Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 15:28
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nakrývající štěně
PříspěvekNapsal: pon 15. bře. 2010 14:33 
Offline

Registrován: ned 14. bře. 2010 11:44
Příspěvky: 1
Bydliště: Ostrava
Dobrý den,s přítelem jsme si dva týdny zpátky pořídili štěně labradorského retrívra.Je mu 11 týdnů a neustále nás nakrývá,nakrývá návštěvy a evidentně se mu to líbí:-)Jenže jak jsem četla ve Vaší knize,může to být známka vděčnosti.Je to pes a ještě nemá "kulky".Je viditelné ,že ho to vzrušuje.Moc Vás prosím o radu,co to znamená,myslíme si s přítelem,že je na to ještě opravdu malý a měly by ho zajímat spíš hračky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nakrývající štěně
PříspěvekNapsal: úte 16. bře. 2010 08:58 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
U štěňat to nemusí být jen projev vděčnosti, ale pouhý sex. Plemena, jako jsou retrievři, jsou dosti hypersexuální a tento instinkt se u nich projevuje poněkud dříve. Osobně bych ho také raděj nasměroval na hračky, aby svůj temperament využil lépe.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nakrývající štěně
PříspěvekNapsal: úte 16. bře. 2010 09:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. pro. 2009 20:15
Příspěvky: 343
Bydliště: Praha / Čtyřkoly
margherittta, dej mu čas, já když si přivezla pesana, tak ojížděl co 5 min polštáře, peřiny, deky, pařezy, holiny a větší boty - cokoliv se dalo správně chytit packama, ve 4 měsících si oblíbil asi na 14 dní chlapy (neptej se mne proč). :lol:
Pomalinku ho to přešlo, teď je mu necelých 6 měsíců a nakrývá pesany jen občas (1x týdně?), to při hře (navzájem) nebo když si honí triko (ale to jen párkrát, byl usměrněn) a je klid - teda zatím, než mi začne reagovat na háravky, teď je sice očuchá, ale zas tak moc ho to nebere.
Ber to tak, že aspoň nezdrhá za fenama, tak ho nemusíte lovit po okolí, stačí se sehnout :wink:
M.

_________________
http://psikusy-pokusy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nakrývající štěně
PříspěvekNapsal: úte 16. bře. 2010 20:05 
Offline

Registrován: pát 28. črc. 2006 12:22
Příspěvky: 207
Co znamená,že nemá kulky??? :-k


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nakrývající štěně
PříspěvekNapsal: úte 16. bře. 2010 22:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
janaA píše:
Co znamená,že nemá kulky??? :-k

Že ešte nemá zostúpené semenníky v šourku. :-)

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nakrývající štěně
PříspěvekNapsal: ned 10. říj. 2010 09:23 
Offline

Registrován: ned 05. zář. 2010 13:57
Příspěvky: 12
Bydliště: Brno
náš malý jorki ( necelý 5 měs.starý) dělá to samé, sexuje hlavně s plyšákama. Furt je převrací, dá si je na sebe, pak si je otočí, udělám kotrmelec a nasedne si na něj ajede jak fretka... Někdy jej usměrňuji, to jen aby věděl, že i v tom bude panovat můj názor. Vždycky na chvíli přestane, pak dotáhne dalšího plyšáka pár vteřin s ním obcuje :-) , např. teď má jednoho obzváště, od malička oblíbeného plyšáka ( taky už vypadá, že je značně unavený, visí z něj nitě), obejmutého všema čtyřma packama, ležíc na boku, zakoustý do čenichu plyšákovi, spí :-) je to prostě boží zvířátko tenhle pejsek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nakrývající štěně
PříspěvekNapsal: pon 21. bře. 2011 08:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 11. úno. 2011 22:23
Příspěvky: 30
Bydliště: Milovice
Rovněž se přidávám. Moje tříměsíční novofunlanďanka mě včera objala nohu........
No, zatím to neřeším, uvidíme. Hold to pak budeme nějak řešit, když to bude častější. :D

V tuto chvíli mě to pobavilo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nakrývající štěně
PříspěvekNapsal: stř 20. dub. 2011 15:27 
Offline

