Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 23:38
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Než podáte inzerát...
PříspěvekNapsal: úte 07. zář. 2010 03:32 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Citace:
Tak tu máme zase jednu nalezenou březí fenku..............

Asi před měsícem kamarádka jela domu a málem přejela fenku. Když se to opakovalo druhý i třetí den, naštvaně vylezla a šla hledat majitele psíka, že mu to pořádně osolí. Místo toho se dozvěděla že psík se tu toulá už asi tři týdny. Tak tedy fenku odchytla s pomocí lidí, kteří jí aspoň sypou granule jednou za tři dny když přijedou skontrolovat stavbu. Fenka byla vyhublá a velice nedůvěřivá. U veterináře zjistily že jí je kolem jednoho roku a bude brzo rodit. Rozhodla se tedy že jí nechá u sebe v klidu porodit. Minulý týden feňule porodila sedm krásných štěňátek...............

Takže hledáme nové páníky pro štěnda a také pro jejich maminu. Fenka by asi měla jít k trpělivému člověku, jelikož je ještě trochu nedůvěřivá i když za ty tři týdny s kamarádkou udělala veliké pokroky. Když jsem byla fotit štěnda tak se nechala pohladit a i piškot si vzala. Nejlépe k jinému psíkovi, je jí líp ve smečce a také jí dodává odvahu.
Má super přivolání i od zajíce na vodítku moc nechce, bojí se ho, ale taky si zvykne. Se psy, fenkami a ostatními zvířaty absolutně nekonfliktní, spíše submisivní.

Kdyby někdo měl zájem prosím volejte buď mě na 603279125 nebo přímo holčině, která je má doma na 605870293.

Fotky jsou tu........
http://brendabenji.rajce.idnes.cz/Stenda/#


Nějak nechápu, proč se nechalo všech 7 štěňat. To už všude došla štěňata kříženců? Stačí si projít internet s nabídkami v inzerátech a použít rozum, pak teprve city.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěnda i s maminou hledají domov
PříspěvekNapsal: úte 07. zář. 2010 07:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 17. bře. 2008 16:03
Příspěvky: 30
Bydliště: Praha
Když se narodily tak už je prostě zabít nemohly no.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěnda i s maminou hledají domov
PříspěvekNapsal: úte 07. zář. 2010 16:41 
Offline

Registrován: ned 07. čer. 2009 18:56
Příspěvky: 347
Bydliště: letovice
Neobhajuj se, to není potřeba. Přečti si téma s názvem kříženci věnované tomu, že psi s PP mají prý mnohem větší práva (i na život) než kříženci a pak to třeba "nepochopíš" jako já s přítelkyní a nebo taky pochopíš. Tady by tě někteří za křížence kamenovali i kdyby to bylo nedostatkové zboží.
Já zase nějak nechápu, proč by se měla štěnda zabíjet.

Nebylo by pro tu fenku lepší, kdyby zůstala tam kde je (pokud si vytvořili se slečnou dobrou vzájemnou vazbu, což asi ano)?
My si před čtvrt rokem brali původně do dočasné péče fenku ze Slovenska inzerovanou zde a nakonec jsme si ji nechali, protože jsme si vytvořili perfektní vztah (i to odvolání od zvěře máme) a přišlo nám pro psa lepší, aby zůstal, než aby šel zase někam o dům dál. Sice jsme se museli trošku přizpůsobit a uskromnit (staráme se teď celkem o čtyři psy), ale to k tomu patří.
Pesanům přejeme hodně štěstí na páníčky.

_________________
Hodnotím podle toho, co dokázali, smekám před nimi. Hodnotím podle toho, co nedokázali, plivu na ně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěnda i s maminou hledají domov
PříspěvekNapsal: úte 07. zář. 2010 19:49 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Nejsem zastáncem privilegování papíráků proti křížencům, jsem proti množitelství, ať už jde o křížence, tak i papíráky. To je rozdíl. Máš představu, kolik dospělých psů, kteří ani nemají vážný problém je denně utraceno jenom proto, že o ně není zájem, nikdo je nechce a lidé je nemají komu dát? A proč není zájem? ...protože je přesycený trh se psy právě díky množitelům a všem, kteří mají problém s pečovatelským komplexem. A věř, že bude hůř. Na to se starám o psy už moc dlouho, abych viděl i do toho, do čeho ty nevidíš. Prohlídnul sis někdy inzertní nabídky psů a nabídky útulků? Sleduj je alespoň měsíc, možná procitneš. Denně odmítám jednoho až tři psy, se kterými míří na veterinu kvůli utracení. Už chápeš můj postoj k této problematice? Jestli ne, začnu ti tu klidně vypisovat každého takového psa, kvůli kterému mi volají a věř, že ani nechci vědět, jak nakonec dopadl, přesto se to ke mně nezřídka dostane. Už mi není dvacet, zažil jsem časy, kdy nebyl k sehnání ani bezpapírový německý ovčák...

