Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 25. dub. 2024 20:38
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 799 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: čtv 02. čer. 2011 22:23 
Offline

Registrován: stř 02. bře. 2011 13:10
Příspěvky: 7
Bydliště: Ústí nad Labem
Dobrý den, tak je to cca 3 měsíce co jsem psala s problémem agrese štěnátka rotvajlera (tahala jsem 1,5 fenečku, když zlobila za kůžičku v domněnce že je to vhodný trest). Lízinka mě už 3 měsíce nekousla, nevrčí, důvěřuje mi a neustále se chodí ke mně mazlit. Takže ještě jednou děkuji za vhodnou radu!!! :D Přikládám fotku, kde jsme navštívili mezinárodní výstavu psů v Litoměřicích 2011, moc se nám tam líbilo! :D


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pát 03. čer. 2011 05:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Řekla bych "happy end", ale on to není šťastný konec, ale šťastné vykročení do úžasných zítřků :D - což je vlastně ještě lepší! Takže gratuluju.

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: ŠTĚNĚ VRČÍ
PříspěvekNapsal: pon 06. čer. 2011 09:32 
Offline

Registrován: pon 21. úno. 2011 07:46
Příspěvky: 3
Bydliště: Doksy
Dobrý den, mám 4 měsíční fenku angl.kokršpaněla je hrozně milá s ostatníma psama nemá problémy i cizí lidi má ráda,ale někdy nastane den kdy jí chci odsunout nebo jí něco vzít nebo si jí jen pohladit a na všechny vrčí ohání se a když jí dám lehce proutkem ohání se cení zuby a vrčí a pak je zase v pohodě.Potřebuji radu abych něco nepokazila a aby mě až vyroste nepokousala.Není nic horšího a smutnějšího než když pes kterýho milujete se kvám takhle chová,,, :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pon 06. čer. 2011 12:31 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Tu ale bohužiaľ platí, že nie je nič horšieho a smutnejšieho, ako trestať štvormesačné šteňa prútikom. Kto ti toto poradil? Skúšala si pred zadaním otázky aj trochu hľadať? Aj v tejto téme, kam som tvoju otázku presunula, nájdeš veľa odpovedí, nečakaj, čítaj a prútik zahoď.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pon 06. čer. 2011 12:49 
Offline

Registrován: pon 21. úno. 2011 07:46
Příspěvky: 3
Bydliště: Doksy
Přece když na mě vrčí a ohání se tak jí musim nějak potrestat,proto se chci tady poradit jaký trest jí mám dát.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pon 06. čer. 2011 13:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
kikinka0 píše:
Přece když na mě vrčí a ohání se tak jí musim nějak potrestat,proto se chci tady poradit jaký trest jí mám dát.

Žádný. Vrčení a ohánění se je u štěňat většinou projev strachu a na to tresty nepomůžou. Je lepší zjistit, čeho se štěnisko bojí, pravděpodobně to bude nějaké nesrozumitelné chování z Vaší strany. Ale to jen tipuju, neviděla jsem vás ani fenečku. Rozhodně bych ale zahodila ten prut, není k ničemu (což už jste sami zjistili).

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pon 06. čer. 2011 19:58 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Zuzka M píše:
Rozhodně bych ale zahodila ten prut, není k ničemu (což už jste sami zjistili).

Je k jedné velké věci: pes se pak bude bát víc a víc a bude kousat tvrději a tvrději.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: úte 07. čer. 2011 06:39 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Když si přečteš moje knihy, zjistíš nejen to, že nápřahové tresty se nepoužívají a proč, ale především jak naučit psa bez trestů. Jakmile začneš vychovávat psa agresí, vychováš si z něho agresora a pes skončí hodně špatně. Strachová agrese je to nejhorší, co může psa potkat a hodně špatně a dlouho se odbourává. Proutek nech psu raději na hraní, bude to mít aspoň užitek. Pes, který byl někdy vychováván nápřahovými tresty, vystartuje po každém, kdo kolem něho máchne rukou a nejdřív to schytají děti, které u psa udělají rychlejší pohyb. Věřím tomu, že tohle zažít nechceš.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: úte 07. čer. 2011 13:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Indiánka píše:
Je to tak,moj manžel radí 8 ročnej dcére aby psa trestala plácnutím keď sa pri hre rozdivočí a skáče a kúše :evil: Výsledok je ten že pes sa rozdivočí ešte viac a stalo sa že jej pri hre pri náprahu rukou urobil jelito na boku :twisted:Ona ho tiež pláca "len"zlahka,ale to akoby ste psovi dali povel k razantnejšej reakcii.

