Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 25. dub. 2024 15:14
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 799 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 04. čer. 2007 06:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Ahoj Jano, jo, jo, dětičky fakt dát na vodítko. Než jsme pořídili bígla, ani jsem netušila, co to bude ze začátku za starosti. Tys na tom byla líp, neměla jsi s čím srovnávat a neměla jsi nastudováno tolik co já(aspoň dle toho, co píšeš). Protože to u mě vedlo k tomu, že jsem hodně srovnávala s dřívějším psem a s přečtenou literaturou. Doteď jsem si fakt myslela, že děláme dobře,nebyla jsem v klidu, protože u nás manžel psa ani moc nechtěl, takže to bylo a někdy i je tak, že se honem něco retušuje. ikdyž naše maličká není ničitel. Před koupí mi byl bígl hodně vymlouván, tak jsem měla stále na paměti, že nesmím cokoli zanedbat. Ale: naštěstí jsem situaci řešila, takže teď je od čtvrtka doma klid, ikdyž děti jsou někdy natrčené, že malou nemohou tak často hladit( kdyby jen hladit, na malého dcera žalovala, že s ní dělá trakač.... :twisted: ). Má počáteční nedůvěra v rady pramenila spíše z toho, že v okolí každý říkal to co knihy. Ale po návštěvě Kroměříže(Petro, můžu zítra zase dojet před 17h tentokrát s oběma dětmi?), kdy jsem viděla Petru v akci s Bardou, jsme celkově zvolnili, což vede opravdu k vylepšení situace doma. Takže dík. Lenka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 04. čer. 2007 06:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
No, i na stránkách beagle clubu mi radili víceméně stejný postup jako v knihách, teď o tom tak přemýšlím, jak se tu myslím Benda ptal, že nechápe, proč si nedám poradit. Ale jak říkám, je klid,nastavila jsem doma to, co poradila Petra. S malou chceme cvičit, vystavovat a zkusit do budoucna agility. Bude jí to bavit, v sobotu zkoušela probíhat tunelem. :D .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kousání štěňátka
PříspěvekNapsal: pon 30. črc. 2007 06:53 
Hanko, jak jste překonali popisovaný problém? Už jste o půl roku dál, my jsme nyní ve Vaší situaci. Mám pocit, že naše čtyřměsíční slečna si nás teď snaží vychovávat k obrazu svému, s kousáním máme úplně stejné zkušenosti, jediné, co na ni platí je ukončit společnou akci a přestat si jí všímat. To se začne divit a začne po labradořím způsobu natáčet hlavičku.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: kousaní
PříspěvekNapsal: pát 03. srp. 2007 12:22 
Ahojte lidičky...Naše Kira,štěnátko labradora 7 týdenní nás taky pěkně trápí s kousáním,ale já vím,že to je ještě malý prcek a že z toho vyroste.Nás dospěláky už poslechne,když řeknem fuj.Hůř je na tom náš prcek 3 roky.Ona ho bere jako štěně a pořád po něm chnapá a jen co kolem projde a ona si hraje už mu visí na nohavicích a největší tragedie je když si k ní malý sedne na zem.To už po něm skáče a trhá tričko co má na sobě.Mě to připadá srandovní,což našemu prckovi ne.Ten řve jak na lesy.Ani se mu nedivím ono to docela bolí.Takže nedělám nic jiného než lítám z místnosti do místnosti,právě kde se ti dva darebové pohybujou(a veřte není to sranda,máme byt 150mčtver.)a nedělám nic jiného než pořád vykřikuju fuj.Největší radost mám z toho,když se Kirinka unaví a zaleze k dceři do pokoje kde má naprosty klid a pak mám klid i já.Jinak je naprosto skvělá.Umí knikat u dveří když chce jít vyvenčit.Jasně že máme sem tam loužičku,ale to je většinou naše vina,když nevysledujem chování.Máme ji už od 5 týdnů,protože její maminka,už nekojila a chovatelka neviděla důvod proč ji u ni nechávat :( což je velká škoda,protože si myslím že psí mimi má být u maminky minim.do 7 týdnů. :twisted:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: ...
PříspěvekNapsal: čtv 27. zář. 2007 20:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 20. srp. 2006 21:53
Příspěvky: 50
Bydliště: Brno
ráda bych navázala na toto téma, v pondělí jsem si domů přivezla 2 měsíční fenečku maliňáka, je to dost raplík, na všechno štěká a vrčí, v kontaktu s naším starším psem je taky dost uvrčená, a když se moc rozdovádí, tak i pořádně kousavá a "dravá"... dneska na prochajdě jsme potkali stejně starou fenečku pita a ta moje potvora se na ni hnedka docela dost drsně vrhla, celkem "agresivně", musela jsem ji uklidnit, postupně si jí přestávala všímat, ale začíná být protivná, když se hodně rozdovádí... chtěla jsem poprosit, jak reagovat na její chování, vypadá to opravdu jako rvačka a ve 2 měsících mi to přopadá dost drsné... díky moc...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: úte 13. lis. 2007 18:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 04. bře. 2007 22:51
Příspěvky: 29
Bydliště: Praha
zuzulka píše:
vercik66 píše:
vůbec se semnou nechce mazlit jak jiné štěnátka když se kní přiblížím kousne mě
k cizím lidem a je velice přítulná a může se zbláznit radostí když ji někdo jiný pohladí

