Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 20:27
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 87 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Příliš drsná hra
PříspěvekNapsal: pon 11. úno. 2008 10:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 20. srp. 2006 21:53
Příspěvky: 50
Bydliště: Brno
Ahojte, mám otázku, která se týká 6 měsíční maliňačky... Když si hraje s ostatníma pejskama, tak je děsně dravá, není schopná si normálně hrát, vždycky, když přijde na řadu nějaká honička, tak se nehoní, ale vyloženě ostatní psy loví a děsně se do nich vždycky zahryzne... Jak jí mám vysvětlit, že si má s ostatními hrát jemněji???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 11. úno. 2008 17:48 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
já jsem dávala Bonymu povel "lehni" když moc přitvrdil (moh si stále hrát, ale v lehu) a ted to používá často on sám, nebo při honičce jsem udělala něco, čim jsem ho zbrzila, odvedla částečně pozornost("ššššš", pomalu", oslovila jménem...... cokoli)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš drsná hra
PříspěvekNapsal: pon 11. úno. 2008 18:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
freya píše:
Ahojte, mám otázku, která se týká 6 měsíční maliňačky... Když si hraje s ostatníma pejskama, tak je děsně dravá, není schopná si normálně hrát, vždycky, když přijde na řadu nějaká honička, tak se nehoní, ale vyloženě ostatní psy loví a děsně se do nich vždycky zahryzne... Jak jí mám vysvětlit, že si má s ostatními hrát jemněji???

Podle popisu je to projev normalni maliny.Pokud hra uz prestane byt usnosna je moznost bud prevest pozornost at napr. balonkem nebo psa sklidnit.I tady je nekolik moznosti jak tohle provest....
Jena je jiz zminovana moznost tak jak tohle dela Eva Stenberova....

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 25. úno. 2008 19:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 20. srp. 2006 21:53
Příspěvky: 50
Bydliště: Brno
no, tak nějak pořád nevím, co s tím... v momentě, kdy bych převedla hru do lehu, tak všechno končí, ona hryže při honění, jenže to je většinou ve větší vzdálenosti a nějak na ni nemůžu, odvedení pozornosti v tom afektu je celkem nemožný, zvlášť v jejím pubertálním ignorantském rozpoložení... stopka je taky celkem nefunkční, protože je mimo dosah... leda bych si ji držela u sebe, ale to zase hra končí... nějak nejsem schopná vymyslet nic konstruktivního :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 25. úno. 2008 19:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Skusil bych balonek na snurce,nastavil bych voditkem a pretahoval bych,postupmne skracovat vzdalenost a ucit hrat i na blizko....pak postupme na tomto ucit zastaveni.....

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 25. úno. 2008 20:00 
Musím říct, že tohle téma je zajímavé. Ono není tak moc složité něco zakázat ale usměrnit chování a to tak aniž by se hra ukončila je mnohem složitější.
Musím přiznat, že nám pomohla v podobné situaci fena která si tu naší dokázala přibrzdit a vysvětlit, že svou neurvalostí překračuje hranici a to zcela bez agresivního chování.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26. úno. 2008 08:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. bře. 2007 13:47
Příspěvky: 124
Bydliště: Žiar nad Hronom, SR
freya píše:
no, tak nějak pořád nevím, co s tím... v momentě, kdy bych převedla hru do lehu, tak všechno končí, ona hryže při honění, jenže to je většinou ve větší vzdálenosti a nějak na ni nemůžu, odvedení pozornosti v tom afektu je celkem nemožný, zvlášť v jejím pubertálním ignorantském rozpoložení... stopka je taky celkem nefunkční, protože je mimo dosah... leda bych si ji držela u sebe, ale to zase hra končí... nějak nejsem schopná vymyslet nic konstruktivního :(
Kamarátkina malina bola úplne to isté....ibaže sa väčšinou hrávala s už dospelými čubinami, ktoré jej rýchlo vysvetlili, že teda takto sa hrať teda nebudeme....Bára má takéto drsné hry rada stále, ale vidieť, že sa ovláda...zasahovali sme do toho minimálne, v podstate vtedy, ked sme videli, že tej druhej čubine je to už nepríjemné a Bára nereaguje.....

