Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 19:22
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: pon 09. bře. 2009 12:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 20. úno. 2009 13:27
Příspěvky: 111
Bydliště: Praha
Zdravím všechny uživatele, jsem tu nová.
Všechny příspěvky jsem si (a ještě stále) pročítám dřív než jsme si fenečku koupili, aby jsem načerpala všechny potřebné informace, proto taky zároveň děkuji p. Desenskému za tyto stránky a všem za odpovědi :yawinkle:
Mám 2 měsíční miminko :heart: Westíka, je úžasná, chytrá a zároveň klidná. Jen mě trošku trápí venčení v nočních hodinách kdy mám pocit, že se venku bojí a sleduje každé zašustění trávy. S čůráním problém není, ale s kakáním je v noci víc nervózní a někdy se ani nevykaká a táhne mě na vodítku domů. Já vím, že je jště maličká, taky se snažím situaci zlehčovat (dělám si s ní srandu, že je strašpytel :D ), jen bych chtěla vědět jestli se to zlepší věkem.
Doma samozřejmě taky nějaká loužička je, ale snažíme se chodit ven co nejčastěji a samozřejmě netrestáme! (I když na kakání doma vymýšlí různé schovávačky, ale já už to mám vypozorované dřív než se stihne někde zašít :-" )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: pon 09. bře. 2009 13:03 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
V noci venku si hrajte, tím se za a) zabaví a nebude myslet čeho všeho se má bát, vy budete v pohodě a tím i ona bude klidnější a za b) tím, že se bude hýbat se jí zvýší peristaltika a bude mít větší potřebu se vyprázdnit.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: pon 09. bře. 2009 13:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Nenechávejte jí napínat vodítko a už vůbec ne kamkoli se táhnout. O tom, kdy se kam půjde, rozhodujete vy, ne ona. Nijak úzkostlivě jí nesledujte, naopak dejte najevo, že venku je v noci krásně, zkuste si to trošku "užít" a zapojte jí do toho. Vezměte jí na místa, kde ráda čuchá, kde se jí líbí, pohrajte si s ní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: pon 09. bře. 2009 13:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 20. úno. 2009 13:27
Příspěvky: 111
Bydliště: Praha
Díky za rady, venku i večer s ní blbnu, tak aby se jí chtělo vykakat a trošku si prohejbala střívka :lol: , na vodítko si už celkem taky zvykla v pohodě a já schválně, když mě táhne večer domů jdu na jinou stranu se o to víc projít jinam. Trošku jí pak musím potáhnout (spíš nechci, aby to vypadalo před lidma, že jí nenechám na pokoji a že jí táhnu :cry: ), většinou pak jde (musí :roll: ) jít se mnou. Jen nevím mám být venku tak dlouho a by jí nezbylo nic jiného než se vykakat? Díky!

Jo a s tím čucháním, to jí nechávám, občas zapomene, že se bojí :D , ale zase musím kontrolovat,aby něco nesnědla a jiné psy. Není ještě plně očkovaná, tak mezi psy ještě nesmí :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: pon 09. bře. 2009 13:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Pokud bydlíte ve městě, klidně smí. Tomuhle jsme kdysi uvěřili taky a po...i na socializaci načí čubiny i to, co se podělat nedalo. Pejsi ve městě bývají očkovaní a odčervovaní pravidelně, tam bych neváhala a klidně jí mezi pejsky brala. Na nemoci existují léky, ale na špatnou socializaci bohužel ne, a pak může mít pejsek problém hodně dlouho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: pon 09. bře. 2009 14:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 20. úno. 2009 13:27
Příspěvky: 111
Bydliště: Praha
Díky přesně to jsem si myslela!
Takže i když mi to pár lidí nedoporučilo chodit s ní vůbec ven až pomalu do 3 měsíce! Což mi právě přišlo k nácviku socializace úplně nelogický, stejně jsme ven začali chodit. Krásně se naučila venčit, znám pár případů kdy pejsek chodí doma plínku a venku se mu nechce... :shock:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: pon 09. bře. 2009 14:21 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Mě vet radil, ke psům malé nedoočkované štěndo může, ale měla jsem dávat pozor, aby nečuchalo ke trouskům na ulici.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: pon 09. bře. 2009 14:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Jo a na cizí lidi se laskavě nedívej, ty ti psa nevychovají!!! Jdi si svojí cestou a nikoho nemusí zajímat, kam jdete :shock:

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: pon 09. bře. 2009 14:31 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
radka.79 píše:
... Není ještě plně očkovaná, tak mezi psy ještě nesmí :(
Tohle je můj názor na socializaci malých štěňat versus plné očkování:

Štěně leonbergera dovezené předešlý den od mámy a chovatelů do nového domova, který pozná vlastně až za tři dny. Socializační fríčko mělo přednost...

