Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 21. kvě. 2024 00:04
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 681 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: pon 27. dub. 2009 13:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Dali jí tam vstřebávací stehy. Možná to moc prožívám, ale když jsme kdysi dávali kastrovat kočku, vypadalo to děsivě. Psisko to zvládá výborně.
Díky, taky doufám, že se nezmění... ale vzhledem k tomu, jak moc už je sešívaná a čím už si prošla - už jí snad nerozhodí nic :?

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: sob 02. kvě. 2009 19:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Bára je 12 deň po kastrácii,stehy má vonku a nabehli sme späť na naše vychádzky a blbnutie so psami.Vrátila sa do normálu,aj správaním aj v žrádle.Faleška je už tiež na ústupe.Psi ju očuchávajú,ale chovajú sa k nej kamarátsky.Niektorým voní,na veterine sa do nej na prvý pohlad zamiloval jeden boxer.Ale páčila som sa mu aj ja,bral to zaradom. :lol:

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: ned 09. srp. 2009 14:32 
Offline

Registrován: čtv 30. říj. 2008 09:03
Příspěvky: 5
Bydliště: nové městečko u čerčan
Dobrý den,
máme roční fenku bullteriera-poprvé hárala v půlce osmého měsíce, předcházel tomu zánět pochvy. Potom přišla "faleška"-nateklé 4cecíky,byla mrzutá a líná(byla zrovna velká horka,takže se ani nedivim). K tomu se lehce opupínkovala na břiše a tlamě - vet.řekl, že při falešce je snížená imunita a že je to streptokok a pesu ať vykastrujeme, protože se to všechno bude opakovat. Vůbec se mi do toho nechce, proto bych ráda, když mi poradíte, zda je to v tomto případě nutné. V okolí je většina fen kastrovaná,takže se radši nikoho neptám.

_________________
janica


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: pon 10. srp. 2009 04:00 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Zkus se zeptat MVDr. Jiřičky, je to veterinář a léčitel.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: stř 21. říj. 2009 11:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. čer. 2009 12:48
Příspěvky: 103
Bydliště: Zlín
Ahojte, mám takový problém a chtěla jsem se zeptat na váš názor, protože se pořád nemůžu rozhodnout. Mám 6 měs .fenku s vynikajícím původem, ale nechtěla jsem ji pro chov, ale abych měla zaručen dobrý zdravotní stav a povahové vlastnosti zvířete. Moc jsem o ni stála atak jsem byla ráda , že po odřeknutí štěněte jsem se dostala do pořadí a mohla jsem ji získat. Problém je ale v tom, že když se mně chovatelka ptala k čemu ji chci , tak jsem řekla že jako mazlíka a kamaráda, ale ne na výstavy a k chovu. Jenže když jsem si pro ni přijela byla ve smlouvě o koupi i věta , že nesmím pod pokutou 100 000,- Kč odchovat štěňata a to i při nechtěné březosti. Smlouvu jsem tak trochu ve stresu podepsala, a teď řeším problém jestli ji mám nechat vykastrovat nebo ne , i z důvodu toho že bydlím na vesnici plné psů a bude to tak trochu problém ji uhlídat na 100 %. A taky se mi do toho moc nechce ji trápit operací, zase ale pokud nebude mít nikdy štěňata , tak i ze zdravotních důvodů je to asi lepší...., fakt nevím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: stř 21. říj. 2009 11:36 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ze zdravotních důvodů to lepší rozhodně neni. Jak tu někdo přirovnával, myslím Petra, je to jako by si předcházela zubnímu kazu tím, že všechny zuby vytrháš. A co se týče smlouvy - tu ukaž nějakému právníkovi, podle mě je to strašná blbost.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: stř 21. říj. 2009 11:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. čer. 2009 12:48
Příspěvky: 103
Bydliště: Zlín
Bohužel asi tím , že jsem ji podepsala už s tím nehnu. Moje chyba , ale abych řekla pravdu když uvidíte to vytoužené štěně všechno nedomyslíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: stř 21. říj. 2009 11:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Myslím, že tohle je nevymahatelné, s tím si nedělej starosti. Kastrovat bych jí nedávala, protože jí můžeš způsobit i jiné zdravotní problémy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: stř 21. říj. 2009 11:49 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Každý průměrný právník tě z takové klauzule vyseká, je to jako by jsi se v kupní smlouvě zavázala k tomu, že boty budeš nosit jen měsíc a pak je dáš do výstavky. Hlavu bych si s tím nedělala. Pes je kupní smlouvou tvůj a případná štěňata řešíš s klubem, ne s původním chovatelem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: stř 21. říj. 2009 11:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 09. čer. 2007 20:32
Příspěvky: 51
Bydliště: Hořovice
Milko, co by asi měli říct lidi, co bydlí v bytě a musí i s háravou fenkou denně mezi psy? Přeci ji nebudeš dávat kastrovat z vlastní pohodlnosti, aby sis ulehčila hlídání. Navíc, jak už tu padlo, můžeš jí tou kastrací přivodit víc problémů, než kolika se jich zbavíš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: stř 21. říj. 2009 12:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. čer. 2009 12:48
Příspěvky: 103
Bydliště: Zlín
V bytě ji spíš uhlídáš , než když je denně 80% času venku na zahradě, která je sice oplocená, ale víte co pejskové dokážou. V době hárání bych ji asi víc držela doma , než aby byla samotná venku.., můžete mi napsat v jakém období hárání může být fenka nakryta a jak dlouho hárání trvá? Pokud bych si nemusela dělat starosti s tou nešťastnou smlouvou tak bych ji kastrovat nedala, i když jsem někde četla že fenky které nemají celý život štěňata trpí různými chorobami, je to pravda?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: stř 21. říj. 2009 12:04 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Pročti si to tu :wink: zjištíš, že to pravda neni. Je to jako s těma zubama, jak jsem psala.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: stř 21. říj. 2009 13:02 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
milka píše:
Bohužel asi tím , že jsem ji podepsala už s tím nehnu.

