Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je pát 29. bře. 2024 00:59
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vykastrovaný pes - čeká nás nějaká změna?
PříspěvekNapsal: pon 17. lis. 2008 20:29 
Dobrý den,
ze zdravotních důvodů jsme museli nechat kastrovat 4,5 letého psa. Ráda bych se zeptala, zda nastanou nějaké změny? V jakémkoliv směru.. Děkuji moc za odpověď


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 17. lis. 2008 20:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 05. led. 2008 20:04
Příspěvky: 180
Bydliště: Zruč n/Sáz.
Změny můžou a nemusí nastat. Každý pes je v tom jiný. Já třeba na Alfovi nic nepozorzuju, ale je pravda, že jsem ho před kastrací neznala moc dlouho. Ale třeba naštěstí nemá problém s tím, že by přibíral, spíš naopak. Pořád ho vykrmuju a o nic nic :-)

_________________
"Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 19. lis. 2008 22:02 
Offline

Registrován: stř 09. črc. 2008 14:45
Příspěvky: 24
Bydliště: Komenského 334, Slavkov u Brna
u našeho buldočka nastala změna pouze po fyzické stránce - začal se počurávat. Moč z něho tekla neustále až do konce života...Našeho suprveta nenapadlo že už se mu v devíti letech močová trubice nesmrskne (kastrovali sme ho kvůli veliké prostatě) no a bylo to.
ale doufám že to byl velice ojedinělý případ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 19. lis. 2008 22:06 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Sancha píše:
u našeho buldočka nastala změna pouze po fyzické stránce - začal se počurávat. Moč z něho tekla neustále až do konce života...Našeho suprveta nenapadlo že už se mu v devíti letech močová trubice nesmrskne (kastrovali sme ho kvůli veliké prostatě) no a bylo to.

taky znám takovýho - ale bere léky a když je nevynechaj je to bezproblémů

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 19. lis. 2008 22:12 
Offline

Registrován: stř 09. črc. 2008 14:45
Příspěvky: 24
Bydliště: Komenského 334, Slavkov u Brna
jako že bere léky na tu prostatu nebo na počurávání?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 19. lis. 2008 22:17 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Sancha píše:
jako že bere léky na tu prostatu nebo na počurávání?

na samovolné unikání moče

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 19. lis. 2008 22:58 
Offline

Registrován: stř 09. črc. 2008 14:45
Příspěvky: 24
Bydliště: Komenského 334, Slavkov u Brna
no tak to nám ten náš virtuoz neporadil, ani žádnej jinej...Tak sem mu dávala heřmánkovej odvar:)Ale nevím, u něj to bylo fakt nonstop a dost ve velkým.Prostě co měl to pustil...Ale pak už sme to zvládaly s plenama po mnoha pokusech a omylech sme našli řešení...Teď už je to jedno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vykastrovaný pes - čeká nás nějaká změna?
PříspěvekNapsal: ned 06. úno. 2011 02:58 
Offline

Registrován: ned 21. lis. 2010 19:58
Příspěvky: 167
Bydliště: Praha
Chtěla bych oživit toto téma. Předem podotýkám, že tu studii, co vyšla i v knize, i všechny příspěvky o kastraci zde, jsem četla.

Zajímalo by mě, jaký vliv má kastrace/sterilizace na psa-samce.

Jednou se tu tvrdí, že se pes změní a jednou, že ne.
Takže jak je to s agresivitou (1),
sexualitou (naskakováním na cokoliv a kohokoliv) (2),
očucháváním louží a následým klapáním zubama + přídavným slintáním (3),
divokostí (4),
celkovou změnou povahy (5)?
A je jěště něco, co se změnilo a přikládáte tomu velikou váhu?

MLUVÍM O KASTRACI/STERILIZACI POHLAVNĚ ZRALÉHO JEDINCE!!
To, že je kastrace ospravedlnitelná jen ze zdravotních důvodů, zdůrazňovat nemusíte, to už tu všichni vědí. Zajímají mě jen čistá fakta, tak doufám, že z toho nevyrobíme diskuzi OT. Teda pokud bude vůbec někdo reagovat. :lol:

Předem děkuji za odpovědi páníčků, kteří si tuto situaci vyzkoušeli na vlastní kůži nebo ji pozorovali v blízkém okolí. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vykastrovaný pes - čeká nás nějaká změna?
PříspěvekNapsal: ned 06. úno. 2011 07:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Pravidelně se setkáváme s třemi kastrovanými samci. Psi je nenapadají, ale velmi tvrdě je napadají některé feny. Změna povahy a sebevědomí psa byla velmi výrazná, obojí šlo tvrdě dolů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vykastrovaný pes - čeká nás nějaká změna?
PříspěvekNapsal: ned 06. úno. 2011 08:02 
Offline

Registrován: stř 03. úno. 2010 15:00
Příspěvky: 151
Pes, nyní tři roky, kastrovaný cca v 8mi měsících pro nezvladatelnou agresivitu k lidem, od jednoho roku v mé péči.

