Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 20:14
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 218 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: stř 14. črc. 2010 15:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Tedy na jednu stranu obdivuji vaši trpělivost a vůli se psem něco dělat, ale na druhou mi připadá, že sebou necháváte pěkně vorat.
Nelíbí se jí obojek, tak se od ní necháte raději pokousat.
Vrčí na vás při mazlení, a tak se na ní něžně a konejšivě usmíváte... Těší vás takový mazlení? A jí? Pes je pes, a dokud si nezačnete dělat, co chcete vy, a pořád jí polezete do zadku, tak vás respektovat nebude.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: stř 14. črc. 2010 16:07 
Offline

Registrován: pon 28. pro. 2009 17:39
Příspěvky: 40
Bydliště: Plzeň
Netěší mě to, ale nevím, co s tím. Přišla jsem k tomu jak slepý k houslím a snažím se zachránit, co se dá. Jak už jsem psala, není to můj první pes, nikdy jsem potíže neměla, ale tohle mě prostě dostalo. Uznávám, že jsem v koncích. Proto jsem tu, abych se dozvěděla, jak to dát do pořádku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: stř 14. črc. 2010 20:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. pro. 2008 03:29
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha / Rabštejnská Lhota
Ono to chce cit, protože je sakra rozdíl, jestli pes je rozmazlenej a ví, že co potřebuje vyřeší zubama nebo kouše ze strachu a těch různých variant je milion. Určitě se domluvte s Rudou co a jak. Zavolejte mu ve stanovený čas a uvidíte, jestli vám pomůže po telefonu nebo si domluvíte konzultaci. Plácnout po zadku je úplně blbost, to může mít jen negativní důsledky, ale začal bych tím, že bude chodit s košíkem a už si nekousne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: stř 14. črc. 2010 20:25 
Offline

Registrován: pon 28. pro. 2009 17:39
Příspěvky: 40
Bydliště: Plzeň
Myslím si (a mohu se mýlit), že ani v jedné situaci, kdy kousla, neměla důvod se bát. Spíš je to fakt ta rozmazlenost. Teď jen ji pořádně vyřešit. Konzultace na Vlčárech je momentálně mimo naše možnosti, ale pokud by to možné bylo, určitě pojedeme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: čtv 15. črc. 2010 09:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Lea de Bahn píše:
Netěší mě to, ale nevím, co s tím. Přišla jsem k tomu jak slepý k houslím a snažím se zachránit, co se dá. Jak už jsem psala, není to můj první pes, nikdy jsem potíže neměla, ale tohle mě prostě dostalo. Uznávám, že jsem v koncích. Proto jsem tu, abych se dozvěděla, jak to dát do pořádku.

Kazdej pes je individualita ale i tisic psu jedne rasy tisic povah.Uplatnovat zabehle postupy ktere se mi nekde osvedcily je slusnej hazard.nejlepe resit v kontextu dane situace,a moc nepremyslet.Cim vic veci resim a pytvam tim rychleji ztracim prehled a o nadhledu nemluve.
Spolehej se na prosty selsky rozum a jednoduchost reseni.Skus veci delat tak jak je citis a vnimej nejen co ti pes rika ale i jak se citi,to vse muzes zjstit z jeho reci tela,z toho jak z tebou komunikuje hlasem.
Undertaker píše:
Ono to chce cit, protože je sakra rozdíl, jestli pes je rozmazlenej a ví, že co potřebuje vyřeší zubama nebo kouše ze strachu

To sice ano,ale jakykoliv experiment v obou pripadech vse jen zhorsi.A kosik neni reseni.To ze pes vse resi zubami muze mit i jine priciny napr. zdravotni.psychosamticke atd.Bez znalosti psa jen hadam.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: čtv 15. črc. 2010 10:14 
Offline

Registrován: pon 28. pro. 2009 17:39
Příspěvky: 40
Bydliště: Plzeň
Taky už nás napadlo, jestli je zdravá. Ale veterinář nic neříká, že by něco nebylo v pořádku, tak opravdu nevím. Co se týče mého pozorování, tak si myslím že má špatné periferní vidění. A ta její agrese může být taky důsledkem jejího úrazu srazilo ji před lety auto a jen tak tak se z toho dostala. Jenže nemžu za to dát ruku do ohně, protože v té době jsem ji ještě neznala, takže nevím, jaká byla a jak se chovala. Jediné, co vím, je, že výchovu neměla žádnou, jen tu prostě žila vedle "pánečka", kerý na ni neměl a nemá čas, trpělivost ani zkušenosti (nikdy psa neměl). Zůstala mu po bývalé přítelkyni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: čtv 15. črc. 2010 10:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. pro. 2008 03:29
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha / Rabštejnská Lhota
BinLadin píše:
To sice ano,ale jakykoliv experiment v obou pripadech vse jen zhorsi.A kosik neni reseni.To ze pes vse resi zubami muze mit i jine priciny napr. zdravotni.psychosamticke atd.Bez znalosti psa jen hadam.