_________________
Sáša


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26. úno. 2008 20:13 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
freya píše:
no, tak nějak pořád nevím, co s tím... v momentě, kdy bych převedla hru do lehu, tak všechno končí, ona hryže při honění, jenže to je většinou ve větší vzdálenosti a nějak na ni nemůžu, odvedení pozornosti v tom afektu je celkem nemožný, zvlášť v jejím pubertálním ignorantském rozpoložení... stopka je taky celkem nefunkční, protože je mimo dosah... leda bych si ji držela u sebe, ale to zase hra končí... nějak nejsem schopná vymyslet nic konstruktivního :(

dost záleží na intonaci, mě chvíli trvalo než jsem přišla na tu správnou která ho zbrzdí ale hru nepřeruší


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš drsná hra
PříspěvekNapsal: úte 26. úno. 2008 20:28 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 22:14
Příspěvky: 137
Bydliště: Praha
freya píše:
Ahojte, mám otázku, která se týká 6 měsíční maliňačky... Když si hraje s ostatníma pejskama, tak je děsně dravá, není schopná si normálně hrát, vždycky, když přijde na řadu nějaká honička, tak se nehoní, ale vyloženě ostatní psy loví a děsně se do nich vždycky zahryzne... Jak jí mám vysvětlit, že si má s ostatními hrát jemněji???


A to si hraje se štěnaty nebo dospěláky ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 27. úno. 2008 08:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Eva Štemberová píše:
freya píše:
no, tak nějak pořád nevím, co s tím... v momentě, kdy bych převedla hru do lehu, tak všechno končí, ona hryže při honění, jenže to je většinou ve větší vzdálenosti a nějak na ni nemůžu, odvedení pozornosti v tom afektu je celkem nemožný, zvlášť v jejím pubertálním ignorantském rozpoložení... stopka je taky celkem nefunkční, protože je mimo dosah... leda bych si ji držela u sebe, ale to zase hra končí... nějak nejsem schopná vymyslet nic konstruktivního :(

dost záleží na intonaci, mě chvíli trvalo než jsem přišla na tu správnou která ho zbrzdí ale hru nepřeruší

Tady nepomuze intonace,tohle je spis otom aby pes se naucil mit cit a vnimat okoli.Kdy ve finale pak bude v pripade potreby psa mozno sklidnit a vpohode resit kdyz bude pri hre necitelny.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 27. úno. 2008 09:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. bře. 2007 13:47
Příspěvky: 124
Bydliště: Žiar nad Hronom, SR
Nám sa hra môže zdať drsná, ale ako na tú jej hru reagujú psy, s ktorými sa hrá?

_________________
Sáša


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 27. úno. 2008 13:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 20. srp. 2006 21:53
Příspěvky: 50
Bydliště: Brno
no hraje si se všema, pravdu má bin ladin, ona je proste desne necitliva, nejak to nezvlada... drsna hra je to i pro okoli, dneska malem ve hre zramovala jednu kámošku pointřici, když do ní v plné rychlosti napálila a zahryzla se do ní, udělaly salto a nalítly do stromu, kdyby nehryzala, tak je to v pohodě, ale vždycky se zakousne dost natvrdo a těm psům se to právě taky nelíbí...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 27. úno. 2008 13:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 20. srp. 2006 21:53
Příspěvky: 50
Bydliště: Brno
a jak teda psa naucit vnimat okoli a zcitlivět???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 27. úno. 2008 18:58 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
mam doma treti tyzden RTW pesana a tiez mal zozaciatku problem odhadnut silu stisku ked sa hral s pesakmi. kedze je ale v kontakte s mnozstvom psov, nejako mu to vysvetlili ze hryzt sa moze takto ale takto uz nie. mal uzasny zvyk hryzt kazdeho pesana silno do chrbta, to som riesila tak ze som sa zacala hrat s nimi a ked sa uz moc rozdivocil a chcel zahryznut privelmi, len som mu pristupila snuru na krku a chviklu na nej stala, ale stale som sa s nimi hrala dalej. to ho zbrzdilo par sekund vydychal a hral sa dalej. po par dnoch pochopil ze silno sa nehryzie a teraz uz vsetkych len ozuzlava :-)

