Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 20:49
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 346 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11. zář. 2008 20:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. srp. 2008 13:53
Příspěvky: 5
Bydliště: Čermná nad Orlicí
Jsem tu nová. Můžete mi, prosím, někdo poradit, jak odnaučit psa- NO očurávat mi auto na dvoře? Auto nemohu dávat někam jinam, ani k němu zabránit psu přístup (nechci ho zavírat na dlouhou dobu do kotce, ač i to jsem jako trest použila, ale mám dojem, že nechápal proč je zavřený). Stačí, že se podívám na počůrané místo na autě a na pesana, on sklopí uši a utíká do boudy v kotci, takže předpokládám, že ví, že se zlobím a že to dělat nemá. Na přivolání poté nereaguje. Po přečtení rad p. Desenského ohledně přivolání, cvičím ho na dlouhém vodítku s přitahováním. Ale očůrává auto dál...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12. zář. 2008 08:12 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
jarbar píše:
Můžete mi, prosím, někdo poradit, jak odnaučit psa- NO očurávat mi auto na dvoře?

Ja si myslim ze to asi nepojde, pes si znackuje "svorkove" veci, ma to v genoch. prirataj k tomu to ze ked si s autom mimo zahradu ocura ho tam kopec inych psov a pes tak citi potrebu preznackovat ho, lebo stoji v "jeho" rajone. Ak by bol ten problem taky zavazny, asi by som skusila retiazkovy obojok a striehnutie. zakazdym ked sa postavi k auta a zacne dvihat nohu, proste ho tym retiazkacom trafit. neupozornuj ho ale ziadnym fuj ani inym povelom. proste zacne dvihat pri aute nohu = retiezkac na hlave. chce to vela trpezlivosti a asi kopec casu stravis spehovanim psa. aj ked naozaj neviem do akej miery sa to da odnaucit, ked mu bude to auto vonat po inych psoch. mozno niekto kto ma psa pride s lepsim riesenim , ja mam len dve cuby :-)

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12. zář. 2008 08:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
S těmi cizími psy je to asi začarovaný kruh. Švarg sice svého psa nemá, ale na veřejném parkovišti mu auto občůrávali všichni psi ze sídliště. Pomohlo jen auto pořádně umýt (i chladič - ten byl označkovaný skrz přední masku), použil při tom spoustu smradlavé chemie, a od té doby má pokoj. (Asi si sídlištní hafové vybrali auto jiného nešťastníka.)

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 13. zář. 2008 05:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. srp. 2008 13:53
Příspěvky: 5
Bydliště: Čermná nad Orlicí
Díky za rady :-), ale smradlavou chemii na auto radši ne. Když mi na verandě značkoval křeslo, používala jsem naředěné Savo, pár dnů byl vždy klid a pak si zas cáknul... a je to pořád dokola.
S tím házením řetízkáče to můžu zkusit, jen ho asi těžko uhlídám vím, že auto očůrává tajmo, nikdy se mi totiž nepodařilo ho u toho přichytit... jen vždy ráno pochoduju ven s kýblíkem a hadrem a "pan pes" maže schlíple do boudy.
Poněkud mne děsí představa zimy, jak to bude přimrzlé a smrdící...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: my to máme v pohodě
PříspěvekNapsal: pon 27. říj. 2008 16:54 
Offline

Registrován: stř 03. zář. 2008 07:14
Příspěvky: 26
Bydliště: Česká lípa
Já měla více psů, ještě za totáče, z útulku, ten byl naneštěstí velmi nemocen(otráven škrkavkami-už jsme si ho tak vzali). Ten doma nikdy. Ani ten druhý (chronický útěkář též z útulku), pak fena Vendula( tu jsem měla 17 let), ta občas, ke stáru to nezvládla, nikdy jsem z toho nic nedělala, věděla jsem, že se snažila to zvládnout...Chtěla jsem si od ní nechat štěně. Tak to byla fenečka, která to NIKDY prostě NIKDY nepochopila ( a to měla vychovatelku Vendulu)a mohu a myslím, že já za to opravdu nemohla. Ani jsem jí netrestala jen jsem nanejvýš řekla "no teda už zas.." a šlo se ven.Výsledek se nedostavil.Myslela jsem, že časem..., ale pak jsme jí našli vhodný domov se zahradou, tam mohla kde chtěla:-) Nyní mám Áju, tu mám od jejích tří měsíců, teď je jí přes půl roku. Od chvíle , co jí mám, udělala doma celkem 4 louže a nikdy se nevykakala. Pozorovala jsem jí pořád a četla v ní. Teď když chce, zaškrábe mi packou po kolenu, já se zeptám, chceš ven co? A jde se. Zatím tohoto našeho domlouvacího gesta nikdy nezneužila :-) Nikdy to neudělala ani na chodníku, vždy si zaleze do vysoké trávy. Ze začátku jsem chválila, pak mi došlo, že pro ni je to zbytečné, protože pro ni je přirozené to dělat venku. Takže žádné cavyky kolem toho. Čím víc cavyků, tím hůř.Taková je má zkušenost.