...chci at mě bere vážně, nevím jak bych ji měla trestat začla sem ji jemně kousat za krkem a trochu se to zlepšilo ale nechci at má z toho nějaké trauma protože je ještě malá, nevím co s ní. Hrozne bych se sní chtěla pomazlit ale ona nejeví zájem
taky sem se chtěla zeptat jestli dlouhou šnůru po venku můžu už od tohoto věku psa
moc děkuji za odpověd


Neviem ake ostatne steniatka ste videli, ale nas pes nerobil prvy mesiac, dva snad ani nic ine len nas hryzol, a jedinu a najvacsiu zabavu mal ked sa mohol natahovat o handru pripadne nieco demolovat :-) Nevidela by som to tragicky :wink: , aj pes musi pochopit ze "mazlenie" je fajn a niektorym to trva dost dlho. Treba neziaducu aktivitu preniest do ziaducej, pripadne odignorovat, to plati lepsie ako akekolvek tresty. Hlavne u stenata.

A myslim ze je trochu skoro chciet, aby vas stena zacala brat "vazne"...

Este k tomu, ze vonku chodite na voditku...ja by som naopak v tomto veku chodila co najviac na volno a kludne so stopovackou aby som mala stendo pod kontrolou a ucila "steniatkovske" privolanie s velkymi odmenami, radostou a tak. Ked si polozite dobry zaklad privolania teraz, neskor budete mat ovela menej problemov.8)


Souhlas. Nas pes to delal do ctyrech mesicu. Pak jsem jednou rekl au a schoval ruce za zada. Mohl se zblaznit, co to je za zmenu a zacal knucet stylem je mi to lito, ja uz to neudelam. Pote jsem mu ruku ukazal, tak hned daval hlavu pryc - zase ve stylu ted radeji ne, aby te to zase nebolelo a ziskal cit. Do ctyrech mesicu to boli, je to tezke obdobi, ale zklidni se. Navic, je to prcek a vem si ze vsechno poznavam, cichem hmatem a chuti. Cich si myslim ze mu nestaci navic je zvedavej a pokud nema problem se stabilitou, tak pouziva packy a hlavne, vsechno by nejradsi ochutnal (podle me aby si overil, zda to opravdu neni lepsi nez to cim ho krmis O:) Se stopovackou vyzkouseno a takhle jsme naucili krasne privolani. Jen jsem prepnul na klasicke voditko, samozrejme zaciname s privolanim znovu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Kousání do rukou
PříspěvekNapsal: čtv 07. úno. 2008 14:24 
Hezký den všem.
Jak jsem to tady tak trochu pročetla, je to u každé rasy psa asi jiné...
Já dělala úplně vše, ale nezabralo nic. mám 6. měsíční fenku křížence a vše, co je vyzkoušené bere pouze jako hru a nic na ní nezabírá....:-(
Je to potvora. Někd yjí chytne takový záchvat, že by prokousala co se dá... ruce, gauč, hrabe na psteli a věčně dělá do prostěradel díry...:-(

Když jí chci pohladit nechá se, ale v zápětí mě zlehka kousne...a ruce pryč? Ty pomohly dokud jsem je zase nevyndala.... bylo to prostě moc zábavné... a ať vysoké nebo hluboké au....je to jedno... zabírá jen když si lehnu a dělám, že pláču...Chvíli mě olizuje, ale pak si nejspíš řekne, že to nebylo tak hrozné a jde likvidovat dalšího člena rodiny... :-(