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 29. úno. 2008 14:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
přesouvám sem toho mého tryskáče co nejdřív jedná, pak přemýšlí...
Jenže ona to u něj není drsná hra, ono je to totéž jako když to klidně napere do stromu - prostě má nohy a zuby rychlejší než mozek. Když vidí balónek má zatemněno. Samozřejmě že když kousne tak hra končí, jenže to už mým pokousaným prstům nepomůže. A odhadnout jestli po tom cvakne se mi ještě nepodařilo - prostě proto že on nepřemýšlí o tom že po míčku skočí, on skočí po míčku a pak si uvědomí že bylo něco špatně...

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12. lis. 2008 14:33 
Offline

Registrován: pon 17. bře. 2008 14:06
Příspěvky: 270
Bydliště: Kladno
Stalo se Vám už někdy, že hra přešla ve rvačku?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12. lis. 2008 14:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
no jéje a kolikrát proto se to musí hlídat a případně korigovat

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 16. lis. 2008 21:30 
Offline

Registrován: stř 17. zář. 2008 20:10
Příspěvky: 23
Bydliště: Pardubický kraj
JanaV píše:
Stalo se Vám už někdy, že hra přešla ve rvačku?

mysím si,že pokud pes začne kousta víc než má,musí se stáhnout,sklidnit a musí se říct fuj-nesmíš a opakovat,ale pokud ten druhý doráží stejně,měli by ho usměrnit oba a ne že jednoho trestaji a druhý jede po svém,mám fenku RR nece7ch 5měsíců,víc jí vyhovují dospělý psi,je pokornější,ale pokud ta jsou štenda,tak do sebe rubou a pak to právě přechází ve vyceněný zubiska atd.....pak usměrnuji-uvidíme jak to bud epokračovat :?

_________________
Machajda


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 16. lis. 2008 21:33 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
azden píše:
a musí se říct fuj-nesmíš a opakovat

tak zrovna tohle je zbytečné, většinou stačí se do hry zapojit nebo si psa zavolat a zase propustit.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 16. lis. 2008 21:37 
Offline

Registrován: stř 17. zář. 2008 20:10
Příspěvky: 23
Bydliště: Pardubický kraj
Eva Štemberová píše:
azden píše:
a musí se říct fuj-nesmíš a opakovat

tak zrovna tohle je zbytečné, většinou stačí se do hry zapojit nebo si psa zavolat a zase propustit.

A když ho vypustíš a jde do toho zase se stejnou vervou-zase přivolat....když ho přivoláš ,řeneš fuj-to je nesmysl,ale pokud za drsný chování ho hned popotáhneš a řekneš nesmíš?? Jsem si myslela že přímo při akci-pokud je máš poruce ..je lepší je uklidnit.Moje slečinka když je ve hře ,tak o mně vůbec nevím,to tady právě pročítám a budu muset nechávat stopku,protože já jí hned nepřivolám,v zápalu hry o mně neví :(

_________________
Machajda


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 16. lis. 2008 21:48 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
tak ho necháš pak u sebe dýl, s tim že si s nim budeš hrát ty nebo jinak na sebe upoutáš pozornost - pamlsek a tak, nebo se do hry přidáš a tak máš šanci jak hlasem tak mechanicky je usměrńovat - sem strčíš ruku, tady zcela náhodou nohu :wink: ale hra pokračuje protože,kdo si hraje, nezlobí. POkud to jeden opravdu přežene, tak použiji intonaci v jeho jméně (pokud nereaguje tak si ho otočim na sebe). Ale zákazy tady a většinou ani jinde nemaj cenu - pes nechápe. Ví že něco nesmí (možná) ale taky neví co teda může

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 16. lis. 2008 22:04 
Offline