_________________
Tady je moje Ája http://fotoalba.cz/simca39


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 17. pro. 2008 12:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. úno. 2008 08:06
Příspěvky: 60
Bydliště: Běstvina
Poslední dobou mám problém s mým psem a jeho kálení. Je mu už 1,5 roku a dřív nebyl problém, aby udržel bobek a čůrání než přijdeme z práce. Teď přijdu domů a už mě vítá závan a bobky jsou všude a i je načůráno. Nevím co s ním, proč to dělá. Ráno s ním vždycky jdeme na procházku, ale on se nevykadí a pořádně ani nevyčůrá a pak to udělá doma. Nekřičím na něj ani ho nijak netrestám, ale moc mě to trápí a nevím co s ním, dacanem velkým.

_________________
Denny * 26.6.2007 (labradorský retrívr)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 17. pro. 2008 12:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
nebude to souviset s nesamostatností a nečistotností? Zkus si projít tyhle témata, myslím,že se to tam řeší :wink:

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 17. pro. 2008 16:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 25. črc. 2008 11:58
Příspěvky: 102
Bydliště: Šumperk
Chtěla bych se zeptat na jednu věc. Nedávno byla u nás kamarádka se svojí fenkou. A jak si tak holky hrály, tak ta fenečka se asi tak 7x počůrala (ne najednou, ale prostě chodila a ucvrkávala, i když jsme s nima byly venku) nehledě na to, že hned jak přišly, tak se běžela vyčůrat do postele... :-( Doma jinak prý nemá problém to vydržet. Čím to mohlo být? Prý to dělá i na jiných návštěvách...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 17. pro. 2008 17:25 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
přehnaně submisivní, bojí se... tak vzrušená že neví coby

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 17. pro. 2008 17:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 25. črc. 2008 11:58
Příspěvky: 102
Bydliště: Šumperk
My jsme to dělali tak, že shruba do 5 měsíců než měla lepší svěrače jsem chodila s Megie po spaní, jedení, hraní ven i preventivně. Takže jsem chodila shruba po 3 hodinách. Když jsem jí mezitím přistihla, že čůrá (nebylo to těžké, protože hodně pracuji na počítači a ona je se mnou v místnosti),tak jsem zoufalým tónem zavolala "nee!", rychle jsem jí vzala (nejlépe tak, abych jí to čůrání přerušila) a nesla ji ven na trávník a tam jsme byli tak dlouho, než se vyčůrala, pak jsme se chvilku prošli a šli domů. Později, když jsem ji přistihla a zavolala ne, tak přestala čůrat a čekala, až ji odnesu. Pokud jsem ji nepřistihla, tak při utírání louže jsem do éteru, jakoby pro sebe ale tak aby mi bylo rozumet (nekoukala jsem na ni, ale ona koukala jak to uklizim) říkala: "teda fuuuuuuj, ktery cunas to tady udelal?" Myslím, že nejhorší trest ale byl, když jsem jí to přerušila a následně ji nesla ven, takže teď když už je starší, tak si řekne sama a to tak, že si přímo přede mě sedne, hypnotizuje mě pohledem (což mi chvilku dalo, než jsem pochopila, že si tím říká o čůrání) a poslední dobou u toho i začala kníkat


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 21. pro. 2008 19:19 
Dobrý den...

