Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 16:52
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 244 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12. pro. 2008 17:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
Zita: pročti si diskuzi a zjistíš, proč to nedělat a co to znamená.

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12. pro. 2008 18:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 05. pro. 2008 15:41
Příspěvky: 221
Bydliště: Alicante, Spanelsko
rea - dekuji za rady. Co se tyce osoby, ktera by nam ukazala jak vlastne na to, musime jeste pockat. Pes je z utulku a bez ockovani a s ockovanim jsme zacali az dnes. Jakmile bude naockovana, urcite s ni chci zacit chodit na cvicak. Psa jsem mela cely zivot, uz od malicka, ale nikdy jsem zadneho neucila ci netrenovala. Kazdopadne uz jsem omezila jeji neustale "otravovani me" doma a prikazy ktere ji davam musi plnit a nevzdavam to. Myslim, ze uz se nam vztah trosku zlepsuje a zacina me poslouchat. Asi jako kazdy pes je velice inteligentni a ma nas prokoukle a chyba byla ve me. Vlastne kdyz si vzpomenu, tak od privozu z utulku to bylo same chudacku, pod sem, bud se mnou....Mela skoro tri tydny velice vazne strevni potize (veterinar ji moc sanci na preziti nedaval), takze jsem ji vse trpela....mozna uz tim jsem si to u ni pokazila, ze me potom vubec neposlouchala....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12. pro. 2008 18:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 05. pro. 2008 15:41
Příspěvky: 221
Bydliště: Alicante, Spanelsko
Jinak to, zac byla trestana bylo spise, ze nekde neco rozkousala nebo curala v byte. Ani to nebylo poruseni zakazu. Delala to z nudy, kdyz ja byla v praci a pritel doma a byl s ni venku par minut...Coz je pochopitelne, ze pes pak neco takoveho dela. Priteli jsem toto uz take vysvetlila, je to s nim trosku tezsi, ale snad zacina trosku chapat, ze je to pes a k tomu stene a ktomu ze potrebuje pohyb...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12. pro. 2008 18:20 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Anie nie je za čo, určite si predtým, než si necháš poradiť, prečítaj poradňu, môže ti to pomôcť vybrať človeka, od ktorého si poradiť necháš, vyberaj dôsledne. Držím päste.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12. pro. 2008 18:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 05. pro. 2008 15:41
Příspěvky: 221
Bydliště: Alicante, Spanelsko
Poradnou se stale prokousavam a snazim se naucit co je spravne a co spatne. Cvicak bude asi sranda, spanelsky jeste perfektne neumim, tak to bude asi cvicak pro obe dve:o)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12. pro. 2008 20:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno. 2008 16:07
Příspěvky: 51
Bydliště: praha 10
Ty jo, já bych s přítelem asi pěkně vyběhla :x , kdybych zjistila, že mi naprosto neadekvátně trestá psa za něco, co už ten pes stejně neví, že je jeho vina (předpokladam teda, ze se to udalo, kdyz pritel prisel domu a nasel rozkousane veci, nebo louzi, tak se jal hledat mladou štěněčí fenku a obrátil ji na záda nebo s ní začal smýkat za kůži za ušima...super).. není to samozrejme nic proti vám, nechtěla bych, aby se vás to dotklo, jen si predstavuju tu situaci, že by se stala mně. :evil: Přítel by to pěkně schytal, myslím, že by z toho měl dlouho noční můry!! :evil: Já jsem to u svého paličatého psa použila jen jednou (dodnes mě to velice mrzí, bylo to právě z nevědomosti) a to při situaci, kdy si privlastnil jednu vec a nemohla jsem to od něj dostat skoro 20 hodin a pri tahani z jeho huby po mne skocil a (nejspis) nechtene me kousnul do ruky. Ale v zivote by me nenapadlo být tak brutální na mladou fenku z utulku (to je vlastne jedno) za to, že něco zničila nebo se počurala...chudák holka...
A s tou kůží za ušima- někde se to tu řešilo, ta fáma, že to je výchovný gesto matky feny vůči stenatum... neni to pravda, fena tohle stenatum udajne nedela (svoji zkusenost nemam, ja jeste brezi fenku nemela :) ), ale je to gesto trhání koristi, nebo co, že si to maximálně dělají štenata navzájem jako učení se na lov. Doufám, že si to pamatuju dobre z toho vlákna na poradně, kdyby jsem to psala nepresne, tak se omlouvám.´.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12. pro. 2008 20:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
sqeeny, s přítelem kterej se chová blbě k vlastnímu psu se vyběhává blbě - protože kdyby došlo na nejhorší, pes je jeho... Spíš to chce pořád po kapkách vysvětlovat, jemně korigovat... samozřejmě že když to hodně přežene tak dostane sprda, ale nesmí se to přehnat (zlatí psi :roll: )

