Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 17:29
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: amok?
PříspěvekNapsal: čtv 12. úno. 2009 12:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 11. úno. 2009 20:18
Příspěvky: 36
Bydliště: Irsko
Mam 4mesicni vymarskou oharku. Zacali sme chodit na trening psu jednou tydne, kde si vede dobre, kdyz sme se vraceli domu pesky na voditku (u nohy) Sky zacala strasne skakat a trhat voditkem a chnapat po mych rukou, myslela jsem ze ma jen strasnou radost, tu ma kdyz potka pejsky. Ale druhy den na prochazce se stalo to same, akorad ze uz i s malym vrcenim. Ruce jsem mela cele od krve (mlecne zoubky) a snazila se ji uklidnit tim ze jsem si ji posadila k noze, mela jsem malo utazeny obojek tak jsem ji pro jistotu drzela za krkem, uklidnila se a pokracovali sme dal, ale po chvilce znova, nevedela jsem vubec co s ni mam delat, tak snad jsem se zachovala spravne - Vzala jsem ji na velmi kratke voditko a musela jit u nohy, trhla jsem vzdy kdyz se blizilo napnuti voditka(to delame kazdy den), po par krocich sme zastavovali, sednout (cekani), chuze u nohy(samozrejme pochvaly), celou prochazku sem ji nepustila na volno ani na delsi voditko. Chodime tak obden na plaz a tam jsem ji mela vzdy na volno, takze mi prijde, ze se rozcilovala, ze je na voditku. Proto jsem ji po akcidentu nechala i doma na voditku (pouzivam voditko dlouhe asi 5metru). Co se tedy vlastne stalo?
Prosim o radu jen odbornika :-) Dekujiiii =D>


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: amok?
PříspěvekNapsal: čtv 12. úno. 2009 13:52 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Podle mě si chtěla jen prostě strašně moc hrát. Škoda, že ste jí nestrčila do papuly třeba míček nebo jinak nepřevedla kousání do něčeho jinýho. Jinak spousta psů je u hry neuvěřitelně ukecanejch. Děti taky křičej když si hrajou. :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: amok?
PříspěvekNapsal: čtv 12. úno. 2009 17:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 11. úno. 2009 20:18
Příspěvky: 36
Bydliště: Irsko
aha.. dekuji za tak rychlou odpoved. Takze ji zkusim dat nejakou hracku, ale co kdyz to bude i tak delat, jak ji mam uklidnit a dat ji najevo, ze se mi to nelibi. Rvat na ni nebudu a preci jen chlapskou toninu hlasu nemam, zkousela jsem zavrcet, ale asi to neumim dost presvedcive :lol: dnes jsem ji vzala na plaz jen na voditku, ale stale na me skace, vzdy ji prislapnu voditko ale jen jak ho pustim uz po me zase skace a trha mi rukavy tema jejima ostryma zoubkama.
Moc diky za rady :pray :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: amok?
PříspěvekNapsal: čtv 12. úno. 2009 17:33 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Je to psí mimino, víc si s ní hrajte než cvičte. Děcko pošlete do školy až v sedmi letech, tak prckovi taky ještě dejte čas. :wink: Nevyhranej neunavenej pes je horší jak hurikán. Co nejvíc ji utahejte - i hlavu, pak z ní bude zase zlatíčko. Psy v tomhle věku to dělaj, koušou vše a hodně, měněj se jim zoubky, maj víc energie, nepotřebujou tak moc spát jako dřív.... jsou to taková "batolata" sotva se otočíte, už něco prováděj. Obrňte se trpělivostí a použijte fantasii na zabavení. Přeju hodně štěstí. Já už to mam tři roky za sebou a už bych zase chtěla štěndo. :P Jo a pokud se bojíte, že vám uteče (nebo na pláži nesměj bát psi navolno), tak pořiďte lehkou stopovačku

