Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je pát 29. bře. 2024 00:19
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 197 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Copak mi chce?
PříspěvekNapsal: čtv 23. čer. 2011 19:25 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Ano, psi už se naučili napodobovat lidi.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Copak mi chce?
PříspěvekNapsal: sob 25. čer. 2011 19:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. říj. 2009 20:32
Příspěvky: 673
Bydliště: Vršovice / N. Sedlo
ježek píše:
, podívá se na mě a začne se zubit...

:mrgreen: :icon_thumleft:

_________________
Každý je tu proto, aby se něčemu naučil...
S přáním pěkných dní, Soňa, Jíra a kočičáci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Copak mi chce?
PříspěvekNapsal: pon 11. črc. 2011 23:47 
Offline

Registrován: úte 05. dub. 2011 13:32
Příspěvky: 31
Bydliště: Klášterec nad Ohří
Zdravím :-) Dnes jsem přinesla nové pamlsky, dala jsem naší fenečce jeden na ochutnání a ona ho nosila po bytě v tlamě a kňučela. Chodila po bytě jako by nevěděla kam ho dát, co s ním, nabízela jsem jí různé schovky, pelíšek, do všeho vlezla, ale nikde chvilku nepostála. Pamlsek se nepokusila ani zahrabat. (můj první pes zahrabával takové dobrůtky do zátěžového koberce, to byla podívaná) Nakonec jsem se jí přestala věnovat, protože jsem nepochopila, co po mně chce, a pamlsek sežrala. (po hodině zvracela, ale asi to bylo tím, že odpoledne dostala kuřecí kost a není na to zvyklá, určitě byla chyba v tom a ne v tom pamlsku) Děkuji za pomoc :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Copak mi chce?
PříspěvekNapsal: úte 12. črc. 2011 10:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 16:05
Příspěvky: 661
Bydliště: Brno
Mě to dělá čuba, když v kotci dostane kost a nechce ji hned sežrat, ale chce ji zahrabat. Prostě to chtěla zahrabat, ale neměla kam. Situaci jsi odhadla dobře, ale nevím zda jsi to pozorností nezhoršila, tu její nerozhodnost. Prostě bych dělala jakoby nic, nebo prohodila něco jako "co tu s tím strašíš" Ale přílišně bych si jí nevšímala. Ona prostě jen nevěděla kam to dát. A nakonec to sežrala. To je vše.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Copak mi chce?
PříspěvekNapsal: úte 12. črc. 2011 15:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 05. bře. 2009 14:34
Příspěvky: 73
Bydliště: Praha
Moje cuba dela neco podobnyho a je to zpusobeno tim, ze hleda schovavacku, kde ji nikdo neuvidi ten poklad zahrabavat. Takze kdyz jsem pobliz ja nebo druhy pes a ma dojem, ze ji venujeme pozornost, tak presne takhle pobiha a hleda. Pokud ma pak dojem, ze ji nikdo nevidi, nekde to zahrabe. Pokud ne, tak si na tu vec po chvili lehne a vyckava az bude cistej vzduch :)

_________________
Katerina, Apollo a Betty
http://www.fcretriever.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Copak mi chce?
PříspěvekNapsal: čtv 14. črc. 2011 19:08 
Offline

Registrován: úte 05. dub. 2011 13:32
Příspěvky: 31
Bydliště: Klášterec nad Ohří
Ještě bych chtěla vědět, jestli jí mám poskytnout něco na zahrabání? Ona to dělá pořád i když si jí nevšímám, pořád za mnou chodí a kňučí s pamlskem v tlamě a doráží na mne, i když ji od sebe vyhodím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Copak mi chce?
PříspěvekNapsal: pát 15. črc. 2011 07:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Kdyby mě moje čuby takhle s něčím otravovaly, tak jim to seberu a nazdar. Příště by si to rozmyslely :yawinkle:

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Copak mi chce?
PříspěvekNapsal: pát 15. črc. 2011 13:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 16:05
Příspěvky: 661
Bydliště: Brno
Tak ji pošli na místo, když tě otravuje. A jestli neposlechne pak je chyba jinde. Možná si s tebou chce hrát. Neřeklas, co je to za pamlsek? Ale jakékoli dožadování se pozornosti nepřijatelným způsobem svým psům netoleruji. Dostanou místo a když se uklidní a já dodělám práci, přivolám a pohrajeme si. Ale jednoduše mě nebudou otravovat, kdykoli si usmyslí. A ještě se dožadovat pozornosti nějakým kňučením a tak dále. :finga:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Copak mi chce?
PříspěvekNapsal: sob 16. črc. 2011 08:24 
Offline

