Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 20:19
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: doba před štěnětem - hárání fenky
PříspěvekNapsal: pon 08. zář. 2008 12:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 03. pro. 2007 12:54
Příspěvky: 16
Bydliště: Rataje nad Sázavou
ahoj, chci se zeptat zda je možné, aby fenka, která hárá teprve týden připustila k sobě psa. dneska ráno mi totiž ta moje potvora utekla a byla pryč čtyři hodiny, než jsem jí našla. jsem na ní naštvaná - snad to bude dostatečný trest, ale bojím se, aby z toho útěku nebyly štěňátka. hárat začala minulou neděli, je to tedy již devět dnů. Mám to nechat, nebo raději jet na veterinu pro nějakou tu antibaby injekci?

_________________
Žádný zkušený z nebe nespadl. Ani já ne.
Přišla jsem k mé čubince jako slepý k houslím, a tak tady budu hledat rady o všem možném i nemožném.
Jsem šťastná majitelka fenky německé dogy. Modrá Elizabeth Lady En z Miletína (*13.3.2007)
kontakt na skype - Haniccka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08. zář. 2008 13:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Je to možné, každá fena to má trochu jinak. Záleží na vás, ale je dost možné že zabřezne. Jestli štěňata nechcete, tak bych na vašem místě šupajdila na veterinu.

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08. zář. 2008 13:34 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
já bych na veterinu rozhodně nechodila.... injekce na přerušení březosti může čubu tak totálně rozhodit......pyemetry a pod. jsou po nich běžné a každej rozumnej veterinář ji rozmlouvá


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08. zář. 2008 16:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
I když se dá injekce hned po nakrytí? Nevím jak moc to škodí, nikdy jsme to nepotřebovali, předpokládám že taková věc se může stát nejvíc jednou za život tak by snad ty zdravotní důsledky nebyly tak dramatický, ale než nechat narodit vořechy a pak je třeba utrácet tak já osobně bych rozhodně šla.

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08. zář. 2008 19:46 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
nejde o to kdy (když nepočítám legislativu), ale je to silná dávka estrogenů. Jen pro představu, známá píchala krávě právě injekci k vyvolání říje, ale pak se píchla o jehlu (pouze píchla), během minuty ji polil pot ledovej, měla návaly, který se střídali se zimnicí, špatně od žaludku, točení hlavy.... no musela do nemocnice. A navíc, přerušení březosti neni 100%


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08. zář. 2008 21:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Myslela jsem právě že se preparáty s estrogenem k přerušení březosti už nepoužívají, právě pro vysoké riziko pyometry a poškození kostní dřeně a krvetvorby.

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09. zář. 2008 07:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 03. pro. 2007 12:54
Příspěvky: 16
Bydliště: Rataje nad Sázavou
aha, no volala jsem našemu veterinářovi a ten říkal, že prvděpodobnost je malá, ale že máme přijít za tři tydny, že jí prohlédne. teď by to prý stejně nepoznal.

_________________
Žádný zkušený z nebe nespadl. Ani já ne.
Přišla jsem k mé čubince jako slepý k houslím, a tak tady budu hledat rady o všem možném i nemožném.
Jsem šťastná majitelka fenky německé dogy. Modrá Elizabeth Lady En z Miletína (*13.3.2007)
kontakt na skype - Haniccka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09. zář. 2008 07:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Z krve by se to poznalo hned.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09. zář. 2008 09:31 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
ak by nahodou zabrezla, radsej by som pristupila k utracaniu stenikov hned po narodeni ako k pichaniu hormonov. jeden vet mi to raz poradil a ja vtedy este blba som to spravila. fena mi neharala tri roky a ked konecne zacala ,skoncilo to sialenou pyometrou ktora ju skoro zabila. po tomto zazitku by som uz nikdy viac do feny nic nepichala

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09. zář. 2008 09:33 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
alčo a čim jinym by si chtěla přerušit březost?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09. zář. 2008 10:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Eva Štemberová píše:
alčo a čim jinym by si chtěla přerušit březost?


Oxytocinem? :?:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09. zář. 2008 12:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Našla jsem že jsou i jiné možnosti, raději jsem to překopírovala, abych neplácala blbosti, ale určitě je nejlepší se řídit se podle druhého odstavce, aby se nemusely řešit následky.