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: amok?
PříspěvekNapsal: čtv 12. úno. 2009 17:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 11. úno. 2009 20:18
Příspěvky: 36
Bydliště: Irsko
wau vy ste ale rychla :-))
Noo ja si to prave taky myslim ze je jeste mimi, jen jsem se bala aby pak uz zase nebylo pozde s vycvikem. Protoze s mym prvnim psem, dalmatinkou jsem ve vycviku silne selhala, vubec jsem nevedela jak na to.
Na treningu byl taky jeden vymar, o mesic a pul starsi a neumel si ani sednout, panicka na nej furt rvala a asi milionkrat za minutu rekla sedni. Ja mela s tou chuti ji nakopat do zadku, protoze byla strasne stresujici :Hangman: . Skoda ze kniha "Jak poznat psi dusi" neni v anglictine, hned bych ji ji darovala.
Jeste jednou dik za rady :) jdeme si hrat a unavit se :tonqe:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: amok?
PříspěvekNapsal: ned 15. úno. 2009 15:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 31. říj. 2008 19:17
Příspěvky: 251
Bydliště: praha
No, hlavně jí kvůli tomu nedávejte na vodítko. Když takhle blázní, znamená to, že potřebuje vybít energii. Divila bych se, kdyby jí v tomhle věku stačilo běhání na volno obden - je to ohař. Mě to teď začal znovu ďělat maďarák, kvůli tomu že má zlomenej prstík na noze a nesmí lítat na volno a tak se nudí, naštěstí už rozumí povelu dost - ale ve 4 měsících to byla hrůza - roztrhl mi několik trik, ruce i nohy jsem měla prokousané a rozdrápané - když jsem mu dávala klacík tak stejně kousal do ruky - ideální je nechat jí si užít kousání na jiném psíkovi :-). Jo a nejšílenější býval po cvičáku a to jsme tam chodili až v půl roce. Asi to je pro živější pejsky v tom věku moc náročné tak dlouho se soustředit a ovládat, tak to pak musí vylítat, asi jako děti o přestávce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: amok?
PříspěvekNapsal: ned 17. kvě. 2009 08:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 08. kvě. 2009 13:40
Příspěvky: 7
Bydliště: Slowakia
Ahoj! Takže. ja mám doma 2-letého bišónika a niekedy mu tiež takto prepne na prechádzke. Riešim to tak, že mu rýchlo hodím palicu (klacek) a on mi už potom dá pokoj. Myslím, že je to len také vyvšenie energie psa. :D

_________________
,,Nebude to dlho trvať " neznamená pre psa nič. Jediné čo vie, že si odišiel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: amok?
PříspěvekNapsal: ned 17. kvě. 2009 11:29 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Ivca993 dvojročný pes už by sa mal vedieť ovládať, pokiaľ mu dáš odmenu tak, že pochopí, že ju vyvoláva to "prepnutie", tak prepínať bude, aby bol odmenený. Odmeň ho za niečo, čo od neho chceš ty, ak mu to nepôjde, najprv mu pomôž s prevedením a až po ňom odmeň. Tak ho naučíš trochu viac rozmýšľať.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: AMOK
PříspěvekNapsal: čtv 18. čer. 2009 11:35 
Offline

Registrován: úte 14. dub. 2009 11:37
Příspěvky: 1
Bydliště: Kojetín
Dobrý den,

poctivě pročítám poradnu a je mi velkým rádcem. Mám 3 měsíce starou fenku staffordšírského bullteriéra. Je to štěně jako každé jiné - kouše, kouše a zase kouše.
Ale co mě trochu vyvádí z míry, je její občasný amok. Z ničeho nic začne lítat šílenou rychlostí na všechny strany, na zahradě proletí kdejakým křovím, doma skáče na gauč a hned zase dolů, nevidí, neslyší...Ještě u toho vrčí, občas i štěká, divoce kouše a nahání, co ji přijde do cesty - bohužel občas i mě a přítele (my neutíkáme, jen stojíme a snažíme se ji zklidnit - to ji někdy vyprovokuje a začne útočit). Absolutně nepomáhá snaha o uklidnění ani důrazné napomenutí.
Z nudy to asi nedělá, protože včera se to stalo po dlouhém hraní na zahradě a následné delší procházce.
Co tedy její chování znamená a jak se mám zachovat, když ji to zase popadne?

Předem všem díky za odpovědi, Vendy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: amok?
PříspěvekNapsal: pát 19. čer. 2009 09:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
Náš štěník to dělá taky i po hraní a většinou je to projev obrovské radosti a nebo se takhle zbavuje stresu, ale většionou se hrozně raduje a nejlepší je mu strčit něco do tlamky a nechat ho, pokud to nepřekračuje do něčeho,co nechcete nechala bych ho se "uvolnit".