Na toto sa mi pri viacerych psoch osvedcilo "uhladit do klidu". Dcera od sousedky na mne koukala jako na cvoka, kdyz jsem ji rekla, ze za divoke chovani pri hre a kousani ma stenoucha hladit, ale po nazorne ukazce pochopila.
Klidnym uspavacim hlasem a pomalymi pohyby uhladim stene do klidu. Dela co chci a vsichni jsou spokojeni :) U sousedky to hlavne sklidnilo zoufalstvi z toho, ze stene deti porad kouse - naucili se ho sklidnit a jsou spokojeni.
Cim vic se na rozdovadene stene jeci, zvedaji se ruce, skace se.. tim vic bude rozdovadene az se prestane ovladat uplne

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: čtv 09. čer. 2011 15:37 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Svojí vlčici uhladím do klidu takřka vždycky, ovšem jsou i situace, kdy vím, že to fungovat nebude, nebo to půjde nesprávným směrem a tam je nutná paralýza v pohybu byť příkazovým povelem. Těžko však popisovat, kdy co používám a střídat to experimentálně je hloupost. Lepší je to předvést, aby bylo zřejmé, jak rozlišit různé situace a k nim přiřadit danou správnou alternativu. Pokud by se metoda uhlazení do klidu praktikovala nesprávně, mohlo by dojít k tomu, že ji pes začne zneužívat k silovému vynucování si pozornosti záměrnými útoky. S několika mladými psy a také s vlčicí máme tohle za sebou, ovšem já si toho umím včas všimnout a přeorganizovat tak následný postup v reálném čase.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: NÁŠ LABÍK NÁS OBČAS ÚTOČNĚ KOUŠE
PříspěvekNapsal: čtv 23. čer. 2011 10:00 
Offline

Registrován: úte 21. čer. 2011 14:48
Příspěvky: 54
Bydliště: Praha
Dobrý den, prosím o radu. Máme 3 měsíční štěně labradora. Náš hlavní problém se stává tak 1 - 2x denně, obvykle když si hrajeme anebo i z ničeho nic jdeme po bytě a on začne divočet a kousat mě. Občas k tomu ještě lítá jako ďas. Máme ruce samý krvavý šrám. Když ho okřiknu začne štěkat jako blázen a skáče na mě. Jakmile třeba vykročím směrem k němu uskočí do zadu, ale pořád štěká, okřiknu ho, štěká ještě víc. Pokouším variantu si ho nevšímat, otočím se a chci jít pryč, ale v tom momentě zase zaútočí. Když si ho chci přestat tiše všímat, prostě vyjede sám, skočí a kousne. Když se rozejdu, chytá a kouše do nohou. Občas v klidu leží a já se natáhnu na zem. Nevšímám si ho. Chvíli je třeba klid, ale najednou ho něco chytne, vyskočí a začne mě kousat do hlavy, tahá za vlasy, kouše kamkoliv i do obličeje, takže to odnesou obvykle ruce, kterými se bráníme. Jediné co zabere je, když máme po ruce nějakou jeho hračku tak mu jí vrazit do tlamy, poslední dobou už ale ani tu hračku nevezme a stále útočí na ruce. Asi 3x jsem si dovolila třepnout ho přes zadek, to zabralo spolehlivě, ihned toho nechal. Ale nechci tak malého pejska bít, vím, že se to nemá. Takže nevím co mám dělat? Opravdu to bolí. Dělá to i přítelovi. Měli jsme ho párkrát u rodičů a jim dělal totéž a rodiče měli tržné rány na rukou, nohou i na zádech. Poraďte prosím? Vím, že si chce hrát, ale můžeme si přeci hrát i bez kousání, jen nevím, jak mu to vysvětlit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dominance vs. rozmazlenost
PříspěvekNapsal: čtv 23. čer. 2011 10:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 19. dub. 2009 07:52
Příspěvky: 1152
Bydliště: Brno, občas Praha
Mate male stene, kousani k nemu proste patri, s tim se budete muset smirit. (vetsina lidi zde vam rekne, ze po dobu, co meli doma stenoucha, meli ruce i nohy dodrate, jak kdyby prolezli trnim). Pejsek si hraje a neodhadne svoji silu, rozparadi se a nevi, kdy prestat, to je normalni. Odvedte jeho pozornost hrackou nebo necim, co ho zaujme, musi to byt ale pro nej opravdu zajimave. Placani a podobne nesmysly rovnou zapomente, niceho tim nedocilite a do budoucna si zadelavate na problem. Taktez okrikovani nema vyznam, tim se jen pridavate k jeho stekani, a proc by pejsek nestekal, kdyz to panicka dela taky? Idealni je stenika poradne utahavat, brat ho co nejvic ven, kde se potka s jinymi pejsky, vyblbne se s nima a s vami a doma padne za vlast a usne. Doporucuju sednout k temto strankam a cist a cist - to, ze stene kouse, se tu uz probiralo mockrat.