Další možností jsou kortikosteroidy, jejíž účinky jsou také velmi vysoké, ale jejich nevýhodou je, že můžou opět způsobit výrazné narušení celkového zdravotního stavu feny. Asi nejšetrnější metodou přerušení gravidity feny je použití kombinace prostaglandinů a ergoliových derivátů v období kolem 25.-30. dne po nakrytí. Je výhodné, že této možnosti můžeme využít až poté, co na sonografu diagnostikujeme, jestli je fena vůbec gravidní. Při této metodě nedochází k následnému narušení celkového zdravotního stavu a není ohrožena její další plodnost.

Celkově je možno říct, že existuje celá řada látek , způsobujících umělé přerušení gravidity, ale u většiny jde o větší či menší zásah do organismu feny. Z těchto důvodů je určitě nejlepší prevence nežádoucího nakrytí. U fen, u kterých bychom chtěli do budoucna štěňátka, je to hlavně velmi důkladné a důsledné ohlídání feny hl. v období hárání a u fen, u kterých si do budoucna již štěňátka nepřejeme, je nejjednodušším řešením kastrace. Tato metoda je pro fenu nejšetrnější, navíc pomocí ní eliminujeme úplně nebo na minimum výskyt onemocnění, jako jsou např. záněty dělohy, vaječníkové cysty nebo nádorové onemocnění mléčné žlázy.

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09. zář. 2008 12:31 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Ještě v Děčíně jsem měl mikroazyl pro psy z ulice, často se ke mně dostávaly i březí feny. Měl jsem možnost pozorovat výsledky různých alternativ řešení tohoto problému, od podání pozdních abortiv vyvolávajících pyometru až po kastrace. Nejoptimálněji vyšly však jen dvě alternativy. Buď vykastrovat fenu měsíc po nakrytí i s plody, anebo pokud se chce zachovat plodnost feny, nebo jsou důvody k vypuštění kastrace, k čemuž se já osobně přikláním, nechají se štěňata narodit a nechá se nejvýše jedno štěně k lepšímu zvládnutí poporodních potíží feny a ostatní štěňata se hned po dokončení porodu uspí. Debaty na téma ponechání nežádoucích kříženců jsme tu řešili mnohokrát, proto bych se opětovnému rozebírání tohoto tématu vyhnul.

Ještě pro doplnění. Háravá fena je obvykle od šestého dne plodná a od devátého dne svolná ke krytí.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Nežádoucí nakrytí fenky
PříspěvekNapsal: sob 04. kvě. 2013 16:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 08. lis. 2012 12:05
Příspěvky: 98
Bydliště: Bratislava
Ahoj, chcela by som sa opýtať, asi to bude hlúpa otázka ale ja som si momentálne neni istá. Moja fenka hára, už je to dnes 15ty deň odkedy začala hárať, dnes som s ňou bola vonku, cca. pred pol hodinou, naša väčšinou aj keď za ňou psy dobiedzajú na nich zavrčí, alebo štekne, alebo sa otáča, proste nikdy si nenechá, aby na ňu vyskakovali, no dnes za ňou dobehol jeden boxer, najprv ho odohnala, no potom pribehol za ňou naspäť chvílu sa naháňali, to som si myslela, že je ok no a potom na ňu vyskočil a asi takých 15-20 sekúnd s ňou mal styk, kým som tam dobehla a odohnala ich od seba, mohlo dôjsť aj bez toho, aby došlo k tomu záverečnému "spojeniu" k oplodneniu fenky? Lebo neviem či mám byť kludná a nič sa nedeje, alebo mám ísť k veterinárovi.

Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krytie fenky
PříspěvekNapsal: sob 04. kvě. 2013 16:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Mohlo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krytie fenky
PříspěvekNapsal: sob 04. kvě. 2013 18:22 
Offline

Registrován: ned 15. led. 2012 19:17
Příspěvky: 345
Bydliště: Josefodol26,Světlá nad Sázavou
co jsem vyčetla-zeptala bych se na veterině,kolikátý den na sonu poznají březost,případně na možná
rizika(pokud jsou) s přerušením březosti,pokud byste štěňata za žádnou cenu nechtěli


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krytie fenky
PříspěvekNapsal: sob 04. kvě. 2013 21:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
V první řadě mi není jasné, proč jste venčili háravku bez vodítka. Březí být může, pozná to veterinář přibližně po 25 dnech, dříve nemá smysl tam chodit. Je možné vykastrovat fenu i s plody přibližně v polovině březosti, nebo nechat štěňata narodit a nechat je uspat, což je o něco šetrnější k feně. Podání hormonálních přípravků k přerušení březosti sice někteří veterináři doporučují, ale osobně bych do toho nešla, protože to má údajně velké množství vedlejších účinků včetně iniciace rakoviny. Každopádně jste se zachovali mimořádně nezodpovědně, to vás jako nenapadlo, že by se mohla nechat nakrýt?

