Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 25. dub. 2024 20:47
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 799 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: čtv 17. úno. 2011 13:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Jakou si jí uděláte, takovou jí budete mít. Když vás okusuje, nestačí hračku nabízet, ale je nutné hračku udělat zajímavou, rozhýbat jí, hrát si s ní, aby měla důvod se hračce věnovat. Zákazové povely a křik FUJ vám nemůže pomoct, protože v jejjích očích na ní štěkáte, přidáváte se k jejímu dovádění. Hovínka může jíst proto, že byla u nečistotných chovatelů. To odpovídá i tomu, že jí je 7 týdnů a máte jí už doma, když měla být ještě nejméně týden u mámy, nebo jí může něco chybět ve stravě. Dominance a žárlivost u tak malého štěněte? Může se jiných psů bát a proto je odhánět nebo zkouší si vás hlídat. Je na vás, abyste jí pochopitelnou a příjemnou formou k žádoucímu jednání nasměrovali a vedli. Určitě bití a trestání nejsou tou správnou metodou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: ned 20. úno. 2011 19:40 
Offline

Registrován: čtv 17. úno. 2011 08:26
Příspěvky: 6
Bydliště: Nový Bydžov
Díky :) Ona se po mě o hání hlavně když spí a my potřebujeme někam odjet, tušíž ji pomalu budíme. To bych celkem i dokázala u štěněte pochopit. Ale aby se oháněl, když ji zvednu do náruče po té, co ji zakážu nějakou činnost, to s emi nelíbí. Začli jsme praktikovat, že jí řekkneme, že nsmí a 15 nmin se s ní pak nebavíme, ignorujeme. No v každém případě se chystáme na free sobotu u pana Desenského. Jen se musím přiznat, že mi mapy na seznamu neukázaly Vlčáry. Pošlete mi prosím upřesnění?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: ned 20. úno. 2011 19:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Hledej obec Zlátenka u Pelhřimova. :wink: Na free zajeď co nejdřív, než nasekáš zbytečných chyb. :idea:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: ned 20. úno. 2011 19:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
je to tady: http://www.mapy.cz/#st=s@sss=1@ssq=Zl%C3%A1tenka@@


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: ned 20. úno. 2011 19:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
tu ignoranci bych si dobre rozmyslela byt vami,podle me to ten pes nechape,ale jak psala Lenka,co nejdrive na free a nebojte se Rudy zeptat. Vlcary jsou takovy mistni nazev,ten na mape nenajdete...

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: ned 20. úno. 2011 19:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
petulako píše:
Díky :) Ona se po mě o hání hlavně když spí a my potřebujeme někam odjet, tušíž ji pomalu budíme. To bych celkem i dokázala u štěněte pochopit. Ale aby se oháněl, když ji zvednu do náruče po té, co ji zakážu nějakou činnost, to s emi nelíbí. Začli jsme praktikovat, že jí řekkneme, že nsmí a 15 nmin se s ní pak nebavíme, ignorujeme. No v každém případě se chystáme na free sobotu u pana Desenského. Jen se musím přiznat, že mi mapy na seznamu neukázaly Vlčáry. Pošlete mi prosím upřesnění?


Ty jí zakážeš činnost - to znamená, že na ní štěkneš nějaký zákazový povel, kterému ona vůbec nerozumí, ale cítí z něj agresi, je naprosto logické, že se ohání, když jí zvedáš, protože čeká na pokračování té agrese. Řešíš to znovu pro ní nepochopitelným zákazem a pak si jí nevšímáš a ona neví proč. Bylo by dobré dávat povely směrovací, které jí naučíte srozumitelným a příjemným vysvětlením a pochvalou, neštěkat nefungující zákazové povely a netrestat jí za to, že vám nerozumí. Na to fríčko určitě jeďte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: ned 20. úno. 2011 21:10 
Offline

Registrován: čtv 17. úno. 2011 08:26
Příspěvky: 6
Bydliště: Nový Bydžov
dekuju. Urcite prijedeme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: pon 21. úno. 2011 10:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Zmírnila bych přístup ke štěněti. Co třeba místo budíčku zavolat jménem a nabídnout misku se snídaní?
Zakazování činnosti u štěněte nemá smysl. Dělá něco co nechcete - musíte ji okamžitě zaměstnat jinak, vrazit jí do huby něco jiného, přemístit ji z místa, kde být nemá, někam, kde být může, a zařídit, aby se tam nevracela... atd.
Zvedání do náruče jí může taky vadit, tak ji na to zvykejte postupně a nedělejte to pro ni v nepříjemných situacích a nepříjemným způsobem. Přemístit ji můžete i postrčením po zemi nebo na vodítku.
Nemluvit se štěnětem v situacích, jak to popisuješ, nemůže mít podle mě žádný výchovný účinek, je z toho akorát zmatená a nechápe změny vašeho chování - jste pro ni nevypočitatelní a kazíte si základy respektu. Pes nebude respektovat a poslouchat někoho, kdo se chová divně a nepochopitelně.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Agresivita štěněte
PříspěvekNapsal: pon 21. úno. 2011 14:10 
Offline

