Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 16:25
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 346 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: stř 02. čer. 2010 19:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 16:05
Příspěvky: 661
Bydliště: Brno
nemůže čůrat ze strachu??nebo z nějakého jiného pocitu??a co ji třeba po cestě zaměstnat, aby nemyslela na čůrání a nebo prostě ty schody seběhnout-nezastavit(nevím jak jsou dlouhý :twisted: )...se při běhu nevyčůrá ne??je to zvláštní...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: čtv 03. čer. 2010 08:14 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Moje vlčice mi dělá to, že se zastaví přede dveřmi a vyčurá se tam. Stačí jí pouhý pohled ven a má pocit, jako by venku byla. Zvláště když prší, ven se jí nechce. Vyřešil jsem to odnesením až ven a nemusím jí nic vysvětlovat. Jednoduše nedám jí šanci udělat louži tam, kde ji nechci.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečúra v bytě ani venku
PříspěvekNapsal: čtv 03. čer. 2010 10:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
Ivka3 píše:
Dobrý deň, mám 9 mes. fenku JRT a máme problém s čuraním ... začne čúrať hneď ako zabuchnem dvere od bytu.

tenhle problém jsem měl taky ale ne tak pozdě jako ty .. u nás to byl "přechodný krok" k tomu dělat potřebu úplně mimo budovu (dům)
Ivka3 píše:
...Zo začiatku som ju za to trestala-dostala po zadku. ....Vždy keď to spraví na schodoch alebo vo výtahu tak úplne stuhne, ani sa nepohne, začne sa klepať strachom

to je pozůstatek toho že jsi ji trestala .. čeká že bude zase "mazec" ...
Ivka3 píše:
je vziať ju na ruky a to vydrží až von.Trvá to už asi 3 mesiace a zhoršuje sa to..Poradťe mi prosím jak ju naučiť aby vydržala až von a nemusela som dokola umývať podlahu.

řešení máš v první části citace a psal ti to i Ruda .. jinak jsem to řešil taky tak že jsem se snažil ji zabavit balonkem nebo hračkou .. aby prostě "zapomněla" na to že chce čůrat a alespoň chvilinku držela pozornost jinde .. bylo to střídavé. Občas jsem ji nesl a občas jsme se proběhli po schodech s balonkem .. před domem ho dostala a dělej si co chceš :wink:

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: čtv 03. čer. 2010 10:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. zář. 2009 13:13
Příspěvky: 229
Bydliště: B. Štiavnica
...a co nevymyslel "beťár" Charlie,... ked prsalo ako z krhly, dovolil som mu kadit v drevarni, ale to mu nestacilo..."pod, ideme curat", a nevracal sa, tak za nim ho hladat, ani v drevarni, vyliezol takymi strmymi schodmi na padlas a tam sa vycural i vykadil...tak som si dnes na neho "posvietil"...pekne za nim, a on uz na schodoch, tak na tretom stupienku zadnymi, "to je co" kukal, tak som ho zobral (vie psik aj cuvat po takych schodoch strmych ?), pred drevaren, nic, a znovu na schody, ...a teraz uz prisnejsie, "pod, ideme von"....a zase nieco ine, nie normalne....pri curani dviha pravu nohu,...a co nevymyslel ?...oprie si ju o klat na rubanie dreva, a tak cura...co este za zbojstva ten potmehúd vyparati ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: čtv 03. čer. 2010 11:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
To je přeci o tom co mu dovolíš, když mu dovolíš všechno, tak se nediv, že poleze všude. Někteří RR nemusejí vůbec vodu (ten starší), kdyby to bylo na něm, tak taky zůstane dělat potřebu ve stodole, když prší. To si zkusil jen jednou!!!!! navíc já 46ti kg psa nosit ven nebudu. Od toho má něco, čemu se říká poslušnost.

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: čtv 03. čer. 2010 17:22 
Offline

Registrován: pon 31. kvě. 2010 14:43
Příspěvky: 4
Bydliště: Jílová 10. Olomouc 77900
Vyšetrenie má za sebou-je zdravá.To ma napadlo ako prvé.Ok,tak vlastne som sa tu dozvedela to k čomu nechcem pristúpiť - nosiť psa do smrti na rukách :rolleyes: Zabavit ju-nefunguje-proste čúra kedy chce i po schodoch za behu :finga:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: čtv 03. čer. 2010 17:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Nadosmrti to nebude, uvidíš, že si postupně zvykne dělat potřebu, kde má. Chce to trpělivost a klid z Tvé strany a pamatuj, že se fenky před háráním v tomto zhorší a může se stát, že budeš mít dočasně loužičky i doma :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: pát 04. čer. 2010 08:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Když zrovna hárá, loužičkuje mi doma i dvouapůlletá čuba... Já v inkriminovaných dnech taky chodím každé dvě hodiny na záchod... :yawinkle:

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: počůrání, když přijdu domů
PříspěvekNapsal: pát 06. srp. 2010 08:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 18. srp. 2009 11:00
Příspěvky: 78
Bydliště: Trutnov
Dobré ráno, zdravím všechny pejskaře/ky :wink: Pomůžete mi, prosím, pochopit jedno gesto? Nenašla jsem ho nikde v tématech, tak jsem, s dovolením, založila nové. Mám teď na hlídání roční fenku zlatého retrívra. Dnes je to třetí týden, co ji hlídám. Majitel má teď nějaké osobní problémy a nemá ji kam dát, tak jsem se jí mezitím ujala. Musím upozornit, že fenka nemá ani základní výcvik. Před třemi týdny ihned, co jsem si ji přivedla domů, jsem jí začala vysvětlovat a učit alespoň základy správného vychování a hlavně přivolání. S tím jsme měli největší problém. Kupodivu to fenka pochopila za pár dnů a leccos jsme se už naučily. Myslím, že ke má důvěru, což mi naznačuje přátelskými gesty a pokorou. Poslední dny mi ale již podruhé udělala to, že když přijdu z práce domů, přivítáme se, já ji pochválím, že čekala a nic doma nerozkousala a ona se chvíli na to počůrá. Nemyslím, že je to radostí. To dělají psi už při vítání, ne? Jednou mi to udělala těsně po tom, co jsem přišla domů a jen se šla převlíknout, že půjdeme ven a podruhé mi to udělala přímo před očima. Chodit čůrat ven je naučená již od mala a před tím to nikdy nedělala. Když potom jdeme ven, vyčůrá se znovu normálně jako při běžném venčení. Přítel je do venčení acvičení zapojený již od začátku ale jemu to nikdy neudělala. Co to znamená? Co mi tím dává najevo? Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Znovu a znovu čurání v bytě
PříspěvekNapsal: úte 10. srp. 2010 04:37 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jedná se o značkování vyvolané podlézáním, jež způsobuje rovnocennost v hierarchických pozicích. Osobně byh nejednal se psem takto na úrovni polidšťování.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Znovu a znovu čurání v bytě
PříspěvekNapsal: úte 10. srp. 2010 12:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 18. srp. 2009 11:00
Příspěvky: 78
Bydliště: Trutnov
Pane Desenský, děkuji za odpověď. Jen mi není jasné, zda se jedná o podlézání psa mě nebo mé podlézání psovi. Nerozmazluji ji, naopak se ji snažím aspoň trochu vychovat. Co je podle Vás v tomto případě úroveň polidšťování? Od té doby mi to už zase neudělala ale kdyby, je na místě jí za to vynadat nebo změnit k ní celkový přístup? Ráda si nechám poradit. Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Znovu a znovu čurání v bytě
PříspěvekNapsal: úte 10. srp. 2010 17:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
nenadávat, nevítat, nechválit za to že TY jsi přišla (tohle pes absolutně nechápe). Prostě uber emoce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Znovu a znovu čurání v bytě
PříspěvekNapsal: stř 11. srp. 2010 05:16 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Popisuji to ve své knize, kterou lze sehnat po netu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Znovu a znovu čurání v bytě
PříspěvekNapsal: stř 11. srp. 2010 08:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 18. srp. 2009 11:00
Příspěvky: 78
Bydliště: Trutnov
Dobré ráno, knihu mám. Najdu to tam. Díky a hezký den!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Znovu a znovu čurání v bytě
PříspěvekNapsal: sob 28. srp. 2010 02:52 
Offline

Registrován: sob 24. črc. 2010 07:44
Příspěvky: 7
eliska 12. 9. 2008 píše: proste zacne dvihat pri aute nohu = retiazkac na hlave.