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěnda i s maminou hledají domov
PříspěvekNapsal: úte 07. zář. 2010 20:15 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Cyprian nie je to o právach psov, ale o postojoch ľudí, ktorí nie sú schopní vidieť celok, ale len svoju časť. Je to o tom, ako na to celé psi nakoniec doplácajú.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěnda i s maminou hledají domov
PříspěvekNapsal: stř 08. zář. 2010 00:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. říj. 2009 20:32
Příspěvky: 673
Bydliště: Vršovice / N. Sedlo
Je to asi o tom, že pokud někdo má tu možnost a chce pomoct...
To, že tu u nás nejsou podmínky a žádná citelná omezení, akorát nahrává nezodpovědným lidem a proto to takto dopadá. Nevidím nic špatného na tom, že slečna chtěla opuštěné fence i s malými pomoct.

_________________
Každý je tu proto, aby se něčemu naučil...
S přáním pěkných dní, Soňa, Jíra a kočičáci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěnda i s maminou hledají domov
PříspěvekNapsal: stř 08. zář. 2010 06:34 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pomoci fence z ulice je v pořádku, také bych ji v tom nenechal. Ovšem tady hovoříme o tom, že paní nebo slečna nechala podvyživené březí ročce, tedy fence nakryté v prvním hárání narodit štěňata a nechala je všechny, přestože fenka neměla pořádný fyzický základ pro odchov. Když si přečteš první příspěvek znovu, je tam zmínka, že se fenka toulala tři týdny. To znamená, že byla v době nálezu někde v půlce březosti, kdy je ještě možno fenku stabilizovat a nechat vykastrovat i se zárodky, čímž by se vyřešil její problém definitivně. V toleranci je ještě nechat štěňata narodit a nechat jedno. Nebo si myslíš, že když má štěně štěňata, že je to v pořádku? Já si to nemyslím, protože odchov při krytí na prvním nebo druhém hárání zastaví dospívání a celkový vývoj fenky, jelikož se musí rozdat mezi její potomky. Jsi skutečně na straně psů, nebo se ti jen ekluje utrácení narozených štěňátek za každou cenu i za cenu, že odchov vrhu podtrhne nejen štěňata, ale především mámu?

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěnda i s maminou hledají domov
PříspěvekNapsal: stř 08. zář. 2010 07:41 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
cyprian píše:
Přečti si téma s názvem kříženci věnované tomu, že psi s PP mají prý mnohem větší práva (i na život) než kříženci a pak to třeba


Nemyslím, že by to tady nebylo už hodněkrát řečeno a to dost srozumitelně a že nikdo tady nepřemýšlí tak, jak jsi to celé zjednodušil ty. Představ si, že jsem byla postavená před "hotovou věc" - buď si tu kříženku vemeš ty ( jako já ) nebo jde na injekci. Přestože jsem měla úpa jiné plány ( chtěla jsem ještě pomoci jednomu dogoušoj z útulku s papíry :wink: ), musela jsem se rychle rozhodnout.
Nesnáším množitelé psů - fakt. :dozdi:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěnda i s maminou hledají domov
PříspěvekNapsal: stř 08. zář. 2010 09:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
existuje krásná zásada vždy se jako první hledí na kvalitu života matky ne potomků. vždy se zachranuje matka. v tomto případě ,,zachránili,, matku i štěnata ale za jakou cenu? všichni budou mít dost pravděpodobně v dospělosti zdravotní problémy spojené se špatným vstupem do života

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěnda i s maminou hledají domov
PříspěvekNapsal: stř 08. zář. 2010 11:22 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Benji píše:
Takže díky že jste mi pomohli a zazdily inzerci spekulacemi :cry:



to ale nejsou spekulace, nýbrž tvrdá realita a je potřeba pořád dokola připomínat, že množení psů je špatně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěnda i s maminou hledají domov
PříspěvekNapsal: stř 08. zář. 2010 11:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 17. bře. 2008 16:03
Příspěvky: 30
Bydliště: Praha
Dorotka
Ty máš jako pocit dle znění inzerátu, že ji záměrně množí........no to snad nemyslíš važně?!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěnda i s maminou hledají domov
PříspěvekNapsal: stř 08. zář. 2010 11:33 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Benji píše:
Dorotka
Ty máš jako pocit dle znění inzerátu, že ji záměrně množí........no to snad nemyslíš važně?!



Moje pocity nejsou podstatné v tomhle případě a co bude se štěňaty se ani ptát nemusím. Ten scenář je už hodně obehraný, bohužel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěnda i s maminou hledají domov
PříspěvekNapsal: stř 08. zář. 2010 11:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Benji píše:
Dorotka
Ty máš jako pocit dle znění inzerátu, že ji záměrně množí........no to snad nemyslíš važně?!


Podle znění inzerátu mám pocit, že někdo chtěl pomoct chudince mladé fence, která byla březí už když jí našel. Všechno v pohodě a je to fajn, že se někdo snažil. Jen prostě záměrně nechal takové dorostence všechna štěňata, což většina z lidí tady na poradně považuje za chybu. Proč mají tento názor, tady už bylo vysvětlené mockrát. Fenka bude rozdávat do krmení potomků a bude mít následně problém sama se sebou. Je otázka, jeslti všechna štěňátka budou nakrmena dostatečně a nebudou mít také zdravotní problémy. Navíc - pejsků je na světě hodně a nikdo těm štěníkům nezaručí, že neskončí špatně. Tohle se tady lidi snaží psát. Nic o větším nebo menším právu na život nebo takových věcech, ale jen o zodpovědnosti a selském rozumu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěnda i s maminou hledají domov
PříspěvekNapsal: stř 08. zář. 2010 13:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Citace:
Z takovýhlech vašich názorů se brzy stanu hodně velkou propagátorkou kastrace.