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 02. dub. 2008 12:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
tak kousáníčko s 9.týdenní příšerkou čévečka taky řešíme. při vítaní,při příchodu z procházky,někdy i doma jen tak se vrhne na nohy,kde to dost bolí. učím ji povel Malinko,když kouše do ruky,to se vcelku daří.Na "Nesmíš" vůbec neslyší,asi tam není ten důraz,budu se muset na Vlčárech poučit,jak tu intonaci správně používat. včera jsem zkoušela postup ignorance,když mi malá visela venku za kozačku,jako že to je hrozná prča takhle kousat. chvilku jsem ji táhla za sebou jako trestanec kouli,pak jí to přestalo bavit,tak se pustila a věnovala se průzkumům.když kouše opravdu moc,tak používám Pust,na který taky neslyší,to jí musím otevřít tlamičku,aby se za vteřinu mohla zakousnout znovu,ale to se už přesunu na gauč,kam nemůže a nehraju si s ní. Všichni páníčci jiných psů,které jsme potkaly mě ujištovali,že štěnátko přestane kousat časem samo,zajímalo by mě,jestli je to pravda....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 02. dub. 2008 12:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Mám už šestilené ČSV a jako štěnice byla ožírátko, hlavně doma, venku se bavila čucháním a šmejděním. Doma nás okousávala docela vehementně. Žádné povely typu Pusť nebo Nesmíš jsme jí neučili. Osvědčilo se nám pořádné vypísknutí a okamžité ukončení hry. Přešlo to samo po výměně zubů. Dnes provozujeme také kousací hry, není zrovna jemná, ráda tahá hadr nebo rukáv mojí bundy a když dovolím, mám modřiny i přes rukáv. Ale jen když dovolím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 02. dub. 2008 13:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
A to vypísknutí funguje opravdu, my taky pištěli a fenečka se nás pustila.Okusovat nás přestala celkem brzo, raději se zakousla do buvolích tyčinek a kostiček nebo hraček.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 02. dub. 2008 14:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Když jí utíkáš, provokuješ jí ke hře, přeci. Naopak, ztlum pohyb, hlas, emoce, hýbej se pomalu, hned po tom vypísknutí otoč pohled jinam a otoč od ní i hlavu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: pát 04. dub. 2008 09:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. lis. 2006 11:23
Příspěvky: 475
Bydliště: Praha 8 - Troja
vercik66 píše:
Veronika
Dobrý den, mám 9týdenní fenku irského setra, musím říct že mě zatím poslouchá a ke mě zvládáme v rámci možností jejího věku, venku má pořád vodítko
problém je v tom že se ke mě projevuje dominantně, kouše do rukou a vyjíždí mi po obličeji když se mi to nelíbí a okřinu ji a jemně zatáhnu za kůži na krku začne vrčet a štěkat, myslím že to bere jako hru protože vrtí ocáskem a je přikrčená a jako by utoči

moc děkuji za odpověd


Mám polovičního setra, od mala se u nej projevujou stejne rysy dominantnosti, s tím ze kdyz jdu ven chnapá mi po rukách, ted je mu skoro 6 mesícu. Kdyz byl jeste mensí kousal me porad do nohavic - to jsem dusledností a zákazama uz nastetsí zrusila. Obcas jeste chnapa po rukou, ale pracuji na tom nejen povelem"Fuj je to", ale uz i zminovaným "au, au":-)) Kdy si pes prece jen uvedomí, ze te to muze bolet. Z jeho pohledu je to samozrejme hra. Taky se ho snazím zabavit v teto fazi jinak, chodí na volno, takze klacek, hracka apod. , takze na chnapáni zapomene.

_________________
Žádný člověk není ostrov sám pro sebe...A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04. dub. 2008 09:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Věro, jistě, mohou to být společné rysy, ale né dominantnosti :D aspoň něco mě dneska rozesmálo... já bych to nazvala spíš rozverností ;)))

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Dobrman-štěně
PříspěvekNapsal: pon 07. dub. 2008 07:47 
Dobrý den,
předem se omlouvám, že budu pokládat hodně podobný dotaz, jakých je tady celá řada, ale rád bych znal odpověď někoho zkušenějšího přímo na moji situaci.
Mám malého dobrmana-věk 13 týdnů. Je moc hodný a učenlivý, ale občas mě kousne do ruky nebo jinam. Když jsem si ho přivezl, tak jsem to bral jako normální a jenom jsem se pokoušel tlumit to-např. jsem ho odstrčil, řekl FUJ, dal mu hračku na kousání a pochválil.
Bohužel se to vůbec neodnaučil a jak roste, tak ta kousnutí začínají být někdy i bolestivější. Zatímco zpočátku mě okusoval jen při hře, když jsem ho "bláznil" a on se netrefil do hračky, tedˇ se mi už stalo, že to udělal i záměrně!
2 situace:
1) stojím k němu zády a on přišel a kousnul mě do podkolení jamky
2) ležím na posteli a učím se, kousnul mě do předloktí a než jsem stačil zareagovat, tak odskočil cca tři metry ode mě.