Já mám obdobný problém s naším jorkšírem...je mu devět let a s čůráním a kálením po bytě neměl v podstatě žádný problém.Jen když už to třeba nevydržel,popř. při zdravotních potížích.Asi před půl rokem jsme si ale pořídili jestě beaucerona.Jorkšír to ze začátku nesl velmi špatně, teď už si, řekla bych, celkem zvyknul, ale hodně se změnil. Přeto že my ho nějak neodstrkujeme, chováme se k němu pořád stejně, už s námi tolik nevyhledává kontakt a celkově je takový odtažitý. Kromě toho ale poslední dobou začal ještě kakat a čůrat po bytě. I když je vyvenčený, je schopný klidně doma nějakou loužičku nebo hromádku udělat.Tak byl zvyklý spávat s námi v posteli, ale klidně se vykadil i tam,v podstatě přímo na nás. Proto jsme mu už spaní v posteli zakázali.On si klidně ale počůrá nebo pokadí i vlastní pelíšek...Prosím poraďte, co s ním..nerada bych, abychomu museli být na pocelý život bezproblémového psa teď zlí,jenom proto že nám dělá loužičky v bytě :cry2: Děkuji za vaše odpovědi...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 22. pro. 2008 06:52 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Něco vám ten pes tímto chováním říká. Pokud však nevíte co, pak těžko někdo z nás bude vědět tady na netu, co s tím máte dělat. Podle mne máte mezi sebou nějaké dohody, se kterými pes nesouhlasí, ale to po netu těžko posoudím, když neznám ani vás, ani toho psa.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyprazdňování doma
PříspěvekNapsal: sob 03. led. 2009 19:01 
No, já mám doma obdobný problém.....moje 5,5 měsíce staré štěně německé dogy se mi stále doma počůrává. Přes noc, když spí, vydrží klildně 8 hodin a ještě ho ráno budím. Ale ve dne....průměrně po 1,5-3 hodinách udělá louži. Ale kdyby aspoň na stejné místo....ale jednou je to v předsíni na koberec, pak na sedačku, klidně třeba i na křeslo......no, hrůza. Jen chci říct, že s výchovou psů v bytě už mám své zkušenosti. Je to už můj čtvrtý pes a žádný z těch předchozích tohle nedělal. Všechny jsem naučila čistotě úplně v pohodě, ale z tohohle jsem už zoufalá. Bylo mi hloupé se na tohle ptát, ale už si opravdu nevím rady.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyprazdňování doma
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 07:50 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Z jakého pochází tohle štěně prostředí? Psi, kde se moc čistotou chovatelé nezabývají, si nesou nečistotnost s sebou a je náročnější je čistotnosti naučit, narozdíl od chovů, kde je všechno jak ze škatulky a kde mají štěňata dostatečný prostor, aby nemusela dělat pod sebe.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyprazdňování doma
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 10:17 
Myslím, že tímhle to asi nebude. Je to už moje třetí německá doga a jsem "věrná" stále stejné chovatelské stanici. Chovatelku znám velmi dobře už spoustu let. Samozřejmě se nedá říct, že by štěňata vyrůstala v prostředí "jako ze škatulky" což, dle mého názoru, u štěňat velkých plemen snad ani nejde. Nicméně jsou odchovávána v domě, v pokoji tomu uzpůsobeném. I proto, že mám psa ze stejného prostředí, jak byli ti předchozí, jsem z toho svého dorostence dost na mrtvici.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: pomoc pomoc
PříspěvekNapsal: ned 18. led. 2009 19:15 
Dobrý den! Máme jeden veliký problém, který mě vede k myšlence přenechat 4 letého boxera někomu jinému a srdce mi to trhá. Není schopen zůstat sám aniž by vše nepočurala nepokakal. Můžeme být před naším odchodem - mě a malého syna- venku třeba hodinu a stejně nevydrží. Když se chystáme ven už je taky nachystaný. Vysvětluji mu kam jdeme. jsem někdy tvrdá- přísná ať jde na místo. Všechny varianty vyčerpány a já i boxer Atila taky. Co máme dělat kde je do prčic chyba. děkuji za pomoc, kterou opravdu moc moc potřebujem. Petra