_________________
Čím více poznávám lidi, tím raději mám svého psa...
www.dejtenamsanci.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dominance vs. rozmazlenost
PříspěvekNapsal: čtv 23. čer. 2011 10:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Jenom jeste - tu hracku mu nestaci jenom vrazit, ale hrat si s nim prostrednictvim te hracky. hracka samotna je nudna, vy jste daleko zajimavejsi. :) Takze zavest s tou hrackou spolecne hry :-)
A chvilku prezit..
a na sklidneni, kdyz uz je stene rozdivocele moc, by mohlo pomoct aspon castecne uhlazeni (pomale) do klidu provazene jemnym klidnym hlasem.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dominance vs. rozmazlenost
PříspěvekNapsal: čtv 23. čer. 2011 10:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
a venku mu najít nějakýho psího kamoše kterýho by mohl ožužlávat místo vás

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NÁŠ PES NÁS OBČAS ÚTOČNĚ KOUŠE
PříspěvekNapsal: čtv 23. čer. 2011 12:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
kecka1 píše:
Bohužel malých psů, co by si s nim hráli v okolí moc nemáme, takže si musí vystačit skotačením s námi. A ještě prosím jedna otázečka - labradoři prý cca do 1 roka nesmí schodit po schodech, což je trochu problém, protože všude schody máme.

Za 1. labrador nepotrebuje ke hrani jen maleho psa, postaci mu i velky a hodny :mrgreen: Aspon se socializuje :)) Pocitam, ze stejne nemate v okoli nic vetsiho nez jsou ovcaci a labici.. :-)
S tema schodma - rocniho labika uz taky nebudete nosit.. Jde hlavne o to, aby na tech schodech nedelal skopiciny a nelital po nich. Musite ho naucit, ze po schodech se chodi! a ne beha, lumpaci nebo se neberou skokem z vrchu pres cele schodiste.. :-) Obycejna chuze po schodech klouby tolik nezatezuje. Pokud teda nebude chodit po schodech maratony. :)
Pokud se bojite o vyvoj kloubu, je dobre pridat vit. C s dlouhodobym uvolnovanim a nejakou kloubni vyzivu.

Ovsem, s tim kousanim - zvykejte ho pomalu a po dobrem na manipulaci - packy, usi, oci, zuby, zvedani... v ramci hry. V budoucnu se vam to vyplati, kdyz nebudete zapasit s 40kg psem abyste se podivali do ucha :)

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: čtv 23. čer. 2011 12:51 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Dotaz byl zařazen do nesprávného tématu, proto jsem ho přesunul. Doporučuji si téma přečíst celé.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: NÁŠ PES NÁS OBČAS ÚTOČNĚ KOUŠE
PříspěvekNapsal: čtv 23. čer. 2011 13:33 
Offline

Registrován: úte 21. čer. 2011 14:48
Příspěvky: 54
Bydliště: Praha
Děkuji za přesun do správné sekce. Je super, že takovéhle poradny a diskuze fungují, fakt díky za rady. On právě na těch schodech dost skotačí. Jakmile vidí, že zavírám dveře, rozeběhne se z dálky a dá třeba tři schody naráz, což je trochu problém. Když před ním budu takto odcházet, nikdy nepřijde jen tak klidně... běží, protože mu mizím. Ale když ho chci vzít, že jdeme, začne schválně lítat, abych ho jako honila a když ho chytnu a zdvihnu, už jsem pohryzaná. Jinak jsem zapomněla říct, že normálně je na jakékoliv hlazení a nošení zvyklý bez problémů. Čistíme mu ouška, sušíme ťapičky, hladíme ho všude, i za ocásek se nechá chytit a pochovat anebo nést když je v klidu se dá bez problémů. Takže běžně je šíleně milý. Ale když to na něj přijde - asi že si chce hrát, říkáme tomu, že má roupy, tak zahájí kousání doprovázené štěkáním a už lítá, skáče, kouše jako vzteklej.
Ostatní pejsky miluje, ty u něj budí zájem veliký, spíše je problém v tom, že si s nim dospělí pejsci nechtějí hrát. Ať potkáme ovčáka nebo labradora, čuchnou k němu a jdou dál. A on by se za nimi nejraději rozeběhnul. Nejvíc však potkáváme jorkšírů, buldočků, špiců, kteří buď hystericky štěkají anebo prchají. A hlavně páníčci je mají na vodítku, takže si je ve většině případů stejně stahují k sobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pát 24. čer. 2011 09:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Zkoušíte taky vodítko? Zvykala bych od malička a pak ho vodila po těch schodech na vodítku. Aby si to spojil, že tam se neblbne.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pát 24. čer. 2011 09:37 
Offline