Můžete mi k tomu něco poradit? V žádném případě nechci, aby to dělal. Myslíte, že to je snaha o nějaké dominantní chování anebo si jen "hraje" a v průběhu dospívání to vymizí? Ja jsem toho názoru, že se to samo neztratí, ale nechci ho nějak tvrdě trestat, pokud by to bylo normální... Někdy mi přijde, že to dělá ve chvíli, kdy si ho nevšímám a vynucuje si i pozornost. Ale pak to zase udělá i při hře, takže si nejsem jistý.

Přitom on moc dobře ví, že to nemá dělat! Je velice inteligentní. Už docela poslouchá některé povely, ale tohle pořád nechce pochopit.

A po trestu, např. vytahání za kůži se někdy rozblázní ještě víc.

Co byste mi poradili?
Děkuji všem.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 07. dub. 2008 07:52 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
vytahání za kůi neni pro psasrozumitelný trest (jak vidno :wink: ) jinak si zkus pročíst téma - štěně kouše, uvidíš jak se chovat a že to vůbec ale vůbec neni proijev dominance, ale jen hry


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 07. dub. 2008 09:22 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jde o cíleně směrovanou hru. Zavolej mi brzy.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dobrman-štěně
PříspěvekNapsal: pon 07. dub. 2008 12:13 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Jiří Mašek píše:
Když jsem si ho přivezl, tak jsem to bral jako normální a jenom jsem se pokoušel tlumit to-např. jsem ho odstrčil, řekl FUJ, dal mu hračku na kousání a pochválil.


Len taká drobnosť... U zdravo drzého a hravého šteňaťa sa odstrčenie dá použiť (aj sa používa) na podporenie tej drzosti a neodbytnosti, FUJ, ktoré po tom nasleduje, je len zbytočný zvuk. Ak to teda psík pochopil tak, že po odstrčení má zvýšiť intenzitu "boja" a dostane za to hračku, tak sa dá zhoršovanie reakcie týmto smerom očakávať. Tiež pre bližšie vysvetlenie odporúčam zavolať čo najskôr.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dobrman-štěně
PříspěvekNapsal: pon 07. dub. 2008 15:56 
Offline

Registrován: pát 27. črc. 2007 10:09
Příspěvky: 82
Bydliště: Plzeň
Přitom on moc dobře ví, že to nemá dělat! Je velice inteligentní. Už docela poslouchá některé povely, ale tohle pořád nechce pochopit.


Jsi si jistej ,že 13 týdení štěně ví ,že to nemá dělat? Podle mně neví .Chce si hrát ,náš pes to dělal taky ,při hře mi okusoval ruce a mohla jsem mu dávat hračky ,já mu chutnala víc,vypadali jsme všichni z rodiny jak invalidi,ale nikdy jsme ho za to netrestali,spíš jsem se ho snažila uklidňovat ,když už to bylo moc. Ani už nevím kdy ,ale přestal s tím ,Co znám z okolí lidi se psama byli na tom podobně.
Hana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 09. dub. 2008 20:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 05. bře. 2008 19:52
Příspěvky: 33
Bydliště: Šternberk
Já mám 3,5 měsíce starýho rošťáka a taky to někdy dovede přepísknout....když přestane fungovat obrácení pozornosti na jinou zábavnou aktivitu,třebas ouško,nebo klacík,tak ho od sebe prostě odstrčím nevšímám si ho.sice za mnou chvilku poletuje,snaží se okusovat moje nohavice....ale zatím ho to teda vždycky přešlo.Nebo vemu pár piškotků a deme zkoušet to co umí...to taky zabírá.S přítelem ještě pořád vypadáme jako kdyby jsme se prolezli trním,malej ještě nemohl chodit moc po venku,tak měl pěkně ostrý drápky....a při hře občas packy používá:)Je to naše piraňka...co se dá pomuchlovat jen když se probudí,nebo když je utahanej...pořád musí něco žužlat...a občas to jsme i my....:):)Neberu jeho chování jako dominantní,taky si při hře štěkne a zavrní,ale asi je to jako u děcek,taky když jsou až moc divocí,musí se sklidnit....a to třebas rázným hlasem:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: štěně vrčí
PříspěvekNapsal: pát 13. čer. 2008 05:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 02. čer. 2008 10:10
Příspěvky: 19
Bydliště: Bratislava-SVK
Ahojte, poradte mi pls ako sa zachovat v situacii ked moj maly 5 mes salasnik zacne na mna vrcat. Robi to len pri jednej situacii a to ked vonku zobere nieco zo zeme tak dostane povel fuj, ale ten ked neposluchne tak mu otvorim tlamu a vec mu vyberiem a vtedy sa stalo ze na mna zavrcal. Jedine co ma v tej chvili napadlo ho bolo cuknut voditkom a vyhubovat mu ze to co robis ? Bolo to spravne alebo keby sa to zopakovalo mam postupovat inak ? Je to este decko takze ako na to..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 13. čer. 2008 05:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Místo Fuj bych mu dala povel na přivolání a když by bylo třeba, pomohla bych mu vodítkem nebo stopovačkou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 13. čer. 2008 06:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 02. čer. 2008 10:10
Příspěvky: 19
Bydliště: Bratislava-SVK
Essi, ale ked uz pri nom stojim ? ...ked ho privolam tak pride ale nechce pustit vec z tlamy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 13. čer. 2008 07:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
nejprve ho nauč povel pusť - trénujte to s hračkou, za odměnu. Pak už bude vědět co po něm chceš a buď poslechne nebo alespoň bude vědět co měl udělat a proč mu to vytahuješ. Zatímco takhle nejspíš nechápe co se děje, trochu se i bojí, no a tak zavrčí...