To je legrace, nebo to bylo myšleno vážně? Představa, že házím psovi na hlavu kovový předmět s rizikem, že ho trefím třeba do ucha nebo přes oko mě dost děsí. Ne každý má má tak přesnou mušku, jako třeba cirkusoví vrhači nožů a, přestože řetízkový obojek není moc těžký, mohl by pejskovi dost ublížit. Hodit na zadek případně na hřbet bych brala, ale na hlavu určitě ne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Znovu a znovu čurání v bytě
PříspěvekNapsal: sob 28. srp. 2010 06:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Za prvné přestat používat tresty, jaké popisujete. Bití - nápřahové tresty jsou několikanásobné tresty a je to ostuda ne psa, ale psovoda. Navíc, pokud už chceš trestat, měl by trest přijít do dvou vteřin. Pokud nechodíš po bytě s novinami v ruce, nemůžeš tohle stihnout a je to zase pro psa nesrozumitelné. Pes vidí, že se tváříš naštvaně - první trest, složíš noviny, jdeš k němu, naštvaně - druhý trest, nápřah - třetí, uhození - čtvrtý..... . To, že dostal po tom, co se pokadil, možná až za několik hodin, je naprostý nesmysl a nedivím se, že se pak klepal - netušil, za co byl trestán. Vychováš nerváka, který se vás bude bát a docela oprávněně. On si neřekl o vyvenčení, že to musel udělat doma? Když mu je špatně a chce se mu zvracet, je to na něm poznat dost dopředu, aby se dal vyvést ven nebo aspoň na dlaždičky nebo něco lehce umývatelného. S tím, že se mu chce zvracet, on toho moc udělat opravdu nemůže.

Jak často ho venčíte, jak jste s ním dlouho venku?

Značkování vyrešíš tím, že vystihneš moment, kdy začne zvedat nohu a stopneš to, pak ho vyvedeš ven. Můžeš použít něco, co po něm hodíš, ale co mu neublíží. Třeba krabičku sirek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Znovu a znovu čurání v bytě
PříspěvekNapsal: čtv 02. zář. 2010 06:35 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
brancova píše:
Představa, že házím psovi na hlavu kovový předmět s rizikem, že ho trefím třeba do ucha nebo přes oko mě dost děsí. Ne každý má má tak přesnou mušku, jako třeba cirkusoví vrhači nožů a, přestože řetízkový obojek není moc těžký, mohl by pejskovi dost ublížit...
Nevím, jak by mohl německému ovčáku, o kterém tam byla řeč, ublížit hozený řetízkáč přes ucho, a pokud to nebude obojek s ostrými sváry, který trhá kapsu, tak i přes oko. Osobně házím chronickým značkovačům řetízkáč na hlavu a vždy mířím právě na uši, protože to má nejvyšší efekt, zvláště když se hodí ve chvíli, kdy pes nohu zrovna začíná zvedat. Je však dobré používat mozek a nehodit půlkilový řetízkáč třeba po jorkovi.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Znovu a znovu čurání v bytě
PříspěvekNapsal: úte 21. zář. 2010 13:09 
Offline

Registrován: sob 06. bře. 2010 20:38
Příspěvky: 15
Bydliště: Púchov
Dobrý deň, mám problém a potrebujem poradiť. :| Mám psíka, Cavalier king charlesa španiela, má rok aj pol a v posledných dňoch sa nám vyskytol problém. Mamina našla v obývačke na plachte mokrú, zapáchajúcu stopu, zrejme sa moj psík pocikal. Netrestala ho, nemalo to význam, keďže ani nevieme, kedy k tomu došlo. Mylseli sme si, že to bolo len nejaké chvíľkové, že možno nevydržal von alebo čo. Ale včera sa to stalo znovu. Tentoraz začal hrabať do plachty, ktorú máme na sedačke. To nebolo vobec divné, pretože to robieva, keď si chce ľahnúť a spať. No potom sa presunul k mojej mame a ľahol si k nej. Tá si všimla, že na plachte je veľký, kruhový, mokrý a opäť zapáchajúci fľak. Zrejme sa zase pocikal a ani ho pri tom nezazrela. Prečo to robí? Neviem, či to má s tým súvis, ale pred mesiacom bol na operácii, lebo mal zauzlené a nepriechodné črevá. Pred štyrmi dňami mal problém, že sa mu nafúklo bruško a museli mu vyprázdniť žalúdok. Má to s tým nejaký súvis? Alebo je to psychického charakteru? Je nejako chorý? Vopred ďakujem za odpovede. \:D/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Znovu a znovu čurání v bytě
PříspěvekNapsal: úte 21. zář. 2010 13:20 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Je možné, že je nastydlý. Skočte za vetem a zeptejte se ho, zda může po operaci brusinky a urologický čaj.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Znovu a znovu čurání v bytě
PříspěvekNapsal: úte 21. zář. 2010 18:15 
Offline

Registrován: sob 06. bře. 2010 20:38
Příspěvky: 15
Bydliště: Púchov
Ďakujem za výbornú radu :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nehodlá se odnaučit čůrat a kakat po bytě
PříspěvekNapsal: čtv 30. zář. 2010 13:43 
Offline

Registrován: stř 29. zář. 2010 09:59
Příspěvky: 1
Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Pro: ZuzanaH

