Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 16:22
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Ohrádka pro štěně když je v bytě další pes
PříspěvekNapsal: stř 04. bře. 2015 14:40 
Offline

Registrován: úte 03. bře. 2015 09:38
Příspěvky: 2
Bydliště: Brno
Dobrý den!! Ráda bych Vás poprosila o radu. Mám 4 letého psa Jack russell teriéra. Je velmi hodný a nekonfliktní. V červnu mi přibude štěně 3 měsíční jack russell teriéra. Očekávám že bude starší pes žárlit a tak bych ráda věděla jak postupovat při výchově. Čeho se vyvarovat a naopak co doporučujete aby nevznikaly případně šarvátky. Venku se k cizím psů chová nevšímavě, případně očuchá a pokud ho nezajímá jde dál si po svých. Ale doma to bude jiné..Druhá otázka se týká ohrádky. Bydlím v podnájmu a nemohu si dovolit tam nic zničit. Chci tedy po dobu nepřítomnosti v bytě štěňátko dávat do ohrádky dokud neodroste. Můžu je takto oddělovat? nebude to mít vliv na socializaci a jejich vztah?? nevím jak to mám vyřešit. V předsíni je nechávat nemůžu, je malá a tmavá.Ale riskovat že přijdu z práce a najdu rozkousaný gauč a ohlodaný nábytek taky nemůžu. Staršího psa mám až od roku jeho věku, ničení jsem u něj tím pádem vůbec neřešila..Ten je zvyklý lebedit na dece na gauči, má tam své místečko a nikdy nic neudělal.Ale ten malý svišť.. Nevím..Předem děkuji! Katka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ohrádka pro štěně když je v bytě další pes
PříspěvekNapsal: stř 04. bře. 2015 14:53 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
Ohledně první části vaší otázky doporučuji téma Starší pes versus štěně, je to tam docela podrobně rozebráno :wink:
Ohrádka mi jako problém nepřipadá - pokud z ní problém nevytvoříte vaším chováním :wink: Myslím, že pokud to budete brát jako samozřejmost a tak to naučíte i štěně, neměl by to být probém... Vztah mezi sebou můžou budovat za vaší přítomnosti, navíc je docela možné, že starší pes bude rád, když bude mít od štěněte část dne klid. Navíc se nebudete muset obávat, že by se něco zvrtlo, kdyby štěně bylo přehnaně otravné.

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ohrádka pro štěně když je v bytě další pes
PříspěvekNapsal: pát 06. bře. 2015 12:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Když budete očekávat problém, tak on jistě přijde.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ohrádka pro štěně když je v bytě další pes
PříspěvekNapsal: pát 06. bře. 2015 13:57 
Offline

Registrován: úte 03. bře. 2015 09:38
Příspěvky: 2
Bydliště: Brno
Zuzka : nerozumím. Zpočátku jsem uvažovala i o kleci ale to mi přijde už moc drsné. Ohrádka by měla byt snad v pohodě..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ohrádka pro štěně když je v bytě další pes
PříspěvekNapsal: sob 07. bře. 2015 11:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
To je jednoduché. Je samozřejmě fajn být předvídavý a připravený na různé situace, ale dopředu očekávat problém je vážný psychický blok, pro který jaksi už není možné bezproblémový průběh takové situace. Člověk pak vidí náznak problému i v signálech, které znamenají něco docela jiného, doslova ho hledá, začne to řešit, čímž většinou víc pokazí, než napraví. Už proto, že když se řeší neexistující problém, vytvoří se jiný. Základ hladkého průběhu, dá se říct úplně všeho, je postoj TO BUDE DOBRÝ. A ono bude, protože to chcete a protože nic nepokazíte neuváženými kroky. Devadesát procent všeho, co by mohlo znamenat problém (a teď tedy mluvím konkrétně o soužití se psem), se srovná buď úplně samo, nebo na základě jakéhosi podvědomého jednání, automatického a nezávislého na našem vědomí. Jenom v těch deseti procentech je třeba nějak zasahovat a něco řešit. To většinou, když nám to pokazí někdo jiný...

Mějte ohrádku připravenou, pokud vás to uklidní, ale je velmi pravděpodobné, že ji nebudete potřebovat.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!