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12. pro. 2008 21:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno. 2008 16:07
Příspěvky: 51
Bydliště: praha 10
To je jasný, chce to řešit individuelně, já jsem si to predstavila, kdyby to udelal muj stavajici pritel memu psovi... ale samozrejme nejde to napasovat na vsechny. Tady to chce jit asi pres city a rozum (co jednotlive tresty v psi reci znamenaji a kdy je psi pouzivaji), vysvetlovat, vysvetlovat a vysvetlovat. Je to prece nevinna fenečka :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Malý zájem
PříspěvekNapsal: úte 13. led. 2009 19:41 
Dobrý den, máme 4 letého jezevčíka. Starám se o něj více než má sestra a přesto o ni má větší zájem než o mne. Nemůže to být tím že sestra má teď psychické problémy a on vycítí že ho potřebuje více?
Děkuji


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malý zájem
PříspěvekNapsal: úte 13. led. 2009 19:47 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
může to být dané pohlavím, nebo taky pravidlem, že čím víc se psovi vnucujete, tím víc vás má na háku....

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malý zájem
PříspěvekNapsal: úte 13. led. 2009 20:41 
pokud myslíte psa tak on je kluk ale já jsem holka jako moje sestra takže tam bych tu chybu neviděla


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malý zájem
PříspěvekNapsal: stř 14. led. 2009 10:33 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
robin.l píše:
pokud myslíte psa tak on je kluk ale já jsem holka jako moje sestra takže tam bych tu chybu neviděla

jo já jsem právě nevěděla - jako nick máš robin :wink: stejně mi příde, že když to řešíš, tak ti to moc vadí, tak se psu otovíc vnucuješ.... ale můžu se plést

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malý zájem
PříspěvekNapsal: stř 14. led. 2009 13:19 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tohle nelze bez bližší znalosti zúčastněných adekvátně posoudit, zvláště pak ne po netu.
Hodně totiž záleží na prioritách psa. O těch je tu také samostatné téma.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autorita
PříspěvekNapsal: stř 21. led. 2009 20:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 05. pro. 2008 15:41
Příspěvky: 221
Bydliště: Alicante, Spanelsko
Ahoj, tak jsem tu zase. Vychova se nam z jedne stranky zlepsila, ale... Zjistila jsem, ze pokud jsem ze psem pouze ja doma, dela si co chce a vubec me neposloucha. Dneska jsme obe zazily spatny den. Jiz od rana, byla k nevytrzeni, podarilo se ji me vzbudit, pak vytahnout z postele a pres neustale prikazovani ji, at me necha (stale po me skakala, kousala), se mi ji nepodarilo ani po 2 hod uklidnit. Nejake okriknuti nebo hrube vyhruzky, si stale chtela hrat a bralo to jako srandu. Zacala jsem ji tedy ignorovat. Jenze po pul hodiny se predemnou naferovku vykadila (to ze stale otravovala, zajiste nebylo proto, protoze byla rano). Dostala vynadano a uz zustala na svem miste...Asi po trech hodinach to zase sla zkouset znova, trikrat jsem ji rekla nech me a otocila se zady (byla jsem na gauci). Ale po chvilce slysim, ze cura, curala hned vedle me vedle gauce. Pochopila jsem to jako ze se ji nelibi to, ze ji ignoruji, pochopila jsem to spravne? To, ze se vycurala, byla pro mne tecka, dostala jednu pres kozich a vazne zlym tlym hlasem jsem ji odeslala na misto. Od te doby se s ni vubec nebavim. Vidim na ni, ze to vnima, a pokud se zvedne z mista, pouhym slovem ji tam odeslu a je tam a uz zustane. Kdyz jsem sla fencit, sla jako andilek a poslouchala na slovo. Nevim zda delam spravne, proto bych chtela slyset vas nazor. A pokud ji budu ignorovat, jak dlouho? Moc dekuji, je to pro me moc tezky den a pro ni take, ale uz to takhle dal neslo...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autorita
PříspěvekNapsal: stř 21. led. 2009 20:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
jak je stará?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autorita
PříspěvekNapsal: stř 21. led. 2009 20:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 05. pro. 2008 15:41
Příspěvky: 221
Bydliště: Alicante, Spanelsko
to presne nevime, veterinar tvrdi 9 mesicu, ja bych rekla, ze ma min, ale nevim...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autorita
PříspěvekNapsal: stř 21. led. 2009 20:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 22. zář. 2008 16:41
Příspěvky: 41
Bydliště: Praha 8 - Kobylisy
Jestli třeba neotravovala proto, že se jí chtělo ven vyvenčit :?:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autorita
PříspěvekNapsal: stř 21. led. 2009 20:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 05. pro. 2008 15:41
Příspěvky: 221
Bydliště: Alicante, Spanelsko
ne, jak jsem psala, byla rano