Registrován: úte 05. dub. 2011 13:32
Příspěvky: 31
Bydliště: Klášterec nad Ohří
EFCA mi dal(a) dobrou radu - když čubička zase začala s tím kňučením, pamlsek - malou kostičku na čištění zubů - jsem jí sebrala. Koukala jak vyvoraná myš :-D Za pár minut jsem jí to hodila jak psovi, bez řečí šla na místo a sežrala ji. Takže díky za radu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Copak mi chce?
PříspěvekNapsal: sob 16. črc. 2011 08:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
ivysek píše:
EFCA mi dal(a)

Dala :yawinkle:

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Copak mi chce?
PříspěvekNapsal: pon 18. črc. 2011 09:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
ivysek: taky mám děsně ukecanou čubu, takže vím, co na ně platí :yawinkle:

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Copak mi chce?
PříspěvekNapsal: pát 07. říj. 2011 21:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 27. zář. 2011 19:06
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha
[*]Četla jsem knížku Jak poznat psí duši a v ní bylo, že se aportovat naučí každý pes. Je možné že to nějakého psa fakt nebaví? Mojí fenu nebaví vůbec aportovat..občas když si najde nějaký klacík, tak chce abych jí honila, to je pro ní sranda. Když si jí zavolám a řeknu ať ho pustí, pustí ho, ale pak když jí ho hodim, tak ho jen doběhne a de si po svých. Pokud ho náhodou vezme znovu do tlamy a já zavolám "ke mě" Tak pustí klacek a poslušně příde bez něj, když si s ním nejdřív hraji já a až když upoutám její pozornost tak jí ho hodim, tak mi ho v lepšim případě tak dvakrát přinese a pak už jí to nebaví,v horšim po mě tak 10vteřin kouká jak si s ním hraju a pak si začne čmuchat a už o něj vůbec nejeví zájem (tenisám vydrží trochu déle, ten hodim třeba pětkrát). Navíc byla od malička spíš samotář a flegmatik, se psi si vydrží hrát jen chvilku a pak si čmuchá, o lidi taky nijak zvlášť nestojí. Mě má ráda, poslouchá mě mnohdy i bezeslov,vždycky se mě ptá pohledem než něco udělá a hrozně často mi hledá něco v očích, vždy se snažim aby tam našla to co potřebuje, nevim jestli chápe, ale myslím, že kdyby nechápala tak to nedělá tak často. Myslíte že má v povaze že aportování je nuda?
A mým dalším dotazem je, jak pes vnímá když ho někam dám na hlídání? Když ji dám na hlídání na dva dny a pak se vrátím, šíleně moc mě vítá, ale když ji dám pryč na 14 dní a pak se vrátím, tak mě skoro nepřivítá a chová se naštvaně, je možné že je naštvaná že jsem ji opustila a prověřuje si mě?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Copak mi chce?
PříspěvekNapsal: pát 07. říj. 2011 22:54 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Odpovím k prvnímu: ano, je moc chytrá na aport :wink: mě by taky nebavilo pořád lítat a nosit zpět a zase letět.... zvlášt, když jsem línější a ne akční. Ale.... dá se psa naučit, aby ho to bavilo. Dva takové psy mam doma. Nevydrží aportovat hodiny, ale pár hodů jim to vydrží a jsou opravdu rádi, když vytáhnu balonek.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Copak mi chce? Aport!
PříspěvekNapsal: pát 07. říj. 2011 23:04 
Offline

Registrován: úte 05. dub. 2011 13:32
Příspěvky: 31
Bydliště: Klášterec nad Ohří
K tomu aportování - zkus se s ní tahat o nějakou hračku tak, aby šlo vysloveně o to tahání, hraní si. Baví ji to? Fajn, hračku odhoď o kousíček. Přinese ti ji, aby sis s ní dál hrála. Jestli to takhle půjde, máš vyhráno. K donesení hračky přidáš napřed sotva znatelně povel (aport, přines), postupem času ho budeš říkat stále zřetelněji. Důležité je, aby ti hračku (klacek) přinesla proto, že si s tebou chce hrát a ty jí to dopřeješ. A pochválíš ji.