ale pohnes, tieto zmluvy su z pravneho hladiska nepouzitelne, kedze sa uz jedna o tvoj sukromny majetok, ktory bol riadne vyplateny a tym padom nadobudas plne dispozicne pravo. chovatelia si ich spisuju, len aby strasili buducich majitelov, co mozu a co ee, ale kazdy aj priemerny pravnik ich zmetie zo stola rychlostou blesku.
co sa kastracie tyka, pokial to nemusi byt tak do fenecky nezasahuj, tych 6 dni v roku kedy je ochotna sa ustrazit da.

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: stř 21. říj. 2009 13:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
Taky souhlasim, pokud nemusíš, nekastruj. Co měli babička s dědou jezevčici, tak ji museli nechat opravdu ze zdravotních důvodů asi ve 3 letech vykastrovat. Byla pak míň hravá a spíš taková psí dáma. Ale psi po ní jeli furt, byla pro ně přitažlivá před kastrací i mimo hárání a i po kastraci. Bejvala klidně i na zahradě, sice v Praze, ale i tak. Pro psy nebyl takovej problém se na zahradu dostat. I tak ji uhlídali.... Neřekla bych, že to je až takovej problém, obdivuju lidi, co maj doma psa i fenu a uhlídaj je. Když máš jenom fenu, neměl by bejt problém...

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: stř 21. říj. 2009 14:42 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Vstoupím vám do diskuze. Podepsala jsi smlouvu, že nebudeš odchovávat štěňata. Oč ti teď jde, že řešíš kastraci, když jsi nepodepsala smlouvu že ji musíš vykastrovat. Víš, s tímhle jsi na trochu tenkém ledu. Jestli máte doma krásné zvíře, můžete se domluvit s chovatelem o změně smlouvy, oběhnout výstavy, fenu uchovnit a mít papírová štěňata. Pokud je tohle pro vás moc "náročné" a chcete odchovávat bezpapíráky, mohlo by se stát že těch 100 tisíc nakonec zaplatíte. Vím o případech z chovu koček, kde se sepisují podobné smlouvy a pokuty jsou vymahatitelné. Ano, smlouva mezi 2 občany byť o tvé věci je platná. Myslím si, že uhlídat háravou fenu je pro každého, kdo ji chce uhlídat maličkost... Přeji moudré rozhodnutí.