Registrován: úte 01. úno. 2011 20:46
Příspěvky: 25
Bydliště: Červená Řečice
Dobrý den, moje 4,5 měsíční štěně najednou začalo na všechny skákat, když jsme si ho přivezli skákal na nás a to jsme ho odnaučili on to nedělal a teď začal znovu nepříde mi to jako sexuální chování ale skáče na nás (to ho odnaučit zvládnu) ale teď jsme potkali jednoho pána s Rotvajlerem (potkLI JSME HO UŽ PÁRKRÁT JE TO MOC DOBŘE VYCHOVANÝ PES!!!) náš pes se ho ze začátku bál lítal kolem něj a štěkal ale to mu byly asi 3 měsíce teď už se ho nebojí ale začal na něj skákat tomu psovi se to teda nelíbí kdyby to byl dospělí pes asi by to nebylo jen tak ale štěně respektuje jen mírně zavrčí a poodejde co s tím mám dělat aby se mu to jednou nevymstilo?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nakrývající štěně
PříspěvekNapsal: stř 20. dub. 2011 20:56 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Odpovědi jsou v tomto tématu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nakrývající štěně
PříspěvekNapsal: sob 21. kvě. 2011 19:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 15. pro. 2010 10:49
Příspěvky: 16
Bydliště: Praha 9 - Vysočany
Já jsem toto chování začala pozorovat, když byly eddiemu asi 3 měsíce, tak "ojížděl" mojí mikinu, kterou jsem mu dala, když jsem si ho přinesla domů...zůstalo mu to do dneška, to mu je 9 měsíců a praktikuje to ještě na dece, co jsem mu koupila...občas má tendence si chytnout mojí ruku, ale to ho převedu na hračku, tak toho nechá...spíš máme problém s tím, že on je nakrýván jinými psy...vždy to jsou psi a dělají to skoro všichni...nevím, čím to je, eddie je docela ofouklej, tak těžko říct, jestli si ti ostatní takto řeší, že mají navrch či co, v tomhle se opravdu nevyznám...on to ale žádnému psu nikdy neudělal, jen doma dece a tý mikině... :hmm:

_________________
"Chcete-li si rozumět se svým psem, není třeba hned na něj štěkat."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Moje 9 týdenní štene ojíždí deku
PříspěvekNapsal: úte 21. led. 2014 11:22 
Offline

Registrován: sob 11. led. 2014 19:14
Příspěvky: 10
Bydliště: vacenovice ceská republika
Dobrý den dovezli sme si před 2 týdni štenátko cane corso které mnelo ze začátku velmi divné chování bylo hodne agresivný nechtelo nám dovolit seho dotýkat i ted máme ješte problém když ho chceme vzít na ruky nebo neco umí po mne vrčet aby toho nebylo málo začalo štene všechno ojíždet hlavne svoji deku taky to skoušelo na hračku nevím jestli je to normální u tak malého pejska taky sem nevedela jak mám zareagovat tak sem mu nadala.Delá to hlavne když se nudí stačí klidne 5 minut začne si nejdřív honit ocas a pak začne škubat tu deku jak ji doškube jde na vec....Dekuji za každou radu.Katka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nakrývající štěně
PříspěvekNapsal: úte 21. led. 2014 14:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Katko, konkrétní radu bohužel nemám (snad jen "zajet za p. Desenským", protože u takto malého štěněte to nebude na internetové rady), spíš by mě zajímaly okolnosti - z jakého prostředí štěně pochází? Socializace, způsob odchovu, PP/bezPP, přístup majitele, chování a povaha rodičů atd.? A co Vaše zkušenosti? Už jste někdy měli psa, víte jak s ním komunikovat, aby vám rozuměl, viděli jste ho už někdy před odběrem? Projevoval se tak i dřív?

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nakrývající štěně
PříspěvekNapsal: úte 21. led. 2014 16:55 
Offline

Registrován: sob 11. led. 2014 19:14
Příspěvky: 10
Bydliště: vacenovice ceská republika
Štenátko máme bez pp chovatel byl bohužel spíš množitel k štenátkum chodil jen vykydnout granule a to bylo vše byli zavřené v místnosti kde nebylo ani okno porád tam mneli tmu ...navíc ho tam neustále natahoval a to doslova jeho osmiletý kluk ale vubec nás to neodradilo si pejska vzít.Mnela sem před tím staforda který byl týraný takže sem vedela že to nebude hračka ale ze stafíka sme vychovali užasného pejska takže veřím že to zvládneme i ted jen tady toto sexuální chování mne překvapuje v tak raném veku nevím jak mám na to reagovat jestli je dobře že sem mu nadala žádné tresty v tomto prípade používat nechci abych v nem nevyvolala další agresi vuči mne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nakrývající štěně
PříspěvekNapsal: úte 21. led. 2014 16:57 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Je to jen ventilace napětí. Když jsem vytáhla mého fleta z útulku, byl kost a kůže, náběh na zápal plic, byly mu 3 měsíce a jediné co uměl, bylo nakrývat, hlavně psa. To nakrývání je ten nejmenší problém.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nakrývající štěně
PříspěvekNapsal: stř 22. led. 2014 06:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Bohužel tenhle přístup (byl od množitele, ale to nás neodradilo) je jedním z největších problémů v chovu psů. Odradit vás to mělo, protože to, že má množitel odběr, způsobí další množení a další týrání dalších psů. Je mi těch psů taky líto, ale ne tolik, abych kvůli jednomu "zachráněnému" štěněti způsobila utrpení mnoha dalším, a především jeho matce...
Řešení výchovných problémů už je to nejmenší, mnohem horší jsou vzdálenější následky takového odběru.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nakrývající štěně
PříspěvekNapsal: stř 22. led. 2014 09:49 
Offline

