Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 14:38
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: stene a deti
PříspěvekNapsal: pon 05. bře. 2007 19:37 
Dobry den ..mad doma dva psy ..teda 4leteho krizence ohare a 3mesicni fenku staforda krizenou s kavkazskym ovcakem .oba vyrustaji s malym ditetem a milujou deti ..oba je vodim jednou tydne mezi postizene deti at si zvykaj ..s dospelim neni problem ten pribehne ,ale fenecka je jeste stene a jak vidi deti v parku tak za nima bezi a krouti zadkem ..uz sem měla nedavno problem s jednou maminkou ktera ihned zacla jecet jak kdyby ji na noze brali ze ji moje stene zakousne deti ..kdyz sem ji slusne poprosila at stoji ze si pro nej dojdu ..tak mne hned slovne napadla ze si mam dat toho trhace na voditko ....ze to neni stene ale dospely pes a ze ji utoci na dite ..a pritom mala nic nedelala jen se motala kolem deti a vrtela .pr.. ..nevim jak mam vystelit nekterym maminkam ktere nechaj volne pobihat sve deti v zone pro psi ..ze nemaj nechat sve dite jen tak behat s klackem v ruce ..sama mam dite ..ktere vyrusta se psama ..a vi ze s klackem se kolem psu nebeha ..a nechcu at je fenecka pak agresivni vucim detem..tak ji nechcu taky zakazat kontak s lidma a hlavne detma ..dekuju


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 05. bře. 2007 20:59 
Offline

Registrován: úte 16. led. 2007 19:02
Příspěvky: 35
Bydliště: Praha
nevim jak mma vystelit nekterim maminkam ktere nechaj volne pobihat sve deti v zone pro psi ..ze nemaj nechat sve dite jen tak behat s klackem v ruce ..sama mam dite ..ktere vyrusta se psama ..a vi ze s klackem se koelm psu nebeha
Presne tak,jak to pises.Oznamit mamince,ze tady je znacka volny vybeh psu,tudiz volny vybeh deti je na vlastni nebezpeci :D .Neres to,nehadej se,nevysvetluj.Osobne,ackoli mam tendenci neustale se za neco omlouvat :D ,v takovych pripadech psy ani neodvolavam a nic nevysvetluji.Detskych hrist je spousta.Mist,kde muzou volne pobihat psi je malo.Nechodim na hriste se psy.
Jinak to ale (aspon si to myslim) se psy ani moc nesouvisi.Je to spis o tom,ze nektere maminky povazuji dite za univerzalni duvod,aby se svet tocil zasadne kolem nich.Neco jako Ale JA mam DITE!Tim padem mam narok na vsechno.
Mit dite je dulezite.Mit dite je krasne.Ja to vim,ja mam dite take.Ale vim take to,ze dite neni zadna poukazka na privilegia :D .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 06. bře. 2007 06:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 14:03
Příspěvky: 184
Bydliště: Děčínsko
Lexa píše:
Jinak to ale (aspon si to myslim) se psy ani moc nesouvisi.Je to spis o tom,ze nektere maminky povazuji dite za univerzalni duvod,aby se svet tocil zasadne kolem nich.Neco jako [i]Ale JA mam DITE!Tim padem mam narok na vsechno.
Mit dite je dulezite.Mit dite je krasne.Ja to vim,ja mam dite take.Ale vim take to,ze dite neni zadna poukazka na privilegia :D .


