Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 20:10
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nesestouplé varle
PříspěvekNapsal: úte 04. bře. 2008 18:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 30. pro. 2007 20:17
Příspěvky: 206
Bydliště: Praha 5 - Smíchov
Prosím o radu - ne pro sebe a mého psa (psa bohužel momentálně nemám), ale pro maji kamarádku, která má 6 letého pudlíka, který má "nesestouplé varle". Asi neodborný výraz -ale tak to nazvala i veterinářka, ke které kamarádka se svým psem chodí několik let. Při poslední návštěvě veterinářka začala kamarádku nutit, že pejsek musí na operaci, protože by mohl v budoucnu dostat do varlete, které je prý hluboko v dutině břišní, rakovinu, vzhledem k tomu, že varle je vystaveno vyšší teplotě, než kdyby bylo běžně sestouplé v šourku. Kamarádka se samozřejmě vylekala (jak všichni znáte-pes je člen rodiny) a teď váhá a zvažuje, zda pejska nechat operovat - a vystavit ho rizikům s operací spojenými a nebo zda neoperovat a vystavit se údajně riziku rakoviny varlete v budoucnosti.
Zákrok veterinářka popsala jako složitou cca 1,5 hodiny trvající operaci v ceně cca do 5 tis. Kč (v Praze).
Kamáradku i mně zaráží, že i když o "nesestouplém varleti" u psa veterinářka věděla několik let, že až teď, když je pejskovi 6 let, navrhuje tuto - údajně riskantní a složitou - operaci. Ani jedna z nás (ani z našich známých pejskařů) s takovýmto zákrokem u psa nemáme zkušenosti. Proto si dovoluji se obrátit na návštěvníky této poradny, mezi kterými je spoustu zkušených chovatelů a majitelů psů, zda někdo dokáže poradit ze své vlastní zkušenosti. Sbíráme informace, kde se dá, aby kamarádka měla jednodušší rozhodování a hlavně více informací. Předem všem děkuji za rady a informace. Pajda


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04. bře. 2008 18:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
já mám zkušenost pouze s tím že se nesestouplá varlata nevyndaly a psu se v sedmi letech skutečně nádor objevil - nicméně byl i s varlaty vyndán a pes má dnes tuším 11 let a je bez problémů

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04. bře. 2008 20:41 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
tiez som zazila len pripad kedy sa s tym nic nerobilo, lenze dopadlo to horsie a pesan uz nezije... ja by som asi do toho isla

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04. bře. 2008 22:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
no já taky, spíš mě zaráží, že to tak dlouhou dobu "nevadilo". :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04. bře. 2008 22:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Také do toho půjdem, koncem dubna. Je fakt, že to riziko nádoru je velké. Konzultovala jsem to s několika veterináři a všichni tvrdili totéž. Zkušenosti známých pejskařů to potvrzují.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04. bře. 2008 22:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 02. pro. 2007 20:29
Příspěvky: 90
Bydliště: Bratislava
ako stareho mas psa? nas to tiez caka, ale vetoch povedal, ze mame cas minimalne do troch rokov, tak neviem...(ma teraz 20 mesiacov)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04. bře. 2008 22:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
tříletého, zrovna v dubnu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04. bře. 2008 22:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 02. pro. 2007 20:29
Příspěvky: 90
Bydliště: Bratislava
tak asi nieco na tom bude, ze v troch rokoch...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05. bře. 2008 18:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 30. pro. 2007 20:17
Příspěvky: 206
Bydliště: Praha 5 - Smíchov
Všem vám děkuji za rady a názory - pokud se vyskytnou i další, budu jen ráda. Převažuje ano - operace - i z těch informací, co se snažíme s kamarádkou hledat ještě na jiných kontaktech. Riziko rakoviny je asi opravdu v těchto případech veliké. Užívejte si se svými pejsky krásné chvíle. A ještě jednou díky. Pajda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05. bře. 2008 19:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
co vím tak pokud tam varlátko je tato operace se opravdu doporučuje- pokud vím dělá se to tak i u lidí- po zjištění zda tam je nebo není pokud tam je operativně se vyjme

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 17. dub. 2008 15:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. dub. 2008 14:45
Příspěvky: 33
Bydliště: Roudnice nad Labem
Můj pes má nesestouplé varle, ale objevila jsem to teprve včera, předtím měl 100% varlata obě dole. Kontroloval to i vet, takže nemůže být mýlka.

