Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je pát 29. bře. 2024 00:32
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Budí se v noci
PříspěvekNapsal: ned 27. pro. 2009 13:13 
Offline

Registrován: pát 11. pro. 2009 17:22
Příspěvky: 1
Bydliště: Kostelec nad Orlicí
Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, mám skoro 4 ( za 3 dny) měsíčního čistokrevnýho labradora.Od asi 3 měsíců a jednoho týdnu dostává nažrat 3x denně. Ze začátku to šlo, ale teď se probouzí dřív a dřív. Jdem ven vždy mezi 20-21 a pak dostane nažrat. Budil se v 5-6. Teď to ale spadlo už na 2-3 hodinu. Pokud mu nechcem dát nažrat, tak něco kouše (nábytek, postel, peřinu) nebo štěká a kňučí. Když mu dáme nažrat tak pak hned spí klidně až do 8. Tak nevím co děláme špatně, nebo jestli je to tím že se mu mění ty zuby. :hnev:
Snad mi poradíte. Děkuji a přikládám fotku toho našeho prcka :-)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Budí se v noci
PříspěvekNapsal: ned 27. pro. 2009 18:03 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Než sa pes nahodí na ľudský režim, nejaký čas to trvá. Šteňa prirodzene často strieda spánok a činnosť, s tým treba počítať. Takisto treba počítať s tým, že jeho nároky sa menia. Budem len hádať na základe napísaných informácií, že je možné, že jednoducho šteniatko nie je unavené vďaka činnosti, z ktorej predtým unavené bolo, alebo prichádza na to, ako s vami cvičiť, pretože ste ho po prebudení nakŕmili, aby bol kľud. Ak sa vyspí a chce sa hrať, je to prirodzené správanie šteniatka, je mu jedno, koľko je hodín. Do svojho režimu ho dostanete časom, chce to len zrozumiteľné vysvetlenie s rešpektom voči tomu, že je to hravé, žravé a veselé šteňa. Pri malom šteniatku bolo pre mňa vždy prirodzené, že som svoj režim najprv upravila ja, napríklad aj kvôli čistotnosti, aby sa časom pes prispôsobil môjmu režimu. Takže nočné blbnutie bolo bežnou záležitosťou. Výmena zubov tiež zvykne robiť zo šteniat trochu neposedné potvorky. Tých dôvodov skrátka môže byť viac a z nejakého malého výkyvu, pokiaľ postupujem správne, by som si ťažkú hlavu nerobila.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Budí se v noci
PříspěvekNapsal: ned 27. pro. 2009 19:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Nemůže mít třeba hlad? Zkusila bych buď celkově zvýšit krmnou dávku, a nebo ráno a v poledne trošku ubrat a navýšit o to večerní porci.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Budí se v noci
PříspěvekNapsal: ned 27. pro. 2009 19:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
čím krmíte a kolik?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Budí se v noci
PříspěvekNapsal: ned 27. pro. 2009 20:08 
Offline

Registrován: pát 28. črc. 2006 12:22
Příspěvky: 207
A nemůžete dávat krmení později? Předpokládám,že v noci s ním stejně ještě před spaním ještě jdete ven,ne? Jestli se probudí a po nakrmení v klidu usne, bude mít s největší pravděpodobností opravdu hlad


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Budí se v noci
PříspěvekNapsal: ned 27. pro. 2009 20:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. bře. 2009 20:11
Příspěvky: 889
Bydliště: Praha 4
labroušku jsem do půl roku krmila 4x denně...do roku 3x...neubrali jste in¨terval moc brzy???