Pokud nebude chtít hračku po donesení pustit, nabídni jí jinou. Ve chvíli, kdy se na ni otočí, automaticky pustí tu, kterou přinesla. Je tedy výhodné mít dvě stejně zajímavé hračky.

To se mi to kecá, mám to ze psí školky a u nás to funguje :-)) Jenom nevím, jak naučit psa vyndavat prádlo z pračky, teď pracujeme na odbourání strachu z otevřeného bubnu tím, že má hračku položenou na okraji bubnu a nikdo ji neruší. Chce ji? Musí si pro ni dojít :-))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Copak mi chce?
PříspěvekNapsal: pát 07. říj. 2011 23:08 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
:mimo tému: Metodika aportování se řeší jinde....

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Copak mi chce?
PříspěvekNapsal: sob 08. říj. 2011 00:38 
Offline

Registrován: úte 05. dub. 2011 13:32
Příspěvky: 31
Bydliště: Klášterec nad Ohří
Nějak nechápu, proč jste teda Lalait odpověděla na tu samou otázku jako já.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Copak mi chce?
PříspěvekNapsal: sob 08. říj. 2011 07:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 16:05
Příspěvky: 661
Bydliště: Brno
Eva pouze řekla, co tím pes chce říct, neaportuje - je moc chytrý - nebaví ho to(mám takového psa doma), kdežto ty už popisuješ jak ho to naučit - cvičit. A na to tu je už jiné téma.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Copak mi chce?
PříspěvekNapsal: sob 08. říj. 2011 08:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Myslím, že jsi udělala stejnou chybu jako já - po přinesení jí hračku odebíráš, místo abys pokračovala ve hře a nechala psa "vyhrát". Také jsem tohle udělala, a povedlo se to srovnat tak, že psa trošku rozblázním, pak se s ním přetahuju a pak mu házím. On přinese, ale nepustí, já to většinou ani nechci, sáhnu na něj, poblbneme, pustím ho hrát si dál. Zlepšil se jeho zájem o hračky i o společnou hru s nimi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Copak mi chce?
PříspěvekNapsal: sob 08. říj. 2011 13:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 27. zář. 2011 19:06
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha
Děkuju za odpovědi. Doma ji baví se přetahovat, někdy ji nechám vyhrát, někdy zas vyhraji já a pak jí to hodim, doma jí to baví (když má na to náladu), ale venku jí to nezajímá. (PS:vytahování věcí z pračky je pro ni sranda, jen je pak máme po podlaze protože to neuklízí do koše). Souhlasím s Evčou, že je metodika aportování probíraná jinde a taky jsem si jí jinde četla. Sem jsem se jen ptala, zda je možné, že to nějakého psa prostě nebaví, četla jsem na jedněch stránkách, že čsv se aportovat většinou nenaučí protože je to nebaví protože jsou na nošení věci moc chytří...Ale pan Desenský psal ve své knížce, že nošení věcí je pro psa samozřejmá věc a že aportovat se naučí každý pes. Jen jsem chtěla vědět jestli si myslíte že jí to prostě nebaví, nebo jsem někde udělala chybu já a nenaučila jsem jí si hrát, když si venku nehraje. Moc vám všem děkuji za odpověď :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Copak mi chce?
PříspěvekNapsal: stř 12. říj. 2011 10:54 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Lalait píše:
... pan Desenský psal ve své knížce, že nošení věcí je pro psa samozřejmá věc a že aportovat se naučí každý pes...
Jde o to, zda to má pes jako svou prioritu a hlavně, co nosí. Jestliže pes nevidí důvod k tomu, přinést jakousi věc pána... Vlčice také nosila nejrůznější věci, třeba i balonky, ale ne mně a už vůbec ne proto, že bych to chtěl já. Aportování jako takové je přinášení věcí pánovi. Jsou psi, kteří přinesou cokoli a jsou psi, kteří nosí cokoli, ale nepřinesou to z bodu A do bodu B. Také jsou psi, kteří to jako svou prioritu nemají a nenosí nic. To, že chce něco člověk, ještě neznamená, že to chce i pes. Vše je otázkou priorit a ty může člověk ovlivňovat, když ví jak.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: stř 09. lis. 2011 13:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. srp. 2011 20:48
