Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 21:54
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nošení na venčení + malej nápad
PříspěvekNapsal: úte 23. čer. 2009 10:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. srp. 2007 08:46
Příspěvky: 137
Bydliště: Plzeň
Ahojte lidi, potřebuju poradit s nošením štěněte na vyvenčení. Mám 9ti týdenní štěnici Flat Coated Retrievera, je to děěěsný éro, zatím největší co jsme měli (boxer, kříženec boxera, kolie kr.). Máme ale asi problém s venčením .. bydlíme sice v domě, ale v druhém patře a vedou k nám dost krkolomný schody. Po probuzení štěňuli beru co nejdřív ven, ale asi se jí nelíbí nošení. Občas tu louži pustí ještě než ji zvednu (ale přitom chvíli čekala a neudělala to) .. tak mám pocit že se jí nelíbí to nošení. Ale chodit ji nemůžu nechat, jednak je to dost daleko (chodba, schody dolů a pak nejlíp až za vrata) ale hlavně ty schody ... nosím ji i nahoru, i když už 2x v nestřežené chvíli vyběhla. Co s tím mám dělat?
Teď se nám vyrojil ještě problém .. zánět dolních cest močových, tak papáme ATB :-( a loužičkujeme hrozně.

A jen takový dotaz či nápad ... vím že tohle je poradna na převýchovu psů, ale nešlo by sepsat nějaký "základy na výchovu štěňat" - jako že netahat a netřepat za kožich, nevítat při návratu .. a další a další. Ono trvá dost dlouho než se člověk prohrabe cca 10 ti příspěvky, který si v hledání vybere, že se tak snad týkají toho, co člověka zrovna zajímá. Myslím že je lepší říct jak vychovat štěně aspoň v nejnutnějších bodech, než napravovat chyby způsobené hned v počátku výchovy... ;-)

Dík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nošení na venčení + malej nápad
PříspěvekNapsal: stř 24. čer. 2009 07:36 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Od toho je vodítko, aby se dal pes usměrňovat a nic se mu nestalo ani na krkolomných schodech. Bydlel jsem také v domě, kde byly schody, ze kterých by spadl i člověk, natož pes, přesto jsem se svým tehdejším štěnětem chodit ven na vodítku a opatrně ho korigoval. Ta fenka se naučila ty schody brzy zvládat sama, aniž by si ublížila.

Co se týče druhého dotazu, tohle vyžaduje hodně času a ten momentálně nemám.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nošení na venčení + malej nápad
PříspěvekNapsal: stř 24. čer. 2009 09:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 05. bře. 2009 14:34
Příspěvky: 73
Bydliště: Praha
Misa - shodou okolnosti mame taky stene flatika :) Mozna to neni tim, ze se ji nelibi noseni, treba to proste fakt uz jen nevydrzela, kdyz pises, ze chvili pred tim uz cekala. Moc dobre si vzpominam na nase prvni dny, stavaly se nam dost podobne 'nehody' - prcek stal treba v predsini, obouvala jsem se, on drzel a pak najednou ve chvili, kdy jsem uz uz otvirala dvere, se najednou vycural. Proste jsem byla pomala a uz to nevydrzel. Kdyz jsme se naucili byt rychlejsi a nezdrzovat odchod, tak bylo po louzickach. Moc drzim palce a gratuluju k flatikovi, jsou to uzasni pejsci a rozhodne se s nim nebudes nudit :D

_________________
Katerina, Apollo a Betty
http://www.fcretriever.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nošení na venčení + malej nápad
PříspěvekNapsal: stř 24. čer. 2009 16:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. srp. 2007 08:46
Příspěvky: 137
Bydliště: Plzeň
Díky za odpověď, myslela jsem že s malými psíky se po schodech nesmí kvůli namáhání kloubů. Budu ji to učit (ale ne když se půjde venčit, to by to asi neudržela ...)
Stejně si na to nošení zvyknout musí, budeme zkoušet záchranařinu a tam je nošení ve vstupních zkouškách a stejně je lepší když se pes nechá nosit i v běžném životě ...

