Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 21:11
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vrčení a ježení se při jídle i při okusováni klacku
PříspěvekNapsal: ned 24. dub. 2016 10:23 
Offline

Registrován: úte 29. bře. 2016 21:50
Příspěvky: 4
Bydliště: Znojmo
Zdravím, mám 4měsíční fenku AST jednou jsem ji dala vepřové ucho které chvíli zvykala pak pritel natáhl ruku ze ji pohladí a řekl její jméno a ona na nej hned začala vrcet a jezdit se, kdyz jsem ji okřikla vrcela vic. Poradily mi ze ji mám vzít za kůži za krkem tak jsem to udělala ale začla knucet a kousla me. Znova se to stalo kdyz sem ji dala psi dobrutku před odchodem pryč jenze jsem něco zapomela tak sem se vracela a ona jak me viděla tak vrcela, tak sem ji řekla takovým utišujicim hlasem "co delas?" Tak začla vrtet ocaskem ale kdyz to vrceni slyšel můj 2 pes tak po nem se i ohnala. Zkoušela jsem ji dat něco a uz na me nevrcela ale chtěla se schovat a utikala predemnou. Pak sem ji mela jednou u sestry ta ji dala nudle které ještě nemela a ma neteř kolem ni prošla tak na ni zavrcela.V sobotu jsme byli na cvičáku kdyz uz to vše bylo skoro u konce vzala si klacek lehla si a okusovala ho v tom přišlo k ni jiné stene a ona na nej začala vrcet pak po nem i vystartovala tak sem ji musela chytnout a furt se nechtěla uklidnit tak sem vzala klacek a dala ji povel sedni a odměnu a klacek jsem ji uz nedala. Na cvičáku mi radilY chytit za kůži za krkem krátce cuknout a říct povel ne! Nepoužívá žádné Konejsive signály jen proste pozoruje a kdyz vidí ze se dívám nebo se přiblížíme tak zavrci. Prosim o radu jak se chovat v takových situacích?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčení a ježení se při jídle i při okusováni klacku
PříspěvekNapsal: úte 26. dub. 2016 20:02 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Obávám se, že radami ze cvičáků si štěně zničíte v povaze a majetnickou agresi, o kterou se jedná, ještě více zhoršíte. Mimo to si rapidně rozbouráte vzájemné vztahy celkově, ne jen v tomto problému. Pročtěte si tady v poradně veškerá témata týkající se majetnictví a majetnické agrese, stejně tak doporučuji si zde najít prostřednictvím místního vyhledávače pojem "vytřepání", "vytahání za kůži" a další týkající se tohoto typu zákroku. Zjistíte, o čem je řeč a čeho tím dosáhnete. Pak mi můžete zavolat, kontakt a čas je nahoře v banneru.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčení a ježení se při jídle i při okusováni klacku
PříspěvekNapsal: pát 05. srp. 2016 19:25 
Offline

Registrován: úte 03. kvě. 2016 20:37
Příspěvky: 3
Bydliště: Velké Meziříčí
Zdravím,opět prosím o radu.Naše fenka má 4,5 měsíce (zlatý retrívr). Od mala je "svá".Včera přišel manžel s tím,že ji hladil a ona zavrčela.Měla něco v tlamě,on si toho nevšiml (ráda krade věci -kartony, polystyreny ad. a nosí si je pryč,s věcmi "zdrhá". Dostavujeme dům,nástrah je dost a některé jsou nebezpečné).Je dobré brát jí je z tlamy? Manžel byl z toho vyjevený,už jednou si to zažil se psem rodičů,který vrčel u každé prkotiny,pak nás oba pokousal (možná si,Rudo,vzpomínáte na huskyho Izzyho,nedávno u Vás byli ještě ve Zlaténce -pes se nyní chová lépe).A i po pročítání diskuzí,mám dotaz.Jak se v takové situaci tedy zachovat?Fena ověřuje svoji pozici že.Samozřejmě se snažíme "vychovávat",cvičit povely -zvládá doma přivolání,venku je rozptýlená,neustále něco žere,vše co najde,snažíme se už i o stopovačku,chůzi na vodítku -prověšené vodítko zatím nechápe.Manžel na výchovu prý nemá,navíc má od předchozího psa strach.K tomu čekáme mimčo,takže už si tvoří závěr, že to dopadne jako s tím huskym a ještě pokouše dítě,protože to může na psa sáhnout kdykoli a neuvědomí si,že má něco v tlamě.Pardon za zdlouhavý román,ale zajímá mě,jak to celkově řešit?Nechci to nechat být. Jinak pro tu konkrétní situaci -odložit ruce z hlazení,uklidnit jí klidným hlasem "co děláš"? V diskuzi jsem četla i chytit čumák. Úplně se mi to nezdá.Vím,že se používá přivolání,ale v situaci,kdy ji manžel hladil,měl ji přímo u sebe.Díky moc za odpověď.Hezké letní dny.Dana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčení a ježení se při jídle i při okusováni klacku
PříspěvekNapsal: ned 07. srp. 2016 06:43 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Štěně by nemělo mít přístup k nebezpečným věcem, stejně jako děti. Pokud má manžel strach z vrčení štěněte, asi byste se tu měli všichni stavit dřív, než se bude řešit kam se psem než jak se psem.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!