Registrován: stř 17. zář. 2008 20:10
Příspěvky: 23
Bydliště: Pardubický kraj
Eva Štemberová píše:
tak ho necháš pak u sebe dýl, s tim že si s nim budeš hrát ty nebo jinak na sebe upoutáš pozornost - pamlsek a tak, nebo se do hry přidáš a tak máš šanci jak hlasem tak mechanicky je usměrńovat - sem strčíš ruku, tady zcela náhodou nohu :wink: ale hra pokračuje protože,kdo si hraje, nezlobí. POkud to jeden opravdu přežene, tak použiji intonaci v jeho jméně (pokud nereaguje tak si ho otočim na sebe). Ale zákazy tady a většinou ani jinde nemaj cenu - pes nechápe. Ví že něco nesmí (možná) ale taky neví co teda může

Aha ,tak vyzkouším,oni ty mladochové se stejně motají na jenom místě,tak by to zatím se mohlo vyzkoušt,jinka moc malejch okolo sebe nemáme ,spíš dospěláky-právě jsem dneska tyd probírala,jak mi na cvičáku hysterčí-děláme přivolání na stopce,chodím odpolko a to už je tma-klasika,cvičitl jí drží,já utíkám a ona jak po přivolání za mnou běží,tak je schopná vyjet na okloního psa,cvičitek na to nereaguje,říkala jsem mu to,ale mně je to dost nepříjemný,je jí necelých 5měsíců,pokud je normální situace nepustí se do nikoho,je v pohodě,ale za tmy je jako jatá-úplně mimo-no já jsem ted s tématem taky úplně mimo :D :oops:

_________________
Machajda


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 16. lis. 2008 22:17 
Offline

Registrován: stř 17. zář. 2008 20:10
Příspěvky: 23
Bydliště: Pardubický kraj
promin,vždyt ten cvičák jsem probíraly spolu-je to ted asi jendiná věc co mě trápí :?

_________________
Machajda


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Hra - drží ji za krk
PříspěvekNapsal: stř 01. črc. 2009 09:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. srp. 2007 08:46
Příspěvky: 137
Bydliště: Plzeň
Ahoj, mám ještě dotaz na hru naší starší fenky Wandy (1,5 roku, kraťanda) se štěnětem Briou (11 týdnů, flatice). Venku ji Wanda čapne za krk (zeshora) a takto ji jako vede, běží vedle ní, ale přijde mi že ji drží ode mě. Mám ji nějak korigovat? Občas venčíme každou zvlášť, ale častěji obě dohromady. Wanda občas na Briu i naběhne a povalí ji až Bria udělá kotrmelec v trávě. Přijde mi to jako dost drsné zacházení se štěnětem. přitom doma si hrají úplně jinak a Bria věčně Wandu hryže, visí ji na krku, na uchu, na noze a Wanda maximálně zakníká ..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš drsná hra
PříspěvekNapsal: pát 03. črc. 2009 07:00 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Koriguje se vždy, když to překročí nějakou mez. Je jen na vás, rozpoznat tu správnou hranici. Obvykle je ta hranice patrná tehdy, kdy už jeden z nich chce hru ukončit. Pak je na vás, abyste tomu pomohli, pokud na to pes sám nestačí.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš drsná hra
PříspěvekNapsal: pon 13. črc. 2009 10:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. srp. 2007 08:46
Příspěvky: 137
Bydliště: Plzeň
A jak je to v případě, že hra nezačala? Často se nám stává, když jdeme s oběma, že třeba Briu zavolám a ona běží za mnou, v tu chvíli se ale na ni vrhne Wanda a chytí ji za krk a blokuje ji, nepřijde mi to ani jako hra, prostě ji blokuje. Teď jsme měli puštěné 3 kraťandy a naši Briu, Bria si hrála s jinou kraťulí a Wanda to zmerčila a hned jí provedla to samé, chytla ji za krk a od té druhé feny ji doslova odtáhla.
Měli bychom přijet o víkendu na Vlčáry, tak nám snad budete moct poradit na místě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš drsná hra
PříspěvekNapsal: pon 13. črc. 2009 18:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
v tom okamžiku, nebo ještě lépe zlomek vteřiny předtím než se zakousne, bych dala přivolání Wandě :twisted:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš drsná hra
PříspěvekNapsal: úte 27. říj. 2009 13:31 
Offline