Katerina77 jsem ráda že tu má někdo Flatíka :-) jsou to ňuňátka, ale straašný torpéda :-D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nošení na venčení + malej nápad
PříspěvekNapsal: sob 04. črc. 2009 22:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 14:20
Příspěvky: 88
Bydliště: Praha 10
Ahojky,
já bud mít fletíka za 14 dnů. Vet mi kdysi říkal, (měla jsem zlaťáka), že mám psa nosit do roka i déle. To bych chtěla vidět, :roll: jak bych unesla ročního psa. Nosila jsem tak do váhy 10 kilo, ale jen ze schodů. Zpátky se vracela po svých a na vodítku. :yawinkle:

_________________
Olga


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nošení na venčení + malej nápad
PříspěvekNapsal: ned 05. črc. 2009 10:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 05. bře. 2009 14:34
Příspěvky: 73
Bydliště: Praha
No oni se na to nazory dost lisi, ale kdyz jsem se ptala lidi co maji flaty, tak vetsina se priklani k tomu schodum se vyhybat a vet to taky doporucil, takze jsme se rozhodli to neriskovat a pokud to jde, tak se schodum vyhybame. Bydlime v baraku s vytahem, takze je to o to jednodussi. Obcas nejaky schody vybehne, ale kdyz to jde, tak je obejdeme nebo prcka nosime, zalezi na tom jaky schody to jsou. Ma 20 kilo, jeste to jde :D

_________________
Katerina, Apollo a Betty
http://www.fcretriever.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nošení na venčení + malej nápad
PříspěvekNapsal: ned 05. črc. 2009 20:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 14:20
Příspěvky: 88
Bydliště: Praha 10
Ahoj,
souhlasím, že se názory na nošení nebo chůzi po vlastních za použítí vodítka jako brzdy různí. Uvidím, jak mi síly budou stačit, ale na 20 kilo se necítím. :-k
Zdraví Olga

_________________
Olga


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nošení na venčení + malej nápad
PříspěvekNapsal: ned 05. črc. 2009 21:30 
Offline

Registrován: stř 04. úno. 2009 13:17
Příspěvky: 141
Bydliště: Pardubický kraj
Misa - jen mě tak napadlo,nepomočí se spíš z důvodu,že se nad ní skláníš?Může to pro ní být hrozba a tím,že se vyčůrá se tě snaží ukonejšit...ale to je jen nápad :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nošení na venčení + malej nápad
PříspěvekNapsal: ned 05. črc. 2009 22:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 05. bře. 2009 14:34
Příspěvky: 73
Bydliště: Praha
svobodová píše:
Ahoj,
souhlasím, že se názory na nošení nebo chůzi po vlastních za použítí vodítka jako brzdy různí. Uvidím, jak mi síly budou stačit, ale na 20 kilo se necítím. :-k
Zdraví Olga


No kdybych ho mela nosit nekolikrat denne nekolik pater, tak to bych taky nezvladla a chodil by po svych. Nastesti mame vytah, takze je to v pohode a kdyz je nahodu fakt potreba, tak jednou za cas ho zvladnu. Ale uz jsme asi na horni hranici, neni uz jen tezkej, ale hlavne hodne velkej a neskladnej, takze brzy zacne behat :D

_________________
Katerina, Apollo a Betty
http://www.fcretriever.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nošení na venčení + malej nápad
PříspěvekNapsal: pon 06. črc. 2009 08:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Já bych ho tedy nosila minimálně ze schodů, směrem nahoru už ten pohyb tolik neškodí, ne? Co zkusit nějakou starou sportovní tašku, kam se vejde na těch pár kritických měsíců, a nosit ho v tom? Ale slyšela jsem, že flati tolik problémů s klouby nemívaj, nevím, co je na tom pravdy...

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nošení na venčení + malej nápad
PříspěvekNapsal: pon 06. črc. 2009 09:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 05. bře. 2009 14:34
Příspěvky: 73
Bydliště: Praha
Zita píše:
Ale slyšela jsem, že flati tolik problémů s klouby nemívaj, nevím, co je na tom pravdy...