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 13. čer. 2008 07:27 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Velcí švýcaři těžko snáší "silné" metody při výcviku. Berou to jako Vaši slabost. 5 měsíční štěně a nejlépe ani staršího psa nevychovávejte cukáním, škubáním, křikem. Přijde-li mi pes s fujtajblem na přivolání nebo pokud si ho přitáhnu, vypáčim mu to něco z tlamy bez ohledu na jeho názory, nekomentuju, mlčky se na něj škaredě podívám a pokud mi ten hnus vydá poměrně dobrovolně, ještě ho krátce pochválím, zařídím, aby hned následoval cvik, který zná, ten pes splní a dostane odměnu a pochvalu za to jak je šikovný. Většina štěňat vrčí, vždyť je teprve 2-3 měsíce pryč ze smečky štěňat, kde si vše vydobýval vrčením a rychlostí úniku s tím, co si ukořistil. Musí se teprve naučit řešit situace jinou správnou cestou-spoluprací s Vámi. Vaším úkolem je si salašníka zafixovat na sebe, aby se mohl na Vás spolehnout ve všech situacích a neměl potřebu rozvíjet si nějaké svoje vlastní způsoby řešení situací.
Kdybyste měl jakékoliv dotazy ohledně výchovy, napište mi na citka@centrum.cz Zdravím Lenka.

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 13. čer. 2008 07:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 02. čer. 2008 10:10
Příspěvky: 19
Bydliště: Bratislava-SVK
Dakujem vsetkym za rady....ja sa len bojim aby sa nahodou nestalo to ze ho mu niekto hodi neaku otravu ( mame totizto susedov ktory by toho boli schopny...mame s nimi stale problemy ) takze ked vidim ze nieco chnapol zo zeme tak ma chyta panika.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 13. čer. 2008 08:18 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Nooo, to chápu, ale také vím, že přání se většinou plní. A pokud je to v negaci, tak bohužel také. Nemyslete na to, že by Vám ho mohli sousedé otrávit....

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 19. črc. 2008 05:53 
Dobry den, mame 2 mesicni stene kavkazskeho pasteveckeho a doma je uz s nami tyden. Par dni jsme s nim byli doma a meli ho v praci, ale posledni dva uz byl doma sam v kotci. Pres noc spava s nami doma (nebo spise my s nim v obyvaku a v hale na zemi). Do postele ho nechci zvykat, rada bych aby pak jako vetsi spaval uz samostatne venku. Od te doby co je v kotci tak po me docela bolestive rafe. Ne vzdy, ale kdyz to na nej prijde, tak mi pri chuzi jde po nohach. Vykviknuti zabralo parkrat, ted ho to uz nejak netoci. Zkousela jsem mu davat jinou hracku - obcas zabere, ale taky ne vzdy mam neco po ruce. Kdyz ho vykazu ven za dvere, tak zase hrozne breci, ze je sam (a me to lame srdce a nevydrzim ho tam nechat dlouho). Muzete mi porad nejaky jiny zpusob, nez vykviknuti jak ho presvedcit, ze kousani neni vhodne? moc dekuji za radu


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 19. črc. 2008 09:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
jsou mu dva měsíce a vy ho máte týden odnaučit kousání je kolikrát na dost dlouho- mějte prostě vždy přichystanou ěnjakou věc kteoru kousat může a když začne tak mu jí dejte a hrajte si s ním

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 19. črc. 2008 10:48 
ajka píše:
jsou mu dva měsíce a vy ho máte týden odnaučit kousání je kolikrát na dost dlouho- mějte prostě vždy přichystanou ěnjakou věc kteoru kousat může a když začne tak mu jí dejte a hrajte si s ním


No on prave prvni dny vubec nekousal, jen jako zuzlal a i to jsme mu zatrhli, aby si nezvykal. Mozna se ted vic otrkal a vic si dovoluje, ale ne vzdy si s nim chci hrat a to je taky jedna z veci co jsem cetla, ze bych mu nemela byt k dispozici vzdy, kdyz ma ON chut si hrat.... Ale budu asi muset sebou porad tahat neco na zvejkani
Dekuju za radu!


