Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 17:08
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Důvěra
PříspěvekNapsal: pát 05. pro. 2014 15:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 05. zář. 2014 12:30
Příspěvky: 16
Bydliště: Ostrava
Máme 9. měsíčního puberťáka briarda. Nejsem asi "alfa" jak se říká, ale pokud si to shrnu, tak psa krmím, češu, trénuji ho, nejčastěji venčím, a tak nějak s ním trávím více času, než přítel, tudíž na mě Thor většinou dá (min. pokud není v okolí jiný pes, ale to je jiný příběh :yawinkle: ), a v mnoha chvílích je na mě více fixovaný....Nedávno se nám stali dvě podivné věci.

Venčili jsme s přítelem společně, to moc neděláme kvůli časově náročné práci přítele a Thor cosi sebral do tlamy. Přítel jej okřiknul "Fuj!" Tento povel používáme pouze tehdy, pokud pes něco sebere a má to vyplivnout. Povelu rozumí. Jenže ve chvíli, kdy to přítel řekl, se pes schoval za mě. Nebyl vyděšnený, spíš se za mě schoval jako pro jistotu, uši měl nastražené kupředu a spíš jakoby se divil, že dostal povel od někoho jiného, se ukryl.

Druhá příhoda je, když přítel dal psovi povel "K noze". Thor stál kousek přede mnou, pak couvnul, naklonil hlavu na stranu a pak se zařadil ke mě a vedle mé nohy udělal povel "K noze".

Čím to je? Ano, přítel psa necvičí, maximálně s ním chodí ven a občas se s ním o něco tahá, ale jinak se mu více nevěnuje. Jaký na to máte názor, jaký postoj náš pes momentálně asi vůčí příteli má? Co řeknu psovi já, to platí a náš pes ví, že já na tom trvat budu. Ale přítel musí někdy něco říct i 4x, než ho pes začne brát na vědomí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Důvěra
PříspěvekNapsal: stř 10. pro. 2014 09:35 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jestliže se pracuje se psem nějakým stylem a vyžaduje se po něm cokoli stylem jiným, nerozumí tomu. Nezůstal bych pasivní, když se pes přijde schovat, "přeložil" bych mu požadavek pro něho známým stylem.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Důvěra
PříspěvekNapsal: stř 10. pro. 2014 15:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 05. zář. 2014 12:30
Příspěvky: 16
Bydliště: Ostrava
Já si právě nejsem jistá, jak je to s tím, když přítel dá psovi povel a pes ho nesplní. Nechci dokončovat jeho povely za něj, protože mě pes spíše poslechne, než jeho. To mě přijde špatně, protože si takhle spolu vztah nikdy moc neujasní.

Fakt je jen, že pokud je přítel se psem sám, tak relativně poslechne.

Pokud jsme spolu, poslouchá vlastně především mě.
Občas se dokonce stane, že dostane od přítele povel, pes na mě koukne, jakože: "Fakt?" Až když pak přikývnu hlavou, nebo povel zopakuju, tak ho provede.
Často jsem s přítelem mluvila o tom, že vidím dost často, že dává psovi signály, kterým nerozumí, nebo je děláme jinak, ale myslím, že se domnívá, že tyhle výchovné/výcvikové věci moc "řeším".

Briard, co měli předtím byl nedůvěřivý, neposlušný, agresivní a silně ochranářský. Myslím, že někde v hlavě má tendenci je srovnávat, a používat stejné postupy, což je chyba.
Nerada bych, aby jejich vzájemné nepochopení se jednou skončilo se zubama v mase...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!