Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 18:50
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Příliš časté močení?
PříspěvekNapsal: pát 22. kvě. 2009 08:52 
Offline

Registrován: pon 30. čer. 2008 14:24
Příspěvky: 65
Bydliště: Šlapanice
Ahoj všem,potřebovala bych se poradit,zda je to normální a nebo může být nějaký zdravotní problém.Mám 13týdnů starou fenečku Erdelteriéra s PP.Náš problém je v tom,že i přesto,že s ní chodím ven co hodinu,hodinu a půl a vždy se tam vyčůrá,udělá i bobek,tak po příchodu domů,je tak za 10-20min opět loužička(někdy i dřív).Za udělání potřeby venku chválím,dávám pamlsek(vyčůrá se a hned si pro něj běží),doma ji slovně přísně kárám a dám ji ke dveřím(noviny nepoužívám,trhala je,na hadr nechodila,ale čůrala mi pak na věci,co byly na zemi)Problém je i v tom,že ona ani neupozorňuje tělem,že by se jí chtělo čůrat,prostě sedí a čůrá,stojí a čůrá a několikrát se i stalo,že ležela s námi v posteli a počůrala se.Navíc si začala učůrávat když přijde manžel domů z práce a nebo nějaká návštěva,ale dělá to jen doma,venku ne.Začínám ztrácet klid a občas mám chuť ji přetrhnout.Nemůže mít něco s močovým měchýřem a nebo je to normální,že nevydrží ve 13 týdnech ani hodinu,aby se nepočůrala?Díky moc Markéta a Birdy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš časté močení?
PříspěvekNapsal: pát 22. kvě. 2009 13:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. led. 2009 13:16
Příspěvky: 531
Bydliště: Ústí nad Labem / Brno
Mě se tohle dělo as pesanem, když nastydl. Prostě seděl a najednou pod ním louže. Nebo ze spaní. Doktorka mi doporučila kontrolu ledvin.

_________________
Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla!
Maky a pan Trix


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš časté močení?
PříspěvekNapsal: pát 22. kvě. 2009 13:36 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Takhle mi čurala fenka po nachlazení, asi zhruba ve stejném věku. Nasadila jsem vitamín C, jitrocelovej sirup a byli jsme v teple a za pár dní byla v pohodě. Úplně normální to není, takhle časté močení, asi bude minimálně nachlazená. Zkuste vitamíny a případně se poraďte s vetem. Pokud by tam byl třeba zánět močáku, je to už na léčení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš časté močení?
PříspěvekNapsal: pát 22. kvě. 2009 22:27 
Offline

Registrován: pon 30. čer. 2008 14:24
Příspěvky: 65
Bydliště: Šlapanice
Díky moc,dnes jsem mluvila s veterinářkou,ve středu při očkování máme přinést moč,do té doby kontrolovat kolik vypije za den vody,pokud by se mi zdála nějaká nemocná,mám ihned přijít.Tak děkuji Markéta a Birdy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš časté močení?
PříspěvekNapsal: úte 23. čer. 2009 10:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. srp. 2007 08:46
Příspěvky: 137
Bydliště: Plzeň
Jo tak nám se stalo něco podobného. Najednou byly loužičky i po venčení, venku čůrala i několikrát a přičupávala víckrát. Tak jsem jednu loužičku na podlaze natáhla do stříkačky a šupajdili jsme hned za vetem a bohužel se potrvrdil zánět, tak léčíme. Ale takový věci teda radši řeším okamžitě a ne čekat několik dní :-O, zvlášť u toho zánětu čím dřív tím líp .. dyk i pro člověka je to dost nepříjemný :-(( natož pro štěndo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš časté močení?
PříspěvekNapsal: čtv 03. zář. 2009 10:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 28. srp. 2009 06:17
Příspěvky: 24
Bydliště: Pezinok, SR
Ahojte, mam asi podobny problem, az na to, ze nasa Lara cika naschval. Ma 3 mes., je to madarska vyzla. Chodime von pravidelne kazdu hodku a pol a vonku sa vycika aj 2x a potom prideme domov a za 20 min. je mlaka..toto sa opakuje pravidelne rano a vecer ked sme doma - na koberec. A skoro vzdy to je tych 20-30 min po venceni :( Ked je cez den s nami doma, nepocika sa a ked je doma sama, tak cika malo a jedine ka dlazku v kuchyni. Mam pocit, ze to robi naschval - stylom ze ukazuje alebo skusa co si moze dovolit.. Poradte co s tym prosimmmm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš časté močení?
PříspěvekNapsal: čtv 03. zář. 2009 12:07 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Uklidit koberce, abyste neměli špatnou náladu z toho že ho musíte čistit nebo nepouštět psa tam, kde jsou koberce. Štěňata čůrají snad pořád-takovej průtokáč. Já dělám to, že loužičky mlčky utřu, neřeším, venku výkon lehce pochválím-tichým slovem, pohlazením, úsměvem. Jde o to, že štěně ještě nepochopilo, že se má vyprazdňovat jen venku. Každému to trvá různou dobu. Pokud by však x krát denně dělalo pidiloužičky velikosti asi padesátikoruny, bude nemocné. Přeji hodně trpělivosti...