A i kdyby stejne potrebovala, neni preci normalni, ze to udela primo prede mnou, kdyby vazne potrebovala, sla by preci nekam kde ji neuvidim. Tohle bylo vazne z toho, ze ji ignoruji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autorita
PříspěvekNapsal: stř 21. led. 2009 20:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
to že byla ráno neznamená že se jí nechtělo, ale tohle posoudit nedokážu. Buď se jí fakt chtělo a v tom případě teda chudák fena... nebo to byl truc a v tom případě je to asi nesamostatnost, vynucování pozornosti...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autorita
PříspěvekNapsal: stř 21. led. 2009 21:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Jenom k tomu kakání, tisíckrát jsem radši, když se Ben beze strachu vykadí doma, než aby se přede mnou schovával - to si naopak myslím, že neni normální. Pes není stroj, aby kakal a čůral přesně podle programu. Tím samozřejmě neříkám, abyste chodili ven každejch deset minut :wink:

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autorita
PříspěvekNapsal: stř 21. led. 2009 21:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 05. pro. 2008 15:41
Příspěvky: 221
Bydliště: Alicante, Spanelsko
Rano byla 10 minut pred tim, nez me vzbudila a nez zacalo cele to divadlo. To ze se vykadila a vycurala, bylo z trucu. Pokud jsem doma i s pritelem, nikdy by si nic takoveho nedovolila. Normalne byva doma sama i hodiny a nic neudela. Jde o to, ze pokud ja jsem s ni sama doma, dela si co chce a jakmile jsem ji zacala ignorovat zacalo toto vsechno, a proto se ptam, zda delam dobre ze ji ignoruji nebo co mam delat...?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autorita
PříspěvekNapsal: stř 21. led. 2009 21:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
A čí je? Přítelova nebo tvoje? Radši si počkej ale na radu poradce :-) ten by to měl vědět.

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autorita
PříspěvekNapsal: stř 21. led. 2009 21:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 05. pro. 2008 15:41
Příspěvky: 221
Bydliště: Alicante, Spanelsko
Vzali jsme si ji z utulku oba, takze je nas obou:) Ale ja se o ni staram vic, a je napsana na me, takze tak trosku vic moje :finga:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re:
PříspěvekNapsal: stř 21. led. 2009 21:23 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: stř 09. srp. 2006 12:59
Příspěvky: 159
rea píše:
Ono je fakt dosť ťažké si vybrať, keď v TV vysielajú také "múdrosti"...


ono je to nekdy tezke - kdyz si vemes tenhle konkretni priklad, tak clovek, ktery v tom TV programu dava "moudre" rady to se psy umi moc dobre, coz v ocich mnohych dodava vahu vsemu, co o nich rekne. clovek by nikdy nemel stavet svuj nazor jen na tom, co mu nekdo (byt by byl v danem oboru sebesikovnejsi) rekne, nebo poradi, protoze to, co na strane radce vychazi z ust je jen odlesk neceho mnohem komplexnejsiho - a na strane prijemce, ktery zatim neni schopen nahlednout cely kontext, dojde vetsinou k tomu, ze dulezite casti zpravy jsou prehlednuty a okrajove zalezitosti, ktere si ovsem umi jednodusse predstavit a ma pocit, ze je chape, si veme k srdci - ac tyto jsou casto bez pochopeni toho hlavniho pricinou chovani, ktere ve vysledku prinese pravy opak toho, co bylo zamysleno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autorita
PříspěvekNapsal: stř 21. led. 2009 22:12 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Argosek tak to býva, keď si ľudia radu vynútia a ten, kto má radiť, sa k tomu nechá dotlačiť. Keď odborník trvá na individuálnom prístupe, ono sa niekto iný nájde, kto poradí lacno a rýchlo.