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krytie fenky
PříspěvekNapsal: sob 04. kvě. 2013 22:08 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
Zuzko - já taky fenu venčím bez vodítka.. a jelikož jsem jí dosud od jakéhokoli psa, kterému se začla stavět odvolala /akorát nesmí nikde z dohledu/, taky by mě to nenapadlo. tím neříkám, že to není špatně..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krytie fenky
PříspěvekNapsal: sob 04. kvě. 2013 22:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Někteří psi jsou velmi rychlí, když jsem byly naposled na plánovaném krytí, tak jsem si ani nestačila s majitelem psa podat mezi vrátky ruku, a jeho pes už byl s mojí fenou svázaný. Věř mi, že tohle bys nedoběhla a čubu neodvolala. Byl to dvouletý sameček s několika zkušenostmi a Aika hárala patnáctý den. Jednalo se o překrytí, takže se už znali. Ale kolik takových mladých a nadějných, kteří tvoji čubu znají, běhá v místech, kde venčíš? Předchozí zkušenost, že pes potřeboval nějakých 10-15 minut, než fenu nakryl, se zdá ve světle nových skutečností zcela bezcenná.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krytie fenky
PříspěvekNapsal: ned 05. kvě. 2013 19:46 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Zuzko, ano, ale takovýhlemu rychlýmu nakrytí nezabráníš ani tehdy, když máš čubu na vodítku. Třeba Ozzák je v tomhle neskutečně rychlej a je schopný skočit na čubu když spíš a fena prochází kolem. Oba na vodítku. Takže asi tak.

A co se týče asi-nakryté feny? Šla bych za vetem a nechala udělat cytologii z pochvy. Tak, jak se určuje vhodný en pro krytí by se dalo i poznat, zda je fena již po nejlepším či nikoli. Ale to je momentální myšlenka, nikdy jsem o tom neslyšela, že by to někdo dělal po.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krytie fenky
PříspěvekNapsal: ned 05. kvě. 2013 20:36 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
Zuzko, vzhledem k tomu, že se s fenou během hárání psům dost vyhýbám a opravdu jí nezpouštím z oka.. a přivolávám jí dřív, než k ní nějakej vůbec dojde, tak si to snad pohlídat zvládnu. to se mi spíš nemusí povíst doma..
Neřekla jsem, že věc schvaluju, ale že se to asi může stát a že kvůli tomu nejsou všichni blbí. co bych asi tak dělala s borderou 10 dní na vodítku? nehledě na to, že se mi jí každej druhej snaží ojet i x dní po hárání.
S tou fenou bych šla na veterinu, ať se podívají, zda tam plody jsou, nebo ne a pak se uvidí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krytie fenky
PříspěvekNapsal: ned 05. kvě. 2013 21:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Cytologie může taky kecat. Když jsem poprvé plánovala Aiku nakrýt, tak jsem chodila od pátého do devatenáctého dne k veterináři denně a pořád to nebylo ono, tak mi pak řekl, ať honem jedu (za ženichem do Polska), že fena přestává barvit, a ona už psa nechtěla, tak jsem se propříště na to vykašlala a řídila se výhradně jejím chováním. A bylo to bez problémů.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krytie fenky
PříspěvekNapsal: ned 05. kvě. 2013 22:00 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jistě, ež může kecat, asi jsem to napsala blbě - teď na cytologii a pak na sono. Ale aby prostě "věděli", na jakou variantu se připravit víc.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nežádoucí nakrytí fenky
PříspěvekNapsal: pon 06. kvě. 2013 06:22 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
sickcrow píše:
...dnes za ňou dobehol jeden boxer, najprv ho odohnala, no potom pribehol za ňou naspäť chvílu sa naháňali, to som si myslela, že je ok no a potom na ňu vyskočil a asi takých 15-20 sekúnd s ňou mal styk, kým som tam dobehla a odohnala ich od seba, mohlo dôjsť aj bez toho, aby došlo k tomu záverečnému "spojeniu" k oplodneniu fenky? Lebo neviem či mám byť kludná a nič sa nedeje, alebo mám ísť k veterinárovi.
Po 6.tém dnu, kdy je fenka plodná, i když ještě není svolná, bych nenechal fenu, aby si cizí psy odháněla sama. Osobně to nenechám na nezkušené fence ani těch šest dní, jinak z ní bude pořádná hysterka. To za prvé. Za druhé, nechápu, jak někdo může háravku v nejlepším, tedy za 9.tým dnem nechat bez vodítka nahánět se s jakýmkoli nekastrovaným psem. Za třetí, jakmile se penis psa dostane do vulvy hárající fenky, lze počítat se zabřeznutím, i kdyby to byla pouhá vteřina a ke svázání nedošlo.
Osobně na ulici nenechám k háravce v termínu přiblížit psa pod dva metry. Jestli to totiž ještě nevíš, tak rozmnožovací mechanismus je u fenky v krycích dnech uzpůsoben k tomu, aby v přítomnosti psa samce dala ocas na stranu, ne aby psy od sebe odháněla! Jestli tady někdo tvrdí, že si na ulici přivolá háravku v nejlepším od psa, tak je to nezodpovědný ignorant a může se mu stát, že ji jednou nepřivolá. Všechno je totiž jednou poprvé, navíc mozek psa (i feny) funguje v instinktech na bázi šablon. Stačí, když případný nápadník bude zapadat do té správné šablony a poslední, co před nakrytím uvidíš, je vztyčený ocas i prostředník!