Registrován: pon 26. říj. 2009 13:46
Příspěvky: 1
Bydliště: Kutná Hora
Mám úplně stejný problém, 8 měsíční belgický ovčák-fena silně provokuje starší feny, až někdy dojde na kousnutí, vrčení... Zatím není 100% ovladatelná, aby ve hře skončila (přivoláním, sedem) na povel při hře. Mám ji nechat si "hrát" na vodítku? Labradorka s kterou si naposledy hrála nakonec utekla do boudy, štěně BOM za ní nešlo ale co venku? Bojím se, když ji nechám bez kontaktu bez psů, tak "zvlčí" úplně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš drsná hra
PříspěvekNapsal: stř 28. říj. 2009 08:15 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Kontakt se zvířaty je samozřejmě potřeba, ale je nutné zabezpečit, aby ta zvířata nebyla šikanována neukázněnou hyperaktivní malinou. To vodítko (couračka) je na místě.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš drsná hra
PříspěvekNapsal: sob 18. zář. 2010 21:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. črc. 2010 22:01
Příspěvky: 121
Bydliště: Tišnov
Potřebovala bych radu z opačné strany: co dělat, když si nějaký takový rozjívenec chce za každou cenu hrát s mým štěnětem? Ori si ráda pohraje s rozumnými, podobně velkými (občas i většími, ale klidnými) psi, ovšem na rozparáděného velkého psa, který se ji snaží honit nebo valchovat reaguje úprkem se ztaženým ocasem, buď ke mě, ale pokud se pes dostane mezi nás tak i úplně pryč. I když kníká, nebo si lehne, druhému psovi je to fuk. Většinou začne druhý pes, ale občas je iniciátorem hry v počátcích i Ori. Samozřejmě nechci aby taková hra pokračovala, jak ale reagovat? Někdy si psa odvolá majitel, ale kolikrát ne - "on/ona si jen chce hrát". Před pár dny mi malou začal nahánět 8mi měsíční pes cane corso a jelikož jí neustálým nadbíháním bránil v návratu ke mě a páníček přes moje výzvy ať si ho zavolá dělal mrtvého brouka, tak jsem ho ze zoufalství čapla za obojek a dostala seřva, cože to sahám na cizího psa, že ho stejně neudržím a vždyť si jen chtěl pohrát, nikdy by druhého psa nekousnul atd. Takže jaká je přiměřená reakce? Kdyby po Ori šel agresivně, tak po něm skočím, ale nemůžu být přece útočná ke psu co si jen hraje (i když drsně) :help:. Když k nám běží cizí pes a vidím ho, snažím se mít malou u sebe a napřed osondovat co je to zač, ale kolikrát se přiřítí mimo moje zorné pole, nebo vletí mezi nás ještě než stačím Ori přivolat (přece ji nemůžu mít celou vycházku u nohy - cítila bych se jako takoví ti důchodci co hned berou pejska do náruče) a už to jede.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš drsná hra
PříspěvekNapsal: sob 18. zář. 2010 21:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Pokial hra presiahne hranice únosnosti pre šteňa,hru ukonči.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš drsná hra
PříspěvekNapsal: sob 18. zář. 2010 22:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. črc. 2010 22:01
Příspěvky: 121
Bydliště: Tišnov
Indiánka píše:
Pokial hra presiahne hranice únosnosti pre šteňa,hru ukonči.