Obrázek
Obrázek

Fotky štěňat z té samé free soboty
Obrázek
Obrázek

Další roztomilé štěně leonka, jehož majitel ignoroval veterinářův zákaz vodění plně neproočkovaného štěněte mezi ostatní psy a raději dal přednost včasné socializaci mezi smečkou psích kámošů
Obrázek
Obrázek

Ještě v Děčíně se nám narodila plánovaná štěňata bíloušů přímo v mikroazylu, kde denně prošel nespočet různých psů, občas nějací nováčci zastonali, přesto jsem nákazovost nijak výrazně neřešil, od toho mám dobré veterináře, aby vyřešili případný problém s nějakým bacilem. Bez následků jsme přežili i tehdejší vlnu smrtelné koronavirózy, která můj mikroazyl neminula. Jejich socializaci a celkové nebojácné chování v půl roce jejich věku nechápali ani mezinárodní rozhodčí, když jsme dvě z těchto štěňat vzali na výstavu, kde nepotřebovali ani vodítko...
Obrázek

Je o mně známo, že příliš neřeším předpisy, zvláště pak ty veterinární, když jsem si jist, že jsou na nižší prioritě. Když jsem dostal tuto smečku krupáků, jen jsem stopnul fríčka, ale tuhle smečku jsme po příjezdu resocializovali přímo s mými psy. Věřím tomu, že veterinární medicína pokročila natolik dopředu, že by mi případný problém u psů snadno vyřešili. Něměl jsem strach o své psy, jako spíše o ty krupáky, kteří na tom byli jako lidé z domorodého kmene daleko od civilizace
Obrázek

Tady jsou ti stejní psi po čase
Obrázek

V den, kdy jsem dovezl tohoto "nezkrotného zabijáka" Baddyho, se nám narodila štěňata, nebyla plánovaná, tak se nechalo jen jedno, tento Baddy měl možnost se dívat po svém příjezdu na porod a možná i to ho nasměrovalo k tomu stát se znovu hodným psem rychleji, než bývá obvyklé
Obrázek

Nikdy nemám strach, že by mi umřel nějaký pes na infekční chorobu v době, kdy i v alternativní medicíně existují účinné léky na první stádia rakoviny a i antibiotika se dají nahradit mnohem účinnějšími neškodnými léčivy, ovšem neznám jediný případ, kdy by mi uměl nějaký veterinář naordinovat spolehlivou resocializaci, pokud jí pes správně neprošel v prvních obdobích svého života
Tady je to naše štěně na vůbec prvním fríčku, které bylo jen o pár dní později

Obrázek

Mnohem víc se bojím jít s neproočkovaným štěnětem na veterinu, kde může chytit kdeco, než ho pustit na louce, kam chodí lidé s očkovanými psy.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: pon 09. bře. 2009 15:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 20. úno. 2009 13:27
Příspěvky: 111
Bydliště: Praha
Moc děkuji za krásné fotky a odpověď!
Tohle mě úplně přesvědčilo, předtím jsem mírně váhala. Ještě jednou děkuji a až si zase nebudu jistá tak se ozvu, snad to nebude příliš často :finga:
=D>


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: čtv 26. bře. 2009 07:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 20. úno. 2009 13:27
Příspěvky: 111
Bydliště: Praha
Zdravím všechny, chtěla bych poradit. Mám skoro 3 měsíční psí miminko, všechno je v pořádku až na venčení.
Když jdu večer ven, nebo je hnusné počasí (může být i normálně) tak se mi stává, že ta naše mrška nechce jít na jednu stranu vycházky kam chci já. Kdybych jí nechala na volno tak jde (někdy taky ne.. a dlouho přemýšlí jestli má :rolleyes: ) Dopadá to tak, že mám domluvený sraz s kamarádkou na nějakém místě a na to místo jí musím na vodítku dotáhnout..Přijdu si hrozně, když musím táhnout takhle malé štěňátko, ale zase nosit jí taky nechci. Když jí dotáhnu na to místo tak už si normálně hraje (na volno) s kamarádčiným psem a jde normálně, drží se i u mě v tom není problém. Jakmile se dostaneme zase opět k našemu domu tak běží a čeká u dvěří, někdy mám pocit, že chce jenom vyvenčit a domů, ale to zase nechci já. Mám čas tak proč by se nevyběhala. Máte někdo nějakou radu? :prayer:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: čtv 26. bře. 2009 11:53 
Offline

Registrován: ned 15. bře. 2009 10:19
Příspěvky: 18
Bydliště: Osek u Duchcova
Ahoj Radko.Asi ti moc neporadím,jsem taky nová a zatím jen sbírám rady a učím se.Máme 4měsíční štěndo a měli jsme stejný problém.Čiky spíš venčil mne,kam jemu se chtělo a tam kam jsem potřebovala,jsem ho spíš ´dotáhla´.Ale stačil týden a být důsledná a naučil se.Nevysvětlovala jsem,proč zahýbám do prava,ikdyž chtěl vlevo.Prostě řeknu,zatáhnu,po rychlé reakci když je hodný,pochválím a když ne,trhnu a jde se dál.Prostě se naučil a ikdyž to ještě občas zkouší,jen syknu-na to zapomenˇ,jde se tam kam chci já a on se zklidní a jde se mnou.Třeba ti to pomůže.Hodně štěstí a prima den všem. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: čtv 26. bře. 2009 11:58 
Offline