O experimentování tu nepadlo ani slovo a že košík není řešení? Pro začátek asi to jediný a nejlepší. Rozhodně mi to přijde lepší než se nechat zbytečně pokousat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: čtv 15. črc. 2010 10:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Undertaker píše:
BinLadin píše:
To sice ano,ale jakykoliv experiment v obou pripadech vse jen zhorsi.A kosik neni reseni.To ze pes vse resi zubami muze mit i jine priciny napr. zdravotni.psychosamticke atd.Bez znalosti psa jen hadam.


O experimentování tu nepadlo ani slovo a že košík není řešení? Pro začátek asi to jediný a nejlepší. Rozhodně mi to přijde lepší než se nechat zbytečně pokousat.

Pokud uz to budem brat z tohoto konce tak spis pernamentni voditko.Podle poisu ted pes vycemene vyjizdi pri sebemensim podnetu at oduvodnene nebo ne.Rozhodne situace prerostla tazatelce pres hlavu a silne pochybuji ze sama problem zvladne natoz vyresi.i A co se tyka experimentovani nevim co jineho je pokud hadam a nevim jiste co mam resit a jak.Bez znalosti majitele a psa je to debata o nicem,a jeli pes naucen vynucovat si veci po svem pomoci zubu je to otazka respektu a nastaveni pravidel...bez toho aby psa videl s majitelkou skusenejsi je pokracovani v teto diskusy o nicem.Majitelka nema v soucasne dobe jinou moznost nez bud navstevu Rudy nebo sice resit po svem ale neuspesne.A navodu jak nato je zde na poradne dost. aby aspon mohla najit radu co dal,chce to jen cist.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: čtv 15. črc. 2010 10:57 
Offline

Registrován: pon 28. pro. 2009 17:39
Příspěvky: 40
Bydliště: Plzeň
Poradnu pročítám, zatím má Andy obojek a couračku (doma i venku), košík jsem jí nedala, ale když s ní chci dělat něco pro ni problematického, tak jí ho dávám. První úspěch je, že už se nesnaží zbavit se obojku, i když za mnou občas chodí a kouká, jako by mi říkala: tak už to stačí,ne? Sundej mi to, prosím! A já jí na to říkám, že to nic není,tak proč dělá kina. Tak se pak otočí a jde si lehnout, chvíli si tam vrčí a pak je klid. Mazlit se nechodí a já ji k tomu nenutím. Pohladím ji, když něco udělá správně.
No a snažím se vymyslet, jak a kdy se dostat na Vlčáry.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: čtv 15. črc. 2010 11:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 24. led. 2009 10:27
Příspěvky: 203
Bydliště: Brno
BinLadin píše:
Pokud uz to budem brat z tohoto konce tak spis pernamentni voditko.Podle poisu ted pes vycemene vyjizdi pri sebemensim podnetu at oduvodnene nebo ne.Rozhodne situace prerostla tazatelce pres hlavu a silne pochybuji ze sama problem zvladne natoz vyresi.i A co se tyka experimentovani nevim co jineho je pokud hadam a nevim jiste co mam resit a jak.Bez znalosti majitele a psa je to debata o nicem,a jeli pes naucen vynucovat si veci po svem pomoci zubu je to otazka respektu a nastaveni pravidel...bez toho aby psa videl s majitelkou skusenejsi je pokracovani v teto diskusy o nicem.Majitelka nema v soucasne dobe jinou moznost nez bud navstevu Rudy nebo sice resit po svem ale neuspesne.A navodu jak nato je zde na poradne dost. aby aspon mohla najit radu co dal,chce to jen cist.


souhlasim s tim, ze neverim, ze by to zvladla sama a ze by mela zajet na vlcary, ale Romanovo doporuceni je podle me namiste. Pokud je pes agresivni z jakyhokoliv duvodu a majitelka ho nezvlada, nevidim jedinej duvod proc by nemel mit pernametne kosik na hlave a soucasne i stopku. Neni to reseni priciny agrese, ale majitelka tim muze predejit dalsimu pokousani.