Dobrý den Zuzko. Čtu tady příspěvky,protože mám trochu problém s Jorkem. Ale není to na otázku,protože je tady hodně zodpovězěno.Našemu pejskovi budou za chvilku 4 měsíce a je to takový malý paličák a já jen doufám,že bude vše OK.Když sem četla váš příspěvěk,tak nevim nevim.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nehodlá se odnaučit čůrat a kakat po bytě
PříspěvekNapsal: čtv 25. lis. 2010 09:46 
Offline

Registrován: stř 24. lis. 2010 14:59
Příspěvky: 19
Bydliště: prostějov
Dobrý den,
potřebuji poradit....můj pejsek se od mala učil doma chodit na plenky.protože bydlíme v 9patře a po každém probuzení a jídle jsme nestíhali doběhnout před dům.a než jsem si nazula boty bylo vše uděláno v obýváku či kuchyni na zemi.Plenky měla doposud na balkoně,který jí byl vždy zpřístupněn....teď už je zima,takže balkon jsme zavřeli a plenky přesunuli do chodby...Přes den se už doma téměř nevyčůrá ale v noci (a to chodí na poslední procházku od 20 do 21hod) mi to počůrá a pokaká celé jak na plenky tak okolo nich a když už se jí zdá že tam na další loužičku není místo jde prostě kamkoli jinam v bytě.....Nevím jak to mám v noci korigovat :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nehodlá se odnaučit čůrat a kakat po bytě
PříspěvekNapsal: čtv 25. lis. 2010 10:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
chodte s ní ještě později večer- třeba kolem pulnoci ideálně a pak brzo ráno třeba kolem 6 aby se nestihla ideálně na plenky vubec vyčurat- ty bych ostatně uplně odbourala- přesný popis je zde v tématu

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nehodlá se odnaučit čůrat a kakat po bytě
PříspěvekNapsal: čtv 25. lis. 2010 10:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Tak si nařiďte budíka a štěně berte ven třeba po třech hodinách i v noci. Někteří lidi to tak dělají. Podle toho co píšete o ničení, je vaše štěně v noci asi ve stresu a proto potřebuje často. Já naštěstí nemusím :lol: naše šikovná 2 měsíce stará holčička vydrží cca od 23.30 do pěti do rána. Spí vedle mě, a jak mám lehké spaní, jakmile se vzbudí, mažeme ven.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nehodlá se odnaučit čůrat a kakat po bytě
PříspěvekNapsal: čtv 25. lis. 2010 10:10 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Čím to zvíře krmíte?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nehodlá se odnaučit čůrat a kakat po bytě
PříspěvekNapsal: čtv 25. lis. 2010 11:14 
Offline

Registrován: stř 24. lis. 2010 14:59
Příspěvky: 19
Bydliště: prostějov
Dostává Eucanubu pro štěňata....
No tak to nevím...takto často vstávat a ráno pracovat a být čilá.... :roll: ale tak zkusíme to .... :cry: ...ve stresu...nemá myslím z čeho.večer s námi v klidu usíná,ale jak se vzbudí a nudí se a ví že my spíme tak mi přijde že ví co vše si může dovolit a nikdo jí nevynadá..... :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nehodlá se odnaučit čůrat a kakat po bytě
PříspěvekNapsal: čtv 25. lis. 2010 11:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
pořádně vyvenčit co nejpozději utahat vylítat vyhrát a ráno hned zase ven mělo by to zabrat .-)- hold štěně znamená objeti

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nehodlá se odnaučit čůrat a kakat po bytě
PříspěvekNapsal: čtv 25. lis. 2010 11:20 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Co si matně pamatuju, tak po Eukanubě je velký "odpad". Mimojiné mám několika vetama potvrzeno, že krmení Eukanubou, zvlášť od štěněte způsobuje (nebo hodně ovlivňuje) vznik problémů s prostatou a její následnou rakovinou. Projdi si, pokud tě to zajímá, témata o krmení v sekci zdravovědy, tady to probírat víc nebudem, protože je to OT.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nehodlá se odnaučit čůrat a kakat po bytě
PříspěvekNapsal: čtv 25. lis. 2010 11:27 
Offline

Registrován: stř 24. lis. 2010 14:59
Příspěvky: 19
Bydliště: prostějov
Dobře...tak začneme zkoušet.... :lol: děkuju moc všem .... :icon_thumright:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce prestať cikať doma
PříspěvekNapsal: sob 27. lis. 2010 16:40 
Offline