Příspěvky: 4
Bydliště: Brno
Ahojky, mám 7mi měsíční štěně Boerboela.Zajímalo by mě vysvětlení na pár jeho chování.
-když se k psovi přiblížím, leží, vrtí ocáskem, je klidný, čeká až ho budu hladit nebo si vezme mou ruku a jemně ji žužle v tlamě. Ale přítel když k němu dojde,pes zbystří, hned ho kouše (v rámci hry, protože oni dva si pořád hrají ty jejich chlapské hry). Co nám tímto chováním pes chce říct?
-když s ním jdu na procházku, tak si začal prohlížet lidi kolem nás,zastaví se, ocas nahoru, upřený pohled a čeká až ten dotyčný přejde nebo co se bude dít. U přítele tohle chování nedělá. Snaží se mě bránit, nebo mi dává najevo něco jiného?
-snažíme se vypozorovat kdo je pro psa pánem smečky, jak se to obecně pozná? Jak jsem psala, tak nejvíce času trávím se psem já i v tom mazlení, cvičení. Je fakt,že pes mě poslouchá, sice občas něco zopakuju, ale udělá co chci. Přítele také prý na procházkách poslouchá. Když ale jdeme venčit oba, tak přítel mu něco třeba řekne a on teda dojde k noze, ale jde vidět, že z radosti to nedělá, dokonce má občas ocásek mezi nohama. Mě poslechne a rád dojde, nevidím na něm žádné negace. Je možné, že já jsem ten pán, nebo jen se mě nebojí nebo jak to chápat?
-no a jelikož jsem se psem pořád, tak si třeba lehnu na válendu, na ni on nesmí a je na svém místě, pořád na mě kouká, upřeně a začne:kňučet, chrčet...tím mi dává na jevo, že se mu mám věnovat, že se nudí?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Co si ten pes asi myslí ?
PříspěvekNapsal: stř 09. lis. 2011 18:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 25. zář. 2011 12:47
Příspěvky: 10
Bydliště: Radešínská Svratka 34
Přivolání nám funguje na 100 procent, ale myslím si, že to zatím jistí ta stopovačka, co za ním šustí v trávě i když je mimo můj dosah.. Jsou ale situace, kdy ze sebe dělá úplného blbce.
Když mu ukážu a řeknu : kdes nechal ten MÍČEK ?? PŘINES HO !! , tak zaběhne k míči, otočí se ke mně, stojí a nasadí psí voči s výrazem "Opravdu nevím co se po mně chce a mám vůbec něco dělat ? " Já také stojím a čučím na něj, nechci povel opakovat. Někdy to vydrží i 10 vteřin, než popadne míč a přiběhne. Mohla by to být výzva ke hře, ale tu umí dokonale znázornit postojem těla. Spíš zi ze mně dělá legraci nebo mne zkouší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Copak mi chce?
PříspěvekNapsal: stř 09. lis. 2011 18:52 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Testuje si, ako sa zachováš, skúša. Dá sa to pekne usmerniť, rôzne, záleží na tom, čo chceš dosiahnuť.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Copak mi chce?
PříspěvekNapsal: stř 09. lis. 2011 20:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 25. zář. 2011 12:47
Příspěvky: 10
Bydliště: Radešínská Svratka 34
Nakonec vždycky přijde, mně to docela pobaví, nechci z něj mít robota. Jen bych rád tušil, co se mu honí v hlavě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Copak mi chce?
PříspěvekNapsal: stř 09. lis. 2011 20:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 25. zář. 2011 12:47
Příspěvky: 10
Bydliště: Radešínská Svratka 34
Citace:
Jde o to, zda to má pes jako svou prioritu a hlavně, co nosí. Jestliže pes nevidí důvod k tomu, přinést jakousi věc pána... Vlčice také nosila nejrůznější věci, třeba i balonky, ale ne mně a už vůbec ne proto, že bych to chtěl já. Aportování jako takové je přinášení věcí pánovi. Jsou psi, kteří přinesou cokoli a jsou psi, kteří nosí cokoli, ale nepřinesou to z bodu A do bodu B. Také jsou psi, kteří to jako svou prioritu nemají a nenosí nic. To, že chce něco člověk, ještě neznamená, že to chce i pes. Vše je otázkou priorit a ty může člověk ovlivňovat, když ví jak.