Má někdo zkušenosti, že by varle vystouplo zpět do třísel a potom třeba i znovu sestoupilo? Můžu sestoupení jakkoli pomoct? Vet doporučil homeopatika a když nezaberou, případnou operaci. Ale do toho se mi teda moc nechce...

Psovi je skoro 9 měsíců...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 21. dub. 2008 01:24 
Offline

Registrován: čtv 19. říj. 2006 11:46
Příspěvky: 429
Bydliště: Praha
Lada a Lasse píše:
Můj pes má nesestouplé varle, ale objevila jsem to teprve včera, předtím měl 100% varlata obě dole. Kontroloval to i vet, takže nemůže být mýlka.

Má někdo zkušenosti, že by varle vystouplo zpět do třísel a potom třeba i znovu sestoupilo? Můžu sestoupení jakkoli pomoct? Vet doporučil homeopatika a když nezaberou, případnou operaci. Ale do toho se mi teda moc nechce...

Psovi je skoro 9 měsíců...


Lado, u menších štěňat se to stát může, ovšem otázkou je, kdy jste si jistá (a ideálně i ten veterinář), že je měl obě sestouplá? V 9 měsících je poměrně pozdě na nějakou "osvědčenou metodu", nicméně hodně záleží na tom, kde momentálně varle pejskovi zůstalo? Je hmatné?

Když postavíte pejska normálně na všechny 4, opatrně mu ruku prostrčte zezadu pod zadníma nohama, dlaní vzhůru na jeho břicho a JEMNĚ pomalu sjeďte s mírným tlakem podél jeho penisu směrem k šourku. Pokud pejsek měl varle už jednou sestouplé, mělo by být v ideálním případě několik cm od šourku hmatné. Pokud ano, dá se leccos napravit pomocí masáží - optejte se na ně vašeho veterináře.

U jednoho z mých psů jsem rozmasírovávala dolů obě varlata, u několika dalších štěňat rovněž - naštěstí vždy s úspěchem, takže držím palce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 22. dub. 2008 08:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. dub. 2008 14:45
Příspěvky: 33
Bydliště: Roudnice nad Labem
Pro Kláru 2

Je to přesně tak, jak píšete.

Varle je hmatné a tak jsem si taky všimla, že je nesestoupené, já si totiž prvně všimla bouličky na břiše; ne, že dole je jen jedno varle. Uvažovala jsem i o tom, že je to kýla, ta boulička....Prostě mě nenapadlo, že by mohlo varle znovu vystoupit. Poslední kontrola varlat byla u veta v únoru. Jinak můj vet o žádných masážích nemluvil....zkusím se zeptat, ale jsem skeptická, dal mi jen ty homeopatika.

Každopádně díky za odpověď....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 22. dub. 2008 12:55 
Offline

Registrován: čtv 19. říj. 2006 11:46
Příspěvky: 429
Bydliště: Praha
Lado, zeptej se na ty masáže veta, je to takové jakoby jemné masírování směrem k šourku, jakoby jemné "popotahování" varlete - blbě se to popisuje, proto je lepší, když ti to vet v praxi ukáže. Pokud by ti to z nějakého důvodu neukázal, dej vědět, pokusila bych se ti udělat nějakou rozumnou ukázku na video. Rozhodně to nevzdávej, homeopatika klidně dávej taky. Všechno je ale podle mne lepší než nedělat nic, i kdyby mu varle nesestoupilo, ublížit mu tím nemůžeš, jen to holt zrovna není nějak kromkobyčejně sympatický úkon.

