Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 13:27
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vrčení při hře a honění svého ocásku
PříspěvekNapsal: stř 18. úno. 2009 17:12 
Offline

Registrován: pon 30. čer. 2008 14:24
Příspěvky: 65
Bydliště: Šlapanice
Ahoj,mám jednu otázku.Náš pes je strašně zvukovej,při hraní,drbání a v podstatě při jakékoliv činnosti strašně vrčí,štěká,mručí...Mně to nevadí,ale na ostatní lidi v rodině to působí hrozně,bojí se ho,takže si s ním nechce nikdo hrát...On dává do toho vrčení dost velkej důraz,hlavně když se honíme,nebo se přetahujem...Mám se bát?
Dělá to ještě po krmení,když si honí ocas(naštěstí se nám daří to odbourat,ale je z útulku a tam to byla asi jediná jeho zábava,když jsem si ho brala,měl ho ohlodaný až na kůži),když venku blbnem,nebo doma,když chce jít za námi do postele,prostě když má radost a nebo dělá něco co ho baví a nebo se snaží nás zaujmout.Jsou mu asi 4roky a je to čistokrevný oříšek(asi pudl+kokr+knírač) :D
jo a ještě,máme ho asi rok :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co si o tom vrčení mám myslet
PříspěvekNapsal: stř 18. úno. 2009 22:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. čer. 2007 14:36
Příspěvky: 491
Bydliště: Praha 3 - Královské Vinohrady
Mě se to nějak nelíbí - a to honění ocasu nebude v pořádku. Doporučuji ti udělat si výlet na Vlčáry, aby to Ruda viděl osobně - tam dostaneš návod na míru přesněj.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co si o tom vrčení mám myslet
PříspěvekNapsal: čtv 19. úno. 2009 10:26 
Offline

Registrován: pon 30. čer. 2008 14:24
Příspěvky: 65
Bydliště: Šlapanice
Citace:
Mě se to nějak nelíbí - a to honění ocasu nebude v pořádku. Doporučuji ti udělat si výlet na Vlčáry, aby to Ruda viděl osobně - tam dostaneš návod na míru přesněj.

Ahoj,můžeš to prosím tě nějak upřesnit?Vím,že honění ocasu je porucha,ale on to už skoro nedělá,a když to začne dělat,tak na něj jen huknu ať to nedělá a veme si balónek a on toho nechá a hraje si s něčím jiným...podle mně to dělá z nudy...Je fakt,že někdy přemýšlím,zda si ještě hraje,nebo už je v tom něco jiného,ale vyzkoušela jsem to tak,že jsem mu prostě nastavila ruku a chtěla vědět,v tom jeho zápalu,rozčílení,radosti nebo co to je,jak moc silně kousne...výsledek-kousl velice slabě....Tak teď nevím,zda si mám dělat starosti a otravovat s tím Rudu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co si o tom vrčení mám myslet
PříspěvekNapsal: pát 20. úno. 2009 13:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
kokoska_2 píše:
Ahoj,můžeš to prosím tě nějak upřesnit?Vím,že honění ocasu je porucha,ale on to už skoro nedělá,a když to začne dělat,tak na něj jen huknu ať to nedělá a veme si balónek a on toho nechá a hraje si s něčím jiným...podle mně to dělá z nudy...Je fakt,že někdy přemýšlím,zda si ještě hraje,nebo už je v tom něco jiného,ale vyzkoušela jsem to tak,že jsem mu prostě nastavila ruku a chtěla vědět,v tom jeho zápalu,rozčílení,radosti nebo co to je,jak moc silně kousne...výsledek-kousl velice slabě....Tak teď nevím,zda si mám dělat starosti a otravovat s tím Rudu...

Hele moje útulková čuba to dělá taky. Dělá to od tý doby, co sem si jí dovezla. Když se přetočí, začne se točit dokolečka, je vzteklá, nebo sebou flákne na zem a kouše se do nohy. Snažim se, aby se ani neroztočila, klidnim jí hned, jak má náběh na přetáčku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Honění ocásku
PříspěvekNapsal: čtv 24. zář. 2009 22:44 
Offline