Registrován: pon 21. úno. 2011 07:46
Příspěvky: 3
Bydliště: Doksy
Mám doma 2měsíční fenku Anglického kokršpaněla.Někdy je miloučká když se probudí ale jakmile začne dovádět je strašně nervní když jí chci za něco potrestat vezmu si jí do ruky začne házet nervně hlavou vrčet tak jí vezmu za kůži o ona cení zuby štěká vrčí a je nervní.Nevim co stim mám dělat jestli jí trestat nebo to přehlížet dokonce jsem jí kousla za krk v ona pořád cenila zuby a byla ještě víc nervní.
Moc prosím o odpověď děkuji!!
Proč jí chceš za něco trestat? Jak jsi jí v jejím věku dokázala naučit, co přesně se má dělat, že už jí v tomhle věku chceš trestat?? Jak ona může vědět, co chceš? Jestli na ní houkáš nějaké povely, ona netuší, co to znamená. Měla bys jí to nejdřív pozititní metodou a motivací naučit, pochválit. Až to bude umět, můžeš to po ní požadovat. Dřív ne.
Vezmeš jí za kůži, tedy znovu trestáš, vyhrožuješ zabitím, doslova. Divíš se, že se brání? Také by ses bránila, kdyby tě někdo chtěl zabít, ne?
Vykašli se na tenhle styl výchovy, uvědom si, že bys měla vychovávat a učit a ne trestat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pon 21. úno. 2011 17:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Kikinka0: TVůj dosavadní přístup ke štěněti je založen na agresi, je třeba si pročíst okolní témata a změnit svůj přístup ke štěněti. Pročti si tu vše a ptej se, budeme se snažit Ti pomoci. Nekousej své štěně za krk, neber ho takto agresivně do ruk a už vůbec s ním netřepej, je to cesta do pekel, vím o čem píšu. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pon 21. úno. 2011 17:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 19. dub. 2009 07:52
Příspěvky: 1152
Bydliště: Brno, občas Praha
Kikinko, proboha, mas doma male miminko, takze zapomen na TRESTANI. Takovehle prte mas zvykat na zivot kolem nej, ma to pro nej byt zabava a radost a ne, ze je trestano za neco, cemu vubec nerozumi. Vypust z hlavy veskere uvahy o trestech a uzivejte si spolecne steneci vek - hrajte si, blbnete...kdyz to prehani s nafanim, nenasilne ho presmeruj na jinou cinnost, ale urcite ho netahej za kuzi ani do nej nekousej. Pejsek je nervni, protoze ti NEROZUMI. Poradne si procti tuhle poradnu, protoze na tvoje otazky se tu odpovidalo uz mockrat.

_________________
Čím více poznávám lidi, tím raději mám svého psa...
www.dejtenamsanci.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pon 21. úno. 2011 18:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
pro obě - ŠTĚNĚ MÁ NOŽIČKY, není potřeba brát jej do náručí, zejména ne když by to znamenalo něco nepříjemného. Odveďte pozornost hračkou nasměrujte prcka kam má jít, ale nzvedejte ho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: čtv 24. úno. 2011 07:35 
Offline

Registrován: čtv 17. úno. 2011 08:26
Příspěvky: 6
Bydliště: Nový Bydžov
Ahoj. Štěně má sice nožičky, ale když máš doma schody a štěně se má vyvyrovat chůze do a ze schodů, moc jiného než vzít ho do náručí nezbývá. Ale v každém případě jsem vrčení odbourali, mladá dáma si začíná zvykat doma sama, takže si nás o to víc hlídá a nevrčí. Jen vznikl další problém. Ještě pořád s náma spí v posteli a poslední tři noci probíhali takto: Kolem 22.00 jdeme ven - čůrat, kadit, před tím jsme si hráli, musí být unavená, ale přesto když vlezeme do postele, dostane jakoby šílený záchvat kousání, je jak malá pyraňa. odvedení pozornosti na hračky (a věřte že jí je jen tak nenabízíme, ale hračky se hýbou, vydávají zvuky...v našem podání), ale i tak ji nezajímají, lepší je útočit na nás. Nakonec tak po 15 min se nechá uhladit do spánku. Ale nevím v čem je příčina a hlavně jak to zvládat. Nechci na ní křáčet, uhodit ji, nic takového, asi by to stejnak ani nezabralo, ale změnové příkazy (sedni, lehni) nic takového nefunguje, prostě jen počkat až se uklidní. A to je hrůza, když útočí pyraňa i na obličej, že :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: čtv 24. úno. 2011 08:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Proboha, proč bys jí měla uhodit? Proč o tom jen uvažuješ? :idea:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: čtv 24. úno. 2011 08:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18. zář. 2009 13:00
Příspěvky: 196
Bydliště: Praha - Horní Měcholupy
Dvouměsíční mimino nemůže chápat, co znamená "sedni" nebo "lehni", takže povely bych zatím zcela vynechala.
Je úplně normální, že je nejakčnější večer a brzo ráno, to je prostě přirozený rytmus většiny štěňat (u nás tenhle cirkus probíhal pravidelně kolem čtvrté až půl páté). Přesměrování na hračky a uhlazení do klidu je správná cesta - a nebojte, přejde to:-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: čtv 24. úno. 2011 08:20 
Offline