Registrován: úte 21. čer. 2011 14:48
Příspěvky: 54
Bydliště: Praha
Ahoj Zito, ano, našeho hafíka venčíme převážně na vodítku. Když mu byli 2 měsíce, venčil se s námi volně, to se nás držel jako klíště, teď už je potřeba vodítko, protože jakmile vidí nějakého psa tak za ním letí. Když je to nějaký pejsek, co si s nim hraje, pouštím ho a nikdy se nevzdálí tak, aby nás neviděl. V podstatě se pořád drží toho kámoše a skotačí spolu. Ale takové kamarády má jen dva. Ovšem když je to nějaký ten menší psík, co z jeho štěněcí radosti má strach a utíká před ním, pak jsou schopni oba přeběhnout silnici a vlítnout tak beze strachu pod auto. Poté co se to stalo dvakrát už ho volně nepouštím, protože jsme kolem dokola lemováni silnicemi...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fáze vysvětlování X prosazování
PříspěvekNapsal: úte 26. črc. 2011 08:04 
Offline

Registrován: pát 25. úno. 2011 10:46
Příspěvky: 26
Bydliště: Rakovník
Ještě mám dotaz ohledně toho přimáčknutí k zemi. Moje 7měsíční fenka amstafa nás stále kouše kam se jí to povede hlavně když je rozdováděná (to je opravdu šílené co při tom provádí), ale kouše nás do rukou i když se jí něco nelíbí (lepení uší, mazání mastičkou, ...) jako protest. Začla jsem to řešit tím přimáčknutím k zemi, protože zákazy opravdu nepomáhali a ni nic jiného - vše to ještě zhoršovalo. Posledních pár týdnů se při tom hodně vzpírá a ještě víc kouše do rukou, abysme jí nechali. Řekla bych, že je to pubertální vzdor. Je dost sebevědomá vůdči psům i lidem, ale kamarádská. Jen to kousání nás opravdu trápí. Jsem samá modřina a škrábanec. Děláme to správně?

_________________
Peťule a Jessie
http://fajnholka.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: stř 27. črc. 2011 09:29 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Svůj dotaz jsi napsala do tři roky starého tématu. Přesunul jsem ho sem, kam patří, tak si to tu :book3:

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fáze vysvětlování X prosazování
PříspěvekNapsal: stř 27. črc. 2011 13:45 
Offline

Registrován: úte 12. říj. 2010 08:38
Příspěvky: 76
Bydliště: evropa
Petrushka_4 píše:
Ještě mám dotaz ohledně toho přimáčknutí k zemi. Moje 7měsíční fenka amstafa nás stále kouše kam se jí to povede hlavně když je rozdováděná (to je opravdu šílené co při tom provádí), ale kouše nás do rukou i když se jí něco nelíbí (lepení uší, mazání mastičkou, ...) jako protest. Začla jsem to řešit tím přimáčknutím k zemi, protože zákazy opravdu nepomáhali a ni nic jiného - vše to ještě zhoršovalo. Posledních pár týdnů se při tom hodně vzpírá a ještě víc kouše do rukou, abysme jí nechali. Řekla bych, že je to pubertální vzdor. Je dost sebevědomá vůdči psům i lidem, ale kamarádská. Jen to kousání nás opravdu trápí. Jsem samá modřina a škrábanec. Děláme to správně?

Mám stejně staré hyperaktivní štěně, které neustle skáče, kouše všechno co najde, přináší klacíky, kamínky, papuče, boty.... Tohle všechno se snažím využít pro naučení podávání předmětů . U kousání rukou se mi vůbec neosvědčilo tisktutí k zemi, protože tlak způsobuje protitlak, ale naopak štěníka lehce položím na bok a prsty ho lehce jakoby pokuskávam na zádech a boku, je to svým způsobem masáž. Nikdy bych nevěřela, že to tak funguje, štěně se úplně sklidní , leží a slastně přivírá oči, úplně zapomene na odpor a kousání. Totéž používám po každodením kartáčování, před na sklidnění a po za odměnu a aby poslední zážitek při této činnosti byl pozitivní a příjemný. Opravdu to funguje, zkuste to ..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fáze vysvětlování X prosazování
PříspěvekNapsal: stř 27. črc. 2011 15:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Petrushka_4 píše:
Ještě mám dotaz ohledně toho přimáčknutí k zemi. Moje 7měsíční fenka amstafa nás stále kouše kam se jí to povede hlavně když je rozdováděná (to je opravdu šílené co při tom provádí), ale kouše nás do rukou i když se jí něco nelíbí (lepení uší, mazání mastičkou, ...) jako protest. Začla jsem to řešit tím přimáčknutím k zemi, protože zákazy opravdu nepomáhali a ni nic jiného - vše to ještě zhoršovalo. Posledních pár týdnů se při tom hodně vzpírá a ještě víc kouše do rukou, abysme jí nechali. Řekla bych, že je to pubertální vzdor. Je dost sebevědomá vůdči psům i lidem, ale kamarádská. Jen to kousání nás opravdu trápí. Jsem samá modřina a škrábanec. Děláme to správně?