_________________
Vendy, Zdeněk, Hucky a Xixaoo

http://hobbitek.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: čtv 15. črc. 2010 11:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 16:05
Příspěvky: 661
Bydliště: Brno
Lea de Bahn píše:
Poradnu pročítám, zatím má Andy obojek a couračku (doma i venku), košík jsem jí nedala, ale když s ní chci dělat něco pro ni problematického, tak jí ho dávám. První úspěch je, že už se nesnaží zbavit se obojku, i když za mnou občas chodí a kouká, jako by mi říkala: tak už to stačí,ne? Sundej mi to, prosím! A já jí na to říkám, že to nic není,tak proč dělá kina. Tak se pak otočí a jde si lehnout, chvíli si tam vrčí a pak je klid. Mazlit se nechodí a já ji k tomu nenutím. Pohladím ji, když něco udělá správně.
No a snažím se vymyslet, jak a kdy se dostat na Vlčáry.


já bych jí ten koš nechala pořád, může se naučit, že koš jí dáte jen před tím, než bude něco, co se jí nebude líbit a začne se bránit i tomu, si nechat nandat koš...a bude zbytečně už předem vystresovaná


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: čtv 15. črc. 2010 11:36 
Offline

Registrován: pon 28. pro. 2009 17:39
Příspěvky: 40
Bydliště: Plzeň
Jenže ona s tím košíkem nemůže pít ani jíst. Což o to... na krmení bych jí ho mohla sundat,ale pít chodí kdykoliv během dne a s košíkem to nejde. Doma to zvládáme - tolik věcí jí zase nepříjemných není (koupání - to už máme za sebou, utírání pacek, nasazování obojku nebo postroje - to odpadlo, protože má obojek pořád), takže nebezpečí pokousání je snad menší. Při utírání pacek má košík stejně na tlamě, protože to jdeme z venku a tam košík mít musí (vyjíždí po psech).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: čtv 15. črc. 2010 11:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 16:05
Příspěvky: 661
Bydliště: Brno
pes mi s košíkem pije bez problémů...ale pokud to dokážete udělat tak aby si to nespojila...přeji hodně trpělivosti


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: čtv 15. črc. 2010 11:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 10:17
Příspěvky: 122
Bydliště: Havířov
tolik to neřešte.....můj pes v pohodě pije s košíkem, protože prostě někdy musí a o tom to je.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: čtv 15. črc. 2010 11:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 16:05
Příspěvky: 661
Bydliště: Brno
tak tak...nedělat z psa chudáčka...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: čtv 15. črc. 2010 11:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 24. led. 2009 10:27
Příspěvky: 203
Bydliště: Brno
prilis toho psa resite... nejdriv vadil obojek, ze ho nema rad, ted kosik. Pokud mate dobrej kosik, kterej vasemu psu sedi, tak se s kosikem pohodlne napije a pokud krmite granulemi, tak se pes zvladne i nazrat.

Kazdopadne opravdu necekejte a domluvte si u Rudy navtevu, cim driv tim lip. Nejspis tam bude vic veci co je potreba vyresit a ktere mozna nevidite.

_________________
Vendy, Zdeněk, Hucky a Xixaoo

http://hobbitek.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: čtv 15. črc. 2010 12:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Huckyšák píše:
prilis toho psa resite... nejdriv vadil obojek, ze ho nema rad, ted kosik. Pokud mate dobrej kosik, kterej vasemu psu sedi, tak se s kosikem pohodlne napije a pokud krmite granulemi, tak se pes zvladne i nazrat.

Kazdopadne opravdu necekejte a domluvte si u Rudy navtevu, cim driv tim lip. Nejspis tam bude vic veci co je potreba vyresit a ktere mozna nevidite.