Čekala bych, že se řídíš jinými důvody, ale je to jen na tobě.

Ta paní si nechá všechny ty psy? Jestli ví, co jí čeká a do čeho jde, je dobrá. Já jen aby se tady za rok neřešilo, kdo si vezme štěníky, protože se tohle množství psů jaksi neuhlídalo.... nebo aby je pak nerozdávala dospělé, až zjistí, co to všechno obnáší. Před lety si jedna paní z okolí také nechala nalezenou čubičku a její štěníky, co se narodily. Po roce měla už tři čubičky, všechny nakryté synem nebo bratrem, za další rok už to bylo neúnosné...., už má zase jenom jednu čubičku. Nechtěj vědět, co se stalo s těmi ostatními a jak vypadala jejich novorozená štěňata. Už jenom pro tuhle vzpomínku si myslím, že nechat dva štěníky by bylo lepší. Doufám, že ty štěníci dopadnou dobře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěnda i s maminou hledají domov
PříspěvekNapsal: stř 08. zář. 2010 13:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
tak jen pro info že sem si něčím taky prošla měli sme doma psa a čubu neuhlídali nakrytí zjistili 14dní před poriodem- pozdě na cokoliv, tenkrát 4letý čubě nechali 7 štěnat nechtěj vědět kolik jich bylo dohrinady a to jen kvuli tomu co páíšeš- nebylo to srdce dát pryč všechny- jedno zvířátko nám zbylo prostě nebyl zájem aby se toti neopakovalo nechali jsme obě čubinky vykastrovat. mimochodem štěbnat zustalo tolik jen kvuli našim já celou dobu lobovala za max 2 a bejt u toho sama 2 by zustali

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěnda i s maminou hledají domov
PříspěvekNapsal: stř 08. zář. 2010 13:48 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Citace:
Nenapadlo tě, že ty lidi vůbec nemuselo napadnout, že by se měli štěňat "zbavit" ?

Tohle mělo napadnout veterináře, bohužel. Teď už se s tím nic dělat nedá. Fenka zachráněna, štěnda žijou a snad budou bez větších zdravotních potíží (i matka). Běžného člověka tohle nenapdane, ten chce jen pomoc a v dnešní době u nás není normální uvažovat o utracení - zvlášť mládať, když jsou tak roztomiloučký. Ale není se co divit, když se při životě udržují vyloženě trpící psi... Já jen doufám, že to nepřeroste do stejné míry jako v Americe, kdy se utrácejí zdraví krásní psi jenom proto, že se oženou po umělé ruce která jim hrabe do prvního žrádla po několka dnech/týdnech. Ale zase se zachraňují chudáci týraní psi, ketrým by bylo rozhodně líp, kdyby dostali poslední injekci....

Ajka to napsala dobře, vždycky šlo a mělo by jít o záchranu a zdraví matyk, až následně mláďat. Když je jasné, že matka nepřežije, je otázka, zda vychovávat a odchovat mláďe jiného živočišného druhu - to mládě bude mít vždy blíž k člověku a když bude muset být ve společnosti svého druhu, bude víceméně trpět - díky neporozuměním si s nimi. To jsem zažila a to zvíře neví "čí je" a je to na něm vidět...

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěnda i s maminou hledají domov
PříspěvekNapsal: stř 08. zář. 2010 14:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
zuzko mylsím že te d se mílíš- například já taky nepropaguju narození štěnat v utulku naopak to považuju za chybu a selhání pracovníků něco jinýho je nalezení fenky již se štěnaty nebo štěnat samotných

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěnda i s maminou hledají domov
PříspěvekNapsal: stř 08. zář. 2010 14:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Zuzko, je pravděpodobné, že pracovníci útulku by nechali možná jedno štěně. Tu slečnu neodsuzuje nikdo, jen tu lidi podotkli, že racionální řešení by bylo jiné a s velkou pravděpodobností by bylo šetrnější k čubině, i když tvrdé vůči některým štěníkům. Možná tu rovnici vyřešíš, když si do ní doplnít to, co tady na poradně padlo už mockrát - totiž neplnit mermo mocí ty útulky, hlídat čubiny, hlídat psy, nemnožit voříšky a psy bez PP a zodpovědně chovat i psy s PP. To ostatní tady pár lidí přetočilo do emocí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěnda i s maminou hledají domov
PříspěvekNapsal: stř 08. zář. 2010 15:03 
Offline

Registrován: sob 30. led. 2010 21:02
Příspěvky: 130
Bydliště: Ostrava
Essi píše:
Možná tu rovnici vyřešíš, když si do ní doplnít to, co tady na poradně padlo už mockrát - totiž neplnit mermo mocí ty útulky, hlídat čubiny, hlídat psy, nemnožit voříšky a psy bez PP a zodpovědně chovat i psy s PP. To ostatní tady pár lidí přetočilo do emocí.