Neřekla bych, že to je pubertální vzdor. Vy jí děláte něco pro ní velmi nepříjemného a místo, abyste jí uklidnili a založili ošetření na bázi důvěry a respektu, jí ještě trestáte přitlačením k zemi. Ona si udělala rovnici - nepříjemné ošetření = přitlačení k zemi, tak se nediv, že se brání. Každý normální pes by se bránil. Začala bych znova, dala si záležet na její důvěře a pak nepříjemné ošetření udělala rychle, s co nejmenším pohybovým omezením pro ní, s pochvalou, nikoli s trestem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: stř 27. črc. 2011 19:15 
Offline

Registrován: pát 25. úno. 2011 10:46
Příspěvky: 26
Bydliště: Rakovník
Essi, to přitlačení k zemi nepoužíváme v případě, že kouše při něčem, co se jí nelíbí. To se snažím aby byla v klidu a já mezitím dosáhla svého. Po splnění úkolu jí samozřejmě pochválím. Položení na bok většinou používáme v případech, že začne mít své provokativní chvilky, kdy do nás začne kousat, štípat, štěkat a je k nezastavení. Spíš za účelem zklidnění. S kousáním do rukou máme celkově problém, přijdeme z práce - ona jako pozdravení kouše ruce, přijde návštěva - začne skákat a oštipovat je (samozřejmě se jí všichni hned bojí), když si s ní chceme jen tak hrát bez hračky nebo se válet v posteli - okusuje nám ruce. Není pořád po ruce něco, co jí tam strčit místo rukou.

_________________
Peťule a Jessie
http://fajnholka.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: stř 27. črc. 2011 20:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 20:03
Příspěvky: 704
Bydliště: Brno-Kohoutky
Tak to zařiďte tak, aby vždy bylo něco po ruce ;-) (jde to!)

_________________
http://weaving.rajce.idnes.cz/ fotky opět Free


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: stř 27. črc. 2011 20:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. bře. 2009 20:11
Příspěvky: 889
Bydliště: Praha 4
Nebo ukončit hru - pokud je to při hře - plus vrazit něco jiného. Ono to štěníkovi docvakne...

_________________
Nejtěžší práce je práce na sobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: úte 02. srp. 2011 13:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 31. črc. 2011 22:05
Příspěvky: 1
Bydliště: Ostrava
Ahoj, asi týden máme doma štěně křížence labradora z útulku(odhadovaný věk - 9 měsíců až rok a něco). Je hodně energický a zvědavý, jen občas si chce hrát trochu drsným způsobem - kouše mě do rukou a evidentně nemá moc odhad jak to bolí. Snažil jsem se ho ignorovat, ale je to dost těžké když mě chytne třeba za prst a začne táhnout. Tak se snažím mu místo toho nabídnout hračku, ale moje ruce jsou většinou atraktivnější. Včera si takovým způsobem chtěl hrát i s taťkou - s rozběhem se mu zakousl do ruky(skoro to vypadalo, jako když se se psy cvičí obrana na rukavici). Kdyby to dělal jenom nám, tak by to tak hrozné nebylo - věřím, že se podaří ho to časem odnaučit, mám ale strach že si takhle začne hrát i s prarodiči - tam končí sranda, protože jakékoliv kousnutí = velká modřina a mám obavu, že by je popadl záchvat agrese a psa by zbili(vysvětlovat jim, že je to špatné má stejný efekt jako mluvit do dubu -- mají svojí "pravdu" a všechno ví nejlíp). Otázka tedy zní - jak ho to co nejrychleji odnaučit?
Z toho co jsem vyčetl z tohoto tématu budu dál zkoušet převést ho na hračku, případně ho zklidnit, ale budu rád za každou radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: úte 02. srp. 2011 18:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. bře. 2009 20:11
Příspěvky: 889
Bydliště: Praha 4
Já mám taky labinku, ale měla jsem jí od štěněte, tak to bylo asi snažší - u nás fungovalo "au" a ukončení zábavy. Přišla na to rychle, kde je ta hranice mezi ožužláváním a kousáním.Ale je fakt, že má asi v genech velice "měkkou" mordu.. :dontknow:

_________________
Nejtěžší práce je práce na sobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: stř 03. srp. 2011 07:56 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
:book3: Přečti si celé toto téma a podobná témata, jako "štěně okusuje..." a pod.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi - stejný problém
PříspěvekNapsal: pon 08. srp. 2011 10:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. srp. 2011 06:51
Příspěvky: 1
Bydliště: Jabkenice
Ahoj všichni,
jsme chovatelé začátečníci, momentálně trénujeme teprve přivolání, ale objevil se nám problém s agresivitou - spíše vůči mně než manželovi, ačkoli někdy si dovolí i na něj. Pejsek je kříženec border kolie a středoasijského pastevce (oba rodiče jsou mírumilovní). Cid zvládá perfektně svou pasteveckou práci (to má prostě v genech), sežene ovečky, kozu pošle bleskově do chléva, jen mu zatím stále vysvětlujeme, že to se všechno dělá jen na povel a většinou to chápe. Když začne zvířata honit, většinou jen stačí vyhodit ho na přední dvůr, kde je sám, za chvíli se vrátí a je po problému. Problém nastane ve chvíli, kdy se vrátíme domů - za vrátky mu přikážu sedni, abych mohla odepnout vodítko s obojkem, pak mu dám volno a začne to, štěká, vrčí, skáče na mě a kouše mě do rukou, když křiknu sedni, většinou poslechne, ale jakmile se pohnu, začne to nanovo. Vím, že chyba je u nás, ale kde? V současné době už má 25 kilo a ještě poroste - je mu 7 měsíců. Dříve (asi měsíc zpět), když jsem ho pustila z vodítka jen tak, bez sedání, začal běhat po zahradě jak zběsilý, ale radostně, obíhal skleník a tak. Problém se objevuje jen když jdeme směrem od vrátek do dvora.
Věra


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pon 08. srp. 2011 16:27 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Presunula som otázku do témy, ktorá je opísanému problému bližšia, ako téma o agresivite.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pon 08. srp. 2011 16:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
podle mě je to radost měla bych připravenou hračku uzel nebo něco podbného o co by se dalo s ním přetahovat nebo spíš mu to dát jako aportek aby nekousal do vás

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pát 26. srp. 2011 12:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 00:57
Příspěvky: 697
Bydliště: Ostrava
Jak byste resili? Stene se uci privolani, pribehne, sedne si, chci mu dat odmenu, chce si piskot vzit, ale je strasne divoky a kouse. Na jednu stranu zasluhuje pochvalu, protoze prisel, na druhou stranu si bere hnusne pamlsek a nesmi to takhle delat. Ale asi nemuze byt potrestano v tu chvili, aby si nemyslel, ze je to za to, ze prisel, ne? Bylo by vhodne s nim nejprve nacvicit, jak se bere jidlo z ruky a pak, az to bude ok, cvicit privolani?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pát 26. srp. 2011 12:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Rozumím dobře, že ho hodláš trestat za to, že je na pamlsek moc hrrrr?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pát 26. srp. 2011 12:22 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Tak mu ho házej, nebo nedávej pamlsek ale hračku. Jinak odanučuju neopatrné braní si jídla z ruky takto: pamlsek uzavřu do pěsti a nechám psa (je jedno, jestli štěně nebo dospělák) dobývat se na něj. Až se uklidní ruku otevřu. Pokud se vrhne, rychle zavřu. A tak opakuji, dokud si to nevezme s citem (na poprvé, napodruhé alepson s náznakem citu). Sice to docela bolí, jak pes kouše a škrábe do pěsti, ale pochopil mi to zatím každý pes.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pát 26. srp. 2011 12:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 00:57
Příspěvky: 697
Bydliště: Ostrava
Eva Štemberová píše:
Tak mu ho házej, nebo nedávej pamlsek ale hračku.

Jo, to zni dobre. Slo mi o to, abych ho ja nechvalila za privolani a zaroven v nem neutuzovala pochvalou to jeho chnapani po piskotu. Neni to muj stenouch, ale se svym musim taky pocvicit. Sice to nebere nejak bolestive, ale ve srovnani s kamaradovou fenuli je porad moc neurvaly a citim zuby, ktere u canisterapeutistickych zkousek strhavaji body (nebo aspon to pisou). Kazdopadne diky za radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pát 26. srp. 2011 13:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
kajda.m píše:
Nechci ho trestat, je malej, spise usmernit. Normalne bych to udelala tak, ze bych mu pamlsek nedala, pokud by stipal a ve chvili, kdy by to zkusil jemne, tak by ho dostal. Ale je blbe, ze u toho privolani po piskotu cvaka a prijde mi, ze oboji nejde trenovat v jednu chvili, protoze potom by pamlsek za privolani dostal pozde. Essi, chapes, jak to myslim? Prijde mi, ze se nejak neumim vyjadrovat v tom vedru... :?


Pokud učím braní pamlsku, postupuju podobně jako Eva. Při odměně za přivolání bych mu pamlsek hodila.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pon 29. srp. 2011 19:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
kajda.m píše:
Neni to muj stenouch, ale se svym musim taky pocvicit. Sice to nebere nejak bolestive, ale ve srovnani s kamaradovou fenuli je porad moc neurvaly a citim zuby, ktere u canisterapeutistickych zkousek strhavaji body (nebo aspon to pisou). Kazdopadne diky za radu.
Ono se to nejspíš taky upraví s věkem, štěňata jsou prostě hrrr. Proto se taky CT zkoušky dělají až s dospělými psy...