....az nato ze budete psa stresovat pohoda.Opravdu bez toho ze psa znate vsichni tady jen hadame.tohle na dalku nevyresite ne aspon tak jak to je potreba resit.
Opravdu Vase problemy na moji hlavu.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: čtv 15. črc. 2010 12:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 16:05
Příspěvky: 661
Bydliště: Brno
Citace:
....az nato ze budete psa stresovat pohoda


čím?nechápu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: čtv 15. črc. 2010 12:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 24. led. 2009 10:27
Příspěvky: 203
Bydliště: Brno
BinLadin píše:
Huckyšák píše:
prilis toho psa resite... nejdriv vadil obojek, ze ho nema rad, ted kosik. Pokud mate dobrej kosik, kterej vasemu psu sedi, tak se s kosikem pohodlne napije a pokud krmite granulemi, tak se pes zvladne i nazrat.

Kazdopadne opravdu necekejte a domluvte si u Rudy navtevu, cim driv tim lip. Nejspis tam bude vic veci co je potreba vyresit a ktere mozna nevidite.

....az nato ze budete psa stresovat pohoda.Opravdu bez toho ze psa znate vsichni tady jen hadame.tohle na dalku nevyresite ne aspon tak jak to je potreba resit.
Opravdu Vase problemy na moji hlavu.


nevim, co mas tak stresujiciho na tom, ze ma pes nasazeny kosik? Nase feny se na kosik tesi, jelikoz vi, ze s nim chodi ven. Kazdopadne stojim za tim, ze pokud maji agresivniho psa, ktery je jiz vickrat pokousal, tak ikdyby pro nej melo byt noseni kosiku stresujici, rozhodne bych doporucil at ho davaji a rychle se snazi resit priciny agrese ovsem ne sami.

_________________
Vendy, Zdeněk, Hucky a Xixaoo

http://hobbitek.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: čtv 15. črc. 2010 12:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 16:05
Příspěvky: 661
Bydliště: Brno
navíc tak jak oni přistupují ke košíku, tak se bude podle toho pes chovat...když to prostě neřeší a berou to jako samozřejmost tak to tak vezme i pes...a fakt si nedovedu představit, že bych se bez emocí a starchu chovala ke psu, který mě může každou chvíli kousnout a já nevím jak to vyřešit, až je kousně a oni udělají další hloupost tak to bude určitě lepší, než když bude mít koš...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: čtv 15. črc. 2010 12:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Lea de Bahn píše:
Jenže ona s tím košíkem nemůže pít ani jíst. Což o to... na krmení bych jí ho mohla sundat,ale pít chodí kdykoliv během dne a s košíkem to nejde. Doma to zvládáme - tolik věcí jí zase nepříjemných není (koupání - to už máme za sebou, utírání pacek, nasazování obojku nebo postroje - to odpadlo, protože má obojek pořád), takže nebezpečí pokousání je snad menší. Při utírání pacek má košík stejně na tlamě, protože to jdeme z venku a tam košík mít musí (vyjíždí po psech).


Pokud máte košík správné velikosti a správně nasazený, klidně se s ním nají (granulí) a bez problémů napije . Dej sem fotku čubiny s košíkem, jestli je správné velikosti.
Jinak mi připadá, že si polovinu problému děláš sama svým přístupem a tím, jak hledáš důvody, proč něco neudělat a čubinku řešit jen z poloviny. A to nemá šanci na úspěch.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: čtv 15. črc. 2010 13:06 
Offline

Registrován: pon 28. pro. 2009 17:39
Příspěvky: 40
Bydliště: Plzeň
Fotku se sem pokusím dát, zatím mi to nejde, nemluví mi telefon s notebookem.
Chápu, že to zní, jako že se ze všeho snažím vymluvit, ale zatím jsem zavedla všechno, co jste mi tu poradili, kromě toho košíku. Snažím se nám pomoct, protože pokud to takhle půjde dál, budeme ji muset dát někomu, kdo ji zvládne, což bychom nechtěli. Máme ji rádi a chápeme, že je to naše vina, že je taková. Kdyby to tak nebylo, už jsme dávno poslechli všechny známé a rodinu a dali ji utratit. Jenže to nechceme!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: čtv 15. črc. 2010 14:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Leo - opravdu se toho košíku tak nebojte, i moje čuba se s ním umí krásně napít, kousat klacky... jde o to, aby byl dostatečně pohodlný a vysoký, aby v něm pes mohl pohodlně otevřít tlamu, což je nesmírně důležitý zejména v těch vedrech. Proto taky raději kovový, co nikde hubu nesvírá, drží na nose, a je to v podstatě jen mřížka bránící zákusu. Hlavně jí nedávejte plastový nebo látkový nebo nedejbože tu rourku, s níž pes hubu neotevře ani aby dýchal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: čtv 15. črc. 2010 15:09 
Offline