Ano s tímhle souhlasím!
Jen mi prostě přišlo dost líto, co tu někteří napsali, protože to bylo zbytečně přehnané a ne zrovna na místě, protože slečna se fenky ujala neuhlídal ji někdo jiný! A to jaký byl důvod toho, proč se štěňata nenechala zabít nikdo neví, tak proč hned tak škaredé reakce od některých!
Já osobně bych to řešila, dokud by to řešit šlo (myslím kastrace a podobné přerušení, samozřejmě hlavně s ohledem na fenku), ale kdyby bylo už na všechno pozdě a štěňata by se musela narodit, tak bych nedokázala udělat nic jiného, než za každou cenu pomoct všem přežít....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěnda i s maminou hledají domov
PříspěvekNapsal: stř 08. zář. 2010 15:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Mezi námi, kteří máme dostatek informací, je většina těch, kteří ví, jak se mají v takové situaci zachovat. Já to třeba taky vím, ale když si představím, že asistuju u porodu několika mrňousků, jen těžko bych sbírala sílu k tomu, abych dala všechny kromě jednoho utratit. Taková trošku "Sofyina volba". V tomhle o sobě dost pochybuju. A naprosto rozumím tomu, že to prostě leckdo nedokáže.
Další věc je, že mnohým lidem ty korektní informace schází. Ve škole se to neučí, parková univerzita je jeden blábol na druhý. A většině lidí, kteří chovají ke zvířatům náklonost, schází profesionální odstup např. veterinářů, kteří by případnou volbu měli zvládnout bez emocí a bez špatného svědomí, že se dopouštějí zločinu. Pochopitelně. Úcta k životu pro ně znamená úctu ke KAŽDÉMU životu, tedy i k tomu, který není moc kvalitní.
Ano, jsme zdeformovaní. Máme naučeno, že máme pomáhat slabým a nemocným, ne že je máme zabíjet pro dobro těch ostatních, zdravých a silných.Co funguje v přírodě a co je správné pro zachování druhu, to neumíme, nám je přednější jedinec.
Tak prosím, dělejme osvětu, vysvětlujme, raďme,ale když už se stane, že je na světě mladičká fenka a její štěňata, která někdo prostě nedokázal zabít, zkusme to těm, kteří se starali, neznepříjemňovat do té míry, že se příště buď na jakoukoli pomoc vykašlou, nebo ji budou dál dělat špatně, protože od těch "prudičů" si prostě poradit nenechají.A zkusme prosím nechat inzerci inzercí, diskuse na toto téma je přece jinde.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěnda i s maminou hledají domov
PříspěvekNapsal: stř 08. zář. 2010 16:31 
Offline

Registrován: sob 24. led. 2009 11:55
Příspěvky: 109
Bydliště: České Budějovice
Já bych měla jenom věcný dotaz, trošku mimo téma, ale snad mi to prominete. Je tahle selekce čerstvě narozených zdravých štěňat legální? Protože nevím, o co by se to dalo opřít - vzhledem k tomu, že zákon přesně udává důvody k utracení zvířete. Díky za odpověď!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěnda i s maminou hledají domov
PříspěvekNapsal: stř 08. zář. 2010 16:42 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ano, ihned po porodu (nebo snad do dvou hodin, přesně si to nepamatuju) je legální je utratit - veterinář, ne utopit a podobně. Pak už ne.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěnda i s maminou hledají domov
PříspěvekNapsal: stř 08. zář. 2010 17:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Je dobre si taky uvedomit co je mensi zlo.utratit slepa cerstve narozena mladata,anebo naprosto zdraveho dospeleho psa,ktery ma tu smulu ze ho nikdo nechce anebo"zlobi" a lidi ho nezvladaji.2.pripad legalni urcite neni a bezne se tak deje.bylo by krasne zit ve svete,kde neni nikomu ublizovano,nejen zviratum,ale realita je jina.bohuzel.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěnda i s maminou hledají domov
PříspěvekNapsal: čtv 09. zář. 2010 07:12 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Zuzka M píše:
Tak prosím, dělejme osvětu, vysvětlujme, raďme,ale když už se stane, že je na světě mladičká fenka a její štěňata, která někdo prostě nedokázal zabít, zkusme to těm, kteří se starali, neznepříjemňovat do té míry, že se příště buď na jakoukoli pomoc vykašlou, nebo ji budou dál dělat špatně, protože od těch "prudičů" si prostě poradit nenechají.


Napsalas to hezky ( ostatně jako většinu svých příspěvků ), ale...
Nehledej spravedlnost tam, kde se nevyskytuje. Ono pomáhat se musí umět a někdy je lepší nechat ležet. Pak si taky myslím, že kdyby jeden člověk v podobné situaci si to tady přečetl a rozhodl se správně, tak měla debata smysl.
Možná ti připadám teď dost nelístostná, ale opak je pravdou - až moc si beru k srdci ty bezprizorní psy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěnda i s maminou hledají domov
PříspěvekNapsal: čtv 09. zář. 2010 07:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Dorotka píše:
...Ono pomáhat se musí umět a někdy je lepší nechat ležet...