Registrován: ned 15. bře. 2009 10:19
Příspěvky: 18
Bydliště: Osek u Duchcova
A taky se mi osvědčilo zabrat ho do hry.Když trucoval,třeba jsem mu začala utíkat nebo házet klacík.Pak neřešíil,jestli vpravo nebo vlevo.Prostě šel se mnou.Ale na ruku jsem ho nebrala.Jen když byl hodně ztahanej a měl v nožkách víc jak 1,5km.A je to prcek. :-"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: čtv 02. dub. 2009 06:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 20. úno. 2009 13:27
Příspěvky: 111
Bydliště: Praha
Tak se hlásím s prvními výsledky našeho venčení!
Dnes už je dá se říct všechno o.k., i na změny trasy si zvykla, už jí nemusím tahat na vodítku. Hodně mi pomohlo to, že když nechtěla jít, tak jsem se zastavila, dala povel, že jdeme, vteřinu vyčkala a pak šla (byť jsem jí někdy musela táhnout). Za 14 dní už jde sama na zavolání, někdy to sice z opakuji víckrát, ale jde to.
Možná, že byla i vyplašená z nových mých tras :shock: a chtěla jít tam kde to zná, ale když se člověk nedá tak to jde. Teď si už více méně zvykla, že se chodí tam kde jdu já :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: sob 11. dub. 2009 15:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Když jdu večer ven, nebo je hnusné počasí (může být i normálně) tak se mi stává, že ta naše mrška nechce jít na jednu stranu vycházky kam chci já. Kdybych jí nechala na volno tak jde (někdy taky ne.. a Dopadá to tak, že mám domluvený sraz s kamarádkou na nějakém místě a na to místo jí musím na...

Ahoj Radko,
já myslím, že to začíná zkoušet, jestli budeš poslouchat ty ji, nebo ty ji. Příklad: moje mamka venčila D. tak, že chodily jen kolem baráku. Já s D. jsme zásadně chodily na delší procházky pokaždé jinam, aby poznala okolí (např. kdyby se ztratila). Ptám se m. proč chodí jen kolem domu, když ona se vzpouzí a brečí, že nechce. Na mě to zkousila taky, řvala jak tur, já - nezájem jde se. To bylo keců vokolo. :rolleyes: Já jsme zase měla problém dostat jí domů, furt by špízovala před barákem a pozorovala cvrkot.

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: sob 11. dub. 2009 15:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Možná, že byla i vyplašená z nových mých tras :shock: a chtěla jít tam kde to zná, ale když se člověk nedá tak to jde. Teď si už více méně zvykla, že se chodí tam kde jdu já :wink:[/quote]

Je také možné, že se bojí jít někam, kde to nezná. Mě D. začla stávkovat, když zjistila, že jí to s mamkou prošlo, do té doby to bylo OK.

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: ned 12. dub. 2009 15:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 20. úno. 2009 13:27
Příspěvky: 111
Bydliště: Praha
No přesně, se mnou už cavyky nedělá, já opravdu kolikrát chci změnit trasu jen tak, aby právě poznala okolí, ale holka když jí venčí tak jí venčí na místech kde se Cherryně nemůže nic stát a holce taky ne, je to apíš jednotvárný. Tak na holku taky zkouší, kolikrát se holka diví jaktože se mnou tak pěkně jde a s ní ne.
Je to taky dítě a Cherryna to moc dobře ví..Teď jsme přijeli z chaty a Cherryna je vyřízená (snad jí to vydrží na týden v paneláku :mrgreen: )
Příloha:
Velikonoce chata 09 072.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: stř 13. dub. 2011 22:04 
Offline