Jak jsem už psala, u malých štěňat to zabralo vždycky, u mého psa to dokonce trvalo hodně dlouho, kdy už ani vet nevěřil v úspěch, ale v půl roce psa nakonec zdárně dokončeno. Pokud tvůj pes měl už obě varlata sestouplá, není důvod, aby to nešlo pomocí masáží zase dát do pořádku, všimla jsi si toho naštěstí docela rychle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 22. dub. 2008 13:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. dub. 2008 14:45
Příspěvky: 33
Bydliště: Roudnice nad Labem
Díky, veta se zeptám, za to nic nedám a masírovat už amatérsky zkouším. Ono se mu to varle při masírování jakoby natlačí k šourku a je v těsné blízkosti toho zdravého varlete (když je pes na zádech), ale jakoby nemohlo nějakou úzkou skulinou projít nebo tak...každopádně se hýbe směrem dolů k šourku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 22. dub. 2008 14:31 
Offline

Registrován: čtv 19. říj. 2006 11:46
Příspěvky: 429
Bydliště: Praha
Lado, doporučuju masírovat naopak - ve stoje. Ech, mám cosi jako instruktážní video. Jestli ti mobil přijímá SMS, dej mi číslo, pošlu ti to.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 01. pro. 2008 11:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 30. pro. 2008 15:57
Příspěvky: 40
Bydliště: Plumlov
Máme problém........
Štěndovi jsou 4 měsíce a máme doposud nesestouplá varlátka a to obě.Zkoušeli jsme masáže,které doposud nepomohly a v současné době jsou již obtížně proveditelné protože vždy po chvilce začne jakoby nakrývat a celé břicho mu ztvrdne,takže nemá cenu pokračovat,užíval vitamin E.Zatím žádný výsledek.Uvažujeme o hormonální léčbě/ asi 15 včeliček a úspěšnost podle veta tak 50 na 50.Máte s tím někdo zkušenost-poraďte.Díky.

_________________
Život bez psa,je život pod psa.......


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 01. pro. 2008 11:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
evuša no osobně bych to asi nedělala

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 01. pro. 2008 14:27 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
mam priamu skusenost s hormonmy. mala som dlhodobo u seba psa, ktory tiez "bral" hormony kvoli nezostupenemu semeniku. Psa to tak rozhasilo, ze sa muselo skoncit v polke liecby, semenik samozrejme nezostupil, ale s oblickami bol problem este pol roka. buduci tyzden ho caka operacia a ten nezostupeny semenik pojde von. tiez si myslim ze nema vyznam ho pchat hormonmy, do chovu ho aj tak nepustia a zbytocne riskovat ze sa mu nieco stane. ked dospeje tak sa tie semeniky vyberu chirurgicky, aby to neskor nerobilo neplechu a bude pokoj.

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 01. pro. 2008 15:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 30. pro. 2008 15:57
Příspěvky: 40
Bydliště: Plumlov
eliska píše:
mam priamu skusenost s hormonmy. mala som dlhodobo u seba psa, ktory tiez "bral" hormony kvoli nezostupenemu semeniku. Psa to tak rozhasilo, ze sa muselo skoncit v polke liecby, semenik samozrejme nezostupil, ale s oblickami bol problem este pol roka. buduci tyzden ho caka operacia a ten nezostupeny semenik pojde von. tiez si myslim ze nema vyznam ho pchat hormonmy, do chovu ho aj tak nepustia a zbytocne riskovat ze sa mu nieco stane. ked dospeje tak sa tie semeniky vyberu chirurgicky, aby to neskor nerobilo neplechu a bude pokoj.


Děkuji za odpověď,taky to tak vidím,že necháme hormony hormonama.Jen sem se chtěla ubezpečit,že nepromarním nějakou lepší šanci.O připuštění do chovu jsem ani neuvažovala,ani jsem si jej z tohoto důvodu nebrala,to není podstatné-jen jsem uvažovala o tom,jestli to pro
pejska nebude snadnější cesta,než vyjmutí varlátek.Díky,jsem rozhodnuta-vet mi to taky tak doporučuje.