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Agresivní štěně?
PříspěvekNapsal: pon 05. zář. 2011 22:05 
Offline

Registrován: čtv 05. kvě. 2011 15:39
Příspěvky: 6
Bydliště: Pokratická 91
Dobrý den,potřebovala bych poradit s chováním mého štěněte. Jedná se o fenku bílého knírače. Vybrala jsem si jí, protože už doma mám jednu 3letou fenku stejné rasy. Malé dnes bylo teprve 11.týdnů a to jak se chová je možná k jejímu věku přirozené, ale nemůžu to posoudit s tou druhou,protože tu jsem měla až ve 4.měsíci a nebyl s ní nejmenší problém. Štěně mě samozřejmě kouše jen když ji pohladím, ale to si chce jen hrát, nebo když si hrajou s druhou čubou dokáže kousnout nepříjemně, to stále beru jako hru. Problém je v tom, že na starší fenku žárlí a pokud se náhodou zdržuju v blízkosti té starší,malá na ní naběhne a začne jí agresivně kousat, a když jí chci uklidnit chová se tak i ke mě. Nevím zda se stále jedná o hru a potřebovala bych poradit jak jí mám uklidnit,připadá mi jako by se vztekala. Chovatelka mi říkala, že její máma je ostřejší a pokousala několik lidí. Okolnosti toho neznám, ale zajímalo by mě zda může být štěně po matce.Další věc, která mě znepokojila, se stala na návštěvě u známých. Měli jsme obě čuby sebou. Známí mají7.měsíční štěně afgána se kterým se ta naše zkamarádila,problém nastal, když se šla napít z jeho misky,hned se vrhla i na jeho granule. Než jsme jí stačili vzít přišel chrt a začal se taky cpát, a za to na něj ten prcek dost ošklivě vyjel a vyhodil ho přitom to ani její miska nebyla. Je toto všechno normální? Nerada bych při její výchově dělala chyby.
Omlouvám se za ten dlouhý sloh, nevěděla jsem, jak se vymáčknout. Předem děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní štěně?
PříspěvekNapsal: stř 07. zář. 2011 05:17 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Kika píše:
... Chovatelka mi říkala, že její máma je ostřejší a pokousala několik lidí. Okolnosti toho neznám, ale zajímalo by mě zda může být štěně po matce.
Jistě že, vycouval bych ze dveří jak nejrychleji bych mohl. Vzít si štěně po agresivních, bázlivých, nebo jakkoli nevyrovnaných rodičích je nerozum (mírně řečeno). Negenetickou cestou se dědí chování po matce, zvláště v době vtištění - imprintingu. Jen ze zvědavosti, fenka je s PP?

Citace:
Další věc, která mě znepokojila, se stala na návštěvě u známých...
... Je toto všechno normální? Nerada bych při její výchově dělala chyby.
V jednom se mýlíš, zde se nejedná o pouhou výchovu, ale už o převýchovu. Načti si všechny tři knihy co nejdřív, než se ti to vymkne z rukou, když už sis dovezla štěně po problémových rodičích a od problémových chovatelů. Na tohle ti rady po netu stačit nebudou, chce to znát celý komplex nápravy.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní štěně?
PříspěvekNapsal: sob 10. zář. 2011 14:47 
Offline

Registrován: čtv 05. kvě. 2011 15:39
Příspěvky: 6
Bydliště: Pokratická 91
Desenský píše:
Jen ze zvědavosti, fenka je s PP?

Fenka je po papírových rodičích, ale sama je bez papírů.
Moc děkuji za odpovědi, mé nejhorší obavy se naplnily.
Všechny tři knihy už jsem si objednala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Pořád jen kouše ...
PříspěvekNapsal: ned 20. lis. 2011 17:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 28. srp. 2011 18:29
Příspěvky: 7
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem
Ahoj všem. Obracím se na Vás s dotazem ohledně mého 6ti měsíčního staforda. Pořád má potřebu kousat a to né hračky, ale lidé. Nechá se mazlit, ale po chvilce po ruce začne cvakat a provokuje "bitvu". Moc rád se pere. Vynucuje si to už často i štěkáním a tím úklonem (packy na zem a uklonit se)... Chlapec už má ale 22 kg a boj s ním začíná být těžší. Hru není problém ukončit. Prostě se postavím a drsně řeknu "Dost". Vím, že se jedná o hru. U bitvy vrtí ocasem a "útočí" jen na ruce a to docela s citem. Jen mi jde o to, aby mu to nezůstalo. Abych v něm takto nebudil agresi...
Takže se táži: Je to v tomto věku ještě normální a odezní to, nebo si zakládám na agresivního jedince ???? :hmm:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: ned 20. lis. 2011 22:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Já mám u svých psů pravidlo "co se líbí všem, to je povolené". Pokud by hra začala být příliš drsná, nebo se pes vymknul kontrole, dala bych na to pozor, ale co píšeš, mi přijde v cajku... Lidi se často zbytečně bojí svých štěňat a toho, aby náhodou nebyly "dominantní" :finga: a zapomenou, že jsou to jen psí děti a chtěj si taky hrát...