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: pomoc pomoc
PříspěvekNapsal: ned 18. led. 2009 19:44 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Tak si pročtěte poradnu, která je na to zaměřená: Nesamostatnost a rovnou můžete přečíst i Nečistotnost.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: pon 23. úno. 2009 18:52 
máme 5 měsičního persona russela teriéra a jak koukám tak máme hdoěn podobný problém ... dělá potřebu doma .. má výběch na zahradě tam běhá ale nic neudělá . no a pak jen co se otevřou dveře domů tag běži na koberec .. a je te tam to co se venku nepodařilo uděla.. :oops: :oops: nevím jak ho to odnaučit .. nebo co by mohla být příčina toho že to takto dělá .. venku na něj nekoukáme (že by jse styděl)ani nepřechvulujen jen hodnej a pohalzení .... kdyby jste měl někdo radu tak by to bylo moc fájn ... jo a ještě něco chodí potřebu dělat jen do jednoho pokoje nikam jinam ...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: úte 24. úno. 2009 13:08 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
My jsme zvládli odnaučit potřebu doma taky do těch tří měsíců věku pejska. Řekla bych že vcelku klasicky, nebýt líný a běžet klidně i půl hodinky po sobě ven, když si malá jen začala očuchávat okolo. Když jsem ji chytla při činu, rychle jsem ji chňapla do ruky (toho pohybu ona se trochu lekla a prostě přestala čurat) a šlo se ven. Tam jsme byli tak dlouho, doku se nevyčurala znova a chválili jsme teda. Žádné burácivé chválení, jen vlídný hlasem "ty jsi ale šikovná holčička" a případně pohlazení, když byla kousek ode mě. Je pravda, že prvních 14 dní jsem si myslela, že je to všechno k ničemu a ona to prostě nepochopí (doma teda jen čurala, bobek udělal jen jednou když měla průjem, asi jí to doma nevonělo). Chce to trpělivost a najednou to prostě pochopí a je to. Je pravda, že jsem si zakázala ji pořád pozorovat a řešit, jestli venku dělá potřebu nebo ne (i kvůli sobě, abych z toho nezblba :-)) Tak možná i tím, že jsem se já uvolnila, tak to šlo hned líp. Teď jsme v pátém měsíci a doma se stane už jen jednou za 14 dní nehoda, která je vždy ale naší chybou, protože si nevšimnem jejích signálů. Případně se jedná o ucvrknutí ze silného vzrušení (návštěva jiného psa apod).
Každopádně jsme chválili velice jemně a bez cirkusu a malá si vypěstovala reflex, že těsně před odchodem domů se před domem ještě naposledy vyčurá. Za to jsem jí schopná i zeď říct, jaká je to šikulka :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: úte 24. úno. 2009 13:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 16. led. 2009 12:32
Příspěvky: 76
Bydliště: Děčín
čáča píše:
máme 5 měsičního persona russela teriéra a jak koukám tak máme hdoěn podobný problém ... dělá potřebu doma .. má výběch na zahradě tam běhá ale nic neudělá . no a pak jen co se otevřou dveře domů tag běži na koberec .. a je te tam to co se venku nepodařilo uděla.. :oops: :oops: nevím jak ho to odnaučit .. nebo co by mohla být příčina toho že to takto dělá .. venku na něj nekoukáme (že by jse styděl)ani nepřechvulujen jen hodnej a pohalzení .... kdyby jste měl někdo radu tak by to bylo moc fájn ... jo a ještě něco chodí potřebu dělat jen do jednoho pokoje nikam jinam ...


Deny dělal to samé, venku nic a hned jak přiběhl domů, tak byla loužička na světě. Tak jsem ho učila na podložku, takže když udělal loužičku a já ho přitom přistihla, odnesla jsem ho na jeho místo a řekla tady se čůrá a on velmi brzy pochopil co se po něm chce, potom přišlo čůrání venku, ani nevim jak. Prostě když se venku vyčůral, tak jsem ho pochválila, chce to nesoustředit pozornost na to jestli bude čůrat, nechat ho v klidu a přijde to samo.

_________________
Je hlupák ten, pro koho majetek, bohatství a moc má větší cenu než poklad, jímž je věrný psí přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: úte 24. úno. 2009 13:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
jestli jsem to dobře pochopila, tak pejsek "bydlí" ve výběhu a domů chodí jen občas na chvilku. Pokud je to opravdu tak, pak si jako čistotné zvíře nechce znečišťovat svůj domov - výběh. Nechte psa bydlet doma a na venčení s ním choďte na procházky ven. Pokud udělá potřebu venku, nechvalte, maximálně se "tvařte spokojeně"; pokud něco udělá doma před vámi, chytnout (v klidu!) a vynést ven.

Jestli jsem to špatně pochopila a pes bydlí doma a ven s ním chodíte (dostatečně často, v pěti měsících klidně 5-6x denně), je problém jinde - tam bych tedy hádala na stres venku a chtělo by to popsat jak se pes venku chová.

Čůrací podložky bych opravdu zavrhla, pes se pak špatně přeučuje na ven. Kdyby nebyla zima, napíšu ať zůstaneš se štěníkem venku třeba celý den, ale v mrazech to dost dobře nejde...

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: úte 24. úno. 2009 14:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 16. led. 2009 12:32
Příspěvky: 76
Bydliště: Děčín
Čůrací podložky bych opravdu zavrhla, pes se pak špatně přeučuje na ven. Kdyby nebyla zima, napíšu ať zůstaneš se štěníkem venku třeba celý den, ale v mrazech to dost dobře nejde...[/quote]

S podložkami jsem byla spokojená, deny se naučil rychle kde je místo na vykonání potřeby a když v tom byl 100% podložka zmizela, chodila jsem s ním častěji ven a on automaticky začal dělat potřebu venku, byl to celkem plynulý přechod
A s tím chválením si myslím, že je určitě fajn psa pochválit. Včždycky jsem jen řekla, že je šikula a určitě mu to pomohlo k tomu, že tak to dělá správně. Ale na každého psa platí něco jiného.