Registrován: stř 24. lis. 2010 19:43
Příspěvky: 1
Bydliště: velke mezirici
dobry den,mame 8mesicni dogu a kdyz prijdu domu tak s peti dni 4krat louze,ale pres noc vydrzi klidne 12hodin.zkusil jsem uz vse,domluvu,proutek,vytahani za kozich a uz vazne nevim...poradte p.desensky nebo nekdo dekuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce prestať cikať doma
PříspěvekNapsal: sob 27. lis. 2010 17:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Tohle ale nejsou správné reakce na loužičky doma.... [-X
Zkuste si to tady vše přečíst a jistě budete o trošku moudřejší. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce prestať cikať doma
PříspěvekNapsal: sob 27. lis. 2010 17:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Ty jsi jí trestal, když jsi přišel domů a našel louži???? To pes nemůže pochopit a navíc tvoje formy trestu jsou velmi tvrdé a naprosto nevhodné. Je ve věku, kdy se může připravovat na první hárání a to fenka nevydrží tak dlouho se neveničt jako jindy. Přes noc pes spí a stejně jako člověk, chce se vyvenčit, když se probudí. Zkus přes den, kdy jsi vzhůru, vydržet takovou dobu si nedojít na WC.
Chtělo by to asi delší procházku před tím, než půjdeš do práce. Nemohl by jí někdo vyvenčit, než se vrátíš domů?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce prestať cikať doma
PříspěvekNapsal: sob 27. lis. 2010 17:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
témata k Vašemu problému třeba zde:
viewforum.php?f=29


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce prestať cikať doma
PříspěvekNapsal: sob 11. pro. 2010 09:24 
Offline

Registrován: stř 24. lis. 2010 14:59
Příspěvky: 19
Bydliště: prostějov
Já naše štěně naučila na plenku,byla jsem nadšená z toho že to už druhý den pochopil kam má jít...Protože vždy dobíhat 9.pater abych ho honem vyvedla ven je nemožné :( Teď je ale problém opačný.Chci ho už na plenky odnaučit,aby už chodil jen ven...Nejdřív jsem začala tím že jsem šla přes den častěj ven,večer šla naopak ještě později,aby vydržel.Pak jsem začala místo dvou plenek,dávat jednu a pak jsem i tu jednu uklidila....Jenže.... náš hafan když tu plenku nenajde tak se netrápí a udělá to Tam,kde plenka předtím byla... #-o a jak psala paní už na začátku diskuze....udělá to i hodinu po řádném vyvenčení.Přijde mi to že prostě tam jde jen tak,že ví že může. A ne že by to už nemohl vydržet. Jak ji na ty pleny odnaučit???A také když jdeme na návštěvu,nebo kamkoli tak nevím kde se to naučila,ale vyčůrá se na koberec (když tedy musí).Prostě jak ho cítí pod tlapkama,začne klidně čůrat ](*,) ....my koberce nemáme...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce prestať cikať doma
PříspěvekNapsal: sob 11. pro. 2010 09:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
To by mě docela zajímalo, abychom si nezadělali na stejný problém..malá se na plenku naučila chodit hned první den, má jednu v ohrádce a jednu v druhé místnosti. Pokud se vysloveně nezapomene v zápalu boje, tak jde na ni a je to fajn. Ven samozřejmě běháme, ale jsme omezení tím, že u nás absolutně není odklizený sníh, můžu ji postavit max. do rozježděných brázd od aut, navíc jak mrzne a fouká, tak dvouměsíční štěňátko se i v kabátku hned rozklepe a rozhodně nejsou podmínky na víc, než aby se honem vyčůrala a odnesla jsem ji zase zpátky. Tím pádem nevyčůrá všechno a stejně jde za dvacet minut zase na plenku. Mně osobně to nevadí, byt máme kombinaci koberec/plovka a jinam čurdit nechodí, a tahat ji po venku dvacet minut v tom mrazu x krát denně, mi nepřijde v jejím věku rozumné..je ve věku, kdy by si naopak potřebovala sednout doprostřed chodníku a čučet na svět, a na to není počasí. Radši risknu delší dobu nácviku než nachlazení..a budu doufat, že za měsíc už bude silnější, chlupatější a otužilejší.

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce prestať cikať doma
PříspěvekNapsal: sob 11. pro. 2010 13:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Motylek11 píše:
...9.pater abych ho honem vyvedla ven je nemožné :( Teď je ale problém opačný.Chci ho už na plenky odnaučit,aby už chodil jen ven...Nejdřív jsem začala tím že jsem šla přes den častěj ven,večer šla naopak ještě později,aby vydržel.Pak jsem začala místo dvou plenek,dávat jednu a pak jsem i tu jednu uklidila....Jenže.... náš hafan když tu plenku nenajde tak se netrápí a udělá to Tam,kde plenka předtím byla... #-o a jak psala paní už na začátku diskuze....udělá to i hodinu po řádném vyvenčení.Přijde mi to že prostě tam jde jen tak,že ví že může. A ne že by to už nemohl vydržet. Jak ji na ty pleny odnaučit???A také když jdeme na návštěvu,nebo kamkoli tak nevím kde se to naučila,ale vyčůrá se na koberec (když tedy musí).Prostě jak ho cítí pod tlapkama,začne klidně čůrat ](*,) ....my koberce nemáme...