Registrován: pon 28. pro. 2009 17:39
Příspěvky: 40
Bydliště: Plzeň
Ona má košík kožený (nebo z čeho to je) - vypadá jakoklasický kovový, jen je z "kůže" a má přední část plnou jen s otvůrkem na čenichání. To aby právě nemohla nikde nic žrát (má potíže se zažíváním). Jiný košík nemáme. Je zvyklá s ním chodit venku, případně na návštěvy, kde hrozí, že někoho kousne. Teď v těch vedrech s ním je trochu problém, protože v něm asi moc dobře otevřít tlamu nejde. Snažíme se chodit ven, když už takové vedro není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: čtv 15. črc. 2010 17:01 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Jedným zo základných predpokladov riešenia problému je zabezpečiť spoľahlivú a vhodnú výstroj. Inak si to znovu len komplikujete.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: čtv 15. črc. 2010 17:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Lea de Bahn píše:
Ona má košík kožený (nebo z čeho to je) - vypadá jakoklasický kovový, jen je z "kůže" a má přední část plnou jen s otvůrkem na čenichání. To aby právě nemohla nikde nic žrát (má potíže se zažíváním). Jiný košík nemáme. Je zvyklá s ním chodit venku, případně na návštěvy, kde hrozí, že někoho kousne. Teď v těch vedrech s ním je trochu problém, protože v něm asi moc dobře otevřít tlamu nejde. Snažíme se chodit ven, když už takové vedro není.



Pořidte nový košík, takový, ve kterém v pohodě vydýchá, zívne, napije se, prostě bude mít v rámci možností maximální pohodlí. V tomhle počasí je to opravdu nutné. Nezlob se, ale přestávám chápat - obojek ne, protože je nepohodlný, raději kšíry a tak v tomhle duchu a k tomu koš,ve kterém pes ve vědru nevydýchá? To mi vůbec nejde dohromady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: čtv 15. črc. 2010 17:20 
Offline

Registrován: pon 28. pro. 2009 17:39
Příspěvky: 40
Bydliště: Plzeň
Košík jsme moc nepoužívali, takže jsme to moc neřešili. V horku jsme jí ho kolikrát odpustili i venku a šli s ní raději tam, kde nechodí moc lidí se psy, a víc jsme ji hlídali, aby nic nežrala. Takže teď seženeme jiný. Je ho potřeba, tak ho bude mít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: čtv 15. črc. 2010 21:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. pro. 2008 03:29
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha / Rabštejnská Lhota
Nechci aby to vyznělo prdně, ale přijde mi, že se snažíte obcházet jak problémy, tak i možná řešení. Neříkám, že ode mě, ale psalo vám tu dost fundovaných lidí, kteří poradili aspoň se základy a víc se dozvíte na Vlčárech. Vím, že chodit se psem bez košíku vypadá líp, ale třeba si jednou řeknete "kdyby měla koš..." a překopete totálně svůj přístup. Fenku nikdo z nás bohužel neviděl, ale pokud nejde o strach, tak pokračovat v rozmazlenosti jen menší rozmazleností není cesta nikam dál.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: čtv 15. črc. 2010 21:22 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Lea de Bahn píše:
Myslím si (a mohu se mýlit), že ani v jedné situaci, kdy kousla, neměla důvod se bát.

Podle vás, ale ne třeba podle ní :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: pát 16. črc. 2010 09:17 
Offline

Registrován: pon 28. pro. 2009 17:39
Příspěvky: 40
Bydliště: Plzeň
Poslechla jsem rady - zatím většinu - košík koupíme, na Vlčáry přijedeme, jakmile to bude možné. Rozmazlování skončilo (snad). Je to těžké pro nás i pro ni najednou překopat zaběhnutý život, takže prosím nekamenovat za nevědomé chyby.
Chodí na couračce (i doma), má obojek (pořád), trénujeme poslušnost, chválím a odměňuju, když je za co.
První potíže: zamotává se couračkou do nábytku, přišlapává si ji ( i ve skoku, takže si párkrát natloukla), chodí škemrat o mazlení, ale když už ji hladím, stejně vrčí (teď tu dokonce leží vedle mě a když se na ni podívám, skloní hlavu a vrčí) - jak reagovat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: pát 16. črc. 2010 10:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
nijak nevšímejte si jí- když přijde škemrat o mazlení nemazlit opět si něco vynucuje.
že si courku přišlapavá nevadí je to o zvyku stejně tak s tím zamotáváním se do nábytku- pár dní a ani nebdue vědět že jí má