No castecne to tak je, ale myslim, ze spis je to tim, ze jich je malo a zatim se dari drzet chov pomerne cisty, takze pak to vypada jako ze flati jsou zdravejsi. A bezpapirovych flatu taky zatim moc neni. I kdyz i to uz se bohuzel zacina menit. Jinak rizika jsou u flatu stejny jako u ostatnich retrieveru, resp. vetsich psu.

_________________
Katerina, Apollo a Betty
http://www.fcretriever.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nošení na venčení + malej nápad
PříspěvekNapsal: pon 06. črc. 2009 10:24 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
MisaZap, napadla mne otázka: jak budeš toho psa nosit při tréninku u záchranářů až vyroste? Existuje nepsaná zásada, že by si člověk měl unést vlastního psa. Vím, že ti tady při tréninku vždy někdo pomůže, ale při skutečných akcích by sis měla vystačit sama...

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nošení na venčení + malej nápad
PříspěvekNapsal: úte 07. črc. 2009 07:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. srp. 2007 08:46
Příspěvky: 137
Bydliště: Plzeň
lenka apenzelka píše:
MisaZap, napadla mne otázka: jak budeš toho psa nosit při tréninku u záchranářů až vyroste? Existuje nepsaná zásada, že by si člověk měl unést vlastního psa. Vím, že ti tady při tréninku vždy někdo pomůže, ale při skutečných akcích by sis měla vystačit sama...


Už jen proto ji nosím i teď. Nejde o to že bych ji neunesla, ale že se jí to moc nezamlouvá (asi). Nejde jí nějak to nošení "zpříjemnit"? Pokud jí nesu sama, nejde ji krmit (je šíleně žravá a jakmile cítí ňamku, tak mě ji žere i s rukou - doslova).

čůrání se už trochu spravilo, jen pelíšek jí nemůžu dát, do toho se vymočí hned jak k němu přijde, ale do hadrů na zemi ne.Občas si už i o vyvenčení řekne, ale většinou ne a čůrá "za pochodu" hraje si hraje si přičapne a zase si hraje .. tak to se odchytit moc nedá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nošení na venčení + malej nápad
PříspěvekNapsal: úte 07. črc. 2009 10:08 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
MisaZap píše:
tak to se odchytit moc nedá.

ale dá, jen to chce postřeh a hoodně trpělivosti a bejt sakra rychlá :twisted: :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nošení na venčení + malej nápad
PříspěvekNapsal: úte 07. črc. 2009 21:35 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Vzít štěně do náruče tak, že je zády k tvému hrudníku, hlavu má nahoře, jednou rukou podpíráš zadek, druhou si ji jistíš pod předníma nohama, (a to tak, že kdybys náhodou na pár vteřin potřebovala jednu ruku, použiješ tu co jistí zadek a štěník je na chvilku držen jen jednou rukou) její hlava je malinko nad úrovní tvoji hlavy, fixuješ si její tlamu vlastní hlavou-prostě se do ní opíráš, tím ona nemůže hryzat do tvé hlavy, protože jí čumák čučí šikmo od tvého ramene...je na tom něco složitého? :lol:
:-k návod na vyndání ježka z klece bude asi jednodušší :-k
Časem se dočkáš i suché podlahy...

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nošení na venčení + malej nápad
PříspěvekNapsal: stř 08. črc. 2009 10:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. srp. 2007 08:46
Příspěvky: 137
Bydliště: Plzeň
No kdybych neměla na práci nic jiného než jen hlídat štěňocha, tak se taková louže odchytit asi dá, jenže já se většinou musím nejdřív zbavit dítěte (=odložit ho na bezpečné místo) a tam už mi těch pár sekund prostě chybí :-(

ad to nošení ... představivost mám docela velkou, tak jsem snad pochopila jak ji vzít, ale nechápu, jak mě při tom nemůže rafnout .. teda možná do té ruky dole né, ale do té horní a do hlavy zcela jistě. Teda né že by kousala, ona si jen hraje :twisted:
Já ji beru tak, že mám levou ruku mezi předníma nožkama, tak, že mi leží až u lokte a ruka ji objímá tak, že ji fixuji dlaní na kohoutku. Druhá ruka ji podpírá pod zadečkem. Když potřebuju jednu ruku, tak ji pod zadečkem jistím kolenem (stojím holt na jedný noze a většinou se opírám o zeď).