_________________
Je hlupák ten, pro koho majetek, bohatství a moc má větší cenu než poklad, jímž je věrný psí přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: úte 24. úno. 2009 14:55 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Teď jsem si příspěvek čáčy přečetla pozorněji a souhlasím s Petrou, že možná pejsek chábe výběh jako svoje území a prostě si ho nechce znečisťovat (takže je to vlastně šikula :-) jen ne podle vašich představ :-). Je pravda, že čáča nepíše, jestli je pejsek spíš doma než venku, ale chápu to, že spíš doma a ven ho pouštíte na venčení, kde ale nic neudělá. Já bych taky zkusila s ním odejít úplně pryč na neutrální území. Nebo se vám ani při delší prochajdě venku nevyprázdní a nechá si to na doma?
K podložkám, ty jsme použili jen když jsem věděla, že nebudu dlouho doma a že to malá nevydrží vyloženě jen kvůli podlaze (byla na parketách) a je pravda, že měly spíš takovej efekt, že se fenka nesnažila ani vydržet, když má podložku. Když jsem jí tam podložku nenechala, vydržela i 6 hodin bez nehody.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: úte 24. úno. 2009 19:40 
ne ne pejsek je doma a ven se chodí venčit...chodíme sním často snad každou hodinku (pokud nespí) venku je vše v pořádku ,ale loužičku udělá jen výjmečně .. nepříjde mi venku nějlaý bázlivý či vyděšený .... chcová se jako každé štěně jen to,že tam nedělá louži .. před pár dny dokoce uděla to,že se mu "zřejěm nechtělo ven" tak když jsem otevřela dveře a držela aby mohl projít zustal stát a vyčůral se mezi dveřmi :-" :-" :-" ale jak říkám venku mi nepříjde vyděšený,nebo že by tam bylo něco čeho bys se bál,nebo že by byla špatná nějaká jeho minulost co se týče, že by něco prožil něco špatného venku ... spokojeně běhá,sláče,lítá za baloném .. ve sněhu řádí ..

tak opravdu netuším čím to :-k :-k


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: stř 25. úno. 2009 08:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
ven jako ven, nebo ven jako na dvorek?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: stř 25. úno. 2009 10:22 
jak na dvorek tak ven na louku ... normální procházky ...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: stř 25. úno. 2009 10:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
a na procházce nic? Teď se fakt bojím zimy, ale být to v teplejším počasí tak prostě budu se psem venku tak dlouho až mu nic jiného nezbyde. Ale někde je tam chyba... buď se bojí být venku nebo se bojí přehnané pochvaly... má dlouhé vodítko? Na krátkým psi kaděj neradi, chtěj trošku soukromí... Jak se chováte když to spáchá doma? Dělá to před vámi nebo někam zaleze? Pokud chodí jen do jednoho pokoje, zamezte mu přístup do toho pokoje nebo jej tam vždycky hlídejte a jak začne, vyneste jej ven... Mě už nic jiného nenapadá...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: stř 25. úno. 2009 10:44 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Mě taky napadlo to krátké vodítko. Při učení čistotnosti jsem štěně vždy nechávala na volno. A je pravda, že vždy čurala i kadila pěkný kousek ode mě, v soukromí. Teď už je schopná hodit bobek i na 2metrovém vodítku (a stejně z toho není nadšená), ale ze začátku jsem jí nechávala velkou volnost, aby se necítila pod dohledem. Když jsem ji chytla při činu doma, šli jsme ven a opravdu jsme se nevrátili dřív než se vyčurala i venku. A to jsem si malou přivezla 5. prosince, takže teplo rozhodně nebylo :-) Nechala jsem ji jen tak běhat, nehráli jsme si, nijak jsem se jí nevěnovala a šlo to. Vždy do 30ti minut udělala potřebu a pak jsme radostně utíkali domů :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: stř 25. úno. 2009 10:48 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Čača, tak ten pokoj zavři. Když přijdeš z procházky a on se rozeběhne k těm zavřeným dveřím, tak bych ho popadla a znova šla ven.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: stř 25. úno. 2009 10:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
mě se například nejmladší čuba jinak než navolno nevyvenčí nevím proč ale prostě taky potřebuje svoje dané soukromí. pak je jí ejdno jeslti čurá 2m odemě nebo 5m ale jen v případě že není na vodítku