Registrován: úte 05. dub. 2011 13:32
Příspěvky: 31
Bydliště: Klášterec nad Ohří
Já bych se chtěla zeptat ještě jednou na to venčení před ukončeným základním očkováním. Poradkyně chovu, která to dělá už 25 let, mi poradila nechodit ven, pokud nemám vlastní zabezpečenou zahradu. Bydlíme ve městě, za barákem máme lesík, a zrovna teď vyšlo v našich novinách, že jsou tu přemnožení potkani. Štěndo beru s sebou ven v tašce, a pokud jsem ho dala vyčůrat, tak na místě "pouhým okem čistém". Potom hned zpátky do tašky. Vrhnout se na poznávání jiných psů jsem se chystala až po očkování. Bobky a čůrání doma neřeším, utřu a je to, máme 2měsíční holčičku krysaříka, tak bobek má asi 4cm :-)
Co za nemoci může štěně v takovém prostředí dostat, jaká jsou rizika a případně jaké jsou vyhlídky na případné vyléčení?
Děkuji moc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: stř 13. dub. 2011 22:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Je dost pravděpodobné, že si tímhle přístupem zaděláš na problém s čistotností... teď ti uklízet bobečky nevadí, ale bude tě to bavit ještě za půl roku?
Přečetla sis tu o socializaci?
Pochybuju, že tu došlo k nějakýmu názorovýmu posunu a že se dozvíš něco jinýho, než je už napsáno výše. Já taky svý štěně venčila normálně a brala mezi psy od 8 týdnů, a kupodivu žije.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: stř 13. dub. 2011 22:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Niekde tu Rudo písal že na nemoci vakcíny sú,ale na nedostatočnú socializáciu žiadna neexistuje.Šteniatko je vo fázi keď sa skoro ničoho nebojí,je zvedavé a otvorené všetkému.Keď ho od okolného sveta izoluješ a budeš čakať až kým nebude doočkované,to najdoležitejšie obdobie-vtiskávacie obdobie prešvihneš a budeš mať z neho ustráchaný uzlíček čo sa všetkého bojí a hrabe sa na ruky.Stačí sa pozreť na 90% psov na sídliskách.Takže socializovať,zoznamovať,hurá do toho máte najlepšie obdobie.Samozrejme s rozumom a pokial si si nie istá psom čo stretnete vonku (či už velkosťou alebo chovaním),kludne sa opýtaj majitela psa či je v pohode a šteňa so psom zoznám,samozrejme treba dávať pozor aby ho väčší pes omylom nešlapol,tieto malé psy majú predsa len krehkejšie kosti.Vyberaj šteňaťu skor kludné psi čo ho pri hre nepodupú a podobne.Na velkosti nezáleží,skor na povahe psa.Vychádza mi teda že čím väčší pes,tým pre drobca lepšie :D Ja som to robila u svojho 3kg a 2mes.šteňaťa tak že som si k nemu drepla,nechala som ho na zemi (aby poznalo čo je to prirodzené sa zoznamovanie so psom,branie na ruky ho može posilniť v neistote k druhým psom) a nechala som ho očuchať i s velkými plemenami ktoré sme nepoznali.Inak s tým nemal väčší problém lebo prvého psa mám dogu.Samozrejme psa nepúšťaj k "bezdomovcom" či tulákom a nenechaj ho olizovať výkali a pod.Väčšina psov je u nás zaočkovaných,takže riziko nákazy od "normálneho" psa je minimálna.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: stř 13. dub. 2011 22:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 05. bře. 2009 14:34
Příspěvky: 73
Bydliště: Praha
Kdyz jsem s malym stenetem prisla prvne na veterinu, bylo mu 8 tydnu, tak vet se me jako jednu z prvnich veci ptal kde bydlime (bydlime na sidlisti) a jestli s nim chodim ven. Byl hodne spokojenej s odpovedi, ze chodim normalne a ze ho poustim ke psum a doporucil jen do posledniho ockovani vyhybat se popelnicim a samozrejme psum viditelne nemocnym nebo zanedbanym, jinak to pry nemam resit, protoze zanedbana socializace se resi mnohem hur nez nejaka nemoc, ktera stejne neni moc pravdepodobna, uz jen proto, ze vetsina psu je proockovana.

_________________
Katerina, Apollo a Betty
http://www.fcretriever.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: stř 13. dub. 2011 22:43 
Offline

Registrován: úte 05. dub. 2011 13:32
Příspěvky: 31
Bydliště: Klášterec nad Ohří
Zito, Indiánko, děkuji moc, právě že všechno jsem si to tu pročetla a nehrálo mi to dohromady s radami chovatelky, které věřím. Asi udělám kompromis a budu hledat vhodné kamarády na společné dovádění ve vhodných prostorách. Také jsem se už informovala na štěněcí školku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: stř 13. dub. 2011 22:52 
Offline

Registrován: úte 05. dub. 2011 13:32
Příspěvky: 31
Bydliště: Klášterec nad Ohří
Ještě mne napadlo - v diskuzi jsem to nikde nenašla - co nadělá větší paseku: vzít panelákové plemeno od mámy v 5 týdnech a pak s ním chodit ven, nebo nechat do 7 týdnů u mámy a pak do 12 týdnů nesocializovat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: stř 13. dub. 2011 23:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
ivysek píše:
Ještě mne napadlo - v diskuzi jsem to nikde nenašla - co nadělá větší paseku: vzít panelákové plemeno od mámy v 5 týdnech a pak s ním chodit ven, nebo nechat do 7 týdnů u mámy a pak do 12 týdnů nesocializovat?