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš časté močení?
PříspěvekNapsal: čtv 03. zář. 2009 12:33 
Offline

Registrován: pon 30. čer. 2008 14:24
Příspěvky: 65
Bydliště: Šlapanice
No můj půl roční erdel,taky ještě dělá loužičky.Ale je fakt,že když jsem se tvářila že o nic nejde,nepochopila,že tohle ne a že venku ano.Nakonec jsem to nevydržela a dvakrát jsem ji prostě při činu plácla po zadku a vyvedla ven a myslím,že jí to konečně doklaplo.Je to teriér,když se jí chce,tak se vyčůrá a neřeší to....ale je fakt,že když už tu loužičku udělá doma,jde ke dveřím a tam si sedne....myslím,že někdy dělat,že o nic nejde,prostě nejde a nevím,zda to ten pes jako pochopí.Každopádně výsledky vyšetření dopadly dobře,žádný zánět prostě nic...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš časté močení?
PříspěvekNapsal: čtv 03. zář. 2009 13:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
no vysvetlovat takhle stenatku, ze louzicky se doma nedelaji je dost drsne. Ja mam taky vizslu a do mesice jsme nemeli problem s cistotonosti. Ted ma 9 mesicu a umi si rict, ale kdybych ho za to trestala zavarim si na problem, protoze je mekky v povaze a nebude mi duverovat. Chodili jsme skoro porad po hrani, i kdyz to bylo 10 minut po venceni, po odpocinku, po jidle...proste to chce hlidat biorytmus stenete a neplest mu hlavu nahrazkama jako jsou pleny na curani nebo noviny...

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš časté močení?
PříspěvekNapsal: čtv 03. zář. 2009 14:45 
Offline

Registrován: pon 30. čer. 2008 14:24
Příspěvky: 65
Bydliště: Šlapanice
Já to taky neřešila když měla 3měsíce..plácla jsem ji po zadku někdy v 6měsících,kdy jsem to už prostě psychicky neustála...plácla,nic víc...nemyslím si,že má trauma a že se mně bojí...vím,že každý pes je jiný..nedávám to jako návod,jak naučit štěně čistotnosti..jen jsem chtěla říct,že nám moc teda nepomohlo mlčky to přecházet a nic z toho nedělat,když udělala loužičku doma(a to ji dělala opravdu všude,na koberec,lino,na postel,na gauč)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš časté močení?
PříspěvekNapsal: čtv 03. zář. 2009 15:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 28. srp. 2009 06:17
Příspěvky: 24
Bydliště: Pezinok, SR
No nasa to ale podla mna robi naschval, lebo to su mlacky v priemere asi 10cm !! Lebo vzdy ide na ten koberec, kt. je na chodbe aby sme ju nevideli a ked ju "karhame" ze jej povieme "toto sa robi?! FUJ" ale nekricime, iba intonaciu menime, tak sklopi usi a ide prec... No a keby sa aspon pytala, ale ona nic, proste ani naznak :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš časté močení?
PříspěvekNapsal: čtv 03. zář. 2009 15:37 
Offline