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: stř 25. úno. 2009 10:53 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
ajka píše:
mě se například nejmladší čuba jinak než navolno nevyvenčí nevím proč ale prostě taky potřebuje svoje dané soukromí. pak je jí ejdno jeslti čurá 2m odemě nebo 5m ale jen v případě že není na vodítku


Anča taky, raději si nechá prasknout močák, ale na vodítku se nevyčůrá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: stř 25. úno. 2009 10:55 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
ajka, dorotka - nápodobně, když už musí na vodítku, že už to fakt nevydží, tak se na mě dívá nevrle (ale naštěstí se to nestává často, vodítko moc nepoužíváme)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: stř 25. úno. 2009 12:16 
na zahrade je na volno a na louku to máme kousek,tam třeba půl hodiny běhá pak jse de domu,ještě se nechá dolítnou na dvorku a pak terpave domů.. tak toho času na tom vidítku,moc nemá ... má prostor spíš na vyběhání.... ( fak na vdítku je min.spíš pobíhá kolem nohy .. je furt na fohled )
jnak když doma udělá potřebu a chytnuho při činu,tak akortát "fuj to se doma nedělá" a běžím sním ven, jenže to už je pozdě že ...
třeba to je fakt tou zimou ... ale to by přeci nechtěl vůbec hodit ven ne ?? jako že by se mu nechtělo a to je mu se vždycky chce .. vždy když ukážeš vodítko je na na zbláznění :-" :-"
no a pokoj jsem taky zavřela a tak si našel koupelnu.. tak já fakt nevím ....
ALE DÍK VŠEM ZA RADY!!!
toheleJ je takovej zapeklitej boj :Hangman: :Hangman:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: stř 25. úno. 2009 12:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
uff, tak tohle vidím na Rudu - nebo vás ještě někoho něco napadá? Protože z toho jak to popisuješ tam nikde chybu nenacházím, takže podle mne je tam něco co ty nevidíš a chce to aby někdo (nejlépe Ruda) viděl psa naživo...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: stř 25. úno. 2009 12:37 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Mě napadá jen trpělivost a vydržet. Třeba jste ještě nevychytali ten správný moment přerušení. Čekáš až se vyčurá a pak říkáš fuj nebo psa hned jak jen přičupává hned chytneš a nenecháš ho to dokončit? To u nás bylo zásadní. Když už se vyčurala do plna, tak ani nemělo smysl zase chodit ven, to jsme tam taky mohli být hodinu a pas se vyčurala hned po návratu zase doma. Ale když jsem ji chytla už u toho přičupnutí, jen si cvrkla a když jsme došli ven, tak se jí pořád ještě chtělo a prostě to po chvilce venku pustila a chvalili jsme (žádná kokina, v klídku pochválili a šlo se dál). Takhle to párkrát vychytat a on to pesan časem pochopí. Ta pohotovost je tam myslím ale zásadní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: stř 25. úno. 2009 12:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
A co sníh? Nemůže mu vadit? :-k . Jak roztaje, se třeba štěník začne venčit sám od sebe na trávě, někteří příslušníci menších plemen nechtějí i třeba na mokrém trávníku. :idea: :?:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: stř 25. úno. 2009 12:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 16. led. 2009 12:32
Příspěvky: 76
Bydliště: Děčín
Petra píše:
a na procházce nic? Teď se fakt bojím zimy, ale být to v teplejším počasí tak prostě budu se psem venku tak dlouho až mu nic jiného nezbyde. Ale někde je tam chyba... buď se bojí být venku nebo se bojí přehnané pochvaly... má dlouhé vodítko? Na krátkým psi kaděj neradi, chtěj trošku soukromí... Jak se chováte když to spáchá doma? Dělá to před vámi nebo někam zaleze? Pokud chodí jen do jednoho pokoje, zamezte mu přístup do toho pokoje nebo jej tam vždycky hlídejte a jak začne, vyneste jej ven... Mě už nic jiného nenapadá...


S denym jsme tímhle prošli přes léto, byli jsme venku pořád, ale nic, jen co se otevřeli dveře domu, už byla louže na světě. Byla jsem z toho taky na bednu, pak jsme právě přešli na podložku a potom už jsem to zvlášť neřešila. Když se naučil na podložku, tak pak bez problémů začal čůrat venku a podložku jsem mu vzala. Každý pes je jiný a potřebuje jiný přístup, ale co potřebují všichni vrchovatou měrou je trpělivost. Takže bych radila být trpělivá, při přistižení pejska odnést ven nebo na podložku a časem se to poddá. Moje kamarádka to učila pejska půl roku a nakonec se povedlo

_________________
Je hlupák ten, pro koho majetek, bohatství a moc má větší cenu než poklad, jímž je věrný psí přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: stř 25. úno. 2009 12:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
kačík, když píšu dlouho, myslím dlouho. V létě klidně od pátečního večera do nedělního odpoledne...

