Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 15:57
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Manipulace se psem
PříspěvekNapsal: pon 12. led. 2009 22:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 18. bře. 2008 22:00
Příspěvky: 37
Bydliště: Praha 3 - Žižkov, Sedlec-Prčice
Dobrý večer, nedá mi to a musím se zeptat, i když asi řeším něco nepodstatnýho. Je na místě, aby pes snesl skutečně jakoukoliv manipulaci se sebou, i tu, která je zbytečná, samoúčelná a domnívám se, že je mu nepříjemná? Nebo spíš položím otázku jinak - je k něčemu dobrý, aby to podstupoval? Konkrétně jde o různé tahání za slabiny nebo ruce pod ně a nazdvedávat ho na nich apod...a pak různé varianty držení za kůži na tlamě nebo krku se znehybněním hlavy a upřeným pohledem zblízka do očí, spojeným s nějakým "moudrým" proslovem, který je vtipný jen pro toho mluvícího - tyhle situace nastávají jen tak, není to trest nebo upozornění, jen pro asi momentální rozptýlení dotyčného. Pes po takovýchto prostocvicích evidentně není spokojen ani se nebavil...olizuje se a uhýbá pohledem, má stažené uši a někdy i ocas. On se nebrání, ale já mám vždycky chuť toho dotyčného pokousat...jak z něj vyzařuje ta radost z toho určitýho pocitu nadřazenosti a že si může dovolit všechno a pes to musí vydržet...ptám se hlavně proto, jestli to mám ignorovat a řeším blbosti a nebo jestli to není dobrý. :?
Vím, že by měl být zvyklý na všelijakou manipulaci, ale mně hlavně vadí ten přístup jako "opovaž se protestovat"...

_________________
Lenka, Gomez a Alice


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Manipulace se psem
PříspěvekNapsal: pon 12. led. 2009 22:53 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
podle mě si pěkně ten někdo honí na pejskovi triko, když to dělá jen tak a potřeboval by to zkusit na nějakého Pana psa :evil: ten by mu to vysvětlil

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Manipulace se psem
PříspěvekNapsal: pon 12. led. 2009 22:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 18. bře. 2008 22:00
Příspěvky: 37
Bydliště: Praha 3 - Žižkov, Sedlec-Prčice
No, tak to jsi řekla stručně to, co já tady obšírně popisuju..bála jsem se, že to nebude pochopitelný, ale je to přesně to, jak to cítím i já...akorát moc zatím nevím, jak to zatrhnout :oops: :(

_________________
Lenka, Gomez a Alice


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Manipulace se psem
PříspěvekNapsal: pon 12. led. 2009 22:58 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
kdo to je a o jakýho psa se jedná? Ve vztahu k tomu člověku. pokud někdo cizí, tak do toho bych se nemíchala

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Manipulace se psem
PříspěvekNapsal: pon 12. led. 2009 23:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 18. bře. 2008 22:00
Příspěvky: 37
Bydliště: Praha 3 - Žižkov, Sedlec-Prčice
Právě že je to můj pes :cry: a jeden blízký člověk.
Mně právě hlavně zajímalo, jestli jsem přecitlivělá, že to řeším nebo je na místě zasáhnout.

_________________
Lenka, Gomez a Alice


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Manipulace se psem
PříspěvekNapsal: pon 12. led. 2009 23:09 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
tak i kdyby to byl muj táta nebo babička, řekla bych mu at toho nechá a kdybych se musela opakovat, byla bych hodně sprostá, páč tohle nesnášim. Je to můj pes a mam povinost ho chránit

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Manipulace se psem
PříspěvekNapsal: pon 12. led. 2009 23:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Za nevhodné chování k mému psu jsem schopná poslat do sprostého slova i velmi blízké osoby. Zejména pokud jde o chování které psu ubližuje - v tvém případě velmi nevhodná manipulace které se pes bojí, v mém příapdě to bylo zcela nerozumné překrmování psa dobrotama (otec).
Nevhodné chování přítele k jeho psu krotím, vysvětluju. Zakázat nemůžu.
Nevhodné chování cizích lidí k jejich psům můžu zkusit vysvětlit, ale tak aby to v důsledku ten pes neodnesl ještě víc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Manipulace se psem
PříspěvekNapsal: pon 12. led. 2009 23:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 18. bře. 2008 22:00
Příspěvky: 37
Bydliště: Praha 3 - Žižkov, Sedlec-Prčice
Díky za odpovědi...ani teď tomu mlčky nepřihlížím, jenže právě musím opatrně, aby, jak psala Petra, to nebylo ve výsledku ještě horší. Sprostými slovy nic nepořídím, musím jinak. :roll:

_________________
Lenka, Gomez a Alice


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Manipulace se psem
PříspěvekNapsal: pon 12. led. 2009 23:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Morticie píše:
Je na místě, aby pes snesl skutečně jakoukoliv manipulaci se sebou, i tu, která je zbytečná, samoúčelná a domnívám se, že je mu nepříjemná?