Tak to je moc dobře napsaný :!:

_________________
H+C+D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 06. bře. 2007 06:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. čer. 2006 19:17
Příspěvky: 19
Bydliště: Praha 4
Rozhodně histerické matce nikdy nevysvětlíš, že se pes chtěl jen mazlit. Mám to samé. Naše Bourbon prostě lidi miluje a už jsem vzdala to, že bych jí to někdy odnaučila. Musím si ji víc hlídat, protože to vždy odnese pes, i když nic neudělal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 06. bře. 2007 07:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
kockoterier píše:
Lexa píše:
Jinak to ale (aspon si to myslim) se psy ani moc nesouvisi.Je to spis o tom,ze nektere maminky povazuji dite za univerzalni duvod,aby se svet tocil zasadne kolem nich.Neco jako [i]Ale JA mam DITE!Tim padem mam narok na vsechno.
Mit dite je dulezite.Mit dite je krasne.Ja to vim,ja mam dite take.Ale vim take to,ze dite neni zadna poukazka na privilegia :D .


Tak to je moc dobře napsaný :!:

Přesně! Moc hezky a pravdivě :D Obdivuju lidi, co dokážou takhle pěkně uspořádat myšlenky do psaný podoby.

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 06. bře. 2007 07:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. čer. 2006 20:58
Příspěvky: 90
Já pokud se pohybuji na hřišti kde jsou malý děti tak si svoje psi dam na vodítko přesto že moji psi nikomu neublíží ale je to o ohleduplnosti.
A těm maminkám se nedivím jak by bylo vám kdyby mezi vaše děti přiběhl pes kterého neznáte?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 06. bře. 2007 07:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Romča, ale kaacca psala, že to bylo na místě pro psy určeném, to se teda na mě nezlob, ale ta maminka rozhodně nebyla v právu :wink: Jinak ale souhlasim, pokud jsou někde v okolí děti, dávám na svoje psy obzvlášť pozor.

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 06. bře. 2007 08:12 
Romča píše:
Já pokud se pohybuji na hřišti kde jsou malý děti tak si svoje psi dam na vodítko přesto že moji psi nikomu neublíží ale je to o ohleduplnosti.
A těm maminkám se nedivím jak by bylo vám kdyby mezi vaše děti přiběhl pes kterého neznáte?
no ja se psi nechodum na hriste pro deti ,ale jen na misto jim urcene ..unas v Ostrave je to sprisnene sou jen par mist kde se muzou psi volne probehnout jinak musi byt na voditku ... :-)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 06. bře. 2007 08:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Romčo, na hřišti, kde jsou děti se nemáš co pohybovat se psy (pokud je to hřiště pro děti). A to dítě bylo ale na místě, kde se psi vyskytovat mohou takže maminka neměla co namítat. A pes má být ale na druhé straně zase ukázněný a nevím jak na místě určeném pro psy, u nás jich jako takových vyhrazených a třeba oplocených není, ale asi by měl mít náhubek, ne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 06. bře. 2007 08:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. čer. 2006 20:58
Příspěvky: 90
Tak se omlouvám se nedočetla jsem to do konce že se to stalo v psí zóně.
Romčo, na hřišti, kde jsou děti se nemáš co pohybovat se psy (pokud je to hřiště pro děti). Jinak se psi na dětské hřiště samosebou nechodim.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 06. bře. 2007 08:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Jo, jasně. :D . Ale averze některých lidí na psy jako takové nemá hranic, už jsem si zažila taky své.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 06. bře. 2007 15:59 
Offline

Registrován: úte 16. led. 2007 19:02
Příspěvky: 35
Bydliště: Praha
Tinta 76

Obdivuju lidi, co dokážou takhle pěkně uspořádat myšlenky do psaný podoby.
jj,jen me obdivujte,mam to rada :LOL:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 06. bře. 2007 18:10 
Lenka Krejčířová píše:
Jo, jasně. :D . Ale averze některých lidí na psy jako takové nemá hranic, už jsem si zažila taky své.
no to joo nekteri si snad ani nevi co rykaj ..njhorsi je kdyz du se synem a psama po parku a nejaka maminka zacne rykat svemu diteti ..nechot tem psu maj blechy a kousou !!! a sou spinavi podivej se na nee ..on te pokouse ..a pak se nemaj deti bat psu a ohanet se po nich klackem ..a nebo dokonce hazet kameny ... 8)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 06. bře. 2007 21:14 
Offline