Registrován: čtv 17. úno. 2011 08:26
Příspěvky: 6
Bydliště: Nový Bydžov
To že píšu o uhození pouze znamená, že to vylučuji předem, jelikož někteří tady mají ve zvyku si to myslet :)

Děkuji za uklidnění, doufám, že to přejde :) Jinak ji vystěhuju na chodbu bez pardonu :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: čtv 24. úno. 2011 08:55 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
To, že štěně takhle útočí před spaním je úplně normální. Vydržte to těch cca 15 minut, ono se to časem zlepší, až povyroste.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: čtv 24. úno. 2011 12:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 16:05
Příspěvky: 661
Bydliště: Brno
štěňátka jsou dokonalé a prostě koušou, to přejde, hlavně za to štěně nekárej nepřiměřeně! to je hrozně špatně... brácha má teď štěně VSSP a já když koriguji hry štěníka s čubinkou mám ruce jak cedník :roll: :twisted: štěně kouše i moji čubu(a fest) a ta mu nikdy za to nedala přes čumák - ví, že je to hra. Chce to trpělivost a naučit se to zvládat přes hračky - mě se osvětčil ručník na přetahování nebo kost(pravá morková ne náhražky ze zveráče)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: čtv 24. úno. 2011 16:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
petulako píše:
Ale aby se oháněl, když ji zvednu do náruče po té, co ji zakážu nějakou činnost, to s emi nelíbí. ?

Tady o schodech nic nepíšeš...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrceni/ceneni zubu
PříspěvekNapsal: sob 26. úno. 2011 16:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 11. úno. 2011 22:23
Příspěvky: 30
Bydliště: Milovice
Díky, tak tady jsem se poučila, holčička také na mě zavrčela dnes, chtěla jsem ji odtáhnout z balkonu, kde jako malý novofunlan´dan ráda lehá a sleduje ulici. Zatím moc na přivolání nereaguje - mám ji týden a jsou jí dva měsíce - na vodítku je to o dost lepší.

I já zvolním, asi po ní chci opravdu moc. Ví za týden, co je fuj, ví co je na vodítku pojď, nesmíš a trošičku ke mně.
Příběhy s asiaty budou přínostné i u mě, funďa je sice straščně hodné plemeno, ale také tvrdohlavé, tak se obrním trpělivostí. :oops:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrceni/ceneni zubu
PříspěvekNapsal: sob 26. úno. 2011 19:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Proč jí učíš místo směrovacích povelů, které jsou důležité pro celý její život povely zákazové?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrceni/ceneni zubu
PříspěvekNapsal: úte 01. bře. 2011 14:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 10:17
Příspěvky: 122
Bydliště: Havířov
Můžu říct, že všechno řeším v pohodě, rozumnou dohodou a malý je úplně perfektní. Momentálně s ním nemám žádný problém, akurát pak ještě na mě zavrčel když zvýkal kuřecí křídlo a já šla zrovna kolem něho, taky rychle pochopil, že mu nikdo nechce nic vzít a zase probíhalo vše v pohodě, pak už jenom vrtěl ocasem když jsem procházela. A ted je vše :icon_thumleft:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: úte 01. bře. 2011 14:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 10:17
Příspěvky: 122
Bydliště: Havířov
vlkXY píše:
štěně kouše i moji čubu(a fest) a ta mu nikdy za to nedala přes čumák - ví, že je to hra.


tak to mám i já. Moje Dejzynka je velmi trpělivá chůva, nikdy malého nepotrestala za to, že ji kouše do pysku, nohy atd. a to si někdy sama říkám, holka, jak to můžeš vydržet. Dejzyna radši uteče.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: 3 měsíční agresivní štěně
PříspěvekNapsal: pát 04. bře. 2011 10:36 
Offline

Registrován: stř 02. bře. 2011 13:10
Příspěvky: 7
Bydliště: Ústí nad Labem
Dobrý den p. Desenský, potřebovala bych poradit.
Pořídila jsem si fenku rotvajlera, ted jí jsou 3 měsíce (a týden) a je velice agresivní, když není po jejím.
Tuto rasu jsem si vybrala protože již jednu fenečku rotvajlera mám (5. let Varry).
Varinka bere Lízinku (3 měsíční) jako své štěně, mezi nimi žádný problém není.
Je to tak měsíc co Líza začala na mě vrčet, a následně agresivně kousat (nebere to jako hru).
Je agresivní ve dvou případech:-když se počůrá doma, tak ji k tomu vezmu a říkám, že nesmí! Počůránek atd. jí se to nelíbí tak začne startovat. -a když si jí chci pohladit, jí se to nelíbí tak začne vrčet, já jí říkám FUJ, nesmíš, a následně začne znovu startovat. (hlazení musí být delší než 30 vteřin)

Jako trest za kousání ji dělám to, že ji vyškubu za kůži u krku-po tom se neschová, a ani neustoupí, ale naopak začne být více podrážděná a kouše ještě více. Kdybych na psa nešahala a nic po něm nechtěla, tak by byla zlatá a neměli bychom žádný problém. Potřebuji tento problém vyřešit, protože už ted jako štěne mě hodně krát pokousala, dokonce jsem musela 2x na chirurgii.
Byla jsem u jedné paní, která má vlasní výchovnou stanici s RTW, a ta mi řekla, že je dominantní a hysterická, poradila mi nějaká cvičení (např. jenom abych fenku posadila vedle sebe-Lízinka se ale začne vrtět, knučet, vrčet, a kousat).
Snažím se na ní hodně mluvit, dávat palsky když je hodná atd. ale stejně nic nezabírá.