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: pát 16. črc. 2010 10:53 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Citace:
teď tu dokonce leží vedle mě a když se na ni podívám, skloní hlavu a vrčí

Bojí se. Podle toho je třeba upravit přístup zezačátku - třeba nepřivolávat čelem, ale obrátit se ke psu bokem nebo zády, nedívat se mu upřeně a dlouze do očí.... ale "jak" to udělat - domluvte si to co nejdřív na Vlčárech, protože takhle se v tom budete plácat hrozně dlouho, zatímco během hodiny na Vlčárech už budete mít jasno - pro začátek :wink: Jo a nestresuj se tím, že stále vrčí... si kecá pod vousy no, však vy nakonec tý cesty dojdete

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: pát 16. črc. 2010 11:08 
Offline

Registrován: pon 28. pro. 2009 17:39
Příspěvky: 40
Bydliště: Plzeň
Dobře, takže nemazlím se s ní, když ona chce. Z nábytku ji vymotám, s ostatním si poradí sama. A vrčení mě už z míry nevyvádí, jsem na to zvyklá. Zkusím tedy ještě to přivolání ne čelem a nebudu jí koukat do očí. Musíme to zatím zvládnout, na Vlčáry se asi hned tak nedostaneme. Ale zkouším to nějak zařídit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: pon 16. srp. 2010 14:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. říj. 2006 09:40
Příspěvky: 45
Bydliště: Frýdek-Místek
Mě by zajímalo, proč u štěňat vadí vytřepání za kůži. Teda nevím co si kdo pod tím představuje? Pokud někdo zvedne štěně do výšky své hlavy a tam s ním třese jak s hrkátkem tak je asi magor. Píše se tu taky, že třesení psa za kůži druhým psem znamená, že ho chce zabít. Já teda, když jsem sledoval fenku jak se stará o malé, tak napřed je za kůži přenáší a až jsou starší tak je klidně usměrní tím, že je za kůži za krkem chytne. Podle mě tam pes dostatek kůže a zvlášť štěně.
Podle mě je to jen o tom, jak si kdo vyloží vytřepání za kůži, někdo si to vykládá moc doslovně.

_________________
Co tě nezabije to tě posílí :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: pon 16. srp. 2010 16:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Citace:
Podle mě je to jen o tom, jak si kdo vyloží vytřepání za kůži, někdo si to vykládá moc doslovně.


Jak jsi uvedla, fena je za kůži přenáší, netřepe. Umí je chytit a ani ona ani štěně to nebere jako trest. Za kůži je chytí, ale netřepe. Zakže s nima netřepe nikdy, že jo? Takže když se řekne vytřepání za kůži, je to blbost. Proto to podle mého názoru vadí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: pon 16. srp. 2010 22:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Trepe kočka s myšou,ne? A to ju potom zabije a zožere.Toť moj názor.(samozrejme to platí aj pre iné živočíšne druhy)

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: úte 17. srp. 2010 05:45 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Mira píše:
...Já teda, když jsem sledoval fenku jak se stará o malé, tak napřed je za kůži přenáší a až jsou starší tak je klidně usměrní tím, že je za kůži za krkem chytne...
A to štěně máma za krk vytřepe, nebo ho jen přidrží u země? Proti hlášce o vytřepání za kůži za krkem jsem zaujatý především proto, že většina lidí nevzdělaných v realitě v práci se psy to bere velice doslovně. Dovolím si tvrdit, že je to sice prehistorická pověra, ale dosud jí lidi pořád věří a jednají se svými psy podle ní. Viděl jsi někdy třeba na ulici, jak nějaká panička třepe se svým psíkem a vyřvává mu díru do hlavy? Já mockrát, dokonce i v tomto století.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: úte 17. srp. 2010 07:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Mira píše:
Mě by zajímalo, proč u štěňat vadí vytřepání za kůži. Teda nevím co si kdo pod tím představuje? Pokud někdo zvedne štěně do výšky své hlavy a tam s ním třese jak s hrkátkem tak je asi magor. Píše se tu taky, že třesení psa za kůži druhým psem znamená, že ho chce zabít. Já teda, když jsem sledoval fenku jak se stará o malé, tak napřed je za kůži přenáší a až jsou starší tak je klidně usměrní tím, že je za kůži za krkem chytne. Podle mě tam pes dostatek kůže a zvlášť štěně.
Podle mě je to jen o tom, jak si kdo vyloží vytřepání za kůži, někdo si to vykládá moc doslovně.