Registrován: úte 16. led. 2007 19:02
Příspěvky: 35
Bydliště: Praha
kaacca
je to neprijemne,vim to,setkavam se temer denne s rodici,kteri (snad schvalne nebo z touhy dostat se na obrazovku TV v hlavnim vysilacim case) chodi s detmi na louku,kde je vybeh pro psy - co na tom,ze v okoli je nekolik krasnych novych hrist,a na louce nic nez nikdy nevysychajici blato a par polorozbitych lavicek - a zcela zamerne vyvolavaji konflikty,nechavaji deti psy provokovat nebo do nich (samozrejme do malych) dokonce obcas kopnout a jeci,ze kvuli ... coklum uz ani nemuzou jit s detmi ven.
Ale vazne nema cenu se tim zbytecne rozcilovat.Ja takovym maminam rikam Hedus - podle Hedus Homolkove,zoufale narikajici "Kde ja mohla byt,co ja mohla dokazat!".Jsou to zeny,ktere hledaji sebemensi duvod k tomu,aby byly nestastne.A aby bylo nestastne i jejich okoli.A dite jim k tomu slouzi jako zbran a zaroven jako odpustka.Jsou to zeny,ktere s oblibou po leta vypraveji,jak straslivy byl porod jejich ditete.Jak se potom uz nikdy nevyspaly.Jak musely kvuli diteti obetovat uplne vsechno.Jak nesnesitelna je materska dovolena a jak vycerpavajici je pece o rodinu,ktera si toho stejne nevazi.Nikdy nemluvi o tom,jak krasny byl prvni usmev jejich ditete,jak se poprve samo postavilo na nozicky,jak reklo sve prvni slovo.Do nejmensich detailu ale vylici,co se natrapily,kdyz jejich dite v noci brecelo,kdyz mu rostl prvni zoubek.
Jsou to zeny,ktere denne vycitaji manzelovi,ze zatim co on si uziva v praci,ona se dome dre jak otrok.Jsou to zeny,ktere vycitaji dospelym detem vsechno, co pro ne kdy udelaly a dozaduji se povinne vdecnosti.Jsou to zeny,ktere neumi vnimat zivot s radosti a vdekem a proto nikdy nepochopi ti,co jsou toho schopni.Nejdou do parku kvuli tomu,ze zacino jaro,sviti slunce a je krasne.Nevidi to.Jdou tam,aby si na chvilku zvedly sebevedomi drobnou hadkou.
Vazne Te dokaze Hedus urazit nebo rozcilit?Ty jsi prece v parku proto,ze zacina jaro,sviti slunce a je krasne...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 06. bře. 2007 21:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Lexo, jak trefné. Jejich byty či domky září čistotou, dítě nesmí pomalu ani do jiného pokoje než je ten jeho vlastní, co kdyby někde něco rozbil nebo pošpinil. A mít doma nějaké " špinavé, zablešené zvíře", to ani náhodou. Dětem neumějí dát lásku a neumějí prožít jak píšeš radosti všedního dne. Jsou frustrované a nešťastné. Tak co nejmíň takových pak potkávat na procházkách se psem....a už nic jim nevysvětlovat, stejně nic nepochopí...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 15. dub. 2007 16:52 
ono je jeste nekdy hrosi kdyz to uci sve deti .se slovy ten pes kouse nehlad ho ma blechy ..ja uz si toho taky nevsima ..ma 4 mesicni fenecka ..je docela velka nasvuj vek ,ale zato moc privetiva ..coz u kawkazaku neni obvykle