Štendo tie dve minuty než zbehneš tých 9 poschodí vydrží,pokial nie je poblíž výťah.Alebo si myslíš že sa ti počúra na rukách?Ja som nosila na rukách na venčenie šteňa dogy až do 15kg.Čo je na tom? A hore možeš ísť výťahom,to už nič nehrozí,nie? Najlepšie je na plienku vobec neučiť.Nepoviem tam kde je vrh viacerých šteniat dať im do ohrádky noviny alebo tak.Ale u jedného psa... #-o Teraz mu vlastne zakazuješ čo mal predtým dovolené.Dá sa to naučiť ale musíš začať od začiatku,akoby na tú plienku nikdy nebolo zvyknuté.To sa za tú dobu čo chodilo na plienku mohlo dávno naučiť.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce prestať cikať doma
PříspěvekNapsal: ned 12. pro. 2010 08:04 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Nikdy jsem neměl problém s tím, že bych nenaučil venčit se psy venku, dokonce jsem to snadno naučil i svou vlčici, která s oblibou čůrala před prahem u dveří, přičemž se koukala, jak je venku. Letěla ven třeba i vzduchem jako každý jiný pes před ní. Každého z dospělých psů bez návyků čistotnosti jsem to také naučil. Ovšem nikdy bych si nekomplikoval život tím, že bych učil psa venčit se doma a pak po něm chtěl, aby se doma nevenčil a je naprosto lhostejné, zda na noviny, plenu nebo rohožku. Psi v tom mají pořádný zmatek, když se jim zakazuje to, co se po nich dosud vyžadovalo. Jistě že jsem zpočátku lítal s hadrem a vytíral louže, naosledy u zmíněné vlčice a nedávno jednoho dospěláka, co se neuměl doma chovat, ale vždy to bylo jen krátké období, kdy jsem jim všem snadno vysvětlil, že doma se tohle fakt nedělá. Ne, že se to nejdříve dělá a pak nedělá. Učení venčit se doma na cokoli a následný zákaz toho samého mi připadá jako určitá zrada vůči psu a také to pozbývá logiky, kdy člověk vlastně neví, co chce, když jednou chce tohle a pak pravý opak.
Dokonce i těžce nemocné nebo zraněné psy jsem kdysi nosil ven a tam je přidržoval, když nemohli sami stát, abych je netraumatizoval tím, že mají vykonat potřebu tam, kde to není vhodné, tedy v prostoru domova.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce prestať cikať doma
PříspěvekNapsal: pon 13. pro. 2010 11:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Hnid píše:
Ven samozřejmě běháme, ale jsme omezení tím, že u nás absolutně není odklizený sníh, můžu ji postavit max. do rozježděných brázd od aut, navíc jak mrzne a fouká, tak dvouměsíční štěňátko se i v kabátku hned rozklepe a rozhodně nejsou podmínky na víc, než aby se honem vyčůrala a odnesla jsem ji zase zpátky. Tím pádem nevyčůrá všechno a stejně jde za dvacet minut zase na plenku.

No já bych to s tou zimou zase tolik neřešila, máš docela otužilý plemínko :wink: Našemu miminu se to nejdřív taky nelíbilo, do hlubokýho sněhu by za žádnou cenu nešla - fůůůůj. Vyhrabala jsem jí čurací cestičku na zahradě, aby to měla jednodušší. Za týden už v něm lítala a klidně si přičapne i když má sníh po krk, a to má prosím holý bříško a srst zatím nic moc. Každý den dostane do jídla lžičku dvě jitrocelovýho sirupu a je ouplně v pohodě.
Jedinej problém, co se teď objevil, že často přičapne už doma ve chvíli, kdy řeknu že deme čurat. Musim bejt rychlá :rolleyes: ale je pravda, že většina pejsků se v náruči opravdu nepočurá.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce prestať cikať doma
PříspěvekNapsal: pon 13. pro. 2010 11:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
asi bych u ní v tomhle případě vynechala jakej koliv signál kterje by mohl bejt povel- prostě bych jí jen čapla a šla ven bez povelu- jdeme ven