Od psovoda by pes mel snest jakoukoli manipulaci na veterine, pripadne pri ruznych krizovych situacich se to muze sakra hodit.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Manipulace se psem
PříspěvekNapsal: pon 12. led. 2009 23:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 18. bře. 2008 22:00
Příspěvky: 37
Bydliště: Praha 3 - Žižkov, Sedlec-Prčice
Já vím, ale nějak mně prostě vytáčí ten přístup toho manipulujícího :?

_________________
Lenka, Gomez a Alice


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Manipulace se psem
PříspěvekNapsal: úte 13. led. 2009 06:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Morticie,
ať je ten manipulující kdokoli, zatrhni mu to velmi rázně a jednou pro vždy. Pošli ho hodně daleko a hluboko do tmy tak, aby už to neopakoval. Podle toho, co jsi popsala, si na psovi opravdu jen honí triko. Jenže podle popsaných reakcí psa jde pes do strachu a z toho může přejít dost rychle do obranné agrese, hlavně u té znehybněné hlavy a pohledu do očí. Ty jsi psova ochranka, ty toho člověka setři a pošli bez křiku, ale s maximální možnou nadřazeností a arogancí z tvojí strany, rovnou do řiti a pokud možno tak, aby u toho pes byl. Pomůžeš psovi pochopit, že ho ochráníš, že to nemusí řešit agresí, pokud ty zachováš klid. Předejdeš tomu, že se pes naučí lidí se stranit nebo po nich vyjíždět.
Btw., ten "buzerující" člověk má asi se sebou dost velký problém. Kdybych neměla tak velkou chuť někam ho poslat, bylo by mi ho skoro líto.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Manipulace se psem
PříspěvekNapsal: úte 13. led. 2009 08:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Já psala, že opatrně jednám když jde o CIZÍHO psa! Do vlastního mi nikdo sahat nebude! (rozhodně ne takhle)
Hele ten pes se bojí a když to bude pokračovat tak to jednou nevydrží a ujede. Právem. Jenže on pak bude ta zlá agresivní bestie co pokousala, tak ho zmlátíme, vykastrujem, utratíme. Ten pes je tvůj a ty jsi zodpovědná za to aby se mu nic takového nedělo.

Taky psy různě "týrám a mlátím", ale ve hře, tedy tak že i oni to berou jako hru. Pokud psa plácnu přes zadek a on zavrtí ocasem a zakousne mi ruku, je to hra. Pokud ho plácnu a on stáhne ocas a snaží se zalézt do kouta, hra to fakt není. A ano, pes by měl vydržet všechnu NUTNOU manipulaci. Pokud potřebuji se psem něco udělat, prostě to udělám. Pokud jej na to chci připravit, dělám to právě v té hře nebo to zakomponuju do cvičení, prostě tak aby to pes bral pozitivně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Manipulace se psem
PříspěvekNapsal: úte 13. led. 2009 09:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
já jako psovod si ke svému psu můžu dovolit cokoliv, ale už to zatrhávám svému okolí, obzláště když vím kde dotyčného moji psi maj. podobné věci řeším doma skoro dnes a denně a nebála bych se ostřejší konfrontace.

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Manipulace se psem
PříspěvekNapsal: úte 13. led. 2009 12:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. čer. 2006 11:19
Příspěvky: 227
Bydliště: Brno- Židenice
Myslím, že pes by měl snášet jakoukoliv manipulaci, tím myslím v dobrém. Mám fenku z útulku a byla už 1,5 roku stará, měla jsem celkem strach co bude, když jsem ji brala poprvé do náruče( v útulku pokousala dva ošetřovatele) ale bylo to v poho a pak se mi to velmi hodilo u veterináře, popřípadě při koupání, kdy sem si ji musela do sprchovýho koutu odnést, abych ji tam dostala. :-)