Registrován: pát 06. bře. 2009 20:28
Příspěvky: 9
Bydliště: Šlk
Ahoj všem,
už jsem tu dostala pár dobrých rad a mám nový problém, tak doufám, že to společně zase nějak vyřešíme.
Mám vlčandu hyperaktivku, tak jsme teď nově zkusili běhání u kola, aby se trochu unavila. Jenže naše zvíře má zlozvyk, honění ocasu - většinou to dělá, když má radost nebo když už něco trvá moc dlouho (trpělivosti moc nepobrala). Doma to moc neřešíme, většinou jí hodím aport, odlákám tím pozornost a je klid. Jenže na kole to jaksi nejde, obě ruce mám zaměstnané. Když už chvíli běží, je to v pořádku, hned jak se dostaneme na cestu, pouštím jí bez vodítka a není problém. To co je příšernost sama, je první rozjezd. Je celá natěšená, začne se točit, což je pro mě celkem nebezpečná chvíle. Někdy jí trvá kolem deseti minut než se uklidní (a to předesílám, že ještě než se rozjedu, jdeme kus cesty pěšky, může se v klidu vyvenčit). Nejde jí v tom zabránit. Když slezu snažím se jí nějak uklidnit, většinou jí chytím za obojek, abych jí zabránila točit se a mluvím na ní, ale když nasednu, je to opět to samé. Pak už se většinou vztekám, protože jsem samá modřina od šlapek, jak mě stahuje z kola. Jak jí mám potrestat, aby věděla, že to prostě nesmí? Odlákávání pozornosti tady úplně padá. :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčení při hře a honění svého ocásku
PříspěvekNapsal: pát 25. zář. 2009 08:23 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Naučil bych ji lehnutí na dálku, respektive odložení za pochodu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčení při hře a honění svého ocásku
PříspěvekNapsal: úte 16. lis. 2010 16:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 18. srp. 2009 11:00
Příspěvky: 78
Bydliště: Trutnov
Ahojte, mám k tomuto tématu taky otázku. Můj 4-letý pesan zbožňuje přetahování. Máme doma provaz, který má snad od malička a nedá na něj dopustit. Už je roztrhaný, ožužlaný ale on ho miluje. Nikdy u hraní s provazem nebyl problém, vždycky jsme se vyblbli ale nedávno, když jsme si hráli, s tím provazem běžel do svého pelechu a jak jsem se k němu přibližovala, udělala jsem takový strašidelný obličej (který mimochodem dělám vždycky) a pomalu jsem se zvednutýma rukama směřovala k provazu, že se budem zase přetahovat a on vám na mě takovým hrozně divným způsobem zavrčel. Byla vidět v očích úplně zlost a fakt jsem se ho bála. Tak jsem mu řekla, že takhle teda ne, že takhle si hrát nebudem a odešla jsem. Po chvíli mu to bylo líto a přišel se ´´omluvit´´ ale já jsem se s ním nebavila a ignorovala ho. Nechala jsem ho vydusit a pak si ho k sobě sama zavolala a pohladila ho. Udělala jsem to tak správně? Normálně vždycky tak jakoby vrčí ale to je u hry, to poznám, tohle bylo takový úplně jiný vrčení.. :-k


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčení při hře a honění svého ocásku
PříspěvekNapsal: úte 16. lis. 2010 16:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Kde je jeho pelech, dala jsi mu prostor odejít? Nemohl se tě bát a vyložit si to jako ohrožení z tvojí strany?

Neřešila bych to odchodem a tím, že bych uhnula tomu zavrčení, ale přivolala bych si ho k sobě. Podle toho, jestli by přišel v klidu a s úsměvem bych ho pochválila, nebo - pokud by přišel neochotně a s protesty, bych mu řekla, aby se náhodou nepotento nebo něco v tom smyslu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčení při hře a honění svého ocásku
PříspěvekNapsal: úte 16. lis. 2010 16:54 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Taky se mi jednou stalo něco podobného. Jedinkrát na mě můj pes zavrčel - v obraně. Uvědomila jsem si to, naštěstí a zahrála do autu "A no joo, no. Tak sorry." A rozesmála jsem se. Od té doby nikdy více.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčení při hře a honění svého ocásku
PříspěvekNapsal: stř 17. lis. 2010 09:11 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Řešit tohle po zlém (ale i podlézáním) znamená vytvořit ve vztahu se psem vzájemnou nedůvěru. Dost často tohle s lidmi řeším, když už to vygraduje do nekontrolovatelných úrovní a není to nic pěkného. Často ti psi končí u mne nebo v inzercích. A vždy to začíná nevinnou hrou, kde je povolen jistý stupeň bojovnosti, nebo až agrese, což nemá člověk plně pod kontrolou. Anebo hru ještě možná ano, ale své emoce ne.
Eva to vyřešila správně uhráním situace do autu. To je jediné vhodné řešení, na které ale neexistují přesné šablony.
Člověk, který se nechá při nesprávné reakci psa zaskočit, se dostává do patové situace, která časem graduje, když se správně nedořeší. A ten, kdo se tímto nechá vytočit, tam je to rovnou šach-mat. Tyhle "nevinné" hry totiž učí psa nejen vás lépe poznat, ale i kopírovat úhel myšlení a řešení podobných situací v reálném životě.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčení při hře a honění svého ocásku
PříspěvekNapsal: stř 17. lis. 2010 10:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
když se takhle perem (včetně vyjíždění po obličeji apod.), ale mám to pod kontrolou a pes se ovládá a je si vědomý do čeho že to kouše, tak je to ok, ne? Blbnuli jsme takhle i s choďákem a myslím že mu to hodně pomohlo se otevřít a víc mi důvěřovat...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčení při hře a honění svého ocásku
PříspěvekNapsal: stř 17. lis. 2010 12:37 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
A proč by to nemělo být OK, když to máš pod kontrolou? ...