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: stř 21. říj. 2009 15:39 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Lenko, já to pochopila tak, že chovat nechce, ale díky té pokuťe i za nechtěná štěňata, uvažuje o kastraci. Čistě preventivně, kdyby se stala nehoda...

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: stř 21. říj. 2009 15:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
ja si teda taky myslim,ze takovahle smlouva je blabol,kterej by kazdy pravnik rozcupoval.Beru to tak,6e vzhledem k tomu,ze u nas je pes nebo jakekoliv zvire bran jako "vec",tak po uzavreni kupni smlouvy a zaplaceni castky uz muze byt kazdemu jedno,co s tou veci budu delat. Prijde mi to podobne,jako kdybych si koupila od nekoho boty,meli jsme spolu na to smlouvu a on by si tam dal klauzuli,ze kdyz je proslapu,zaplatim mu za to pokutu.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: čtv 22. říj. 2009 06:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. čer. 2009 12:48
Příspěvky: 103
Bydliště: Zlín
Citace:
Lenko, já to pochopila tak, že chovat nechce, ale díky té pokuťe i za nechtěná štěňata, uvažuje o kastraci. Čistě preventivně, kdyby se stala nehoda...
[/quote]
Přesně tak, nemám zájem odchovávat bezpapíráky a prznit toto skvělé plemeno.., ale jde o to že se může stát že fena uteče nebo na pozemek vleze pes nebo co já vím.., je to stejně divné když o tom tak přemýšlím, zajímalo by mně jestli tyto podmínky jsou i u psů-samců, ti přece taky můžou plemeno výrazně poškodit různými levobočky. A co se psem , když podepíšete takovou smlouvu, taky vykastrovat?To je fakt divné, jestli tady spíš nejde o peníze chovatelů, u malopočetných plemen je to docela dobrý výdělek , ikdyž vím, že náklady a čas tomu věnovaný není zanedbatelný


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: čtv 22. říj. 2009 07:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
Popravdě je to docela zvláštní situace, většina chovatelů když vidí, že to štěně bude nadějné podporuje jeho uchovnění...

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: čtv 22. říj. 2009 07:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
milka- u psa je to asi jiný v tom, že si může "vrznout" x krát.... krom toho, matka je vždycky známá, otec nejistej... takže když máš psa, kterej se ti zaběhne, oplodní nějakou fenku a zase se vrátí, ani o tom nemusíš vědět. To, že fena měla štěňata se asi pozná...
A jinak, preventivní kastrování mi fakt přijde jako blbost. Ani nebudeš vědět, jak se ti pak fenka může povahově změnit, jak na ni budou reagovat ostatní psi...
Co se týče smlouvy, tak podobný bejvaj třeba mezi fretčíma chovatelama. Například tam je, že když bude chtít mláďata, musí se poradit s původním chovatelem o výběru (barevně i příbuzensky), že když už nebude fretku chtít, musí jí vrátit chovateli a ne vyhodit... ale taky to nejsou smlouvy v pravym slova smyslu... spíš dohody...

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: čtv 22. říj. 2009 07:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Hodně asi záleží na tom, z jakých pohnutek chovatelka tuto klauzuli do smlouvy dala. Vzhledem k tvému vyjádření, že nehodláš záměrně chovat, připadají v úvahu jen ty nehody, a pokud jde chovatelce o nemnožení kříženců, tak bych to chápala jako povinnost likvidace případných nechtěných štěňat (rozhodně ne povinnost kastrace). Při změně tvého názoru na chov, pokud je fenka fakt dobrá, by asi chovatelka mohla být přístupná k dodatku ke kupní smlouvě, kde by se chov povolil, samozřejmě v rámci pravidel pro toto plemeno.
Pokud je ale důvodem toho ujednání likvidace potenciální konkurenční chovatelské stanice, pak je to asi problém, a i kdyby byla fenka milionová, s tím můžou být problémy. Snaha po zisku a dost nevybíravé vztahy bohužel mezi chovateli nejsou nic výjimečného.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: čtv 22. říj. 2009 07:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. čer. 2009 12:48
Příspěvky: 103
Bydliště: Zlín
Už jsem se rozhodla , kastrovat se nebude, ještě musím zvládnout meho drahého manžela, který chce kastrovat, ale nasadím všechny zbraně a boj musím vyhrát :D dík za naše názory