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 15. dub. 2007 20:39 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: stř 09. srp. 2006 12:59
Příspěvky: 159
kaacca píše:
ono je jeste nekdy hrosi kdyz to uci sve deti .se slovy ten pes kouse nehlad ho ma blechy ..ja uz si toho taky nevsima ..ma 4 mesicni fenecka ..je docela velka nasvuj vek ,ale zato moc privetiva ..coz u kawkazaku neni obvykle


dneska jsem byl s bramborackem po dlouhe dobe na prochazce centrem. je to s nim pohoda, protoze si lidi vubec nevsima, takze je to takove odpocinkove venceni. kdyz jsme sli od staromaku k mustku, prosli jsme kolem nejake starsi pani a asi vnucky. holcicka: "juuu pesjek" a babicka: "vidis a nema voditko ani nahubek. ale to neni jeho vina, to je vina pana." tak jsem se usmal a pohladil ho a pani k holcicce "zavolame na nej policiji, ano?" :-D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 16. dub. 2007 10:02 
Offline

Registrován: stř 03. led. 2007 12:24
Příspěvky: 11
Bydliště: Praha 5
Nádherná reakce, to miluju! :-) Taky se přidám, jely jsme s kamarádkou a její borderkou autobusem...kamarádka pak vystoupila a jedna paní pronesla: "Ježíšikristě, tam byl nějakej vořech, vypadal jak krysa..."...tak jsem si počkala a když jsem pak kolem paní vystupovala, pronesla jsem: " Ten vořech byla border kolie a zamyslela bych se nad tím, kdo tady vypadá jako krysa..." Myslím, že paní na tom Smíchově s tou otevřenou pusou stojí ještě teď.... :-))

_________________
Nika


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 16. dub. 2007 10:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. srp. 2006 21:22
Příspěvky: 146
Bydliště: Skuhrov u Havl. Brodu
:smajlhihi: :smajlhihi: :smajlhihi: =D> =D> =D>


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 16. dub. 2007 12:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
jo tak o házení kamenů tedka víme svoje a těším se až nám obroste zase živej plot protože ak byla ta blbá zima ak nahoru na kopec nad nás kolem našeho plot jezděj děcka na kolech na motorkách nebo jen tak pěšky naši samozřejmě hlídaj takže parátštěknou a ty malí haranti nemajnic jinýho na práci nž na cestě zbíratk kameny a klacky a hazet to po nich nebo je provokovat za brankou
takže už sme na ně několiát takhle vlítla

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: štěně a dítě
PříspěvekNapsal: stř 16. dub. 2008 13:49 
Offline

Registrován: úte 15. dub. 2008 21:01
Příspěvky: 13
Bydliště: zlín
Dobrý den, máme 4. měsíční štěně velkého švýcarského psa, je to velký mazel a na děti (5 a 1,5 roku )nedá dopustit - teda až na jednu věc při hře, nebo někdy i z ničeho nic tahá za ruku, bundu oblečení starší dceru poslední dobou při tom i vrčí. S dcerou spává v posteli, takže vztah mezi nimi je jinak dobrý. Já si myslím že si tak jen hraje a nemyslí to zle, ale potřebovala bych ho to odnaučit je už dost velký a když do dcerky napálí v plné rychlosti tak ji svalí raz dva. Taky je zajímave že na mladší dítě nikdy nevyjel ani ho nechnapl za rukáv. Myslíte že jde o hru, nebo chce dceři sebrat místo ve smečce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16. dub. 2008 15:37 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
myslim že pozná - nebo si aspon myslí že pozná, co si k jakýmu dítěti může dovolit - tzn. na mladší je opatrnější a s většim dítětem přitvrzuje hru - je to pro něj zábavnější. Zvukový projev ve hře bych nepotlačovala - jen trošku přibrzdila pokud by byla hra už moc divoká. A stim "bouráním" by bylo asi dobrý, kdyby dcerka sehrála divadlo jak jí to moc bolí a chvíli se s nim nebyvila. Pokud je na to ještě malá tak byste to museli udělat vy - jako jí moc litovat a tak. Ale rozhodně si počkejte na vyjádření někoho zkušenějšího - jak jde o děti.... :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16. dub. 2008 18:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. čer. 2006 20:58
Příspěvky: 90
Já bych mu zakázala tahat za rukáv.Okamžitě! Vrčí zle nebo takový bručení jako pojď si hrát? Pokud je to zlé vrčení tak zakázat.
Mám taky pětiletou dceru a dvouletou fenku leonbergera a vychází spolu bezvadně jen nehrajeme žádný kousací hry.A učit se musí i dcera jak se psem zacházet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16. dub. 2008 18:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
kimave - být tebou, tak si s rodinou udělám výlet na Vlčáry, jak jde o těti, je to jistější a Ruda vám ukáže, jak na to :) v krátké době, váš pes si tam zadovádí s jinými pohodovými psy, vaše dítě si taky pohraje se psy a buď zjistíte, že je všechno v pohodě nebo případný problém rychle vyřešíte... ;) Přeju příjemnou zábavu a ať to brzy zvládnete...

