Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 13:01
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Šikana a žárlivost
PříspěvekNapsal: sob 06. zář. 2014 20:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18. úno. 2009 19:13
Příspěvky: 6
Bydliště: Ústí nad Labem
Dobrý den. Prosím o radu. Před třemi lety jsem si k tehdy 4leté fence (dobrman x labrador) vzala z útulku tehdy 3letou hodně problémovou fenu foxteriéra. Měla jsem tehdy načteny všechny knihy R.D. i jsem viděla pana Desenského v akci na živo. První fenka byla zlatíčko a chtěla jsem jí udělat radost a pořídit kamarádku. Byla jsem přesvědčená, že přeci i tu druhou musím zvládnout. Chyba. Hodně nešvarů jsem foxteriérce zrušila. Bohužel jsem to nedotáhla. Původní fence jsem radost rozhodně neudělala.

S čím si nevím rady je tohle:

Hodnou fenku si zavolám na mazlení (sama už ani nechodí z dále popsaných důvodů). V tu ránu je tam foxina a cvaká po ní. Odešlu jí na místo. Nejde a je celá nastartovaná. Odvedu jí na místo a řeknu zůstaň. Zůstane, kouká jak se mazlíme a celá se třese a kňučí. S dobr. se domazlíme, foxina vydrží na místě. Jakmile dám foxině volno, hned běží na tu hodnou a několikrát jí cvakne u huby (lehce - jako výstražně). Je jedno, po jak dlouhé době jí to volno dám, prostě celou dobu čeká, až to bude moci udělat. I když jí dám volno a hned jí začnu mazlit, stejně v rychlosti odběhne a rychle cvakne. I když jí mazlim a držím, aby nemohla, tak když skončím, stejně to jde udělat. Takhle foxina šikanuje tu hodnou v průběhu dne i při jiných příležitostech. Měla by mít snad celý den košík? Nestihnu to řešit nijak, je to mžik a pak jakoby nic.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šikana a žárlivost
PříspěvekNapsal: pon 08. zář. 2014 14:14 
Offline

Registrován: ned 07. čer. 2009 18:56
Příspěvky: 347
Bydliště: letovice
Mela by mit permanetne voditko o delce, aby se dalo stihnout zaslapnout a tudiz ji neumoznit jeji "zabavu".

Priznam se, ze mi to taky resili. Pojali jsme to tak, ze jsme te, co mela byt udajne orezavatko poskytovali zpocatku permanentni ochranku. No a jini nasi psi uz vedi, ze co je nase, pripadne navic pod nasi ochranou je nedotknutelne.
Takze nova fenka ted, kdyz je pro ni nejaka "neresitelna" nebo "neprehledna" situace utika leda smerem k nam. Ale ona je moc sikovna, takze si skoro vse dokaze vyresit spravne sama, tudiz nepotrebuje skoro ani dozor vcetne pomoci.

Naposledy jsme jim minuly tyden donesli jezka v kleci. Protoze byl nas, tak si ho chteli akorat tak pratelsky ocichat.

_________________
Hodnotím podle toho, co dokázali, smekám před nimi. Hodnotím podle toho, co nedokázali, plivu na ně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šikana a žárlivost
PříspěvekNapsal: pon 08. zář. 2014 20:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18. úno. 2009 19:13
Příspěvky: 6
Bydliště: Ústí nad Labem
Děkuji. Tím vodítkem jsme vyřešili spoustu věcí, ale tohle prostě nestíhám chytit. Je posledlá, prostě čeká, až s ní skončím a stejně to jde té hodné udělat. Prostě v rychlosti cvak cvak. Přijde mi, jako by ji udržovala v permanentním stresu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šikana a žárlivost
PříspěvekNapsal: pon 08. zář. 2014 22:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Karkulka si z Ústí,nechceš s nami povenčiť? Když tak v SZ,niečo poriešime :wink:

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šikana a žárlivost
PříspěvekNapsal: stř 10. zář. 2014 06:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18. úno. 2009 19:13
Příspěvky: 6
Bydliště: Ústí nad Labem
Indianko dekuju, uz jsme se setkaly, jen jsem nemela feny sebou.... ale nechtela bych venku s nekym probirat co by mozna mohlo pomoci, uvitala bych konkretni radu zde. Mozna, ze reseni je dotahnout vychovu do detailu, ale na to asi nemam u terierky nervy a cas, cely den beham kolem rocniho syna, ale hodna fena si to nezaslouzi. Budu delat tu ochranku, ale o to se snazim celou dobu, mozna se s tim jen moc s.ru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šikana a žárlivost
PříspěvekNapsal: čtv 11. zář. 2014 13:23 
Offline

Registrován: stř 03. úno. 2010 15:00
Příspěvky: 151
karkulka píše:
uvitala bych konkretni radu zde

Konkrétní radu jak reagovat. Od lidí, kteří neznají osobně tebe ani tvé fenky? Nezlob se, ale to podle mě není úplně možné. Ty sice situaci nějakým způsobem popisuješ, ale čuby si mohou myslet úplně něco jiného. Při takovém "problému" bych to opravdu řešila osobním setkáním s někým zkušeným. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šikana a žárlivost
PříspěvekNapsal: pát 12. zář. 2014 07:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18. úno. 2009 19:13
Příspěvky: 6
Bydliště: Ústí nad Labem
No jo, pravda. Nemela jsem tema ani zakladat, vzdyt vim, ze toho moc nevyresim...asi chvilkova slabost a smutno, ze misto kamaradek jsou konkurentky.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!