P.S.: Jestli chceš jistotu, nech si na 30. dnu od nakrytí udělat sono. Není to stopro, ale dřív je to vyhazování peněz oknem. V případě pozitivního nálezu máš pak dvě volby, buď ji nechat v půlce březosti vykastrovat i s tím, co je tam navíc, nebo nechat narodit a do 24h nechat všechno uspat, než se u feny rozjede mlíko. První dva dny pouští jen mlezivo.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nežádoucí nakrytí fenky
PříspěvekNapsal: stř 16. zář. 2015 23:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. zář. 2006 07:27
Příspěvky: 1264
Bydliště: Brno
Tchánovcům se nepovedlo a mají nakrytou fenku, dnes jim to potvrdili na sonu. Nepříjemné je, že si vlastně nepamatují, kdy se to tak mohlo stát. Oni mají dojem, že kol 30.8., což by teď měl být teprve 17.den březosti, já mám však dojem, že 15.8. už byla fena po "nejlepším", tedy by byl již 32.den a více. Moje otázka je, pokud chtějí fenu kastrovat, do kolikátého dne je to ještě bezpečné z hlediska krvácení feny při zákroku? Fenu chtějí kastrovat tak jak tak, aby se nechtěné nakrytí neopakovalo, tedy měli to v plánu ještě před zjištěním, že je fena březí.
Jak se dá případně zjistit, jak dlouho může být fena březí, když si majitel není jist? Fena již nějakou dobu viditelně tloustla, nebývá to až po půli březosti (fena je stafordšírský bulteriér)? Jde mi hlavně o neohrožení feny na zdraví, když chtějí kastraci.

_________________
Lišák je, lišák je, lišák je, lišák je Bališák.
Belgičani v nouzi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nežádoucí nakrytí fenky
PříspěvekNapsal: čtv 17. zář. 2015 06:55 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Kastrace nakryté feny je optimální v půlce březosti. Na sonu by mělo být vidět, v jakém stádiu březosti fenka je. Asi bych ji už rovnou objednal...

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nežádoucí nakrytí fenky
PříspěvekNapsal: čtv 17. zář. 2015 09:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. zář. 2006 07:27
Příspěvky: 1264
Bydliště: Brno
Veterinářka dobu březosti neurčovala v tom spoléhá na paměť majitelů, kteří neví, kdy se to mohlo stát, nenačapali je. Až podle tloustnutí feny je napadlo, co se děje. No feňula jde dnes na kastraci, tak jí jen držím palce, ať je vše v pohodě.

_________________
Lišák je, lišák je, lišák je, lišák je Bališák.
Belgičani v nouzi


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!