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčení při hře a honění svého ocásku
PříspěvekNapsal: stř 17. lis. 2010 12:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
zarazilo mě to tvoje označení "nevinné", tedy ty uvozovky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčení při hře a honění svého ocásku
PříspěvekNapsal: stř 17. lis. 2010 16:58 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
To je pro ty, co u toho nepřemýšlí a neví, k čemu hra jako taková vůbec slouží.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčení při hře a honění svého ocásku
PříspěvekNapsal: pon 22. lis. 2010 14:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 18. srp. 2009 11:00
Příspěvky: 78
Bydliště: Trutnov
Essi, nerozumím Tvému dotazu, kde má pelech a jestli měl prostor odejít, jak jsi to myslela? Jako jestli byl zahnaný do kouta? To ani ne, mohl se zvednout a odejít ale hrát si chtěl, není nad lano a neschovává si ho nikam, vždycky leží tam, kde si zrovna přestanem hrát, takže že by měl nějaké nárokovací výlevy, to taky né.
Možná, že se mě bál, jak jsem udělala ten výraz, nevím. Normálně si u hraní taky zavrčí ale to je něco jinýho, to je takový jiný vrčení. Takže si mě mohl zkoušet? Ok, takže příště, když to zkusí, to mám zahrát do autu a dělat jakoby nic. Uvidíme, jestli se to ještě někdy stane. Každopádně jsem tedy selhala tím, že jsem odešla a dělala uraženou? :hmm: díky vám všem za rady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčení při hře a honění svého ocásku
PříspěvekNapsal: úte 12. dub. 2011 09:12 
Offline

Registrován: sob 09. dub. 2011 20:40
Příspěvky: 2
Bydliště: Praha
Dobrý den,
Máme už měsíc fenu anglického bulteriéra. Je jí 6,5 měsíce. Když jsme si ji před měsíce přivedli, museli jsme ji naučit základům čistotnosti, protože byla zanedbaná, nechtěla venku chodit, jen seděla. Během 10-ti dnů se nám podařilo ji socializovat, nyní se ale problém vrací. Po hodině co příjdeme z venku se doma vyčurá. V sobotu si navíc začala hodit ocas a to tak, že vydržela 5 hodin v kuse, nedokázali jsme ji zastavit, odlákat na jídlo ani hru. Odnesli jsme ji ven a tam pokračovala, nezajímali ji ani psi. Naštěstí během včerejška se to zmírnilo, ale když se přítel pokušel ji zastavit a zakázat ji to, pokousala ho.

Můžete mi poradit co s tím?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčení při hře a honění svého ocásku
PříspěvekNapsal: úte 12. dub. 2011 16:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Jak chceš zakázat chování psovi, které má zřejmě naučené a ventiluje si tak nervy a stres, aby mu z toho nehráblo? Nezakazovat, ale vytáhnout jí z toho na vodítku na procházku, nucená hra a podobně. Co nejdřív si domluvte konzultace s Rudou, včera bylo pozdě.
Jaké metody jste používali při učení čistotnosti?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčení při hře a honění svého ocásku
PříspěvekNapsal: úte 12. dub. 2011 16:21 
Offline

Registrován: sob 09. dub. 2011 20:40
Příspěvky: 2
Bydliště: Praha
Učení čistotnosti - strašná chvála a pamlsky, když udělala na správném místě (venku) - pro pamlsek udělá cokoliv
To honění ocasu začalo skutečně minulý pátek, to už jsme ji měli skoro měsíc, do té doby nic
- je v takovém afektu, že hra, dokonce ani pamlsky nezabírají, narazila si hlavu, protože nevnímá absolutně nic kolem… :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčení při hře a honění svého ocásku
PříspěvekNapsal: úte 12. dub. 2011 17:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Karolka22 píše:
Učení čistotnosti - strašná chvála a pamlsky, když udělala na správném místě (venku) - pro pamlsek udělá cokoliv
To honění ocasu začalo skutečně minulý pátek, to už jsme ji měli skoro měsíc, do té doby nic
- je v takovém afektu, že hra, dokonce ani pamlsky nezabírají, narazila si hlavu, protože nevnímá absolutně nic kolem… :(


Dala bych pozor, aby se nepřetáčela, ne nadměrné pochvaly, tresty, vítání, prostě aby nešla do vzruchu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!