Mám chesapeake bay retrievra ten to má přehledně rozdělené. Pokud mu dám cestou domů do huby klacek nebo polínko, tak to donese k okýnku do sklepa. Pokud mu hodím něco do vody, tak mi to přinese. Když to náhodou zmizí pod hladinou tak se snaží přinést něco jiného( třeba třímetrovou větev). Pokud mu hodím hračku, tak mi ji buď přinese do ruky, abych se s ním přetahoval, nebo ji položí metr ode mne a číhá aby ji popadl a nechal se honit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: čtv 10. lis. 2011 09:06 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jde o to, co si představuješ pod pojmem "být pánem smečky". Pán - majitel? -> jestliže je tvůj, pak ano; pán - vychovatel? -> vychováváš-li ho, pak ano; pán - alfa? -> na to tě neznám, abych na tohle odpověděl. Ovšem podle toho, co popisuješ jako mylnou domněnku, že tě brání, bych si dovolil tvrdit, že ne. Obranu vůči něčemu lze definovat jen tehdy, kdy je obrana aktivní odpovědí na potenciální nebezpečí. Máš pocit, že se pes chová podle vzorce obrany před hrozícím nebezpečím? Je tam vůbec nějaké racionálně vysvětlitelné nebezpečí?, anebo si jen hraje na drsoně, aby se ti jakoby zalíbil a v podstatě ti tak dal najevo, že si tě přivlastňuje? Protože potom bys spadla na úroveň "nějaké jeho fenky".
Buď v klidu, není to u psů nic atypického. Moje pravá ruka ve smečce leonka Mufka by také nejraději chodila po dvou a vařila mi svíčkovou, jenže to neumí, nikdy umět nebude, takže je nucena přijmout fakt, že je "jen pes" a chovat se pořád podle mých pravidel, o kterých ona nerozhoduje.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: čtv 17. lis. 2011 17:40 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Co se vrtění ocásku týče, taky mám dotaz a nevím kam ho správně zařadit...
Při roznášení novin chodím denně kolem zahrad na kterých hlídají psi a když mě vidí, tak štěkají. Prostě hlídaj. Normálka. Ale proč u toho zároveň vrtěj ocáskem? Má vrtění ocátku i jiný význam, než radost, nebo sice jsem ,,nepřítel" cizinec, ale rádi mě vidí, protože jsou zvyklí, že tam chodím každý den? Možná, že radost, že alespoň nějaké vzrůšo za ten den. :finga:

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: čtv 17. lis. 2011 17:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
Vrtí radostí :D ale to i někteří psi se radují, že si můžou kousnout.

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: čtv 17. lis. 2011 18:18 
Offline

Registrován: pon 14. lis. 2011 17:29
Příspěvky: 7
Bydliště: Jihlava
Když pes vrtí ocasem, může tím krom jiného vyjadřovat i radost.

Záleží na tom, v jaké pozici je ocas. Vrtění ocasu může vyjadřovat například i nejistotu, nebo i to, že pes nepředstavuje hrozbu nebo naopak se pes snaží zvýraznit své postavení.

Záleží tedy znova na poloze a rozsahu vrtění.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: čtv 17. lis. 2011 22:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Vrtěním ocasu pes rozhání svůj pach, tedy představuje se. Nic víc. Jestli se ti představuje jako přítel nebo ne, to musíš vyčíst z jiných gest.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: pát 18. lis. 2011 00:35 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Zuzka M píše:
Vrtěním ocasu pes rozhání svůj pach, tedy představuje se. Nic víc. Jestli se ti představuje jako přítel nebo ne, to musíš vyčíst z jiných gest.


Aaaaha. Tak ten bílouš, kterýho myslím asi jako přítel zrovna ne no. Štěká jak pominutej, točí se dokolečka a protože zahradu má do účka, takkdyž projdu, tak oběhne barák a štěká ještě z druhé strany. Minule jsem se mu musela smát. Jsem prošla, on oběhnul barák, já se zastavila a kousek se vrátila a čekala jsem. On doběhl dolů a čekal až dojdu a já nikde, tak zas běžel zpátky nahoru, když vidl, že jsem tam zůstala a než tam doběhl já se sebrala a šla dolů. Už to máme jako takovou hru, kterou ho asi tuplem seru. :finga:

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: pát 18. lis. 2011 09:00 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Vladimíra Hovorková píše:
Vrtí radostí :D ale to i někteří psi se radují, že si můžou kousnout.
To je poněkud mylný výklad. Vrtění ocasem znamená v doslovném překladu "tady jsem". Pak už záleží na tom, jaká jsou k tomu doprovodná gesta a gestikulace, jimiž pes vyjadřuje přímý dialog.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Fenka partnera mě zalehává
PříspěvekNapsal: čtv 26. led. 2012 12:19 
Offline

Registrován: stř 25. led. 2012 21:10
Příspěvky: 2
Bydliště: Rakovník
Dobrý den, ahoj. Můj partner má 6letou kastrovanou fenku Bullteriéra. Fenečka je vychovaná a moc hodná, vždy mě vítá a chodí se ke mě pomazlit, prostě pohoda, myslím, že si mě oblíbila a já jí samozřejmě taky :love4: Asi po půl roce, co náš vztah trvá, u ní pozorujeme chování, kterému nerozumí ani páníček. Přijde za mnou do postele a položí mi přes mojí hlavu krk, pak i tlapky a pomalu se mě jakoby snaží celou vahou zalehnout. Poprvé, když to udělala, bylo to v situaci, kdy jsem si myslela, že mě chce bránit a schovat :D ale teď to dělá skoro pokaždé ráno, když mě jde do postele přivítat. Tak copak nám tím asi chce holčička naše říct, tušíte někdo?? Předem děkuji :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: čtv 26. led. 2012 22:09 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Pokud to dělá stejně jako moje čubina, tak se prostě tulí.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: čtv 26. led. 2012 23:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
Mě se kluci taky tak tulí.

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: čtv 26. led. 2012 23:18 
Offline

Registrován: stř 25. led. 2012 21:10
Příspěvky: 2
Bydliště: Rakovník
Díky :-) ale nikdy se tak k nikomu nechovala, tulit se chodí jinak :-)))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: čtv 26. led. 2012 23:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Lenjo, třeba prostě naznala, že Ty budeš nejlepší partner pro zrovna takové tulení, zkusila to, fungovalo to, tak u toho zůstala :love4:. Naše chlupatice se taky s různými lidmi mazlí různě (konec konců, kdo ne :wink:).

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: pát 27. led. 2012 08:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 13. bře. 2011 00:44
Příspěvky: 453
Bydliště: Halenkovice
Naši psi to taky dělají, když je poránu pustím k nám do postele. Na mě je to ale moc, na hlavě mi docela vadí :-) zato přítel si to užívá a oni taky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: pát 27. led. 2012 12:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. bře. 2010 20:18
Příspěvky: 221
Bydliště: Oslo-Norsko
Moj mikro pes to robi tiez. Pravidelne sa zobudzam na to ze mam v ustach psiu nohu a cely pes mi lezi na tvari. Pripomina mi to scenu z Hlavy 22. ako tomu chlapkovi co spavala macka na tvari :-)

_________________
Shetland sheepdog a Suomenlapinkoira.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: pát 03. úno. 2012 22:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. kvě. 2009 09:13
Příspěvky: 782
Bydliště: Kladno
Naši si koupili Biolampu a ted´ se tu asi dva dny různě ozařujou a dneska když táta skončil,tak Jackie najednou o něj začal projevovat eminentní zájem.Nejdřív ho okusoval.děsně se k němu lísal a ke konci ho začal nakrývat.Ted´ si dokonce šel lehnout k němu do postele a pokračuje.Tedˇ je otázka ,jestli je možné že ta lampa změnila tátovi čakry,ale k dobrýmu nebo špatnýmu?Nebo je to jen náhoda.Ano,Jackie je úchyl ale jen na psy,k lidem se takhle nikdy neprojevuje. :dontknow:

_________________
Linda a Jackie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Copak mi chce?
PříspěvekNapsal: sob 14. črc. 2012 14:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. zář. 2009 10:13
Příspěvky: 110
Bydliště: Pha 8 Libeň
Ahojda, mam otázečku. Od minulé neděle máme doma čivavku, je ji 7 let a je z množírny. Jako skoro každý zvířo z množírny je to plašan. Ale poslední 2 dny už je trochu otrkaná a stává se mi, že ke mě přijde třeba na půl metru, stoupe si předemě, začne vrtět ocáskem a jakoby se mi klanět.. Tak na ni začnu mluvit, ona kolem mě začne cupitat a je hrozně happy. Je to výzva ke hře? :-k a hlavně, nevim, jak si s ní mam hrát, protože se bojí. Opatrně ji párkrát denně pomazlíme, ale pokaždý je u toho v křeči.. Díky

_________________
Mír v duši

Lada(Ginny, Safira a Aranka "Rarášek")


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Copak mi chce?
PříspěvekNapsal: sob 14. črc. 2012 15:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 20. říj. 2011 13:36
Příspěvky: 266
Bydliště: Uherské Hradiště
Myslím, že by to mohla být výzva ke hře. Zkoušeli jste třeba přetahování o hadr nebo házení míčku? :-) Možná by ji bavilo i učit se nové povely.

