Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 15:55
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: 2 letý SAO a jeho podivné chování
PříspěvekNapsal: pon 21. pro. 2015 09:22 
Offline

Registrován: stř 16. pro. 2015 15:27
Příspěvky: 2
Bydliště: Nový Jičín
Dobrý den,jsem malinko zmatená z mého 2 letého středoasiata. Před dvěma dny kousl přes plot paní do ruky (paní udajně chytla balanc a rukou se opřela o plot),chápu že pes zautočil ale po dvou dnech se pes chová jakoby se mě bál. Když mu dávám žrádlo tak přiběhne,sežere žrádlo a pokud jsem v jeho blízkosti,stáhne ocas a uteče do garáže. Musím ho i několikrát přivolat a příjde třeba až na 3 zavolání se stáhnutým ocasem. Nikdy jsem ho neuhodila a nezvyšila jsem na nej za poslední dobu ani hlas,se psem jsem měla vždy velmi přátelský vztah. Ještě bych chtěla podotknout že se mi před měsícem narodilo miminko,zda náhodou netrucuje. Ale nechce se mi věřit že se jeho chování takto zmenilo ze dne na den. Děkuji za odpověd Tonny


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2 letý SAO a jeho podivné chování
PříspěvekNapsal: stř 23. pro. 2015 08:20 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tato změna chování má hned několik rovin a nevím, zda to popíši zcela pochopitelně. Kousnutím paní zjistil, že existuje ochranářské chování založené na přirozených instinktech. U SAOšků je to v pubertě běžná věc, že v sobě tento instinkt něčím důležitým probudí. Problém však spočívá v tom, že měkký přístup člověka z "tvrdých" psů dělá psy také měkké. V zemi původu mají tito psi přirozené vzory dospělých psů, od kterých se učí řešit nejrůznější situace, anebo je to postupně naučí lidé, kteří s nimi rovněž nejednají jen jako v bavlnce. Když to vezmeme z historického hlediska, SAO pocházejí z Ruska a jak všichni víme, tamní lidé myslí a jednají v rovinách "kalašnikov a vodka", dámy při ohrožení bez mrknutí oka použijí vidle nebo flintu. Už proto je do těchto psů v povaze zakódovaná neohroženost a dostatečná psychická odolnost. Stejně tak, když se v zemi původu narodilo vadné, tedy i měkké štěně, vyřadili ho z chovu, nebo skončilo někde na hnoji. Kdo by ho "zbůhdarma" živil, když měli sami co dělat se uživit? Pejskem ze svého chovu, který by se lekl vlka nebo medvěda, by se tam nikdo rozhodně nevytahoval.
V zadání pro vyřešení vašeho problému není zodpovězeno mnoho důležitých otázek. Je pes s PP? Z jaké je linie? Kolikátý je to váš SAO? A další a další otázky, z nichž některé jsou poněkud osobní, proto je asi nebude dobré rozebírat po netu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2 letý SAO a jeho podivné chování
PříspěvekNapsal: stř 23. pro. 2015 09:10 
Offline

Registrován: stř 16. pro. 2015 15:27
Příspěvky: 2
Bydliště: Nový Jičín
Děkuji za odpověd. Pes je s PP a je to můj první SAO. Podle chovatele je vrh z kterého je, hodně dominantní.Oba jeho rodiče pochází z Ruska. Před SAO jsem chovala německé ovčáky a měla jsem i rotvajlera a bearded kolii. Hezký den Tonny


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!