Anie takéto správanie sa často objavuje u feniek, ktoré sú zvyknuté na istú úroveň pozornosti, povedala by som až rozmaznávania a tej sa im podľa ich pubertálneho názoru nedostáva. Práve v tomto veku som sa s tým stretla najčastejšie, dôležité je odhadnúť u fenky,čo je pre ňu už reakcia, ktorá ju uspokojí, pretože na seba obrátila pozornosť a či jej to bude stáť za to aj nabudúce. Chce to prehodnotiť celkovo prístup k nej, nie je dôležitá len reakcia v konkrétnej chvíli.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autorita
PříspěvekNapsal: čtv 22. led. 2009 09:07 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Anie píše:
Rano byla 10 minut pred tim, nez me vzbudila a nez zacalo cele to divadlo. To ze se vykadila a vycurala, bylo z trucu. Pokud jsem doma i s pritelem, nikdy by si nic takoveho nedovolila. Normalne byva doma sama i hodiny a nic neudela. Jde o to, ze pokud ja jsem s ni sama doma, dela si co chce a jakmile jsem ji zacala ignorovat zacalo toto vsechno, a proto se ptam, zda delam dobre ze ji ignoruji nebo co mam delat...?
Obávám se, že se dost mýlíš. V tomto případě se musím zastat té fenky. Moji psi se dvakrát za sebou nevenčí, pokud jsou vyvenčeni pořádně. Příště bych na tvém místě vstal a šel venčit, pokud si o to fenka říká, jinak si zlikviduješ výchovu čistotnosti tak, že se na tebe raději vybodne a půjde se opravdu vyvenčit někam za roh, než aby si řekla o trest. Na to, co se vám přihodilo stačí buď odfláklé ranní venčení, kdy fenka dává přednost čuchání a ne venčení, anebo nepatrná změna předchozí stravy. V každém případě, kdyby se venčit nepotřebovala, asi by to celé vypadalo jinak.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autorita
PříspěvekNapsal: čtv 22. led. 2009 09:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
moje cuba ma treba interval venceni cca 3-4 hodiny a to je ji rok,dle homeopata ma pravdepodobne mensi mocovy mechyr a dlouho nevydrzi.Ale proc to pisu. nekdy treba dela doma docela bugr,jakoze stahuje veci ze skrinky,proste "zlobi"a castokrat,kdyz teda s ni jdu ven a vyvenci se,tak kdyz prijdeme domu,tak je najednou klid, lehne si a prestane vysilovat.proste si takhle nekdy rika o vyvenceni.nekdy,kdyz si treba nerekne,nebo si rika,tak ,ze si toho nevsimnu,tak se doma i vykadi,ale to proste pronesu neco o cunatech a ze mi mohla rict srozumitelneji,ale vic to neresim.proste to uklidim...

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autorita
PříspěvekNapsal: ned 01. úno. 2009 17:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 05. pro. 2008 15:41
Příspěvky: 221
Bydliště: Alicante, Spanelsko
Dekuju. Je pravda, ze to byla moje zanedbanost, teda pritele, ktery ji rano vyvencil asi tak rychle, ze se vyvencit nestihla, a moje, ze jsem to nechala zajit tak daleko, ze potrebu udelala doma.
Jina otazka, ohledne toho, ze me stale bere jako hru. Uz si vazne nevim rady co s ni, protoze me neposloucha. Posloucha jen pritele, ze me ma srandu. Chtela bych to zmenit, ale nedari se mi to. Preci jenom ja s ni travim vic casu a pokud jsem s ni, potrebuji ji "ovladat", aby me stale neobtezovala tim, ze si chce hrat... Jakmile ji davam doma nejake prikazy (abych ji usmernila), tim vic pak "řádí". Ani zvyseny ton, ani opravovani ji, na ni nepusobi. Vim, ze jsem tu uz o tomhle problemu psala, ale nepomaha nic:( Dekuji za jakekoliv dalsi rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autorita
PříspěvekNapsal: ned 01. úno. 2009 18:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
když jsem uvažovala o štěněti,chtěla jsem čubu,protože jsou prý ovladatelnější a přítulnější a tak ji mám. :wink: :-) O přirozeném párování jsem nikdy neslyšela až na téhle poradně.prostě někdy ženská s ženskou (a opačně)nefunguje.O mé čubě Ruda prohlásil,že co pro něj udělá zadarmo,já budu mít tvrdě vydřené.Moc se mi to sdělení nelíbilo, ale pravděpodobně to tak bude.takže mě nečeká lehká cesta,ale chci zapracovat na našem vztahu co budu moct,ale hlavně i na sobě,získat víc vnitřního klidu,tak uvidíme,jak se bude dařit....ať se daří taky :wink:

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autorita
PříspěvekNapsal: ned 01. úno. 2009 21:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 05. pro. 2008 15:41
Příspěvky: 221
Bydliště: Alicante, Spanelsko
Mozna jsem stejny pripad. Mrzi me, ze jsem tak daleko a nemuzu si dojet na jednu z free sobot, verim, ze by nam to moc pomohlo. Doufam, ze se nam nekdy podari zajet. Ale preci jenom autem je to 24 hod nepretrzite jizdy a nevim jak by to chuderka zvladala a uspavat do letadla se mi ji take moc nechce davat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autorita
PříspěvekNapsal: pon 02. úno. 2009 13:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Přítel při venčení nezkontroluje, jestli už se pes vyprázdnil???
A co ten cvičák, jak jsi psala dříve? Už jste nějaký zkusili? Snad se i ve Španělsku najde někdo, kdo vám bude schopný se psem pomoct, problémy s autoritou přece musí řešit kde kdo... někteří lidé to holt se psy neumí úplně od přirození. A cvičíte psa někdy s přítelem spolu - sleduješ, jak s ním pracuje (teď nemyslím to "dávání za uši") a sleduje on tebe?
K tomu párování: Není to spíš tím, že všichni psi (i feny) prostě líp poslouchají chlapy - mají u nich větší autoritu? Znáte někdo případ, kdy by pes prokazatelně líp poslouchal ženskou (teď tedy myslím ve srovnání s chlapem podobných schopností, ne nějakým antitalentem) nebo ženskou líp poslouchali psi?

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autorita
PříspěvekNapsal: pon 02. úno. 2009 13:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
zita znám a znám chlapi který líp poslouchaj čuby než psi

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autorita
PříspěvekNapsal: pon 02. úno. 2009 13:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 05. pro. 2008 15:41
Příspěvky: 221
Bydliště: Alicante, Spanelsko
No asi s ni jen sebehl aby se vycurala a to bylo vse. Na cvicak jsem se byla ptat, ale bohuzel si ho nemuzu financne dovolit, protoze tu hodina vycviku na nauceni sedni a ke me stoji 1000 korun! Je to mazec, a pokud bych ji chtela naucit neco vic, nevim kolik bych musela zaplatit...Pritel s ni cvici jen doma. A jen rekne na misto podiva se na ni a Salva uz bezi na misto. Zadny strach z nej na ni nepozoruji, ma usi postavene a kouka a ceka na dalsi prikazy. Pokud je pritel doma a ja ji reknu na misto, kouka na nej, zda tam vazne ma jit...tak asi tak. Doma me obcas posloucha, ale je to jen malo kdy. Spis kdyz mam nejakou tu odmenu a cvicime. Zrovna pred chvilkou jsme bojovaly, abych ji poslala na misto a ona tam zustala lezet, trvalo mi to 15 minut, byla z toho cela rozjivena. Protoze cim vic ji na to sve misto odvadim nebo odesilam, tim vic se rozdovadi a mysli si, ze si hrajem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autorita
PříspěvekNapsal: pon 02. úno. 2009 13:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Ten cvičák - to je pitomý. Ale chce to sehnat někoho, kdo na živo ti řekne, co děláš blbě, jestli ti přítel v tomhle nepomůže. Já taky s psem jezdím všude možně za různými výcvikáři a neustále se dovídám, jak jsem nemožná:). Určitě se to vyplatí, ale jestli to stojí tolik, tak bych asi spíš hledala někoho, kdo ti poskytne individuální péči - na tu nebývá na cvičáku čas.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autorita
PříspěvekNapsal: pon 02. úno. 2009 14:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 05. pro. 2008 15:41
Příspěvky: 221
Bydliště: Alicante, Spanelsko
Kdyz ja mam z toho trosku strach. Spanele jsou takovy "hruby", nez my cesi.. Maji to ve vsem, kdyz mluvi, myslis si, ze krici a hadaji se, ale oni vubec nekrici ani se nehadaji, ale proste tak mluvi. Kdyz daji svojim detem pohlavek, nebo je placnou, oni to neberou jako trest, ale jako srandu a smeji se tomu oba dva. Takze tady kdyz placnou psa nebo do nej "kopnou", berou to jako samozrejmost a me z toho vseho stoji chlupy a mam stochuti jim rict neco, ale u nich to je proste takhle normalni...Protoze vsichni pejskari co sem je potkala, se ke svojim psum takhle chovaji a rikaj, to ji musis poradne placnout, to ji musis mlatit novinama atd, at z tebe ma respekt. A jsou tu i mnohem horsi pripady, co jsem o vycviku slysela.napr. jak odnaucit psa aby nechodil do patra do schodu? Proste ho z nich parkrat schodit! Je to fakt smutne, ale verim ze ne vsichni jsou takovy, jen to bude chtit hledat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autorita
PříspěvekNapsal: pon 02. úno. 2009 14:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
Buď trpělivá. Naše štěně taky poslouchá spíše mě a páníček je z toho na nervy. Vždy si z něj dělá legraci a chce si hrát. To je ale právě to, co on může využít a přes hru ho učit povel splnit. Jen buď důsledná a vlídná.

