Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 15:49
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 169 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Falošné tehotenstvo
PříspěvekNapsal: čtv 03. led. 2013 17:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
sickcrow píše:
A ten gynevet vobec nepoznam to je volne dostupne?

http://www.energyvet.com/cz/menu_x43x.asp
http://eshop.zivocich.com/eshop/gynevet

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falošné tehotenstvo
PříspěvekNapsal: čtv 03. led. 2013 17:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. bře. 2010 17:01
Příspěvky: 1500
Bydliště: Nemotice
Pokud možno, bylo by fajn všechno objednávat přes banery tady dole na stránce :wink: (na podporu Vlčár).

_________________
http://art-bordera.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falošné tehotenstvo
PříspěvekNapsal: čtv 03. led. 2013 18:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Energy funguje i na Slovensku, má tam dost konzultačních center, koukni na stránky, pokud bys měla nějaké blízko bydliště. Ono to vyjde výhodněji zajet si pro to do prodejny, než platit poštovné. Samozřejmě, pokud to nemáš moc daleko, to je jasné.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falošné tehotenstvo
PříspěvekNapsal: čtv 03. led. 2013 22:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 08. lis. 2012 12:05
Příspěvky: 98
Bydliště: Bratislava
Aha a to sa má ako podávať? Počas hárania, či pred, či ako? No a pokiaľ by sa to opakovalo aj naďalej tak potom už niet pomoci? Viete čítala som všeliaké fóra, niektorý ludia tam písali, že ich fenka to má ako "postihnutie", že to má po každom háraní a je to "normálne"...no ak žlazy napúchajú po každom háraní a zapalujú sa tak mi to normálne moc nepríde, veď to musí mať potom zlé následky, nie?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falošné tehotenstvo
PříspěvekNapsal: pát 04. led. 2013 07:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Obrať se na Markétu Tomanovou, která pracuje s Bachovkami. Namíchá na míru a má s tím 99% účinnost, ale musí se podávat zrovna v návodu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falošné tehotenstvo
PříspěvekNapsal: pát 04. led. 2013 13:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. zář. 2006 07:27
Příspěvky: 1264
Bydliště: Brno
sickcrow píše:
...niektorý ludia tam písali, že ich fenka to má ako "postihnutie", že to má po každom háraní a je to "normálne"...no ak žlazy napúchajú po každom háraní a zapalujú sa tak mi to normálne moc nepríde, veď to musí mať potom zlé následky, nie?

Já bych si jen dovolila zdůraznit, že něco jiného je, když se feně běžně po hárání spouští "faleška" kde se tvoří mléko a tak a ještě něco jiného je, pokud se u toho tvoří zápal, ten totiž nemusí být vůbec. :wink:
Jinak doporučím přečíst si toto téma a témata co dávala indiánka. to na co se tu ptáš, je tu již několikrát zodpovězeno.
A přesné dávkování a složení přípravků ti po netu nikdo neporadí, to se musí přizpůsobit danému psu. :wink:

_________________
Lišák je, lišák je, lišák je, lišák je Bališák.
Belgičani v nouzi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: pon 07. led. 2013 10:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 08. lis. 2012 12:05
Příspěvky: 98
Bydliště: Bratislava
Nie zápal byť nemusí, ale tak asi ide hlavne o to, že jej to opúcha a má tam vyslovene hrče a to keď sa stalo a bude diat zakaždým, tak to nie je moc dobré, viem si predstaviť, že sa to môže časom zapáliť a vzniknúť niečo horšie, ja som skôr potrebovala poradiť, či už to niekto riešil sterilizáciou ale o tom sa tu moc nepísalo, skôr ako tomu predísť, aby falošné tehotenstvá nemala a to môžem vyskúšať aj keď ako som už písala, tie veci, kt.treba dodržiavať, aby sa znížilo riziko toho, že falošne tehotná bude, tak tie veci mi robíme aj normálne, až na ten prípravok no, ten nepodávame, lebo som o ňom nevedela, ale nikto tu nepísal, že čo ak to neprestáva a ako som tiež písala, že som tu čítala, že niektoré fenky to tu majú často a že to berú tí majitelia normálne a preto som sa tak vyjadrila, že pre mňa v tom ako to má naša mi to normálnen nepríde, navyše už má svoj vek, preto ak by bola nutná sterilizácia, tak s tým nemôžem dlho čakať, náš druhý pes mal problémy s prostatou a musel podstúpiť kastráciu keď mal 7 rokov a takmer zomrel...tak sa dosť bojím, najmä ak takýto zákrok je pre organizmus podla mňa dosť invazívny a u feniek mi to príde ešte horšie, keďže im vyberú v podstate orgán z tela a úprimne som sa kastrácií či sterilizácií chcela vyhnúť, tak asi chápete no, bojím sa o ňu a ako som čítala, tak som sa k informáciam ktoré som chcela ja moc nedočítala, aspoň asi nie tak obšírne, ale tak nevadí každý má to svoje snáď to nejako vyriešime 8-[


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: pon 07. led. 2013 11:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Tak přesně tomuhle se říká stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko. Zatím žádný problém nemá, podle toho, co píšeš, tak zatím není co řešit.