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. črc. 2008 08:53 
Vcera tu byl muj otec a ten ma na vychovu psa uplne jiny nazor a prave pri hre, kdy na nej malej utocil ho proste vzal, povalil na zada a kousl "stipl" ho zubama do ucha. me se to moc nelibi, protoze to beru jako fyzicky trest, ale je fakt, ze mu (a jeho noham) dal pak malej docela pokoj.
Ono kdyby to bylo jen takove hrave porafani, tak nereknu, ale vcera me rafnul do nohy ze zadu tak, ze mi zacla tyct krev...

mam ho tedy taky zkusit svalit a rafnout do ucha? me se to moc nezda... ale kdyz to zabralo... jenze nechci nic pokazit uz ted. Ale to kousani je opravdu HODNE neprijemne a bolestive...

Moc dekuju za Vase dalsi rady!


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. črc. 2008 08:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
kachnickab jestli si chcete psa zkazit nepřiměřeným trestem zkusit to mužeš ale podle mě je to zbytečný. je to malé štěně nezná svoji sílu ani míru musíte mu jí ukázat ale en takhle drastickým zpusobem

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. črc. 2008 09:36 
ajka píše:
kachnickab jestli si chcete psa zkazit nepřiměřeným trestem zkusit to mužeš ale podle mě je to zbytečný. je to malé štěně nezná svoji sílu ani míru musíte mu jí ukázat ale en takhle drastickým zpusobem

Me prave jde o to jak umerene ho ukaznit, protoze na hracku on prdi... rafne do ni jednou a uz zase jede po mych nohach a rukach.
Zkusila jsem i ignoraci, jako ze mi to VUBEC nevadi... ale to dost dobre nejde, kdyz to boli. A kdyz si prestanu hrat, tak to nejak nechape a lovi mi koncetiny dal:)
Zkousela jsem ho zavrit venku, ze za mnou nemuze dovnitr, jenze to place a pak kdyz ho pustim zase za mnou, prijde mi to jeste horsi nez predtim...

Jeste mam takovy dotaz, spavame s nim doma, pres den ma kotec a chodi nam ho v poledne krmit soused. Az bude vetsi, chteli bysme aby v kotci i spaval. Je lepsi s nim spat v kotci uz ted (radeji nez doma), aby pak nemel velky problem si zvyknout byt tam i v noci sam???


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 22. črc. 2008 05:10 
Desenský píše:
Luxo, vážně věříš tomu, že má být všechno takto nalajnované a žádný pes by podle tebe neměl být v kotci?
To kousání bude asi způsob hry, kterou jste udělali zábavnější tím, že jste to řešili nějakým způsobem, který se psu líbí.


No ja jsem od prvniho dne, kdy kousal - ZUZLAL - ruce atd, se snazila odvest pozornost na neco jineho, aby si proste nezvykal, ze nase koncetiny jsou k tomuto ucelu. Zacal to "utoceni" a opravdu okusovani sam... ani mi neprijde, ze moje uskoky ho nejak rozdovadi. Vykviknuti na nej fungovali asi 10x (a to jsem zkusila ruzne tony atd.), na ten pamlsek zabere - ale nechci aby si pak spojoval zase to, ze dorazi a dostane neco, tak mu vzdy dam cuchnout k ruce (kde mam mnamku), to ho zklidni a zpozorni a pak udela treba sedni a dostane. Da na chvilku pokoj a pak treba zase. On je uplne zlato, tohle na nej padne tak 1-2x za den.

