Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 19:16
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Bručí když si k němu lehnu
PříspěvekNapsal: pát 11. kvě. 2007 08:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 06. říj. 2006 09:07
Příspěvky: 23
Bydliště: Teplice
Se svým psem, co se týče dominance, jsem vždy měla dobrý vztah. Ale teď na mě začal bručet, když si k němu lehnu nebo se ho nějak dotknu, když leží. Nevím co tím chce říct a jak se k němu mám zachovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 11. kvě. 2007 08:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 06. říj. 2006 09:07
Příspěvky: 23
Bydliště: Teplice
Je mu 11 měsícu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bručí když si k němu lehnu
PříspěvekNapsal: pát 11. kvě. 2007 09:23 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Veru píše:
Se svým psem, co se týče dominance,...
Popiš mi, co si představuješ pod pojmem dominance, rád se něco nového dozvím.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 12. kvě. 2007 09:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Nějak nechápu tu poznámku o dominanci. Potkala jsi někdy skutečně dominantního psa? Dnes je slovo dominance velmi moderní a lidi ji vidí skoro ve všem, co pes udělá - nese výše ocas, vyšel první ze dveří, vlezl na kanape, zabručel.... . Vždyť máš doma štěně, 11 měsíců. O dominanci bych vůbec nemluvila.
Pejsek se ti dostává do puberty. Jde také o to, kdy si k němu leháš, kde si k němu leháš a kdy se ho dotýkáš. Pes vydává celou škálu zvuků, od bručení přes vrčení, štěkání a spoustu dalších. Je to jeho normální komunikační prostředek. Záleží na situaci - může ti tím říkat - dej mi pokoj, chce se mi spát, neruš mě, může to mít spoustu dalších významů. Pokud vrčí vysloveně zle a leží ve tvé posteli a nechce tě tam pustit - řeš to přivoláním nebo jeho stáhnutím dolů za vodítko - ne za obojek. Pokud jenom zabručí, že chce mít pokoj, dokončila bych pohlazení nebo pomazlení a nechala ho být.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 12. kvě. 2007 09:59 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
mě taky občas pes zabručí, když leží a já ho pohladim ale je to takový: jooooooooo, přesně tam mě podrbééééj, to je beeezváááá a většinou k tomu ještě přidá protažení

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 14. kvě. 2007 11:06 
My známe oboje, slastné zabručení při drbání i ,,nech mě být,zrovna odpočívám´´ :pejs: ,ale myslím,že je to v pohodě, že mi můj hafan muže dát najevo,že chce mít klid.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 19. kvě. 2007 20:32 
Offline

Registrován: pát 18. kvě. 2007 12:57
Příspěvky: 10
Bydliště: zahranici
To my zname jeste treti:
- kdyz ji drbu tam, kde chce
- kdyz ji "otravuju"
- kdyzse protahuje a dela ji to mooc dobre


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 19. kvě. 2007 22:21 
Offline

Registrován: pát 14. črc. 2006 11:10
Příspěvky: 27
Bydliště: stremenicko
Náš Adámek taky tak vrčí, když leží na gauči nebo na jiném oblíbeném místě a odpočívá. Většinou se tím snaží sdělit : Dej mi pokoj nech mě spát. Tak ho většinou necháme spát, když tak hezky poprosil....
Ale občas je v tom ještě takové to bandočí: já jsem největší a ten gauč je taky můj. To je pak odeslán ven z místnosti a pryč, ať si prudí někde jinde. Pak jeho dokonale zhnusený výraz stojí za to.