To "niečo horšie", jestli tedy máš na mysli rakovinu, jí může vzniknout i bez falešky kdekoli jinde. Prevence před nádory je jiná, než vyndat vše, o čem si člověk zrovna myslí, že pes nepotřebuje.

Napřed bych vyzkoušela ty Bachovy kapky, případně Gynvet od Energy a až teprve, kdyby nic z toho nepomohlo, tak bych přemýšlela, co dál.

Hlavně se přestaň bát, strachy nejsou k ničemu. Veterináři straší, aby jim lidi nosili peníze za kastrace, pak další peníze za speciální diety pro kastrované, pak další peníze za léčbu inkontinence a další a další.... ale ta rizika jsou ve skutečnosti daleko menší. A hlavně jinde...

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: falešná březost
PříspěvekNapsal: čtv 30. led. 2014 13:25 
Offline

Registrován: stř 29. led. 2014 11:05
Příspěvky: 6
Bydliště: praha
Dobry den, rocni fenka fr.buldocka nam zacala mit po harani priznaky falesne brezosti- natekle ceciky a cita a extrem mazlivost, az neunosne namackavani. Vet nam dala homeopatika, ktera mozna trochu zabrala, bere je teprve dva dny. Ale me by zajimalo jaky je Vas nazor na falesnou brezost u fen, proc vznika? Muzu neco udelat aby se neopakovala? Fenku nechci kastrovat, doporucila mi to vet jako jedine spolehlive reseni, urcite se s tim da delat i neco jineho? Stenata nejpis nechceme, ale i tak je pro me kastrace moc neprijemne reseni. Vyslechla jsem si tedy, ze je tim fenka zbytecne trapena, ze pokud ma falesnou brezost, je velka pravdepodobnost, ze se to bude opakovat, ze to fenu extreme zatezuje- podporuje nadorove bujeni apod. Jaky je Vas nazor na falesnou brezost a na reseni v podobe kastrace? Dekuji a preju krasny den Iva L. :icon_sunny:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: čtv 30. led. 2014 14:57 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
Zkuste si projít toto téma, je tu toho o falešné březosti napsáno hodně, jinak zkuste taky využít tlačítko "hledat", falešná březost se zde řešila už mnohokrát ze všech možných stran.
Akorát poznamenám, že kastrací bych to určitě neřešila, doporučuji přečíst i téma věnované jí :wink:

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: čtv 30. led. 2014 17:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
"Původ falešné březosti je třeba hledat u psích předků – u vlků. Ve smečce se hárá zároveň. Když alfa vlčice zabřezne, tak ostatní vlčice ve smečce mají v době jejího porodu falešnou březost pro případ, že by se jí jako matce vlčat něco stalo, tak aby se měl kdo postarat o ten nejlepší genetický materiál vložený do mláďat. Mají všechno, co je potřeba – mléko, tukové zásoby i pečovatelské pudy. U psů většinou nenastává situace, že by falešná březost byla potřeba, protože fenám toho tolik nehrozí, jako vlčicím, a také u nich tento stav není plnohodnotný, protože fenky většinou nejsou přítomny porodu štěňat jiné feny. Jen tehdy by totiž jejich mléko bylo dostatečně výživné, a to vlivem hormonů právě rodící feny. Kojení fenou, která má sice mléko, ale u porodu nebyla, je riskantní, protože nemá mléko v dostatečné kvalitě a štěňata mohou uhynout na podvýživu." (www.clovekpritelpsa.cz)

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: ned 07. zář. 2014 21:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 20. led. 2012 20:38
Příspěvky: 51
Bydliště: Brno
Ještě bych se ráda vrátila k tomu, co tady psal Ruda - "falešky se dají předvídat". Můžu vědět jak? A jak je to jinovou a jangovou energií? Má tu či onu energii už fena v sobě od narození, nebo ji "přebere" od svého pána?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: úte 09. zář. 2014 08:57 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Falešky jsou obvykle problémem z překrmování a/nebo chybné vazby mezi fenkou a paničkou, tam právě dochází k dysbalanci rovnováhy jin-jang. U majitelů mužů tato dysbalance tolik typické nebývá. Detaily jen osobně.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: ned 16. lis. 2014 13:54 
Offline

