem jí dala naposled ve 12 hodin.... takže si myslím, že s tím nežranim je to dost přehnaný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: stř 02. zář. 2009 08:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Docela zvláštní způsob "pozitivní" motivace, nezdá se vám? Nejdřív nechám štěně doslova vyhladovět - brutální donucovák jako prase (s prominutím), pak ho budu "pozitivně" motivovat pamlsky - to je postavené na hlavu a každého bych s takovou radou poslala hluboko do tmy, zvlášt když jde o tak malé štěně. Já osobně bych vybrala jiný cvičák.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: stř 02. zář. 2009 14:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. kvě. 2009 09:13
Příspěvky: 782
Bydliště: Kladno
Vždycky když si přečtu nějaké ,,zaručené ´´ metody některých cvičáků,jsem upřímně ráda,že já jsem na tom našem zatím na nic podobného nenarazila.A taky se pak nedivím,že tu proti cvičákům mají někteří averzi.

_________________
Linda a Jackie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: stř 02. zář. 2009 15:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 25. črc. 2008 11:58
Příspěvky: 102
Bydliště: Šumperk
Taky se mi některé věci zdají zvláštní... tak jsem to dělala tak, že jsme si některý věci dělali po svým. Když si toho někdo všiml, tak jsem řekla, že jsem to spletla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: stř 02. zář. 2009 20:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 28. srp. 2009 06:17
Příspěvky: 24
Bydliště: Pezinok, SR
Mate pravdu, vyzly su velmi emotivne a je na nich poznat vsetko. Ked sme na nu par krat nakricali, tak bola aj ona k nam odporna a tak sme prestali zvysovat hlas ked nieco vyviedla, a odvtedy je ako anjel, kuse ked ma chut sa hrat, niekedy to trosku prepiskne, ale je to steniatko :) inac to agresivne vrcanie a stekanie pomaly prestava :) No a k tomu cvicaku, ja som tiez nechapala preco jej nemam dat jest, ved to by bola od 13 do 9 rano bez jedla??!!!! Urcite nie!!! Ja dufam, ze to nebude nejake brutalne, neviete od kedy je pes schopny spravne reagovat a vnimat povely a ucit sa?? Ze ci naozaj nie je skoro ju nejako tvrdo trezurovat povely??? Ja som psickar zaciatocnik, takze vas prosim o raduuu!! Dakujemmm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: čtv 03. zář. 2009 06:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Drezúrování povelů nepraktikuju v žádném věku psa. Štěník je schopný učit se a chápat už klidně v tomhle věku, ale dala bych si záležet na tom, abych postupovala klidně, vlídně a pozitivně. Žádné škubání za obojek, tlak na zadek při sedání, podrážení nohou při lehání a tak dál. Všechno formou pro pejska příjemné mechanické pomoci, úprava poloh v rámci pohlazení, pochvala. Pokud pejsek nechápe, zachovat klid, netlačit, ale zapřemýšlet, proč nechápe a postup upravit pejskovi na míru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: čtv 03. zář. 2009 13:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
závidím ti kousající vižlinku. Můj puberťák už kouše jen tenisáky a jiné věci. Jsou moc citlivý, ale i potřeštění a rozhodně bych tak malé štěně nedrilovala na cvičáku, ale brala ho tam spíš jen pohrát a sem tam občas něco pocvičila. A chovatelé taky nemají vždy pravdu v tom jak vychovávat štěně. Stačí se podívat na jakékoli lovecké zkoušky jak je tam většina psů vynervených a asociálů.

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: čtv 17. zář. 2009 07:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 28. srp. 2009 06:17
Příspěvky: 24
Bydliště: Pezinok, SR
Afra

Tak nasa kuse uz iba pri hre, lebo jej uz zacali vypadavat zubky :)) Inac je pohodova, uz sa ukludnuje, mam taky pocit, ale chcem sa ta opytat, aj vas vyzliak tak skace na vsetko a na vsetkych???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: čtv 17. zář. 2009 09:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
jj taky je jako hopík,ale teď už je více v klidu, je u 9měs. a řešíme to povelem dolů s tím, že má za sebou couračku a když se o neco snaží je naveden, že to se nedělá. Ale hodně se to zklidnilo i tí, že nevítáme a neloučíme.

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: čtv 17. zář. 2009 10:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 31. říj. 2008 19:17
Příspěvky: 251
Bydliště: praha
Jé je, skákání na lidi jsem tu řešila já. Některé vyžly to tak mají. A je to fakt problém, když vyroste, zesílí a začne se tě v pubertě míň držet. Nenech jí z toho si udělat zvyk. Snaž se tomu předejít, jestli to dělá pravidelně, tak jí když půjdete okolo člověka nalákdej na hračku a taky cvičte na vodítku absolutní klid při potkávání lidí. Jestli ji to zustane do puberty tak ji to zustane az do jednoho roku: Tak mi to predpovidali lidi, co meli stejny problem a tak to taky bylo at jsem se snazila sebevic.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: čtv 17. zář. 2009 10:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 31. říj. 2008 19:17
Příspěvky: 251
Bydliště: praha
Jo to nevítání a vůbec ignorování v jakékoliv situaci těch stavů, kdy se může radostí zbláznit je hodně důležité. To mi došlo hodně pozdě, ale je to asi to hlavní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: čtv 24. zář. 2009 20:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. kvě. 2009 09:13
Příspěvky: 782
Bydliště: Kladno
Chtěla jsem se Vás jen zeptat,těch co taky měli problémy s přílišným kousáním Vašich miláčků,jestli se to věkem zlepšilo.Protože mému mladému pánovi byl minulý týden rok a kousání je pořád jeho nejoblíbenější činnost.Může to mít spojitost,že když spolu blbnem,má kousání ode mne povolený?Ale pak se třeba nedá normálně pohladit,hlavně když si ho někdo z rodiny chce pohladit,chytá je za ruku.Mám si sním přestat takhle hrát?On i když mne vítá,cpe si moji ruku do tlamy,ale je u toho fakt něžnej.