_________________
Otoč se čelem ke slunci a všechny stíny padnou za tebe.
*Iva a Bára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Manipulace se psem
PříspěvekNapsal: úte 13. led. 2009 12:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
určitě musí snést dke co- od svého pána. taky si neumím představit ošetřování psů bez toho aniž bych s nima mohla libovolně manipulovat, ale vím že stejné ošetření které zvládnu já už mamka nezvládne protože jí t ten pes nedovolí.
Třeba teďka když sem čubě musela deně hrabat do tlamy a ona si to musela nechat líbit - nikdo mijí nedržel u veterináře už to bylo horší ale i tak se nám to povedlo bez narkozy- vytahování stehů atd, ale vím že teba táta nebo mamka by to nezvládli

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Manipulace se psem
PříspěvekNapsal: úte 13. led. 2009 12:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
nejvic jsem se naucila s cubou manipulovat po jeji operaci,kdy jsme na veterinu chodiliy dost casto na sono a RTG,ten teda nedavala moc dobre,musela jsem ji akorat pridrzovat a to bylo jako drzet vlniciho se hada,doma jsem ji musela dezinfikovat jizvu,vytahovani stehu zvladla taky bez narkozy,no uzila si svoje.Aktualne resime mazani tlapicek indulonou,to se ji nejak zvlast nezamlouva,ale neda se nic delat....

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Manipulace se psem
PříspěvekNapsal: úte 13. led. 2009 13:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Ale je přece něco jiného když psa musím ošetřit. To prostě musím, neřeším. A hlavně z toho nemám škodolibou radost. Morticie ale píše o schválnostech, v podstatě o šikanování a to prostě neberu. Je to srovnatelné s tím že bys po psu denně dupala s tím že je to trénink na to kdybys mu náhodou šlápla na packu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Manipulace se psem
PříspěvekNapsal: úte 13. led. 2009 13:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
petro s tím souhlasím

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Manipulace se psem
PříspěvekNapsal: úte 13. led. 2009 13:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Myslim, že každej to známe, že musíme psovi provést něco, co ho bolí, co se mu nelíbí - ošetření, kontrola, převazy, atd atd...ale nikdo to snad proboha nedělá s potěšením, že ten pes trpí, že se nesmí ohnat a my mu můžem udělat cokoli...Sama za sebe řikám, že bych mýmu psu nevyčítala, kdyby mi v bolestivé proceduře prokous ruku. Žencký taky dycky humorně řikaj, jak tomu svýmu u porodu rozdrtily ruku, nadělaly modřin a blablabla. A tomu, kdo by mi psa trápil s touhle radostnou vizí, že zvíře trpí a bránit se nesmí, bych zřejmě tu řiťku nakopala. Řekla bych, že to bude jeden z velmi nebezpečných typů lidí, ten přizdisráč, co si dovolí akorát tak na tvora, co je evidentně slabší a nemůže se bránit, ale stoupni před něj jako autorita a sebevědomej typ a buď ti poleze do zadku, nebo se s poklonkou rychle ztratí aniž by jen ceknul. Maryje za trápení slabších dostává držkovou. A navíc člověk tobě blízký přece nebude trápit nikoho dalšího tobě blízkého....Vzala bych ho na výstavu molos klubu, aby si tam potahal za slabiny psa stejné váhové kategorie, jako je on sám (pokud je to teda chlap a má cca těch 80 kg). Vsaď se, že nepude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Manipulace se psem
PříspěvekNapsal: úte 13. led. 2009 14:45 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Morticie, co máš za psa? Já jen, že olizováním dává najevo, že nerozumí a to je dobrá cesta, aby kousl. Už zavrčel na dotyčného?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Manipulace se psem
PříspěvekNapsal: úte 13. led. 2009 17:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
Dorotko olyzování je spíš omluva než to že pese nerozumí.

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Manipulace se psem
PříspěvekNapsal: úte 13. led. 2009 23:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 18. bře. 2008 22:00
Příspěvky: 37
Bydliště: Praha 3 - Žižkov, Sedlec-Prčice
Dorotka píše:
Morticie, co máš za psa? Já jen, že olizováním dává najevo, že nerozumí a to je dobrá cesta, aby kousl. Už zavrčel na dotyčného?

Myslim, ze ne...nevidela jsem to a nerikal. Je mu rok a pul, krizenec labradora a chesapeake-bay retrivra.
ajka píše:
Dorotko olyzování je spíš omluva než to že pese nerozumí.