_________________
Nejtěžší práce je práce na sobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Budí se v noci
PříspěvekNapsal: ned 27. pro. 2009 20:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. dub. 2009 15:31
Příspěvky: 258
Bydliště: Havířov
Štěně? Moje Cindy, když nedostane pořádně nažrat, taky v noci chodí a šmejdí, a to už má rok :-D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Budí se v noci
PříspěvekNapsal: ned 27. pro. 2009 23:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Som sova,chodievam spávať po polnoci.Keď malo moje 5 mes.štendo 2-4mes.,pred spaním,t.j okolo polnoci som ho ešte vyvenčila a než som sa dostala do postele,dostal posledný krát (tú 4 dávku) nažrať.Potom spokojne spal až do 6-7 do rána,kedy sa zas pýtal von.Tiež mal tendencie sa hrať,ale to som zavelila-"je noc a to sa spí,bude tu ticho!" :-$ ,a nevšímala som si ho,keď bol hlučný,som ho napomenula,aby prestal.(mám malé decká)Velmi rýchlo to pochopil a teraz po poslednom vyvenčení zalahne a chrápe až do rána.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Budí se v noci
PříspěvekNapsal: pon 28. pro. 2009 09:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
My krmili do půl roku 4x denně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Ranni predcasne stavani
PříspěvekNapsal: stř 18. bře. 2015 06:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 11. bře. 2015 19:18
Příspěvky: 3
Bydliště: Solothurn
Zdravim
Mame doma nove stene Sheltie. Ja to nase zlaticko, i kdyz je hyperaktivni.
Problem je ve stavani.
Kazdy den kolem 4 nebo 5 rano na nas zacne skakat, stekat dokud to nevzdame a nevstaneme, to pak jde s nami dolu a za hodinku si jde zase pospat.
Zkousela jsem ho pres den utahat.. Hladny neni, jeho granule ma stale k dispozici a hracky vsude okolo.
Kdyz ho dam za dvere, zacne stekat, hrabat zem a výt.
Jak to zvladnout ?
Za kazdou radu budu moc vdecna. Predem diky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Budí se v noci
PříspěvekNapsal: čtv 19. bře. 2015 02:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Máte miminko, tedy předpokládám, když je to "nové štěně". A jako každé mládě má i psí miminko kratší intervaly spánku a bdění, než dospělý jedinec. Je to úplně normální, neznamená to hyperaktivitu a časem se to upraví samo, aniž byste se o to museli nějak zvlášť snažit. Určitě není v pořádku štěně v nežádoucím denním rytmu podporovat, přizpůsobit se musí ono, ale chce to čas. V tomto věku nebude fungovat žádné dávání za dveře, či peskování, na místě je spíš lehké a nenásilné naznačování, že vy byste raději spali, než si hráli.
Misku s granulemi ukliďte a dávejte mu ve víceméně pravidelných intervalech vždy takovou porci, kterou zvládne najednou sníst. Žrádlo stále k dispozici vede ke stravovacím zlozvykům, k nadváze nebo naopak k podvýživě. Malé štěně má žrát 4-5 x denně, miska stále k dispozici kazí trávení, na nějaké uzobávání není pes stavěný.
Hračky na noc ukliďte, pokud budou "všude okolo", pes o ně ztratí zájem, přestanou mu být vzácné. Dejte mu jich omezený počet a obměňujte je. Budou pak pro něj mnohem zajímavější.
Problém se vstáváním by porce jídla nebo hračka z rukou páníčka mohla taky pomoct vyřešit, stálý přístup není dobrý. Ten musí mít pes jenom k vodě.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Budí se v noci
PříspěvekNapsal: čtv 19. bře. 2015 06:51 
Offline

Registrován: pát 26. čer. 2009 09:10
Příspěvky: 289
Bydliště: Beskydy
Edowl, přirozený denní režim psa je cca takový :
4-8hod : ranní aktivita
8-16 hod: dlouhodobý spánek
16-22hod.: hlavní aktivita
22-4hod.: povrchní spánek

Takže tvoje štěně je přesné a chová se správně dle přírody :D .
Chce to trpělivost, pohrejte si s ní třeba v posteli a učte (třeba) povel "spíme" (pohrát, postupně zklidnit a s povelem "spíme" zavřít oči a nereagovat). Štěně si postupně režim přizpůsobí, ale chce to čas. S utaháním přes den to zas tak moc společného nemá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Budí se v noci
PříspěvekNapsal: čtv 19. bře. 2015 07:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 11. bře. 2015 19:18
Příspěvky: 3
Bydliště: Solothurn
Diky moc za odpovedi.. to jsem rada, ze to vekem prejde. S tim jidlem a hrackama je to dobry manever.. Dneska vyzkousime, jak bude reagovat.
Koupila jsem ted Kong na plneni dobrotama.. mozna ho to taky zabavi rano, kdyz zacne byt otravny :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Budí se v noci
PříspěvekNapsal: čtv 19. bře. 2015 13:47 
Offline

Registrován: stř 25. úno. 2015 16:19
Příspěvky: 2
Bydliště: Praha
Dobrý den, taky se nám štěně v noci budí. Dávám mu do pelíšku plyšáka a něco na žvýkání. Když se vzbudí, tak si chvilku hraje a pak mě jde zkontrolovat :). Když mě olizuje nebo mě škrábe packou - tím si říká o vyvenčení. Jinak nedělám nic a nevšímám si ho - to pak cítím jak na mě kouká a kouká, ale pak si zase lehne.

Dneska na mě v noci skočil asi třikrát a nechtěl nic, jen se jazykem podívat co mám pod víčkem :). Tak to razantně zavelím lehni, on se přetočí na zádíčka a já ho pošimrám na bříšku aby usnul. Vím že ho šimrání na bříšku uklidňuje.

Budí se mezi pátou a šestou. A usíná kolem desáté - povrchový spánek to rozhodně není, protože občas chrápe tak nahlas, že mě tím budí. :)

Přeji klidnější noci. Hlavně vydržte a nepodlehněte manipulaci :), oni ví jak na nás.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!