Budu vděčná za každou radu. Děkuji.
Kateřina Mikhaylova


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pát 04. bře. 2011 16:06 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Až mám pocit, že si robíš srandu... Trojmesačné dominantné a agresívne šteňa? Len sa bráni tomu, čo robíš ty a nerozumie tomu. Prečítaj si staršie príspevky v téme, kam som tvoju otázku zaradila a neváhaj dlho nad zmenou správania k nej. Šklbanie a vyťahanie za kožu, zákazy pri mláčkach, neprimeraný a nezrozumiteľný tlak sú chyby, ktoré sa dajú v príspevku nájsť hneď a určite týchto omylov bude viac. Daj si záležať na tom, od koho si budeš dať radiť, chovateľka ťa nenasmerovala správne.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3 měsíční agresivní štěně
PříspěvekNapsal: pát 04. bře. 2011 16:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Kateřina M píše:
Je agresivní ve dvou případech:-když se počůrá doma, tak ji k tomu vezmu a říkám, že nesmí! Počůránek atd. jí se to nelíbí tak začne startovat. -a když si jí chci pohladit, jí se to nelíbí tak začne vrčet, já jí říkám FUJ, nesmíš, a následně začne znovu startovat. (hlazení musí být delší než 30 vteřin)

Jako trest za kousání ji dělám to, že ji vyškubu za kůži u krku-po tom se neschová, a ani neustoupí, ale naopak začne být více podrážděná a kouše ještě více. Kdybych na psa nešahala a nic po něm nechtěla, tak by byla zlatá a neměli bychom žádný problém.

Dobry den Katko
prosim, vsude kolem v tematech je popsano, ze hubovat psa/stene ma vyznam jedine pokud ho chytite pri cinu. Pozdejsi trest nechape a vubec netusi, proc jste na ni zla, takze se brani.
Mozna uz se i zacala ruky bat, proto se boji i hlazeni. Hlavne, kdyz hlazeni je zakonceno trestem. V podstate pro ni to probiha tak, ze se ji dotknete, ji se to uz nelibi, protoze tusi co bude nasledovat, zavrci a vy ji skutecne zbijete. Taky by se vam nelibilo, kdyby na vas potom dotycny clovek sahal, kdyz vite, ze budete bita.
O pristupu ke steneti je tady kolem popsano hodne, preji Vam i fenecce, at rychle najdete spolecnou rec. V kazdem pripade, bylo by lepsi, kdyby jste ted jakekoliv tresty pouzivala co nejmene, dokud se nenaucite je pouzivat tak, aby jim pes rozumel. Mozna zjistite, ze jich ani neni potreba..

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3 měsíční agresivní štěně
PříspěvekNapsal: pát 04. bře. 2011 16:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Kateřina M píše:
Pořídila jsem si fenku rotvajlera, ted jí jsou 3 měsíce (a týden) a je velice agresivní, když není po jejím.
Tuto rasu jsem si vybrala protože již jednu fenečku rotvajlera mám (5. let Varry).

Jako trest za kousání ji dělám to, že ji vyškubu za kůži u krku-po tom se neschová, a ani neustoupí, ale naopak začne být více podrážděná a kouše ještě více.
Kateřina Mikhaylova
To sa divím že si vychovala v pohode prvú rotvíčku,to si ju vychovávala podobne sko píšeš teraz so štendom,alebo prvý pes bol vychovávaný iným sposobom?
Kateřina M píše:
Byla jsem u jedné paní, která má vlasní výchovnou stanici s RTW, a ta mi řekla, že je dominantní a hysterická..
Na to prišla ako? Vlastne áno,štendu vyhrážaš smrťou,tak sa nedivím že sa proti tomu bráni ako by jej šlo o život. :?

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pát 04. bře. 2011 16:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
to by mne zajimalo kolik "ta pani z vychovne stanice" videla dominantnich psu - mam pocit ze zadneho Za vic jak dvacet let co pejskarim jsem videl dominantnich psu asi pet a ani jeden znich rozhodne nebyl "hystrerycky" - oni tyhle dva stavy se navzajem vylucujou. "Dominantni" trimesicni stene je taky dobrej protimluv.