Co mam vypozorovane, tak mam dojem, ze on se olizuje kdyz si je nejisty nebo kdyz prozil a prezil neco pro nej narocnyho, omluva asi taky, ale pripada mi, ze tim uklidnuje - sebe nebo mne (ta omluva). Aspon tak to citim. Mozna se mylim. :oops:
Citace:
Aktualne resime mazani tlapicek indulonou,to se ji nejak zvlast nezamlouva,ale neda se nic delat....

Pacicky mu ted taky mazu, a take to nemiluje :rolleyes: vzdycky tanci kolem mne a pripada mi, ze ma tech nohou snad sto. :Hangman: Taky ji to potom tak klouze? Ja mu to mazu pred vencenim a mame na zemi dlazdice a pak jezdi jak na bruslich, nez se obuju. Ale ze by se bal nebo branil, to ne. "nacvik" ty manipulace se snazim hrou a jako ze neni duvod se branit, ze o nic nejde a ne jako "musis, protoze JA chci" a problem zatim nemam, naopak i to, co nemel rad, mu nevadi.

_________________
Lenka, Gomez a Alice


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Manipulace se psem
PříspěvekNapsal: stř 14. led. 2009 00:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 18. bře. 2008 22:00
Příspěvky: 37
Bydliště: Praha 3 - Žižkov, Sedlec-Prčice
Gerda píše:
....Vzala bych ho na výstavu molos klubu, aby si tam potahal za slabiny psa stejné váhové kategorie, jako je on sám (pokud je to teda chlap a má cca těch 80 kg). Vsaď se, že nepude.


Nevsadim se, pač vím, že by tam nešel tahat [-( 8)



Jinak dík za odpovědi, dnes jsem to vzala jinak, snad líp a už se to nebude opakovat. Doufám. :pray nebo.. :evil:

_________________
Lenka, Gomez a Alice


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Manipulace se psem
PříspěvekNapsal: stř 14. led. 2009 07:56 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
ajka píše:
Dorotko olyzování je spíš omluva než to že pese nerozumí.


Ajko, když ti pes nerozumí, chováš se pro něj nesrozumitelně, tak se začne olizovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Manipulace se psem
PříspěvekNapsal: stř 14. led. 2009 08:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 20. úno. 2008 18:48
Příspěvky: 15
Bydliště: Praha-Žižkov
Morticie píše:
Já vím, ale nějak mně prostě vytáčí ten přístup toho manipulujícího :?

Myslím, že vím, o koho jde, a chci říct, že tento člověk to nedělá ve zlém, a Gomezka má rad :goodman: , jenomže, podle mého, prostě neví „jak na to“, a připadá mi i dost nejistý především při venčení (vodítko nakrátko…) Jak řekl jeden člověk: Není nic horšího, než nepsovod, který si myslí, že je odborník na kynologii protože zná toho a toho, viděl to a to…… Podle mě byste si měli udělat společný výlet na Vlčáry, někde mimo freečko, možná až uvidí jak Rudovo čubiny ho poslouchají na pohled :prayer: , tak by to mohlo byt pro něho inspirací, a pochopí, že šel špatným směrem. Vždyť víš, že Ruda pracuje také i s lidmi, vždy poradí, vysvětlí co se má a co ne a hlavně proč se to nemá. Ale pozor, každá akce přináší interakce, když mu řekneš, že o psech nic neví a musí jet na nějakou lekci, tak nevím, jestli se tím nedotkneš jeho ega, to je však na tobě. Mému manželovi je dovolena maximálně hra s míčkem, doma, bez používání jakýchkoliv povelů 8-[ , a to respektuje, asi tak.

_________________
Čím slabší, tím posvátnější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Manipulace se psem
PříspěvekNapsal: čtv 15. led. 2009 01:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. čer. 2007 14:36
Příspěvky: 491
Bydliště: Praha 3 - Královské Vinohrady
Opravdu nevím, co si mám o dotyčném "blízkém" myslet. Myslím, že ty slušnější výrazy už tu padly a ten zbytek nelze prezentovat veřejně.
Nebydlíme od sebe daleko, takže vem "blízkého" někdy ssebou a půjčíme mu Lujzáka - samozřejmě bez náhubku. Ve zkratce odhadnu škody:
- různé tahání za slabiny nebo ruce pod ně a nazdvedávat ho na nich - v lepčím případě prokouslé zápěstí, pohmožděné prstní kosti a potrhaná kůže na nich, nebo mnohonásobně pokousaná ruka kdekoli, tepny nevyjímaje; krve jak z vola
- různé varianty držení za kůži na tlamě nebo krku - speciálně ta na čumáku, haha, tý by se ani nedotknul, nestihnul by - škody podobné jako předchozí
- se znehybněním hlavy a upřeným pohledem zblízka do očí (pokud znehybnění hlavy nebude svěrákem) - prokouslá brada, ret, nos, poškození očí nebo taky prokouslý krk; krve jak z vola