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16. dub. 2008 19:53 
Offline

Registrován: úte 15. dub. 2008 21:01
Příspěvky: 13
Bydliště: zlín
já mu to vždycky zakážu-ostré fuj, když neposlechneani na popáté tak ho vytahaám za kůži. To začne lítat jak střela a stejně ji chnapne zase. Odvést pozornost nepomáhá - leda sebrat dceru a jít pryč. To pak doleze a seká latinu. Nebo jindy je hodný jenom když jsem poblíž jak odejdu tak hotovo. Nedělá to agresivně spíš hrou ale to víte váží víc jak dcerka tak jí dává zabrat. Ona je naštěstí na psy zvyklá tak ji jen tak něco nerozhodí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16. dub. 2008 20:09 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
kimave píše:
já mu to vždycky zakážu-ostré fuj, když neposlechneani na popáté tak ho vytahaám za kůži. To začne lítat jak střela a stejně ji chnapne zase...
Tak to se vůbec nedivím. Nic z toho, co tu píšeš, nemůže pomoci směrovat psa tam, kam chceš, ale naopak. Zaděláváš si na pořádný průšvih. Telefon na mne znáš.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16. dub. 2008 20:37 
Offline

Registrován: úte 15. dub. 2008 21:01
Příspěvky: 13
Bydliště: zlín
kdy ti můžu zavolat? I zítra dopoledne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16. dub. 2008 20:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. čer. 2006 20:58
Příspěvky: 90
Asi bych zavolala a domluvila si schůzku s p. Desenským čím dřív zavoláš tím líp.Jinak já jsem čubu od mala nenechala kousat do lidí vždycky jsem upoutala její zájem jiným směrem.Jinak naše fena je asi vyjímka protože jsem nikdy nemusela použít žádné fyzické tresty. Pro ni je trest když zvýším hlas což nemusim používat moc často.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16. dub. 2008 20:43 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Nejvhodnější čas je zde.
Obrázek

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16. dub. 2008 21:01 
Offline

Registrován: úte 15. dub. 2008 21:01
Příspěvky: 13
Bydliště: zlín
Možná vám přijde, že to beru na lehkou váhu, ale my jsme měli LR psa a od toho jsme byli dotrhaní všichni a pak ho to přešlo ( nevím v jakék věku byla jsem malá ale asi něco kolem roku), máme fenku vlkodava s tou naopak v tomhle směru žádný problém a ted ten prcek to vážně nedelá agresivně, jen jsem chtěla radu jak efektivně a pokud možno brzy ho to odnaučit-dělá to asi posledních 14 dní


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16. dub. 2008 21:04 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jsem praktik, to, co vidím, to umím objasnit. Na dálku umím spolehlivě řešit snad jen videozáznamy, ne texty, protože ty jsou zkreslené člověkem.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 17. dub. 2008 12:44 
Offline