Registrován: ned 09. lis. 2014 10:46
Příspěvky: 1
Bydliště: Hradec Králové
Dobrý den. Chtěla bych přispět se svojí zkušeností jak (zatím) účinně řeším falešnou březost u mé fenky kříženého maltézáčka. Našli jsme ji před 2lety vyhozenou z auta. Během měsíce dostala první falešnou březost : nateklé cecíky s tvorbou "mléka", agresivita vůči všem psům(nejvíce k fenám), nechtěla žrát a hrabala si všude pelíšek. Po 14dnech navíc proběhl u ní nějaký záchvat připomínající porodní křeče. Veterinář jednoznačně doporučil kastraci. Pročetla jsem si některé příspěvky ohledně alternativní léčby a nasadila jsem homeopatika: pulsatilla 30ch (3krát denně 5kuliček), thuya occidentalis 15ch,sepia 15ch (ráno a večer 5kuliček). Příznaky se zmírnily po 3dnech, ale léčbu jsem začala poměrně pozdě - až už pejsinka měla zvýšenou teplotu a jen pila. Při dalším hárání jsem si dala pozor a po 64dnech jsem preventivně nasadila opět pulsatillu 30ch a na ty cecíky conium macullatum(výborná při zanětech mléčných žláz) 15ch 3krát denně 5kuliček. Žádné příznaky falešné březosti jsme nezpozorovali, snad jen že byla více tulivá, ale vyběháním po loukách ji to zase přešlo. Kuličky rozpuštěné ve vodě ji moc chutnají, sama se vždy dožadovala další dávky ze stříkačky.
Nechci tuto poradnu zahlcovat zbytečnými příspěvky, ale někdo tu možná najde jednu z dalších pomocí jak fenkám ulevit, když s nimi nechceme podstoupit kastraci. Pokud to bude nezbytně nutné, jsem ochotná ji nechat kastrovat, ale zatím nám homeopatika zabírají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: falešné březí
PříspěvekNapsal: ned 29. bře. 2015 06:48 
Offline

Registrován: pát 27. bře. 2015 15:12
Příspěvky: 1
Bydliště: Malá Morávka ,Bruntál
Dobrý den.Mám fenečku křížence s útulku.Mám ji 3 rok.Fenka se nehárá,jen prochází falešnou březostí.Pes ji pokrývá,ale štěňata ještě neměla.Nevím zda byla kastrována nebo je chyba v ní.V této době vyhledává společnost dětí,neustále za nimi utíká.Jinak je doma,dá se s tím něco dělat.K veterinářum nemám zrovna důvěru.Děkuji za dobrou radu.Je zvyklá žít volně nechci ji uvazovat u boudy.Nebo to bude třeba?Lenka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Faleska u fenky kt se neharala?
PříspěvekNapsal: ned 13. bře. 2016 13:37 
Offline

Registrován: úte 06. říj. 2015 09:28
Příspěvky: 2
Bydliště: zlín
Dobrý den, mam 5fenek, jednu jsem nechala pred 14dny nakrýt a vsimla jsem si ze jedne z dalsich fenek /ta nakryta nebyla ani se neharala/ted natekly struky , je mozné že bude mít nasledkem brezosti nakryté fenky falesnou brezost? Fenka u kt mam podezreni na falesnou brezost je tzv. starostka smečky, nejvíc hlídá, chraní ostatní ve smecce, kazdy vecer vsechny( krome alfy-ta se nenecha) opečovává olizuje, ošetřuje:-) a je permamnentně k cizim psům agresívní, i vůči zviratům a lidem co se ji nelibi, proste ochranovatelka a starostka. K nově přichozím psím členům smečky bývá vždy nedůverivá, ostrazita az agresivní (i vuci steneti a po par hodinach jak se seznami o nej začne pečovat jak o ostatní) Ptám se na falesku, bojim se , že by to mohl byt nejaky zanet apod. Ale víc mi pripada v uvahu faleska ale kdyz se vubec ted neharala ? je to mozne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: stř 16. bře. 2016 08:58 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Viděl bych to na falešku. U vlčic je to typický jev pro případ, že by se s matkou vlčat něco stalo. Některé fenky mohly náhradní mateřství částečně "zdědit".

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: čtv 17. bře. 2016 10:17 
Offline

Registrován: úte 06. říj. 2015 09:28
Příspěvky: 2
Bydliště: zlín
asi to bude tak, ona asi nejak vycitila (nevim teda jak) ze je fena nakryta) a nastartovalo se ji harani ale bez krvaceni, nicmene ji mela oteklou jako pri harani (hned asi treti den po nakrytí te feny) a pred par dny se dokonce ta nase starostka zacala nastavovat ostatnim fenkam (mame takove trosku lesby, bo neni ve smecce pes tak se nastavuji samy sobe navzajem:-)...tak mi spadl kamen ze srdce ze to neni nic horsiho..tato fenka starostka totiz vzdy zacne harat na den presne jak alfa fena..ted ovsem je nakryta nejnizsi fena ve smecce tak se starostka proste rozhodla harat i ted...prijde mi ze ma nejak nadprumerne vyvinute smečkové chovani...jak to ta fena dokaze tak ovivnit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: sob 19. bře. 2016 08:28 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Hormony jedné feny umí ovlivnit hormony jiné feny. Tímto způsobem se například feny synchronizují při hárání.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 169 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!