Registrován: pon 30. čer. 2008 14:24
Příspěvky: 65
Bydliště: Šlapanice
Myslím,že ve 3měsících je ještě brzy na to aby si řekla,že chce ven...ta naše to neumí ještě teď a to jí bude za 14dní 7měsíců(hlavně že o jídlo si řekne)Já to řešila tak,že jsem jí teda nechala vyšetřit moč a když to vyšlo dobře,tak mi známá veterinářka doporučila si pořídit ohrádku a vypouštět ji pouze ve chvíli,kdy jdeme ven.Je fakt,že když se nehýbala a nebyla navolno,tak vydržela i 2hodiny,ve chvíli kdy byla puštěná,tak byla louže co půl hodiny(neumím si to vysvětlit)...tak jsem ji opravdu zavírala a pouštěla jen na chvilku...teď už v ohrádce jen spí(v noci),jinak je puštěná pořád...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš časté močení?
PříspěvekNapsal: čtv 03. zář. 2009 16:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 28. srp. 2009 06:17
Příspěvky: 24
Bydliště: Pezinok, SR
No len ta nasa by do ohrady nesla ani za svet a keby aj, tak by taaaak stekala, ze to nie je u nas realne :(((


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš časté močení?
PříspěvekNapsal: čtv 03. zář. 2009 16:21 
Offline

Registrován: pon 30. čer. 2008 14:24
Příspěvky: 65
Bydliště: Šlapanice
No jí se tam taky ze začátku nelíbilo,štěkala,kňučela...ale já na to nereagovala a asi za 2dny si zvykla a byl klid...teď se tam hrne sama,když je večer a chce se jí spát...já si udělala ohrádku z postýlky od dětí a i když je už velká,pořád ji nenapadlo,že může vyskočit...ale pomohlo to


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš časté močení?
PříspěvekNapsal: čtv 03. zář. 2009 16:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 31. říj. 2008 19:17
Příspěvky: 251
Bydliště: praha
shiwa714 - chodí se před vámi schovávat místo toho aby si o vyvenčení řekla, protože jí za to vynadáte - i když nekřičíte. Jak už bylo řečeno, vyžly jsou velice citlilivé. Kdybyste to nekomentovali a místo toho sledovali náznaky, třeba to, že jde do chodby a ihned jí vzali ven, tak už si možná o vyvenčení říct umí. Ve 3 měsících už to psi běžně umí. Možná že už si o něj nějakým způsobem říká. Důležité je sledovat náznaky, že se chystá čůrat a nečekat, že se bude ptát třeba tím způsobem, že bude kňourat a lítat po bytě. To dělají psi, až když už mají zažité, že se čůrá venku.
A určitě to nedělá naschvál.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš časté močení?
PříspěvekNapsal: čtv 03. zář. 2009 17:22 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Pes si řiká o vyvenčení už jako malé štěně. Ale problém je v tom, že to člověk nevidí.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš časté močení?
PříspěvekNapsal: čtv 03. zář. 2009 19:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 28. srp. 2009 06:17
Příspěvky: 24
Bydliště: Pezinok, SR
Nie, ziada si len rano ked sa zobudi, inac nic. Inac sa len zodvihne a odide a zrazu je mlacka... :((( A naozaj ju dobre sledujem!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš časté močení?
PříspěvekNapsal: čtv 03. zář. 2009 19:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 28. srp. 2009 06:17
Příspěvky: 24
Bydliště: Pezinok, SR
Irenca

No lebo ked si nahodou odbehnem na wc alebo do inej miestnosti, tak je mlacka hotova... A uz od mala sme ju zato neharhali, vobec...proste sme to utreli a bolo, ale teraz je uz vacsia a myslim, ze by uz mala vydrzat....a ano, myslim si, ze to robi naschval, lebo ked po 2 hod. venceni sa uz pri bytovke vycika a za 15 min urobi zase mlacku a hlavne vtedy ked sa jej nieco zakaze... Napr. skace po stole a dame ju dole a povieme nesmies kludnym hlasom, tak ona odbehne a vycika sa na ten koberec...preto si myslim, ze to robi kvoli tomu, ze v nas nema autoritu a robi si co chce... :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš časté močení?
PříspěvekNapsal: čtv 03. zář. 2009 19:56 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Spíš bych řekla, že je dost nejistá...