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: amok?
PříspěvekNapsal: pát 19. čer. 2009 10:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 20. dub. 2008 18:05
Příspěvky: 99
Bydliště: Ústí nad Labem
Nejenom štěníci takhle řáděj, i dospělý to uměj pěkně rozparádit, jen u toho teda nekoušou :wink: u nás to dělá hlavně Salyna, která si takhle zařádí strašně ráda. Lítá a lítá, rovně, dokola, skoky, myšky...jazyk až na vestě a voči vyvalený :D já si to užívám, chechtám se jí a když k tomu strhne i Báru, pak je to teprve pokoukání :mrgreen:

_________________
Jestliže v ráji nejsou psi, potom chci po smrti jít tam, kam odešli oni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: amok?
PříspěvekNapsal: pát 19. čer. 2009 16:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. dub. 2009 13:57
Příspěvky: 309
Bydliště: Vyškov
My takovej amok taky známe už od malička. Vždycky je to nějak z radosti-na prochajdě nebo na zahradě, kdyžř se jí povede zkočit do skruže s vodou a ven, když dostane novou hračku nebo jen třeba buvolí kost, když se vrátíme z procházky a ona vítá zbytek rodiny...Je to téměř denní rituál. Nijak to neřeším, trváto minutku a pak se uklidní, tak ať se vyblbne,když ji to dělá dobře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: amok?
PříspěvekNapsal: pát 19. čer. 2009 16:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Když moji psi vylezou z vody, lítají oba jak pošuci, kličkují, přeskakují se, sestřelí cokoli, co jim stojí v cestě. Tváří se u toho naprosto přiblble, ale spokojeně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: amok?
PříspěvekNapsal: pát 19. čer. 2009 18:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Naše čoklice to dělá taky. Dělaj to i kočky (teda ta 16-letá už ne).

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: amok?
PříspěvekNapsal: sob 01. srp. 2009 20:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. led. 2007 14:42
Příspěvky: 28
Bydliště: Bacúch, Banskobystrický kraj - SR
Klasický rapel - po ostravsky :yawinkle: cekam pouze az prejde a pak se cubiny zeptam, jetli uz je normalni a je klid. A jdeme aportovat. Je to reakce nevyblazneneho psa.

_________________
Soňa
skype: sona.slavo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: AMOK
PříspěvekNapsal: pon 29. bře. 2010 21:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 20. led. 2010 18:12
Příspěvky: 369
Bydliště: Litoměřice
Wenuschka píše:
Dobrý den,

poctivě pročítám poradnu a je mi velkým rádcem. Mám 3 měsíce starou fenku staffordšírského bullteriéra. Je to štěně jako každé jiné - kouše, kouše a zase kouše.
Ale co mě trochu vyvádí z míry, je její občasný amok. Z ničeho nic začne lítat šílenou rychlostí na všechny strany, na zahradě proletí kdejakým křovím, doma skáče na gauč a hned zase dolů, nevidí, neslyší...Ještě u toho vrčí, občas i štěká, divoce kouše a nahání, co ji přijde do cesty - bohužel občas i mě a přítele (my neutíkáme, jen stojíme a snažíme se ji zklidnit - to ji někdy vyprovokuje a začne útočit). Absolutně nepomáhá snaha o uklidnění ani důrazné napomenutí.
Z nudy to asi nedělá, protože včera se to stalo po dlouhém hraní na zahradě a následné delší procházce.
Co tedy její chování znamená a jak se mám zachovat, když ji to zase popadne?

Předem všem díky za odpovědi, Vendy


já mám výmara+pita, a tohle mi dělá občas taky, já tomu řikam, že má fantas. vyvalí oči, otevře hubu, ocas stočí dolu do obloučku a s naprosto přitroublým výrazem začne lítat na všechny strany, nohy mu lítaj na všechny strany. nějčastěji mi to dělá na měkčím podkladu, jako je hlína, písek, sníh. je to docela sranda. jen musím koukat aby to do mě v zápalu vášně nenapálil :lol:

_________________
To co bylo, už není... To co je, se mění... To co bude, nikdo neví....


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Google [Bot] a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!