_________________
..Sae


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Copak mi chce?
PříspěvekNapsal: sob 14. črc. 2012 15:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. zář. 2009 10:13
Příspěvky: 110
Bydliště: Pha 8 Libeň
kdyz jsem vzala do ruky hadr, tak zmizela pod posteli ani nevis jak.. jestli je mlatily? nevim, nicmene bala se i hlasu, dotyku, hracek se boji

_________________
Mír v duši

Lada(Ginny, Safira a Aranka "Rarášek")


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Copak mi chce?
PříspěvekNapsal: sob 14. črc. 2012 15:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 20. říj. 2011 13:36
Příspěvky: 266
Bydliště: Uherské Hradiště
To si dovedu představit.. Nemám vůbec žádnou zkušenost, ale zkusila bych to jako se štěnětem - i když by se odběhla skovat, hrála bych si s hračkou, míčkem, hadrem atd. sama, jako by to byla úžasná zábavná hra a hrozně mě to bavilo. Třeba by ji to trošku přesvědčilo a po čase by se přišla podívat. Za to bych zkusila odměnit ať už pochvalou, pamlskem nebo pohlazením. Ale je to jen takový nápad.. :| Snad to pomůže. :-)

_________________
..Sae


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Copak mi chce?
PříspěvekNapsal: sob 14. črc. 2012 16:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. zář. 2009 10:13
Příspěvky: 110
Bydliště: Pha 8 Libeň
mno jo, taky me to napadlo, ale problem je taky trosku v tom, ze kdyz si zacnu s necim hrat, tak se hlavne pririti ty zbyly 2 "bestie" a budto mi to seberou a blbnou spolu nebo to chtej a mala se pak boji i vylezt, protoze jsou trochu vetsi...

_________________
Mír v duši

Lada(Ginny, Safira a Aranka "Rarášek")


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Copak mi chce?
PříspěvekNapsal: sob 14. črc. 2012 16:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 16:05
Příspěvky: 661
Bydliště: Brno
Hele, měla jsem tu na týden čívy od Aňuly. Byly zprvu vyděšený, hlavně z Petra a i když se chtěly mazlit - taky kolem mě skákaly jak pominutý, tak v náručí ztuhly. Když jsem je mazlila na zemi tak někdy ztuhly někdy ne. Prostě jestli je to bojka, dej jí čas, ale to neznamená chodit kolem ní po špičkách. Já nijak nezměnila chování k čivavám, jen protože se bály. Normální věci jsou normální. A ony rychle pochopily, že dočasní páníčci je nesežerou. A poznaly to nejen z toho, že nejíme maso :D Rozhodně bych zbytečně nešaškolala jak se štěnětem. Nemusí to pochopit. Já bych to na jejím místě nepochopila...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Copak mi chce?
PříspěvekNapsal: sob 14. črc. 2012 21:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. zář. 2009 10:13
Příspěvky: 110
Bydliště: Pha 8 Libeň
jako chce to,aby si na nas zvykla,ale ja se na ni podivam,ona to zmerci a je na zadech:-(

_________________
Mír v duši

Lada(Ginny, Safira a Aranka "Rarášek")


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Copak mi chce?
PříspěvekNapsal: ned 15. črc. 2012 07:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 16:05
Příspěvky: 661
Bydliště: Brno
A co dělá na zádech? Ze strachu nebo abys ji drbala...?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Copak mi chce?
PříspěvekNapsal: ned 15. črc. 2012 09:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. zář. 2009 10:13
Příspěvky: 110
Bydliště: Pha 8 Libeň
ze strachu...

_________________
Mír v duši

Lada(Ginny, Safira a Aranka "Rarášek")


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Copak mi chce?
PříspěvekNapsal: pon 16. črc. 2012 09:33 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Ty jsi nečetla moje knížky?

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 197 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!