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš časté močení?
PříspěvekNapsal: čtv 03. zář. 2009 20:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 28. srp. 2009 06:17
Příspěvky: 24
Bydliště: Pezinok, SR
No dobre a ako to mam riesit ??? Ked s nou chodim kazde 2 hodky von a prideme z prechadzky a po 15 min sa pocika???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš časté močení?
PříspěvekNapsal: pát 04. zář. 2009 03:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
Nejsi pro ni srozumitelna. Proste nerozumi povelum typu fuj a nesmis. Misto toho pouzivejte neco, co zna, kdyz skace dat treba sedni a jemne posadit a naznacit, ze tak bude vsem okolo lip. Nebo naucit povel dolu. Je to jako bys prijela do cizi zeme a nekdo te poveloval. Rozumela bys mu dokud bys ten jazyk neumela??? Ona by se urcite radeji vyvencila venku, ale neni si jista tvym chovani ani tim, ze je to spravne. Pokud ji opravdu tolik sledujes nemel by pro tebe byt problem vypozorovat, kdy si jde curnout a pri tom ji chytit a rychle vynest ven.

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš časté močení?
PříspěvekNapsal: pát 04. zář. 2009 06:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Dej si to prosím tě trošku do souvislosti.... neustále jí sleduju, ale jak odejdu na WC, je loužička hotová. Z toho mi vyplývá, že ta čubinka je z toho tak zmatená, že chce mít k téhle činnosti klid, tak si počká, až nebude pod neustálým dohledem a v klidu se vyvenčí. Protože neví, jestli za to bude kárána, nebo co se prostě bude dít. Už ti tu spousta lidí napsalo, kam vedou povely typu Fuj a Nesmíš, ale pořád mi připadá, že jí používáním těch povelů dobře mateš.
Ona leze po stole, ty jí dáš dolů a řekneš Nesmíš..., ale co si má ona myslet - dala jsi jí dolů a pak jsi jí to zakázala - v jejím chápání jsi jí zakázala to, že je dole. Musí z toho být opravdu na prášky. Je to tříměsíční štěně, svěrače bude ovládat spolehlivě až po 5. měsíci. Zakládat úvahy o autoritě a naschválech - trošku polidštění, ne? pejskové nebývají často takové povahy jako lidé, aby dělali naschvály - na tom, že se štěně vyčůrá, mi připadá trošku unáhlené.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš časté močení?
PříspěvekNapsal: pát 04. zář. 2009 09:12 
Offline

Registrován: pon 30. čer. 2008 14:24
Příspěvky: 65
Bydliště: Šlapanice
Nedámi to a musím zareagovat...všichni tady říkáte,že štěně si o to,že se mu chce čůrat,říká...já sama mám ale opačnou zkušenost...naše erdelka si prostě neříkala,nenaznačovala tělem prostě nic...stála u vás a najednou koukám a ona čůrá,sedí v kuchyni a já se bavím s kamarádkou a koukám,z pod Birdy se valí louže...a takových případů mám fakt dost...není to moje první štěně a všechna štěnda byla čistotná už od půl roku...tohle je ale něco úplně jiného,neskrývá,že jde udělat louži,prostě se jí chce a tak to pustí a je jí jedno kde,zda tam jste nebo nejste,doma nebo na chodníku....upřímně jsem byla chvílema totálně zoufalá...takže chápu paní,že je zoufalá...nemyslím si,že to dělá naschvál,ale jsou případy,kdy pes dělá něco naschvál(nechám ho doma a on mi udělá bobek doprostřed kuchyně,tohle mi dělal můj bývalý hafík a dělal to opravdu pokaždé,co jsem ho nechala samotného doma,a to jsem ho před tím vyvenčila,kde uděla louži i bobek)taky mi přišlo že to dělal jako pomstu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš časté močení?
PříspěvekNapsal: pát 04. zář. 2009 09:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
Ona ti to opravdu naznačuje a z toho, co pises to dela tak ze na tebe proste kouka. To s tvym minulym pejskem je dusledek nesamostatnosti. Pani ma 3 mesicni stenatko a myslim,ze ty louzicky moc resi. Proste se to vzdy uklidi a jde se dal. Nehody se stavaji.