Registrován: úte 15. dub. 2008 21:01
Příspěvky: 13
Bydliště: zlín
Dobrý den pane Desenský nevím jestli jsem vás v tom telefonátu dobře pochopila - měla jsem dost špatný signál -když ji pes rafne tak ho mám něčím odlákat, to je mi jasný ale zapoměla jsem se vás zeptat co dělat pro to aby ji vůbec nerafl. Jde i o to že k nám často chodí na návštěvu i cizí děti a mám strach kdyby po nich tak vystartoval (třeba při honěné) aby se nelekly a neměly pak strach ze psů. Pejska oddělovat od dětí nechci, jak ho naučit opatrnosti ? :?: A máme ještě jeden problém, pejsek se bojí cizích lidí- když ho chce někdo pohladit tak se snaží utéct(to mu nedovolím) vím že ho nemám utěšovat spíš si z něj dělat srandu, ale chci se zeptat, mám ho přitáhnout i násilím, nebo se ho nějak snažit nalákat a jít na něj pomalu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 17. dub. 2008 17:31 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Do tohoto vstoupím přímo
kimave píše:
Dobrý den pane Desenský nevím jestli jsem vás v tom telefonátu dobře pochopila - měla jsem dost špatný signál (to by chtělo příště vyřešit, aby nedocházelo k následujícím omylům a nepřesnostem) -když ji pes rafne (jak rafne? jeho výhra znamená vaše selhání) tak ho mám něčím odlákat (vůbec ne odlákat, říkal jsem přesměrovat pozornost na sebe, to je něco zcela jiného), to je mi jasný ale zapoměla jsem se vás zeptat co dělat pro to aby ji vůbec nerafl (PŘIVOLÁNÍ na první povel bez diskuzí). Jde i o to že k nám často chodí na návštěvu i cizí děti a mám strach kdyby po nich tak vystartoval (třeba při honěné) aby se nelekly a neměly pak strach ze psů. Pejska oddělovat od dětí nechci, jak ho naučit opatrnosti ? :?: (asistovanou hrou s přibržděním hry v momentě počátku chyby, třeba přivoláním nebo sáhnutím po něm tak, aby vás plně vnímal) A máme ještě jeden problém, pejsek se bojí cizích lidí- když ho chce někdo pohladit tak se snaží utéct(to mu nedovolím) vím že ho nemám utěšovat spíš si z něj dělat srandu, ale chci se zeptat, mám ho přitáhnout i násilím, nebo se ho nějak snažit nalákat a jít na něj pomalu?
Nalákat ne v žádném případě, lákání je postaveno na dobrovolnosti a ta není při práci se psy v tomto směru žádoucí a už vůbec ne u fóbií nebo pocitů úzkosti jako takové.
To bude chtít fakt asi přijet, protože zůstává hodně nedořešených klíčových otázek. Co znám tyto psy, když se něčeho bojí, v dospělosti to mají tendenci řešit silou.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 17. dub. 2008 18:08 
Offline

Registrován: úte 15. dub. 2008 21:01
Příspěvky: 13
Bydliště: zlín
takže ho mám přitáhnout k tomu člověku a nechat ho at jej klidně hladí i když to hafovi nebude moc příjemné?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 17. dub. 2008 18:12 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
neviem ci by som to na zaciatku hrotila takto, skor by som dala sadni pri nohe a pokecala s clovekom, ktory by stal hodne blizko. najskor by som sa snazila aby sa prestal bat v situacii ked si ho nikto nevsima, ked to bude brat v klude zacat s hladkanim. ale to je len moj nazor

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 17. dub. 2008 18:21 
Offline

Registrován: úte 15. dub. 2008 21:01
Příspěvky: 13
Bydliště: zlín
když si ho nikdo nevšímá, tak je v klidu, problém nastává,když ho chce někdo hladit. Ale za ten měsíc co ho máme se to hodně zlepšilo předtím nechtěl k cizím ani přijít. Ještě by mě zajímalo někde jsem četla že bázlivé štěně zůstane bázlivým i v dospělosti jak to vidíte vy?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 17. dub. 2008 18:24 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
stena bude take ake ho chces ty. ak ho budes lutovat bude sa bat dalej, ak na tom trochu zamakas budes mat sebavedomeho pesaka

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 17. dub. 2008 19:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
kimave píše:
takže ho mám přitáhnout k tomu člověku a nechat ho at jej klidně hladí i když to hafovi nebude moc příjemné?