T ostene vam akorat nerozumi a reaguje obranou na vas tlak a vase vyhruzky. Zkuste se zacit chovat jako "dominantni" pes - tedy s nadhledem, schovivavosti a jistotou.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pát 04. bře. 2011 21:23 
Offline

Registrován: stř 02. bře. 2011 13:10
Příspěvky: 7
Bydliště: Ústí nad Labem
Určitě bych si nedovolila dělat si srandu. V žádném případě se nehodlám štěnátka vzdát, pouze chci, aby to byla vyrovnaná fenka, které mohu důvěřovat.
Mohu se takhle blbě zeptat, když teda chci fenku za čin co právě dělá potrestat, co mám teda udělat aby to bylo správné? (byla jsem v iluzi, že vyškubat za kůži je správné)
Jinak první fenku jsem vychovávala úplně sama, chodili jsme na cvičáky, na závody (poslušnost) atd. a když se na to podívám zpětně tak ano, myslím si, že jsem jí vychovala stejným způsobem (akorád nyní štěně vychováváme dva-s přítelem), Varinka-ta starší na mě byla hodně citově závislá, takže pro ní největší trest byl ten, že jsem se na ní zlobila a když jsem ji chtěla potrestat, tak si pamatuji, že jsem používala noviny, kterými jsem ji dala přes zadek.
Reaguje obranou, to máte pravdu. Ale co mám teda dělat, když např. ji beru na vodítko a ona začne vrčet? Mám to ignorovat?

Děkuji za každý příspěvek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pát 04. bře. 2011 21:33 
Offline

Registrován: stř 02. bře. 2011 13:10
Příspěvky: 7
Bydliště: Ústí nad Labem
Nevím jestli jsem se vyjádřila správně, určitě vidím chybu na své straně a neodsuzuji za svoji výchovu štěně. A před tím než jsem si psa pořídila tak jsem si uvědomila že za jeho činy (dobré i zlé) zodpovídám já. Opravdu jsem zoufalá, protože bych nerada vychovala agresivní rotvajleru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pát 04. bře. 2011 21:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
netrestat - neni za co, ale zacit se chovat tak aby stene melo ve vasi blizkosti jistotu vaseho chovani - chovat se jednoznacne a tak aby vas stene vzdy pochopilo.

pisete:
Citace:
-když se počůrá doma, tak ji k tomu vezmu a říkám, že nesmí! Počůránek atd. jí se to nelíbí tak začne startovat

pokud se stene vycura doma je to vase chyba ze jste sinevsimla ze potrebuje ven - expost ji brat k louzicce a jeste jitam trestat je naprosty nesmysl. nedivte se ze se vas boji a snazi se ze svejch velmi slabejch sil se vam branit viz:
Citace:
a když si jí chci pohladit, jí se to nelíbí tak začne vrčet, já jí říkám FUJ, nesmíš, a následně začne znovu startovat.

Ono vyskubani za kuzi je v psim zargonu jednoznacna vyhruzka zabitim - pokud by se trimesicnim stenetem zatrasla fena tak to to stene pravdepodobne neprezije. To stene se vas boji a nevi jak se pred vami branit - rozhodne neni dominantni nebo to "nedela naschval" chyba je ve vas ne v tom steneti.

jedinym resenim - pokud tu fenu nechceteuplne vynervovat a "zlomit" - je zacit se chovat tak aby vam to stene mo zacit verit to znamena jednoznacne, ale v klidu a bez agrese vuci nemu.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pát 04. bře. 2011 21:54 
Offline

Registrován: stř 02. bře. 2011 13:10
Příspěvky: 7
Bydliště: Ústí nad Labem
určitě ji nechci vynervovat, snažila jsem se s ní "bojovat" protože jsem nechtěla aby byla agresivní, opak je ale pravdou.
Mohu se ještě zeptat na situaci, kdy mám štěnátko u sebe a začne vrčet-mám ji nechat být a přestat jí hladit? (když si jí nechám u sebe, tak začne vrčet, silněji vrčet a potom kouše)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pát 04. bře. 2011 22:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Kateřina M píše:
Mohu se ještě zeptat na situaci, kdy mám štěnátko u sebe a začne vrčet-mám ji nechat být a přestat jí hladit? (když si jí nechám u sebe, tak začne vrčet, silněji vrčet a potom kouše)


Ja bych to resil tak ze kdyz si chci stene pohladit privolal bych si ho k sobe (nechodil bych za nim). pokud by zacalo vrcet tak bych se mu vysmal a pokracoval v hlazeni "proti jeho vuli" pokud by po mne vystartovalo v naprostem klidu bez emoci bych ho jen z toho hlazeni primacknul k zeni a pockal az se zklidni a pak bych pokracoval v hlazeni vse beze slov a v klidu. Ale tohle neni az tak jednoduchy jak to pisu - dulezity je pri tom jakym zpusobem stene primacknete, ale hlavne kdy a jakym zpusobem ho potom pustite. Taky je strasne dulezity kdyz po vas vyjede tak neuhnout - kdyz neuhnete utok ndokonci kdyz uhnete budete pokousany. Problem je ze se stene uz presvedcilo o tom ze kdyz vas kousne tak vyhraje.

osobne vam doporucuju si dobre procist tuhle poradnu -udelat si trochu obrazek a pak zavolat Rudovi. Tohle opravdu neni na reseni po netu.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pát 04. bře. 2011 23:37 
Offline