A to sem vynechal to co nastane až se "blízký" nas..e a pude ho zbít - to je pak na chíru. To že si nevymejšlím ti potvrdí leckdo. Zbyněk ti potvrdí, že je dost rychlej pokud jde o kousání - dneska si sundal při venčení náhubek a rozdováděl se; to si měla vidět ten cvrkot a to byla jen hra - prostě "blízký" nebude stíhat říkat au mezi jednotlivýma dírama v ruce.

Ten člověk je zralej na psychiatra. Bejt tebou mám o něj strach - pokud se takhle chová doma, nevíš jak se chová ve společnosti - a jednou to někdo ze společnosti neustojí a to pak nechci věštit "blízkého" budoucnost! :Hangman:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Manipulace se psem
PříspěvekNapsal: čtv 15. led. 2009 09:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 31. říj. 2008 19:17
Příspěvky: 251
Bydliště: praha
Morticie. Máš právo říct ne, když se někdo chová ke tvému psovi tak, jak se ti to to nelíbí. Nejde o to, jestli pes má nebo nemá snést libovlnou manipulaci. Ale o to, že ho tvůj "blízký člověk" v podstatě šikanuje. Taky si od doktora nechám píchnout injekci, ale nechápu proč bych si to měla nechat líbit pro něčí zábavu. Tímhle způsobem ti přítel psa zkazí. Je tvoje povinnost ho chránit. S opatrným naznačování asi nic nezmůžeš, protože ten člověk je bezohledný, když se takhle chová k živém tvoru. Prostě mu to zakaž.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Manipulace se psem
PříspěvekNapsal: čtv 15. led. 2009 11:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 20. úno. 2008 18:48
Příspěvky: 15
Bydliště: Praha-Žižkov
JirkaSi naprosto souhlasím a nemám co dodat, ale musí tu být nějaké řešení, hádky nic nevyřeší. Tady totiž nejde o přítele :oops: .
A víš co, to seznámení z Lujzákem není špatný nápad :croc: . Máš SZ
Lení co ty na to, vytáhneš ho na malou vycházku? :repa:

_________________
Čím slabší, tím posvátnější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Manipulace se psem
PříspěvekNapsal: čtv 15. led. 2009 21:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 18. bře. 2008 22:00
Příspěvky: 37
Bydliště: Praha 3 - Žižkov, Sedlec-Prčice
Tu společnou vycházku zatím organizovat nebudu :rolleyes: snad, to nebude zapotřebí :yawinkle: doposud jsem to řešila dost emotivně a teď jsem to zkusila jinak, po dobrém, vysvětlit a požádat. Vypadá to, že jsem měla úspěch.
Jen bych chtěla dodat, že mně i docela mrzelo, že jsem to sem vůbec psala, protože - i když to svým způsobem chápu - reakce byly dost vyhrocené a ten dotyčný, jak psala Dina, má pejska rád...on to taky vlastně byl původně "náš" pes (pro každýho první), ale nějak se z něj stal "můj"...každý k němu máme jiný vztah a já už si bez něj život nedokážu představit. Určitě i já dělám spoustu chyb, ale snažím se co nejvíc naučit, aby byl pejsek spokojený. Tak ještě jednou všem děkuju, že jste mi potvrdili můj pocit, že to není dobrý, protože si někdy připadám jak magor, že stále mluvím o psovi a myslím na psa atd...


Možnost zapůjčit si Lujsáka si nechám v záloze, kdyby slib nebyl dodržen :twisted: díky :yawinkle:

_________________
Lenka, Gomez a Alice


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Manipulace se psem
PříspěvekNapsal: pát 16. led. 2009 09:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. čer. 2007 14:36
Příspěvky: 491
Bydliště: Praha 3 - Královské Vinohrady
Morticie píše:
...Vypadá to, že jsem měla úspěch...

Držím palce, ať máš větší úspěch než kopkonwin.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!