Za 25let co mam psy jsem videl fenu "zatrepat" stenetem jednou - asi tak 2 vteriny - nasledne jsme stene utraceli pro mnohonasobny poraneni neslucitelny s dalsim zivotem.
Prenaseni a zvedani je neco uplne jineho nez zatrepani.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: úte 17. srp. 2010 09:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
já zase když sledovala fenku tak je za krkem jen přimáčkla k zemi- pokud to byl trest- a to už se štěbník musel provinit dosti výrazně. nikdy netřepala ani netahla ani nic jiného

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: úte 17. srp. 2010 09:30 
Offline

Registrován: pát 26. čer. 2009 09:10
Příspěvky: 289
Bydliště: Beskydy
jojo, můj pes třepe rukávem na obraně - zabíjí kořist


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: úte 17. srp. 2010 20:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. říj. 2006 09:40
Příspěvky: 45
Bydliště: Frýdek-Místek
Desenský píše:
Mira píše:
...Já teda, když jsem sledoval fenku jak se stará o malé, tak napřed je za kůži přenáší a až jsou starší tak je klidně usměrní tím, že je za kůži za krkem chytne...
[color=#800000]A to štěně máma za krk vytřepe, nebo ho jen přidrží u země?color]


No přídrží a tak jsem to taky vždycky chápal. Jenže je asi fakt, že lidi si to vysvětlují doslovně. Díky všem za odpovědí :-)

_________________
Co tě nezabije to tě posílí :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: čtv 09. pro. 2010 11:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 24. lis. 2010 16:44
Příspěvky: 34
Bydliště: Rokycany
Naše fena od mala zlobila a byla taková nevymáchaná a myslela, že smí všechno, tak jsem jednou položila ruku zeshora na její čumák, jako by jí zlehka chytla a čekala, ona začala kňučet. Ale od tý doby si na mě nedovoluje. Asi jsem to udělala špatně :? Když jsem jí pozorovala, tak ona dělala něco podobnýho, když trestala svoje štěňata, no nevím. Ale to jediný na ní platilo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: stř 12. led. 2011 21:24 
Offline

Registrován: pon 10. led. 2011 21:56
Příspěvky: 5
Bydliště: Liberec
Dobrý den, mám 7 měsíční štěně bandoga, fenku. Při hře s hračkou mě začne kousat. Tahá za rukáv a přitahuje mne a většinou mne kousne treba i do ruky. Nevím jak ji mám správně potrestat. Asi si chce jen hrát, ale už to od ní bolí. Trestala jsem ji vytahánim za kůži.Protože když jsem ji ríkala pust, tak na to nereaguje. Jinak ji nepřinutím aby mne pustila. Tohle zkouší na všechny členy rodiny. Děkuji za radu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: stř 12. led. 2011 21:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
mrkni do tématu štěně kuše tam je popsáno co přesně dělat

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: stř 12. led. 2011 22:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Southpola píše:
Dobrý den, mám 7 měsíční štěně bandoga, fenku. Při hře s hračkou mě začne kousat. Tahá za rukáv a přitahuje mne a většinou mne kousne treba i do ruky. Nevím jak ji mám správně potrestat. Asi si chce jen hrát, ale už to od ní bolí. Trestala jsem ji vytahánim za kůži.Protože když jsem ji ríkala pust, tak na to nereaguje. Jinak ji nepřinutím aby mne pustila. Tohle zkouší na všechny členy rodiny. Děkuji za radu


Nějak nechápu, za co jí chceš trestat? Je to pes a hraje si po svém a není její chyba, že jste hračku neudělali pro ní dostatečně zajímavou. Vytahání za kůži je výhrůžka zabitím štěňátka - trošku nepoměr k tomu, že sama píšeš, že si chce jen hrát.... . Netrestej jí, ale převeď na dovolenou, žádoucí činnost a k tomu jí motivuj. Vychovávat trestáním je blbost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: čtv 13. led. 2011 14:26 
Offline