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: čtv 22. říj. 2009 20:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 16. bře. 2009 17:04
Příspěvky: 168
Bydliště: Vítkov
:icon_thumleft: moudré . Manželovi řekni, jak by se tvařil na podobný zákrok u ženy... Třeba to zabere #-o

_________________
Jitka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: čtv 22. říj. 2009 20:27 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
preco na zene? nech sa zamysli nad sebou :oops:

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: úte 27. říj. 2009 16:40 
Offline

Registrován: úte 27. říj. 2009 14:55
Příspěvky: 1
Bydliště: Praha
Mám fenku Karl von Bahnhof z útulku, která tam skončila právě kvůli tomu, že jakýsi původní "páníček"odhalil její březost a týden před porodem ji vypustil do ulic. Štěnda v pořádku v útulku odstavila a po dalším měsíci, kdy jsem ji adoptovala a po zvážení všech pro a proti, jsem se rozhodla ji nechat vykastrovat. Je na každém majiteli udělat rozhodnutí, ale pro mě to bylo jasné... Po tom, co jsem viděla ty mraky deprivovaných psů v útulcích, které ještě navíc i následkem krize praskají ve švech radikálněji než jiné roky, mi přijde jako menší "zlo" tento stav nerozšiřovat dalšími bahnhofy, než nechat fenku kastrovat. Ano, hlídat dva až tři týdny v roce je možné, ale už jsem mnohokrát slyšela příhodu stylu "otec neznámý, vyšetřování pokračuje" a to i u hlídaných fen. Jsou to hbití tvorové tihle nadržení psíci :wink:
Druhá otázka je, jak jsou z toho hlídaného období všichni zúčastnění na větvi... Počínaje od frustrovaných psů a jejich ještě nervnějších páníčků, kteří je musí krotit, až po moji fenku, kterou tak mine riziko zánětu nebo raka dělohy.
Také jsem byla v očekávání, do jaké míry to ovlivní její psychiku, ale nic se nezměnilo, týden po operaci už zase chtěla běhat, i když ještě nesměla, venku na psy reaguje stejně a oni na ní také a navíc máme všichni do budoucna klid. Ale jak říkám, rizika tu jsou a je potřeba je zvážit...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: úte 27. říj. 2009 17:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
jak dlouho je po kastraci že už si schopná mluvit o tom že to její psichyku nezměnilo- hladina hormonů klesá poměrně pomalu a opravdu o tomhle lze mluvit tak po pul roce. ale jeslti to tak jetak je to fajn- mám dvě kastrandy a obě v pohodě ale znám i opak

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: úte 27. říj. 2009 17:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 16. bře. 2009 17:04
Příspěvky: 168
Bydliště: Vítkov
MUsela jsem v lednu nechat vykastrovat svého 10 letého psa - z důvodu nádoru na varleti... a od té doby se začaly datovat problémy soužití s mladým psem, o kterého se do té doby staral zpočátku coby ochránce... po té coby parťák. Tolik ke změně povahy. Teď mi vet doporučuje u 6 leté fenky kastraci kvůli demodexu..... nějak na to nejsem schopná přistoupit. Vím, že šťěnda sice NIKDY mít nebude - protože má spoustu vrozených zdravotních problémů, ale kastraci teda ne. To by muselo být vážně hodně zle.