To je mi jasné, otázka zní spíš jak. Malou zavolám a i když má upřímnou snahu přiběhnout, druhý pes jí to prostě neumožní a když vletím mezi ně, a) pes proletí těsně okolo mě, b) chytím ho, nebo do něj strčím a seřve mě majitel (který do té doby na moje "prosím, ať ji nehoní" nereagoval). Prostě nedokážu udržet rozjíveného psa od štěněte "bezdotykově". Chytání za obojek navíc asi nebude ideální - řekla bych, že si tím koleduji o kousnutí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš drsná hra
PříspěvekNapsal: sob 18. zář. 2010 22:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Kludne povedz majitelovi druhého psa aj trocha nepríjemnejším hlasom,nech si psa vezme,že má šteňa už dosť..Alebo by som šla rýchlim krokom na opačnú stranu,aby ho to donútilo psa si zobrať,pokial nechce aby mu pes niekam zmizol.Nech to vyzerá že odchádzaš.Ja konkrétne mám na nepríjemné psy nepríjemný tón hlasu ktorý vždy zabere a pes radšej vypadne.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš drsná hra
PříspěvekNapsal: ned 19. zář. 2010 17:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
Pokud tě majitel seřve, tak ho seřvi - s nadhledem za to, že si ho měl přivolat, když si ho prosila, že si nenecháš šikanovat psa - já, když se čuba moc rozdovádí se štěnětem nebo malým psem, odvolávám jí automaticky sama, aby druhej baf neměl trauma.

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Hra německého boxera
PříspěvekNapsal: čtv 30. zář. 2010 09:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. črc. 2010 09:16
Příspěvky: 21
Bydliště: Most
Dobrý den,
náš čtyřměsíční Apollo je hrozně hravý štěndo. Chce si hrát se všemi psíky a ke všem se hrozně hrne. Má kamaráda - roční německou dogou, té nevadí, že ji Apollo leze po hlavě, kouše do pysků aj. Někdy mi přijde, že to dost přehání a dogu to musí moc bolet a tak ho usměrňuji a říkám "pomalu!" ona ho však packou odežene, když už ji to vadí a je klid.
Jenže pokaždé, když se seznamujeme s novými pejsky, tak jdu nejprve předním, potom cizího pejska pohladím a pak až Apollovi dám najevo, že už se může také skamarádit.
Jenže - postaví se na zadní a dává mu "pěstí" ve většině případů cizí pejsek jeho hru nepochopí a stáhne se, nebo v nejhorším případě vycení zoubky. Usměrňuji Apolla poklekem a říkáním mu : Musíš na pejska pomalu apod.
Ale bohužel... pejsci od nás raději utíkají a on pak jen smutně za nimi čučí a mrzí ho, že si s ním nechtějí hrát.
Nevíte, jak mám Apolla usměrnit, nebo ho naučit, aby pejsky hned nezboxoval? Myslím si ale, že tohle je hold jejich typická boxeří hra.
Má tří roční kamarádku boxerku a s tou si takhle hraje i když je ona mnohem větší, jak on.
Je zajímavé, jaké boxíci vydávají zvuky při hře - jako, když se perou a vrčí navzájem :o) a to možná ostatní pejsky děsí?? ... prosím, poraďte a popřípadě napiště, jaké dělám chyby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš drsná hra
PříspěvekNapsal: čtv 30. zář. 2010 10:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Zpoj pejska do hry pohybové, aby spolu rovnou lítali, ne aby měl čas po někom skákat a packovat ho. Boxíci to dělají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš drsná hra
PříspěvekNapsal: čtv 30. zář. 2010 10:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. črc. 2010 09:16
Příspěvky: 21
Bydliště: Most
Essi píše:
Zpoj pejska do hry pohybové, aby spolu rovnou lítali, ne aby měl čas po někom skákat a packovat ho. Boxíci to dělají.


Jakmile se pejsek nechá od něho "zboxovat", tak pak spolu začnou lítat ale při vzájemném seznamování třeba jen na chvíli postojí a on to udělá ...pejsek se proti tomu brání, právě většinou vrčením a nebo útěkem. :prayer:
Ale ještě se nám nestalo, že by hned začali lítat, většinou se očuchají a on přitom na něj packami skáče...
Nejvíc kamarádů má právě mezi velkými plemeny, ty s tím problém nikdy nemají... ale těm maličkatým to hold vadí :dontknow:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš drsná hra
PříspěvekNapsal: pon 15. lis. 2010 17:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 07. lis. 2010 23:40
Příspěvky: 115
Katy tady popisovala situaci, kdy jejího pejska drsnou hrou válcuje jiný a jak v týhle situaci druhého psa usměrnit, když se k tomu páník nemá, nedostala odpověď, mohl by jste se k tomu prosím někdo vyjádřit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš drsná hra
PříspěvekNapsal: pon 15. lis. 2010 17:18 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
To je různý. Nejlepší je se do hry zapojit, nebo přerušit hru nenápadným cvičením za pamlsky....