Registrován: pon 10. led. 2011 21:56
Příspěvky: 5
Bydliště: Liberec
Přijde mi , že si chce hrát, ale dělá to docela často. I když si spolu nehrajem a je vyblnutá.Jdu s ní ven na zahradu a začně kousat a tahat, zničeho nic. Jestli se nechce projevovat jako dominantní. Jak teda docílit toho aby mne pustila?hračky nezabírají a ani pamlsky ne. Jak jí teda potrestat, aby si uvědomila , že to nesmí?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: čtv 13. led. 2011 14:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Southpola píše:
Přijde mi , že si chce hrát, ale dělá to docela často. I když si spolu nehrajem a je vyblnutá.Jdu s ní ven na zahradu a začně kousat a tahat, zničeho nic. Jestli se nechce projevovat jako dominantní. Jak teda docílit toho aby mne pustila?hračky nezabírají a ani pamlsky ne. Jak jí teda potrestat, aby si uvědomila , že to nesmí?

To kousani z niceho nic = vyzyva te ke hre
Mam nemeckou dogu. Hral si uplne stejne. Ma proste rad fyzicky kontakt. Pochybuji ze by to byla dominance.
Hracky - aby zabrali, musi byt zajimave. Idealni je tahaci uzel, nebo pesek - kouse do nej a zaroven si hraje s tebou. Je to nahrada za ten rukav, nebo ruku.
Netrestat. Pokud nezafunguje prevedeni na hracku - kdyz bude prekusovat na ruce, tak proste hru ukonci. Durazne urazene NE (pripadne Auuuu), zalozim si ruky, otocim se. Proste kdyz si nechces hrat slusne, tak si nebudu hrat vubec.
Pochopi to casem.
Akorat se teda priprav, ze to bude jeste chvili trvat. Hlavne pokud se rozblazni. :lol:
Jsem taky chodila tak do 9 mes. jak tyrana zena. Hral si jemne, jemne... a pak raf = okamzite ukonceni nebo prevedeni na neco jineho. Ale modrina uz samozrejme byla :rolleyes:

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: čtv 13. led. 2011 14:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Poslyš, ty bys pořád chtěla jen trestat, aby... Z tvého popisu je zřejmé, že tvoje fena neví, že to, co dělá, není vhod. Měla by ses tedy zamyslet nad tím, jak jí vysvětlit, aby dělala nebo nedělala to či ono. Trestem to nepůjde. Zkus se vykašlat na tuhle rubriku, stejně obsahuje ve většině spíš odstrašující případy. A pročti si sekci o štěňatech - štěně kouše, a podobné. Dozvíš se mnoho užitečného.
U štěněte nefunguje postup cukr a bič (pochvala a trest), ale vždycky jen nápověda, pomoc a pochvala.
A na dominanci taky zapomeň. Obzvlášť v tomto věku. Ta vypadá hodně jinak, než že pes chňape a kouše ruce.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: čtv 13. led. 2011 14:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Southpola píše:
Přijde mi , že si chce hrát, ale dělá to docela často. I když si spolu nehrajem a je vyblnutá.Jdu s ní ven na zahradu a začně kousat a tahat, zničeho nic. Jestli se nechce projevovat jako dominantní. Jak teda docílit toho aby mne pustila?hračky nezabírají a ani pamlsky ne. Jak jí teda potrestat, aby si uvědomila , že to nesmí?


Proč by měla být dominantní, to se jí chceš začít bát už teď? Hračky a pamlsky nejsou všelék, je potřebe probudit v ní zájem o ně tím, že třeba hračku rozpohybuješ, uděláš jí zajímavou. Prosím tě v jejím i tvém zájmu, nezjednodušuj komunikace se psem na hračky, pamlsky a trest. Podle tvého popisu bys jí trestala proto, že ti selhlalo to, co jsi použila, došly ti lepší argumenty. Je třeba vymyslet lepší postupy, na trestání štěníka za hru je vždycky času dost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: čtv 13. led. 2011 14:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Dej si do vyhledavače "štěně kouše" nebo "štěně vrčí." Najdeš tam hodně zkušeností lidí se štěňaty, co na ně platí, co na ně neplatí a kam vedou tresty, kterých se stále domáháš. Trestat můžeš psa, který záměrně provádí něco, co ví že by provádět neměl. A to není případ štěněte. Jen si normálně hraje, jak si štěňata hrajou se svýma sourozencema a mámama. Když ho za to budeš mlátit, vychováš z něj leda psychopata.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 218 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!