_________________
Jitka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: úte 27. říj. 2009 21:57 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Momentálně tu mám tříletou fenku hovíka, kterou nechali na roce a půl vykastrovat. Hodně tady trpí. Ti psi, kteří znají rozdíl mezi psem a kastrátem, jí vytěsnili na vedlejší kolej a ona dobře vnímá rozdíl, jak se chovají k ní a jak k normálním psům. Dříve nebo později jsou kastrandy přecitlivělé na očichávání (seznamování) psů odzadu a už proto, že je psi nemohou zařadit, je to očichávání o něco delší, proto trpí víc než normální fenky, které si pes očichá a jde, kdežto u kastrovaných je to přivádí až k hysterickým záchvatům. Pro spoustu neznalých psů jsou tyto fenky přitažlivější, zvláště pro ty, co nemají zkušenosti s háravkami a jejich pozornost upoutávají fenky, které jsou "jiné", což vede k tomu, že se je pokouší i nakrýt. To je jenom drobný výtah toho, co je realita v tom jejich světě. Těch dopadů je zde mnohem více.
Vždycky je mi líto, když pes trpí jen za to, že do něčeho "hrábnul" člověk a to ještě úmyslně a hlavně bez důvodu. Kecy, jako že kastrací někdo předešel čemukoli z preventivních důvodů, to jsou fak jen pouhé kecy. Žiju uvnitř psí smečky a pracuji se psy včetně kastrátů už moc dlouho na to, abych rozeznal nesmysly od reality.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: úte 27. říj. 2009 22:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. dub. 2009 13:57
Příspěvky: 309
Bydliště: Vyškov
Nás zase včera posilal na kastraci kvůli falešce....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: úte 27. říj. 2009 22:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 20:03
Příspěvky: 704
Bydliště: Brno-Kohoutky
já bych Bafuli nikdy nenechala kastrovat jen kvůli tomu že je to pohodlnější a zničit tak sociální postavení a psychyku, mé feňulky.. fakt ne.. a mrzí mě že to někteří vetové používají jako všelék aniž by seznámili s opravdovými riziky,jak zdravotními tak sociálními..

_________________
http://weaving.rajce.idnes.cz/ fotky opět Free


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: stř 28. říj. 2009 00:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Toto je citlivé téma a po jeho prečítaní som tiež pozmenila názor na kastráciu.Ako že kastrovať preventívne a pod.Ale mám známich,tí majú 4 ročnú fenku loveckého psa,bývajú na vesnici v baráku ktorý nie je oplotený.Ku nej majú ešte psa,kríženca českohoráka.Feňulu poznám od mala,bol to taký pohodový veselí psík.Nedávno som ju videla po dlhej dobe znova,a zhrozila som sa ako vyzerala.Vychudnutá,vylísalí ocas,smutné oči,posobila na mňa unavene a vyčerpane.Pri každom háraní zabřezne,lebo majitelia nie sú schopný ju ustrážiť,"prostě se to zase stalo,my sme ji zavřeli,ale ona utekla".Pokaždé má minimálne 10šteňat,z toho po každom vrhu nechajú dve,ostatné zabijú.V ten deň ako sme tam boli na návšteve,prišlo dosť psov,od každého utekala,bolo na nej vidieť že má všetkého plné zuby.Robila pre mňa divnú vec,keď sa čistilo ohniště,lahala si do jeho stredu a tam vzdychala,akoby ju niečo bolelo.Okrem tej častej březosti je kŕmená nekvalitnými granulami,tak pes vypadá tak ako vypadá.Tak som si hovorila-nebola by lepšia u takejto fenky kastrácia? :-k Majitelia ku nej svoj sposob opatery nezmenia,nie je pre nich člen rodiny ako to berieme tu,skor ako doplnok do hospodárstva. :evil:

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: stř 28. říj. 2009 00:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 20:03
Příspěvky: 704
Bydliště: Brno-Kohoutky
jestli při každým hárání zabřezne tak už to sebou nese zdravotní riziko. a pokud s tím majitelé nedokážou nic udělat, myslím že pro feňuli by to bylo rozhodně příjemnější, protože z toho všeho musí být šíleně vyčerpaná.