Rudův příspěvek bych chápala tak, že zatím nedělat nic, co není nutné a c nejdřív přijet na Vlčáry.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: štěně a dítě
PříspěvekNapsal: čtv 22. led. 2009 21:31 
Dobrý den,
mám půlroční fenku MMO, nemáme možnost být ve styku s malými dětmi, a tak když nějaké potkáme, vrčí a štěká... posledně jsem se ji snažila zase s nebázlivým dítětem seznámit, a dělala jsem si z ní srandu proč vrčí, že to je naše kamarádka a ne nepřítel... chvilku vrtěla ocasem, stáhla uši dolů, tak usuzuji z toho že se jich i snad bojí, anebo prostě neví sama co si o nich myslet, ale snažila se tomu porozumět... očichala ruku dítěti a snad už by se nechala i pohladit od ní, když jsem ji hladila zároveň i já, ale pak zase začala vrčet... a tak pořád dokola.... nemám možnost být s dětmi, jen když nějaké náhodně potkáme, ale málokdy některé co se nebojí pejsků, tak nevím jak postupovat, aby v nich neviděla nepřitele... Možná co s tím může souviset mě napadá, než se odnaučila skákat na lidi, bylo to vždycky spojeno se zákazem nesmíš, ale použila jsem to jen v tu chvíli, kdy jsem věděla, že to udělá a to se naučila rychle... na lidi neskáče, nebojí se jich, nevrčí na ně...zatímco dětem jakoby pořád nevěří, tak mě napadá jestli jsem jí tím nevytvořila nějaký obranný reflex na děti? Prosím poraďte. Děkuji.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně a dítě
PříspěvekNapsal: čtv 22. led. 2009 22:29 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
lovkyně, čo znamená MMO?
Naozaj by ste si trúfli postupovať správne podľa postupu určeného na základe poskytnutých informácií s istotou, že bude dieťa v poriadku? Ak áno, Rudo to iste riskovať nebude, lepšie bude zavolať mu, pokiaľ ide o dieťa.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně a dítě
PříspěvekNapsal: čtv 22. led. 2009 23:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Možná bude chyba v tom, že jste jí nežádoucí skákání prostě zakázali - nesmíš - ale nevyřešili problém, jen zakázali projevovat jeho důsledky. Nejlepší bude, když zavoláte Rudovi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně a dítě
PříspěvekNapsal: pát 23. led. 2009 11:55 
MMO je Malý münsterlandský ohař... asi budeme muset tedy dojet za p. Desenským, protože prozatím došlé odpovědi mi zatím nic neujasňují....


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně a dítě
PříspěvekNapsal: pát 23. led. 2009 12:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
lovkyně - a nebo na free sobotě až bude tepleji, by mohly být i děti pejskařů a to bejvá dobrej cvičební materiál :lol: :wink:

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: stene a deti
PříspěvekNapsal: čtv 15. zář. 2011 15:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. zář. 2011 15:49
Příspěvky: 2158
Bydliště: Praha
Pro mě měšťáka jsou děti a rodiče aktuální téma. Zatím máme 3měs. plyšáka, ale přesto už mám zkušenost s různými reakcemi.