Vím, moc dobře. Ale žádnej učenej z nebe nespadl. Šlo mi v podstatě o to, že přístup, kterého se tady dočkají ti, co udělají nějakou chybu, není zrovna ideální k tomu, aby byli ochotni to příště udělat líp. Toť vše.
Stalo se, odestát se nemůže. Těm štěňatům už je týden a teď už ani není legální je uspat a dělalo by se to ještě hůř, než s novorozenci. Proč nikdo neporadil, jak to udělat, aby to fenka odskákala co nejmíň? Že mají dokrmovat náhradním mlíkem a odstavit pokud možno co nejdřív, aby se máma zcela nevyčerpala a přitom aby měli štěníci, co potřebují. (Někde se tu náhradní krmení zmínilo, ale jen v souvislosti s chybějící fenou, ne když je, ale není dost silná.) Zkušení chovatelé (kterých tu není málo) by určitě uměli poradit ještě další fígle, třeba čím krmit fenku, jestli jí nedopřát nějaké doplňky do žrádla, jestli nesehnat kojnou atd... To tu ale nikdo neřeší. Jasně, že je fajn sdělit, co se udělat mělo. Ale jako všechno, i tohle se dá napsat tak, aby to nemělo kontraproduktivní efekt, aby se dotyčnej nezašprajcoval.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěnda i s maminou hledají domov
PříspěvekNapsal: čtv 09. zář. 2010 09:03 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Zuzka M radiť v tomto prípade nie je bez informácií až také jednoduché, ono totiž to, že fenka je mladá, neznamená, že automaticky bude mať málo mlieka. Môže ho byť totiž dosť, ale na jej úkor a odstaviť šteňatá, ak sú v kontakte s fenkou a zastaviť laktáciu, ak organizmus matky signalizuje niečo iné a podľa toho sa aj správa, nie je až taká brnkačka. Je to iné, ak matka stratí, alebo má slabé mlieko, ak to tak nie je, starostlivosť o šteňatá laktáciu udržuje a podporuje a oddelenie šteniat od matky má tiež svoje úskalia.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěnda i s maminou hledají domov
PříspěvekNapsal: čtv 09. zář. 2010 09:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Opravte mě někdo, jestli se mýlím. Dokud zdravá žena krmí své dítě pouze mateřským mlékem, je ho dost, je ho právě tolik, kolik dítě potřebuje. V okamžiku, kdy dítě začne přikrmovat, se jeho tvorba sníží na množství, které odpovídá rozdílu potřeb dítěte a toho příkrmu. Lze tedy třeba v případě zdravotních potíží matky takto uměle snížit tvorbu mléka, aby nebyl její organismus příliš vyčerpáván. Nelze to samé použít i u psů? Pokud by se štěňatům přidávalo krmení náhradní, nesály by tolik od matky a tvorba mléka by přece nutně musela klesnout, aniž by bylo nutné štěňata od fenky oddělit.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěnda i s maminou hledají domov
PříspěvekNapsal: čtv 09. zář. 2010 10:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
určitě by to mohlo fungovat je otázka- kolik štěndum je atd atd. ono dokrmovat z flašky 5 štěnat je poměrně časově náročný

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěnda i s maminou hledají domov
PříspěvekNapsal: čtv 09. zář. 2010 10:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. říj. 2009 20:32
Příspěvky: 673
Bydliště: Vršovice / N. Sedlo
Desenský píše:
Nebo si myslíš, že když má štěně štěňata, že je to v pořádku? Já si to nemyslím, protože odchov při krytí na prvním nebo druhém hárání zastaví dospívání a celkový vývoj fenky, jelikož se musí rozdat mezi její potomky.


Já si to také nemyslím, ale šlo spíše o to, že nebyla vina slečny, že fena byla těhotná a přiznejme si, spousta lidí neví, že se plod a nenarozené zvíře může odstranit, vztáhnu to na sebe, když mi to veterinář u toulavé kočky nenavrhne nebo dokonce odmítne, tak je to pak těžké. Sestřenici, která se ptala na utrácení jednoznačně řekl, že zvíře i již narozené, které není vážně nemocné určitě utrácet nebude.

Citace:
Jsi skutečně na straně psů, nebo se ti jen ekluje utrácení narozených štěňátek za každou cenu i za cenu, že odchov vrhu podtrhne nejen štěňata, ale především mámu?



Jsem, mně se ekluje chování lidí, kteří ať úmyslně nebo neúmyslně špatnou péčí či množitelstvím tyto nepříznivé situace způsobují. Je to prostě celé o tom, kdyby se přijala omezení, příkazy, sankce atd. ze strany státu, tak se to až tak dít nebude a osvěta by v těchto věcech také zajisté neuškodila. Osobně se mi ekluje utracení zvířat, protože co si budeme povídat, štěněti se v drtivé většině podaří najít nový domov, to samé čistokrevným psům ať s PP či bez, třeba proto, jsme si konkrétně my, oba psy co jsme měli vzali z útulku i přes to, že to nebyla štěňata.