_________________
http://weaving.rajce.idnes.cz/ fotky opět Free


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: stř 28. říj. 2009 07:42 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Indiánka píše:
...Vychudnutá,vylísalí ocas,smutné oči,posobila na mňa unavene a vyčerpane.Pri každom háraní zabřezne,lebo majitelia nie sú schopný ju ustrážiť,"prostě se to zase stalo,my sme ji zavřeli,ale ona utekla"...
Samozřejmě, že tam, kde je pes jen doplňkem baráku, majitelé jsou lemplové a není v jejich zájmu zabránit nakrytí při hárání feny, je výhodnější nechat fenu vykastrovat. Vyčerpání s neustálých březostí tu fenu může i zabít. Kromě toho, takové lidi ani nezajímá změna psychiky feny po kastraci, ani si nevšimnou, že jim leniví a tloustne. V prioritách seřazených podle zla působené vůči psům to vnímám s kastrací asi následovně:

- pokud jsou majitelé stupidi, že dopustí, aby fena každé hárání včetně prvního zabřezla, je menším zlem kastrace. Zde bývám tolerantní pouze u přestárlých lidí, kteří na uhlídání už nemají a sám kastraci spíše doporučuji

- nechat vrh štěňat po prvním a druhém hárání, kdy je fena ještě nedospělá, ať už k nakrytí došlo neúmyslně nebo dokonce záměrně. V tomto případě je menším zlem utracení celého vrhu štěňat po nakrytí při prvním hárání a ponecháním jediného štěněte po nakrytí při druhém hárání. Zde je brzy hovořit o kastraci, pokud to nespňuje podmínku výše

- vykastrovat fenu či psa z jakéhokoli preventivního důvodu, než je oprávněný důvod vzniklých zdravotních problémů, považuji za zbytečné zmrzačení psa kvůli pohodlnosti majitele.
Osobně jsem přesvědčen, že by si lidé splňující podmínky až sem neměli pořizovat živého psa vůbec. Takovým bych doporučil mnohem levnější zabezpečení obydlí v podobě alarmu a pro děti na hraní něco takového

- nechat vykastrovat feny kvůli falešným březostem, hormonálnímu vylysávání a jiným podobným problémům při každém hárání lze tolerovat, jelikož lidé často netuší, že lze tyto problémy zvládnout prostřednictvím alternativní medicíny a dalšími formami holystické léčby

- nechat vykastrovat psa kvůli diagnostikovaným značným problémům s prostatou v pokročilém stádiu a feny s diagnostikovanou pyometrou (zánětem dělohy, nikoli jen pochvy), rakovinou a dalšími zdravotními problémy spojenými s pohlavními orgány lze spíše doporučit

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: čtv 26. lis. 2009 21:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. zář. 2009 10:13
Příspěvky: 110
Bydliště: Pha 8 Libeň
Kámoška se ptá, jestli rok a čtvrt starýho psa, kterej spí v posteli, je nervózní a napadá psy a děti zaslouží kastraci, aby se uklidnil.. Nevím, co jí na to říct, tk kdybyste někdo o tom věděli víc, tk bych ji to pak přeposlala, ona se nechce registrovat...Dík

_________________
Mír v duši

Lada(Ginny, Safira a Aranka "Rarášek")


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: čtv 26. lis. 2009 21:04 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Samozřejmě že ne. Ani jeden problém kastrace neřeší, to za á. A za bé,když budu pedant, tak je to podle zákona týrání. Proč se nehcce registrovat? Všechny její problémy se dají zvládnout, jenom pokud bude chtít.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: čtv 03. pro. 2009 16:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 20:03
Příspěvky: 704
Bydliště: Brno-Kohoutky
potkala jsem jedu paní/holku která se věnuje několik let psům, má i několikátý pes a studuje psy. A přesto chce svoji fenku nechat vykastrovat, protože její 2 předchozí feňule umřeli na (bože teď mě to vypadlo.. něco s dělohou nejspíš.) říká že si je vědoma rizika spojeného s kastrací, ale i přesto to chce udělat.. Nevím jestli má cenu jí to vůbec rozmlouvat když je tak pevně rozhodnutá.. nebo spíš nevím pořádný argument.. mám pocit že o těch negativách ví dost.