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš drsná hra
PříspěvekNapsal: pon 15. lis. 2010 17:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 07. lis. 2010 23:40
Příspěvky: 115
cvičit cizího psa? to asi ne, jde mi o to, že se nám to nedávno stalo, přiběhlo k nám štěně a začalo jí dost drsně kousat, ona, ač jindy běhá jak pominutá, si lehla na záda a jen koukala, tak jsem to štěně vzala za kůžu a sundala z ní, jak by jste se zachovali vy?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš drsná hra
PříspěvekNapsal: pon 15. lis. 2010 18:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
Jseš si jistá, že to bylo drsné? Můj starší pes si toho nechal od štěňat líbit tolik, že jsem až žasla (jinak to není žádný submisivka, naopak). Když toho bylo na něj už dost (a to já měla pocit, že ten okamžik už nastal dávno), tak si na ně vrknul tak, že toho okamžitě nechala.
Já bych určitě nesundavala štěně za kůži!!!! Vždycky mám nějaké pamlsky v kapse a tak jsem zpravidla odlákala štěně na pamlsek a byl klid. Nevím jestli to bylo dobře, ale fungovalo to a nikdy jsem nemusela řešit vztah moji psi versus štěňata nebo obráceně.

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš drsná hra
PříspěvekNapsal: pon 15. lis. 2010 18:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 07. lis. 2010 23:40
Příspěvky: 115
ale ona je taky jen štěně, má radši starší psi, s těmi dovádí, okusujou se a je v pohodě, ale tohle jsem jí viděla na pohledu... s těma pamlskama by to taky šlo, jen to byl zkrátka reflex a nechci, aby si to k ní znovu dovoloval až se potkáme


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš drsná hra
PříspěvekNapsal: pon 15. lis. 2010 19:37 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Na tohle téma je tu odpovědí víc než dost, stačí hledat a číst.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš drsná hra
PříspěvekNapsal: pon 28. bře. 2011 13:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 13. bře. 2011 00:44
Příspěvky: 453
Bydliště: Halenkovice
Ahoj, mám 3měsíční fenku. Poprvé se nějak víc zblízka potkala s jinými psy na březnovém freečku, a reakce byla víc než hysterická - vrčení, štěkot, nedávala to. Pak se jí hraní s jinými psy zalíbilo a zas nebyla k odtržení. od té doby se psy bývá, ale hraje si docela drsně, např. s kámoščinou 6měsíční fenkou, která je asi o polovinu menší, si hrály hodně nadšeně, ale pořád se to ze strany mé fenky stupňovalo, ve finále malou držela za kůži na krku a třepala s ní ve vzduchu jak s králíkem, té to ale dle majitelky nevadilo, zato mně, tak jsem řekla stačí a poslala je obě od sebe odpočinout. Včera se seznámila s ooobrovským štěnětem španělského mastina, zezačátku opět vrčela až to druhé vylekala, že uteklo ale pak si hráli. Ale zas tak startovala až moc, zakusovala se tomu obrovi pod krk. po nějaké době ji přišlápl packou, spustila jekot, ale když jsme je oba dali do klidu, tak po něm vyjela znovu. V těchto chvílích se z ní stává praštěné torpédo. Tak mě napadlo, že by si ráda hrála, ale zatím spíš maskuje svůj strach. coi si o tom myslíte? Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš drsná hra
PříspěvekNapsal: pon 28. bře. 2011 13:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
Berkana píše:
...V těchto chvílích se z ní stává praštěné torpédo. Tak mě napadlo, že by si ráda hrála, ale zatím spíš maskuje svůj strach. coi si o tom myslíte? Díky.