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš časté močení?
PříspěvekNapsal: pát 04. zář. 2009 12:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 28. srp. 2009 06:17
Příspěvky: 24
Bydliště: Pezinok, SR
No tak aby som to uviedla na spravnu mieru :) Ja mam sice 3 mes. steniatko, ale riesit to musim, lebo byvam proste v byte a to je ine ako dom, kde zoberies stena ked si cupne a vyhodis ho von. Ja kym s nou nasadnem do vytahu a zleziem 5 poschodi, tak to je o inom. A ano, mesiac sme to neriesili a iba utierali, no nechcem aby si na to zvykla. A nemyslim si, ze by sa radsej vyvencila vonku, lebo ce den ked s nou idem aj kazde 2 hodky, tak sa vycika a trieli k dveram a knuci, ze chce ist dnu, tak ju nasilu pekne taham nech si aspon 20 min. pobeha po trave... K tomu karhaniu pri skakani, ked skoci poviem jej fuj a dam ju dole. Nie naopak!! A ano, vzdy ked prave nie som pri nej, ale v inej izbe a pocujem ako skace na stol, dam jej povel sadni a pochvalim. Len ide o to, ze aj tu pise vela ludi rozne nazory, lebo kazdy pes je iny a na kazdeho zabera nieco ine....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš časté močení?
PříspěvekNapsal: pát 04. zář. 2009 12:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
fakt tady nejsi jediná kdo bydlí v paneláku...

Ze všeho nejdřív bych vyhodila ten koberec na který čůrá - je to z něj cítit.
Podle vašeho posledního příspěvku se zdá že se fenka venku necítí zrovna dobře - hodně bych zapracovala na tomhle. Pokud se venku cítí nejistá, ohrožená,... bude radši čůrat doma "v klidu". Pouvažujte nad tím jak se při jejím čůrání venku chováte a tváříte vy, jestli tomu nevěnujete příliš mnoho pozornosti.

A dokud je teplo, vzala bych prcka na celý víkend ven, třeba pod stan. Tak aby mohla dostatečně odpočívat ale aby jí nezbylo nic jiného než čůrat venku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš časté močení?
PříspěvekNapsal: pát 04. zář. 2009 12:48 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
shiwa714 píše:
Napr. skace po stole a dame ju dole a povieme nesmies kludnym hlasom, :(


no vždyť jsi to sama napsala...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš časté močení?
PříspěvekNapsal: pát 04. zář. 2009 12:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
Mimochodem to neresi problem v tom, ze jsi ji nerekla tim fuj nebo nesmis, co delat ma, kdyz zrovna tohle ne :wink:

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš časté močení?
PříspěvekNapsal: pát 04. zář. 2009 13:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 28. srp. 2009 06:17
Příspěvky: 24
Bydliště: Pezinok, SR
No dobre, tak a ako jej to mam vysvetlit, ze nema skakat teda??? Lebo uz fakt neviem..??

Vonku sa citi dobre, vecer chodime na 3 hodky, vybehat sa so psami a bavi ju to. Ale cez den sa jej proste nechce... Neviem ci je to iba u vyziel, lebo aj 3 kamosi co maju vyzle(uz starsie), tak maju doma to iste, ze cez den len vycikat a spat domov.. No a co sa tyka toho stanu, tak cez vikendy chodime vzdy na "chalupu" kde ma velku zahradu a cely den moze cikat vonku, tak aj cika, ale aj tak niekedy najdeme dnu mlacku :( Vonku ju za cikanie chvalime a odmenujeme..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš časté močení?
PříspěvekNapsal: pát 04. zář. 2009 13:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
shiwa714 píše:
Vonku ju za cikanie chvalime a odmenujeme..

Chyba může být i v tomhletom - věnujete tomu moc pozornosti, ona je z toho nesvá, tak to radši udělá doma když se nedíváte.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš časté močení?
PříspěvekNapsal: pát 04. zář. 2009 13:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 28. srp. 2009 06:17
Příspěvky: 24
Bydliště: Pezinok, SR
Praveze nie, ja ju chvalim len ked ju vidim, nie tak, ze za nou chodim a sledujem ju!!!! Ked sme na chalupe, tak si beha kde chce a robi co chce...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš časté močení?
PříspěvekNapsal: pát 04. zář. 2009 13:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
neco bys mohla najit tady

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš časté močení?
PříspěvekNapsal: pát 04. zář. 2009 13:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
shiwa714 píše:
Praveze nie, ja ju chvalim len ked ju vidim, nie tak, ze za nou chodim a sledujem ju!!!! Ked sme na chalupe, tak si beha kde chce a robi co chce...