Tuhle jdu na chodníčku, matka s dítětem na pravoboku a náš pejsek (Perry) k nim zamíří, aby se podíval, co to je a nikterak si jich více nevšímá. Reakce: matka bere dítě za ruku a na Perryho dělá "kšic kšic" :-) :roll:

Jiná situace: sedíme na lavičce, pejsek na 1,7m dlouhém vodítku, leží a kouše si klacík. Projede dítě na kole, Perry pouze rychle vstane a udělá 2 kroky dopředu, dítě zajede z chodníku do trávy, div sebou nepraští a začne řičet. Rodič v nedohlednu. Inu, každý jsme nějaký..

Dnes jdu po parku (psi smějí volně) proti nám matka a 2 děti. Pejsek jde u mě a míjíme se, dítě se na naší úrovni rozběhne směrem od psa. Perry se rozběhne za ním a hravě skočí do vzduchu, naštěstí mimo dítě. Velím dítěti neutíkej, zastav se, ono mě skutečně poslechne, v klidu odvolám psa a dítě ponaučím, že není radno před psy utíkát. Trochu vyjeveně, ale chápavě se na mě dívá, matka nic nenamítá, všichni si záhy jdeme po svém. Situace v klidu vyřešena.

Nejčastěji se zatím, zaplať pámbu, setkávám s tím, že matka s dítětem mě osloví první, zda si pejska lze pohladit a jestli můžou i děti, to samozřejmě povolím a všichni jsme spokojení. Dnes zrovna jeden kluk konstatoval: "Hele mami podívej, pejsek má taky hračku jako my." :lol:

Jen trochu klidu a rozvahy a jde všechno hladce.

Tak ať potkáváte co nejvíc těch pohodových rodičů s ratolestmi.

_________________
Život má větší představivost, než si nosíme ve svých snech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: stene a deti
PříspěvekNapsal: čtv 15. zář. 2011 15:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 00:57
Příspěvky: 697
Bydliště: Ostrava
Urcite to chce klid a nestresovat, jak rikas. Ja mam rocniho pejsa a taky teda denne nejsem ve styku s detma, ale vim, ze on s nima problem nema, dokonce bych rekla, ze je ma rad. Akorat on je strasne uskakany, takze clovek musi dohlednout na to, aby nekoho v tom navalu radosti a lasky nepovalil :oops:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: stene a deti
PříspěvekNapsal: čtv 15. zář. 2011 19:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. zář. 2011 15:49
Příspěvky: 2158
Bydliště: Praha
Odpoledne byl Perry na náštěvě, kdy se nacházelo i 2 leté dítě, byli jsme zvědaví, jak se to vyvine a výsledkem je rozzářený pejsek, který si hází míčkem s děckem v parku, nechá se hladit, krmit, běhá okolo a když už ho to neba, jde si kousat klacíček. To všechno pochopitelně za našeho dozoru a především je děcko dopředu poučeno, že psa se za nic netahá, neječí se na něj, nehoní se a krmí se jen jídlem pro pejsky a ne v tunách :wink:

No a když dítě začne vřeštět, např. po pádu nebo když mu něco není recht, Perry na něj začne štěkat a dítě přestane :D Tak třeba ještě bude působit výchovně :wink:

_________________
Život má větší představivost, než si nosíme ve svých snech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: stene a deti
PříspěvekNapsal: čtv 15. zář. 2011 20:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
My sme deti u nás pekne vycvičili na pejsky,od batolaťa po 12 ročné.Máme tu takú útulnú hospůdku "Ve školce" kde je viac detí než hostí a psíci sú tam viac než vítaný,odvážim sa tvrdiť aj vďaka našim psom :D

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: stene a deti
PříspěvekNapsal: pát 16. zář. 2011 08:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
taky se setkáváme s ruznejma rekacema- od běžícího dítěte vrhajícího se psum kolem krku po děti ječící a prchající někdy i brečící když je jen míjíme a pes si jich vubec nevšímá .-) je to o výchově o tom co ty rodiče do dítěte vloží stejně jako u toho psa

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!