Registrován: stř 02. bře. 2011 13:10
Příspěvky: 7
Bydliště: Ústí nad Labem
Tchor: řádně jsem prostudovala tuto poradnu, a zdřejmě jsem na své stěnátko byla až moc zlá a užívala nevhodné tresty. Na Líze je vidět, že mi nedůvěřuje, když si jí zavolám, tak si sedne 1 metr přede mne, blíže nejde. Nevědela jsem, že se nesmí vyškubávat za kůži, bylo mi to doporučeno jak od cvičitelů, z knížek i od veterináře :( Pouze doufám, že během toho měsíce co jí mám, jsem jí zcela nenarušila myšlení a psychicky nezničila :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pát 04. bře. 2011 23:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Kateřina M píše:
Tchor: řádně jsem prostudovala tuto poradnu, a zdřejmě jsem na své stěnátko byla až moc zlá a užívala nevhodné tresty. Na Líze je vidět, že mi nedůvěřuje, když si jí zavolám, tak si sedne 1 metr přede mne, blíže nejde. Nevědela jsem, že se nesmí vyškubávat za kůži, bylo mi to doporučeno jak od cvičitelů, z knížek i od veterináře :( Pouze doufám, že během toho měsíce co jí mám, jsem jí zcela nenarušila myšlení a psychicky nezničila :cry:

Hlavne sa v tom nenípaj a začni odznova,pes má našťastie tú vlastnosť že ako náhle sa k nemu začneme chovať "normálne" a zrozumitelne ako písal Tchor,na staré krivdy rýchlo zabudne a začnete s čistým štítom obe naraz. :wink:

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: sob 05. bře. 2011 11:44 
Offline

Registrován: pon 30. lis. 2009 21:01
Příspěvky: 31
Bydliště: Kladruby
Když to tu pročítám napadl mne jeden trik který na všerozhryzávající štěněcí a jiné potvory používám. :wink: V zápalu boje kdy nechtějí končit s hrou a jsou příliš agresivní a chňapou po všem na co dosáhnou (zejména když mi cupujou ruce), jim občas podstrčím jejich vlastní tlapku nebo ocásek. Prostě si bezvadně hrajeme a ocásek se do té tlamy nějak připletl. Brzy přestanou kousat tak agresivně a intenzita stisku poleví. :wink:
Myslím že to není nijak násilné, psí mimino neomezuje při hře žádný zákaz a naučí se zmírnit intenzitu hryzání.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: sob 05. bře. 2011 19:29 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Tchor píše:
Kateřina M píše:
Mohu se ještě zeptat na situaci, kdy mám štěnátko u sebe a začne vrčet-mám ji nechat být a přestat jí hladit? (když si jí nechám u sebe, tak začne vrčet, silněji vrčet a potom kouše)


Ja bych to resil tak ze kdyz si chci stene pohladit privolal bych si ho k sobe (nechodil bych za nim). pokud by zacalo vrcet tak bych se mu vysmal a pokracoval v hlazeni "proti jeho vuli" pokud by po mne vystartovalo v naprostem klidu bez emoci bych ho jen z toho hlazeni primacknul k zeni a pockal az se zklidni a pak bych pokracoval v hlazeni vse beze slov a v klidu. Ale tohle neni az tak jednoduchy jak to pisu - dulezity je pri tom jakym zpusobem stene primacknete, ale hlavne kdy a jakym zpusobem ho potom pustite. Taky je strasne dulezity kdyz po vas vyjede tak neuhnout - kdyz neuhnete utok ndokonci kdyz uhnete budete pokousany. Problem je ze se stene uz presvedcilo o tom ze kdyz vas kousne tak vyhraje.

osobne vam doporucuju si dobre procist tuhle poradnu -udelat si trochu obrazek a pak zavolat Rudovi. Tohle opravdu neni na reseni po netu.


Určite by som sa snažila uvedomiť si, ktoré situácie nezrozumiteľné pre šteniatko túto nedôveru spôsobili, bude to pravdepodobne ten neprimeraný trest, ktorý podľa podobných rád, ako si dostala, odporúčajú títo radcovia prestriedať s pochvalou, preto pes nereaguje radostne na kontakt od majiteľa a bráni sa aj hladkaniu.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: sob 05. bře. 2011 20:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Kateřina M píše:
...Jinak první fenku jsem vychovávala úplně sama, chodili jsme na cvičáky, na závody (poslušnost) atd. a když se na to podívám zpětně tak ano, myslím si, že jsem jí vychovala stejným způsobem (akorád nyní štěně vychováváme dva-s přítelem)...


Kateřina M píše:
Tchor: řádně jsem prostudovala tuto poradnu, a zdřejmě jsem na své stěnátko byla až moc zlá a užívala nevhodné tresty. Na Líze je vidět, že mi nedůvěřuje, když si jí zavolám, tak si sedne 1 metr přede mne, blíže nejde. Nevědela jsem, že se nesmí vyškubávat za kůži, bylo mi to doporučeno jak od cvičitelů, z knížek i od veterináře :( Pouze doufám, že během toho měsíce co jí mám, jsem jí zcela nenarušila myšlení a psychicky nezničila :cry:


U první fenky jsi možná mnohem víc používala cit a svoji hlavu, teď hodně posloucháš cvičitele, chytré knížky atd. Zkus se opět spolehnout na své vlastní pocity, a určitě budeš mít větší úspěch. :yawinkle: Ale je také důležité, jak se k ní chová přítel, zkus si to ohlídat. Agrese nelze tlumit agresí, jen přiléváš další emoce do vypjaté situace a z té se stává začarovaný kruh.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: sob 05. bře. 2011 21:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
rea píše:
Určite by som sa snažila uvedomiť si, ktoré situácie nezrozumiteľné pre šteniatko túto nedôveru spôsobili, bude to pravdepodobne ten neprimeraný trest, ktorý podľa podobných rád, ako si dostala, odporúčajú títo radcovia prestriedať s pochvalou, preto pes nereaguje radostne na kontakt od majiteľa a bráni sa aj hladkaniu.