Takže jak je to s agresivitou (1)
Kastrace neměla žádný vliv. Pes "dostal rozum", až změnil majitele a prostředí.

sexualitou (naskakováním na cokoliv a kohokoliv) (2)
Reaguje na háravé feny, normálně je překryje. Ale přijde mi, že čím je starší, tím jsou takové náznaky slabší. Dá se normálně odvolat i od feny v nejlepším.

očucháváním louží a následým klapáním zubama + přídavným slintáním (3)
Běžně ano. Ne nějak extrémně, ale reaguje na to.

divokostí (4)
Povaha co do aktivity stále stejná.

celkovou změnou povahy (5)
Těžko říct. Před kastrací jsem ho neznala. Ale přijde mi stále takový "dětinský". I velmi bázlivé feny na něho reagují kladně. Jak řekla kamarádka: "Ony ho ty fenky berou beze strachu, ptž ví, že jim od něj nic nehrozí. To je jako když máte za kamaráda gaye". :laughing7: Pes se normálně zúčastňuje velkých srazů (i 40 cizích psů) a nikdy jsem nezaznamenala, že by ho někdo napadal, snažil se ho ojet či jakkoliv jinak šikanoval.

A přibírá. Nechutně. Má to jako já - podívá se na ledničku a přibere tři kila. :laughing7:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vykastrovaný pes - čeká nás nějaká změna?
PříspěvekNapsal: ned 06. úno. 2011 08:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 19. dub. 2009 07:52
Příspěvky: 1152
Bydliště: Brno, občas Praha
Athos (NO) byl ze zdravotnich duvodu jako mladej kastrovanej, takze me zkusenosti:
(1) agresivni nebyl nikdy, takze tam se nic nezmenilo. Za mlada byl obcas unafanej po jinech psech, ale to odkoukal od Anyra, kterej se rval, to nebylo kastraci. S vekem se to uklidnilo.
(2) nikdy mi na nic nenaskakoval, feny si ocuchal a dal ho nezajimaly.
(3) tohle taky nikdy nedelal
(4) co se tyce aktivity, divokosti, za mlada byl divokej az az, hral si se psama, behal, honil zajice, vsechno jako kazdej jinej pes.
(5) nepozorovala jsem na nem zadne velke zmeny - nezlenosil po kastraci, naopak, do konce sveho zivota byl aktivni a pro kazdou spatnost, zustala mu radost ze zivota, z aportovani, behani s konem. Snasel se se psama - obcas po nejaken nafnul, ale neumel se prat, takze to nebylo nic tragickyho. Byl strasne hodnej k ostatnim zviratum - opecovaval narozeny kotata apod. Neztloustnul, do konce zivota - dozil se 12 let - si drzel linii a to bastil s chuti vsechno.

_________________
Čím více poznávám lidi, tím raději mám svého psa...
www.dejtenamsanci.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vykastrovaný pes - čeká nás nějaká změna?
PříspěvekNapsal: ned 06. úno. 2011 09:37 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Zájem o čuby se o trošku snížil až za pár let po kastraci (a s tím spojené všechny průvodní jevy jako například cvakání zubama). Neuvěřitelné tloustnutí, problémy s kůží (nechápu, proč je označení kastátů fešák, mají mít údajně lepší kožich apod. Neznám jediného kastráta, u kterýho by to tak bylo...), problémy s čubama i se psema - psi ho berou jako háravku, čuby "nevědí" a radši jdou po něm (zase záleží jak které). Pomočování. Aktivitu a povahu nemůžu soudit, ale myslím, že vyhasli, i když otázka, kolik za to můžou ostatní okolnosti a páni.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vykastrovaný pes - čeká nás nějaká změna?
PříspěvekNapsal: ned 06. úno. 2011 13:26 
Offline

Registrován: ned 21. lis. 2010 19:58
Příspěvky: 167
Bydliště: Praha
Zajímavé, děkuji :icon_thumright:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vykastrovaný pes - čeká nás nějaká změna?
PříspěvekNapsal: ned 06. úno. 2011 15:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Já znám dva kastrovaný vořechy. Šmudla byl vykleštěnej z útulku asi někdy zamlada. Agresivní nebyl nikdy, nejspíš ani předtím, nechá na sobě dříví štípat a v životě jsem neviděla, že by po něm někdo šel. Feny ho milujou, Elí ho jako jediného "samce" vojíždí (což je u ní projev obzvláštní náklonnosti, jinak to dělá jen čubám) - jak píše impact, kamarád gay... Zájem o feny je nulový. Aktivní a běhací byl vždycky hodně, dokud nezestárnul - teď je to lenoch.
Druhej pes: kamarádky agresivní neurotický Míša, kastrovaný asi v 10 kvůli zdrav. problémům. Agresivita se nezmírnila (teda zmírňuje se trochu s věkem, ale to už dlouho), nejistý a asociální k lidem i ke psům byl vždy, takže tam taky žádná změna. U fen dřív velmi spolehlivě poznal zač. hárání, byl na to hodně citlivej a ojížděl na co přišel - to jsem u něj od kastrace neviděla. Vždy byl štíhlej až hubenej, nyní je z něj skoro koule.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!