Registrován: sob 11. led. 2014 19:14
Příspěvky: 10
Bydliště: vacenovice ceská republika
Zuzko máte pravdu no když sme přišli byli ze sedmi štenat 4 prodané a jedno rezervované.V tomto případe už by víc škody udelalo to že by sme ho tam nechali pro další neškušené lidi kteřý by utrpeli šok potom co by se štene projevilo.Ne každý je ochotný se takovému psovi venovat a neco sním delat takže večina potom skončí nekde v útulku ....Možná je to takto lepší...i když to nekomu příde jako blbost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nakrývající štěně
PříspěvekNapsal: stř 22. led. 2014 16:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Snažím se, v souladu s přírodními principy, nadřazovat zájmy celku (druhu, plemene,...) nad zájmy jedince. Od okamžiku, kdy se lidé začli chovat obráceně, posílají veškeré objekty svého samaritánského zájmu do kytek. Příroda nezná slitování nad jedincem, vše dělá a rozhoduje v zájmu celku. Pokud by se snad stalo, že se konečně lidé začnou chovat normálně a ne pseudozáchranářsky, má svět ještě šanci. Vzít si štěně od množitelů s vidinou toho, že nebude v pořádku, je přesně ten krok, který sice tomu jednomu psovi prospěje, ale psům celkově hodně uškodí. Teda prospěje mu za podmínky, že to zvládnete, a že se pod vaším vedením dá pes do kupy. Kamuflovat před ostatními (byť v dobré víře) výsledky množitelského činění tím, že si radši sama koupíte evidentně poškozené štěně, považuji za spoluvinu. Jen ať se nezkušení spálí, když jsou tak pitomí, že považují PP za cár papíru a je jim líto dát za kamaráda na příštích 15 let o nějakou tisícovku víc.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nakrývající štěně
PříspěvekNapsal: stř 22. led. 2014 21:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Katkuvrazelovu na jednu stranu chápem.Ale pokial chcela zachrániť nejakého týraného psa s problémovým chovaním,bolo by šlachetnejšie si vziať takéhoto psa z útulku,tieto psy bývajú v útulku ovela dlhšiu dobu ak nie na furt práve koli tomuto problému.A nepodporila by množitela :wink: A nemusí sa vždy jednať o staré jedince,nájdu sa tam aj pol ročné-ročné psy s problémovým chovaním.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nakrývající štěně
PříspěvekNapsal: čtv 23. led. 2014 13:23 
Offline

Registrován: sob 11. led. 2014 19:14
Příspěvky: 10
Bydliště: vacenovice ceská republika
Byl náš od prvního okamžiku jak sme ho videli klidne si mne označujte za spolupachatelku ohavného a nesprávného činu.Každý nekdy udelal neco co bylo nesprávné pro ostatní ale pro neho správné a duležité.V tomto případe sme mneli jasno v tom že toto je náš pes žádný jiný to proste být nemuže.A chci jen podotknout že téma byla nekde jinde takže ješte jednou chci poprosit o radu.Jak mám reagovat na pejskove nakrývání? je to normální u 9 týdeního psa?Dekuji za odpoved.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nakrývající štěně
PříspěvekNapsal: čtv 23. led. 2014 20:23 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Tak znova k tématu: normální (jako standard) to není. Je to komplex problémů a nejlepší by byla osobní návštěva na Vlčárech. Ale - že štěnda podobně stará provádějí kopulační pohyby, to normální je. Ale Váš se chová "patologicky". Mimochodem, osobně jsem potkala štěně, které ve 3 měsících! vědělo, co je háravka a co se s mí "má dělat". Kdyby mi to někdo řekl, nevěřila bych.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nakrývající štěně
PříspěvekNapsal: pát 24. led. 2014 06:44 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jak píše Eva, jedná se o komplex, nikoli jeden samostatný problém. Psy přečíst umím, proto doporučuji stavit se tu se štěnětem a můžeme pak řešit vše konkrétně. Nikoli dle odhadů nebo dohadů, což je problém řešení po internetu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nakrývající štěně
PříspěvekNapsal: sob 25. led. 2014 18:12 
Offline

Registrován: sob 11. led. 2014 19:14
Příspěvky: 10
Bydliště: vacenovice ceská republika
Máte pravdu bude to nejlepší řešení.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!