Ano, a ona chce mít pravděpodobně soukromí a klid - kdo by k zrovna k tomuhle nechtěl - tak si počká na moment, kdy nevidíš a vyvenčí se. Jak jsi sama říkala, sundáš jí ze stolu atd...., ona odejde a vyčůrá se. To znamená, že odejde pryč z dohledu a blízkosti a tam to v soukromí udělá. Neříkám nechválit, ale o to, jak chválit. Třeba tím, že vidíš, že se venčí, nedíváš se na ní, nebo jen periferně, když se zvedá, pochválíš pohledem, úsměvem a jde se dál.

Prostě povelem dolů nebo mechanicky zabránit, aby tam vlezla. Jestli chceš používat zákazové povely, snaž se tedy o srozumitelnost. Neříjek Nesmíš tehdy, kdy jsi jí dala dolů - to je proti logice, ne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš časté močení?
PříspěvekNapsal: pát 04. zář. 2009 13:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 28. srp. 2009 06:17
Příspěvky: 24
Bydliště: Pezinok, SR
Ano je, lenze takto(nesmies a dat dole) mi to vravel aj cvicitel..tak preto som sa tym riadila...

Este k tomu cikaniu..ked ideme na luku a je na volno, cika vzdy pri nas max 2m dalej a nepozerame sa na nu...ked cika, ked si to vsimneme, povieme iba cikaj, aby sa naucila ten povedal, ked docika poviem sikulka...nerobim to samozrejme zakazdym... Teraz ked ideme rano von a poviem cikaj, tak si hned cupne a cika sama. Dnes napriklad urobila mame, ze boli vonku, cikala a prisli domov, mama si isla umyt ruky a Lara bola meter od nej, raz zastekala a cikla si... No tak a poviete mi preco to urobila?? Ked nie naschval???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš časté močení?
PříspěvekNapsal: pát 04. zář. 2009 16:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Dobře, tak teda naschvál. Proč udělala naschvál, naschvál komu, co tím podle tebe chtěla dosáhnout? Nezlob se, ale začínám z tvého psaní mít pocit, ze u vás pomalu nastává souboj, ne pohoda a komunikace.

Cvičitel ti radil zákazové povely? Nesmíš a dát dolů? Kde je tam nasměrování do žádoucí činnosti? Protože když si spojíš reflexní oblouk, vyjde ti z toho naprostá hloupost. Ona vleze na stůl, dostane povel Nesmíš, pak asi uplyne vteřina nebo míň a ty jí dáš dolů - dobře, ale pak je to o tom, že nesmí dolů. Kdybys řekla Dolů a pak jí dala na zem, budeš mít základ povelu Dolů, to znamená slézt z výšky na zem. Takhle je to ale celé o ničem, protože ona nemůže vědět, co má dělat. Ani náhodou.

Já bych se radila s cvičitelem ve chvíli, kdy bych chtěla se psem začít nějaký výcvik, ale neptala bych se ho na výchovu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš časté močení?
PříspěvekNapsal: pát 04. zář. 2009 16:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. dub. 2009 13:57
Příspěvky: 309
Bydliště: Vyškov
Naše holka se tak taky počůrala (když měla asi 5 měsíců) ihned po procházce-sice si říkala, ale protože ji hlídala teta (bylo to na horách a já lyžovala), tak to nepoznala. Prostě se nažrala sněhu a nějak zapomněla během hry se vyčůrat,až najednou byla v chatě. Prostě možná je venku zaneprázdněná a ani si neuvědomí, že se má ještě před odchodem domu vyčurat, aby se ji za 10min. nechtělo znova.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš časté močení?
PříspěvekNapsal: pát 04. zář. 2009 17:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 28. srp. 2009 06:17
Příspěvky: 24
Bydliště: Pezinok, SR
Essi