_________________
Linda a Jackie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: čtv 24. zář. 2009 21:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 31. říj. 2008 19:17
Příspěvky: 251
Bydliště: praha
Bivísek 1,5 taky děsně rad kouše a hraju si s ním tak i se nechám lovit, ale musí okamžitě zastavit když řeknu a nikdy ho nenechavam vynucovat si kousací hru. Musi se to trénovat, samo to nepřejde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: pát 25. zář. 2009 07:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. čer. 2007 14:36
Příspěvky: 491
Bydliště: Praha 3 - Královské Vinohrady
Jak už tu bylo několkrát řečeno, dej mu místo ruky něco co kousat může - třeba uzlík...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: pát 25. zář. 2009 08:33 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
lomata30 píše:
....Může to mít spojitost,že když spolu blbnem,má kousání ode mne povolený?...
Ne že je to možné, ale naprosto jisté. Mívám tady hodně často psy, u kterých se touto formou hry spustila nepředstavitelná forma nekontrolovatelné agrese. Tím tě nechci nijak děsit, ale osobně volím raději jiné formy hry, než je kousání psa do rukou. Pokud tedy nechci psa obranáře, který si může s člověkem dělat v tomto směru co chce.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: pát 25. zář. 2009 08:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. kvě. 2009 09:13
Příspěvky: 782
Bydliště: Kladno
Děkuji za odpověd,hned na tom začnu pracovat....!To jsem teda hodně hloupá,že jsem svolila k takové hře...aby byl agresivní,to bych opravdu nechtěla. :Hangman:

_________________
Linda a Jackie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: pát 25. zář. 2009 09:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 31. říj. 2008 19:17
Příspěvky: 251
Bydliště: praha
Když se to dělá dobře tak se tak pes učí sebeoládání a být vnímavý k člověku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: pát 16. říj. 2009 08:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
Hledala jsem téma a tohle je asi nejbližšší. Nemám žádný velký problém, ale moje štědno (4 měsíce) je "přenašeč věcí". Neničí, ale neustále něco přenáší od někud někam. Není u nás možné všechno odstranit nebo dát do výšky. Nosí všechno co najde a co unese. Což je docela dost, protože má už 23 kg. Já na to reaguji tak, že mu věc bez řečí vezmu a dám mu něco co nosit může. Teď má velkou zábavu s nošením uhlí do baráku (to kontroluji u dveří co má v tlamě). Přijde mě to chvílema i zábavné (to nevím jestli nedělám chybu), když vidím jak vleče velkou holinu vel. 44 ze stodoly a pracně ji umístí v předsíni. Mám reagovat jinak? Je to štěně a podle mě si takhle hraje. On nijak neprotestuje, když mu to bez řečí beru, prostě mimoděk mu to seberu a dám mu něco jiného.

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: pát 16. říj. 2009 14:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Vladimíra Hovorková píše:
Hledala jsem téma a tohle je asi nejbližšší. Nemám žádný velký problém, ale moje štědno (4 měsíce) je "přenašeč věcí". Neničí, ale neustále něco přenáší od někud někam. Není u nás možné všechno odstranit nebo dát do výšky. Nosí všechno co najde a co unese. Což je docela dost, protože má už 23 kg. Já na to reaguji tak, že mu věc bez řečí vezmu a dám mu něco co nosit může. Teď má velkou zábavu s nošením uhlí do baráku (to kontroluji u dveří co má v tlamě). Přijde mě to chvílema i zábavné (to nevím jestli nedělám chybu), když vidím jak vleče velkou holinu vel. 44 ze stodoly a pracně ji umístí v předsíni. Mám reagovat jinak? Je to štěně a podle mě si takhle hraje. On nijak neprotestuje, když mu to bez řečí beru, prostě mimoděk mu to seberu a dám mu něco jiného.

Bol by z neho skvelí asistenčný pes,na podávanie vecí a tak.. :D Predpoklady na to má. :yawinkle:

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: pát 16. říj. 2009 14:37 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Moje fenka je taky přenašeč, jen se teda specializuje na klacky všech rozměrů. Už jí říkám dřevorubec, byla by skvělej pomocník v lese :-) Bydlím v bytě, tak tam se nemůže moc realizovat, ale věřím tomu, že kdyby jsme byly v domku, tak mi ze zahrady donese každou větvičku. Já myslím, že to řešíš dobře, nedělala bych to jinak. Je to myslím opravdu jen hra :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: pát 16. říj. 2009 15:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
deuška mi taky takhle přemistuje věci- dělá to z čisté nudy. ve vašem případě bych toho zkusila opravdu využít ve výcviku a v zabavení psa

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: pát 16. říj. 2009 21:13 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Indiánka píše:
Bol by z neho skvelí asistenčný pes,na podávanie vecí a tak.. :D Predpoklady na to má. :yawinkle:

Asi tak nějak. Využij to jako přednost a nauč nosit konkrétní věci, kterým dávej jména.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 799 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 16  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!