Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 22:14
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Náhlá agresivita vůči druhému psu ze smečky
PříspěvekNapsal: ned 03. črc. 2016 09:54 
Offline

Registrován: pát 01. črc. 2016 21:59
Příspěvky: 1
Bydliště: Pardubice
Bydlím vedle rodičů (mezi zahradami není žádný plot) a já mám psíka, rodiče mají psíka (fena, fena). Žijí takto vedle sebe asi dva roky. Poslední dobou se však opakovaně stává, že fena rodičů se do té mé pustí. Občas je to například, když na zem upadne nějaký žvanec (při vaření), dvakrát se to stalo na dvoře, když byly mimo dohled (důvod neznámý). Zkrátka, mám pocit, že se servou v okamžiku, kdy fena rodičů za každou cenu chce něco, co chce i můj pes. Nikdy se to nestalo při krmení (každá vlastní miska), nebo při procházce, kdy je pes pamlskem motivován i s vyslovením jeho jména...
Problém je v tom, že razance útoků roste (po tom posledním už měla moje fena dvě větší tržné rány, které však dle veterinářky ještě nebyly na šití) a taky se stávají častěji... Navíc moje fena se té rodičů začíná bát, vyhýbá se jí a tak... Nerad bych ze své feny udělal ustrašenou obludu, nebo nedej bože, bych v ní nerad takhle nechal probudit agresivitu...

A ke psům:

Moje fena: Labradorský retrívr, první tři roky života žila se svojí matkou. Je velmi mírná, až "tupá", lovecký pudy má do okamžiku, než kořist dohoní, pak hra končí (i když jednou se snažila přinést slepici za křídlo - slepici se nic nestalo)... Je velice zcestovalá (pracovně často cestuji do zahraničí, tak jezdí taky), relativně vychovaná, tichá, klidná, má ráda děti (prostě fena jako z reklamního letáku). Když jí byly dva, přibyla k sousedům fena. Když jí byly tři, zemřela mi její máma fena.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náhlá agresivita vůči druhému psu ze smečky
PříspěvekNapsal: pon 22. srp. 2016 11:14 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Dokud budete obě fenky vnímat tak, že je každá někoho jiného, nejedná se o smečku. Na jednom společném území by se mělo přistupovat tak, že každý pes je všech zúčastněných a všech, kteří jsou zodpovědní za jejich výchovu. Pokud mi přijede na návštěvu někdo se psem, bude jeho pes na mém území dodržovat má pravidla. Jestliže nějaký pes ovlivňuje výchovu mého psa, pak podle mých pravidel, a to i v parku. Můj pes má zakázáno chovat se nevhodně k druhému psu a totéž chci od druhých vůči těm mým. Pro více informací mi zavolejte viz druhá věta v informačním sloupci poradny: "Mám raději práci se psy než sedět na netu, chcete-li rychle odborné odpovědi, zavolejte, nebo zajeďte na fríčko."

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!