Poznám fenku pudlíčky čo sa od chovatelky z bytu a od matky dostalo von až v pol roku,venčila sa doma na novinách (to je ale už extrém) Bázlivejšieho psa som ešte nevidela.5 týždňov je ale skoro,prečo ho nevziať normálne v 7-8 týždňoch a socializovať v tomto veku? Trpasličie plemeno stačí odobrať teda i v 8 týždňoch,ja chovám velké alebo malé plemeno (10kg v dospelosti) a beriem si šteňa cca v 7 týždňoch a hneď aj socializujem pokial je zdravé.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: stř 13. dub. 2011 23:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Mám kamarátku ktorá v zime zachránila 4 týždňové šteniatko kríženca pinča a trpasličieho jazvečíka pred utopením,fenka mala v tej dobe cca necelého pol kila.Ako prvé bolo že sme ju vzali na spoločné venčenie a zoznámili ju s našimi psami.Bola tak malá že sa stratila aj v mojej čapici.Fenka má dneska 4 mesiace a je to miliónoví pes čo sa týka psov,ludí,okolia,rušivých momentov,behá s nami všade a pýtať sa na ruky ju ani nenapadne,musíme ju zobrať sami aby sa na dlhej prechádzke nepreťažovala.
Příloha:
080120115095.jpg

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: čtv 14. dub. 2011 00:17 
Offline

Registrován: úte 05. dub. 2011 13:32
Příspěvky: 31
Bydliště: Klášterec nad Ohří
Indiánko, to odstavení (prodej) štěněte v 5 týdnech je případ z rodiny, kdy si koupili psa na tržnici, neočkovaného, levněji než je běžná cena. Protože vím, že se štěnda berou nejdříve v 6 týdnech, a v 5 týdnech jen hlídací ovčáci co nemají mít až tak vřelý vztah ke všemu kolem, tak jsem brblala, že to není správné. Souhlas rodiny jsem si tím rozhodně nevymínila :Hangman:
Teď, když řeším tento problém se socializací mého štěněte, se proto raději ptám více lidí na názory a z nich pak vzejde moje rozhodnutí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: čtv 14. dub. 2011 06:44 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Máš hodně zkreslené informace. Štěňata se prodávají na osmi týdnech a správný chovatel si dá ještě chvilku na čas. Svou předchozí šéfku smečky Jasu jsem právě kvůli očkování dostal až na devíti týdnech s tím, že jsem za ní před tím jezdil. Na pěti týdnech je oficiální výjimka u vlčáků, nikoli ovčáků. Československý a saarlosův vlčák je částečný kříženec s vlkem, kde je problém s imprintingem ve vztahu k lidem, proto je tam výjimka. Jakékoli předání štěněte pod osm týdnů je do očí bijící množitelství. Evidentně jsi nečetla ani jednu mou knihu, kde v obou knihách tohle popisuji a je tam dost argumentů v prospěch socializace. Kdybys i tady více četla, zjistíš, že mám vlčici, kterou jsem si vzal na pěti dnech, není to překlep, skutečně se nejedná o pět týdnů, ale o slepé pětidenní vlčátko, které jsem hned druhý den vezl na desetidenní pejskařskou akci.
Mimochodem, na trhu si koupí štěně jedině pomatenec, protože například masivní začervenost může způsobit smrt při prvním odčervování, na jakoukoli banální chorobu může štěně bez imunity umřít, fyzicky jsou taková štěňata dosti podtržená a ve finále se do nich na veterině vrazí víc jak do psa z dovozu z Austrálie. To je jako s těmi podvodnými slevami na hrnce, kdy je nabízí za pár šupů a ve finále za ně dáš čtyřicet tisíc bez možnosti odstoupení od smlouvy.
Fakt si přečti ty moje knížky, je tam nejen na tohle téma hodně informací, které ti otevřou oči a uvedou tě do reality.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: pát 15. dub. 2011 10:01 
Offline

Registrován: úte 05. dub. 2011 13:32
Příspěvky: 31
Bydliště: Klášterec nad Ohří
Takže vlčáci se berou v 5 týdnech, aby si lépe zvykli na lidi?
Právě že jsem četla Vaši první knihu ještě před pořízením psa, a v podstatě celou poradnu v touze po "konkrétních a přesných návodech na výchovu psa". Kolikrát se začtu a jdu spát až ve dvě ráno...
Za pomatence jsem byla spíš já, když jsem příbuzným říkala, že se prodejce na tržnici zbavoval pětitýdenního štěněte příliš brzo, že si ho takhle malé neměli kupovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Čurání z nervozity, strachu, načasování?
PříspěvekNapsal: čtv 09. čer. 2011 13:32 
Offline

Registrován: ned 05. čer. 2011 19:58
Příspěvky: 2
Bydliště: Ostrava
Dobrý den, mám 9ti týdenního Tollera (nova scotia duck tolling retriever).