_________________
Život bez psa,je život pod psa.......


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 01. pro. 2008 17:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. dub. 2008 14:45
Příspěvky: 33
Bydliště: Roudnice nad Labem
Podle informací mého veta bych se do hormonální léčby taky nepouštěla. Úspěšnost není zdaleka zaručena, jinak se moje info shoduje s Eliškou, pes se tím akorát celý rozhasí. Můj pes má jedno varle stále nesestouplé (je mu 1,5 roku), asi to budeme řešit operativně. Veterinář zkouší homeopatika, s tím, že Lasse je na ně dle veta už příliš starý, u vás by to třeba mohlo mít větší úspěch, když je mu teprve 4 měs.? Tím neříkám, že tomu rozumím, ale homeopatiky se snad nic nezkazí a může to pomoct.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 01. pro. 2008 18:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 23. lis. 2006 08:35
Příspěvky: 133
Bydliště: Písek
ahoj, pokud nemáte doma feny, nechte psíkovi vyndat jen to nesestouplé
varle . I jen s tím jedním se bude cítit jako chlap a ne "čubopes". Jak tady někdo uváděl cenu cca 5 000,- je to silně přemrštěné. Tato operace je srovnatelná s kastací feny a ta se pohybuje tak max. do 3 000,-.
Pokud jste z jihočeského kraje či z Phy můžu vám domluvit špičkového chirurga (mého "dvorního" veta už víc jak 20 let :D ) má ordinaci v Písku a v Pze (střídají se s kolegou ob týden....)inhalační narkóza, sledování srdíčka etc. - pes je za půl až dvě hoďky po zákroku fit...
na jaře (po sezóně) půjdu s 2 letým na totéž.. :(
:wink:
u toho 4 měs , masáže a homeopatie jo, hormony NE

_________________
vencan


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nesestouplé varle
PříspěvekNapsal: čtv 29. říj. 2009 12:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Mohl byste mi prosím někdo napsat název homeo, které se dá v tomto případě použít (jak je psáno výše)? Příp. také, kde se dá sehnat. Moc díky.

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nesestouplé varle
PříspěvekNapsal: čtv 29. říj. 2009 14:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. dub. 2008 14:45
Příspěvky: 33
Bydliště: Roudnice nad Labem
Ahoj, název homeopatik, která bral Lasse, bohužel netuším. Odebírala jsem je rovnou od mého veta, který je předepisoval. :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nesestouplé varle
PříspěvekNapsal: pát 26. úno. 2010 16:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 12. úno. 2010 23:45
Příspěvky: 41
Bydliště: Praha
Tak dnes jsme byli s 3měsíčním Uhlíkem za "také homeopatickou" veterinářkou poradit se o nesestouplých varlatech. Nechce se nám totiž do hormonálních injekcí. Má je tam v tříslech k nahmatání, tak budeme masírovat a dostali jsme k tomu nějaký lék - neřekla co (ono se toho dává víc podle typu psa a stáří a i se to mění v průběhu léčby). Říkala nám, že šance tu určitě je, ale zase se netvářila přehnaně optimisticky - záleží jak budem masírovat a vůbec... držte nám palce!

_________________
Iva a Uhlík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nesestouplé varle
PříspěvekNapsal: pát 26. úno. 2010 16:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
budem a kdyby nesestouplo tak to taky žádná tragedie není .-)))