_________________
Každý je tu proto, aby se něčemu naučil...
S přáním pěkných dní, Soňa, Jíra a kočičáci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěnda i s maminou hledají domov
PříspěvekNapsal: čtv 09. zář. 2010 10:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
no mě se víc ekluje než utrácení- zachranování za každou cenu léčení vážě nemocných psů atd v utulcích podotýkám doma at si každej dělá co chce

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěnda i s maminou hledají domov
PříspěvekNapsal: čtv 09. zář. 2010 10:20 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Zuzka M je to tak, ako píšeš, ale je iné, ak tento proces prebieha prirodzene a je iné, ak sa do neho umelo zasahuje. Komplikáciou, pre príklad len jednou, môže byť zápal mliečnej žľazy kvôli tomu, že šteňatá sa už prikrmujú a matka je zároveň kŕmená výživnou potravou udržujúcou laktáciu. Veľmi to zjednodušujem, tých okolností je tam viac a nikto nevie, koľko citu, času a skúseností má a ako vie situáciu vyhodnotiť človek, ktorý na situáciu dohliada. K tomu každé zo šteniat môže mať iný stav a tým pádom iné potreby. To bolo len pre vysvetlenie toho, prečo tu nepadla rada. Nie, že by sa to nedalo, ale situáciu treba vyhodnocovať v aktuálnom čase.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěnda i s maminou hledají domov
PříspěvekNapsal: čtv 09. zář. 2010 10:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
No tak snížení krmné dávky nebo její ochuzení při snaze o snížení laktace považuji za samozřejmost. Doufám, že ne naivně.
Mastitida opravdu není nic příjemného a v takovém případě je pak naopak žádoucí, aby mláďata vyprazdňovala mléčné žlázy co nejvíc a až do dna, takže by se opatření minula účinkem.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěnda i s maminou hledají domov
PříspěvekNapsal: stř 15. zář. 2010 05:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Březích i nebřezích fenek je na ulici pořád hodně. A člověk, který příjme dobrovolně odpovědnost za fenku a za štěníky je určitě natolik při sobě, že si z té diskuse vezme informace a bude v pohodě. Protože kdyby se lidi měli řídit tím, kdo se do nich "opírá", nikam by nedošli.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěnda i s maminou hledají domov
PříspěvekNapsal: čtv 16. zář. 2010 10:34 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 07:53
Příspěvky: 631
Jedna linka je pomoc té konkrétní feně- a tady souhlasím s Essi- když už fenka i štěňata jsou, tak jim pomoci a nelicitovat, "co by, kdyby". Druhá linka je "učení" o tom, co s dobrým úmyslem míněná a na první pohled spárvná pomoc může mít za rizika. A tu považuju taky za hodně důležitou. Někdy prostě může být dobře míněná pomoc " páchání dobra za každou cenu". Mimochodem pro mě osobně jsou zdravotní rizika spojená s porodem a následnou péčí o štěňata,pro fenku, která je sama vlastně skoro štěně dost závažný důvod. Chápu, že to nenapadlo zachránkyni feny, ale dost se divím, že tuto možnost nenabídl veterinář, kterému by to dle mého dojít rozhodně mělo. Bohužel ne vždycky můžeme pomoci všemu a všem, občas je prostě potřeba udělat racionální rozhodnutí a vztí zodpovědnost, i když je to daleko těžší.

_________________
http://www.holandskyovcakvnouzi.wbs.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěnda i s maminou hledají domov
PříspěvekNapsal: pát 17. zář. 2010 12:13 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Gerda píše:
tohle mě napadlo taky, musím říct.


Řeknu svůj názor - na tohle se dívám v globále a ne z pozice jednoho tohohle vrhu.
Za současné situace na trhu se psy - když necháš všechna štěňata - tak vytváříš podmínky pro množení geometrickou řadou - každé štěně nebo jen polovina bude mít zase sedum štěňat atd. - prostě neudržitelný stav. A i kdyby neměli štěňata ( kastrace ), tak stejně spousta opuštěných psů přijde o šanci. Jak píše Hyena, někdy člověk musí udělat zdánlivě absurdní věc, aby pomohl - přizpůsobit se situaci.
A když domyslíš speciálně tenhle případ, vím, že je to jiné, než když někdo záměrně množí, ale mění se něco pro ty psy?
Dospělého psa zabít, protože ho člověk zprasil, no nevím...Ale nakonec se to děje vcelku běžně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěnda i s maminou hledají domov
PříspěvekNapsal: pát 17. zář. 2010 12:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Dorotka píše:
Řeknu svůj názor - když necháš všechna štěňata - tak vytváříš podmínky pro množení geometrickou řadou

Stenata muze delat i dospely pes v/po prevychove. Treba i nechtenou nahodou.
Dorotka píše:
Dospělého psa zabít, protože ho člověk zprasil, no nevím...Ale nakonec se to děje vcelku běžně.


Kdyz ono je to i zabiti stenat, pac clovek neco zprasil...
Ale ono je to ve vysledku jedno. Zabijes psa, z jakychkoliv duvodu. A podle mne se neda vsechno radikalne hned odsoudit.
Btw. osobne jsem taky nechala 9mes. fenu vykastrovat i se stenatama. A beru za to plnou odpovednost a stojim si za tim. Fenu jsme ve spatnem stavu nasli na ulici, prohnali RTG, ATB, analgetika - spousta osklivosti. A pozdeji zjistili, ze byla v prvni tretine gravidity - stenata nejcitlivejsi. Porod by pravdepodobne neprezila. Dala jsem prednost fene pred pravdepodobne degenerovanyma stenatama. (i kdyz jsem ten tyden rozhodovani byla z toho na prasky. Takze chapu lidi, co na to nemaji)
A nenechala jsem zabit dospeleho psa, ale zvladla jeho prevychovu.
Ovsem, vse je hodne relativni. Je mi smutno za kazdeho mrtveho psa, ale nevidim rozdil, mezi utracenym agresorem a utracenym stenetem. Porad za to muze clovek. To ze nekdy musis volit (treba mezi roztomilouckyma stenatama a fenou, nebo zivotem problemoveho psa a neproblemoveho) je soucasti zivota. A volbu musi provadet kazdy sam za sebe a pak nest za ni zodpovednost.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěnda i s maminou hledají domov
PříspěvekNapsal: pát 17. zář. 2010 13:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Dorotka píše:
Dospělého psa zabít, protože ho člověk zprasil, no nevím...Ale nakonec se to děje vcelku běžně.