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: akita-inu
PříspěvekNapsal: úte 03. led. 2012 23:30 
Offline

Registrován: úte 03. led. 2012 20:10
Příspěvky: 1
Bydliště: brno
Dobrý den , dovezla jsem si před 10 dny štěně akity inu, ale při hře kouše a to hlavně do mě a ještě mi jde po vlasech a to pak dost bolí.(kouše kolikrat do krve). Je to teprve 8 týdení štěnisko ,fenečka a tak si říkám ,že to je jen štěně a ještě nezná svojí sílu ale raději bych chtěla vědět Váš názor na tohle plemeno , a požadat o radu radějí dřív než později . Pravě čtu Vaší první knihu a mohu řít, že je to snad první kniha která mě zaujala opravdu moc =D> . Přeji pěkný den Vám i pejskům


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: 8 týdenní štěndo čsv vrčí
PříspěvekNapsal: ned 19. úno. 2012 18:49 
Offline

Registrován: pon 10. říj. 2011 20:28
Příspěvky: 4
Bydliště: hodonín
ahojte Rudo,chtěla bych se poradit-mám štěňátko čsv od 5 týdnů.je ůžasný,hodně učenlivý,jen docela hodně vrčí-třeba když ho od někud chci vzít atd.to ho vždy dám na záda a zavrčím mu do koutku tlamičky nebo ho slabě kousnu a počkám než se uklidní.pak už je v pohodě,ale toto musím udělat i 10x za den.máme ještě roční fenečku z útulku-kříženec labradora a no.mají se rádi,hrají si spolu,ale pak to hraní přejde ve vážné vrčení,cenění zubů a nakonec i zakňučení některého z nich.nechci se jim do jejich hrátek nijak plést,ale už jsem párkrát musela zakročit.chci poprosit o váš názor,jestli někde nedělám chybu.nerada bych ve výchově udělala nějakou zásadní chybu.děkuji za odpověď.Ivana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 8 týdenní štěndo čsv vrčí
PříspěvekNapsal: ned 19. úno. 2012 19:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. dub. 2009 13:57
Příspěvky: 309
Bydliště: Vyškov
pokud to chceš řešit, nečekej na odpověď tu a hned zítra volej v uvedenou dobu Rudovi na mobil, chyb tam máš několik a docela zásadní


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 8 týdenní štěndo čsv vrčí
PříspěvekNapsal: ned 19. úno. 2012 19:21 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 21. srp. 2011 14:24
Příspěvky: 202
Bydliště: Brno
Jako vrčet a kousat takhle malý štěně ti přinde normální? že to dělá p. Desenský na psy v převýchově tak to budeš praktikovat taky? nebo kde si na to přišla. Zkus se chovat jako člověk a né jako pes ((


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 8 týdenní štěndo čsv vrčí
PříspěvekNapsal: ned 19. úno. 2012 19:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
jako majitel ceskoslovenske vlcandy ti dobre radim,res to pokud mozno co nejdrive s Rudou,zajed se stendem na nejblizsi fricko driv ,nez si vztah pokazis.Jsou to pomerne citlivi tvorove na takoveto zachazeni. Pokud s nim jednas takto v osmi tydnech,tak se ti to dost skarede vrati...Treba v puberte.A ano vrci,protoze i to je zpusob jejich komunikace...

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 8 týdenní štěndo čsv vrčí
PříspěvekNapsal: ned 19. úno. 2012 21:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 16:05
Příspěvky: 661
Bydliště: Brno
Já se z nevědomosti chovala k čubě podobně a vím, že se to na našem vztahu dost podepsalo, takže rada jasná číst poradnu, zavolat Rudovi a nejlípe zajet na Free. Fakt to stojí za to mít psa v pohodě!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 8 týdenní štěndo čsv vrčí
PříspěvekNapsal: pon 20. úno. 2012 08:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
taky určitě radím zajet k rudovi ideálně na freečko- tam si štěník i pohraje se spoustou dalších psíků.
jinak taky máme štěníka a taky v ruzných situacích ruzně vrčí .-) neřešíme vidíme podtext v kterým není nic jinýho než hra

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 799 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!