U nas panuje uplna pohoda, s malou komunikujeme uplne normalne..!!!! Cvicitela sme oslovili kvoli vycviku, lebo na nasom cvicaku sa trenuju len vlciaci . A tak na nu isiel on...ked skocila na neho alebo na nieco ine. Takze preto som postupovala podla jeho rad! No a to naschval.. Priklad : sme doma, cela rodina a sedime pri telke, ona pride pozera sa na nas a chnapne nieco, napriklad papucu alebo zo stola ovladac. Tak jej to zoberieme a ukazeme jej hracku a s tou sa s nou hrame, no lenze ona po par min. hrania odide a vycika sa. Alebo mama pride domov s nakupmi v igelitke a Lara zacne tu igelitku trhat, tak ju dame rychlo na stol, aby nedociahla, tak Lara uteka na chodbu a zase si cikne a uz to robi tak, ze na nas pri tom pozera!! Preto sme oslovili aj cvicitela, aby nam poradil ohladne vychovy...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš časté močení?
PříspěvekNapsal: pát 04. zář. 2009 17:39 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
shiwa714 píše:
Essi
Tak jej to zoberieme a ukazeme jej hracku a s tou sa s nou hrame, no lenze ona po par min. hrania odide a vycika sa.

Ale to je zcela normální režim štěněte! probudí se - mastim s ním ven než si vůbec vzpomene že chce čurat, hraje si - zkončí hru a mastim s ním ven, pokud trvá hra docela dlouho, jdu s ním během hry ven aby se mohl vyčurat, nažere se - du s ním ven. A tak pořád dokola.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš časté močení?
PříspěvekNapsal: pát 04. zář. 2009 17:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 28. srp. 2009 06:17
Příspěvky: 24
Bydliště: Pezinok, SR
Evka

Ale ved s nou chodim !!! Aj po hodine, aj skor...stale, ona sa vonku vycika aj 3x ale potom pride domov a po 10 min sa vycika na koberec.. Co podla mna nie je normalne kedze ma 3 mes a ked je sama doma, tak vydrzi aj 4 hod. necikat...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš časté močení?
PříspěvekNapsal: pát 04. zář. 2009 18:02 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
No já bych právě řekla, že je to normální, právě proto, že jí jsou jenom 3 měsíce. A když se ti to nezdá, byli ste u veta aby vyloučil zdravotní potíže?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš časté močení?
PříspěvekNapsal: pát 04. zář. 2009 18:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 28. srp. 2009 06:17
Příspěvky: 24
Bydliště: Pezinok, SR
Ano boli a nic sa nepotvrdilo...skor nam povedali, ze to robi preto, lebo nas neberie ako autority a preto si to nevie spojit a robi to "naschval" :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš časté močení?
PříspěvekNapsal: pát 04. zář. 2009 18:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Prosím tě, neber to osobně nebo jako urážku, ale neumím si nějak tu pohodu u vás doma moc představit. Tady píšeš s několika vykřičníky a pořád dokola opakuješ, že to dělá naschvál, naschvál, naschvál, už u tříměsíčního štěníka se obáváš o svou autoritu atd. Co s tebo udělá její puberta? Opravdu to chce komunikaci a ne povelování, trpělivost a ještě jednou trpělivost. A radost z toho, že máte hravého, zdravého štěníka, který je aktivní.