V tomto případě - co po té půlhodině lítání na louce jít ještě na další půlhodinku jen tak v klidu na procházku? Ono zase když se psu pořád věnuješ, tak na to prostě nemá čas...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: stř 25. úno. 2009 13:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 16. led. 2009 12:32
Příspěvky: 76
Bydliště: Děčín
[quote="Petra"]kačík, když píšu dlouho, myslím dlouho. V létě klidně od pátečního večera do nedělního odpoledne...

Já to chápu, ale prostě je to problém, my chodili s denym třeba na celý den a večer po návratu čůral doma, chodil jak na vodítku, tak byl samozřejmě i na volno, zkrátka některým pejskům trvá delší dobu než se to naučí

_________________
Je hlupák ten, pro koho majetek, bohatství a moc má větší cenu než poklad, jímž je věrný psí přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: úte 03. bře. 2009 13:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 24. led. 2009 00:37
Příspěvky: 39
Bydliště: Austria
Tak nas prvy pes Zeus sa nikdy doma nevyprazdnil.......on bol uz ako stena len vonku, tak mu bolo neprijemne robit to na doma na dlazku. Nas druhy pes Chihuahua to nejako nechapal. Brali sme ho okamzite, ako sa chcel nastavit, ze sa vicika, von. On to nejako nechcel pochopit - bol zvyknuty ako stena (odkial ho mame) len na handricky a pod. , takze mu najlepsie vyhovoval koberec. Tym padom sme ho museli odnaucit inak. Do prazdnej plechovky par kamienkov (alebo aj retaz) :D a strazit, kedy si zase zmysli, ze sa ide na koberec vyprazdnit......no a sup, zrazu mu tam nieco priletelo.....stacilo to asi dva tri krat a bol pokoj. Fakt, taka civava to asi tazko chape, preto sme potrebovali pomocku (co nerada robim). Nas treti, je Norsky Lundehund, ten bol teda tiez zvyknuty na dlazdicky a aj travnik. On sa nejako moc nelaka a ani nie je zvykli na travnik, tak som vzdy tam, kde sa doma "vyvencil" vsetko poumyvala a hodila po zemi granule (celu jeho davku, po celej napr. kuchyni), potom sa presunul na chodbu.....to iste, granule po zemi v celej chodbe, tak ho to doma preslo (on asi nechce curat tam, kde je krmeny), zacal to robit na terase, tak sme po celej terase rozhadzali granule a bolo po probleme, od vtedy bezi k dveram, ja mu otvorim a ide si pekne do travnika.

_________________
Srdecny pozdrav: hav hav
mARTina
http://amti.ohost.de
Zi svoj sen, nepresnivaj svoj zivot!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: úte 03. bře. 2009 13:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 24. led. 2009 00:37
Příspěvky: 39
Bydliště: Austria
Zabudla som dodat, ze to islo bez reci!
Takze ci sa chvali alebo nie....s tym nejako nemalo nic spolocne. Jasne, ze sa na prechadzke tesime, ale to staci, ze sa mi tesime, on je potom tiez v pohode. :finga:

_________________
Srdecny pozdrav: hav hav
mARTina
http://amti.ohost.de
Zi svoj sen, nepresnivaj svoj zivot!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: stř 01. dub. 2009 20:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 30. bře. 2009 19:53
Příspěvky: 23
Bydliště: České Budějovice
Moji pesani 2 a 1 rok sice potřebu venku udělají, ale pak i doma mladší mi očurává zdi a nevím už jak ho to odnaučit a starší ten snad dělá schválnosti. Třikrát denně jdeme ven udělají veškerou potřebu co mají očuchají si každej roh označkují vše co jde, ale za hodinu doma udělají potřebu znovu. Už si myslím že ani nemají z čeho tu potřebu dělat, ale aby nevydrželi po hodině venčení do dalšího to je už divné. Kde dělám chybu :roll: :toimonster:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: čtv 02. dub. 2009 12:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
Na jak dlouho chodíte ven a ne jen na venčení?