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nesestouplé varle
PříspěvekNapsal: pon 07. čer. 2010 13:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. dub. 2008 14:45
Příspěvky: 33
Bydliště: Roudnice nad Labem
Jen pro info pro ty, kteří tu řeší podobný problém: Lasse minulý týden absolvoval zákrok - vyjmutí nesestouplého varlete. V červenci mu budou tři roky, tak jsme šli na věc.... Druhé varle mu zůstalo. Doba operace (tedy od uspání od vyzvednutí na veterině) byla 2,5 hodiny, cena do něco málo pod tři tisíce. Teď je rekonvalescenci a vypadá, že je na tom dobře. Tak držím palce všem, kteří na tom budou podobně :icon_thumleft:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nesestouplé varle
PříspěvekNapsal: ned 05. čer. 2011 20:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. pro. 2010 17:00
Příspěvky: 29
Bydliště: Kosořice 53
Já pořád váhám jestli mám nechat kastrovat nebo ne.Baddymu jsou 2 roky a má nesestouplé varle.Mluvila jsem s veterinářkou a ta mi řekla že mu vezmou i to sestouplé.Zatím se u něj rakovina neobjevila,taky nechci aby po něm kvůli tomu šli ostatní psy a on z toho byl psychicky špatnej :cry: .Co si myslíte vy?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nesestouplé varle
PříspěvekNapsal: ned 05. čer. 2011 20:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
nech vyndat jen to nesestouplé


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nesestouplé varle
PříspěvekNapsal: ned 05. čer. 2011 21:10 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
určitě souhlasím s petrou, vezměte mu jen to jedno...

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nesestouplé varle
PříspěvekNapsal: pon 06. čer. 2011 17:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. pro. 2010 17:00
Příspěvky: 29
Bydliště: Kosořice 53
:icon_thumleft: Dík za radu,nebyla jsem si jistá protože jeden veter.mi říkal že s tím pes může normálně žít a druhý mi tvrdil že se musí co nejdřív odstranit i se sestouplým varletem aby to nemohl šířit dál.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nesestouplé varle
PříspěvekNapsal: pon 06. čer. 2011 17:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
kristýna to má ten veterinář samozřejmě pravdu ale ve chvíli kdy jste schopní psa uhlídat a to věřím že jste tak bych to neřešila

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nesestouplé varle
PříspěvekNapsal: úte 07. čer. 2011 08:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. dub. 2008 14:45
Příspěvky: 33
Bydliště: Roudnice nad Labem
Můj vet (Praha-Lhotka) taky dost tlačil, abych nechala svému psu vyndat obě varlata, ale jakmile jsem mu řekla, že ho prostě uhlídám a že nehodlám dopustit, aby měl potomky, vet se uklidnil a řekl, že v tom případě to je úplně v pohodě. Jsem ráda, že jsem se rozhodla takhle (jedno varle nechat). Lasse je mezi ostatními psy za plnoprávného psa a u fenek ho prostě hlídám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nesestouplé varle
PříspěvekNapsal: úte 07. čer. 2011 14:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. pro. 2010 17:00
Příspěvky: 29
Bydliště: Kosořice 53
Oběma dík za pomoc :-) ,byla jsem docela zoufalá protože jsem nevěděla co je pro něho lepší teď už mám jistotu a pokud veterinář bude trvat na tom že se musí odstranit obě varlata tak půjdu jinam. Ještě se zeptám jestli měl pejsek celkovou narkózu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nesestouplé varle
PříspěvekNapsal: úte 07. čer. 2011 16:27 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ano, u kastarace se uspává "celý pes".

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nesestouplé varle
PříspěvekNapsal: sob 11. čer. 2011 21:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. pro. 2010 17:00
Příspěvky: 29
Bydliště: Kosořice 53
Dík za rady,určitě mu nechám odstranit jen to nesestouplé varle. Uvidíme jak na to bude reagovat veterinář ale kdyžtak půjdu jinam.Zatím se mějte krásně :icon_thumright: :sunny:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nesestouplé varle
PříspěvekNapsal: úte 05. črc. 2011 19:12 
Offline