Bohužel se toho na psech děje hnusnýho mnoho a mnoho, pro mě osobně je nejpřijatelnější cestou neprodukovat dlouhou dobu vůbec žádné psy, jak toho dosáhnout absolutně netušim, jen kudy chodim, tudy všem štěňátka rozmlouvám a pořízení psa taky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěnda i s maminou hledají domov
PříspěvekNapsal: pát 17. zář. 2010 13:20 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Gerda píše:
Dorotka píše:
Dospělého psa zabít, protože ho člověk zprasil, no nevím...Ale nakonec se to děje vcelku běžně.

Bohužel se toho na psech děje hnusnýho mnoho a mnoho, pro mě osobně je nejpřijatelnější cestou neprodukovat dlouhou dobu vůbec žádné psy, jak toho dosáhnout absolutně netušim, jen kudy chodim, tudy všem štěňátka rozmlouvám a pořízení psa taky.


Dělám to taky a tady ta debata pro mě znamenala, že kdyby si to třá někdo přečet, kdo se připravuje množit, tak aby si to rozmyslel. Vím, že to bylo nespravedlivé vůči zadavatelce, ale to je pro mě, až na druhém místě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěnda i s maminou hledají domov
PříspěvekNapsal: sob 18. zář. 2010 18:51 
Offline

Registrován: sob 12. pro. 2009 09:41
Příspěvky: 37
Bydliště: doma
Gerda píše:
JanaV píše:
Podle mě začla být ta debata zbytečná od chvíle kdy se začlo o utrácení zdravých štěnat. Tady se dělá první poslední kvůli "zp.r...." psům (neříkám, že je to jejich vina), jejichž náprava a návrat do normálního života není někdy možný na 100%, ale doporučí se utracení bezbranných nevinných štěnat, která naopak svoji roli společníka splní třeba bohatě nad 100%. Já vim, že psů je hodně, ale proč by mělo mít to štěně menší právo na život než pes, který už má nějaký problém, bez koše a dalšího jištění nedá ani ránu a když se nedejbože dostane mimo vliv majitele, tak je průser?

tohle mě napadlo taky, musím říct.

I mě.
S tím, že já bych určitě neutratil zdravé štěně, ale toho psa s problémem, kdybych si musel vybrat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěnda i s maminou hledají domov
PříspěvekNapsal: ned 19. zář. 2010 09:06 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Za prvé, kde máš garanci, že to štěně (štěňata) bude zdravé?
Za druhé, takže mám podle tvé filozofie nechat utratit celý svůj psinec a všechny psy, kvůli kterým se na mne lidé obracejí, jenom proto, aby mohli lidé dál množit nejrůznější štěňata?
Zhruba 99% psů má díky lidem nějaký problém, ti se mají také nechat utratit?
Na čem budou ale lidé množit ta štěňata?

Záměrně jsem to hodil do extrému, abyste konečně pochopili, mojí filozofii. Kromě jiného, kolika lidem jste rozmluvili množení? Já už bych to nespočítall a dělám na tom, aby se tohle dostalo mezi co nejvíce lidí. I tím, že jsem zde (přiznávám že drsně) zasáhl do jednoho jediného inzerátu, jsem způsobil, že to rozpoutalo debatu, která otevře některým lidem oči, aby si uvědomili, co je důležité. Vážně nevidíte, že už teď jsme v době, kdy se denně potichu utrácí naprosto zdraví psi, o kterých někdo prohlásil, že mají problém? Proč asi jsem zde zveřejnil tento mail se zlatým retrívrem? A to je jen kapka v moři, skutečnost je ještě mnohem horší. Žijete si ve snu o péči o malá štěňátka, která se musí zachraňovat za každou cenu. Víte ale to, že každý zbytečně odchovaný vrh štěňat posílá domněle problémové psy na smrt? To nejsou fikce, to jsou fakta.
Nelobuju za totálně nezvladatelné agresory, kteří se nezmění, i kdyby se člověk roztrhal. Nechtějte vědět, od kolika psů jsem dal ruce pryč a věřte, nebylo mi příjemně z toho, že jsem si hrál na Pána Boha a odsoudil ty psy na smrt. Život mne však naučil, neprat se o něco za každou cenu. Ale proč by se měl nechat utratit nějaký dospělý pes jenom proto, že si ho vzal nějaký hlupák, který ho prohlásil za problémového a místo toho se raději nechají jakákoli štěňata, o kterých se už předem ví, že prospěch jejich života bude s největší pravděpodobností 50 na 50 nebo i méně ...