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: čtv 02. dub. 2009 15:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 30. bře. 2009 19:53
Příspěvky: 23
Bydliště: České Budějovice
ráno chodíme když mám ranní 4.45 na pul hodinky pak se vrátím domu ve 14.00 a jdeme na hodinu ven a večer chodíme kolem 20.00 a taky na hodinu někdy to protáhneme i déle podle toho kam se zatouláme. :(
A ještě mezi tím je pouštím na zahradu se proběhnout bez vodítka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: čtv 02. dub. 2009 19:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. bře. 2009 12:37
Příspěvky: 163
Bydliště: Dobruška
po přečtení těchto příspěvků si říkám,že jsem měla asi štěstí na psa.když jsme si Potříka v šesti týdnech přivezli,tak když se najedl vzala jsem ho a odnesla ven,aby udělal potřebu.Udělal.Kdykoli se doma neklidně hýbal opět ven.V noci jsem na něj byla napojená tak,že mi stačilo,že se hnul a už jsem byla vzhůru.když byl vzhůru, zase hned ven. venku jsem ho pochválila,ale ne moc přehnaně a výsledek se dostavil.po určité době si šel sám ke dveřím ,abychom ho pustili.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: čtv 23. dub. 2009 12:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 22. dub. 2009 10:35
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha
Psika jsme si porizovali na Vanoce, byli ji 3 mesice a bohuzel, co se venceni tyce od maminy se nic nenaucila. Vyzkousela jsem takove ty "osvedcene rady" ala naucit na noviny (plinu) a pak je soupat ke dverim, dopadlo to tak, ze se vycurala na plinu a pak, po jejim posunuti, se vycurala zase na to same misto, kde uz plina samozrejme nebyla. Nebudu vubec mluvit o kapkach "nauc stene curat", smrdi to vic nez ty psi chcanky a to dokonce i tomu psovi, takze jedine ceho jsme docilili, ze zacala curat mimo plinu, protoze tohle, prirovnala bych to k fretcimu pyzmu, uz bylo moc i na ni . Dalsi rada vencit casto a stale se take neosvedcila. Nakonec, kdyz se oteplilo, uz nebylo tech silenych -15°C, tak jsem se nakrkla a rozhodla jsem se, ze nepujdeme domu, dokud se venku nevycura a nevykadi. Rano to trvalo 3 hodiny a odpoledne asi 4, za ten den mela asi 15 km v packach (je to russel, takze to v pohode zvladla). Druhy den uz se vycurala hned, jen co jsme vylezli pred barak, aby to nemusela absolvovat znova. A chvalit, alespon trochu, jelikoz je Fable tvorecek zravy, tak ji pochvala a pamlsek po curani rozhodne nestresuji :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: pon 04. kvě. 2009 17:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 18. lis. 2008 20:16
Příspěvky: 5
Bydliště: Barákova 47 32600 Plzeň
Tak koukám jak jsem měla s Bárou štěstí. Stačilo jí strčit čumák k loužičce a plesknout novinama. Pochopila, že byt je moje teritrium a cizí značky tam nechci. Zato venku na trávník se klidně může. Příliš jsem nechvála, stačil spokojený úsměv.
Jako štěně uměla číst co si myslím. "Kazila mi výcvik" dělala co jsem chtěla dřív než jsem řekla povel. Dnes už to nefunguje je trošku rozmazlená. Všem přejem klid a pohodu a trpělivost při cvičení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: pon 04. kvě. 2009 17:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
no být vámi,tak se těmahle zastaralýma metodama jako plácání novinami a strkání čumáku do loužičky moc nechlubím,aspoň ne na téhle poradně :x

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: pon 04. kvě. 2009 21:04 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Mellorn píše:
no být vámi,tak se těmahle zastaralýma metodama jako plácání novinami a strkání čumáku do loužičky moc nechlubím,aspoň ne na téhle poradně :x

Si myslím, že to ani tak není o chlubení se. Taky jsme to dělali a zafungovalo to. :oops: Tenkrát se to tak prostě učilo a snad to dodnes některé knihy popagují, nejsem si jistá, ale každopádně doba pokročila a dnes už se teda ví, že existují i jiné srozumitelnější metody a pohodové a nééé tyhle zastaralé a chaotické. Dneska bych to pochopitelně taky už učila jinak. Ostatně jako plno jiných věcí. :wink:

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: úte 05. kvě. 2009 05:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
dzedzy to chlubení mělo bej v uvozovkách,je mi jasné,že se nevytahuje,jak rychle odnaučila štěně nečůrat doma.a taky mi je jasné,že tyhle metody jsou pořád vžité a dlouho asi budou :evil: ale tohle třeba byla první věc,co jsem tady pochopila,štěně se neplácá a nestrká se mu tam čumák,proto bych to třeba nikdy nenapsala jako radu....

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 346 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!