měl jsem podobný ne li stejný problém s mojí fenkou, když byla štěník. Sice socializačka byla v pohodě, ale její styl hry byl na hranici agrese a šikany. To až do té míry, že ostatní štěňata i psi chodili s potrhanýma ušima prokousným čenichem a podobně. Je třeba tuhle "hru" a její projevy směrovat a "brzdit". Jak budeš vidět, že jde "do otáček" tak jí přivolej a nechej ji vyklidnit. Pokud bude mít pořád extra moc energie, tak iniciativu té hry přetoč na sebe a koriguj ji ty. Hraj si s ní něžně a pokud bude moc drsá a bude kousat a trhat, tak ji v klidu koriguj. Znehybnění, "zalehnutí", odstrčení, různé úchopy které jí znemožní kousání a zákusy, ale vše jemně a bez agrese a ve hře. Taky mi fungovala změna intonace. Když už šla fakt do otáček i proti mě, vysílal jsem hodně rázné varování spojené s formou znehybnění. Vždy jen jako signál, že takhle ne, aby zpozorněla. Ne jako "trest" za takové chování. Nezapomeň, že štěník se UČÍ a ty ho musíš naučit jak se hrát bez toho aniž by tekla krev :wink:
Když ti tohle zafunguje u tebe, tak čase už by ti měla stačit jen ta intonace, když uvidíš jak jde zase do otáček.

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš drsná hra
PříspěvekNapsal: stř 30. bře. 2011 07:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 13. bře. 2011 00:44
Příspěvky: 453
Bydliště: Halenkovice
Díky za odpovědi. Drsnou hru s námi už zvládáme, reaguje na změnu intonace dobře, když je hodně rozblblá, zvedám prst jak ve škole :-). funguje to, zpozorní, většinou mě pak olízne a je jemnější. Ale při hře s jinými torpédy zatím nevidí, neslyší. Snad potkáme i jiné, klidné, dospělé psy, kteří by jí to, jak si v pohodě hrát, "ukázali". Zatím ji budu usměrňovat, ostatně vždycky je na vodítku nebo stopce. Držte palce. Broňa a Bella


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Lovení psů
PříspěvekNapsal: pát 22. črc. 2011 13:20 
Offline

Registrován: pát 25. úno. 2011 10:46
Příspěvky: 26
Bydliště: Rakovník
Moje 7měsíční fenka am. staforda neustále při hře se psy některé z nich loví. S některými si hraje relativně normálně (po stafordsku, ale má hranice) a některým se hned podřizuje, ale některé (očividně ty, kteří u ní nevzbudzují respekt) nahání jako kořist a pak jim visí na kůži na krku ať se jim to líbí, nebo ne. Když ji nechám chvíli sedět u mě, aby se uklidnila, stále je upřeně sleduje a je úplně mimo. Tímto stylem za chvíli nebude mít žádné psí kamarády a i z tohoto důvodu nemůžeme sehnat hlídání. Prostě je otravuje i za cenu rvačky. Je to sebevědomá hyperaktivka a nevím, jak ji v tomhle usměrnit :roll: Poradíte?

_________________
Peťule a Jessie
http://fajnholka.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš drsná hra
PříspěvekNapsal: stř 27. črc. 2011 16:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Podle mě spíš pomůže zapojit se do psí hry a naučit ji hrát si něžnějc. Tím, že ji odvoláte, jí nic nevysvětlíte, akorát se nabudí sledováním kořisti a pak jí pude po krku ještě víc.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš drsná hra
PříspěvekNapsal: stř 27. črc. 2011 19:01 
Offline

Registrován: pát 25. úno. 2011 10:46
Příspěvky: 26
Bydliště: Rakovník
S tím musím jen souhlasit, po vypuštění je to ještě horší. Jen nevím co si představit pod tím zapojením se do hry a jak jí to mám ukázat.

_________________
Peťule a Jessie
http://fajnholka.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš drsná hra
PříspěvekNapsal: sob 30. črc. 2011 08:02 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Na nějaké venčící sobotě ti to mohu předvést a vysvětlit.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 87 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!