Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 09:51
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Puberta
PříspěvekNapsal: pát 05. pro. 2014 14:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 05. zář. 2014 12:30
Příspěvky: 16
Bydliště: Ostrava
Zdravím. Co tedy doporučujete v období puberty?

Je lepší pubertu u psa jakoby "přečkat" s tím, že prostě dále dodržujete všechna pravidla, pes nedostává prostor si vyskakovat, a prostor pro prosazení vlastního názoru?

Anebo nepřečkat, pravidla samozřejmě dodržovat, a třeba zintenzivnit výcvik, přidávat těžší cviky a častěji, nabalovat na něj nové nároky apod., aby se mu zaměstal mozek a neměl čas na koniny?

Máme psa v pubertě teďkom. Krom naskakování (ale pouze na mě, přítele nějak nechává na pokoji), vyžadování hraní, delšího venčení (kousání do rukou a kabátu) a bohužel stálého tahání za psy anebo otáčení se za nimi je úplné "zlatíčko" 8-[ :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: sob 06. pro. 2014 06:42 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Volil bych druhou variantu. Ovšem je třeba si uvědomit, že 9 měsíců ještě není ještě žádná puberta, jen začátek. Skutečná puberta přijde až později.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: sob 02. led. 2016 13:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 22. pro. 2014 15:53
Příspěvky: 11
Bydliště: Rudolfov
Zdravím všechny, mám 8 měsíčního křížence (16 kg, trošku jak malý ridgbeck), rodiče neznámí. Poslouchá vzorně, za pamlsek cokoliv. Jen zatím to přivolání, když už se rozběhne za pejskem, se často nedaří.
Ale když jde u nohy, dostane pamlsek, chce si hned dávat volno. Musím po pamlsku hned opakovat K nozeee, aby zůstal. Nakonec povel Volno dávám vždy, ale než od nohy odejde, čeká další pamlsek :-D
Navnímá to časem, že smí odejít až po novém povelu nebo se to dá naučit jinak? Na vodítku u nohy jde, pokud maličko zrychlí, řeknu pomaluuu a on zpomalí.
A za druhé, různé povely si dává sám. Zničehonic venku přijde, přiřadí se k noze, jde u mne a čeká zas dobrotu. Já mu teda říkám, že je hodný, ták je k noze a dobrotu dám. Neměla bych ho spíš ignorovat?
Děkuji za názory


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: ned 03. led. 2016 16:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
"samopovely" ignoruji, jen prohodím něco jako "máš volno" aby mi v povelu nezůstával.
U nohy neprokrmuji za chůze (ono to u menšího psa ani rozumně nejde). Takže pokud chci odměnit, zastavím (pes sedne), prokrmím a vycházím zase s povelem. Před uvolněním odměňuji hjlasem a právě povelem volno (dobře, šikovný, volno).
"Pomalu" bych při chůzi u nohy nepoužívala, držím se povelů, tedy buď připomenu že "k noze" (ale ostřeji, jako napomenutí), nebo sama zpomalím a pes se většinou chytne a opraví. Při správném nácviku by se taková situace stávat vůbec neměla, protože učím po pár krocích a naprosto přesně, postupně (velmi postupně) prodlužuji. Vaška nejedu na zkoušky, takže to taky flákám a taky mi zrychluje, ale řeším raději opravením.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: úte 05. led. 2016 08:56 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Petra má pravdu. Ještě dodám, aby mi pes lépe rozuměl, méně mluvím, více jednám. Když to přeložím do češtiny. Jakmile mi pes udělá chybu, raději ji v reálném čase mechanicky opravím, než bych chybu "okecával". Díky reflexnímu oblouku se totiž nedají komentáře správně načasovat. To byste museli opravný povel dát zhruba vteřinu před provedenou chybou.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: úte 05. led. 2016 10:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 22. pro. 2014 15:53
Příspěvky: 11
Bydliště: Rudolfov
OK děkuji, trénujeme nápravu :-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!