Proti jeho pobytu doma nic nemam, jen si myslim, ze je lepsi ho zvykat byt vetsinou venku - preci jen jeho plemeno (kavkazak) je prirozeny obranar, tak z nej nechci udelat peliskoveho psa:) Nemam nic proti tomu, kdyz se mnou co jsem doma travil cas v dome - ma vzdy otevrene dvere ven a muze jit tam a zpet. Poslednich par dni je jeho oblibene misto na zaprazi. Zatim se otrkava a je fakt, ze je uz i vice samostatny - jen to kousani mi dela starosti, ale snad to doopravdy prejde s novymi zoubky.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 27. črc. 2008 04:52 
Tak po tydnu zadna zmena... zcela uspesne dela hlucheho, kdykoliv se mu snazim rict, ze to nesmi (a aspon ho prinutim se mi podivat do oci aby to jako mel i vizualne - uhyba jako blazen). Vykviknuti (z moji strany) nic, tuhle zabiralo mlaskani (ze zpozornel a na minutu zapomel co delal), ale to fakt asi bylo jenom omylem jedno rano.
Povalit ho tak max. rozdovadi... asi je to fakt jenom jeho zpusob hry... ale nerada bych aby to zustalo... pri pretahovane o ponozku se taha, ale stejne tak nejak vi, ze kdyz rafne "omylem" vedle tak ponozku vyhraje driv...

Rudo, nemuzete mi prosim poradit neco vy? Nejaky adekvatni ne primo trest, ale proste neco co nasemu malemu tu informaci preda?Ze panecci se neokusujou, ani se na ne neutoci, proste, ze se to nedela....

Diky!


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 27. črc. 2008 08:14 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Vymyslete - jste lidi, máte na to - :D způsob jak psovi převést jeho myšlenku kousání rukou na jinou aktivitu o vteřinu dřív, než on začne.
I při výchově dětí funguje lépe "předvídat situaci a převést ji jinam" než "zakazovat nežádoucí činnost" . Třeba jak? Najděte si doma staré povlečení, natrhejte ho na pruhy, upleťte z něj silný cop na přetahování-ponožka je fakt malá. Nebo naplňte povlak na malý polštářek tričkama či svetrem na vyhození a udělejte mu báječného peška nebo cokoliv jiného
do čeho může beztrestně kousat aj eště bude pochválen. Ono totiž když psa naučíte něco nežádoucího na povel a pak ho již nikdy nevydáte, nebude to dělat. Viz. štěkání.

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 27. črc. 2008 08:17 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
V té poslední větě jsem chtěla říci, že ten POVEL nikdy nevydáte-neřeknete.... napsala jsem to předtím zmateně. :-)

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 27. črc. 2008 15:35 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
kachnickab píše:
...kdykoliv se mu snazim rict, ze to nesmi (a aspon ho prinutim se mi podivat do oci aby to jako mel i vizualne - uhyba jako blazen). Vykviknuti (z moji strany) nic, tuhle zabiralo mlaskani (ze zpozornel a na minutu zapomel co delal), ale to fakt asi bylo jenom omylem jedno rano.
Povalit ho tak max. rozdovadi...

...Rudo, nemuzete mi prosim poradit neco vy? ...
Vzhledem k tomu, že každý pes používá naprosto odlišné způsoby komunikace a každý reaguje na různe podněty různě, nedokáži sem napsat, co konkrétně dělat s něčím, co ze strany psa neznám. Jsou jenom dva naprosto spolehlivé způsoby, jak úspěšně docílit výsledku. Buď mi psa představit osobně, tedy přijet, nebo ho naučit psát maily, aby mi napsal, o co jde. Jistě víte, co je snadnější.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29. črc. 2008 07:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 25. črc. 2008 11:58
Příspěvky: 102
Bydliště: Šumperk
Zdravím, chci se zeptat... když naše Megie (3 měsíce) přehnaně kouše, tak ji můj přítel taky kousne do zadku až někdy vykvikne... Není to špatně?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29. črc. 2008 09:47 
Offline

Registrován: pát 09. kvě. 2008 10:41
Příspěvky: 143
Bydliště: Chomutov
Podle mě by to totiž ten pes mohl brát buď jako supeření, útok, nebo jako hru...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29. črc. 2008 10:00 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Nicol píše:
...tak ji můj přítel taky kousne do zadku až někdy vykvikne... Není to špatně?
To poznáš, až mu jednou prokousne nos...

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30. črc. 2008 11:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Nicol píše:
Zdravím, chci se zeptat... když naše Megie (3 měsíce) přehnaně kouše, tak ji můj přítel taky kousne do zadku až někdy vykvikne... Není to špatně?