Můj názor je, že s čubinkou neumíte komunikovat, jste nervní z toho, že ona se chová jako normální, hravě a aktivní štěně, ona je pak nervní z vás a z vašeho pro ní nepochopitelného jednání. Je strašně snadné někomu říct, že je to naschvál a o autoritě, jako vám řekl vet nebo ten cvičitel, když neumí vymyslet nic jiného. Chceš říct, že on jí kárá a dává zákazový povel, i když ona skočí na něj? Ona si nesmí hrát nebo co? Jak jí ten člověk učí, jak si má hrát jinak, když tímhle způsobem teda nesmí. Přece jí nemůžete skoro všechno zakázat zákazovými povely. Co má pak dělat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš časté močení?
PříspěvekNapsal: pát 04. zář. 2009 19:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
shiwa 714 - vždyť máš úplně normální štěně :wink: Proč si myslíš, ž eněco dělá naschvál? Naopak mi přijde normální, když mám štěně, ž ejak se vzbudí, nažere nebo si pohraje, letím s ním ven. Co si tak pamatuji, v tomto věku je to o tom, že stále čurají, kakají, žerou, spinkají a hrají si a pak zase dokola znovu a znovu. To prostě neobejdeš, máš štěně. Nehledej za tím podvrženou autoritu a naschvály, vydrž to a vytěž z tohoto krásného období jen to nejlepší a nekaz si vztah se psem. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš časté močení?
PříspěvekNapsal: sob 05. zář. 2009 13:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 28. srp. 2009 06:17
Příspěvky: 24
Bydliště: Pezinok, SR
Pisem to s vykricnikmi, lebo sa mi to uz nechce opakovat 10x... U nas panuje pokoj, ja na nu vobec nekricim ani nic. Samozrejme, ze sa tesime z toho, ze mame uzasne steniatko, ja ju zboznujem, je dokonala, len vela ludi sa divi ked povieme, ze sa sama nepyta von a co nam robi. Mam kamosku co ma vyzlu(1,5 rocnu) a ked ju nasa Lara kusla, tak na nu zavrcala a odvtedy je pri nej ako anjel, doslova, nikdy na nu pri jedeni nezasteka, nevyskoci ani ju uz nekusne a ani si pri nej necikne. Takze preto hovorim o autorite... Preto sme sa pytali aj vet a potom aj cvicitela, lebo ine steniatka im toto nerobili a ako jej vysvetlit, ze ja som sef. Sem som napisala prave preto, aby som sa utvrdila ci je to cikanie normalne.... No ty mi tu stale pises, ze sme nervni. Nie, nie sme, a uz mi to viaceri vycitaju, preco na nu nenakricim ked nieco vyvedie....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš časté močení?
PříspěvekNapsal: sob 05. zář. 2009 17:33 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Buď laskavá, milující, důsledná, ke štěněcím projevům tolerantní od půlroka věku štěněti důsledností a lehčí přísnosti vysvětluj, že už není to hájené štěně jak dříve, uč ho lidské řeči, správně intonuj, dove´d si se štěnětem hrát , trav s ním i chvíle odpočinku. A budeš šéf.

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš časté močení?
PříspěvekNapsal: úte 08. zář. 2009 10:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
nojo ale když ti tu všichni anpíšou že je furt tvrdíš že je to naschvál- opravdu není. ve třech měsících opravdu ne. obvzlášt v případech které popisuješ

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš časté močení?
PříspěvekNapsal: úte 08. zář. 2009 12:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Buď si jsi jistá tím, co vidíš a co hlavně cítíš ze svého štěňátka, nebo se budeš řídit radami, které ti radí nátlak a řev. Je to na tobě. Jen mi pořád nejde do hlavy, proč dokola řešíš šéfovství u tříměsíčního prcka. Křikem a takovými věcmi se opravdu vůdčí pozice nezískává, ale ztrácí. Ta zmiňovaná čubina pro to štěně byla jen srozumitelná, asi na rozdíl od vás. Pozici si musíš zasloužit, tu křikem a dokazováním sobě a psovi něčeho opravdu nezískáš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš časté močení?
PříspěvekNapsal: čtv 17. zář. 2009 07:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 28. srp. 2009 06:17
Příspěvky: 24
Bydliště: Pezinok, SR
Riesim to preto, lebo na mamu je neskutocne zla...stale ju hryzie az tak, ze sa jej prudom pustila krv a pritom mama nic nerobila iba sedela na sedacke.. Nejde o prejav "ideme sa hrat" ale o to ze je na nu agresivna.. Na mna si nedovoli, lebo ma respekt, len mama nie.. My na nu nekricime, max. zvysime hlas ked skace na stol s jedlom..takze o ziaden krik tu nejde..... A mimochodom, to cikanie sa upravilo, teraz sa pocika raz za tyzden maximalne... Ale podla mna je to tym, ze si ziskala respekt, lebo ma prestala aj kusat a poslucha povely len odo mna...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš časté močení?
PříspěvekNapsal: čtv 17. zář. 2009 07:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
když si přečteš poradnu, zjistíš že lidí s podobně chybným názorem už tu pár bylo. Vidělas někdy jak si hrají dva takoví prckové mezi sebou? Jak se "agresivně vraždí"? Totéž dělá štěník s tvojí mámou. Je potřeba jej jen přesměrovat na hračky. Tebe už se nejspíš bojí...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příliš časté močení?
PříspěvekNapsal: čtv 17. zář. 2009 10:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
To kousání se dá snadno řešit tím, že bude mít mamka po ruce vždy nějakou hračku a do rukou si tak kousat nenechá. Máme taky tohle doma, já si hraju se psem s hračkama, ale přítele kouše do rukou ve hře pořád, protože oni mají jiné plácací a vraždící hry a on u toho hračky nepoužívá.

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!