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autorita
PříspěvekNapsal: pon 02. úno. 2009 14:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
a taky mozna,kdyz to v sobe prestanes resit a zabyvat se tim,ze posloucha vic pritele,tak je mozne,ze se veci vyplynou nejak prirozene samy.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autorita
PříspěvekNapsal: pon 02. úno. 2009 15:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 05. pro. 2008 15:41
Příspěvky: 221
Bydliště: Alicante, Spanelsko
Je to take mozne. Anebo az nam trosku dospěje, změni se to. Zatim by si to porad jen hralo. Je to taky mozne tim, ze kdyz je s pritelem doma, lezi na svem miste a nehybe se a pak si to vsechno vyzeru ja, protoze ja s ni hned bezim ven a venuji se ji, aby mela pohyb a zabavila se a pak nevi roupama co by.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autorita
PříspěvekNapsal: pon 02. úno. 2009 16:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. čer. 2007 14:36
Příspěvky: 491
Bydliště: Praha 3 - Královské Vinohrady
Pokud je ve Španělsku běžný vybudovat si autoritu agresivníma metodama, co teda dělaj s nezvladatelnýma agresivníma psama? Dyk s takovýmhle přístupem jich tam musej mít kopy, ne ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autorita
PříspěvekNapsal: pon 02. úno. 2009 18:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 05. pro. 2008 15:41
Příspěvky: 221
Bydliště: Alicante, Spanelsko
To netusim, ale setkala jsem se tu s pripadem, jedna stara pani ma maleho pejska, hral si s tim mojim a kdyz ho chtel chytit na voditko pokousal ji! Nebo kdyz ho chce chytit, vrci na ni! No des...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: přírodní zákon párování
PříspěvekNapsal: úte 03. úno. 2009 09:48 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Zita píše:
...K tomu párování: Není to spíš tím, že všichni psi (i feny) prostě líp poslouchají chlapy - mají u nich větší autoritu? Znáte někdo případ, kdy by pes prokazatelně líp poslouchal ženskou (teď tedy myslím ve srovnání s chlapem podobných schopností, ne nějakým antitalentem) nebo ženskou líp poslouchali psi?
Tuto teorii jsem před lety hodil do placu já osobně, protože se mi to potvrdilo v praxi v nespočetném množství případů a dokonce několik profesionálů v oboru etologie se mnou v tomto souhlasili. Hodnotily se především názory primitivních plemen psů a psi, kteří si jen tak zadarmo od člověka diktovat nenechají. U takových závisláků, případně tam kde chybí druhý partner, se to v tomto ohledu se stejnými výsledky moc hodnotit nedá, protože tam jsou parametry trochu jinak. Zajímavé na tom celém je také to, že psi zpravidla už předem očekávají něco jiného od jednotlivých členů své smečky a také si je zařazují automaticky pod různé asociace suplující původní hierarchické hodnosti divokých smeček a pokud je některý člen rodiny k dané prioritní asociaci nejblíže, tomu se s těmi psy lépe komunikuje a jde vše jakoby samo. Problémy nastávají, když k dané asociaci přísluší něco jiného, respektive někdo jiný, než by v původní smečce bylo možné. Tam se to obvykle odráží v asociálním chování psa, i kdyby byl socializovaný jakkoli správně.