_________________
http://weaving.rajce.idnes.cz/ fotky opět Free


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: čtv 03. pro. 2009 16:49 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
A co řešíš? Je to její rozhodnutí. A pokud si je vědoma rizik kastrac, tak je to jen a jen na ní.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: čtv 03. pro. 2009 16:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
U nás to bylo podobně - stará labradorka málem umřela na zánět dělohy a buldočka má teď asi nejspíš rakovinu... když se rozhodovalo o tom, jestli půjde vykastrovat Elí, bylo celkem jasno...

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: pát 04. pro. 2009 07:58 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pyometra se dá včas odhalit a vyřešit. "Má asi nejspíš rakovinu...", co je tohle za argument? Kastrovat kvůli prevenci proti rakovině pro mne rozhodně není argument. Zažil jsem mnoho případů kastrovaných fen, které měly rakovinu také. Pravda, ne dělohy.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: pát 04. pro. 2009 10:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 20. úno. 2009 13:27
Příspěvky: 111
Bydliště: Praha
Souhlasím s p. Desenským, pro kastraci rozhodně nejsem, je to jenom pro pohodlí majitelů fen, pracuji ve zdravotnictví, tak vím, že kastrovat fenku jen proto, aby neměla rakovinu dělohy je úplný nesmysl. Je to tak 50% na 50%...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: pát 04. pro. 2009 15:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 20:03
Příspěvky: 704
Bydliště: Brno-Kohoutky
Má docela zájem jít na freečko v Brně a Rudy se na něco zeptat, tak snad se dostanou i k tomuto tématu.. Jinak taky říkala že se bojí Rudy na něco zeptat aby ji neseřval a taky odněkoho slyšela, že si Ruda za něco řekl několik desítek tisíc.. Je to pravda?? Mě se to nezdá. spíš:jedna paní povídala..

_________________
http://weaving.rajce.idnes.cz/ fotky opět Free


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: pát 04. pro. 2009 15:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. zář. 2009 13:27
Příspěvky: 87
Weaving píše:
Jinak taky říkala že se bojí Rudy na něco zeptat aby ji neseřval a taky odněkoho slyšela, že si Ruda za něco řekl několik desítek tisíc..
To si nejspíš spletla s tím pánem, co taky začíná na D, ale je z Liberce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: pát 04. pro. 2009 17:09 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Weaving píše:
...Jinak taky říkala že se bojí Rudy na něco zeptat aby ji neseřval a taky odněkoho slyšela, že si Ruda za něco řekl několik desítek tisíc.. Je to pravda?? ...
To si mě jistě s někým pletou. Podobné informace považujte za fikci.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: pát 04. pro. 2009 19:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. zář. 2009 13:13
Příspěvky: 229
Bydliště: B. Štiavnica
..."zbojstva" a "huncustva" v mladosti, i veci mimo sablonu,.....ale vdavam poklonu odvahe rozhodnut umiestnit problematickeho psika po prevychove do ruk novym majitelom, i ked osobne "ošateným", to uz je iny level,...verim, ze toho "čarodeja" uvidim i na vlastne a podam mu pravicu....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: pon 11. led. 2010 18:32 
Ja mám doma dve fenky z útulku. Prvú (NO asi 7ročnú) sme kastrovali asi po polroku s tým, že už mala niekoľko nádorov na mliečnej žlaze. Jednoznačne to pomohlo. Druhá fenka jazvečika bola kastrovaná po prvom háraní. Takže po skúsenosti som jednoznačne za kastráciu, ak je samozrejme urobená šetrne a s minimalizáciou rizík. Moje fenky po mesiaci vyzerali, že na žiadnej operácii neboli. Okrem toho,že je to najlepšia prevencia pyometry a nádorov mliečnej žlazy(najčastejší typ rakoviny), majú fenky pokoj od výkyvou hladiny hormonou. Inak ani na jednej som nespozorovala výraznejšiu zmenu správania, možno len Kiki(jazvečík) je ešte prítulnejšia a trošička sa zagulatila, ale to sa dá vyriešiť krmením a pohybom. To, že sa nemusíme báť gravidity je už vedlajšie nemám problém dať si pozor. Inak myslím si, že by sa malo kastrovať už v útulkoch.
Nechcem byť zlá, ale srovnávať rakovinu čohokoľvek so zubným kazom mi príde trocha "mimo mísu".