Záleží prostě na psovi, jestli je to "prudič" jako ten náš a zkouší, co na jeho nový trik páníci a jestli by třeba nemohlo být po jeho (on na gauči, ostatní na zemi apod.). A nebo jestli je to prostě pejsek, který chce jen mít klid a tohle je jeho způsob, jak to říká.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bručí když si k němu lehnu
PříspěvekNapsal: čtv 12. lis. 2009 13:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Nechci zakládat nové téma, ale vyskytl se u nás problém. S bíglicí jsem začala spát v posteli a již je to dlouho, co s ní takhle usínám. Chodím spát dřív než manžel. A když pak vejde do ložnice spát ( Eny je obvykle pod mou peřinou), zpod mé peřiny se ozývalo při otevírání dveří a při vstupu manžela do ložnice vrčení, poblafávání. Vždy to bylo jen kraťučko, tak jsem to neřešila, obvykle jsem jí rozespalá rukou poklepala na kožich, jako že pohoda. No ale v poslední době je jak piraňa, neumím si její chování vůbec vysvětlit. :hmm: Začne běsnit, je jak vytržená ze snu, kdy štěká, vrčí, jakoby jí někdo napadal . To už nejsem rozespalá, ale naprosto při smyslech a rukou hledám, kde je čuba, aby mojeho snad při lehání nekousla, vypadá, jakoby ho snad ani v ten moment nepoznávala.Já ji opět rukou uklidním, pohladím, jako že nic a ptám se jí, co blbne, že je to přece páneček!Nic se mezi námi doma nezměnilo, je klid. Čuba spí jednou u mě a jednou u děcek v pokojíku. Co jí vadí? Proč to dělá? Jo, manžel je doma každou noc. :dontknow:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bručí když si k němu lehnu
PříspěvekNapsal: čtv 12. lis. 2009 13:12 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jak se chová manžel? Píšeš že ty jí házíš do pohody, podle mě by to měl udělat on ("čáu Enýý, co blbneš? prosimtě spi, zbudíš celej barák...")

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bručí když si k němu lehnu
PříspěvekNapsal: čtv 12. lis. 2009 13:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
neřeší to nijak, jen po dvou posledních atacích ke mě dvě noci prohodil, že ho příště asi kousne. Doma má manžel s Eny dobrý vztah, Eny ho bere. Jo, to je dobrý, dnes , než Eny spustí scénu, jí manžel slovně upozorní, že je to on a ať neblbne... :idea: , uvidíme, ale stále nevím, CO ji k tomu vede a PROČ se to stupňuje. :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bručí když si k němu lehnu
PříspěvekNapsal: čtv 12. lis. 2009 13:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
čoveče já bych asi neřešila, co u toho dělá manžel, prostě pes by letěl z postele poměrně dost rychle, protože vyjíždět po nikom, kdo se do postele chystá a je to jeho vlastní postel, nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bručí když si k němu lehnu
PříspěvekNapsal: čtv 12. lis. 2009 13:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Nápodobně. Tohle kdyby někdo dělal v mý posteli, tak ho dost nevybíravě vyhodim, a jestli hodlá pokračovat, může jít spát na chodbu.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bručí když si k němu lehnu
PříspěvekNapsal: čtv 12. lis. 2009 13:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
No ale toto se děje PŔI vstupu do ložnice, když otevírá dveře a udělá první kroky v pokoji, jakoby se lekla, ona i takovým tonem poštěkává...Tohle mi nepřipadne, že by za to měla ještě letět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bručí když si k němu lehnu
PříspěvekNapsal: čtv 12. lis. 2009 13:39 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Gerda píše:
čoveče já bych asi neřešila, co u toho dělá manžel, prostě pes by letěl z postele poměrně dost rychle, protože vyjíždět po nikom, kdo se do postele chystá a je to jeho vlastní postel, nebude.

Jo to jsem teď napsala lence do SZ, mimo jiné, ale pokud je čubina "v tranzu" a nepoznává ho... proto mii přijde dobré, aby se manžel ohlásil, že je to on. Švagrový ACD takhle řve na každý pohyb, je mu už 8. U něj jediný co pomáhá je se takhle ohlásit, to se zklidní velice rychle. Jinak "nevnímá" na koho řve.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bručí když si k němu lehnu
PříspěvekNapsal: čtv 12. lis. 2009 13:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
jo táák, já to chápla, že ho žere při polehu. No tak ať hodí čuba spát až s manželem a to snad bude vědět, s kym do tý ložnice leze...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bručí když si k němu lehnu
PříspěvekNapsal: čtv 12. lis. 2009 13:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
OK, přečetla jsem si to celé podruhé. Na mě to působí jako projev rozmazlenýho psa kterej chce být s paničkou v posteli sám. Zvlášť když to takhle zesiluje (čuba si všimla, že když poštěkává, panička ji chlácholí, tak řve víc a víc, aby panička víc chlácholila).
Třeba je to jinak, já nevím, já s vaším psem nespím.... :dontknow:

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bručí když si k němu lehnu
PříspěvekNapsal: čtv 12. lis. 2009 14:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Zita, ne, v pohodě, jsem ráda za každý podnět, přemýšlím o tom, ale ona je v podstatě se mnou v mé posteli , ikdyž manžel zalehne, na jeho postel moc nechodí(nebo si to myslím, v noci po mě někdy cestuje, tak možná se octne i vedle u mojeho). To, ž epřijde můj, by pro ni nemělo znamenat to, že se bude se ním o mě dělit, prostě můj přijde, lehne a hotovo. Je to tak vždy, nerozsvěcuje, psa nesundává, neooddělává, pes je u mě pod peřinou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bručí když si k němu lehnu
PříspěvekNapsal: čtv 12. lis. 2009 15:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
a teď mi manžel sděluje, že když ráno otvírá dveře do dětského pokoje, pes ani nehne brvou, natož aby něco kecala a to jak jde k děckám, budí je drasticky-zvedne z nich peřiny(brr, bych ho zabila udělat to mě)a Eny na tohle vůbec mic neříká. To už je na dospání u děcek a já v práci....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bručí když si k němu lehnu
PříspěvekNapsal: čtv 12. lis. 2009 15:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Lenka Krejčířová píše:
když ráno otvírá dveře do dětského pokoje, pes ani nehne brvou
Tak si asi hlídá tebe a děti ne, no.

Lenka Krejčířová píše:
To, ž epřijde můj, by pro ni nemělo znamenat to, že se bude se ním o mě dělit, prostě můj přijde, lehne a hotovo. Je to tak vždy, nerozsvěcuje, psa nesundává, neooddělává, pes je u mě pod peřinou.
Večerní postelový rituály bych zde nerozebírala, ale to psisko to prostě může vidět jinak než vy ...

Lenka Krejčířová píše:
No ale toto se děje PŔI vstupu do ložnice, když otevírá dveře a udělá první kroky v pokoji, jakoby se lekla, ona i takovým tonem poštěkává...Tohle mi nepřipadne, že by za to měla ještě letět.
já si myslím, že ví moc dobře, že jde o manžela, ještě než ty dveře vůbec otevře. Dobře znám, jak příchod někoho známýho dokáže vzbudit zvíře z nejhlubšího spánku ještě než dotyčný za dveřma vytáhne klíče...

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bručí když si k němu lehnu
PříspěvekNapsal: čtv 12. lis. 2009 16:25 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ale taky nemusí poznat, u děcek je "nadospání" narozdíl od noci, kdy je s lenkou v nejhlubším spánku (pravděpodobně). Ale to se tu můžem dohadovat donekonečna po netu, v tom máš pravdu.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bručí když si k němu lehnu
PříspěvekNapsal: čtv 12. lis. 2009 16:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
zita neviděla bych to tak jasně naši psi dyž chrápou- oprevdu tvrdě večer třeba po žrádle a táta přijde domu a oni se ho leknou sou schopný ho vyřvat jako vetřelce- než si všimnou kdo to je

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bručí když si k němu lehnu
PříspěvekNapsal: čtv 12. lis. 2009 16:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Eva Štemberová píše:
Ale to se tu můžem dohadovat donekonečna po netu, v tom máš pravdu.
:wink:
Jsem zvědavá, jak tedy zabere, když se manžel dopředu "ohlásí". Já osobně bych to asi nedala, muset někomu oznamovat, že si jdu lehnout do svý vlastní postele, aby mě "náhodou" "omylem" nesežral...

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bručí když si k němu lehnu
PříspěvekNapsal: čtv 12. lis. 2009 17:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Zita: No to já taky ne, moje postel je moje a přes to vlak nejede, to je v tomto u nás klid přes den, jde jen o příchod manžela večer do ložnice, jak ulehá, nebo než ulehne, už je v podstatě potichu.... Pokud by to byla jasná nelibost , to víš, že by letěla, ale takhle, sice se mi to nelíbí, ale trestat ji za strach je taky blbost. Holt bude u děcek nebo v pelíšku, nebo bude mít manžel holt hlasitý vpád do ložnice


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!