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce prestať cikať doma
PříspěvekNapsal: pon 13. pro. 2010 12:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Díky Ajko, to se přesně snažím dělat. Akorát je kapánek problém s 10kg psem pod paží obléct bundu, boty, odmeknout, zamknout atd (jakmile ji položím, už to pouští)... Je fakt, že mi to začala dělat až teď kdy jsme pár dní nebyly v ŘITI, kde mi stačí otevřít dveře a vykopnout psa ven třeba v noční košili, a tím vším zamykáním a oblíkáním se nám to trošku zbytečně ritualizovalo.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce prestať cikať doma
PříspěvekNapsal: pon 13. pro. 2010 12:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
jj to je jasný no to se zpraví ej to ještě škvrně

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce prestať cikať doma
PříspěvekNapsal: pon 13. pro. 2010 12:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
U nás už je po týdnu problém v tom, že chození ven už má kvůli zimě zhnusený, ani na sluníčku ji nerozhýbám na balonek, na pískačku, nic. Když vidí, že se jde ven, tak zalehne, dělá že spí a ani ke mně nechce přijít do chodby :( a to ji samozřejmě netahám nikam chodit na hodinu. Už když jsme pro ni přijeli, tak všech 9 valilo ven řádit a ona stála u dveří a v očích nenávist :D a sápala se nám na nohy. Možná nebude zimní tvor, každopádně bych nerada, aby si chození ven znechutila úplně, to by byly akorát další tři měsíce vzpoury. Ani za oblíbenou kámoškou nemastí a s tou se jinak řežou jak kobyly..kolem baráku už to zná a umí mrcha utéct ke dveřím, takže musíme rozšířit okruh. Zdravá je, ale třepe se tam jak ratlík a stejně kulový udělá :( na druhou stranu už teď se projevuje pěkně vzpurně a vztekle v jiných věcech, neváhá se kolem sebe ohánět zubama a hulákat, když se jí něco nelíbí, tak se s ní nechci moc mazat. Když je ale vzhůru, tak mimoděk chodí čůrnout klidně co 15min, kdybych s ní pokaždý měla letět ze 7. patra, tak nedělám nic jinýho. A bojím se, aby chození ven nezačala brát jako trest, venčení má být přece radost a odměna..teď už částečně chodím do práce, takže ze stresu, vzteku i jen tak udělá za dopoledne těch louží x a jsem ráda, že je to na pleně a ne po celém koberci :/

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce prestať cikať doma
PříspěvekNapsal: pon 13. pro. 2010 13:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Hnid píše:
U nás už je po týdnu problém v tom, že chození ven už má kvůli zimě zhnusený, ani na sluníčku ji nerozhýbám na balonek, na pískačku, nic. Když vidí, že se jde ven, tak zalehne, dělá že spí a ani ke mně nechce přijít do chodby :( a to ji samozřejmě netahám nikam chodit na hodinu.(...) kolem baráku už to zná a umí mrcha utéct ke dveřím, takže musíme rozšířit okruh. Zdravá je, ale třepe se tam jak ratlík a stejně kulový udělá
Tohle jsme měli taky. Jakmile jsem si vzala boty a bundu, malá mastila do postele a tam se schovala - no udělala to jen párkrát, stejně jí to nepomohlo. Domu mi taky zkoušela zdrhat, když jsme byly někde poblíž. Tak jsem ji prostě vrazila do tašky, odešla pár set metrů a tak daleko už to nezkoušela. Teď už jde normálně z baráku za mnou kamkoliv a venku ji to baví, už se ani tolik netřepe (to až po chvíli). Držim palec, ať to zvládnete.
Pohybujete se i mmo Říčany nebo jste jen tam? Že bychom uspořádaly nějakou bitku?

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce prestať cikať doma
PříspěvekNapsal: pon 13. pro. 2010 13:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
:) pošlu SZ. Vytáhla jsem ji teď aspoň na okruh přes louku, sice ze 3/4 na ruce, ale aspoň čučí, doma už je darebná a mě to taky nebaví se pořád válet po koberci. Samozřejmě po příchodu domů úlevná mééééga louže. Aspoň na pleně :)))

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce prestať cikať doma
PříspěvekNapsal: úte 14. pro. 2010 12:01 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Zito, mam ted doma taky stene a když jsem sama doma a nema ho kdo pohlidat nez se oblecu, tak si proste s nim hraju nohama, nenechám ho v klidu stat, porad ho postuchuju a kopu micek a podobne.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Už po sté-čůrání doma.
PříspěvekNapsal: pát 17. pro. 2010 09:10 
Offline