Ze začátku jsem jej venčil tak že jsem jej ven nosil takže se nikdy nevyčůral doma vždy venku na trávě. Teď se snažíme ven chodit, když slyší že se oblékám přiletí, ocásek relativně vysoko něco mezi zvědavostí a radostí, jenže často se mi stane, že než se obuju vyčůrá se mi právě v chodbě nebo sotva za prahem (bydlíme v paneláku) Problém je v tom že vzít ho do náruče a pak se obout je problém, nazouváky se ven do když zrovna prší a ja s ním chodím po trávě moc nehodí. Jedině vzít ho do náruče následně v botech ale to už je většinou u mě, né vždy někdy ho musím přivolat ke mě a to kolikrát příjde takovy z donucení. Když jsem na něj minule zvýšil hlas abych mu vyhuboval tak se počůral podruhé takže to nikam nevede. Občas čůrá prakticky za chodu, minule dokonce když začal čůrat v sedě když jsem se obouval nabízel jsem mu piškot za to že přišel ale on si ho nezval a utekl a pak jsem viděl proč, počůral se. Přitom když si jej nevšímám tak se doma nevyčůrá, leži a vypadá to jako kdyby se aktivoval tak že když se postaví tak máme pár vteřin, v náručí to samozřejmě neudělá a když mi cestuje po pokoji ve snaze najit chladnější místečko tak také né. Tak se chci zeptat co mám dělat, snažím se to přehlížet, ale mám strach aby to nezačal brát jako že je to v pořádku. Venku vždy dostal piškot i když teď o ně už za čůrání nejeví zájem, raději jde zkoumat co to tam je za travička co by se dala sníst.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: čtv 09. čer. 2011 20:17 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
SoullessFM pár obetí pri vytváraní návyku čistotnosti je treba a stoja za to. Šteniatko pravdepodobne vie, čo bude nasledovať, keď sa obuješ, no a tak sa mu to spustí, skrátka ešte tak celkom nestíha. Načo hľadať, ako si to sťažiť, čo sa všetko nedá...kľudne môžeš vybehnúť v šlapkách, alebo vziať do rúk okrem šteňaťa aj niečo na prezutie, ak na tom trváš... Ja by som sa skôr tešila, že mu to zaplo, aj keď ešte nie úplne dokonale :wink:

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čurání z nervozity, strachu, načasování?
PříspěvekNapsal: čtv 09. čer. 2011 22:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
SoullessFM píše:
Dobrý den, mám 9ti týdenního Tollera (nova scotia duck tolling retriever).

Problém je v tom že vzít ho do náruče a pak se obout je problém, nazouváky se ven do když zrovna prší a ja s ním chodím po trávě moc nehodí.

Teraz je dobrá doba na obúvanie lahkých bot,v zime by bolo asi blbé vybehúť v keckách do snehu ale teraz sa to dá.Ja som to robila tak že som vzala štendo do jednej ruky a druhou som si pomohla nazuť čiastočne boty tak že mi päty trčali von,vybehla som von,štendo pustila na trávu a doobúvala sa :wink:

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: pát 10. čer. 2011 07:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18. zář. 2009 13:00
Příspěvky: 196
Bydliště: Praha - Horní Měcholupy
Taky tak - já jsem lítala ven v páskových sandálech, jen jsem do nich vklouzla a sucháče jsem zapínala až venku. A že prší? Do sandálů voda nateče - a hned zase vyteče :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: pát 10. čer. 2011 10:42 
Offline

Registrován: ned 05. čer. 2011 19:58
Příspěvky: 2
Bydliště: Ostrava
No jenže já to mám pět pater xD ale jinak se teda nad tím nemám pozastavovat ono to přejde? Když to nebudu komentovat nezvykne si na to teda ne?! Když ho vemu do náruče a pak se obuju tak je to bez problému akorát se blbě obouvá, má sice jen 7kg ale i tak držet štěně v jedné ruce to je takové balancování.

Děkuji Vám za rady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: pát 10. čer. 2011 10:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18. zář. 2009 13:00
Příspěvky: 196
Bydliště: Praha - Horní Měcholupy
Jenom pět? Já to měla sedm :wink: A podle mě je jednodušší se obouvat se štěndem na rukách, než pak vytírat chodbu.
Neboj, přejde to dřív nebo později. U mojí příšerky mi to připadalo, jako že rychle pochopila, že se má venčit jen mimo svoje "doupě" - jenže doupě jí končilo mezi dveřmi a trvalo docela dlouho, než si ten pojem rozšířila i na chodbu a zbytek domu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: pát 10. čer. 2011 10:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
SoullessFM píše:
No jenže já to mám pět pater xD ale jinak se teda nad tím nemám pozastavovat ono to přejde? Když to nebudu komentovat nezvykne si na to teda ne?!