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: pon 11. led. 2010 19:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Opravdu chceš tvrdit, že kastrace pomohla na již existující nádory na mléčné žláze? Léčili jste ty nádory nějak? Odstranění dělohy jako prevence jejího zánětu ...., no...., to je teda fakt argument. Opíráš se o nějakou seriozní statistiku nebo lékařské záznamy, co se týká té prevence nádorů na mléčné žláze, nebo je to jen "jeden veterinář povídal?" Znám dost kastrovaných fen, které měly nádory na mléčné žláze.
Kastrace jako prevence výkyvů hormonů, jako prevence nádorů - opravdu škoda, že tuhle zázračnou metodu neobjevili ještě lidští lékaři. (promiň, ale to jsem si nemohla odpustit)
Víš, jaké procento fen má po kastraci problémy s únikem moči, které se řeší podáváním chybějících hormonů - ach jo, zase ty výkyvy - , problémy se srstí, a podle mojí známé, veterinární lékařky, je 80% fen, které se léčí na problémy se štítnou žlázou, kastrovaných?

Je možná hloupost srovnávat zubní kaz s rakovinou, ale ještě větší hloupost je tvrdit, že jsme chytřejší než Matka Příroda a odebírat jen tak "preventivně" feně orgány.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: pon 11. led. 2010 19:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
No tak ono zvíře zvané "pes" už taky není tak docela dílo přírody.
Mně třeba zas připadá přitažený za vlasy tvrzení "když má dostat rakovinu, tak ji dostane (a když ne do pohl. ústrojí, tak do něčeho jinýho)" to taky není úplně statisticky prokázaný a opakuje se to tu tisíckrát.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: pon 11. led. 2010 19:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 20:03
Příspěvky: 704
Bydliště: Brno-Kohoutky
Zita píše:
No tak ono zvíře zvané "pes" už taky není tak docela dílo přírody.

ono to je dílko přírody , člověkem ne vždy dobře využité. Pokud vím psy mají nějaký ten gen či něco díky kterýmu se mohou právě takto šlechtit plemena, nikoliv protože jim člověk genom pozměnil laboratorně..

_________________
http://weaving.rajce.idnes.cz/ fotky opět Free


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: pon 11. led. 2010 19:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18. zář. 2009 13:00
Příspěvky: 196
Bydliště: Praha - Horní Měcholupy
Essi: ohledně vlivu hormonů na nádory mléčné žlázy (a nádory prsu u lidí) - zhruba 60% nádorů je ve svém růstu závislá na hormonech, proto se u lidí léčí mimo jiné přípravky, které vyvolají něco jako "chemickou menopauzu" (omlouvám se za nepřesnosti, nejsem doktor, prostě zabrání vylučování estrogenů). U psů se totéž řeší kastrací, protože je to jednodušší. Takže ano - kastrace může skutečně "léčit" už vzniklý nádor mléčné žlázy, respektive zabránit jeho dalšímu šíření.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: pon 11. led. 2010 19:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Zita píše:
No tak ono zvíře zvané "pes" už taky není tak docela dílo přírody.


Ty mě děsíš, zní to jako alibi pro to, abychom si ty pejsky složili jako puzzle - nechcem, aby fena hárala, tak k tomu nepotřebuje příslušné orgány. Tečka. Že v těle všechno souvisí se vším a způsobíme tím nepřirozený stav, to už nám,lidem nedochází? Když to vezmem kolem a kolem, živočich zvaný "člověk" už snad ani do přírody ani nepatří, podle toho, jak přemýšlí a jak se chová.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 681 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!