Registrován: úte 05. črc. 2011 09:11
Příspěvky: 2
Bydliště: Znojmo
Potřebuji poradit. Máme 3 a půl měsíční štěně a má sestouplé pouze jedno varle. Když jsme si ho brali od chovatele v 8týdnech, říkal že by měla v nejbližší době sestoupit. Sestoupilo jen jedno. Pan veterinář říkal že máme vyčkávat, zkoušel je nahmatat a prý je cítil v třísle. A řekl nám, že jako jedinou možnost, pokud do 1 roku nebude v šourku, vidí kastraci, a že to máme zatím nechat. Byli jsme s ním ještě u druhého veterináře, aby jsme slyšeli více názorů. Druhý veterinář tam druhé varle nenahmatal vůbec a doporučil nám masáže. Já je tam taky nikde nemohu nahmatat, tak nevím. Chci se zeptat jestli máme masírovat i kdyby je měl v třísle a jestli je tato masáž stejná jako v jednom z výše napsaných příspěvků (táhnout od břiha okolo penisu dolů...). A co byste nám doporučili, co s tím máme dělat. Pokud mu nesestoupí, necháme mu 100% vyndat jen to nesestouplé i když pan veteterinář je jiného názoru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nesestouplé varle
PříspěvekNapsal: úte 05. črc. 2011 19:16 
Offline

Registrován: úte 05. črc. 2011 09:11
Příspěvky: 2
Bydliště: Znojmo
A ještě jsem se zde dočetl o homeopaticích, tak se chci zeptat jestli by jste mi doporučili je vyzkoušet. Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nesestouplé varle
PříspěvekNapsal: stř 06. črc. 2011 07:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
v tomto věku už pravděpodobně nesestoupne pokud není pravidelně cítit v tříselným kanálu respektive v šourku. určitě doporučuju na tomto jedinci nechovat a v dospělosti vyndat nesestouplé varle

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nesestouplé varle
PříspěvekNapsal: stř 01. úno. 2012 14:22 
Offline

Registrován: úte 08. lis. 2011 11:10
Příspěvky: 3
Bydliště: Praha
tak konecne som nasla tuto temu. mam presne ten samy problem ! co som si tu precitala tak radite vyndat len to nesestoupene varle je tak ? pritel byl dnes na konzultaci a tam rekli ze prej je lepsi dat obe pryc aby tam nebyla nejaka komplikace ( spise si myslim ze je to trosku narocnejsi kdyz se tam to jedno necha protoze se tahaj pres stejny pytlik ? ) Nemuze se stat ze to zdrave se nejak behem vyjimani toho nesestoupleho poskodi ? Budu za tu operaci davat cca 5 tisic tak mi dejte vas nazor plse. Ja osobne jsem za to mu to jedno normlani varlatko nechat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nesestouplé varle
PříspěvekNapsal: stř 01. úno. 2012 14:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
nesestoulé varlátko se vyndává dirkou do třísla ne přes šourek takže určitě to ení tím že kdyby se brali obě bylo by to ejdnodušší, pokud chceš nechat vyndat jen ejdno nechej vyndat jen jedno občas na veterinách říkaj že i to druhý muže trpět na nádory a hlavně by se takovej pejske neměl rozmnožovat čeho se většina vetu bojí pokud za ním člověk přijde s takovouhle žádostí

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nesestouplé varle
PříspěvekNapsal: sob 02. dub. 2016 09:22 
Offline

Registrován: stř 22. dub. 2015 08:07
Příspěvky: 3
Bydliště: České Budějovice
Zdravím, mám jorkšíra, bude mu 8 let a teprve minulý podzim jsme zaregistrovali nesestouplé varle, ani vet si toho předtím nevšiml, varlátko jakoby předtím nebylo vůbec nikde. Každopádně nám řekl jen, že to nesestouplé (má ho v tříslech nedaleko šourku) máme zatím hlídat, aby se nezvětšovalo. Když jsme byli teď na kontrole, druhá veterinářka řekla, že jednoznačně vyndat, s čímž samozřejmě souhlasím :) Každopádně navrhla vyndat obě, i to sestouplé. Názory tady jsem samozřejmě četla, avšak vet mi tvrdila, že když se nechá i to sestouplé, bude mít pejsek velké problémy s prostatou a je to taky dost nebezpečné. Teď tedy váhám, jestli ho nechat vykastrovat úplně, nebo mu alespoň to jedno - zdravé nechat? Děkuju moc :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nesestouplé varle
PříspěvekNapsal: ned 03. dub. 2016 07:50 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Nač řešit něco, co je zdravé?

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!