Neboj, nezvykne si. Casem, az se nauci lip ovladat sverace, tak to uz vydrzi.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: pát 10. čer. 2011 11:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
SoullessFM píše:
No jenže já to mám pět pater xD ale jinak se teda nad tím nemám pozastavovat ono to přejde? Když to nebudu komentovat nezvykne si na to teda ne?! Když ho vemu do náruče a pak se obuju tak je to bez problému akorát se blbě obouvá, má sice jen 7kg ale i tak držet štěně v jedné ruce to je takové balancování.
Nemáte třeba u vchodu nějakou poličku nebo botník, kam by se dalo štěně postavit na těch pár vteřin, než se obuješ? Nebo holt koupit u vietnamců nějaký lehce obouvací model obuvi za 30 Káčé... Ale jinak mi přijde, že si nemáš co víc přát, já běhala se štěňátkem do mínus deseti a 30 čísel sněhu, naštěstí většinou jen na předzahrádku, ale musela jsem jí tam vykopávat "čůrací cestičku" neb ve sněhu po krk se loužičkuje špatně 8)

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: pát 10. čer. 2011 13:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Alebo si štendo šupni medzi nohy ako budeš klačať a obúvať sa a holt musíš byť rýchli.Ja by som mohla závodiť o najrýchlejší čas v obúvaní keď štendo muselo von :lol:

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: úte 08. lis. 2011 09:45 
Offline

Registrován: úte 21. čer. 2011 14:48
Příspěvky: 54
Bydliště: Praha
Ahojky, chtěla bych se zeptat na 2 otázky ohledně venčení. Máme 7,5 měsíců staré štěně labradora. Beru si ho od malička s sebou do práce, takže se venčí ráno hodinu (7-8 hod), v poledne hodinu(11,30-12,30 h), odpoledne hodinu(16,30 - 17,30) a hodinu večer ve 20,00 hod. Někdy je hodina samozřejmě kratší a je to třeba jen 40 min podle možností. Je toto venčení dostačující???

A druhý dotaz, od konce tohoto měsíce ho budu muset nechávat už doma. Je zvyklý zůstávat doma a nikdy nic nezničil ani neudělal loužičku (cca od 4měsíců). Nejdéle byl sám doma 7 hodin a bez problému, on zřejmě asi opravdu spí. Ale teď bude muset být sám doma od 7 do 17 hod, což je 10 hodin a to se obávám, že tak dlouho nevydrží?! :cry: Jaké máte zkušenosti? A hlavně, budeme s nim tím pádem chodit ven místo 4 venčení jen 3x, bude mu to stačit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: úte 08. lis. 2011 11:23 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ráno ho vemte ven POŘÁDNĚ vylítat na minimálně hodinu, tzn. 60 minut. Ideálně i dýl. Vodu berte ven do lahve a dejte mu napít průběžně, aby se pak doma nenalemtal a vydržel to bez potíží. Až přijdete z práce, vemte ho hned ven před barák vyčurat, pak se vratte, dle potřeby se třeba převlíkněte, najezte a vyražte alepsoň na dvě hodiny ven. Nebo prostě podle potřeby zase pořádně vylítat. No a pak před spaním ještě jednou ven na pár minut. A měl by to vydržet.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: úte 08. lis. 2011 13:01 
Offline

Registrován: úte 21. čer. 2011 14:48
Příspěvky: 54
Bydliště: Praha
Týjofka noo, je mi to jasný, že ráno to bude chtít aspoň hodinovou procházku, uffff, takže vstávat v půl 6, to se asi zbláznim :hmm: Ale nedá se nic dělat. Ale podle mě to stejně těch 10 hodin nevydrží. :( A jinak má teda dostatečný pohyb? Já nevím, mě to přijde málo, že je jen 4x denně venku na hodinku, ale víc přes týden nezvládáme, o víkendu jo...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: úte 08. lis. 2011 16:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. bře. 2010 20:18
Příspěvky: 221
Bydliště: Oslo-Norsko
Ja som to robila aj stale robim ako radi Eva a stena mi od 5 mesiacov vydrzalo aj 10-11 hodin bez problemov. Normalne niesu tak dlho sami doma. Zvycajne tak max 8,5 hod ale bolo par dni ked nesiel vlak alebo meskal a ja som domov dosla neskoro. Hlavne aby sa vylietali rano, potom prechrapu zvysok dna :-)

_________________
Shetland sheepdog a Suomenlapinkoira.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: úte 08. lis. 2011 20:52 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jetsli je to málo nebo není - to už záleží na konkrétním jedinci a konrétním způsobu venku stráveném.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: stř 09. lis. 2011 10:46 
Offline

Registrován: úte 21. čer. 2011 14:48
Příspěvky: 54
Bydliště: Praha
Holky, díky za radu. Alice, jak ale víš, že celých těch 8-10 hodin v průběhu dne prospí? Já když ho mám tady s sebou v práci, tak to teda neprospí ani omylem. Spí max 2 hodiny dopo a 2 hod odpo, jinak je vzhůru a hraje si s námi anebo sám.. něco si kouše, běhá po dvorku, jdeme na vycházku, žere...
Já si právě říkám, co ten pejsek z toho života :( má, když je celý den doma sám a s páníčkem je až třeba od 17 hod večer, kdy se zajde na hodinu, dvě vyvenčit a pak zase spánek?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: stř 09. lis. 2011 10:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
kecka1 píše:
Já si právě říkám, co ten pejsek z toho života :( má, když je celý den doma sám a s páníčkem je až třeba od 17 hod večer, kdy se zajde na hodinu, dvě vyvenčit a pak zase spánek?