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěnda i s maminou hledají domov
PříspěvekNapsal: ned 19. zář. 2010 11:31 
Offline

Registrován: sob 12. pro. 2009 09:41
Příspěvky: 37
Bydliště: doma
Já tvoji filosofii ve své podstatě chápu jen se s ní nestotožňuji.

Opravdu přeháníš, nikdo neříkal, že utrácet všechny porouchané psy.

Jen si porovnejme velmi zjednodušeně dopad tvé práce:
Přjdu se psem, že je porouchaný, ty mi pomůžeš a řekneš jak s ním mám pracovat. Pes se částečně nebo úplně spraví, já budu mít nové znalosti a možná něco pustím do parkové univerzity. Až si pořídím dalšího psa, tak je velká šance, že už budu aspoň částečně poučen.
Přijdu se psem, že je porouchaný, ty si necháš psa na převýchovu a pak ho umístíš. Já si můžu pořídit dalšího psa, kterej už určitě porouchaný nebude a nebo jo :wink: ? Pomohl jsi sice tomu konkrétnímu psovi, ale komu a čemu ještě? Možná sobě, že jsi toho psa použil jako učební pomůcku a budeš pak moci lépe poradit lidem z předchozího odstavce.

Určitě chápeš, o kterých z nich byla řeč v mém předchozím příspěvku.


Vážně nevidíte, že už teď jsme v době, kdy se denně potichu utrácí naprosto zdraví psi, o kterých někdo prohlásil, že mají problém?


Oni už se totiž utrácí i zdraví psi libovolného věku, kteří mají jen ten jediný problém, že je momentálně nikdo nechce nebo o nich někdo prohlásil, že je nikdo chtít nebude :cry:
A na druhou stranu se pořádají sbírky na nákladné operace nemocných psů v útulcích, v útulkových klecích dožívají přestárlí mnohdy nemocní psi, zachraňují se agresoři, ...
To svět se asi zbláznil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěnda i s maminou hledají domov
PříspěvekNapsal: ned 19. zář. 2010 11:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Ano, zbláznil, souhlasím. Pořádají se sbírky na nákladné operace, množí se bezpapíráci, někteří chovatelé - množitelé množí i papíráky pro svou prestiž a prachy. Lidi prudí a dohadují se jen proto, aby se dohadovali a něco někomu nebo sobě dokázali. Pomáhá se psům, kterým někdo ublížil a zkazil je, napravuje se chyba lidí, kteří je zkazili.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěnda i s maminou hledají domov
PříspěvekNapsal: ned 19. zář. 2010 12:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Zrovna pred chvílou som svojej dlhoročnej kamarátke rozhovárala rozmnoženie jej "krásnučkej" fenky.Nemyslela to zle,problém je v tom že si to tí ludia neuvedomujú.Ja svoje psy tiež považujem za krásne a hodné.Ale rozmnožovať by som ich nechcela.Vážnemu chovu sa nehodlám zabývať a hore je napísané dosť,prečo nie.Prvú dogu som chcela nakryť s nevedomosti,že "fena musí mať aspoň raz za život šteňatá".Neurobila som to,nemala som podmienky,našťastie.Mala dysplazku ktorú by zdedili jej potomci.Vždy sa nájde iný krásny hodný pes,ktorý mi bude robiť radosť a na to tie psy nemusím množiť.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěnda i s maminou hledají domov
PříspěvekNapsal: ned 19. zář. 2010 15:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 02. zář. 2006 22:07
Příspěvky: 88
Bydliště: Praha
Před dvěma a půl roky jsme si z útulku přivezli malou asi roční fenečku. Bylo to v sobotu a v neděli večer jí bylo špatně - zvracela, zvracela a zvracela. I vodu. Určitě k tomu pomohl stres z nové situace + sem tam "dobrůtka" od příbuzných, kteří se na ni přijeli podívat. Jeli jsme tedy v noci na pohotovost, aby fenečka dostala injekci na uklidnění žaludku. Při vyšetření veterinář přišel na to, že je březí. Na můj dotaz, zda je březost ve stadiu, aby šel provést potrat s kastrací, řekl, že ano, ale že by tomu nechal volný průběh. Mě tedy dost děsilo, že vůbec nevím, jaký byl otec - tedy ne kvůli vzhledu, ale kvůli velikosti, fenečka byla opravdu malá. Pan doktor uznal, že v případě velkého psa by mohl nastat problém a musím přiznat, že pak už jsem ho poslouchala na půl ucha, protože u známých se podobný případ stal a uhynula fenka i štěňátka. S naší veterinářkou jsme se pak dohodli na kastraci s potratem, štěňátek by bývalo bylo pět. Jednomu pejskovi pomohu a pět jich dodám zpět do útulku? Setkala jsem se s názorem - měli jste je nechat, však by si je někdo vzal. Odpověděla jsem, že v útulcích čeká na nové páníčky bezpočet bezprizorních pejsků. Naše rozhodnutí nebylo lehké ani pro nás ani pro naši veterinářku, ale myslím, že bylo správné.

_________________
Kdosi řekl:"Co se Němcům nepovedlo ve dvou hrozných válkách za cenu desítek milionů obětí, dokázal německý ovčák. Dobýt svět."


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!