Reo opravdu si myslis ze to co jsem popsal odpovida tve definici? jak chces zastavit histerickou reakci psa - podle popisu jde o histerii. na duvere je potreba pracovat a to jsem i popsal jinde ale v okamziku kdy k te histerii dojde je potreba se ji neuhnout a dostat stene zase do stavu kdy zacne vnimat. vubec nejde o nejake trestani, ale o zastaveni neadekvatni histerie. Pokud se stene nauci ze pri pouziti zubu druha strana uhne bude to cesta do pekel.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: ned 06. bře. 2011 07:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Pochopila jsem to tak, že Rea reagovala na jiný příspěvek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: ned 06. bře. 2011 11:28 
Offline

Registrován: stř 02. bře. 2011 13:10
Příspěvky: 7
Bydliště: Ústí nad Labem
Od té doby co Lízinku vůbec neškubu za kůžičku a netrestám (ani nemluvím s agresí), tak mě vůbec nekouše :D je to pro mě velká úleva, protože jsem od ní byla každý den pokousaná (taky by ne!). Když někde něco provede, a já si toho nevšimnu a chci si jí pohladit, tak se chová hodně podrážděná a vrčí - zdřejmě čeká,že jí zase vyškubu. Během těchto 3 dnů mě zle nekousla, asi 2x si ve hraní vzala do pusy můj prst, tak jsem knukla (AU) a ona toho nechala. Takže to opravdu vážně zabírá, ještě si moc přeji aby na mě časem přestala vrčet, když se s ní mazlím a budu uplně spokojená :lol:
A také se chodí už sama ke mě mazlit, a už není 1 metr ode mne, ale jde přímo ke mě :wink:
Až to půjde, tak se zastavíme se psy na free sobotu ve Vlčarech.
Moc děkuji za rady všem!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: ned 06. bře. 2011 11:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Super. :icon_thumleft:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: ned 06. bře. 2011 13:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
To je super zpráva, po tomto úžasném prvním kroku vám oběma přeju ještě hoodně dlouhou a radostnou a spokojenou společnou cestu :-) (a venku svítí sluníčko a my jsme se zrovna vrátily z parádní, byť krátké, procházky, takže společně s tak dobrou zprávou o jednom šťastném štěněti víc na světě mi to připadá ještě lepší :hura: ).

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: ned 06. bře. 2011 19:47 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Tchor píše:
rea píše:
Určite by som sa snažila uvedomiť si, ktoré situácie nezrozumiteľné pre šteniatko túto nedôveru spôsobili, bude to pravdepodobne ten neprimeraný trest, ktorý podľa podobných rád, ako si dostala, odporúčajú títo radcovia prestriedať s pochvalou, preto pes nereaguje radostne na kontakt od majiteľa a bráni sa aj hladkaniu.


Reo opravdu si myslis ze to co jsem popsal odpovida tve definici? jak chces zastavit histerickou reakci psa - podle popisu jde o histerii. na duvere je potreba pracovat a to jsem i popsal jinde ale v okamziku kdy k te histerii dojde je potreba se ji neuhnout a dostat stene zase do stavu kdy zacne vnimat. vubec nejde o nejake trestani, ale o zastaveni neadekvatni histerie. Pokud se stene nauci ze pri pouziti zubu druha strana uhne bude to cesta do pekel.


Láďo o adekvátnej reakcii na hystériu som nereagovala, bol to dodatok k tomu, čo si písal, lebo síce zasiahnuť, ale zároveň opakovať chyby, ktoré to spôsobili, by bolo na... Nenegovala som, dopĺňala, asi ťa pomýlila tá citácia.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: ned 06. bře. 2011 19:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Reo OK, spatne jsem to pochopil - vztahnul jsem to k te citaci.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrceni/ceneni zubu
PříspěvekNapsal: ned 24. dub. 2011 12:22 
Offline