To jsou úvahy, které by si člověk měl dělat předtím, než si pořídí hafáka... ale když už ho jednou máš, tak z toho musíš udělat to nejlepší...

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: stř 09. lis. 2011 11:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
kecka1 píše:
Já si právě říkám, co ten pejsek z toho života :( má, když je celý den doma sám a s páníčkem je až třeba od 17 hod večer, kdy se zajde na hodinu, dvě vyvenčit a pak zase spánek?

No.. v tom pripade i moji psi asi trpi, i kdyz se tak netvari.
Jsou doma sami cca 8 hodin, ale nekdy se to dle dopravy a prace protahne. Jsme s nima v podstate veskery volny cas, muz chodi spat pozdeji, takze to neni jen od 17:30 do 20:00 a pak zalehnout.. Realne prospi pres tyden asi tak 15 hodin. Mimo to jsou s nami, venujeme se jim, nebo jen tak lezi a okouneji co delame..
a jsou na svuj spanek tak zvykly, ze kdyz mame hodne aktivni vikend, tak jim nestaci jen nocni spanek a je videt, ze si v pondeli radi prispi, Kolikrat i tak, ze se Raistovi ani nechce snidat a vrati se do postele.
Kdyz jsme byli na vycvikovem tydnu (10 dnu) tak jsem ho sice nechala dost odpocivat, ale bylo videt, ze mu ten spanek hodne chybi - i sam si rekl, ze chce jit radeji spat nez ven.
A kdyz prichazim domu, tak pes vyrazi z postele - je tepla, takze to poznam.
Nero jako starousek ma potrebu spanku jeste vetsi.

Zvykli si , ze je pravidelny denni rezim aspon co se tyce spanku. Ano, mlady pes ma vetsi potrebu aktivity, ale i ten si zvykne.. Mozna to neni idealni, ale to by si pak malokdo vubec mohl poridit psa. A osobne si nemyslim, ze by moji psi menili to co maji.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: stř 09. lis. 2011 11:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Alvi, tos napsala hezky :icon_thumright:. Je pravda, že Annie je zvyklá dost podobně (sice jsem doma furt, i dopoledne, ale když pracuju tak se mnou nic není) a že sice vítá každou aktivitu i mimo navyklé časové rytmy, ale s radostí se do nich pak zas vrátí.

Ještě čtu to, co jsem předtím odpovídala Kecce, a upřesňuju proti případnému nedorozumění: nebylo to myšleno tak, že to děláš blbě, jen že nemá smysl klást si takové otázky, když toho psa už jednou máš.

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: stř 09. lis. 2011 11:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Beru si čubičky s sebou do práce, ale moji pracovní dobu stejně prospí. Probudí se jen když někdo přijde, jdou ho přivítat a pak zase zalehnou a probírat se začnou až kolem páté nebo šesté, kdy se chystáme domů. Aika jako malé štěně byla taky aktivnější, teď jí moje pracovní doba vůbec nevadí, ani venčit v poledne nechce.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: stř 09. lis. 2011 12:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Jsem doma a musím říct, že třeba v létě když jdem ven ráno v půl osmé na hodinu a přes den je vedro, psi se válí v chládku na chodbě a chrápou a začínají prudit až třeba kolem páté, šesté odpoledne. (Samozřejmě je pustím na zahradu když si řeknou, ale z rozličných důvodů je tam dost nerada nechávám samotné.)

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: stř 09. lis. 2011 12:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
mám to stejně jako ostatní a také je nutno si uvědomit že pes prospí mnohem delší část dne než člověk v základu 15hodin mu nedělá problém u aktivnějšího pejska je to třeba mín ale když se mu pak člověk věnuje je s ním tak to není tak hrozný. nám sou schopný psiska prochrápat celej víkend nebo den když byly před tím řádně unaveni- třeba den před tím výletem a podobně

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Venčení štěňátka
PříspěvekNapsal: stř 09. lis. 2011 12:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 19. dub. 2009 07:52
Příspěvky: 1152
Bydliště: Brno, občas Praha
kecka1 píše:
Já si právě říkám, co ten pejsek z toho života :( má, když je celý den doma sám a s páníčkem je až třeba od 17 hod večer, kdy se zajde na hodinu, dvě vyvenčit a pak zase spánek?

Stastni psi, kteri se dostanou ven rano na hodinu a vecer na dalsi hodinu az dve - viz vsichni ti psi, kteri znaji rano obejiti panelaku, aby se vycurali a vecer obejiti parku na 20 minut a vsichni ti, co znaji jen zahradu u baraku a zadne vychazky hodinu dve vecer....

_________________
Čím více poznávám lidi, tím raději mám svého psa...
www.dejtenamsanci.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!