No zatím je to občas žůžo dobrodrůžo :Hangman: ale to se časem zvládne :rolleyes:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nošení na venčení + malej nápad
PříspěvekNapsal: stř 08. črc. 2009 11:09 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
:D cvik dělá mistra...

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nošení na venčení + malej nápad
PříspěvekNapsal: čtv 17. zář. 2009 07:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 14:20
Příspěvky: 88
Bydliště: Praha 10
Ještě k běhání do schodů. Od kdy může pes lítat do schodů bez nutnosti být bržděn vodítkem? Mám štěndo FCR - byly jí 4 měsíce. #-o

_________________
Olga


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nošení na venčení + malej nápad
PříspěvekNapsal: čtv 17. zář. 2009 08:12 
Offline

Registrován: pon 17. bře. 2008 14:06
Příspěvky: 270
Bydliště: Kladno
svobodová píše:
Ještě k běhání do schodů. Od kdy může pes lítat do schodů bez nutnosti být bržděn vodítkem? Mám štěndo FCR - byly jí 4 měsíce. #-o

Já teda nevím, ale myslím si, že většina lidí řeší schody buď tím, že se psa snaží schodů ušetřit - nosí ho atd. a nebo ho na schody pouští. Když už pes schody chodí, tak mi přijde celkem lhostejné zda jde na vodítku nebo navolno, přes ty schody stejně musí a jestli je jde rychle nebo pomalu :?: :-k to už bych asi neřešila.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nošení na venčení + malej nápad
PříspěvekNapsal: čtv 17. zář. 2009 10:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
naopak neřešila bych schody ale řešila bych lítání po schodech .-) podle mě je dobrý usměrnovat i dospělýho psa

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nošení na venčení + malej nápad
PříspěvekNapsal: ned 03. led. 2010 16:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 03. úno. 2009 23:05
Příspěvky: 7
Bydliště: Hradec Králové
Ahoj, už je to asi starší téma ale snad si to taky někdo přečte :)) Já mám 4 letýho velkýho knírače, kterýho jsem do schodů ani ze schodů nenosila nikdy, jelikož to je můj první pes a moc jsem toho o nich nevěděla.. Je s PP a rodiče a předkové RTG DKK negativní, ale on, zřejmě z toho důvodu že jsem ho nechala namáhat klouby v jeho vývoji, jsem mu je zkazila a má DKK 2/3.. Teď jsou po něm štěňata, jednoho kluka jsem si nechala a do schodů ho budu nosit dokuď ho unesu, nebo dokuď bude ve vývoji, aby si klouby šetřil.. Krmení dostávají oba kvalitní.. Starší, Nick problémy s klouby zatím vůbec nemá a doufám že bude v pořádku co nejdéle.. Malý Than taky krásně běhá a i podle veterináře vypadá že klouby by měli mít všechna štěňata vpořádku..
Ale zase na druhou stranu, kamarádka má borderáka, taky ho nosila do schodů a i tak má DKK 2/2.. Já prostě svý štěňě, teď mu budou 4 měsíce a má už 16 kilo nosit do schodů co nejdéle :))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nošení na venčení + malej nápad
PříspěvekNapsal: pon 04. led. 2010 10:02 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Dole ve zdravovědě je téma DKK, kde se dočteš, že se to dědí i přes generace. Znám případ, kdy nulový pes dával potomky s 4 a více. Na kyčle ve vývoji nemá vliv chození, jen skoky nebo nepřirozený pohyb v ostrých obratech. Více dole ve zdravovědě.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!