Registrován: pon 30. srp. 2010 22:27
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha
Dobrý den všem,

potřebovala bych od Vás poradit s problémem. Asi tuším, trochu tuším,jak na to, ale potřebovala bych konzultaci.
Máme půlroční štěně bulmastifa-fenku Quellu. Je to už náš druhý bulík.
Starší fenka byla mazel, byla trochu bázlivější, ale dalo se to korigovat (masáže, nadlehčení situace), milovala lidi, hlavně děti a se psy neměla vůbec problém, tedy až do stáří, když už byla nemocná a měla bolesti. Bohužel jsme ji museli uspat.
Pořídili jsme si druhého bulíka. Vybrala jsem si záměrně tu nejživější a nejbystřejší ze třech. Už od malička bylo jasně vidět, že odvážnější, pozornější a baví se jí učit se (za dobroty). Mezi psy jsme ji brali opravdu hned od začátku a nikdy nedošlo k žádnému konfliktu. Když nám na ní vyhrkla pitbulka, včas jsme jí ochránili. Od malinka je zvyklá na velké i malé psy, hraje si čévéčkem, labradorem, dobrmankou, ale i s menšími, tam ale musím hru víc korigovat, přeci jenom má 27 kg, tak aby malé štěndo nepřeválcovala.
- sloučení příspěvků -
Vodím si ji do práce, kde jsou další psi i fenky, jsou všichni starší, tak ji musím usměrňovat, že je nemůže pořád otravovat. Cca před čtrnácti dni vystartovala na kolegu. Chtěl jí šáhnout na PETku, kterou si mordovala a okamžitě vystartila a on ji chytil, převalil na bok a pod krkem, držel ji, dokud se nepřestala vztekat-ani jsem nestačila na jeho "akci" zareagovat. Já rozhodně s tímhle posupem nesouhlasím, což jsem řekla i jemu, on říkal, že to jeho bulteriérka taky takhle zkoušela a on jí tímto způsobem usměrňoval. Mě se to moc nezdálo a tak jsem si volala panu Desenskému, který mi řekl, že si mám koupit jeho knížky a přečíst, co jsem taky hned udělala a v mnohém teď postupuji podle rad. Poradil mi, že mám psovi přimáčkonou zadek k zemi, když takhle vyjede a vysvětlit, že takhle teda ne a taky mi řekl, že mám dávat pozor na polidšťování psa. Na nás doma to taky zkouší, když má kostičku, tak když se jí člověk dotkne, tak zavrč. Dřív, jsme jí koukali do očí a říkali, že takhle fakt ne, teď jí jen s úšklebkem říkáme, aby se nezbláznila a pokud chci, aby danou věc pustila, tak si zavolám k sobě, většinou tu svou věc vymění, za dobrotu, co mám já.
- sloučení příspěvků -
Opravdu se snažím být pečlivější a důsledněnší, ale ne tak, abych jí zdeptala povinnostmi. Kolega, jak už jsem psala, má bulteriérku se kterou si Quella (Kvela) ještě před měsícem v klidu hrála. Pak se tedy měsíc neviděly a teď se v pondělí potkaly a bulteriérka na ní hned nastoupila a dost jí zavrčela přímo u krku. Já měla Kvelu na vodítku (na prověšeném a kolega měl fenku zcela na volno) a Kvela jí ve vteřině po zavrčení čapla za uchem (už je vyšší než bulteriérka) a držela - hned jsem ji na ní vyhrkla pusť (možná ani nevěděla, co chci, ale pustila) a vodítkem jsem si stáhla k sobě. Přimáčkla zadek a hlavu k zemi než se uklidní pak hlavu zvedla, aby se na mě podívala a říkala, že nesmí, co blázní, přeci se nezblázní kvůli zavrčení. Zdá se mi, že reaguje na vrčení protiútokem. Vždycky dostane pokáráno, ale znovu to opakuje a dovolí si i na starší psy, kupodivu ale na čévéčko a ani dobrmanku si tohle nedovolí nebo oni jí spíš hravě usměrní.
Chtěla bych s ní zajet na Free sobotu, nejspíš to bude nejlepší, ale někdo z Vás mi uřčitě taky poradí.
Díky Eva


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrceni/ceneni zubu
PříspěvekNapsal: ned 24. dub. 2011 13:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Když si to po sobě přečteš, najdeš tam jeden z důvodů, proč to dělá. Nechala jsi cizího člověka, aby se ti po ní neadekvátně prošel, nechytila jsi přítomného pána za zadní část a nesundala ho z ní. To asi bude jeden z důvodů, proč ti nevěří jako svojí ochrance a řeší věci sama. Plus další věci. Určitě se na tu konzultaci co nejdřív objednej.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrceni/ceneni zubu
PříspěvekNapsal: ned 24. dub. 2011 14:17 
Offline

Registrován: pon 30. srp. 2010 22:27
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha
Mě je naprosto jasné, že to byla chyba, ale já nemůžu seknout s člověkem. Možná jsem zapomněla napsat, že takhle reagovala na vrčení mnohem dřív, než se udál tento incident. Jako kdyby neuměla přečíst, že vrčení může být jen po psím řečeno "nech mě být, hrát si nechci".
Eva


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrceni/ceneni zubu
PříspěvekNapsal: ned 24. dub. 2011 14:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Klidně můžeš, když si to zaslouží. Když by mi někdo sáhl na psy, měl by takový letecký den, že by na to dlouho vzpomínal. Chce to dohnat socializaci a naučit jí po psím, což po netu ani na dálku nepůjde. Určitě se objednej k Rudovi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrceni/ceneni zubu
PříspěvekNapsal: pon 25. dub. 2011 10:19 
Offline

Registrován: pon 30. srp. 2010 22:27
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha
Určitě to udělám.
Děkuju
Eva


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 799 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!