Registrován: pon 09. lis. 2009 08:11
Příspěvky: 1
Bydliště: Palkovice
Mám dva psy. Mám je v baráku,i když máme kotec,boudu a velikou zahradu,mám je oba doma.
Malou jorkšírku,která má 6 let a retrívra,který má 1 a 1/4 roku. Jorkšírku jsem dostala před necelými dvěmi léty,tedy jako dospělou. Byl to zanedbaný pes,který o pravidelném venčení nevěděl nic,protože ji předchozí majitel měl celý jeho život zavřenou někde v garáži.postupem času se to ale naučila a stávalo se zřídka,že se vykálila doma.
Jenže-pak jsem pořídila ještě štěně retrívra,který původně měl být na zahradě. Retrívr se neučil venčit venku skoro sám...nic moc mě to fakt nestálo,byl šíleně šikovný a pořád je,je vidět,že je to opravdu inteligentní zvíře.
Je to pár týdnů zpátky,co oba začali dělat po baráku. Malá čůrá a kadí,velkej očůrává kde co.Nikdy to nedělal,celý rok jsem nemusela řešit tento problém a teď už ty psy někdy nemůžu ani vidět.
Jo a asi v 95% to dělají,když odejdu z domu. Chodila jsem do práce a byli hodní a teď,když jsem doma,nemůžu se od nich ani hnout...když někam musím,celou dobu myslím na ty dva,co všechno budu mít zase zechcané. Manžel ted položil novou podlahu do celého baráku za hromadu peněz a ted,když vidí ty kaluže a občůraný nábytek a všechno,je nepříčetný a furt vyhrožuje,že je budu muset dát pryč.
Už jsem vyhodila všechny koberce,nicméně ten smrad z moče je cítit už opravdu dost. V noci nečůrá a nekadí ani jeden,ale hlavně,když se hnu z baráku.
Já vím....separační úzkost,ale co s tím,když jsou ještě obzvláště dva? Jsem už z toho na mrtvici.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Znovu a znovu čurání v bytě
PříspěvekNapsal: ned 19. pro. 2010 18:35 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jedná se o nečistotnost v důsledku nesamostatnosti. Na téma nesamostatnost a ničení a destruktivní chování, což je hodně provázané, je tu popsán dostatek materálu, kde najdete řešení.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: večerní kakání doma
PříspěvekNapsal: ned 26. pro. 2010 10:37 
Offline

Registrován: sob 25. pro. 2010 11:57
Příspěvky: 1
Bydliště: Rokycany
Dobrý den,máme problém se 4měsíční fenkou staforda.Přinesli jsme jí domů v necelých 3 měsících.Má svoje místečko v chodbě v baráku.Kakání a čůrání bylo v pohodě potřebu udělala doma přes noc jen dva dny,pak už vydržela až na ráno.Ted od tý doby co je brzo tma a zima tak se nechce večer vykadit venku a ráno je tam nakakáno třeba i dvakrát.Ted nedávno jsme jí vyvenčily asi v 11hod večer a během 20minut byl kopec v chodbě,venku se jen vyčůrala i když je tam jak dlouho i když tam jdeme s ní.Přes den běhá venku úplně normálně,ale jak má jít ven večer po té deváté hodině tak ani nechce doslova leze a chodí jak na hřebíkách a to jí musíme vyhnat,aby vůbec šla.Není to tedy každý den,ale nechápu tu.Nažrat dostává 4krát deně a naposledy v 6 večer.Děkuji za rady a názory


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nehodlá se odnaučit čůrat a kakat po bytě
PříspěvekNapsal: pon 27. pro. 2010 19:46 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Citace:
Není to tedy každý den

Co ohňostroj, petardy? Vy je slyšet nemusíte. Chce to psisko rozehrát, rozlítat a pak dát klidnou procházku, aby se vyvenčila.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Znovu a znovu čurání v bytě
PříspěvekNapsal: stř 05. led. 2011 22:49 
Offline

Registrován: pát 31. pro. 2010 10:56
Příspěvky: 6
Bydliště: Mělník
Dobrý den, ať čtu jak chci, tak sem se nedozvěděla o mém problému. všude se píše, že buď jsou v rodině děti a nebo nastala nějaká změna. u mě děti ani změna nenastala. mám 3 roky jorkšíra, který je naučený, že může chodit dělat svou potřebu na psí plýnu před toaletu byl tak naučen od štěněte. Před půl rokem začal očůrávat skřínku v kuchyni. Chodí často ven, nejdříve to dělal, když nikdo nebyl doma a teď když je s ním někdo doma, tak to dělá taky. Když už ukážu na to místo, tak začne vrčet, jelikož ví zaco bude potřestán.Má to nějaké vysvětlení?? Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 346 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!