To není moc dobrý nápad. Ona si hraje kousáním a určitě si to vyloží tak, že on se přidal ke hře a bude kousat dál a možná i víc. Nechápe, že na rozdíl od psů máme kůži jemnější a nemáme ji chráněnou kožichem, tak nevidí důvod, proč by měla ubrat.
Zkuste jí vyměnit svoji ruku za něco, co je kousat dovoleno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30. črc. 2008 14:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 25. črc. 2008 11:58
Příspěvky: 102
Bydliště: Šumperk
děkuji za odpovědi, taky jsem si to myslela. Naštěstí?? to udělal jen třikrát, tak doufám že jsme nic nepokazili. Už jsem mu to vysvětlila... Teď když už přehnaně kouše, tak si jdeme hrát s hračkou. Sice občas i během hraní dělá nálety na ruce, ale bereme to tak že nás popichuje k další hře. Ještě mě napadá jeden dotaz - (a doufám, že něco nekazím) jak to děláte, když zrovna potřebujete pracovat a pejsek si chce i hrát, i když jste zrovna ukončili hru? Mám si s ní hrát když chce nebo určuju dobu hraní já?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30. črc. 2008 14:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Nicol, samozřejmě ty :) prostě si toho ďáblíka nevšímej, když si nebudeš už chtít hrát, tak jdi pracovat, ale je to v tobě, ty si s ní už hrát nesmíš chtít - v duchu si řekni tak a teď du pracovat a prcku nech mě, ale musíš to myslet vážně sama se sebou, protože jestli budeš po tom mrněti u práce furt pokukovat a mluvit na něj (i v záporným smyslu - nechmě nehraju si...), tak samo že nepřestane dotírat... snad jsem to napsala aspoň trošku srozumitelně :D

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Agresivita při hře 5 měs. štěněte- feny RR
PříspěvekNapsal: pát 15. srp. 2008 00:10 
Od útlého věku používala naše fena při hře nějak více své zoubky. Nyní ve více než 5ti měs. jsou to už pořádné zuby a přestává to být jaksi jen legrace. Přes den je fena celkem pohodová i s vřelými projevy náklonnosti , zuby použije při hře jen rozumně, ale večer, zpravidla po procházce do ní denně vjede snad jen přemíra temperamentu s až agresivním používáním zmíněných zubů. V těch chvílích jde jen velmi těžko zvládnout, neplatí naše hlasité projevy ani fyzické tresty, je agresivní i k hračkám a vybavení bytu. Pomůže jen její izolace, pokud se podaří ji tam dostat. Tam se hned uklidní. Isolace musí trvat cca 1 hod.- jinak se gresivita vrátí. Stav končí jejím vyčerpáním, po několika desítkách minut řádění. Musíme tuto, snad pubertu, přetrpět nebo musíme něco rasantního proti tomu dělat? A co?
Máme obavy aby se toto chování nepřeneslo do dospělosti.
Děkujeme za rady.
Zdravíme,
Jarrys88


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 15. srp. 2008 07:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 14:03
Příspěvky: 184
Bydliště: Děčínsko
Ta izolace znamená, že ji za trest někam zavřete,že? :roll:

Myslím, že si vzájemně vůbec nerozumíte a z toho pramení její chování. Zavolejte Rudovi a ještě lepší je přijet i s čubinkou a naučit se s ní pracovat.

_________________
H+C+D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 15. srp. 2008 07:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Ona je agresivní k hračkám? Můžeš trošku víc vysvětlit toto její chování?

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 15. srp. 2008 07:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
no prostě si štěník chce hrát a blbnout a majitelé nechápou a možná se jí i bojí. chjo.

Pročtěte si poradnu, tento "problém" (v uvozovkách proto, že štěně se chová normálně) už se tu párkrát probíral. No a návštěva na Vlčárech není špatná nikdy.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 15. srp. 2008 07:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Ano, štěník přiletí zvenku a doma lítá jak pominutý, že? Naše to taky dělala, je to mimino, chce to venku unavit, ono ji to bláznění doma po procházce přestane bavit, naši to taky přešlo. Nechej ji vylítat s pohodovými pejsky, zaměstná si tak hlavu. Kam ji doma zavíráte??? Rozhodně žádná razance, dej jí třeba doma kostičku na kousání, buď u ní, drž jí ju, mazli se s ní, jakákoli agrese a razantnost z Tvé starny se Ti negativně projeví na vztahu štěněte k tobě a ostaním členům vaší smečky. Nikam ji, prosím, nezavírejte.... :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 15. srp. 2008 08:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Fyzické tresty, určitě i váš křik a zavírání u pětiměsíčního štěněte? To snad ne. Navíc - vy tu píšete, že je agresivní - a fyzické tresty jsou podle vás co? Taky agrese, ne? Jak vy jednáte s ní, jedná ona se svým okolím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 15. srp. 2008 09:20 
Offline

Registrován: ned 29. črc. 2007 16:27
Příspěvky: 27
Bydliště: Kl
Mě by zajímalo co by pní dělala s rozdováděným 65kg psem :D, pravda ten si dá bacha by nestisknul

_________________
Když čtu zdejší fórum tak chápu proč pastevci prováděli a provádí selekci mezi psi.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 799 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 61 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!