Je hodně věcí, které ještě nevíte a které veřejně zatím moc nepublikuji, ovšem musím přiznat, že minimálně třetina problémů, které se tady v poradně řeší, souvisí s výše uvedeným, jen se s tím často nedá v tomto modu moc dělat, zvláště pak ne po netu, proto se snažím vás nějakým způsobem naučit, jak to obejít a když to nejde tady, pak si vás zvu sem ke mně, abych vás naučil nějaké triky, o nichž ani nevíte, že je to ve skutečnosti založeno na přeřazení nejen psa v hierarchické hodnosti ve smečce. Ti, co u mne byli, mohli někdy slyšet mou frázi "nebude se mu to líbit...", to je v pravém významu právě to, že jsem vás učil základní lekce na radikální přeřazení se v hodnostních pozicích ve smečce z pozice jedné na pozici jinou, zpravidla mnohem vyšší a vůči psu důstojnější. Když vydržíte dělat to, co jsem vás naučil, hodně psů se poměrně rychle srovná jakoby sami, protože jsou vyplněny mezery v důležitých hierarchických pozicích a oni se té své zástupné prostě vzdají. Netvrdím, že ve všech případech dobrovolně a rádi, ale vzdají. Naprosto nezbytné je však v té změně setrvat, jelikož to má velice silnou zpětnou vazbu, která se u psů, kde se řeší agrese nebo bázlivost, může při nedůslednosti hodně zhoršit.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autorita
PříspěvekNapsal: úte 03. úno. 2009 11:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Zita píše:
K tomu párování: Není to spíš tím, že všichni psi (i feny) prostě líp poslouchají chlapy - mají u nich větší autoritu? Znáte někdo případ, kdy by pes prokazatelně líp poslouchal ženskou (teď tedy myslím ve srovnání s chlapem podobných schopností, ne nějakým antitalentem) nebo ženskou líp poslouchali psi?

Je jedna věc, na kterou se už dlouho chci zeptat někoho kompetentního. Můj dávný přítel měl dvě feny, NO a ČSV, cca 5ti leté v době našeho seznámení. Když jsme spolu takto ve čtyřech začali bydlet, neměla jsem sice vůbec žádné zkušenosti s péčí o psy, ale taky jsem s nimi neměla sebemenší problém. Byly vůči mě velmi přátelské, až vlezlé, nechaly se sebou jakkoli manipulovat, nikdy nezavrčely, neohnaly se (jen mezi sebou měly občas nějaké dohady). Ta ČSV si dokonce nechala ode mě vyčesat kožich, což nikdo předtím - ani páníček - nedokázal. Tehdy mi přítel tvrdil, že je to proto, že teď jsou konečně ty feny spokojené, že je smečka kompletní, že ve vlčí smečce vládne vlčice, proto mi - jako vůdci - ta fena dovolí cokoli. Už tehdy jsem ho podezírala, že mi maže med kolem huby, a na ty psy mě jenom balí, ale jistá si nejsem dodneška. Bylo na jeho tvrzení něco pravdivého, nebo je to blábol od začátku až do konce?

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: přírodní zákon párování
PříspěvekNapsal: úte 03. úno. 2009 11:40 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 07:53
Příspěvky: 631
Desenský píše:
Zajímavé na tom celém je také to, že psi zpravidla už předem očekávají něco jiného od jednotlivých členů své smečky a také si je zařazují automaticky pod různé asociace suplující původní hierarchické hodnosti divokých smeček a pokud je některý člen rodiny k dané prioritní asociaci nejblíže, tomu se s těmi psy lépe komunikuje a jde vše jakoby samo. Problémy nastávají, když k dané asociaci přísluší něco jiného, respektive někdo jiný, než by v původní smečce bylo možné. Tam se to obvykle odráží v asociálním chování psa, i kdyby byl socializovaný jakkoli správně.
.[/color]

Hele, chápu to dobře, že se nejedná jednoduše o automatické párování nazákladě pohlaví páníčků, ale že je to na hlubší úrovni. Tedy na základě sklonů komunikovat, vnímat a řešit věci určitým způsobem- jiným u mužů a u žen, který je u většiny z nás podmíněn letitým kulturními vzorci? Tak že hodně zjednodušeně-pokud by nějaká žena uměla poskytnout psovi to, co potřebuje ( ne materiálně), tak by jí vzal bez ohledu na to, že je to žena a naopak muž, který by byl pro něho nejistý, by byl posunut na jinou pozici?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autorita
PříspěvekNapsal: úte 03. úno. 2009 11:49 
Offline

Registrován: úte 09. říj. 2007 07:50
Příspěvky: 46
No být chlap, tak bych neváhala. Fenky mi přijdou lépe ovladatelný a navíc bych tedy měla jako muž výhodu. Jako žena jsem na vážkách. Měl by pro mě být ideálnější pes, ale ten je zase od jara do podzimu zblbnutý hárajícími fenkami všude kolem, navíc mají takové výraznější povahy, řekla bych... Asi bych nakonec zase volila fenku, jako mám teď. Jelikož přítel s ní nedělá absolutně nic, je stejně fixovaná na mě...

Jednou se to ve mě bude asi trochu prát, ideálnější pes, hormony neblbnutá fenka...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autorita
PříspěvekNapsal: úte 03. úno. 2009 12:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
hofikos - mám hormonálního magora co je schopný lézt po feně týden před a ještě týden po, ale že by byl "od jara do podzimu zblbnutý hárajícími fenkami všude kolem" to teda ne. Ano, občas potřebuje od nějaké té značky odtrhnout trochu důrazněji (stačí cinknout klíči), ano, mám problém když jdeme na procházku s háravkou. A ano, měl snahu za háravkama zdrhat i po několika hodinách od setkání. Ale to všechno se dá vyřešit. Na druhou stranu když občas čtu jak Gerda popisuje výkyvy v chování její Mařky (nic ve zlém!) tak se mi zdá že zlatej pes... Nehledě k tomu že mě prostě "sedí" pes a to dost jednoznačně. Že by taky podvědomé párování? :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autorita
PříspěvekNapsal: úte 03. úno. 2009 12:40 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Petra píše:
. Na druhou stranu když občas čtu jak Gerda popisuje výkyvy v chování její Mařky (nic ve zlém!) tak se mi zdá že zlatej pes... Nehledě :

To nemůžeš paušalizovat,mám druhou fenu a výkyv teda ani jeden :lol:
Jinak asi do 30 let mýho věku pro mne vůbec čuba nepřipadala v úvahu,nikdy bych ani neuvažovala si jí pořídit,když to řeknu natvrdo,bylo to pro mne něco méněcennýho.. :oops: Prostě vždy jedině psa.Zlomila to velmi snadno ta předešlá,co jsem si jí nevybrala,ale sebrala jí z ulice...Nánu jsem vůbec neměla v úmyslu si vzít,jela jsem cíleně pro psa,leč... 8)

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autorita
PříspěvekNapsal: úte 03. úno. 2009 12:48 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Taky jsem čekala na svoji dogušku z útulku, leč Břetislaf se objevil a rázem jsem zapomněla, že má jiné pohlaví. :wink: Jsem ráda, nesmírně mě obohatil, chlap je chlap, myslím, že jsme dobrý parťáci, u těch fen je to jiné, jednodušší, jsou líp zvladatelné, aĺe když se povede zvládnout dobře pes, tak to má ( pro mě ) vyšší hodnotu.
Snad mě neukamenujete, majitelé feňulek...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autorita
PříspěvekNapsal: úte 03. úno. 2009 12:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Díky za vyčerpávající odpověď, i když přiznávám, že pro mě není úplně 100% srozumitelná. Pochopila jsem asi podobně jako hyena. A je to podle vás taky tak silné v případě vlčáka - teda předpokládám že Anie má vlčáka - to přeci není žádné primitivní plemeno, ale naopak služební pes, co byl šlechtěn na ovladatelnost?
Osobně nevím, jestli bych si na psa kluka troufla, a když tak vidím, co se psy vyvádějí ty ženský na cvičáku (a ti psi s nima)... tak se mi to s tím párováním prostě nezdá tak jednoduché.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autorita
PříspěvekNapsal: úte 03. úno. 2009 12:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Zita píše:
... když tak vidím, co se psy vyvádějí ty ženský na cvičáku (a ti psi s nima)... tak se mi to s tím párováním prostě nezdá tak jednoduché.

nebude tam náhodou problém nikoliv v pohlaví zvířete ale v přístupu psovoda?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autorita
PříspěvekNapsal: úte 03. úno. 2009 13:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Petra píše:
Na druhou stranu když občas čtu jak Gerda popisuje výkyvy v chování její Mařky (nic ve zlém!) tak se mi zdá že zlatej pes...

Jaký výkyvy máš na mysli? Ty falešky? Naopak mě sou feny bližší, psa už neplánuju, vždycky fenu. Mařena je jen rozmazlená, rozhejčkaná, pokažená mnou, ale výkyvy v náladách kromě tý falešky moc nemá... Trošku ses chytla, jak si tu beru do huby Mellorn s čévéčkem? :-))))


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 244 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!